VRIJDAG 22 NOVEMBER '935 üE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 ELECTRISCHE TABAK- EN SIGAF 1 KRULSNEDE ROOKTABAK baaisnede Fa. Wed. C. J. VISTER - KERKNIEUWS NAAR DE MISSIE. Van de Eerwaarde Zusters van Liefde te Tilburg zullen 29 November a.s. vanuit Genua met het M.S. „Huijgens" naar de Missie van Sumatra vertrekken Zuster M. Aquine Boekhorst van Arnhem, Zuster M. Adria Tempelaars van Bergen op Zoom en Zuster M. Lambertinia Vergeest van Beers. Op 6 December a.s. vertrekken met de „Oranje Nassau" naar de Missie van Su riname om zich te wijden aan het liefde werk van de Melaatschenverpleging Zus ter M. Annanetta Wieman van Houten en Zuster M. Theodote van Kessel van Maar- heeze. DE NIEUWE ABT VAN „SION". Gisteren had in de kerk van de nieuwe abdij O. L. Vr. „Sion" te Diepenveen de plechtige wijding plaats van den eersten Abt Dom Gabriël v. d. Mooswijk door Mgr. dr. J. de Jong, coadjutor van het Aartsbis dom. De plechtigheden van de wijding ge schiedden met vollen kerkelijken luister en onder groote belangstelling van kerkelijke en wereldlijke autoriteiten. Van de parochie ontving de nieuwe abt zijn ring, terwijl de geestelijkheid van het dekenaat het gouden borstkruis had aange boden. Audiëntie. Z. D. H. de Kapittel-Vikaris van het Bis dom van Haarlem zal alleen de volgende week Donderdag audiëntie verleenen. LAND- EN TUINBOUW OUD-LEERLINGEN TUINBOUWSCHOOL LISSE. Lezing van dr. W. E. de Mol. Dezer dagen hield dr. W. E. de Mol uit Amsterdam voor „Theorie en Practijk", vereeniging van oud-leerlingen der rijks tuinbouwschool voor de bloembollenteelt te Lisse, een lening, waarin hij behandelde het onderzoekingswerk, dat hij verricht op het gebied der erfelijkheid, evolutie en veredeling der bolgewassen. Spr. vertelde op een aangename en eenvoudige wijze van zijn belangrijk werk, dat hij geheel op eigen kosten verricht. Uit het gesprokene bleek, dat er op dit gebied nog vele moge lijkheden zijn voor het bloembollenvak. In het begin dezer lezing werd het bestaardee ren van narcissen besproken, waarbij en kele voorbeelden aangehaald werden, o.a. werd genoemd het vermenigvuldigen van een verloopen plant van Narcis Bicolcfr Victoria, door middel van zaad, terwijl dan kruisingen met andere soorten werd toe gepast en werd aangetoond, dat de onre gelmatige vorm der verloopen plant erfe lijk bleek te zijn. Ook op het gebied der gefranjerde Tul pen vertelde spr. zijn ervaringen en on derzoekingen, ook bij de oorzaken van de grillige vormen van de parkiettulpen stond hij uitvoerig stil. In de pauze werden vele aquarellen en foto's uit spreker's archief bezichtigd; na de pauze richtte dr. de Mol een bemoedigend woord, speciaal tot de jongere kweekers, moedigde hen aan om zich toch vooral wetenschappelijk te oriën- teeren en zich niet alléén op de practijk te werpen. „Hbld." RECHTZAKEN RIJKSPOSTSPAARBANK BENADEELD. In Juli van dit jaar kwamen beambten van de Rijkspostspaarbank te Amsterdam tot de ontdekking, dat de spaarbank voor een bedrag van 2000 was benadeeld, om dat dit bedrag op een spaarbankboekje was uitbetaald zonder dat dit ooit werd gestort. Na ijverig speuren gelukte het de Amster- damsche recherche twee personen, een 24- jarige werkster en haar 37-jarige zwager, een adjunctcommies bij de P.T.T., te ar resteeren. Het tweetal was op zeer geraffineerde wijze te werk gegaan. Het meisje vroeg op een valsche naam en adres een postspaarbankboekje aan. Toen dit document in hun bezit was stortte het meisje er een bedrag van 190 op, die de adj.-commies zoolang „geleend" had uit de zegelkas, die hij onder zijn beheer had. Het boekje was te Rotterdam aangevraagd, doch om er beter mede te kunnen ma noeuvreeren, werd het op haar verzoek overgeschreven naar Amsterdam. Weer werd een gefingeerd adres opgegeven. Op dat oogenblik begon de hoofdrol van den zwager; hij knoeide met behulp van de zegels, die hij ter beschikking heeft, zoo in het boekje, dat er een tegoed van 2490 op stond, zonder dat dit bedrag gestort was. Tenslotte werd de groote slag geslagen, het meisje bood het boekje aan op het bijkan toor in de Van Eeghenstraat, waar inder daad de ƒ2000 werden uitbetaald. Het tweetal werd gearresteerd en viel weldra door de mand. Zij werden in het Huis van Bewaring ingesloten. Voor deze feiten hebben het meisje en ENFABRIEK „DE LANDMAN" 25 cent per pond HAVEN 20 - LEIDEN haar zwager zich Woensdagmiddag voor de Rechtbank te Amsterdam te verantwoorden gehad. Het bleek, dat de verdachten het geld samen hadden gedeeld en voor een groot deel was het opgemaakt in cafés en met reisjes. Reeds in 1924 hadden zij eenzelfde truc uitgehaald; het bedrag, dat toen werd buitgemaakt, was slechts gering. De Officier van Justitie, meende in zijn requisitoir, dat een ernstige straf dient te worden opgelegd. Spr. requireerde een ge vangenisstraf van 1 jaar tegen het meisje en van 2 jaar tegen den ambtenaar. De verdediger drong voor het meisje aan op een voorwaardelijke straf, daar zij on der invloed stond van haar zwager. Voor den ambtenaar pleitte de verdediger cle mentie, aangezien hij reeds zwaar gestraft is door het verlies van zijn betrekking. Uitspraak 4 December. DOODELIJKE AANRIJDING. De koopman S. M. W., uit Wassenaar heeft zich te verantwoorden gehad wegens overtreding van art. 307 W. v. S. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij als autobestuurder, op 8 Juni j.l. op den Nieuwen Rijksweg te Pijnacker, met een door hem bestuurde auto zekeren Camijn, die op een carrier zich op het rijwielpad van genoemden weg bevond, heeft aange reden, waardoor deze tegen den grond werd geworpen en een gat in het achter hoofd bekwam. Het slachtoffer is aan de gevolgen van deze aanrijding overleden. Volgens verdachte heeft hij C. op een gegeven oogenblik links gepasseerd, waar bij hij voldoende zou zijn uitgeweken. Op dat oogenblik hoorde hij iets aan een band, welke daarop leegliep. Er stond een ster ken wind op den weg, zoodat verdachte, die met een vaart van 45 K.M. reed, moeite had om het stuur in handen te houden. Hij kon de aanrijding niet anders verklaren, dan door een plotseling uitwijken naar links van C. op hr' oogenblik dat hij dezen wilde voorbijrijden. Eenige van de in deze zaak gehoorde ge tuigen verklaarden, dat er dien dag hevi ge rukwinden voorkwamen. Het O.M., waargenomen door jhr. mr. Van Asch van Wijck, wees er op, dat ver dachte betoogd heeft, zelf niet te weten of hij al of niet aansprakelijk voor dit on geval kan worden gesteld. Vast staat, dat hij op royale wijze, meer dan van hem geëischt kon worden, de betrokkenen heeft schadeloos gesteld en alle hulp heeft ge boden. Dit neemt echter niet weg, dat hier over de schuldvraag moet worden be recht en volgens de officier kan verdachte, d.'^ wist, dat ei zulk eer sterke wind stond, niet vrij uitgaan, daar hij met die omstan digheid bij het passeeren voldoende reke ning had moeten houden, hetgeen hij heeft nagelaten. Ook is niet komen vast te staan, dat het springen van de band, waarop verdachte zich beroept, vóór de aanrijding heeft plaats gehad; eerder is aan te nemen, dat dit springen na de botsing gebeurde. Gezien de persoon van verdachte, die als kalm rijder bekend staat, meende de offi cier, dat hier met een geldboete kan wor den volstaan en eischte hij ten slotte een boete van ƒ250.subs. 50 dagen. Mr. J. M. J. W. Maussen wees in zijn plei dooi op de omstandigheden waaronder dit ongeluk, dat zijn cliënt zich zoozeer heeft aangetrokken, plaats vond. Uit de getui genverklaringen is gebleken, dat er hevige rukwinden voorkwamen, die evengoed den berijder van de carrier ter zijde kunnen hebben geworpen. Volgens pleiter gaat zijn cliënt hier vrij van schuld uit, weshalve hij tot vrijspraak concludeerde. De rechtbank zal 5 Dec. a.s. vonnis wij zen. WILT U IETS WETEN? Vraag: Met belangstelling volgende de groote schaakmatch om het wereldkam pioenschap, zag ik dezer dagen staan: Alje- chin, die met Wit speelde gaf zijn zet af in couvert. Den volgenden avond werd de partij voortgezet. Wat moet ik hieronder verstaan? Antwoord: Daar degene, die met wit speelt altijd de eerste zet doet, wordt bij het afbreken van een partij de laatste zet gedaan door zwart. Wit, die door de eersté zet altijd in het voordeel is, moet dan de zet, waarmede hij den volgenden dag de partij zal vervolgen in couvert afgeven, daar hij anders gedurende den tus- schentijd een andere voortzetting zou kun nen bestudeeren en dus opnieuw in dezelf de partij voordeel zou verkrijgen. Zwart mag echter om dezelfde reden de voortzet ting van wit niet weten, dus geeft wit de zet in couvert af. Wordt de partij voortgezet dan wordt het couvert geopend en wit moet met de daar in opgegeven zet beginnen. Het afbreken der partij kan zoodoende niet aan een der spelers belangrijk voordeel brengen. KOOPT BIJ HEN. DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEEREN STADSNIEUWS R. K. VROUWENBOND. Lezing over Joseph Haydn door Mejuffrouw Proot. Het was gisteravond mejuffrouw Proot, die over en van Haydn zou spreken en spelen, en daarbij toonde een didactisch mensch te zijn, die een ongekunstelde ma nier van causeeren heeft en aldus de ont wikkeling van Haydn's talent en werken uitlegde. Haar gehoor was niet groot, maar ontegenzeggelijk zullen de verschillende toehoorsters beter begrip van 's meesters joyeuse muziek hebben verkregen, temeer daar de spreekster aan 't klavier een nade re kennismaking mogelijk maakte. Om Haydn's ontwikkeling als componist te begrijpen, aldus spreekster, is een blik op zijn leven vereischt. 31 Maart 1732 is hij te Rohrau u. Beneden-Oostenrijk uit zeer eenvoudige ouders geboren. De vader en moeder waren van nature zeer muzikaal en de dorpsschoolmeester bezorgde den talent vollen kleinen Joseph in de muziekleer bij Rector Franck te Haimburg. Al te prettig had hij 't daai niet en toen Domkapell- meister Reucer koorknapen vroeg voor de Stephanskirche te Weenen, ging hij met dezen mede en zoo kwam hij in de prak tijk van zang er instrument. Tot 1749 bleef hij in de „Cantorei" en moest toen om een kwajongenss.ieek en om het overgangs tijdperk in zijr. stem de inrichting verla ten. Zoo kwam hij in de armoedige woning van den teno: Spangier, en verdiende zijn magere kost. Dan betrekt hij een dakka mertje in het „Michalerhaus" waar hij een oude piano rijk was, en studeerde 's nachts en werkte overdag. Zoo leerde hij de sona tes kennen vai. Philip Emanuel Bach. So nates ontdaan van de polyphonie. Hij maak te kennis met den zangleeraar Porpora, wiens leerlingen hij begeleidde weder zijds gaf Porpora hem hiervoor composi ties. Spreekster vergeleek de levensomstan digheden en karaktereigenschappen en mu zikale kwaliteiten van de drie groote tijd- genooten Haydn, Mozart, Beethoven. Haydn's eerste composities sonate's, trio's en serenades, waren overeenstemmend met zijn zorgelijk bestaan. De muziekbeoefening werd uitsluitend in huizen der aristocra ten beoefend, die opdracht gaven aan een componist. Beethoven is de eerste vrije kunstenaar geweest, maar Haydn compo neerde zijn eeist strijkkwartet in opdracht In korten tijd schreef hij hierna nog 17 kwartetten en stukken voor klein orkest. Toen hij directur van de huismuziek werd van graaf Morzin in Bohemen, trouw de hij in het geheim met Dorette Keiler in 1760 (want ue graaf wilde geen gehuwd personeel hebben) en hier deed hij de eer ste stap op oymphonisch - gebied. Met Do rette Keiler is hij 40 jaar gehuwd geweest, maar zij was een moeilijke vrouw en tot Haydn's verdriet bleef 't huwelijk kin derloos. Hierna werd hij bij vorst Ester- hazy in Hongarije 2e kapelmeester. Na diens dood bleef hij tij diens zoon, een nog groo- ter muziekliefhebber dan zijn vader, Daar componeerde hij de symphonie „Le Midi" voor een kamerorkest van 22 man. In 1929 heeft Evert Cornelis deze symphonie opge haald en in kleine bezetting gespeeld, evenals Otto Glasstra van Loon zich mo menteel op dit gebied verdienstelijk maakt. 30 jaar bleef Haydn in dienst van de Ester- hazy's strik i genomen met een kleine onderbreking, tot aan zijn dood. De com posities van Haydn trokken vooral in En geland aandacht. In 1790 gaf hij gevolg aan de invitatie van de Engelschen en dirigeerde concer ten waar symphonieën van hem en van Mozart werden gespeeld. Mozart en hij waren twee waardeerende vrienden. Met den jongeren Beethoven kon hij minder goed accordeeren. Op 2 Januari 1781 kwam hij te Londen aan en de universiteit van Oxford benoemde hem tot doctor honoris causa. Hij schreef toen zijn Oxford-sym- phome en hierna nog 11 andere. Na een half jaar ging hij naar Weenen terug en in 1794 voer hij nogmaals over en bleef tot 1796 te Londen. Na deze succesvolle kunstreis kon hij onbezorgd leven en mu siceerde uitsluitend voor liefdadige doel einden en werd tot eereburger van Wee nen benoemd. Nu zette hij zich aan de com positie van een oratorium. De opera was niet zijn fort geweest. De door Jonkheer van Swieten gewijzigde tekst van Milton's „Paradise lost" leidde tot den tekst van „die Schöpfung". Haydn's talent was nu tot volle rijpheid gekomen. Na de voltooiing in 1798 werd hij beroemd. Alle Europeesche groote steden maakten het werk. Toen volgde „die Jahreszeiten" naar Thomson's „The Seasons". De twee werken behooren tot de laatste composi ties van den grijzen jongeling zooals spreekster hem noemde. De laatste dagen van den meester wer den verontrust door den oorlog van Frank rijk en Oostenrijk 1809 en dan zong de meester zacht het door hem gecomponeer de volkslied „Gott erhallte Franz den Kaiser". Op 77-jarigen leeftijd stierf hij 31 Mei 1809. Begraven werd hij als een vorst. Van de tallooze werken van den meester wees spreekster er ons op, dat, al is Haydn niet de vader van symphonie en sonate hij er toch veel aan verfraaid en vervormd heeft. Hij is de grootmeester van het menuet, een vorm die hij in vele zij ner werken aanwendde. Niet het menuet in roccoco stijl, de deftige dans maar de opgewekte geestige dans van groote vin dingrijkheid. Zoo speelde mej. Proot voor ons de 3e pianosonate waarvan de „finale" in het „tempo di menuetto" geschreven is. Na de pauze hoorden wij Andante en trio met variaties, 't Zou ons te ver voeren nog meer te vertellen van de leerzame lezing, waarin het begrip strijkkwartet werd uit gelegd, gewezen werd op Haydn's naboot singstalent en humor, op zijn instrumen tatie, zijn melofLiek, zijn verheven god- UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Volksbond. Gisteravond hield de Ned. R. K. Volksbond afd. Hoogmade zijn gewone vergadering in de zaal van Café Witteman. De Voorzitter opende de ver gadering met den Chr. groet en sprak zijn verwondering uit over de slechtp op komst der leden. De waarnemend secre taris las de notulen van de vorige verga dering, welke onder dank werden goed gekeurd. Hartelijk dank wordt gebracht aan den lsten secretaris (die om gezond heidsredenen heeft moeten bedanken als bestuurslid) voor al hetgeen hij voor onze vereeniging heeft gedaan in de 8 jaren van zijn secretarisschap. Na het Bondslied werd een schrijven voorgelezen van onzen districtsbestuurder, den heer v. d. Ak ker, een uiteenzetting van de nieuwe Ziek tewet. Een schrijven van het gemeentebe stuur, behelzende, dat het verzoek om 'verlaging van electriciteit en waterprijs in onderzoek is. De voorzitter deelde mede, dat de collecte voor de jeugdwerkloozen niet zal plaats hebben, maar dat er toch zal worden bijgedragen. Ook deelde de Voorzitter mede, dat het bestuur van den Volksbond met het bestuur van St. Ge- nesius en den G. Adviseur op een daartoe vast te stellen avond een gecombineerde vergadering zal beleggen om meer in contact te blijven met elkander. Ook werd medegedeeld, dat wij in de volgende ver gadering een bestuursverkiezing zullen moeten houden wegens het bedanken van den secretaris. Candidatenlijsten kunnen bij het bestuur worden ingediend tot den dag van de vergadering. Daarna bespreking St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de leden. Besloten werd om de regeling aan het St. Nicolaas- Comité over te laten. De ouders worden verzocht de kinderen, die voor dat feest in aanmerking komen op te geven by den bode van den Bond, den heer A. v. d. Ploeg, tot uiterlijk 1 December. De leef tijdsgrens is vastgesteld van 4 tot 12 jaar. De feesten zullen plaats hebben op Vrij dag 6 December in de zaal van café Wit teman. Ook werd besloten om op de jaar vergadering, welke zal plaats hebben in Januari 1936 wederom een gratis verloting te doen houden, waarmede de inkoop-com missie zich zou belasten. Na de rond vraag volgde sluiting met gebed. „Hulp in Nood" bracht op 0.77. HILLEGOM Roomsche Actie-week in „St Martinus". Binnenkort zal voor de parochie van den H. Martinus een Roomsche actieweek worden gehouden, waarbij getracht zal worden het godsdienstig leven in de zui ver religieuse vereenigingen hooger te doen opleven en tot grooteren bloei te brengen. De groote inzet zal plaats heb ben op den feestdag van Maria Onbevlekt Ontvangen, waarop onder H.H. Missen zal worden gesproken over het groote nut en de noodzakelijkheid der Maria-ver- eering door alle rangen en standen en leeftijden der maatschappij. Op Maandag 9 December worden alle jongens der schoolvrije jeugd opgeroepen voor een speciale Maria-vereering. Op Dinsdag avond 10 Dec. komen alle meisjes voor hetzelfde doel. Woensdagavond 11 Decem ber wordt een voordracht gehouden over „Maria en de christelijke charitas", toe gankelijk voor alle leden van den R.K. Vrouwenbond en ook voor vrouwelijke niet-leden. Donderdag, Vrijdag en Zater dag geeft een pater een Triduum, voor de H. Familie en wel voor alle mannen, met alg. H. Communie en feestelijke opdracht. Wij twijfelen er niet aan, of deze actie week wordt een volkomen succes voor de parochie en haar ijverigen herder pas toor Kosters. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Vroeger dan men zulks gewoon is, gaat de aanvoer verminderen en volgens de verwachting zal de aanvoer in de komende wintermaanden aanmerke lijk kleiner zijn dan in de voorafgaande jaren. De beschotten van de winterproduc- ten zijn in het algemeen tamelijk slecht, met name van Roode en Gele kool, Wasch- pen, Rapen en Groene kool, terwijl van kroten aanzienlijk minder is uitgezaaid of geplant. De prijzen waren de laatste da gen nog steeds goed. Dat geeft tenminste nog iets opbrengst, want de kwantiteit kan het niet doen. Bloemkool gaat aanmerke lijk verminderen en de maat is al vrij klein Er is veel verschil in de prijzen voornamelijk door het verschil in kwali teit en maat. Betaald werd per 100 van 3.40 tot 8.30 voor z.g. eerste soort, tweede soort brengt van 1.60 tot 2.50 op. Uien bleven na de kleine verhooging van vorige week weer op dit peil, van 2.40 tot 3.per 100 K.G. werd betaald. vruchtige geest. Zoodra mej. Proot ging spelen trok zij haar gehoor, dat haar blijk baar wél heeft aangevoeld. Met uitzonde ring van enkele misschien voor wie het stil en aandachtig volgen wel wat moei lijk scheen, was de belangstelling onver deeld. Al spelend demonstreerde de pianis te als 't ware den vorm. Wie weet welke goede indrukken het ontvankelijk audito rium voor de toekomst met zich zal me- denemen! Spreekster heeft zich op onder houdende wijze van haar niet gemakkelij ke taak gekweten en hartelijk applaus viel haar ten deel. De Presidente dankte de spreekster met een waardeerend woord. J. K. Waschpeen goed in de prijs. Goede kwali teit kan gemakkelijk van 6.50 tot 8.10 per 100 K.G. opbrengen. Er is van dit pro duct ook nogal wat afwijkend. Groene kool tjes bleven graag en brachten een rede lijke prijs op, varf 3.50 tot 5.90 per 100. Gele en Roode kool gingen vlug weg. Er is maar een enkelng die eerste soort kan aanvoeren. Eerste kwaliteit brengt van 13.40 tot 15.60 per 100 op. Andijvie, het echter winterproduct gaat in de mooie soort, de bekende gele kroppen, vlug weg tegen bevredigende prijzen, varieerend van 1.40 tot 1.70 per 100. Eenigszins af wijkende gaat voor 0.60 tot f 1.30 per 100 krop. NOORDWUKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert a.s. Maandag, des na middags te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. om af wijzend te beschikken op de aanvraag van het R.K. Kerkbestuur van de parochie van het H. Hart van Jezus te Zilk, alhier, hou dende verzoek om gelden beschikbaar te stellen uit de gemeentekas voor het stich ten van een tweede R.K. bijzondere school voor gewoon lager onderwijs aan de Beek laan. 3. Voorstel van B. en W. tot het slui ten van een overeenkomst met de direc tie van het Provinciaal Waterleidingbe drijf van Noord-Holland tot levering van water door het bedrijf aan de buurtschap de Zilk, alhier. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 15 November 1933 no. 51, waarbij een viertal losplaatsen werden verhuurd. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verorde ning, regelende de bezoldiging van den gemeentebode, tevens buitengewoon veld wachter en plaatselijk deurwaarder. 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening, regelende de bezoldiging van de ambtenaren ter gemeente-secretarie. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening op de monumenten. 8. Voor stel van B. en W. tot verhuring van een localiteit in het gemeentehuis gedurende 9 dagen aan de Nederlandsche Sierteelt- centrale. 9. Voorstel van B. en W. tot ge deeltelijke royeeri-ng van een hypotheek. 10. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de begrooting, dienst 1936, van den schoolartsendienst Hillegom c.a. 1. Wijzi ging der begrooting, dienst 1935. 12. Vast stelling der vergoeding, bedoeld m arti kel 103 der L.O. wet 1920 aan de besturen der bijzondere scholen over 1933. 13, Vaststelling van een suppletoir kohier Rei nigingsrechten, dienst 1935. 14. Reclames tegen belastingen. K.JJM.V. „St. Aloysius". Door om standigheden kan de reeds aangekondigde H. Mis met algem. H. Communie op a.s. Zondag niet doorgaan, daarom zal dit op Zondag 1 Dec geschieden. K.J.M.V.-ers, 't moet nog even gezegd worden, neemt allen deel hieraan om Gods zegen af te smeeken over de groote taak, die de K.J.M.V. nog te vervullen heeft. Wij ook, K.J.M.V.-ers, moeten de toekomstige Maatschappij vor men. Er moeten immers sterke leiders ge vormd worden, Katholieken van de daad! 't Moet echter ingezien worden, dat de prin- cipieele grondslag hiervoor, die noodig is voor het herstel der Maatschappelijke orde, voor n' groot deel in de K.J.M.V.-beweging gevormd kan worden. Wij zijn jong en daarom juist nu moeten wij van de K.J. M.V. een beweging maken waarin we veel leeren voor ons verdere leven. Bezoekt daarom steeds je vergadering en stelt nog meer belang in het werk der beweging. Bouwt mee!! Denkt aan de H. Mis!! Voor uit. Voor Christus onzen Koning!! Nog even zij herinnerd aan Bartoes, het accorüeon-orkest en 't beperkte aantal bijna uitverkochte entreebewijzen voor den grooten feestavond op 25 November. NOORDWIJK Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert a.s. Donderdag, des na middags te 2 uur. Agenda: 1. Mededeelin- gen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling notulen. 4. Verzoek Warmenhoven om vergoeding art. 13 L.O. wet. 5. Vaststelling nieuwe verordeningen op de heffing en in vordering van haven- en liggeld en kas geld. 6. Hernieuwe vaststelling beheers- verordening bedrijven. 7. Subsidie tuin- bouw-wintercursus R.K. Patronaatscom missie. 8. Subsidie ontwikkeling en/of ont spanning werkloozen. 9. Wijziging steun regeling kleine kweekers. 10. Voorstel tot deelname Rijnlandsch Borgstellingsfonds. 11. Verhuring grond voor oprichting ge bouw Noordw. Bestuurdersb'ond. 12. Voor stel inzake verlichting bakfietsen. 13. Vast stelling ambtenarenreglement en verorde ning regelende het overleg inzake perso neelsaangelegenheden. 14. Crediet repara tie Thomasbrug. 15. a Adres Hazenoot in zake bebouwing van Hardenbroekweg; b. Adres L. Lang inzake bebouwing Pické- weg. c. Bouwregeling Jan Kroonsweg en ontheffing art. 27 B. W. 16. Verzoeken om verlaging van huur van landerijen. 17. Voorstel tot wijziging van straatnamen. 18 Verklaring art. 36, 4e lid, der woningwet. 19. Vaststelling gemeente- en bedrijfsreke- ningen 1934. 20. Aanbieding gemeente- en bedrijfsbegrootingen 1936. 21. Reclame hondenbelasting. 23. Mededeëling inzake regeling voor het verleenen van toeslag op de premie van ziekenfondsen. 24. Goed keuring begrooting schoolartsendienst. 25. Crediet voor reconstructie en rioleering gedeelte Hoogeweg. 26. Aankoop grond G. van Rhijn. 27. Aankoop grond P. Plug. Beroep. De N.V. Stoomtimmerfabriek „Northgo" was in beroep gekomen bij de Kroon tegen een aantal voorwaarden, die Burgemeester en Wethouders hadden op gelegd bij een ingevolge de Hinderwet ver leende vergunning voor een beduidende uitbreiding van de machinale installatie van de fabriek. De Kroon heeft het beroep niet ontvankelijk verklaard, omdat het be roep te laat was ingediend.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9