FEUILLETON MAANDAG 18 NOVEMBER 1935 UE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 TOENEMENDE BEWOLKING. DE BILT SEINT: Meest matige, Zuidelijke t-t Zuid-Wes telijke, later weer krimpende wind, half tot zwaar bewolkt, later weer toenemende bewolking, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 770.J te Reval. Laagste barometerst.: 740.1 te Shields. Uit een secundaire depressie die Zater dag als een gebied van lage barometer standen t.-sschen de Azoren en de kust van Portugal lag, ontwikkelde zich een klein stormcentrum, dat over het Kanaal en het Oosten van Engeland trok en thans bezig is op te vullen. De hooge druk in het Noord-Oosten houdt stand. De scheepsbe richten van het Oostelijk deel van den Oceaan maken opnieuw melding van lage barometerstanden en groote luchtdrukda lingen, waardoor een herhaling van het weer van gisteren in het volgend etmaal waarschijnlijk is. In de temperatuurver- deeling doen zich geen groote veranderin gen voor. Ver in het Oosten ligt een gebied van koude, echter nog zonder vorst van betee- kenis. De zware regens langs de baan der depressie lieten ons land juist vrij. In de Alpen viel veel sneeuw bij zeer lage tem peraturen (Jungfraujoch min 15 graden, Santis min 9 graden. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind te 9.05 uur van De Bilt aan alle posten: „Stormsein neerhalen, blijft op uw hoede." LUCHTTEMPERATUUR. 8.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 4.36 uur tot Dinsdagmorgen 6.56 uur. HUUU WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 19 November voorm. 9.02 en nam. 9.38 uur. Weer nieuwe postzegels KINDERPOSTZEGELS 1935. Vervroegde uitgifte op 4 December a.s. Naar het „Handelsblad" verneemt, zul len de weldadigheidspostzegels dit jaar en kele dagen vroeger verschijnen dan an dere jaren: thans vangt de uitgifte aan op 4 December, zij zal eindigen op 9 Januari. Evenals vorige jaren krijgt men weer een serie van 4 stuks (11/2, 5, 6 en 12 1/2 cent); de toeslag op deze zegels is onver anderd gebleven. De postzegels zijn ont worpen door ir .Henriët te Amsterdam; ze zijn geldig als gewone postzegels, ook voor briefwisseling met het- buitenland en voor frankeering by abonnement. Tegelijk met de postzegels verschijnen de volgende prentbriefkaarten: Een serie van 5 kaarten, ontworpen door J. Voerman Jr. Iedere kaart heeft tot onderwerp een bloem. Een dubbele Kerstkaart in couvert, door Charles Eyck, naar het voorbeeld der En- gelsche kaarten. Een bijzonder verzorgde kaart, voorstellende de Kribbe te Bethle hem. Een dubbele Nieuwjaarskaart in couvert, door Louis Apol. Ook deze kaart is in spe ciale feestelijke uitvoering uitgegeven. Een losse kaart, winterlandschap, door Louis Apol. Een losse kaart, wintersprookje, door Lies van Willes. (Speciale kinderkaart). Alle kaarten zijn in kleuren. Wegens te hooge kosten is uitgifte van briefkaarten met ingedrukt zegel niet mo gelijk; wel zijn er blanco briefkaarten met een kinderkopje, ditmaal ontworpen door Willy Sluiter. De reclame plaat (in groot en klein mo del) is ontworpen door mr. J. Sjollema te Amsterdam. De Centrale Propaganda-Commissie voor den verkoop dezer zegels heeft verschil lende plannen voorbereid, die er toe zul len medewerken, om ook dit jaar te trach ten de totale opbrengst niet minder te doen worden dan verleden jaar, toen nog 140.000 bijeengebracht werd. Zoo heb ben o.m. verschillende radio-omroepver- eenigingen haar krachtigen steun in ruime mate toegezegd. VIER MILLIOEN VOOR AMSTERDAMS WERKVERRUIMING Overeenstemming met vakbonden Na overleg met de Bonden van werkne mers, met die der sociaal-democraten, Protestant-christelijke en Roomsch-Ka- tholieken, heeft de regeering. op advies van het bestuur van het Werkfonds-1934 besloten, goedkeuring te verleenen voor het geven van voorschotten aan het ge meentebestuur van Amsterdam, voor de uitvoering van ongeveer vier millioen aan werken, in werkverruiming, en tegen werkverruimingsloonen, uit te voeren. Deze werken betreffen uitbreidingen van het Wilhelminagasthuis, verbouwing van scholen, rioleering, verbetering van wegen en bruggen, enz. WERKVERSCHAFFING VOOR INTELLECTUEELEN TE AMSTERDAM. Verdeeling in drie categorieën. Groot aantal objecten. In een in Februari van dit jaar gehou den bespreking van B. en W. te Amster dam met vertegenwoordigers van de re geering werd van regeeringszijde de wen- schelijkheid naar voren gebracht, om te zien naar geschikte objecten van werkver schaffing voor intellectueelen. Naar aanlei ding hiervan hebben B. en W. een onder zoek doen instellen, waarvan het resul taat is geweest, dat een 40-tal werken van grooteren en kleineren omvang aan de re geering kon worden opgegeven. O.m. werd de aandacht gevestigd op de wenschelijkheid van het houden van een woning- en gezinstelling. Voorts is een aantal werkzaamheden in aanmerking gebracht van wetenschappe lijker technischen en statistischen aard, elk op zichzelf van geringeren omvang, te verrichten bij den dienst der publieke wer ken, in hoofdzaak ter completeering van het studie materiaal der afdeelings Stadsont wikkeling, bij het Bureau van Statistiek, den Geneeskundigen- en Gezondheids dienst en de ziekenhuizen, de universiteits bibliotheek, het bureau voor maatschappe- lijken steun, de gasfabrieken, de waterlei dingen, de stadsreiniging, den keurings dienst van water en de arbeidsbeurs. In verband met den aard van de werk zaamheden is er van uitgegaan, dat voor het verrichten daarvan personeel van 3 verschillende categorieën noodig zal zijn, n.l.: Groep I. Hooger gevormden, zooals in genieurs, economen e.d. Groep II. Middel baar gevormden, zooals teekenaars, sta tistisch geschoolden e.d. Groep III. Een voudige krachten als opnemers, schrij vers e.d. De minister van Sociale Zaken heeft thans onder toezegging van een rijkssub sidie toestemming gegeven voor het uit voeren van 34 werkzaamheden. De vergoedingen, te betalen aan de voor de uitvoering van deze werkzaamheden benoodigde arbeidskrachten zijn door den minister als volgt bepaald. Groep I. 34 per week voor personen, die reeds practische ervaring op hun ge bied gehad hebben; 25 voor personen, die na voltooiing van hun universitaire studie nog niet in de practijk werkzaam zijn geweest. Groep II. 26 per week. Groep IH. 21 per week. Het te verrichten werk bevat: voor groep I 15 1/3, voor groep II 39 11/18, en voor groep in 43 17/32 manjaren. Rekening houdende met de door den minister vastgestelde groepsindeeling zijn aan deze werken tezamen voor arbeidsloo- nen en daarbij komende lasten voor sociale verzekeringen, verbonden kosten te stel len op 134.375.40. De aan deze werken verbonden bijko mende kosten (bureaukosten, e.d.) zijn tezamen te begrooten op f 28.794, zoodat met de uitvoering van deze werken in to taal een bedrag van rond 163.170 is ge moeid. Met het oog op den aard van de boven genoemde werkzaamheden en gezien de periode waarin zij zullen worden uitge voerd, zal het bedrag der kosten, voor zoo ver dat niet wordt gedekt door rijks- eventueel provinciaal subsidie, ten laste van den gewonen dienst van 1936 moeten worden gebracht en derhalve behooren te worden geregeld door afschrijving van den post voor onvoorziene uitgaven dier be grooting. B. en W. van Amsterdam voegen hier aan toe, dat zij zich, na ontvangst van de gunstige beschikking van den minister van Sociale Zaken nog hebben gewend tot de Gedeputeerde Staten, ten einde ook van de provincie financoieelen steun voor de uit voering van deze werkzaamheden te ver krijgen. DE LOONEN IN DE SIGAREN- INDUSTRIE. Kath. werknemersbond wenscht nadere bespreking met de patroons. Zaterdag is te Nijmegen in Unitas een besloten congres gehouden van den R.-K. Ned. tabaksbewerkersbond, welke bijeen komst voornamelijk gewijd was aan de be spreking van het dreigend conflict in de sigarenindustrie. Na vele uren beraadslaagd te hebben, nam de vergadering met algemeene stem men de volgende motie aan: „De Ned. R.-K. Tabaksbewerkersbond, in buitengewoon congres bijeen te Nijmegen, besprekende de arbitrale uitspraak 1935 voor de sigarenindustrie, en de daarop in de conferentie van 8 November j.l. door beide patroons-organisaties gedane conces sies; draagt het hoofdbestuur op eerst nog eens, vooraleer een definitief besluit te nemen, zeer ernstig te trachten op den kortst mogelijken termijn, liefst Maandag, nog een conferentie met de beide patroons organisaties te verkrijgen, ten einde de patroons van het onmogelijke van loons verlaging te overtuigen, en besluit in een zoo spoedig mogelijk daarna te houden vervolg-congres een be sluit te nemen." Zooals we indertijd meldden, hadden op de bijeenkomst van de partijen, betrokken bij de arbitrale uitspraak, op 2 November gehouden, de Ned. Bond en de Federatie verklaard niet tot een bespreking bereid te zijn, wanneer niet eerst de arbitrale uit spraak ter zijde werd gelegd, aan welk verzoek de werkgevers niet konden vol doen. ONDERZOEK LANDBOUW-CRISIS- MAATREGELEN. De minister van landbouw en visscherij heeft goedgunstig beschikt op het verzoek van de moderne, christelijke en r.-k. land arbeidersbonden, om in de in te stellen commissie voor onderzoek naar de even- tueele wijzigingen in de landbouw-crisis- ir.stellingen, landbouw-ciris-maatregelen, uitvoering en controle, enz., ook een ar beidersvertegenwoordiger op te nemen. De drie landarbeidersbonden zijn uitge- noodigd gezamenlijk één lid ter benoeming voor te dragen. De installatie der com missie, waarin ook zitting zullen hebben vertegenwoordigers van de drie centrale landbouw-organisaties, den Ned. Tuin- dersbond, den Alg. Ned. Zuivelbond en den Nationalen Bond Landbouw en Maatschap pij, zal Woensdag 27 November plaats hebben. HET BLOEMBOLLEN- SANEERINGSPLAN Het percentage blijft gelijk Door den minister van Landbouw is be paald, dat het percentage van het bloem- bollensaneeringsplan voor hyacinthen, tul pen en narcissen is bepaald op 95. De in het vooruitzicht gestelde beper king met 10 pet gaat dus niet door. Dit teelt jaar mag dus dezelfde opper vlakte als in 1934/35 met bloembollen be plant worden, volgens de nieuwe meting. Bij het uitschrijven van de teeltvergun- ning 1935/36 is wel met een inkrimping van 10 pet. rekening gehouden, doch te zijner tijd zal voor het verschil een aan vullende teeltvergunning verleend wor den. STATENKIESKRING „GOUDA". De R. K. Statenkieskring Gouda heeft Zaterdagmiddag in „Concordia" te Gouda, een algemeene vergadering gehouden, waarop talrijke afdeelingen vertegenwoor digd waren In zijn openingwoord wijdde de voorzitter, de heer J. P. van Breukelen, een beschouwing aan de Statenverkiezing. Wat het stemmenaantal betreft, handhaaf de de kring Gouda zich uitstekend, maar daarvoor is dan ook hard gewerkt Helaas kon de Kring zijn derden vertegenwoordi ger niet behouden. Dank en hulde bracht spreker aan de Adviescommissie, die voor de stemming ten behoeve van de offici- eele candidatenlijst een advies samenstel de, dat overal bevrediging kqn vinden. Dat jhr. mr. L. E. M. von Fisenne weer in het College van Gedeputeerde Staten is ge kozen heeft ongetwijfeld velen verheugd. Van den heer A. Kasbergen te Oudewater was bericht ingekomen, dat hij van zijn bestuursfunctie afstand wilde doen. De penningmeester gaf financieel ver slag over 19341935. De ontvangsten be droegen 985.16 en de uitgaven 899.25 1/2 zoodat er een saldo is van f 85.90 1/2. Een Commissie van verificatie werd be noemd uit afgevaardigden van Gouda, Hil- legeisberg en Berkel, die de boeken en be scheiden van den penningmeester contro leerden en in orde bevonden. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende bestuursleden, de heeren A. Brand Pz., Boskoop; J. P. van Breuke- ■len, Woerden; A. C. Deerenberg, Schoon hoven; W Hoonhout, Gouda; A. Th. Olst- hoorn, Pijnacker; H. G. Veltman, Alphen aan den Rijn; W G. de Vroom, Bleiswijk en M. van Zaal, Woubrugge, werden her kozen. In de plaats van den heer A. Kas bergen werd gekozen de heer J. J. C. Star- kenburg te Voorourg. Voor eventueele va catures werden bij de stemming als opvol gers aangewezen de heeren M. A. Engel hard, Gouda; G. A. M. Weck, Gouda en A. Kasbergen, Oudewater. De vertegenwoordiger van Hoogmade, die het bestuur dank betuigde voor de hulp, welke de afdeelingen mochten ondervinden bij de Statenverkiezing, sprak er tevens zijn teleurstelling over uit, dat voor de candidaatstelling voor het bestuur zoo weinig belangstelling heeft bestaan. De reserve voor opvolging in vacatures is met drie personen wel heel gering. Met bijna algemeene stemmen wees de vergadering den heer J. P. van Breukelen opnieuw als voorzitter aan en als secreta ris den heer W G. de Vroom. De contributie, welke door de aangeslo ten afdeelingen per lid over 1935 zal wor den betaald, werd zonder discussie bepaald op 2 cent. Voor het boekjaar 19351936 zullen voor de Commissie van Verificatie lden moeten worden aangewezen door Gouda, Hillegers- berg en Berkel. Bij de rondvraag werd gewezen op de dringende noodzakelijkheid, dat de regee ring de grootst mogelijke aandacht schenkt aan cultureel 'werk voor de jeugdige werk- loozen. Over het advies, dat de Advies commissie voor de officieele lijst in den kring Gouda voo* de Statenverkiezing uit bracht, werd nog uitvoerig gesproken. Met woorden van erkentelijkheid voor den prettigen geest, welke op de vergade ring heerschte, heeft de voorzitter gesloten. JUBILé P. J. TH DIEGES De heer Paulus J. Th. Dieges te Utrecht heeft zijn zilveren jubilé als journalist gevierd. Onder de schriftelijek bewijzen van sym pathie waren er van jhr. mr. Chr. J. M. Ruys de Beerenbrouck, minister van Staat, mr. W. Graadt van Roggen, secretaris-ge neraal van de Kon. Ned. Jaarbeurs, voorts van het bestuur der R.K. Journaiisten- vereeniging, van de Ned. Reisvereeniging voor Katholieken, van Sobriëtas enz. en van vele journalisten uit het geheele land Vele kwamen den zilveren jubilaris, die op het terrein der drankbestrijding een bekende figuur is, persoonlijk gelukwen- schen. KERKNIEUWS VOOR DE MISSIE. Comité voor „Verkeersmiddelen". Een aantal priesters en leeken te Amster dam heeft opgericht een commissie voor een „Missie-Verkeersmiddelen-Actie". Het bestuur bestaat uit de heeren mr. G. C. J. D. Kropman, voorzitter, M. J. v. d. Biggelaar, onder-voorzitter en propa gandaleider; H. L. A. M. Verhulst, 1ste se- cietaris; Pierre Cuypers, 2e secretaris; en Fr. Twaalfhoven, penningmeester. Het se cretariaat is gevestigd bij den heer H. Ver hulst, Keizersgracht 65, Amsterdam C. De Priester-Missiebond heeft een zijner leden, den weleerw. heer F. v. d. Vliet, als zijn vertegenwoordiger in het comité aan gewezen. De bedoeling van het comité is, door fi- nancieelen steun de missie beter in staat te stellen om zich van moderne verkeers middelen, ook vliegtuigen, te voorzien, en op deze wijze haar werk te bevorderen. HONDERDJARIG BESTAAN ST. LAURENTIUSKERK. Deken van Heeswijk veertig jaar priester. Gisteren is te Rotterdam feestelijk her dacht en gevierd het honderdjarig bestaan van de St. Laurentiuskerk in den Houttuin en tegelijk het veertigjarig priesterjubi leum van kanunnik J. W. van Heeswijk, Deken van Rotterdam. In de kerk werd 's morgens een ponti ficale Hoogmis opgedragen door Z. D. H. H. J. M. Taskin, kapittel-vicaris van het Bisdom Haarlem. Om twaalf uur vond in het parochiehuis aan de Nieuwe Haven een zeer druk be zochte receptie plaats. Daarna heeft tus- schen half twee en twee uur de Rotterdam- sche R.-K. jeugd voor het parochiehuis, waarvoor de jubilaris had plaats genomen, gedefileerd. Aan dit défilé namen ongeveer drieduizend jongelieden deel. In het gebouw voor Kunsten en Weten schappen aan den Schiedamschen Singel is 's middags opgevoerd het „St. Laurentius- spel", dat zeer veel belangstelling heeft ge trokken. In de pauze vond een huldiging van den jubilaris plaats. Daarbij heeft al lereerst gesproken Rector P. J. Maas, na mens de huldigingscommissie. Deze bood als huldeblijk een som gelds van zesdui zend gulden aan, welke bestemd is voor de R.-K. armen van Rotterdam. Vervolgens sprak dr. Kleipool, lid van den gemeenteraad, die mede namens den burgemeester van Rotterdam gelukwen- schen aanbood. Mgr. Taskin dankte den jubileerenden Deken voor het vele, wat hij voor het Bis dom heeft gedaan. Daarna heeft de jubilaris op hartelijke wijze dank gezegd voor de gebrachte hulde. Des avonds werd een plechtig Lof gece lebreerd, waarbij ook Mgr. Taskin aanwe zig was en kapelaan H. Drost een feest- predicatie heeft uitgesproken. RECHTZAKEN De Ossche misdrijven UITSPRAKEN IN DE OSSCHE STRAFZAKEN De Bossche rechtbank deed heden uit spraak in de Ossche strafzaken, die op 4 November j.l. behandeld werden. De doodslag op van Geelen De zaak tegen den 35-jarigen arbeider J. J. van Berne (Koosje), die terecht had gestaan wegens doodslag op G. van Gee len te Oss op 11 December 1929 gepleegd, werd naar den rechter-commissaris terug verwezen, om een onderzoek in te stellen naar het mes, waarmee de doodslag is gepleegd en naar het aandeel, dat M. de Reuver en Francisca de Bie bij de gebeur tenis hebben gehad. De brandstichting met vier slachtoffers Wegens brandstichting op 10 Augustus 1926 in een woning te Oss, waardoor een vrouw en drie kinderen het leven verlo ren. werd de 32-jarige arbeider G. J. van Galen en T. J. v. Berne (Dotje) veroor deeld tot acht jaar gevangenisstraf. De laatste wegens het medeplegen. De eisch was twaalf jaar. De zaak tegen den 58-jarigen landbou wer X. L. van Erp en den 47-jarigen ar beider N. J. van Geenen, die terecht had den bestaan wegens het uitlokken van de brandstichting werd wegens onvolledig heid van het onderzoek opnieuw verwe zen naar de zitting van 16 December a.s. Het O.M. had onderscheidenlijk acht en vijf jaar gevangenisstraf geëischt. De roofoverval te Lith. De rechtbank veroordeelde den 3-jarigen J. J. van Galen wegens den roofoverval op de gezusters van Eldijk te Lith, in den nacht van 30 op 31 Mei 1932, tot zes jaar gevangenisstraf. De eisch was negen jaar. De 32-jarige J. A. van den Akker werd wegens medeplichtigheid tot drie jaar ge- vanisstraf veroordeeld. De eisch was zes jaar. Een inbraak te Oss Wegens inbraak in den nacht van 15 op 16 October 1933 in de woning van W, Timmermans te Oss, werd de 32-jarige T. J. van Berne (Dotje) overeenkomstig den eisch tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld, de 33-jarige P. J. van Galen, eveneens overeenkomstig den eisch, tot drie jaar en de 38-jarige P. J. van Gee- GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. BEGROOTING 1936. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de be grooting der plaatselijke inkomsten en uit gaven voor den dienst 1936 benevens de verschillende bedrijfsbegrootingen voor dat jaar, aan den Raad zijn aangeboden, op de Secretarie dezer Gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 November 1935. AGENDA LEIDEN. Maandag. Conferentie voor niet-Katholie- ken en Katholieken door pater Hendricks S.J., Hartebrugkerk, 8.30 uur. Maandag, Ledenvergadering St. Raphaël, Bondsgebouw, 8 uur. Dinsdag: „Die Czaruasfürstin", operette van Fritz Hirsch, Schouwburg, 8.15 uur. Woensdag. Fropaganda-avond Vereeniging va.i Gezinshoofden, Burchtzaal, 8 uur. Woensdag, Leidsche IJsclub, algemeene vergadering, sociëteit Amicitia, 8.30 uur. DondercT - nadering R. K. Vrouwen bond, Foyer van den Burcht (niet in KI. Stadszaal!), 8 uur. Donderdag. Opvoering operette „De Wonder bloem", ten bate der St. Vincen- tiusver., Leidsche Schouwburg, 8 uur. Donderdag, R.-K. Reclasseerings vereeni ging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vincentiusver., Hoogl. Kerk- gracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n da g 18 tot en met Zondag 24 November a. s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807, E. B. de Metz, Korevaarstraat 51, telef. 3553 en C. v. Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. Wij beginnen vandaag een nieuw feuilleton Abusievelijk is Zaterdag reeds no. 2 geplaatst. Dit gedeelte is vandaag herplaatst. (Zie pag. 11 en 12). nen, tegen wien zes jaar was geëischt, eveneens tot drie jaar gevangenisstraf. Bij alle opgelegde straffen werd het voorarrest in mindering gebracht. Jongen tot tuchtschool veroordeeld, wegens mishandeling van N.S.B.'er De kinderrechter, te Amsterdam, mr. W. P. C. Knuttel, veroordeelde een 16-ja- rigen jongen wegens mishandeling, ge pleegd tijdens een colportagerelletje in de omgeving van het Waterlooplein, tot een tuchtschoolstraf van een maand; het von nis werd gewezen conform den eisch van den griffier van Justitie mr. B. Kist. Toen een viertal fascisten colporteerde in die buurt, raakten zij slaags met een groo te groep opgeschoten jongens. Een der fas cisten werd bloedend gewond bij dit con flict. De verdachte, die ontkende, had ter zitting eenige getuigen a décharge mee- gebzracht; na de verklaringen van een hunner schorste de kinderrechter de be handeling, daar hij vermoedde, dat deze décharge-getuige meineed pleegde. Hij werd tijdelijk ingesloten; 's middags kreeg hij gelegenheid zijn houding te herzien. De jongen koos eieren voor zijn geld en gaf toe een onware verklaring te hebben afge legd. Met een reprimande werd hij naar huis gestuurd. HAAGSCH GERECHTSHOF. De bakker H. van K. uit N o o r d w ij k heeft in het nummer van 17 Juli van het „Leidsch Dagblad" een ingezonden stuk onder het opschrift: „Aan het Noorder- strand" doen opnemen met onderteeke- ning: „een ooggetuige", waarin hij de poli tie te Noord wijk beschuldigde van erger lijke mishandeling van een pinda-chi- neesch, die aan genoemd strand ventte. De politieagenten J. Weenk en Ch. J. de Winter achtten zich door den inhoud van het geschrift beleedigd en dienden een klacht in met het gevolg dat K, door den politierechter wegens smaadschrift is ver oordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. Verdachte, die als appellant en geinsti- meerde van dit vonnis terecht stond, er kende het stuk aan de courant te hebben aangeboden en dit in het algemeen be lang te hebben gedaan. De beide agenten, als getuigen gehoord, verklaarden, dat zij zich door de sterk overdreven wijze van voorstelling door K., die h.i. geen ooggetuige was, en die bij de politie als „lastig" bekend stond, belee digd achtten. De advocaat-generaal vroeg bevestiging van het vonnis. Uitspraak 2 December a.s.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2