DE STRIJD OM DE PETROLEUM MAANDAG 25 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COUR AN, DERDE BLAD - PAG. 11 Italië zal eventueel uitvoerverbod als vijandige daad beschouwen BUITENLAND DUITSCHLAMD. VOLGENS ITALIAANSCHE BERICHTEN ZOUDEN TIGRE EN OGADEN ONDERWORPEN ZIJN DE COMMISSIE VAN ACHTTIEN. Zitting van 29 Nov. uitgesteld. De Engelsche ambassadeur te Parijs heeft een onderhoud gehad met Laval, welk on derhoud betrekking zou hebben gehad op de op 29 November verwachte zitting van de commissie van 18, die een beslissing zou moeten nemen over het uitvoerverbod van petroleum, steenkool en ijzer naar Italië. Volgens een bericht uit Genève verwacht men aldaar, dat Frankrijk en Engeland tot overeenstemming zullen komen over een Uitstel van de zitting van deze commissie. ITALIë EN DE PETROLEUM. Roemenië moet petroleum leveren. De Roemeensche petroleum-maatschap- pijen hebben aan de bevoegde autoriteiten een uitvoerige memorie doen toekomen, waarin zij hun bezwaren uiteenzetten, te gen de toepassing der sancties en da. be sluit, met de noodzakelijkheid te betoogen, in het economisch belang des lands, om den export van petroleum naar Italië voort te zetten, tegen betaling in lires of op andere wijze te regelen met de Italiaansche im porteurs. Turkije weigert brandstof. In opdracht van de regeering te Ankara hebben de haven-autoriteiten te Istanboel Vrijdag een Italiaansch schip bunkerkolen en olie geweigerd. De reederij protesteerde bij de havenautoriteiten, die de regeering te Ankara om verdere instructies hebben gevraagd. De houding van Amerika. Vooraanstaande persoonlijkheden van de Amerikaansche petroleummaatschappijen zijn van meening, dat een embargo het beste middel is, om een eind te maken *&an de petroleumverschepingen na?r Italië, daar het practisch onmogelijk is, de maat schappijen, waarvan vele in Italië belang rijke bedragen hebben uitstaan, ertoe te be wegen, vrijwillig den uitvoer te staken. Deze maatschappijen willen namelijk te genmaatregelen, van de zijde van Italië die zouden kunnen leiden tot verbeurdverkla ringen van hun bezit, vermijden. Tevens wenschen zij, dat zij den handel na het einde van den oorlog zullen kunnen voort zetten. Indien de regeering een embargo afkon digt, dan, zoo meent men, zullen de maat schappijen zich hiernaar voegen. Naar men zegt, leveren de Koninklijke Shell-groep en de Anglo-Iranian petroleum aan Italië voor militaire doeleinden. Naar aanleiding van het dreigement der echeepvaart-afdeeling van het Ameri kaans ch departement van handel, om de credieten in te trekken, welke worden ver strekt aan de scheepvaart-ondernemingen in de Vereen, Staten, die. welke oorlogs- teriaal naar Italië vervoeren, is het van be lang, te weten, dat het departement van handel voor een bedrag van ongeveer hon derd millioen dollars leeningen en voor schotten aan de scheepvaart heeft besteed. Italiaansche stappen tegen een uitvoer verbod van petroleum? De „Echo de Paris" schrijft, dat Italië zich weliswaar de economische sanctiemaatrege len heeft laten welgevallen, doch een uit voerverbod van petroleum als een vijandige daad zou beschouwen. De Italiaansche am bassadeurs te Londen, Washington en Mos kou, en de gezanten te Boekarest en Den Haag zouden dit reeds aan de betrokken regeeringen hebben medegedeeld. (In den Haag is een dergelijke stap evenwel niet gedaan, volgens een mededeeling van het ministerie van buitenlandsche zaken. Red.) De Geneefsche commissie kan zich bezwaar lijk met bijkomstige sanctie-maatregelen be- 1 zig houden indien zij niet in strijd wil komen I met artikel 16. Frankrijk behoort niet tot de landen, die petroleum uitvoeren en be- hoeft zich derhalve niet in het centrum j van de discussie hierover te plaatsen; doch kan deze zaak rustig overlaten aan de re geeringen te Rome, Londen, Washington, Moskou, Boekarest en Den Haag. AMERIKANEN IN ITALIë GEMOLESTEERD. Te Padua zijn twee Amerikaansche echt paren die der auto een reis door Europa maken, lastig gevallen. Voor het hotel, waar zij- hun intrek had den genomen, werd een demonstratie ge houden. De auto werd ernstig beschadigd. Een Amerikaansche wimpel werd er af ge rukt en vernield. De carabinieri moesten ingrijpen om de menigte te verspreiden. De Amerikanen zijn onder de bescherming der politie naar de Fransche grens gereisd. VAN HET OORLOGSFRONT. Gorahai door de Abessyniërs heroverd? Te Harrar loopt een uit inlandsche bron afkomstig gerucht, dat de inlandsche Ita liaansche troepen nabij Gorahai aan het muiten zijn geslagen, omdat zij ontevreden zijn, altijd in de eerste linie te worden ge bruikt. Zij zouden de blanke troepen heb ben aangevallen en hiervan dertig hebben gedood. Dit zou de reden zijn, waarom de Italianen niet naar Daga Boer konden op rukken. Echter moet dit bericht wel onder sterk voorbehoud worden aanvaard. Een later Reuter-bericht meldt: Het ge rucht over muiterij van tot de Italiaansche troepen behoorende inlandsche corpsen wordt gesteund door een betrouwbare bui ten landsche bron. Volgens 'n niet officieel bericht zouden de Abessyniërs Gorahai hebben heroverd. Telefonische berichten uit Daga Boer meldden van tevoren, dat de Abessyniërs, in geestdrift ontstoken door de aanmoedi gende woorden van hun keizer, optrekken in Zuidelijke richting en Gabre Darre na deren, 16 mijl ten Noorden van Gorahai. Volgens de schaarsche Abessynische be richten van het front, schijnt het, dat de Italianen gelegen zijn op 60 K.M. ten Zui den van Daga Boer, hetzij om zich te ver zamelen, alvorens tot den aanval over te gaan, hetzij, dat hun opmarsch vertraagd wordt door regenbuien, hetzij, dat zij eerst willen afrekenen met Ras Desta, die 50.000 Aroussis concentreert en zich gereed maakt, om de Italianen in de westelijke flank aan te vallen. Het is echter mogelijk, dat Ras Desta op het tweede Italiaansche leger stuit in het dal van den Sjibeli. Men vermoedt te Har rar, dat de vertraging, die de Italianen on dervinden, er toe zal bijdragen om het mo reel der Abessyniërs te verhoogen, die een oogenblik verontrust zijn geweest door den snellen opmarsch der Italianen in de pro vincie Ogaden. Ogaden geheel in Italiaansch bezit? Volgens een officieel bericht uit Roime zou het geheele gebied van Ogaden, het Zuid-Oostelijk deel van Abessynië, dat grenst aan Italiaansche Somaliland, door de Italiaansche strijdkrachten veroverd zijn. Aan deze officieele mededeeling werd toe gevoegd, dat de uit 80.000 personen be staande inheemsche bevolking haar onder werping heeft aangeboden. Het bezette ge bied heeft een oppervlakte van ongeveer een derde van Italië. Zuiveringsactie aan het Dankali-front? De oorlogscorrespondent van het Duit- sche Nieuwsbureau meldt, dat het corps Santini een zuiveringsactie voorbereidt langs het Dankali-front, waar Abessijnsche troepen zijn waargenomen. In de buurt van Sjelikot, ten Zuiden van Makalle, zouden uitgezonden Italiaansche patrouilles geen verzet hebben ontmoet. De divisie Gavinana zóu gisteren het ge bied van Enda-Mikael-Songoesi, ten Zuid- Oosten van Adoea, hebben bezet en langs de Takazze-rivier Italiaansche posten heb ben uitgezet. Bij verkenningsvluchten na bij Katsjamo zouden Italiaansche vliegtui gen, die door Abessijnsche troepen bescho ten waren, het vuur beantwoord hebben, waarbij de Abessijnen groote verliezen zouden hebben geleden. Verder zou een Abessijnsche militaire karavaan in het Aoessa-gebied ten Zuiden van Dankali in botsing zijn gekomen met troepen van den sultan van Aoessa, waarbij de karavaan geheel zou zijn vernietigd. Abessyniërs over de Takkaze terug gedreven Legerbericht no. 53 luidt als volgt: „Maarschalk De Bono telegrafeert: In landsche soldaten van het tweede leger corps hebben afdeelingen Abessyniërs over de Takkaze teruggedreven. De bevolking van Tigre keert naar het door ons gere organiseerde gebied terug en meldt zich bij onze garnizoenen aan. Aan het Somali-front heeft het stam hoofd Hoessen Haile zich met vele nota belen bij de Italianen gemeld. Hij bood namens zijn stam zijn onderwerping aan en vroeg toestemming, zich met 2500 krij gers bij het Italiaansche leger te voegen. Ook de notabelen, stamhoofden en sol daten uit andere deelen van Ogaden heb ben zich onderworpen. Zij wenschen even eens met de Italianen samen te werken tegen Addis Abeba. Abdel Kerim Mohamed, een zoon van den Moeilla, heeft zich te Gabredarre for meel onderworpen en zal met behulp van de Italianen zijn stam, de Bagleri, reorga- niseeren. Hij heeft een honderdtal gewe ren ingeleverd. Thans heeft de geheele bevolking van Centraal- en Zuid-Ograden zich plechtig aan de Italianen onderworpen. Zooals steeds is de luchtmacht zeer actief boven de gebieden voor de Italiaansche voor posten". Het vertrek van de Bono Maarschalk de Bono vertrekt heden uit Asmara naar Massoua, waar hij maar schalk Badoglio zal ontmoeten, die het opperbevel van hem zal overnemen. Mor gen zal de Bono scheep gaan naar Italië. ABESSIJNSCH RAPPORT OVER DE REIS VAN DEN NEGUS Het Abessijnsche gezantschap te Parijs heeft Zaterdagavond de pers een mede deeling verstrekt, waarin wordt beweerd, dat de Italiaansche propaganda onjuiste Het vonnis tegen Mgr.Legge BOETE VAN 100.000 MARK Geen gevangenisstraf Het vonnis in het proces tegen den bis schop van Meissen, Z. H. Exc. Mgr. P. Legge, wegens overtreding der deviezen- wetten, Zaterdagmiddag door de speciale Berlijnsche rechtbank ter behandeling van deviezenzaken geveld, luidt aldus: Mgr. Peter Legge wordt wegens ern stige nalatigheid veroordeeld tot een boete van 100.000 R.M., waarvan reeds 40.000 R.M. is „uitgeboet" door het voorarrest, subs, tot 3 maanden gevangenisstraf. Dr. Theodor Lc tot 5 jaar tuchthuis, voorts 5 jaar eerverlies, 70.000 R.M. boe te, subs. 35 dagen tuchthuis. Mgr. Soppa, vicaris-generaal, tot 3 jaar tuchthuis, 5 jaar eerverlies, 70.000 R.M. boete, subs. 35 dagen tuchthuis. Met dit vonnis is tenslotte aan de groo te spanning, die er sedert de uitspraak in dit voor den prelaat vernederend proces was aangekondigd heerschte, een einde gekomen. Mgr. Legge is in zoo verre gerehabili teerd, dat hem de 5 jaar onteerende tucht huisstraf, evenals het smadelijke „5 jaar eerverlies" worden bespaard. Men kan er zich slechts over verheugen, dat aan den zieken bisschop, die klaar blijkelijk volkomen te goeder trouw ge handeld heeft, toen hij de financieele za ken van zijn bisdom aan meer deskundi gen overliet, tenminste de voldoening is geschonken van niet door de rechtbank als een schandelijk misdadiger te worden veroordeeld voor het oog van de wereld. Toch is het opleggen aan den bisschop van de hooge boete wegens nalatigheid nog een onwaardige vertooning. De geweldig hooge straffen, aan 's bis- schops broeder, dr. Theodor Legge, en aan den vicaris-generaal, mgr. Soppa, opge legd, zullen intusschen bij velen de vol doening, door de zij het dan nog niet of ficieel volledige rehabilitatie van Mgr. gewekt, niet weinig temperen. Mgr. Legge in vrijheid Naar wij vernemen, zal zoowel dr. Theo dor Legge als dr. Soppa in hooger beroep gaan. De verdediger van den bisschop zal deze kwestie met zijn cliënt ernstig overwegen. Nog in den loop van den avond is de bisschop in vrijheid gesteld. Huiszoeking bij Mgr. Preysing MGR. BANASCH IN ARREST Niet in verband met deviezen-overtreding? De Berlijnsche politie heeft de admini stratie en de bureaux in het paleis van den Bisschop van Berlijn, Graf von Prey sing, doorzocht en groote hoeveelheden do cumenten in beslag genomen. Mgr. Banasch, het hoofd van het bureau van den Bisschop van Berlijn, is in voor- loopige hechtenis genomen. Reuter meldt uit particuliere bron, dat het optreden der politie niet in verband staat met de actie tegen de leden der ka tholieke geestelijkheid wegens de beweerde schendingen der deviezenbepalingen. berichten in omloop heeft gebracht aan gaande de recente luchtreis van den ne gus. Men heeft, aldus de verklaring, het gerucht verspreid, dat het doel der reis is geweest het dreigende overloopen van verscheidene Abessijnsche opperhoofden te voorkomen. De Abessijnsche regeering heeft reeds herhaaldelijk medegedeeld, dat enkel en alleen Haile Selassie Gugsa zijn keizer en zijn vaderland heeft verraden. De Abessijnsche regeering herhaalt met alle beslistheid, zonder een correctie be hoeven te vreezen, dat geen andere Abes sijnsche aanvoerder zich met den vijand heeft ingelaten. Integendeel! De oorlog heeft de eenheid van het Abessijnsche keizerrijk versterkt, daar alle krachten des lands zich verzameld hebben om den oppersten vorst. Met het oog op dit gevaar, is het aan zien van den negus tot in de verste uit hoeken van Abessynië geconsolideerd. Op zjjn reis heeft de negus de hartelijk ste betoogingen van trouw van zijn onder danen in ontvangst genomen. De tegen stand tegen den het land binnenvallen den vijand heeft de bevolking van Eritret en zelfs van Italianen Somaliland aan de zijde van Abessynië gebracht. Groot is het aantal vluchtelingen uit de Italiaansche koloniën, die in Abessynië be scherming hebben gezocht. De emigratie heeft reeds een zoodanigen omvang aan genomen, dat de Italiaansche regeering haar niet meer kan verzwijgen. In de officieele te Asmara uitgegeven communiques hebben de autoriteiten zeer scherpe maatregelen aangekondigd tegen hen, die de verdenking op zich laden, zich te willen onttrekken aan de Italiaansche heerschappij. R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leidenen Omstreken Plaattlng-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van'contribueerende ledenen aanvragen voor kraamhulp - Telet. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adret Boerhaavnntr. 30 6374 Katholiek persbureau opgeheven KATHOLIEKE JEUGDCENTRALE GESLOTEN. Naar men ons mededeelt is het bekende Kaholieke Persbureau „Katholische Kor- respondenz" te Munster in Westfalen, dat jaren geleden door dr. Friedrich Mucker- mann S.J. werd opgericht, door de Gehei me Staatspolitie gesloten. Verder is ook bij de Katholieke Jeugdcentrale te Dussel- dorf door de Gestapo huiszoeking gedaan, waarna de kantoren werden gesloten en verzegeld. In deze Jeugdcentrale waren o.m. on dergebracht de Centrale van het Katho<- liek Verband van Jonge mannen (450.000 leden), verder de „Stormschar" (30.000 le den), de Katholieke Verkenners (10.000 leden), de Katholische Jungschar (75.000 leden) en de groote Katholieke Sportor ganisatie „Deutsche Jugend Kraft" (300.000 actieve leden met de aangesloten bonden tezamen 1.300.000 leden). In dezelfde Centrale was ook gevestigd de Redactie en Administratie van het be kende weekblad der Kath. Jeugd „Junge Front" dat enkele weken op bevel van de Gestapo een anderen naam moest kiezen. Gekozen werd toen de naam „Michael". (Oplage 300.000 exemplaren). Dit uitstekend geredigeerde orgaan is thans ook verboden, omdat de hoofdre dacteur, dr. Joannes Maassen in een redac tioneel artikel geschreven had dait de pro paganda voor 't moderne heidendom ver raad was jegens het vaderland en dat de Katholieke Jeugd zich nooit van de Kerk zou laten scheiden. GRIEKENLAND. ATHENE IN AFWACHTING VAN KONING GEORGE. Uit alle streken van Griekenland zijn duizenden personen naar Athene geko men om Maandag tegenwoordig te zijn bij den intocht van Koning George, welke heden verwacht wordt. (Men zie odder Telegrammen). Ook veel vreemdelingen, o. m. tal van journalisten, zijn te Athene gearriveerd. De hoofdstal is feestelijk versierd. Een zee van vlaggen, wapens, kronen en por tretten van den koning wijst er reeds op, dat iets bijzonders op komst is. De bladen houden in extra-edities de be volking op de hoogte van de laatste berich ten. De koning en de troonopvolger laten zich aan boord van de „Helli" draadloos op de hoogte houden van de enthousiaste stem ming van het Grieksche volk. De zee is inmiddels kalmer geworden. Te Korfoe aangekomen. Gisteren is de koning op het eiland Kor foe aangekomen. Nog denzelfden dag is de reis naar Athene voortgezet. Kondylis regent af. Kondylis heeft zijn regentschap beëin digd op het oogenblik, dat Koning George de „Helli" betrad, die Grieksch gebied is. CHINA. DE AUTONOMIE AFGEKONDIGD. In de Noordelijke provincies. Uit Peiping wordt gemeld, dat Jen Joe- Keng, de inspecteur voor bestuursaangele genheden in het gedemilitariseerde gebied een autonome regeering heeft geprocla meerd, welke te Toengtsjau zal zetelen. Jen Joe Keng heeft de diplomatieke en militaire machtsbevoegdheden aanvaard. Het gebied omvat de 17 provincies, wel ke bij het op 31 Mei 1933 te Tangkoe tus- schen Japan en China gesloten wapenstil standsverdrag werden gedemilitariseerd (het wordt begrensd in het Noorden door den Grooten Chineeschen Muur, in het Oosten door de spoorlijn Peiping-Moek- den en in het Oosten door den spoorweg PeipingSoeijoean) en bovendien uit de zeven provincies, welke er zich sedert dien in overeenstemming met den wensch der vier millioen bewoners bij hebben aange sloten. De regeering zal zich noemen: Anti-com munistische autonome Commissie. Peiping zal opnieuw Peking worden genoemd. Het decreet, waarbij de autonomie werd afgekondigd, werd geteekend door vele vooraanstaande personen, o.m. door Tsjau Joe Lin, den vroegeren minister van Ver keerswezen der Peking-regeering; Kau Ling Wei, den minister-president van de Peking-regeering van 1923 en door Tsjoen Sjen, den premier der Peking-regeeering van 1919. In verband met de vrees, dat de bevol king, welke verontwaardigd is over de tac tiek van Tsjang Kai Tsjek in verzet zal komen, is gisteren te Tientsin formeel de staat van beleg afgekondigd. 8UITENLANDSCHE BERICHTEN. NOODWEER IN ITALIË. De Etna begint te rommelen. Bij de overstroomingen in de provincies Calabrië en Reggio zijn 40 a 70' personen verdronken. De storm, welke ernstige schade aan richtte, heeft Zaterdagnacht de districten Catanzao en Messina geteisterd. Bruggen zijn vernield en vele districten zijn geïso leerd, vele villa's staan onder water. De rails van vele spoorwegen zijn verwoest of bedolven onder aardstortingen. Na den storm woei een warme wind uit de richting van den Etna. Zeelieden, die te Messina aankwamen, verklaarden van den top van den berg vurige tongen te hebben zien opstijgen en een onderaardsch gerommel te hebben gehoord. NIEUWE OORKAAN BOVEN DE ZWARTE ZEE. Na een -korte periode van rust woedt een nieuwe orkaan met groote knacht boven de Zwarte Zee. De geheele scheepvaart moest gestaakt worden. De haven van No- worossijsk, die ten deele door den storm beschadigd is, bood velen Russischen en buitenlandschen schepen, die er him toe vlucht zochten, een veilige noodhaven. Ten gevolge van den storm kan men er echter laden noch lossen. Een radiogram van een tegen het nood weer kampend stcoomschip, de „Tsjeno- mor", meldt, dat het, tezamen met het tankschip „Moskwa" het in nood verkee- rende benzinetransportschip „Grosnyi" na bij de Krimhaven Feodosia op sleeptouw heeft genomen. ZEVENTIG VISSCHERS OP KASPISCHE ZEE IN LEVENSGEVAAR. Op ijsschotsen afgedreven. Uit Astrakan wordt gemeld, dat op de Kaspische Zee 70 visschers in levensgevaar verkeeren. Ongeveer duizend visschers hadden zich naar de Baai van Astrakan begeven om daar te overwinteren, toen zij verrast wer den door storm en drijf ijs. Hun schepen raakten in het ijs beklemd en dreigden ver nield te worden. De visschers moesten de vaartuigen ontruimen en sloegen op het ijs geimproviseerde tenten op. Nabij Sjilaja Kossa raakte een ijsschots met 54 vis schers er op los en dreef naar zee. Een uit de havenplaats Goerjef gezonden vliegtuig slaagde er- in, op de schots te landen en levensmiddelen aan te voeren. Een andere losgeraakte schots met 15 visschers er op drijft eveneens in open zee ter hoogte van Saboeroenja. MARKTBERICHTEN UTRECHT, 23 Nov. Vee. Aanvoer 2995 stuks. De prijzen waren: Stieren 1720 cent, slachtkoeien 2023 en 1719 cent, alles per pond, vaarzen f 90150, pinken f 7090, melkkoeien f 110190, kalfkoeien f 120200, varekoeien f 80130, magere kalveren f 4070, nuchtere kalveren 5 7.50, magere varkens f 1828, schram men f 1417, biggen f 813, magere schapen 1120, lammeren f 12, alles per stuk. Boter. Prijs: 8590 cent en kaas 20— 30 cent per pond, eieren f 46 per 100 stuk DELFT, 23 Nov. Kaas. Aangevoerd 8 stapels komijnekaas. Prijs 2834 cent uer kg. Handel' kalm. BOSKOOP, 23 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1528 cent, Hadley 1830 cent, Clau dius Pernet 2040 cent, Columbia 1220 cent, Butterfly 3065 cent, Wilh. Kordes 4070 cent, Rosalandia 3052 cent, Else Poulsen 1830 cent, Hoover 2035 cent, Chrysanten, grootbloemig f 60100, idem tros 1230 cent, Asparagus 1015 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.20. AMSTERDAM, 25 Nov. Vee. Aanvoer: 3 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. 642 vette koeien, waarvan de prijzen waren 4750, 3845 en 3036 cent per kg. slachtgewicht, 56 melk- en kalfkoeien f 140185 per stuk, 101 vette kalveren 54 58, 4852 en 4046 cent per kg. le vend gewicht, 42 nuchtere kalveren f 37 per stuk, 118 schapen en lammeren: scha pen f 1618, lammeren f 1115 per stuk, 467 varkens: vleeschvarkens wegende 90llakg. 4748 cent, zware 4647 ct., en vette 4546 cent per kg. slachtgew., 14 paarden f 60100. Overzicht: Runde ren groote aanvoer, stugge handel, nau welijks prijshoudend. Vette kalveren wei nig aanvoer, vlugge handel, met vaste prijzen. Varkens matige aanvoer, handel sleepend, prijzen lager. ROTTERDAM, 25 Nov. Vee. Totaal aan voer 2660 stuks: 617 vette runderen, 238 vette kalveren, 956 schapen en lammeren, 811 varkens, 8 nuchtere kalveren. Prijzen per kg. Vette koeien 44, 40 en 2630 cent vette kalveren 80, 70 en 5055 cent, var- I kens levend gewicht 40, 39 ei. 38 cent, scha- pen 38, 34 en 28 cent, lammeren 39, 35 en 28 cent, prijzen per stuk: schapen f 1613 —10, lammeren f 13116. Overzicht: Vette koeien en ossen, ruimere aanvoer, handel traag, prijzen onveranderd, prima koe 48. Vette kalveren, aanvoer iets korter, handel willig, prijzen hooier, prima 90. Schapen en lammeren, aanvoer iets min der, handel willig, prijzen iets stijver. Var kens, aanvoer ruim, handel kalm, prijzen lager, eenige exemplaren 1 cent boven teering. Eenige partijen schapen voer port verkocht.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11