J 3)e £cidóohe 6ou/fca/nt J., den Stads schouwburg te Amsterdam had Donderdag avond de op voering plaats van Ariane et Barbe Bleue Een kijkje op de loges Sliillf De nieuwe verkeersbrug ovei de Waal te Nijmegen nadert haar voltooiing. Binnen enkele maanden zal de pont-misère tot het verleden behooron Op -de Pan" >e Huis er Heide hield het Ned Goltcomité Donderdag zijn jaarlijksche aanmoedigings wedstrijden voor dames en heeren Zaken zijn zaken. Zoo dacht een ondernemend handelsman erover, die bij het gestrandde s.s. „Kerkplein" te Egmond een .koek en zoopte" inrichtte en er veel klanten trekt Op den onbewaakten overweg te Wenum is Donderdag een vrachtauto door een tramtrein gegrepen, waarbij de twee inzittenden op slag werden gedood. De geheel vernielde auto Voor de cadetten van het Engelsche opleidings schip .Worcester" is een speciale luchtvaartschool geopend, waar zij theoretisch en practisch onder» richt in de aviatiek ontvangen FEUILLETON. ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET Een avontuurlijk verhaal van drie studenten, door ARNOLD BARTEL. (Nadruk verboden). In het halfduister van de gang heeft hij niet bemerkt, dat er een hear naast hem staat, die er zich blijkbaar eveneens voor interesseert wie deze hut bewoont Hij is vrij groot, donker van uiterlijk en heeft een enorme 'neus. Een zeer bekende naam Collij n zegt de vreemdeling en hij lacht Diesel daarbij toe, alsof zij oude bekenden zijn. Deze stelt dit onverwachte gezelschap niet bijzonder op prijs en als de ander hem nu ook nog vertrouwelijk vraagt: Kent u die dame misschien, jonge vriend? en hem daarbij minzaam op den schouder klopt zegt hij kortweg: Neen, en draait zich om. Maar dan staat hij plotseling tegenover een anderen heer, die niemand anders blijkt te zijn dan de vervelende fat, waar mee Nïni in de salon in gesprek gewikkeld was. Hij vraagt hem, op vrij onhebbelijken toon iets in het Fransch en zooveel ver staat Diesel daar wel van om te begrijpen, dat de jongeman wenscht te weten, wat hij hier te zoeken heeft Niets, waarover ik uw hulp noodig heb, geeft hij in zuiver Nederlandsch ten antwoord, maar daarmee is hij er niet at Want door het rumoer van stemmen aange lokt, komt thans ook de eerste steward naderbij. Besluiteloos kijkt deze van den een naar den ander. Alexander Popodotschi, die het raadzaam acht de aandacht van zich af te leiden, verklaart met zalvende bereidwilligheid, in vreemd klinkend Duitsch: Deze jongeman hier toonde belangstel ling voor den naam op die deur. Wij heb ben samen geprobeerd of we hem niet kon den thuis brengen. De eerste steward blijkt voor dergelijke studies niet de minste interesse te hebben. Met strengen blik wendt hij zich tot Harry Diesel: Behoort u eigenlijk wel tot de le klas passagiers? En als deze, wat verlegen, ont kennend antwoqordt, laat hij er op volgen: Dan moet ik u vriendelijk verzoeken zich aan de, te dien aanzien geldende bepalin gen te willen houden, en in de klasse te blijven, waarvoor u passage genomen hebt. Intusschen hebben steeds meer passagiers die zich naar him hut begeven, zich om hen teen verzameld en het is voor Harry Diesel bepaald pijnlijk, als hij langs zoo vele nieuwsgierigen den terugweg moet aanvaarden. Zijn tweede poging om Nini Collijn te na deren, heeft hopeloos schipbreuk gele den. Als Lou Volkers den volgenden morgen zijn hoofd uit de patrijspoort steekt, ont waart hfj iets, dat hij onmiddellijk onder woorden brengt: Engeland is in 't zicht De beide anderen rijzen direct van hun bedden overeind. Snavel, die boven ligt, stoot daarbij gevoelig zijn hoofd tegen den zolder. Hij uit een verwensching, die aan het adres van den scheepsbouwer gericht is, maar Volkers zegt spottend: Pas maar op, dat je met dien dikken schedel van je niet een gat in die ijzeren plaat stoot, anders eischen zij nog schade vergoeding en onze gemeenschappelijke reiskas is toch al bijna leeg. Zij hebben beslag weten te leggen op een ruime hut aan de buitenzijde, voor vier personen. Van de vier bedden is er een vrij, zoodat zij het rijk allen hebben. Van deze laatste omstandigheid maken zij een passend gebruik, totdat de steward hen komt waarschuwen, dat het bad gereed is. Lou Volkers, dien zij gemakshalve „de korte" noemen, begeeft zich het eerst naar de badkamer. Hij bemerkt te laat, dat het bad met zoutwater gevuld is en als hij een mondjevol binnen krijgt, wordt het hem wee om het hart. Overigens voelt hij zich recht behaaglijk in het warme zeewater. Vóór het ontbijt maken zfj nog een fik- sche wandeling rondom het geheele schip, welks promenadedek nog geheel leeg is. Slechts eenige matrozen zijn bezig om het schoon te schrobben. De zon staat reeds vrij hoog aan den he mel: de zee is groen en spiegelglad. De witte krijtrotsen van de Engelsche kust zijn reeds duidelijk waarneembaar. Een aantal meeuwen volgt met tragen vleugel slag het groote schip. Dunne rookpluimen van voorbij varen de schepen hangen lang in de lucht. Voor den boeg, waar de zware ankerket ting ligt, ontmoeten zij eei kleinen neger jongen met een roode fez op het hoofd en in een verschoten katoenen pakje, dat hem niet staat Het ventje kan hoogstens acht jaar zyn. Zoo Jumbo, groet Volkers lachend. Niks Jumbo ik Mohammed, verbe tert de jongen met een bestraffend gezicht, terwijl hij zijn oogen vervaarlijk laat rol len. Dat is toch hetzelfde, plaagt Vol kers. Of je nu Jumbo heet of Mohammed.... Maar de jongen is het daar niet mee eens Niks hetzelfde meent hij, met hoofd en handen een grappige afwerende beweging makend. Jumbo is olifant ik kleine boy. Mohammed is de lieveling van de be manning en tegelijkertijd hun tijdverdrijf. Hij is met zijn vader als oppaser van giraf fen en gnoe's naar Europa gekomen, en nu op den terugweg naar zijn geboorteland. Vijf Perziaansche schapen zijn aan zijn zorgen toevertrouwd. De dierenhandelaar, bij wieii de zwarten behooren, heeft de die ren met groote moeite uit Rusland ge haald en brengt ze nu naar Europeesche farmers in Oost-Afrika. Mohammed noodigt het drietal uit de dieren onder zijn leiding te bezichtigen. Met groote zorg geeft hij de schapen te drinken en te eten. Dan krijgt Harry Diesel plotseling een geniaal idee. Hij vraagt Mohammed of hij een stuk chocolade verdienen wil Niks chocolade sigaretten, eischt de ze echter, als Diesel hem daarop vertelt, dat hij zijn diensten noodig heeft om een brief te bezorgen aan een dame in de le klasse. Volkers en Snavel kijken verbaasd op, als zij hooren, wat hun vriend en bondge noot van plan is. Dat gaat te ver, protesteert de korte. Zonder gemeenschappelijk overleg mag zoo iets niet gebeuren. Ik vind het zeer decoratief een Moor als postillon d'amour te gebruiken, zegt Snavel, bedachtzaam. Hij moest er alleen niet zoo armoedig uitzien, meent Diesel en zich tot den jon gen wendend: Heb je niet een behoorlijk pak? Mooi pak.... twee sigaretten, ver hoogt de kleine Moor zijn eisch. Maar Snavel is het er nog niet geheel mee eens. Neen, Lou, zegt hij, nu moet je mij eerst eens laten uitspreken. Wanneer het geen colectief schrijven betreft, kan van één brief natuurlijk geen sprake zijn. Mijns inziens verdient het alle aanbeveling drie brieven. Drie brieven....? vangt de zwarte jongen op. Dan drie sigaretten. Jij bent een geboren zakenman, lacht Diesel. Over een uur kom je in de Toe risten-klasse begrepen? In je beste pak roept Volkers nog als zij hun wandeling om het schip reeds her vat hebben. Gedurende eenige minuten wordt er geen wöord tusschen hen gewiseld. Hoewel de naam Nini Collijn geen enkele maal ge noemd is, begrijpen Volkers en Snavel wel, dat het om haar te doen is. En beiden den ken zij hetzelfde, n.l. dat Diesel zich weer eens iets veroorlooft, wat geheel buiten hun programma omgaat en lijnrecht tegen de ongeschreven wetten van hun kameraad schap indriuscht. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12