3)e £eidócba ©ou/fca/nt De jaarlijksche cross country van Voor- linden werd Zaterdag door de Zuid- Hollandsche Jachtvereeniging op het landgoed van jhr. Loudon gehouden. Het parcours leverde voor menig deel nemer noqal moe'l'ikheden op De Oostpoort te Delft in floodlight bij gelegenheid van het zilveren jubileum van het G E B. H. K. H. Prinses Juliana woonde Zaterdagavond in den Stadsschouwburg te Amsterdam de opvoering van .Ariana et Barbe Bleue* bij. De hooge bezoekster in de loge Blauw Wit behaalde in den Zondag te Amster dam gespeelden voetbalwedstrijd tegen Storm vogels een 2 1 overwinning. Spelmoment uit dezen wedstrijd De tooneelspeler Eduard Verkade is Zaterdag te Naarden in het huwelijk getreden met mej. E. Cartier van Dissel. Het bruidspaar aan den ingang van het stadhuis, Burgemeester Van Lansehot opende Zaterdag de groote piuimveetentoonstel- ling te 's Hertogenbosch. De burgemeester bewondert de inzendingen FEUILLETON. ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET Een avontuurlijk verhaal van drie studenten, door ARNOLD BARTEL. (Nadruk verboden). e) Niet iedereen blijkt in staat te zijn af gunst voor zich te houden. Hij zal wel van echt geslepen glas zijn, zegt een gezet te slagersvrouw, met een blik vol jalouzie op het kostbare kleinood. Ik zal in m'n leven geen giraf meer vangen, als die steen niet echt is en niet minstens vijfhonderd pond kost, protes teert de dierenhandelaar. En ik kan het weten ik heb lang genoeg onder dia mantzoekers geleefd. Ik heb zelf ook eens een keer zoo'n steen gevonden, maar een paar dagen later heb ik hem in de woestijn geruild voor een flesch water. De assessor meent, dat de stoornis thans lang genoeg geduurd heeft en komt weer in zijn rol. Stilte daar roept hij, anders laat ik de tribune ontruimen! En als allen eerbiedig zwijgen, voegt hij er, de tweede sigaret opstekend, aan toe: U kunt voortgaan, verdachte. Ik zou een beroep willen doen op dat goede deel in uw rechterlijke borst, dat de leek het hart pleegt te noemen. Alleen van dat standpunt uit is onze handelwijze ver klaarbaar. Een dame van buitengewone schoonheid had onze drie harten in vuur en vlam gezet.... Onwillekeurig richten zich aller oogen op Nini Collijn, Onkruid knijpt Volkers in zijn arm en de rechter zegt verbaasd: „Drie tegelijk? Dat vind ik vrij veel! Voor elk van ons ongetwijfeld maar voor de dame in kwestie is het niet de moeite waard; die vliegen de harten van alle kanten toe! Nu kjjken allen natuurlijk weer naar Nini Collijn, die over het heele gezicht bloost De rechter, die graag zelf voor Nini het middelpunt zou vormen, roept het pu bliek tot de orde. En dan vertelt Volkers verder van het zwartje, dat als postillon d' amour in dienst werd genomen en de drie, als belooning in uitzicht gestelde si garetten verspeelde, omdat hij den brief, in plaats van aan de knapste, aan de zacht uitgedrukt minst opvallende dame overhandigde, alleen doordat hij rechts en links verwisselde en ook zij een wit toilet droeg. Wederom concentreert zich de aandacht der aanwezigen op Nini Collijn en ditmaal in het bijzonder op haar japonnetje. Dan hebben jullie een vreeselijke ver warring gesticht, zegt zij lachend, maar de openlijke belangstelling van al die vreem de menschen maakt haar toch wat verle gen. Haastig neemt zij afscheid, al6 zij op het bovendek den eleganten jongeman ont waart, die met een verveeld gezicht neer ziet op hetgeen zich daar onder hem af speelt Diesel heeft nu „dien blageur", zooals hij hem verachtelijk bij zichzelf noemt even eens ontdekt. Het is dezelfde, die met Nini Collijn aan boord kwam en met wien hij die pijnlijke ontmoeting voor de deur van haar hut had. Zijn woede ontlaadt zich over Volkers: „O, kameel, die je bent. Hoe haal je het het in 's hemelsnaam in je hoofd om dat alles in tegenwoordigheid van die vreem de menschen en van haar zelf te vertel len? Maar de korte bewaart zijn kalmte. M'n lieve man wat wil je nu eigenlijk?... Nu weet zij het tenminste en behoeven wij haar geen brief meer te schrijven! De assessor heeft intusschen de laatste der drie sigaretten opgestoken en ver klaart zich onbevoegd in deze recht te doen. Dit is een zaak voor den hoogen raad van arbeid. De jonge onderwijzeres, die naar den naam Hilde Boersma luister, verklaart echter met deze gang van zaken niet ac- coord te kunnen gaan. Volgens haar mee ning dient den kleurling de betrouwbaar heid v.d. Europeaan als iets onaantastbaars te worden bijgebracht. Snavel is het vol komen met haar eens. Zij is weliswaar te gen sigaretten maar zij weet iets anders, dat Jumbo zeker nog meer genoegen zal doen. En zoo adviseert zij het drietal hem als schadevergoeding een notitieboekje te schenken, zooals men dat aan boord kan krijgen. Deze springt onmiddelijk uit zijn dek stoel overeind en staat nu, bijna een hoofd boven het meisje in den rood-bruinen jum per uitstekend, een beetje links naast haar. Symphonie in rood, zegt Volkers min zaam, doelend op het, van verlegenheid vuurroode hoofd van zijn vriend. Deze De jurjst trekt zijn jong, glad geschoren gezicht in een ernstige plooi en dan kan de zitting worden geopend, laatste voelt echter, meer spot dan welwil lendheid in die woorden en wreekt zich op zijn beurt door Lou als „de korte" en Die sel als „onkruid" voor te stellen. De jonge dame introduceert hij als on derwijzeres, die op weg is naar Afrika om den zwartjes het een maal een bij te bren gen. Ik heb nu al een zeer weetgieriger! leerling gevonden, merkt zij op. De klei ne Mohammed heeft mij verteld, dat hij van u drie sigaretten te vorderen heeft. Klopt dat? Ja en neen, antwoordt Diesel Wij hebben ze hem weliswaar beloofd, maar hij heeft de opdracht, welke er voor ver- eischt werd, niet behoorlijk uitgevoerd. Was die dan zoo moeilijk? Snavel brengt haar in 't kort van een en ander op de hoogte. Dat is inderdaad een lastig geval, meent zij lachend. Maar we hebben ge lukkig een assessor aan boord, de Don Juan van de Toeristenklasse. Die zou mis schien in dit probleem beiden partijen recht kunnen doen wedervaren. De omstanders, die belangstellend naar het gesprek hebben geluisterd, vinden dit eveneens een geschikte oplossing. Plech tig dragen zij den uitverkoren rechter, ondanks diens hardnekkige protesten, met dekstoel en al naar de plaats, waar 't drie tal zich met het onder wy zeresje ophoudt. Een zwart Alpine mutsje van een der pas sagiers wordt hem, ter vervanging van de baret, op het hoofd gedrukt en een zwarte reisdeken doet dienst als toga, Wat is het onderwerp van het geschil? vraagt hij ernstig. Onkruid legt zwijgend drie sigaretten op de leuning van den rechterlijken dek stoel. De assessor stelt zich nauwkeurig op de hoogte van het merk, neemt er dan een af en steekt die op. Waar geprocedeerd wordt, ontstaan kosten, verontschuldigt hij zich tegenover het verraste auditorium. Wie is de aankla ger? Ik vertegenwoordig hier Mohammed Ben Ali uit Korogwe bij Tanga, aan boord van de „Ukami" als Jumbo bekend", neemt de onderwijzeres, die op het voeteneind van Snavel's dekstoel heeft plaats geno men, het woord. Een vrouwelijke verdediger dus. Ook al goed. Steekt u maar van wal! Zij deelt mee, wat zij van de zaak af weet. Dan wil Volkers zijn pleidooi met de woorden: „Edelachtbare Heer, president en rechter" beginnen als plotseling Nini Colijn ten tooneel verschijnt Zij doet alsof zij in de Toeristenklasse thuis behoort, geeft Diesel, Snavel en Vol» T kers de hand en neemt, zonder op een uit- noodiging te wachten, plaats op het voeten einde van Diesel's ligstoel. Het schijnt mij hier heel wat gezelli ger dan bij ons in de eerste klasse, zegt zij, een blik om zich heen werpend. (Wordt vervoled>.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12