HEDEN ZIJN DE SANCTIES IN WERKING GETREDEN MAANDAG 18 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. U „Dag van schande en onrechtvaardigheid" De groote Fascistische raad bijeen GENERAAL DE BONO VERVANGEN DOOR MAARSCHALK BADOGLIO DE SANCTIES IN WERKING GETREDEN. Heden zijn de sanctiemaatregelen, wel ke 19 October te Genève zijn aangenomen tegen Italië, te middernacht in werking ge treden. Volgens deze sancties zullen 50 a 52 sta ten van de 58 leden van den Volkenbond maatregelen nemen: 52 tot een uitvoer verbod van wapenen, munitie, materiaal, dat reeds van kracht is, 52 voor financieele maatregelen, 50 voor een verbod van in voer van Italiaansche waren, 50 tot een verbod van uitvoer naar Italië van grond stoffen. Vier landen verklaarden nadrukkelijk geen sancties te kunen toepassen, n.L Oos tenrijk, Hongarije, Albanië en Paraguay. Te Genève is alles voorzien om den toe stand te volgen als de sancties worden toegepast. De Raad en de Assemblee blijven op hun hoede, evenals de coordinatie-commis- sie, welke elk oogenblik bijeen kan wor den geroepen. Met heeft goede hoop, dat indien bin nenkort de organismen van den Bond weer in werking zullen worden gezet, dit niet zal zijn om zich bezig te houden met sancties of repressailles, doch veeleer met de voorwaarden tot regeling van het con flict, DE GROOTE RAAD VAN HET FASCISME BIJEEN De Groote Raad van het Fascisme is Zaterdagavond bijeengekomen. De eerste zitting heeft geduurd tot 's nachts 1 uur, waarna zij verdaagd werd tot Maandag avond 10 uur. Officieel wordt omtrent de zitting het volgende medegedeeld: Federzoni, de voor zitter van den senaat, Heeft mede namens de overige leden van den ministerraad een resolutie voorgelezen van den volgenden inhoud: De Groote Raad van het Fascisme, wel ke de samenvatting vormt van het eens luidende gevoelen des volles, dat zooals uit de demonstratie van 2 October j.l. is gebleken, verknocht is aan de zaak van het fascisme, betuigt den Duce zijn bijval, aangezien hij het hoogste recht van de natie heeft verwerkelijkt door zich in Afrika voor zijn dappere zonen de noodzakelijke voorwaarden en middelen te verschaffen om te leven en zorg te dragen voor de toekomst. Alle Italianen zijn derhalve vol vertrouwen bereid elk offer te brengen om dit nationale doel te bereiken. De secretaris van de partij stelde daarop voor het volgende telegram aan de strij dende troepen -in Afrika te zenden: „Als tolk van de gevoelens van het Ita liaansche volk en trotsch op den recht vaardigen strijd, biedt de Groote Fascis tische Raad den maarschalk van Italië, Emilio de Bono en den strijdenden troe pen van het fascistische Italië zijn kame- raadschappelijken groet. De strijdende trep pen vertegenwoordigen bij de onderne ming in Afrika onveranderd den ouden geest der revolutie en brengen met de be vrijdende wapenen de onsterfelijke, be schaving van Rome". De resolutie en het telegram werden beide aangenomen. Vervolgens liet de Duce uitvoerig rapport uitbrengen over den toestand in het land aan den voor avond van de toepassing der sancties. Zes leden van den Raad brachten verslag uit. Hun rapporten werden tenslotte door den Duce samengevat, waarna de volgende re solutie werd aangenomen: „De Groote Raad van het Fascisme, die aan den vooravond van de zoogenaamde „sancties" bijeengekomen is, beschouwt den datum van 18 November 1935 als een da tum van smaad en onrechtvaardigheid in de wereld. De Raad noemt deze nog nooit tevoren toegepaste sancties een voorwend sel om het Italiaansche volk economisch te verstikken en een ij dele poging het te dee- moedigen en het te verhinderen zijn idea len te verwerkelijken en zijn levens behoeften te verdedigen. De Groote Fas cistische Raad prijst de voorbeeldige rust en de stramme discipline, waarmede het Italiaansche colk bewijst, dat het zich ten volle bewust is van de historische beteeke- nis der tegenwoordige gebeurtenissen en roept het volk op zich met hechten tegen stand te verzeten tegen de sancties en alle moreele krachten van het land te mobi- liseeren; hij roept het volk verder op, op 18 November gedurende 24 uur van alle woningen' de vlag te laten wapperen. De Groote Raad besluit op 1 Decemebr 94 provinciale commissies van moeders en weduwen van gevallenen in den wereld oorlog naar Rome bijeen te roepen om den weerstand systematisch te verster en, waarbij de vrouwen in de eerste plaats hun taak hebben te vervullen, Hij gelast verder, dat in alle gemeente huizen in Italië een gedenksteen moet worden aangebracht, opdat in de komende eeuwen de onrechtvaardigheid jegens Ita lië vastgelegd blijve, tegen het land, waar aan de cultuur van alle werelddeelen zoo veel te danken heeft. De Raad biedt den staten, die hun toe stemming aan de sancties hebben gewei gerd en aldus de zaak des vredes hebben gediend en zich gemaakt hebben tot den tolk van de volken, zijn sympathie. pe Groote Raad van het Fascisme is er van overtuigd, dat de okmende beproeving aan de wereld zal toonen, dat de Romein- sche kracht ook in het bezit is van het Italiaansche volk van het jaar XIV der fascistische jaartelling". „DAG VAN SCHANDE EN ONRECHT VAARDIGHEID" Geheel Italië spreekt over de besluiten van den Grooten Fascistischen Raad, die de volledige instemming vinden van alle Kringen. Overal en met niet te misken nen trots wordt de meening naar voren gebracht, dat de dag van het in werk tre den der sancties een dag van schande en onrechtvaardigheid jegens Italië is en dat Italië den krachtigsten tegenstand moet bieden aan de overmachtige rijen van zijn vijanden, waarbij offers niet geschuwd mogen worden. Ook de koppen in de Zon dagsbladen ieggen vooral op deze beide punten den nadruk, waarbij zij in het bij zonder er op wijzen, dat geheel Italië on voorwaardelijk vertrouwen in Mussolini en zijn werk heeft, In politieke kringen wordt vooral gewezen op het naar in houd en taal gematigde karakter van de besluiten van den Grooten Fascistischen Raad. GENERAAL DE BONO TERUG GEROEPEN. „Zijn taak volbracht" Generaal de Bono is uit Oost-Afrika te ruggeroepen. Hij zal als opperbevelheb ber der Italiaansche troepen in Oost- Afria door maarschalk Badoglio wor den vervangen. De herovering van Makalle voor Ita lië, zoo verneemt het Stefanl-agentschap, heeft de taak van den hoogen commissa ris in Oost-Afrika, de Bono, voltooid. De Duce heeft hem een telegram gezonden, waarin hij verklaart, dat „de Bono zijn taak heeft volbracht onder buitengewoon moeilijke omstandigheden en met resulta ten, welke hem aanspraak geven op den dank van het volk". Als blijk van deze dankbaarheid voor de bedoelde herove ring en voor de pacificatie van Tigre heeft de koning op voorstel van Mussolini ge neraal de Bono verheven tot maarschalk van Italië. Maarschalk Badoglio is benoemd tot gouverneur van Italiaansch Oost-Afrika. Voorts is generaal Grizzoni, commandant der Romeinsche divisie, benoemd tot vice- gouverneur van Eritrea. Wijziging van tactiek. Met de benoeming van Badoglio ver wacht men nu een volkomen wijziging van ae tactiek Men zal thans vermoedeiijk trachten aan het Noordelijk front onder alle omstandigheden zoo ver mogelijk op te rukken en tegelijkertijd het zwaartepunt der operaties aldus te verplaatsen, dat een contact met Graziani aan het Zuidelijk front zoo spoedig mogelijk tot stand ge bracht wordt. Wanneer dit niet mogelijk wordt voor het intreden van het nieuwe regenseizoen in het voorjaar moet nood zakelijkerwijze een pauze intreden, die al leen den tegenstanders ten goede kan komen. Wat de politieke zijde van de commando wijziging betreft, gelooft men, dat Rome met deze maatregel een waarschuwing aan de groote mogendheden heefi willen geven, met het doel deze zoo mogelijk tot conces sies te bewegen, aangezien de strijd thans een werkelijk militair karakter zou gaan aannemen. Badoglio, de grootste strateeg van Italië. In maarschalk Badogilo heeft het Ita liaansche leger in Oost-Afrika een chef ge- i kregen, die, volgens Reuter, algemeen wordt beschouwd als de grootste strateeg van Italië. Pietro Badogilo is geboren te Montfer- rato in 1871 en als jonge man nam hy deel aan de Afrikaansche expeditie van 1896/97, en later aan de campagne in Libië. Gedu rende den wereldoorlog was hij chef van den generalen staf van het 27ste leger corps; met zijn naam zyn verbonden de operaties bij de bruggenhoofden van Sa- botino en San Michele, die leidden tot de bezetting van Görz en een groot deel van de overwinning aan de Piave en by Vit- torio Veneto. Kort na den oorlog werd hy benoemd tot chef van den generalen staf. In 1921 werd Badoglio belast met een speciale missie naar de Vereenigde Staten, in 1924 volgde zijn benoeming tot gezant te Rio de Janeiro. Korten tijd later werd hij naar Rome terug geroepen om de daad- j werkelijke leiding van den generalen staf i weer op zich te nemen. Tot veldmaarschalk j benoemd, ging hij als gouverneur naar Li- bië, naar Tripolis, waar hij vijf jaar later i werd afgelost door Balbo. Na het vervullen i van deze koloniale taak keerde hy weer I naar den generalen staf terug. In 1928 werd hem door den Koning de titel van Markies van den Sabotino ver leend. VAN HET OORLOGSFRONT. Antalo gebombardeerd. De oorlogscorrespondent van het Duit- sche Nieuwbureau te Asmara meldt: Het Zondagmorgen vroeg uitgegeven legerbericht van het Noordelijk front deelt mede, dat het corps-Maravigna den op- marsch naar Takazze heeft voortgezet en bezit heeft genomen van de belangrijke plaats bij Timsjet, waar de rivier kan wor den gepasseerd. Kleine afdeelingen Abes- sijnen trokken, toen het vuur geopend werd, over de rivier terug. Op een andere punt van de Takazze is het tot een vuur gevecht gekomen, waarbij het gelukte den aanvoerder van de Abessijnsche voorhoede gevangen te nemen. j De verkenningsvluchten worden voort- J gezet tot het meer Asjang. Antalo is ge- j bombardeerd. De plaats schijnt thans vol- LEEÜ WARDEN- komen door de Abessijnen te zijn ontruimd. Van militaire zijde wordt gewezen op de onmogelijkheid voor de Abessijnsche strijd krachten de Italiaansche troep^u nog lan ger in den rug te verontrusten. De Abes sijnen pogen derhalve thans ten Zuiden van de Takazze stand te houden. Abessijnsche berichtgeving. Van het Noordelijk Front wordt uit Ad dis Abeba gemeld, dat de Italianen ook in den afgeloopen nacht daar geer. vorderin gen hebben gemaakt. De Abessijnen blij ven door verrassende operaties de Itali anen bij hun manoeuvres verontrusten en brengen de verbindingswegen in gevaar. Aan het Zuidelijk Front vordert de Ita liaansche opmarsch langs de rivier Fafan langzaam, waarbij van tijd tot tijd zware gevechten geleverd moeten worden met afzonderlijk opereerende afdeelingen. Uit Djiboeti wordt gemeld, dat een Ita liaansche aanval bij Taboena afgeslagen is. De Italianen zouden daarbij groote ver liezen hebben geleden. OPNIEUW REGEN IN OGADEN. Reuter meldt uit Harrar: Op tal van plaatsen in Ogaden is het op nieuw hevig gaan regenen, waardoor ver schillende Italiaansche tanks in de mod der zijn weggezakt. Naar men daar ver neemt hebben zeer vele Italiaansche sol daten in Ogaden last van malaria. Men verklaart, dat nu de omstandighe den zich weer gewijzigd hebben, de Abes sijnsche legers alleen nog maar gevaar te duchten heben van de Italiaansche vlieg tuigen. NED. OOST INDIE PIJPLEIDING VAN DE NIAM. Door oud-minister Verschuur geopend. Aneta seint uit Timping: Tegen den ach tergrond van het oerwoud is dezer dagen de plechtigheid van de opening der pijpleiding van de NIAM voltrokken. Hierbij waren aanwezig de oud-minister Verschuur, de directeur van het B. B., gen. majoor Berenschot, de residenten van Pa- lembang en Djambi en vele anderen. De hel opvlammende gastoortsen vorm den een fantastische feestverlichting. Na afloop der redevoeringen werd het Wil helmus gezongen, hetgeen door de omge ving van het oerwoud een diepen indruk maakte. Oud-minister Verschuur bevestigde de gedenkplaat aan het pompstation en verrichtte vervolgens officieel de opening van de pijpleiding. Hierna begaven de gasten zich in feest stemming door het oerwoud naar Badjoe- bang, waar een feestmaaltijd was aange richt, waarbij alle autoriteiten aanzaten. De heeren Verschuur, Van Lith, direc teur B. B., en van Helsdingen hielden tafel- speeches. Het geheel werd besloten met het vertoo- nen van een belangwekkende film en een dansfeest. ALPPHEN AAN DEN RUN. De Kortsteekterweg. Met de asphaltee- ring van den Kortsteekterweg is men reeds in zooverre gereed gekomen, dat na werk tijd het verkeer aldaar weder is openge steld. Winkelweek. Uitgaande van de drie plaatselijke middenstands-vereenigingen wordt in het tijdstip van 27 November tot 7 December een winkelweek gehouden on der het motto „de Tiendaagsche". Als ge bruikelijk worden aan deze winkelweek weder verschillende attracties verlbonden. Dief in de knip. Zondagavond heeft een ongenoode gast zich toegang weten te verschaffen tot een kiosk, behoorende aan H. v. L. nabij Gouwsluis. De vrouw des huizes, dié met de verzorging der kinderen bezig was, hoorde plotseling de kioskdeur slaan. Zy ging naar buiten en deed de deur op slot. Nauwelijks was de vrouw weer in huis, of zij hoorde een harde klap. Het bleek toen, dat zij den inbreker had inge sloten en dat deze met geweld uit de knip was ontvlucht. Hoewel de kordate vrouw de vluchteling nog achtervolgde, verdween hij weldra in de duisternis. De buit die hij wist te bemachtigen zal waarschijnlijk niet groot zijn. Drink meer melk, eet meer kaas! Verslag van de vergadering van het Cri- sis-Zuivel-bureau Comm. Alphen op Vrij dag in de Trouwzaal. Tot voorzitter en secretaris werden be noemd de heeren J. de Groot en S. van Leeuwen. Bij de vaststelling van het werkprogram kwamen aan de orde: lo. De propagnda in de vereenigingen van huisvrouwen, in de ruimste beteeke- nis. De heer v. d. Most te Bodegraven en mevr. van Vollenhoven te Alphen zullen korte inleidingen geven. Daarnaast zuilen demonstraties van toebereide kaasgerech ten de gesproken woorden onderstrepen. Voor de Ver. v. Ned. Huisvr. zal a.s. Donderdag hiermede reeds worden be gonnen, e. Het gebruik van melkbrood. Hiervoor zullen de besturen van de Bakkersvereeni- ging en Melkslijters met het bestuur der Comm. nader vergaderen. e. Het verstrekken van melk op de scho len, De zaak had aller instemming en lokte veel bespreking uit. De voorz. deelde mede, dat het vorig jaar reeds hiermee een proef op enkele scholen was genomen. Er was toen met 30 gedurende 10 weken aan 125 leerlin gen 1500 liter gepasteuriseerde melk ver strekt. De ouders, die zulks konden betalen, gaven gaarne de .kostprijs. Hoewel in deze crisistijd de ondersteuning voor velen bij het werk vaak om het hoekje kijkt, wat sommigen, die het noodig hebben, af schrikt, is dat hier geenszins het geval. Alle ouders, ook de armste helpen mee, om voor hun kinderen 1 liter melk per dag te kunnen verstrekken. Momenteel zou de prijs per 1. nog 8 ct. meten bedragen, omdat er nu geen z.g. overmelk is, Na Januari wordt dat anders, terwijl de verstrekking dan voor vele leer lingen het meest dringend is. Besloten werd, dit punt met het Plaatsel. Crisis- Comité te bespreken. Ook zal aan het Ge meentebestuur medewerking worden ge vraagd, In verband met de volksgezondheid acht ten de leden een uitgaaf van gemeente wege zeer gerechtvaardigd, Ttfgt een be drag van ƒ500 zou voor alle leerlingen van alle scholen in Alphen al heel wat kunnen gebeuren. 4e, Het verspreiden van propaganda-ma- tpriaal en het voeren van propaganda. Besproken werden kookboekjes, keurig uitgevoerd a 10 ct, film, étalage, demon straties van het toebereiden van kaasge rechten en eventueel korte cursussen daarin. Bereids zal op de pluimvee-tentoon stelling te Aarlanderveen gevraagd wor den, een stand te mogen inrichten. Voor nadere inlichtigen, het verkrijgen van propaganda-materiaal, enz, kan men zich wenden tot den secretaris der Comm. Alphen a. d. "Rijn, den heer S. van Leeu wen, Julianastraat 19. Personalia. Voor het notarieel examen 3e gedeelte is geslaagd de heer J. M. van Riet, alhier. FEUILLETON. ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET Een avontuurlijk verhaal van drie studenten, door ARNOLD BARTEL. (Nadruk verboden). 2) Volkers klopt breed lachend, zijn vriend op den schouder, terwijl hij vergenoegd op merkt: Volgens het prospectus zullen wij zes volle uren in het zwarte wereld deel zijn. Voor opgravingen zul je dus wel geen tijd hebben! Ook al niet erg. Prentbriefkaarten en postzegels zullen er wel te krijgen zyn en dat is voldoende om juist zooveel jalouzie te verwekken, als je van je medemenschen noodig hebt. De anderen stemmen lachend hiermee in en dan komen zy overeen eerst hun ba gage onder te brengen om daarna hun pas sage-biljetten by het agentschap der ree- derij af te halen. In de beste stemming en met de wat luidruchtige overmoedigheid, jonge men- schen eigen, slenteren zy door de middag- drukke straten van de vreemde stad. Alles i3 hier anders dan in Holland en geniet al leen daarom reeds hun belangstelling. De politie-agent, die het verkeer regelt, doet dat anders dan zijn collega in Amsterdam, de cafébezoekers, die zich op het overvol le terras in de zomerzon koesteren, trek ken de aandacht door de onbekende ver- frisschingen, welke voor hen op de mar meren tafeltjes zijn geplaatst en de recla meborden aan de winkels bieden een gun stige gelegenheid voor een kleine repetitie van de edele Fransche spraakkunst. Met de taal valt het overigens nogal mee. Het is voor het meerendeel Vlaamsch, wat zy hier in het centrum van de Belgische havenstad hooren en al klinkt het dan ook nog wat vreemd, sommige brokstukken van gesprekken zijn wel verstaanbaar. En plotseling, midden in de stad in een drukke straat zien zij Nini Colijn. Zij we ten weliswaar niet, dat dit en evenmin wie Nini Collijn is, maar dat diet op dit oogen blik niets ter zake. Zij zien haar voor 'n étalage staan en dat is voldoende om hen in extase te brengen. Op eenigen afstand blijven zij eveneens staan en him bewon derende blikken hangen aan het jonge meisje voor den winkel. Hetgeen te veront schuldigen is, want Nini Collijn is inder daad bijzonder knap: een slanke, blonde verschijning, elegant en toch niet te op zichtig gekleed, zooals dat een halve Fran- §aise betaamt. Zy zyn niet van de plaats weg te slaan en storen zich niet aan de nieuwsgierige blikken der voorbijgangers, die met verholen spot het drietal gade slaan. Tjonge, tjonge", meent Diesel. Heb je ooit zoo'n meisje gezien? Nini Collijn denkt er niet aan haar weg te vervolgen. Haar belangstelling voor de mode-artikelen in de étalage is verdwe nen, maar met echt vrouwelijke voldoe ning geniet zij van den indruk, dien zij op het drietal schijnt te maken en zonder dat een hunner het bemerkt, volgt zij al hun bewegingen, welke door het venster werden weerspiegeld. Vóór haar in de éta ge tusschen crêpe marocain en velours chiffon ziet zij de bewondeernde gezichten der drie studenten. Geheel links dat van Snavel, die een zwart omrande bril draagt en wiens geheele uiterlijk zelfs onder deze omstandigheden den ernstigen blokker en wetenschappelijken onderzoeker verraadt. Naast hem Lou Volkers, de kleinste van de drie weliswaar, maar toch een stevig ge bouwde jongen met een gezonde gelaats kleur, energieke treken en donkerblond, achterover gekamd haar. Tenslotte Diesel, slank en géspierd, type van den all-round sportsman, eveneens donkerblond en grij ze oogen, die opgewekt de wereld inkij ken. Alle drie zijn zij blootshoofd en ook alle drie dragen zij grijze confectiepak ken, maar Diesel zit 't zijne nochtans of de beste coupeurs er hun krachten op heb ben beproefd. 't Is toch tragisch, dat je je met zoo'n schat van een meisje niet in behoorlijk Nederlandsch onderhouden kunt, zegt hij eindelijk, als ze lang genoeg naar het fi guurtje voor de uitstalkast gestaard heb ben. Maar ik zou haar toch verschrikkelijk graag eens hooren praten. Snavel toon jij nu eens, wat je geleerd hebt! Raap al je kennis van het Fransch eens by elkaar en vraag haar den weg naar het kantoor van de reederijl De aangesprokene aarzelt een oogenblik. maar ten slotte wil hy zich voor zijn vrien den toch niet blameeren. Energiek treedt hij op de jonge dame toe, kucht een paar maal, maakt daarna een correcte buiging en stamelt: Pardon, mademoiselle.... s'il vous plaitpouves-vous me dire.... Met een ruk keert het meisje zich om en lachend klinkt het in de ooren van den verbaasden Snavel: U kunt tegen mij gerust Nederlandsch spreken.... Bedremmeld komen de beide anderen na derbij. M'n hemel, stottert Diesel, dan.... dan hebt u zeker alles verstaan wat we gezegd hebben? Ik heb niet meer verstaan dan ik wilde. De bewondering by het diretal stygt ten top. Dan bent u zeker Hollandsche? tracht Snavel uit te vorschen. Neen ik ben Vlaamsche. Maar mijn moeder komt uit Rotterdam. En als u me nu vertelt welke reedery u zoekt, zal ik u er heen brengen. Als Volkers, plotseling zijn moed terug vindend, haar vertelt, dat zij bij de Duit- sche Zuid-Afrika Lijn moeten zyn, vraagt zü glimlachend: Vertrekt u morgen met de Uk ami? Het drietal is met stomheid geslagen. Hoe weet zij dat in 's hemelsnaam? O, hier in Antwerpen kennen wij elk schip, dat aan het Bolwerk ligt, zegt zij, verklarend. Het gesprek wil niet vlotten, omdat de drie studenten zich eigenlijk voor elkaar geneeren en zich alleen wenschen met hun nieuwe kennis, maar desondanks zijn zy veel te vlug naar hun zin bij het kantoor van de Scheepvaartmaatschappij. Eerst dan in het vooruitzicht van een spoedige schei ding, raken de tongen los. Snavel wil alles van het Museum Plan tin weten, het fraaie patriciërshuis van een boekdrukker uit de 16e eeuw met zijn, voor bibliofielen zoo aantrekkelijke inventaris. Lou Volders interesseert zich meer voor de kathedraal en de schilderijen van Ru bens. Diesel echter la stiL Hy stelt er zich mee tevreden naar de stem van het aardige meisje te kunnen luisteren. Maar eindelyk moet zij toch gaan. Zij schudt alle drie hartelyk de hand, zegt lachend Tot ziens! en verwijdert zich haastig. De drie studenten kyken haar besluite loos na. Elk van hen zou haar willen vol gen, maar geen hunner durft dat openly k te erkennen. Ik geloof vast en zeker, dat zy met dat tot ziens een zekere 'bedoeling had, zegt Diesel eindelijk, na een diepe zucht. Nu je 't zegt, valt Snavel enthousiast bij, mij viel het op, dat ze bij dat tot ziens veelbeteekenend glimlachte. Het komt mij alleen maar voor, dat by jullie de wensch de vader van de ge dachte is, antwoordde Lou Volkers spytig. Wat praat je nou van een wensch? zegt Diesel, plotseling ongeduldig, als hy ziet hoe de afstand tusschen hen en Nini Collyn steeds grooter wordt. Het komt hier alleen maar op den wil aan! Alles goed en wel, meent Snavel, maar ons programma dan? Man, loop met je programma! Het huis van dien boekdrukker staat er al vier honderd jaar en de kathedraal nog veel langer. Zy zullen er nog staan, als wy al lang in het oude mannenhuis zitten. Maar dat meisje, die Nini ....Is den hoek om, valt Volkers hem in de rede. Als we haar nog willen inha len, moeten wy opschieten. En zonder dat er verder nog een woord gesproken wordt, stormen zy weg. Helaas, heinde en ver is er van Nini Collijn niets meer te bespeuren, (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11