VRIJDAG 22 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 NOOTDORP. Ouders, past op Uw kinderen! Onge veer een week geleden werd bij de politie aangifte gedaan, dat een onbekend mans persoon overdag een naar schoolgaand circa 8-jarig meisje op de fiets met oneer bare bedoelingen heeft medegenomen en zich daarbij aan niet nader te noemen han delingen heeft schuldig gemaakt. De poli tie onderzoekt ook deze zaak zeer nauw keurig. Intussohen werd reeds terzake een persoon voor den Burgemeester geleid, die weder op vrijen voet is gesteld. Daar reeds sinds eenigen tijd blijkt, dat vrouwelijke personen en kinderen niet al leen bij avond, maar ook overdag, op hun hoede dienen te zijn, waarschuwt ook naar aanleiding van de vermelde aangifte de Burgemeester van Nootdorp in het alge meen de ouders goed op hun kinderen acht te geven. Kookdemonstratie. Vanwege het Ge meentebestuur zal op Maandag 25 Novem ber a.s., des avonds half acht, in het ge bouw Nove een demonstratie in het elec- trisch koken worden gegeven. Belangstel lenden hebben vrije toegang. Burgemees ter Schölvinck zal den avond openen. Zooals men weet ligt het in de bedoe ling van het Gemeentebestuur de gas- periode over te slaan en daarom zooveel mogelijk van de electriciteit tegen zoo laag Wiogelijken prijs gebruik te doen maken. Verloting „Het Groene Kruis". Door Burgemeester en Wethouders is aan de afd. Nootdorp van „Het Groene Kruis" toestem ming verleend tot het houden van een ver loting. Hand wei ken of andere voorwerpen, die men als prijs ter beschikking wil stel len, worden gaarne in ontvangst genomen door Mej. Post, Dorpsstraat 116 en de Be stuursleden: de heer en M. C. Casteleijn, J. F. P. van Tilburg, P. Vis en Adr. Post. Een fraaie handgeknoopte spreid mocht het Bestuur reeds als pry's ontvangen. Over tuigd van het nuttige werk, dat deze ver- eeniging in onze gemeente verricht, wek ken wij een ieder op dit goede voorbeeld, naar vermogen, te volgen. De trekking zal plaats vinden op een nader te bepalen datum in Januari of Fe bruari a.s. Nieuw VEEN. GEMEENTERAAD Donderdagavond te acht uur waren wij dan weer eens met onze vaderen in de openbare raadszitting verzameld. Wij had den ons een extra rantsoen veroorloofd, wijl er alle grond toe was te verwachten, dat de heeren zich met alle welsprekendheid in hen op de begrooting zouden werpen. Wij bleken voorzichtig gehandeld te hebben. Burgemeester J. W. Geesink opent op de gebruikelijke wijze, geeft den heer J. J. Roovers het woord voor zijn uitgebreide notulen, die dank en goedkeuring verkrij gen. Eenige hamerstukken volgen, w.o. goed keuring van een toelage ad 5 per maand aan den rijksveldwachter C. Udo voor ge meentelijke politiediensten, thans over het tijdvak 1 Mei tot 31 Dec. a.s. De kas van den heer gemeente-ontvanger is door het Verificatie-bureau onlangs ge controleerd. Administratief was alles puik in orde. Een klein kasverschil werd gecon stateerd, bedragende de somma van 0.02 Het is ons ontgaan of de vierduit over of te kort was! De brandweer in „de pak" gestoken. Teneinde de brandweerlieden eeniger- mate tegen het natte element te bescher men, heeft de gemeente naar brandkleeding geïnformeerd. De fa. Kors uit Leiden dien de een offerte in. Onze mannen zullen thans uitgerust worden met een zuidwester a 1.72%, een halflange jas a 6.40 en een stel marinelaarzen, waarvan de prijs nog niet geheel vaststaat. De trompleiders zul len zoo'n tenue ontvangen en mogelijk nog een enkel persoon; hoogstens zullen er ech ter vier zoo rondloopen, want men wil zui nig aandoen. Er ontspint zich zelfs een heel debat over de berging der uniformen. De heer Plomp wil, dat de begunstigden ze thuis bewaren. De voorz., blijkbaar niet drooghuids door de fiksche regenbuien van dezen avond gekomen, vreest, dat de man nen er mee door de regen zullen flaneeren en wil ze in het spuithuis bewaren. Hier is de heer Springintveld tegen, wegens de on beschrijflijke vochtigheid van dit gebouw (uiteraard niet zoo vreemd), en doet zijn collega's merkbaar schrikken door de me- dedeeling, dat het kerkhofhek er soms van onder stroom staat. Hij vindt maar weinig geloof, doch verklaart aan den lijve schok ken te hebben waargenomen en zelfs vrij krachtige! De straatbelasting heeft wederom eenige requesten uitgelokt. Het beroep van den heer L. Rodenburg wordt als de vorige maal verworpen, om hem een uitspraak van be voegde instantie te laten uitlokken. De heer Springintveld breekt een lans voor requestrant W. Pijper, die vrijstelling vraagt omdat hij via een polderweg pas op een openbare weg komt. Wil de raad hier niet aan, zoo meent spr., dan moeten ook oud-weth. Rijlaarsdam en de St. Nicolaas- hoeve belastingplichtig zijn. Hy ontmoet echter tegenstand bij den voorz., die bij de laatste gevallen constateert van „niet on middellijke nabijheid" aan den openbaren weg. De heer Plomp gaat met den heer Spr. mee en stelt voor bij de vaststelling van het nieuwe kohier de uitzonderingsgevallen heel serieus te bezien, want spr. vreest an ders een regen requesten van thans aange- slagenen. De heer Pijper komt er inmiddels niet af. Rakende een .rapport van den eigenaar der perceelen, welke het praedicaat „onbe woonbaar" dreigden te ontvangen, deelt de voorz. mede, dat het vonnis voor wat de Raad betreft kan uitblijven, gezien de aan gebrachte verbeteringen. Mogelijk kan de inspecteur der volksgezondheid er anders over denken, aldus de voorz. Begrootingsdebatten. Zouden wy de begrootingsdebatten naar hun volle lengte uitmeten, dan kwamen wij momenteel niet aan slapen toe en gy, ge duldige lezer(es), zoudt er wellicht bij in slapen. Volgen wij dus den gulden mid denweg. Het moge u een troost zijn, dat de nieuwe vroedschap haar taak niet licht op neemt. Dat is overduidelijk gebleken. De voorz. leidt de beschouwingen in met de mededeeling, dat een kleine belasting verlaging niet mogelijk wordt gemaakt, wijl Ged. Staten voorop stellen: beziet de be grooting 1936 met '37 en '38 voor oogen. In het as. jaar zal de belastingbasis van 1935 gehandhaafd blijven. Slechts zal de legesverordening een kleine 100 meer moeten opbrengen.' Bij andere gemeenten staat Nieuwveen er niet kwaad voor, al dus spr. De Gewone Dienst geeft aan in komsten en uitgaven 63.043.24; onvoor zien 7686.46; batig saldo Gew. Dienst ƒ23.209.70. Kapitaal Dienst: inkomsten 15.006.21; uitgaven 12.800.batig slot ƒ2206.21; op de Kap. Dienst beschikbaar 10.306.21. Het zal u misschien duizelen (ons ook trouwens!), doch dit zijn slechts eenige toonaangevende cijfers. De secretaris belast zich dan met voor lezing van het rapport der begrootingscom- missie, de heeren D. P. Akerboom en Jac. Vreeken. Eenige posten zijn volgens hen wel eenigszins lager te ramen, met name de steun aan werkloozen van 2000 op 1650, benevens enkele onderwijsposten Openb. L, Ond. Vermeld dient het voorstel het keur loon op huisslachtingen gedurende zekere tijd van het jaar niet te heffen, zonder de keuring te doen vervallen. Het salaris van den keuringsveerarts en den keurmeester achten zij voor verlaging vatbaar. Uit de loop der besprekingen wordt duidelijk, dat het financieel resultaat van een vrijstelling bij huisslachting weinig om het lijf heeft, een 24 ongeveer. De salariskwestie, reeds eenige malen het struikelblok voor de vroedschap, zou vermoedelijk hetzelfde ef fect sorteeren als by vorige pogingen. Het antwoord van B. en W. aan de com missie gaat met enkele wijzigingen ac- coord. Het streven van heeren Gedeputeer den is, dat reserves gevormd worden, waar voor 5726.21 uit de Geswone Dienst naar de Kapitaal Dienst moet overgeheveld worden, 1.960.25 schiet er dan voor on voorzien over, terwijl rond 2800 vereischt is. Het college heeft daartoe drastische kor tingen verricht op vele kleine posten als: presentiegelden van 100 op 75, post stra- tenonderhoud van 75 op 50, onderhoud wegen van 400 op 200, enz. Zelfs het se cretarie-personeel zal zich terwille van de begrooting spenen van 75 aan chocolade melk, waardoor hun nog een poovere 10 overblijft, die de heeren vermoedelijk tij dens de veelomvattende budgetaire be slommeringen mogen verbrassen. Van alle kanten klinken hoogelijke waardeeringen bij het vernemen van deze sympathieke geste. Een „droge" troost! Trouwens, de vroede heeren weten zichzelf ook te ver sterven, en drinken de begrooting der „Elf Gemeenten" sluitend. Verschillende leden achten de beschik bare gelden voor onderhoud van wegen, straten en gebouwen bedenkelijk laag, doch durven het evenwicht niet verstoren. Zonder de andere sprekers te kort te doen, willen wij een eeresaluut brengen aan den heer Plomp voor zijn beschouwin gen, die aller aandacht spanden. Verschil- lende becijferingen van de commissie en B. en W. vinden zijn instemming en hij voegt daar belangrijke aan toe. Uitvoerig verdedigt spr. zijn standpunt, dat de steun in geld aan behoeftigen op 1400 voldoende geraamd is en staaft dit met de cijfers over 1934 en '35. Op dezelfde gronden verdedigt hij 1300 voor werkloozensteun, terwijl hij zich vereenigt met 500 voor werkverschaf fing. Vreest de heer Springintveld voor te korten op de post werkverschaffing, dan kan deze gevoeglijk uit het steunbedrag be streden worden, die bij 1934 vergeleken nog een marge van wel 60 pet. laat. De heer Plomp bepleit met klem een ver laging van 10 opcenten op de personeele belasting, uitkomende op 340. De secre taris krijgt mandaat van den voorz. de mee ning van Gedeputeerde Staten inzake de begrooting te verkondigen. Met den voorz. profeteert hij een vernietigend vonnis uit den Haag, hetgeen den heer Plomp aanlei ding is genoemd college te verwijten, dat het in de goede jaren de politiek van ka pitaalsvorming had moeten betrachten. In elk geval meent hij, dat de gemeente een poging moet wagen. Aldus wordt met zes stemmen besloten. (De heer Chr. Jonker is wegens ongesteldheid niet aanwezig). De begrooting wordt tenslotte aangeno men. Gegrepen. Eenige weken terug werd in de parochiekerk een offerblok gelicht, ter wijl de dader niet achterhaald kon worden. Hoewel over vrijwel geen gegevens be schikkend, is het de rijkspolitie alhier ge lukt thans den schuldige te ontmaskeren, die o.a. ook opereerde in Noord-Brabant en Noord-Holland. De ingeslotene heeft een volledige bekentenis afgelegd. Geboren: Cornelia Matje, d. van A. Rietdijk en G. van Eeuwijk. Vertrokken: D. v. Leeuwen naar Santpoort A. Roos naar Den Haag J. Kapel en gezin naar Haarlemmermeer. Gevestigd: M. F. Muizenlaar van Den Haag M. A. Out van idem Th. A. M. Linssen van idem J. C. Bleeker van idem E. P. PPoortvliet van idem J. H. Pierik van idem M. H. van Egmond van Uithoorn. RUNSBURG. Tuinbouw. Als December nadert gaat de aanvoer verminderen doch vooral dit jaar is zulks goed waarneembaar. Er is lang niet zoo veel aan winterproducten als gewoonlijk het geval is. Bijna alle produc ten zijn goed aan de prijs. Waschpeen brengt van f 5.60 tot 7.80 per 100 K.G. op. Roode en gele kool varieert van 10.40 tot 15.30 pex 100. Andijvie komt in diver se kwaliteiten. Brengt van 0.60 tot 1.60 per 100 op. Uien blijven in prijs vrij sta tionair van 2.20 tot 3.per 100 K.G. Groene kool 3.10 tot 5.20 per 100. Kro ten goed gevraagd, brengen van 3.50 tot 4.10 per 100 K.G. op. TER-AAR. Mutaties. De heer Dagevos, commies der Dir. Belastingen alhier, is benoemd in dezelfde functie te Nieuwveen. In de ont stane vacature hier ter plaatse is benoemd W. Minnaard van Achtmaal (N.Br.). G e b o ren: Gerardus, z. v. D. Verloop Rijnsburger. Catharina Adriana, d, v. J. Sanders-/an Kints. Hubertus, z. v. P. Ubink-Bijlemeer. Trijntje Jacoba, d. v. C. T. de Bruyn-de Haan. Thedora Cor nelia Adriana, d, v. J. Wildenburg-van Veen. Gehuwd: P. van Lammeren, 24 j. en M. Fransen 23 j. W. du Pau, 24 j» en J .M. Bosman 23 j. Gevestigd: Joh. M. Bontje, Bergen. Vertrokken: P. C. v. d. Hoorn, Zoe- terwoude. A. Voordouw, Alphen aan den Rijn. G. C. Bosland, Oegstgeest. G. Vis, Alphen aan den Rijn. V OORSCHOTEN. 40-JARIG JUBILEUM VAN DEN R. K. VOLKSBOND. Feestviering op a.s. Zondag. Zondag a.s. herdenkt de R. K. Volksbond te Voorschoten, het feit dat hij voor 40 jaren werd opgericht. Ondanks dat de moeilijkheden van dezen tijd ook op het vereenigingsleven druk uitoefenen, heeft het bestuur gemeend dezen dag niet on opgemerkt te mogen laten passeeren. Er zal dan ook op bescheiden wijze feest ge vierd worden. De dag wordt ingezet, zoo als dat voor een Roomsche vereeniging past, met eene algemeene H. Communie der leden en een plechtige H. Mis, opge dragen door den Geestel. Adviseur. Hiertusschen wordt een gemeenschap pelijk ontbijt gehouden. Des namiddags is er van half drie tot half vier gelegenheid om het bestuur te complimenteeren en 's avonds om .7 uur eene feestvergadering voor de leden en genoodigden. Onder deze vergadering' zul len de leden, die 25 jaren en langer de vereeniging zijn* trouw gebleven, worden toegesproken door den district- en hoofd bestuurder, den heer Van den Akker uit Den Haag, die aan hen, die hiervoor in aanmerking komen, eene oorkonde van het werkliedenverbond zal uitreiken. E kele dezer leden zijn reeds lid vanaf de oprichting en hebben al het lief en leed van den Bond meegemaakt. En lief en leed is er geweest in die 40 jaren. 't Is niet altijd voor den wind gegaan. Er zijn in de notulen plaatsen te vinden, waar de toenmalige geestelijke adviseur zich genoodzaakt zag zelf de notulen te schrij ven by gebrek aan een secretaris. Maar naast dergelijke critieke momenten zijn er ook tijden van grooten bloei aan te wij zen, waarin zoowel op geestelijk als op stoffelijk gebied groote activiteit werd ontwikkeld. Heel wat nuttige en sociale instellingen heeft de vereeniging in den loop der jaren gekend. Sommige zijn door de gewijzigde omstandigheden overbodig geworden, of in andere vormen overge gaan. Ook de vereeniging zelf heeft in den loop der jaren een ander karakter ge kregen, zoo als dat elders ook wel zal zijn gebeurd. Verschillende personen, die ja ren een leidende plaats innamen zijn later naar gelang hun plaats in de maatschap pij dat vorderde overgegaan tot „Hanze" l L. T. B., terwijl de Volksbond is geworden de standsorganisatie der werklieden. Zij telt thans 3 vakafdeelingen, benevens een retraiteclub, een tooneelvereeniging en een agentschap der „Centrale Volksbank" en tot slot en dat is zeker niet het minst mooie werk in de vereeniging een comité voor „Herwonnen Levenskracht". Er kan van dit comité gezegd worden, dat het al tijd actief geweest is. De bijdrage, welke de Volksbond met den nieuwbouw van ons sanatorium kon afdragen, bewees wel hoe de leden allen meeleefden met dit mooie werk. Laten we hopen dat ook in dezen moeilijken tyd dit zoo mag blijven. En la ten we hopen, dat het 40-jarig jubileum een beginpunt mag zijn van eene nieuwe periode, waarin het bestuur geholpen en bijgestaan door de leden, nog veel moge bereiken voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der Roomsche arbeiders in Voor schoten. Korenbond „St. Willibrordus". Bovengenoemde Korenbond hield haar jaarvergadering Woensdag jl. in het R.K. Vereenigingsgebouw te Voorschoten. Te 7.30 uur nam. had in de parochiekerk van St. Laurentius een plechtig Lof plaats, ge celebreerd door den zeereerw. heed Pastoor C. Tholenaar, pastoor te Wassenaar, voor zitter van den Korenbond, met assisten tie van den zeereerw. heer P. Meijer, pas toor alhier en den weleerw. heer Alph. Niekel, Rector van de St. Jacobusstichting te Wassenaar, geestelijke bestuursleden van den bond. In het Lof zong het paro chiale zangkoor „St. Caecilia" de Grego- riaansche gezangen. Na het lof begaf men zich naar het R. K. Vereenigingsgebouw, alwaar de jaarvergadering en een zangers avond werd gehouden. Aanwezig waren de koren van Voorscho ten, Wassenaar: St. Willibrord, den Goede Herder en St. Josef, en van Katwijk aan den Rijn. Het aangesloten zangkoor van Noordwijk was verhinderd aanwezig te zijn op dezen avond. De zeereerw. heer C. Tholenaar opende deze bijeenkomst -met het gebed en een woord van welkom tot de aanwezige koren, waarna het bondslied werd gezongen. Vervolgens las de waar nemende secretaris de notulen der vori ge vergadering en het jaarverslag van den bond, waaruit bleek, dat het jaar 1934 geen vruchtbaar jaar voor den bond is ge weest, doch een jaar, -waarin eenige slapte heeft geheerscht. Met den wensch, dat de Korenbond in groei moge toenemen, op dat de bond nog veel werk moge verrich ten tot eer van God, eindigde de secretaris zyn jaarverslag. De penningmeester, de heer van Adrichem, bracht het financieel verslag uit. De inkomsten bedroegen 219.92 en de uitgaven 7.80, aldus een batig saldo van f 212.12. Door eenige hee ren werd deze rekening nagezien en in orde bevonden en aldus de penningmees ter gedechargeerd. Wegens het bedanken als secretaris van den heer Jac. Meijer te Katwijk aan den Rijn, moet in deze vaca ture worden voorzien. Het bestuur heeft den weleerw. heer Alph. Niekel, Rector van de St. Jacobusstichting te Wassenaar, bereid gevonden deze functie op zich te nemen en als zoodanig'wordt z.e. door den voorzitter met een kort woord geinstal- leerd. Tevens brengt de voorzitter dank aan den ijverigen en zeer kundigen oud secretaris van den bond, den heer Jac. Meijer van Katwijk aan den Rijn, die zoo correct en nauwgezet deze functie heeft waargenomen, doch zich genoodzaakt heeft gezien deze functie neder te leggen. Bij de rondvraag verkrijgt de heer Hoog- zaad van Leiderdorp het woord en deelt de vergadering mede, dat hem verzocht was in het gehouden Lof de koren, die geza- melyk de lofzangen zouden zingen te di- rigeeren, wat spreker een groote eer vond, doch hiervoor eischte spreker een geza menlijke repetitie der koren, welke jam merlijk door een misverstand is mislukt en daarom meende spreker niet de verant woordelijkheid op zich te moeten nemen, 'zonder eenige voorbereiding een zestal ko ren te dirigeeren. Een der aanwezigen vroeg het bestuur verlof tijdens de pauze te mogen eollee-, teeren voor het nieuwe orgel van de kerk „De Goede Herder" te Wassenaar. De voorzitter geeft het gevraagde verlof en deelt de vergadering mede, dat hij de ver schuldigde zaalhuur beschikbaar stelde voor deze collecte. Het officieele gedeelte was hiermede ten einde en thans kwamen de koren aan de beurt om de verplichte nummers en de vrije nummers ten gehoore te brengen. Deze bijeenkomst werd bijge woond door prof. Beijersbergen van Hene gouwen van het Kruisheeren-klooster te Zoeterwoude. Voor de volgorde der op te treden koren werd geloot, en het zangkoor van „de Goede Herder" te Wassenaar werd aangewezen op te treden als no. 1. Als verplicht nummer voerde dit zangkoor uit de Graduale ;,Juravit" uit de Mis van S. Gregorii I Papae, en als vrij nummer het lied „Ik heb mijn ziel geheven" van L. de Vocht. Als no. 2 was aangewezen het zangkoor „St. Willibrordus" te Wassenaar welk koor als verplicht nummer uitvoerde de Graduale „Audi" uit de Mis S. Caeci lia, van 22 November en als vrij nummer „O Sacrum Convivium" van F. L. de Vit- toria. Het zangkoor van Katwijk aan den Rijn was aangewezen om op te treden voor no. 3, doch het zangkoor was wel, maar de directeur niet aanwezig, zooda dit koor uitviel en het koor van Voorschoten daarna aan de beurt kwam en als verplicht nummer uitvoerde het Offertorium „Ad- ducam" uit de Mis: S.S, Septem Funda- torum Ord. Serv. B. M. V. van 12 Febr. en als vrij nummer de „Agnus Dei" uit de Mis van L. de Vocht. Als laatste koor trad op het zangkoor van de St. Josef paro chie te Wassenaar met als verplicht num mer de Introitus „Discit Dominus" uit de Mis S. Clementis I papae, van 23 Novem ber en als vrij nummer de „Credo" uit de Mis van Ornesto Ravennello. Uit de uit voering der Gregoriaansche gezangen en der meerstemmige muziek bleek, dat de koren zich op dezen avond terdege had den voorbereid. De koren zongen goed en er viel veel te loven. Tenslotte werd als komisch nummer door Voorschoten, dat heden de gastheer was, uitgevoerd: „Eine handliche Concertsprobe" een komische scène van E. Simon, welke bij de aanwe zigen zeer in den smaak viel. Alvorens deze bijeenkomst werd gesloten maakte prof. Beijersbergen van Hentgouwen van Zoeterwoude eene opmerking, die zeer op zijn plaats was. Het was Z.E. zeer opge vallen dat men niet overal de uitspraak van de (als in heb) volgde. De Ned. St. Gregoriusvereeniging, aldus spr., volgt een Romeinsche uitspraak, waarom volgt men hierin niet de algemeene leiding? Spr. geeft de korenbond in overweging deze zaak eens nader onder de oogen te zien. Deze opmerking is zeker zeer juist, want hierin is de eenheid nog wel zoek. De Zeer- Eerw. heer Meijsing, pastoor van de Goe de Herder te Wassenaar, sprak een woord van dank voor de gehouden collecte voor het nieuwe orgel in zijne parochie, welke collecte heeft opgebracht de som van 31.88. Op gebruikelijke wijze sloot de voorzitter deze bijeenkomst :net een woord van dank aan allen, die hunne medewer king hadden geschonken tot het welslagen van dezen mooien avond. Apologetische cursus. Donderdag werd de eerste cursusavond in Apologie gegeven, door dr. H. van Rooyen, die deze cursus leiden zal. Op zeer bevattelijke en wetenschappelij ke en vooral interessante wijze heeft dr. H. v. R. de inleiding gegeven en de groote waarde van het H. Geloof aangetoond. Het Geloof dat zeker waard is door allen verdedigd te worden! Laten we dan ook trouw den cursus vol gen en allen aansporen zich nog op te ge ven. De Apologie-cursus wordt gegeven Don derdags om de veertien dagen te 8 uur, 's avonds in het Graalhuis. De eerstvolgende cursusavond is echter Woensdag 4 Dec. vanwege St. Nicolaas. Collecte. De gehouden collecte ten bate van het Nederlandsch Roode Kruis heeft alhier opgebracht de som van 55. WARMOND Geboren: Cornelius Wieger z. van W. J. Guldemond en A. M. Terpstra Henrica Johanna d. van A. Wijsman en A. J. v. d. Ploeg Wilhelmina Cornelia d. van W. G. Roest en C. J. Verkaik. Overleden: Clasina Maria van der Geest wed. van J. J. de Haas, 68 j. Gevestigd: A. J. Tasche, van Reeu- wijk H. Veldman, van Lisse P. M. Ligtenberg, van Oostburg J. Mauer en A. en E. Mauer van Rotterdam J. Auinger, van 's Gravenhage G. Does, van Voorhout H. M. A. van Dam, van Voorschoten. Vertrokken: C. J. Jansen, naar Sassenheim C. A. M. Snelders naar Heemstede M. Marschlik naar 's Gaven- hage C. van Hoof naar Oostburg B. J. van der Hulst naar Wassenaar C. v. d. Wereld naar Noordwijkerhout Ch. R. A. Ph. Legein naar Helmond. 1 is^eengèvaarlljU' Optimist DE GEBROEDERS „GOCHEM" 29. Terwijl Pat met een uiterst voorzichtige zwaai de mand met eieren op de vensterbank zou plaatsen, bemerkte Pit plotseling een paar stevige schoenen, die in hun rich ting kwamen. Hij vergat totaal, dat hij tot steunpilaar diende, richtte zich een beetje op om te zien aan wie die schoenen behoorde en zag tot zijn schrik, dat het een veld wachter was. Onmiddellijk nam hij de beenen.... 30. Met het noodlottige gevolg, dat er een chaos van eierstruif vermengd met Pat voor de voeten van den veld wachter terecht kwam. Ha, daar betrap ik de nieuwe stal jongens van Boer Pummels, bulderde de veldwachter. Ik heb altijd wel gezegd: vreemde eenden in de bijt, dat deugt niet. En daar overval ik jullie net, dat jullie een ontzettende inbraak wilden plegen hè! Kom maar eens mee.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10