STADS NIEUWS MAANDAG 18 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 In hooger beroep stond terecht de koop man J. B. K. uit L e i d e n, thans ged., die door de rechtbank wegens diefstal en po ging tot diefstal is veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. Verdachte is op 6 Juli j.l. te Zoeterwoude, door den rijksveldwachter De Waard, op heeterdaad betrapt, toen hij zich ophield op het terrein van de villa „Grenshoek" al daar. Bij onderzoek is gebleken, dat uit die villa een aantal vaste waschtafels van de muren was afgerukt. Voorts bleek, dat er ook eenige dagen te voren ongewenscht bezoek aan deze villa was gebracht. Verdachte ontkende. Evenals in eerste instantie beweerde hij, dat hij de waschta fels van zekeren Van der Velde had ge kocht, doch deze persoon kon niet worden opgespoord. Een getuige, zekeren Van S., verklaarde, dat hij beide keeren met K. er op uit is ge weest om de waschtafels per bakfiets te vervoeren. Terwijl zij binnenshuis waren, hoorden zij buiten voetstappen. Bij het naderen van den veldwachter voegde K. getuige toe: „Laten we naar buiten gaan en doen alsof we bessen pluk ken, dan maken ze je niks". De advocaat-generaal vroeg bevestiging van het vonnis. Mr. A. R. M. Schölvinck concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 2 Dec. a.s. De smid W. de M., te Leiden, stond in hooger beroep terecht van een vonnis der Haagsche Rechtbank, waarbij hij wegens diefètal en poging tot afpersing is veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Verdachte had na het overlijden van ze keren K,. die een schip bewoonde aan de vrouw met wie deze samenleefde, een brief geschreven, waarin hij haar mededeelde, aat, indien zij niet bereid bleek hem (ver dachte) de schuit van K., welke op haar naam was geschreven, over te doen, hij aan de kinderen van dezen K. zou mededeelen, dat zij in het bezit van gelden en van de schuit was, die hun toebehoorden. Bovendien had verdachte op verzoek van de vrouw een bedrag van ƒ830.aan bankpapier in de schuit verborgen. Van dit bedrag had hy zich later ƒ300.— toege- eigend. Dit laatste werd door verdachte erkend. Hij betwistte evenwel, dat hij de vrouw zou hebben bedreigd. Deze zou hem uit eigen beweging een belooning van 100 hebben aangeboden, indien hij het stilzwij gen over het geld bewaarde. Het verhoor van de getuige leverde eeni ge moeilijkheden op, daar deze vrouw steeds antwoorden gaf, die niet klopten met de haar door den president gestelde vragen. De advocaat-generaal vond in de gedeel telijke bekentenis van verdachte aanleiding om de opgelegde straf te doen wijzigen in een gedeeltelijk voorwaardelijke van drie maanden, met drie jaar proeftijd. Uitspraak 2 December a.s. INGEZONDEN STUKKEN Werkverschaffing aan afgestudeerden. Onlangs werd te Amsterdam gehouden de tweede jaarvergadering der vereeniging WeMo (ver. v. werkzoekenden met voll. M.O.-bevoegdheid) Er is wel niemand meer, die niet er van overtuigd is, dat het vraagstuk der werk zoekende afgestudeerden een der belang rijkste en moeilijkste van onzen tijd is, en het is dan ook van algemeen belang, de doelstelling en resultaten der WeMO in breeder kring bekend te maken. De doelstelling is: de afgestudeerden aan betaalden arbeid te helpen, en hun belan gen te verdedigen. Van de door de ver. bewerkte resultaten verscheen een uitvoe rig verslag in het officieel orgaan der ver., dat elke maand verschijnt, en reeds meer malen de aandacht van belanghebbende autoriteiten getrokken heeft. Daarom be paal ik mij tot enkele grepen uit de -uit gebreide werkzaamheden, door het bestuur verricht. Deze omvatten o.a.: strijd tegen cumula tie voor leeraren en ambtenaren; voorbe reiding tot het oprichten eener school; be middeling tot arbeid voor haar leden in den vorm van lessen, vertaalwerk, lezingen, leiding van jeugdreizen of jeugdkampen, enz. Een groot aantal leden kon daardoor aan lijdelijke arbeid geholpen worden, terwijl enkelen door deze bemiddeling een vaste betrekking kregen. Juist een toenemende bekendheid en een grooter contact met bevoegde instanties zal de mogelijkheid voor deze werkverschaffing in de toe komst voortdurend verbeteren. Afgezien van enke andere overweging eischen de belangen der vereeniging zelve reeds, dat bij zoodanige arbeidsbemiddeling met de grootste zorg een keuze uit de le den der ver. wordt gedaan. Ouders, die hun kinderen bijlessen willen laten nemen, zijn daardoor in de gelegenheid, goede en volledig-bevoegde krachten te engageeren, die bovendien niet duur zijn. Juist nu, na de verschijning der eerste schoolrappor ten, moge menig belanghebbende er nog sens op gewezen worden, dat lessen-geven door niet- of onvolledig bevoegden groote gevaren met zich kan meebrengen. Nog veel te vaak maken de ouders ge bruik van voordeelige aanbiedingen, waar bij het prijsverschil dikwijls zeer gering is; en zij vergeten, dat bij een juistere keuze zij op den duur toch aan het langste eind trekken, daarbij een zaak van algemeen en urgent belang dienende. Met dank aan de Redactie voor de ver leende plaatsruimte. J .J. HERMANS, Prins Hendriklaan 1. Noodlottige aanrijding op den Kanaalweg MOTORRIJDER NA BOTSING TE WATER GEREDEN Aan de gevolgen overleden Zaterdagavond heeft op den Kanaalweg tusschen de spoorwegovergang en de Lam- mebrug een noodlottige aanrijding plaats gehad, welke een slachtoffer heeft ge- eischt. Te omstreeks 8.15 uur reed de 24-jarige bakker C. S. uit Leiderdorp in de richting van de Lammebrug. Voor hem liepen twee jongens en een meisje, die twee rijwielen aan de hand meevoerden. De motorrijder, die rechts van den weg reed, heeft zeer waarschijnlijk de wande laars niet bemerkt en greep het meest linksche rijwiel, dat door den 14-jarigen C. M. aan de hand werd meegevoerd. De knaap viel en liet het rijwiel los, dat door den motor werd meegesleurd. Hierdoor verloor de motorrijder de macht over het stuur van zijn motor, die met z'n berijder het Rijn- en Schiekanaal verdween. De agent van politie K. Mulder, die in de buurt surveilleerde en het lawaai hoorde, snelde onmiddellijk toe* en toen hij hoorde wat er geschied was, begaf hij zich onmiddellijk gekleed te water om te pogen den drenkeling te redden. Hierin slaagde hij gelukkig met behulp van een toegeschoten burger. Toen de motorrijder weer op den wal was gebracht werd onmiddellijk de E.H.B. gewaarschuwd. De dokter van den E.H.D constateerde bij S. een ernstige hersen schudding en meerdere verwondingen aan het gelaat. In zorgwekkende toestand werd het slachtoffer naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, alwaar hij echter te midder nacht zonder bij kennis te zijn gekomen, is overleden. Ook de 14-jarige voetganger C. M. was door de botsing gewond. Hij liep eveneens een hersenschudding op, een gebroken rechterbeen en verschillende uiterlijke verwondingen. Met een tweeden auto van den E.HD. werd hij eveneens naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand was heden redelijk wel. LEZING VAN PROF. HROZNY. Prof. dr. F. M. Th. Böhl schrijft ons: Woensdag a.s., 's avonds 8 uur zal de beroemde Tsjechische taalkundige en ar cheoloog, prof. dr. Friedrich Hrozny, uit Praag alhier, op uitnoodiging van het Voor- Aziatisch-Egyptisch Gezelschap „Ex Orien- te Lux" en van de Vereeniging voor We tenschappelijke voordrachten, een lezing met lichtbeelden houden over zijn ontcijfe ring van het Hethietische beeldschrift en over de verleden jaar door hem ondernomen studiereisnaar Klein-Azië. Aan prof. Hroz, ny, die vroeger hoogleeraar in Weenen is geweest en die in het Duitsch zal spreken, heeft de wetenschap de ontcijfering van de taal der opd, Hethieten te danken. De Hethieten, vermaard reeds uit het Oude Testament, hebben tusschen 1800 en 1200 voor Chr. van Klein-Azië uit over groote deelen der toenmaals beschaafde wereld geheerscht. Wij weten sedert de onderzoe kingen van Hrozny c.s., dat de macht en de invloed van de Hethieten gedurende deze eeuwen minstens even belangrijk geweest is als die van de Babyloniërs of Egyptena- ren. Het Hethietisch is, zooals prof. Hrozny aangetoond heeft, een der oudste Indoger- maansche talen. De ontcijfering van deze taal, evenals ook de ontcijfering van de tal rijke inscripties, die in een raadselachtig beeldschrift geschreven zijn, dat tot aan de onderzoekingen van Hrozny c.s. de inspan ning der ontcijferaars trotseerde, is in de eerste plaats aan dezen geleerde te danken. Op het spoor van voorloopers als Hugo Winckel en A. H. Sayce, heeft hij aan de In- dogermaansche taalkunde en oudheidkunde van het nabije Oosten nieuwe perspectieven geopend. Zijn lezingen hier in Nederland zullen zonder twijfel evenveel belangstel ling wekken als dit zooeven reeds in Oslo en in Brussel het geval geweest is. Behal ve in Leiden zal prof. Hrozny Vrijdag 22 Nov. op uitnoodiging van de Allard-Pier- son-Stichting een lezing met lichtbeelden houden over „Hethitische Völker und Spra- chen" in de Aula der Universiteit van Am sterdam. KATHOLIEKEN VAN LEIDEN. Donderdagavond 21 dezer wordt in de Schouwburg opgevoerd de operette „De Wonderbloem" in 4 bedrijven onder lei ding van Mej. Jo Mulder, Den Haag. Hieraan werken ruim 100 jongedames en kleineren mee, welke met autobussen 1 y3 uur moeten reizen en na afloop weer teruggaan, zoodat ze na middernacht weer thuis zijn. Deze geheele schare doet dit werk reeds 7 jaar, steeds geheel belangloos, terwijl de verzorging van de costumes eveneens kosteloos geschiedt. Is dit geen daad van bijzondere naasten liefde? Indien ge dit medegevoelt, stelt U daar tegenover dan ook een daad. Zorgt, dat de Schouwburg geheel is gevuld. Toont, dat de weldadigheidszin, waarvoor ge zoo be kend zijt, thans geen ijdele klank is. Laat het vreemde gezelschap zien, dat hun goe de werk wordt gewaardeerd. Bovendien hebt ge een prettigen avond. Zendt de dames, welke U zullen bezoe ken niet weg, doch koopt een toegangsbe wijs. LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". Het tweede concert van de bekende se rie kamermuziekavonden van den Leid- schen Kunstkring „Voor Allen" zal plaats hebben Vrijdag 22 November a.s. Dit con cert wordt verzorgd door het Concertge bouw-Trio, welks leden zijn onze landge-. nooten Willem Andriessen (piano), Louis Zimmerman (viool) en M. Loevensohn (violoncello), en die een aantrekkelijk programma hebben samengesteld. VER. VAN MATHESIANEN. Zaterdag jl. hield bovengenoemde ver eeniging een excursie onder leiding van den heer Ir. A. van Dijk naar het Natuur kundig Historisch Museum aan de Steen straat alhier. De execursisten werden rondgeleid door het eerelid Dr. C. A. Crommelin. Achter eenvolgens werden bezichtigd de afdee- lingen Sterrekunde, Engeodisie, Micros copen, Natuurkunde van de 17 en 18e eeuw, en tenslotte het toestel van het vloeibare Hêlium. By het einde herinnerde de voorzitter de excursisten aan de lezing op Zaterdag 23 Nov. a.s. over architectonische vormen door Architect Theo C. Hekker. RESTAURATIE DER RAMEN VAN HET KOOR IN DE NIEUWE KERK TE DELFT. Gelijk velen bekend zal zijn, is er ten vo- rigen jare onder# leiding van Mevr. van Baren te Delft een uitgebreide actie ge voerd teneinde gelden te verzamelen voor het restaureeren der ramen van het koor in de nieuwe kerk te Delft, waarin zich het Mausoleum der Oranjes bevindt. De ramen worden voorzien van gebrand schilderd glas naar ontwerpen van Ned. kunstenaars, en uitgevoerd door Ned. fabrieken. Ondergeteekenden meenden in den geest van vele Oranjelievende ingezete nen te handelen door een comité voor Lei den en Oegstgeest op te richten om bin nen korten tijd een som gelds bijeen te brengen als blijk van sympathie voor het mooie werk. Dit zal geschieden door middel van prik- kaarten (een kerkraam voorstellende). Wellicht zullen er velen zijn die niet be reikt kunnen worden, en die er toch voor voelen een bijdrage te storten. Mej. D. Coebergh (Oranjelaan 20, Oegstgeest) zal deze graag in ontvangst nemen, liefst per giro no. 71234. Mevr. v. d. Sande Bakhuyzen, Eere- Presidente, mevr. Gerrevink, mevr. Briët, mevr. de Blécourt, mevr. Bosman, mevr. Bolsius, mej. D. Coebergh, mevr. Eerd- mans, mevr. Escher, mevr. v. Eijsinga, mevr. v. Gilse, mevr. Hannema, mej. van Hoorn, mevr. de Koster, mevr. Krom, mevr. v. d. Laan, mevr. Lignac, mevr. Locher, mevr. Ligtenberg, mevr. Manders, mevr. v. Oerle, mevr. Pijnacker-Hordijk, mevr. Splinter, mevr. Tepe, mej. Thomas, mej. v. Tricht, mej. Voltman, mevr. Wilmer. ZILVEREN FEEST H.K.W. Na den officieelen herdenkingsavond van Donderdag 1.1. hebben de H.K.W.-ers op waardige wijze gisteren hun zilveren be- staanfeest verder herdacht. Te negen uur verzamelden zich bijna alle leden in de kapel van de R. K. H.B.S. om in het H. Misoffer en de algemeene H. Communie dank aan God te brengen, voor de zegeningen in de afgeloopen jaren ver kregen. Op voortreffelijke wijze zorgden eenige leden voor de gezangen, terwijl de Geestel. Adviseur, Pater ten Brink, hét H. Misoffer opdroeg. In de feestpredikatie bracht Z.E. op kernachtige wijze naar voren, dat wij al wat wij opbouwen, moeten baseeren op het H. Geloof en op de onderlinge liefde, ook in de sociale vereenigingen, wil men iets bereiken, dan moet men steeds van deze eene grondgedachte uitgaan. Zoover Z.Eerw. had kunnen nagaan heeft in de afd. van de H.K.W. steeds een der gelijke geest geheerscht en daarom kan des te vreugdevoller dit zilveren lustrum wor den herdacht. Spr. hoopte, dat deze goede geest van geloof, onderlinge liefde en eens gezondheid. ook in de komende jaren be stendigd blijve, opdat onder Gods ryksten zegen met nog meer succes moge gewerkt worden voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der leden. Na de H. Mis verzamelden zich allen in de aula der H.B.S. aan het gemeenschap pelijk ontbijt, waarbij de heer Lombert zijn dank uitsprak, voor de spontane verras sing hem gebracht bij zijn 25-jarig lid maatschap van den Bond. H_'i was voor spr. thans een heerlijk moment om by deze gelegenheid op de afgeloopen jaren terug te zien, jaren vol zorg en opoffering, maar het resultaat: een sterke en hechte Bond stem spr. tot dankbaarheid en met klem verzocht hij alle leden in de toekomst nog meer daadwerkelijk werkzaam te zijn, tot grootmaking van dezen Roomschen Vak bond. Aan het einde dankte de voorzitter, de heer Devilé, den Geestelijk Adviseur voor het opdragen van het H. Misoffer en zyn propagandistischen feestpredicatie de hee- ren zangers voor hun gewaardeerde mede werking en allen, die er toe hebben hij ge dragen, deze kerkelijke feestviering zoo goed te doen slagen. Hij hoopte allen even eensgezind en blijmoedig op den feestavond terug te zien. Deze laatste wensch is zeker in vervul ling gegaan, want de'groote zaal van „Den Burcht" mocht zich des avonds in een goede bezetting verheugen. Als de schet terende tonen weerklinken van de Roto- color players, zit er direct een goede stem ming in. Deze avond werd geopend door BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen Luxor: Afgekeurd. Roxy: Toelaatbaar voor volwasenen, Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen den voorzitter der feestcommissie, den heer F. Kok, die na eenige officieele instan ties welkom te hebben geheeten, zijn vreugde uitsprak over de enorme belang stelling bij het slotfeest van deze herden king. Dit feest had volgens spr. een twee ledig doel en wel, n.l. ten eerste als blijde uiting om als een groote familie dit zilve ren feest te vieren, ten tweede om dege nen, die nog niet tot den Bond behooren, in de gelegenheid te stellen, kennis met de H.K.W.-familie te kunnen maken. Juist dezen ongeorganiseerden wilde spr. er op wijzen, dat in deze 25 jaren veel tot stand is gekomen in het sociale leven zonder hen. Laten zy dit zich goed indenken en niet langer parasiteeren op het werk van an deren, doch zich nog dezen avond aanslui ten. Wij hebben u noodig, aldus spr., u hebt ons noodig, samen zijn wij sterk. Na een vroolijke stukje muziek, kwam het duo Klaare en Flora ten tooneele als zangers van het vroolijke lied. Zij hebben met hun soms ernstig, maar veelal vroolijk lied, voorgedragen op verrassend humoris tische wijze, een intimiteit en vroolijkheid aan dezen feestvond gebracht, welke som wijlen op spontane wijze tot uiting werd. gebracht en dezen avond hebben gemaakt tot een echte knalavond. Onder afwisseling van goede dansmuziek naderde maar al te ras het einde van dezen bijzonder goed geslaagden avond, welke met een propagandistisch woord door den voorzitter werd gesloten. Willy Derby in de knel. Gistermiddag heeft op den hoek van Fruinstraat en Cotbetstraat een botsing plaats gehad tusschen en taxi en een parti culiere auto, in welke laatste Willy Derby en eenige dames waren gezeten. De taxi chauffeur I. P. liep een ernstige hoofdwon de op; de inzittenden van de andere auto kwamen er met enkele lichte verwondin gen af. Bij de politie is een rijwiel te bevragen,, dat onbeheerd op den openbaren weg is ge vonden. De gemeenteraad vergadert op Maandag 2 Dec. 1935. De afdeelingsvergaderingen voor de begrooting hebben plaats op 27 November. De collecte in de Hartebrugskerk, na predicatie door Pater F. Hendrichs S.J., ten bate van zijn bekeeringswerk, onder alle H.H. Missen gisteren gehouden heeft opgebracht 446. Door J. J. en O. is bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een peurschuit- je uit de Stinksloot. Voor het derde deel van het notarieel- examen is te Den Haag geslaagd de heer J. J. P. Tesselaar, alhier. KON. VER. „LITTERIS SACRUM". „Als ik wilde". In de serie opvoeringen, waarmede Lit- teris haar lustrum viert, was het Zaterdag de tweede tooneelavond. Litteris treedt nu zelf voor het voetlicht met het blijspel „Als ik wilde...." van Paul Géraldy en Robert Spitzer. Dit blijspelletje, dat een amusant salon stukje is, maar overigens niet veel om het lijf heeft, is eenige jaren geleden hier te Leiden opgevoerd door een gezelschap van beroepsartisten. Welk gezelschap het ge weest is, is ons ontgaan, maar wij meenen ons wel te herinneren, dat het succes niet overmatig was. In dit opzicht kan Litteris beter tevreden zijn, want het is Zaterdag avond een opvoering geworden, welke wer kelijk niet detoneeren zal in de rij der „Festspiele". Litteris maakt steeds veel werk van de decors, en ook ditmaal was de aankleeding van het tooneel, waarop het „huwelijks-drama" van Philippe en Ger- maine (resp. de heer B. Hageman en mevr. Co Hageman-Verhagen) zich afspeelt met voorname smaak ontworpen. De entourage doet veel, en het geheel kwam daardoor direct op hooger plan. De inhoud van het spel is een lesje, dat gehuwden, die de wittebroodsweken reeds jarenlang achter den rug hebben, zich wel ter harte mogen nemen. Het leven wordt zoo gauw een sleur en wanneer dan de vrouw, geprikkeld door een coquette vriendin, opeens uit de dommeling van dien sleur ontwaakt en wel 'ns weten wil of zij ook bij de mannen in den smaak zou kunnen vallen, „als zij wilde....", ja, dan kan het raar loopen. Neen, het komt heel anders uit, dan u denkt, en het „drama" heeft z'n goede zijden; de sleur wordt gebroken en het vrouwtje ervaart, dat zij beter doet zich niet aan dergelijke experimenten te wagen. Dit blijspelletje is een echt praatstukje en alles komt aan op een vlotte en leven dige dialoog. Hier kon nog wel eenige ver betering worden aangebracht; waarschijn lijk speelde een lichte onvastheid van rol op den eersten avond den spelers nog par ten. Maar overigens was de opvoering on der regie van den heer Hageman perfect in orde. Mevr. Hageman beheerschte zoowel de situatie als het tooneel tegenover haar beide mannelijke tegenspelers de heeren B. Hageman en H. de Wilde, resp. echtgenoot en vriend, terwijl mej. Getrud v. Oort- merssen een lieftallige Marcelle was. De heer J. W. Nieuwenhuizen Segaar gaf een vlotten Pauon, de heer P. Knops een be hoorlijk onbenulligen neef René. De dames Adama Staffleu. en T. Lau waren gediens tige geesten. Een genoeglijke avond was het, een ech te Litteris-avond. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Christiaan Willem, z. v. J, Siemons en A. H. Lijesen. Ondertrouwd: P. C. v. d. Klaama jm 25 j. en A. H. Tegelaar jd 26 j. S. v d. Wetering jm 28 j. en J. Molenaar jd 29 j, H. Bakker jm 26 j. en T. J. Hakoort jd 26 j. W. Schaap jm 22 j. en H. den Oude jd 19 j. H. Arnoldus jm 30 j. er J M. Ouwerkerk jd 21 j. J. C. v. Houten jm 22 j. en E. Teijn jd 19 j. J. F. Kes- seis wedr. 45 j. en C. J. v. d. Maat gesch 30 j. Overleden: J. Rombouts-v. <L Vlugt wed.e 85 j. LAATSTE BERICHTEN WEER EEN MEISJE TE AMSTERDAM DOODGEREDEN. Tegen middernacht gisteravond heeft weer een ernstig ongeluk plaats gehad met doo- delijken afloop op de Stadhouderskade voor de Van Woustraat te Amsterdam. Een meisje van 19 jaar zou daar van den vluchtheuvel den rijweg in de rich ting van de Van Woustraat oversteken. Zij heeft daarbij niet goed uitgekeken of de weg vrij was. Nauwelijks had ze een paar passen gedaan of ze werd gegrepen door een auto. In stervenden toestand werd zy vervoerd naar het Wilhelmina-gasthuis. waar zij kort na aankomst overleed. TELEGRAMMEN VONNIS TEGEN KLOOSTERLINGEN WEGENS DEVIEZEN- OVERTREDING. BERLIJN, 18 November. (A. N. P.). De Berlijnsche rechtbank heeft heden uit spraak gedaan in het deviezenproces tegen drie Franciscaner monniken van de Thu- ringsche ordeprovincie. De hoofdbeklaagde de 58-jarige pater Leo Böschen, uit het Franciscaner klooster Frauenberg bij Ful- dau, werd veroordeeld tot vier jaar tucht huisstraf, 3 jaar eerverlies en 81.000 R.M. boete, de 46-jarige broeder Pancratius, in de wereld Waldemar Purth, uit hetzelfde klooster, kreeg een jaar gevangenisstraf en 2000 R.M. boete. In verband met de amnestie-wet werd de vervolging tegen den derden beklaagde, een 35-jarigen or depriester uit Hannover, ingetrokken. Een andere beklaagde, de leider der provincie, pater Benedictus bevindt zich op een inspectiereis in Japan, terwijl de vijfde beklaagde momenteel in een kloos ter nabij Sittard in Nederland vertoeft. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 18 Nov. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 533 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 4751, 3846 en 3036 cent per kg. slachtgewicht 68 melk- en kalfkoeien f 125180 per stuk, 123 vette kalveren: 2e kwal 4450 en 3e kwal. 3843 cent per kg. levend ge wicht, 57 nuchtere kalveren f 3.006.50 per stuk, 61 schapen en lammeren: scha pen f 1618 en lammeren f 1214 per stuk. 501 varkens: vleeschvarkens, wegen de van 90110 kg. 4950, zware 4849, vette 4647 cent per kg. slachtgewicht. 8 paarden f 60100 per stuk, 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Over zicht: slachtrunderen, behoorlijke aanvoer, slappe handel, on veranderde prijzen. Melkkoeien, korte aanvoer, vlugge han del, prijzen weinig verandering. Nuchtere kalveren, stille aanvoer; vlugge handel. Schapen en lammeren, redelijke aanvoer, vlugge handel, vaste prijzen. Varkens, minder aanvoer, stille handel, dalende prijzen. Paarden, aanvoer en handel zeer stil. ROTTERDAM, 18 Nov. Vee. Totale aanvoer 2586 runderen, 592 vette runde ren, 297 vette kalveren, 1074 schapen en lammeren, 609 varkens, 14 nuchtere kalve ren. Prijzen per kg.: vette koeien 44, 40 en 2630 cent, vette ossen 44, 40 en 3235 cent, vette kalveren 78, 68 en 4550 cent, varkens levend gewicht) 43. 41 en 39 cent, schapen 36, 32 en 28 cent, lammeren 37, 33 en 28 cent. Prijzen per stuk: schapen f 151210, lammeren f 12106. Over zicht: Vette koeien en ossen aanvoer kor ter, handel lui, prijzen als vorige week Dinsdag, prima koe 48, os 46. Vette kalve ren aanvoer ruimer, handel tamelijk, prij zen onveranderd, prima 85. Schapen en lammeren aanvoer, iets ruimer, handel stil, prijshoudend. Varkens aanvoer kor ter, handel kalm, grijzen als vorige week. Eenige partijen schapen werden voor ex port verkocht. W1SSELNOTEEKINGEN (.AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59 25 Londen 7.243;s New York1.475 l6 Parijs 9.70i/4 Brussel 24.871 Zwitserland47 88 Milaan 11.921 /2 Madrid 20.15 Oslo86.421/2 Kopenhagen32.85 Stockholm 37.35 Praag6.10 Weenen Boedapest-

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3