STADS NIEUWS ZATERDAG U NOVEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER REGENKANS. DE BILT SEINT: Meest matige Zuidoostelijke tot Zuide lijke wind. Half tot zwaar bewolkt of be trokken. Waarschijnlijk eenige regen. Wei nig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 772,1 te Helsingfors. Laagste barometerst.: 741,7 te Vestmanoer. De ontwikkeling van het gebied van hoogen luchtdruk in Finland kwam tot staan. De depressie in het Westen vertoont nog steeds een diep minimum ten Zuid westen van IJsland, met een uitlooper tot bij de Azoren. Ver in het Westen vertoont zich een polaire afsluiting. Terwijl de Zui delijke winden nog warme lucht aanvoeren over het vasteland brengen in de hoogere luchtlagen winden uit dezelfde richting evenwel koude, getuige den neerslag van hagel, waarvan melding gemaakt wordt en van sneeuw op de Far Oer. Op de Britsche eilanden wordt het tengevolge daarvan kouder en ook op IJsland daalde de tempe ratuur sterk. In het Westen wordt het weer warmer en nam de bewolking toe. Het ge bied met lage ochtend temperaturen onder het vriespunt verplaatste zich naar Oost- Europa. In Engeland en Schotland valt nog op vele plaatsen regen. Evenzoo in het Westen van Frankrijk. In Duitschland heerscht in de bovenlucht nog Fön. In Scandinavië meldt slechts één station vorst. De temperaturen van Bereneiland is boven die van Spitsbergen, nauwelijks onder het vriespunt. Het is te voorzien, dat de wind in de bovenlucht naar het Oosten zal te- rugkeeren en dat in de naderende voch tige maritieme luchtmassa de kans op lichte regen grooter wordt. LUCHTTEMPERATUUR. 10 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e*. Van Zaterdagnam. 4.38 uur tot Zondag morgen 6.53 en van Zondagnam. 4.37 tot Maandagmorgen 6.55 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Zondag 17 No vember voorm. 7.04 uur en nam. 7.31 uur. Maandag 18 November voorm. 7.57 uur en nam. 8.30 uur. OVERBRENGING CONSIGNATIEKAS NAAR DE NED. BANK. Ingediend is een wetsontwerp tot over brenging van de consignatiekas voor het bewaren van effecten aan toonder naar de Nederlandsche Bank. DE KRUISVAART ROEPT! APOLLOHAL! Aangaande het op 24 dezer te houden St. Michielsspel te Amsterdam in de Apollohal wordt medegedeeld door de K.J.C., dat er in een radiokwartierjte voor de K.R.O., op Zaterdag 16 November a.s. des avonds van kwart voor 99 uur een beschouwing aan dit spel zal worden gewijd. Verder zal er op Zaterdag 23 November as. een begroetingsavond georganiseerd worden in Huize „Pax" te Amsterdam, voor de Kruisvaartleiders, welke zich te voren daarvoor schriftelijk hebben opgegeven. Het programma voor Zondag 24 Nov. a.s. luidt thans definitief als volgt: Des morgens 10 uur wordt een plechtige Hoogmis opgedragen in de Vredeskerk, door Mgr. Dr. G. G. van Noort, Deken van Amsterdam; vervolgens heeft er om 12 uur een koffiemaaltijd plaats in het Coöperatief Restaurant, Molenpad 2, waarna om 1 uur de vergadering voor alle leiders in het Ge- zellenhuis, Stadhouderskade 55 te Amster dam Z. Te half drie begint het middagspel in de Apollohal aan den Stadionweg te Amster dam, waarbij zooals reeds gemeld Mgr. H. J. M. Taskin, Kapittel-Vikaris van het Bisdom, tegenwoordig zal zijn. Het einde van het Middagspel is vast gesteld op ongeveer 5 uur, waarna te half acht het avondspel zal worden gehouden, eveneens in de Apollohal. Er is geen gelegenheid tot plaats bespre ken. Aangeraden wordt daarom dat ieder zich tijdig van toegangskaarten voorziet bij de bekende adressen. Het einde van het avondspel is ongeveer 10 uur. KATHOLIEKE ONDERWIJZERS VERBOND. De voorstellen der regeering tot bezuiniging op het onderwijs. De voorzitter en de secretaris van het Kath. Onderwijzers Verbond, de heeren Willem Wiltschut en H. Wijnen, hadden dezer dagen een onderhoud met een depu tatie van de R.K. Kamerfractie ter bespre king van de verschillende maatregelen ter bezuiniging op de onderwijzerssalarissen en op het onderwijs. Aan de hand van het adres door het Ver bond aan de regeering en aan de Tweede Kamer verzonden, werd het standpunt van het K. O. V. uiteengezet ten opzichte van: a. de aangekondigde salariskorting op 5 pCt.; b. de invoering van een jeugdsalaris; c. de toelating van leerlingen tot het U. L O.; d. het bevorderen van een betere ver houding in de bezetting van de opvolgen de leerjaren bij het U. L. O.; e. het verhoogen van de leerlingenschaal bij het L. O. en het U. L. O.; f. de schoolgeldheffing; g. de onderwijzersopleiding; h. de voorloopige pensionneering van 60- jarige onderwijzers; i de gehuwde onderwijzeres. NEDERLAND EN DE SANCTIES. De maatregelen afgekondigd; opsomming van goederen, welke niet naar Italië uitgevoerd mogen worden. Zooals in het vorig Avondblad werd aan gekondigd, zijn gisterenavond verschenen de Staatsbladen no. 647, bevattende een Kon. besluit van den 14den November 1935, houdende een verbod van credieten aan Italië ingevolge de Sanctiewet 1935 en no. 648, bevattende een Kon. besluit van den 14den November 1935, houdende een verbod van invoer van goederen uit Italië ingevolge de Sanctiewet 1935. In de St.crt. (no. 223) is voorts opge nomen een Kon. besluit van 14 November 1935 no. 3, houdende een verbod van uit voer van bepaalde transportdieren en grondstoffen naar Italië. De uitvoer is verboden uit het Konink rijk naar Italië en zijn bezittingen van a. paarden, muilezels, ezels, kameelen en alle andere transportdieren; b. rubber; c. bauxiet, aluminium, aluminium-oxyde, ijzererts en ijzerschroot, chroom, mangaan, nikkel, titanum, wolfraam, vanadium, hun ertsen en ijzeralliages (evenals ijzermolyb- deen, ijzersilicomangaan-aluminium, ijzer- silicium, ijzer, silicomangaan); tin en tin ertsen. De lijst c omvat alle ruwe vormen van de hier vermelde mineralen en metalen en hun ertsen, afval en alliages. Onder dit verbod is niet begrepen door voer met of zonder overlading anders dan na opslag in entrepot. Onder bovenstaande verbodsbepaling vallen niet goederen, waarvan blijkt, dat zij op den datum van inwerkingtreding van dit besluit reeds ten uitvoer waren inge laden. Het besluit treedt in Nederland, in Ne- derlandsch-Indië, in Suriname en in Cura sao in werking op 18 November 1935. Leeningen en credieten. Verboden zijn voorts alle rechtstreeksche of middellijke leeningen aan de Italiaan- sche regeering en alle inschrijvingen op leeningen, in Italië of elders rechtstreeks of middellijk door de Italiaansche regeering uitgegeven, alle bank- of andere credieten, welke rechtstreeks of middellijk voor de Italiaansche regeering bestemd zijn, even als de verdere uitvoering van alle bestaan de overeenkomsten, die betrekking hebben op leeningen bestemd voor de Italiaansche regeering, alle leeningen voor openbare lichamen of voor natuurlijke personen of rechtspersonen, gevestigd op Italiaansch grondgebied, evenals alle inschrijvingen op zoodanige leeningen, in Italië of elders uit gegeven; alle bank- of andere credieten voor openbare lichamen of voor natuurlijke personen of rechtspersonen, gevestigd op Italiaansch grondgebied, evenals de ver dere uitvoering van desbetreffende be staande overeenkomsten; alle uitgiften van aandeelen of eenige andere uitgifte ten gunste van openbare lichamen of van na tuurlijke personen of rechtspersonen, ge vestigd op Italiaansch grondgebied, even als alle desbetreffende inschrijvingen. Hieronder vallen niet credieten, binnen de grenzen van het normale scheepvaart verkeer verleend ter zake van havenonkos- ten ten behoeve van schepen onder Itali aansche vlag, welke vóór het inwerking treden van dit besluit uit een Italiaansche haven zijn uitgevaren. Dit besluit treedt in Nederland, in Ned.-Indië, in Suriname en in Curagao in werking op den dag volgen de op dien zijner bekendmaking in het be trokken gebiedsdeel. Invoer van goederen. De invoer in het Koninkrijk van alle goederen (andere dan goud of zilver in baren en muntstukken) van oorsprong of herkomst uit Italië of zijn bezittingen is verboden. De producten en goederen, die in Italië of zijn bezittingen zijn verbouwd of voortgebracht en in een ander land een bewerking hebben ondergaan, en de goe deren, die ten deele in Italië of zijn bezit tingen zijn vervaardigd en ten deele in een ander land, zullen worden beschouwd als onder deze verbodsbepaling te vallen, ten zij een verhouding van 25 pet. of meer van de waarde van de goederen op het oogen- blik, waarop zy de laatste plaats van ver zending hebben verlaten, is toe te schrijven aan bewerkingen, welke hebben plaats ge had sinds de goederen definitief Italië of zijn bezittingen hebben verlaten. Hieronder vallen niet: de goederen, waarvan blijkt, dat zij vóór den datum van inwerkingtreding van dit besluit (18 Nov.) op het grondgebied van Italië of van zijn bezittingen ten uitvoer zijn ingeladen in het vervoermiddel waarmede zij bedoeld grondgebied hebben verlaten; voorts niet de persoonlijke bagage van reizigers, ko mende uit Italië of zijn bezittingen; boeken, dagbladen en periodieken uitgaven, kaar ten en cartographische werken, gedrukte of gegraveerde muziek. BELASTINGVERLAGING TE UITHOORN Aan het einde van de gistermiddag ge houden raadsvergadering te Uithoorn, deelde de burgemeester, de heer C. M. A. Koot, mede, dat B. en W. er na tal van be- KERSTMIS OP ZEE. Het „Apostolaat ter Zee" verzoekt de aandacht voor het volgende Reeds vier jaren heeft U medegeholpen om met Kerstmis onze zeevarende broeders zonder aanzien van godsdienst of sociale positie een vreugde te bereiden. Het vijfde jaar is nu gekomen. En wederom doen wij een beroep op Uwe offervaardigheid. Zegt niet, dat de grootste Kerstvreugde van den zeeman op zee zou moeten bestaan in 't bewustzijn, dat hij werk heeft. Zeker, de moreele nood, die de werkloosheid aan kleeft, heeft ons den zegen doen waardee- ren, waarmede God den arbeid heeft begif tigd. Maar hij, die, als wij, de omstandig heden kent, waaronder de zeeman moet wefken, hij staat verbaasd over de offer vaardigheid, waarmede het zware zeemans leven wordt geleefd. Weet U, dat er duizenden en duizenden over de zeeën zwerven, die jaren achtereen den Kerstvrede in dierbaren familiekring niet hebben mogen smaken? Wij kennen zeevarenden, die 3, 4 ja 5 jaar in één stuk van huis zijn, alleen verbonden door wat papier en inkt met dat wat van hun eigen vleesch en bloed is. Zeker, de jongen die naar zee gaat moet weten wat hij doet. Maar wie van ons weet tevoren altijd precies wat hij begint? Moet hij daarom in den Heiligen Nacht vereen zaamd blijven? De bevestiging van deze vraag is geen andere dan die van Kaïn ,,Ben ik mijn's broeders hoeder Kerstmis op Zee wil niets anders dan aan den zeeman een christenwaardig antwoord geven op Kaïn's vraag. Wij geven niet uit medelijden. Trouwens onze gaven zijn niet zoo groot, dat wij daarmede kunnen hel pen. Maar we geven, omdat we nu eenmaal willen laten mededeelen in onze eigen vreugde, die het Kindeke Jezus ons altijd in den Heiligen Nacht brengt; wij willen even een glimp van Goddelijk Licht over de zeeën laten schijnen, opdat er weer hoop moge opgaan in dezen tijd van wanhoop. Kerstmis op zee is een vredeswerk van de daad. Wie weet wat ons nog te wachten staat tot aan den Heiligen Nacht. Maar niettegenstaande alles blijven wij gelooven aan den vrede. Gelooft ook gij door een goede daad voor onze eenzame broeders op zee aan den vrede, dien God heeft beloofd aan de menschen van goeden wil. Uw loon zal zijn, dat als gij met de uwen op Kerst mis Zijnen vrede zult smaken, het bewust zijn met U is, dat anderen met U in uwe vreugde zegenend zullen deelen. Helpt ons met uwe gaven, groote of kleine, alle zijn welkom, opdat wij met Kerstmis op zee AI^LE Nederlandsche schepen een vreugde kunnen bereiden. Geldelijke bijdragen gelieve U te willen zenden aan Mevr. M. A. W. Rademaker-Vullinghs, Postgiro No. 224820, telefoon 93993, Ant. v. Dijkstraat 3, Amsterdam Z. Gaven in natura gelieve U te willen zen den aan J. G. Welsch, Hagedoornplein 6, Amster dam N. Telefoon 60883. sprekingen in geslaagd waren de begroo ting voor 1936 niet alleen sluitend te krij gen, doch zelfs met voorstellen zouden komen tot belastingverlaging. Voorgesteld zal worden de opcenten op de personeele belasting terug te brengen van 200 op 175. B. en W. varen tot dit resultaat gekomen door het aanbrengen van tal van bezuini gingen, waarvan er reeds in de gistermid dag gehouden vergadering eenige werden aangenomen. O.a. een reorganisatie in de bezetting van het administratieve perso neel der bedrijven, hetgeen een jaarlijksch terugkeerende bezuiniging zal opleveren van 1400. In bewerking is Voorts een re organisatie van den dienst van openbare werken en reiniging. De voorzitter deelde nog mede, dat niet bezuinigd was op de uitgaven voor steun en werkverschaffing, integendeel was op de ontwerp-begrooting plm. 8000 meer uitgetrokken dan in 1935. Voorts zal van het batig saldo 1934 ruim 5000 worden gereserveerd, terwijl voor 1936 de afschrij vingspercentages van het slachthuis niet zullen worden verminderd; ook de ge kweekte reserve op dit bedrijf zal niet wor den aangesproken. „Hbld." LAND- EN TUINBOUW Ontslagaanvrage D. W. Lefeber als lid Sierteeltcentrale. Naar het Weekbl. v. Bloemb.cult. ver neemt, heeft de heer D. W. Lefeber zijn ontslag gevraagd als bestuurslid van de Ned. Sierteeltcentrale en van de Stichting Bloembollensurplusfonds Oogst-1935. Het blad hoopt, dat de redenen, die den heer Lefeber tot deze ontslagaanvrage hebben genoopt, uit den weg geruimd kunnen worden, zoodat op deze ontslagaanvrage kan worden teruggekomen. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. van der Mark, manufacturier te O u d e Wetering, gemeente Alkemade A. 46. Cur.: mr. G. H. Wissenburgh te Leiden. Chr. van der Raadt, smid te N o o r d w ij- kerhout, Zeestraat 28. Cur.: mr. J. Spanjersberg te Leiden. Vernietigd: L. Meijer te A1 p h e n. Opgeheven: P. J. de Nobel te Leiden. VAN ONZE ADVERTEERDERS. KLEEDINGMAGAZIJN M. L. BRANDON. Hedenmiddag heeft de heer M. L. Bran don in perceel Stationsweg 14 een zaak ge opend in heerenkleeding naar maat. Door rijke ervaring in het buitenland hoopt de heer Brandon zijn cliëntèle tegen popu- lairen prijs een degelijk stuk goed te ver- koopen. Den ondernemer succes! ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaaats-examen Rechtsgeleerdheid ed heeren P. J. W. Bijnen, Den Haag, G. Drayer, Suawoude, L. Davidson, Scheve- ningen; candidaats-examen Theologie de heeren A. van Biemen, Leiden, D. van der Ent Braat, Voorschoten. Geslaagd voor het examen van apothe- kers-asgsistent de dames C. J. Rotteveel, Sassenheim, A. C. Brunt, Rotterdam, H. G. M. Hustinx, Rotterdam. ZILVEREN JUBILEUM J. P. KOUWENBERG. Heden herdenkt de heer J. P. Kouwen- berg, gasfitter bij de Stedelijke Lichtfabrie ken, den dag, waarop hij vóór 25 jaren bij dit bedrijf in dienst trad. Zooals gebruikelijk werd de jubilaris he denmorgen eerst ontvangen door de Direc tie, waarbij ook tegenwoordig was de Chef van de Afd. Gasdistributie. De directeur wenschte hem in een hartelijke toespraak geluk met zijn zilveren ambtsjubileum, daarbij den wensch uitsprekende, dat hij zijn verdere dienstjaren met dezelfde op gewektheid en ijver mocht doorbrengen. Hierop volgde een meer intieme huldi ging door de collega's, het gezamenlijke werklieden-personeel van de Gasdistribu tie. Ook zij hadden zich voorgenomen er voor te zorgen, dat de jubilaris nog lang aan dezen feestdag met genoegen zou kun nen terugdenken. Ongetwijfeld zijn ze hier in geslaagd. De jubilaris met zijn echtgenoote wer den in de feestelijk versierde fitterij ont vangen. alwaar voor zoover mogelijk het personeel zich had verzameld, om aan de huldiging deel te nemen. Na de algemeene verwelkoming nam een der collega's, de fit ter W. Dool, het woord en vertolkte in een geestige toespraak de gelukwenschen van de aanwezigen. Als blijvende herinnering bood hij daarbij aan een mooie lamp en een rookstoeL Ten zeerste verrast door deze blijken van collegialiteit bedankte de jubilaris voor de hem gebrachte hulde en de aangeboden ge schenken, waarna de aanwezigen gelegen heid hadden den jubilaris persoonlijk dé hand te drukken. Na korten tijd vertrok de jubilaris en zijn echtgenoote weer huiswaarts, teneinde dezen feestdag verder in huiselijken kring door te brengen. DE WONDERBLOEM. Deze prettige operette in 4 bedrijven on der leiding van mej. Jo Mulder, Den Haag, wordt, zooals genoegzaam bekend, Donder dag 21 November in de Stadsschouwburg opgevoerd. Men is in Leiden met de uitvoeringen van de verschillende dilettanten-gezelschap pen voor een weldadig doel niet verwend, meestal dat het praedicaat „weldadigheid" met daarnaast het doel waarvoor de uit voering geschiedt een zeer groote rol speelt en men meer voor het doel dan wel voor de uitvoering zelve een of meer kaarten, bij wijze van steun, koopt. Met de „Wonderbloem" geldt het doel, zooais met vele van haar voorgangsters,» dat de weldadigheid, meer dan ooit hoogst noodzakelijk, wordt beoefend, doch als een van de beste factoren die meespreken is wel, dat het ook een genotvolle avond wor den zal. Deze uitvoering is elders meer dere malen steeds voor een uitverkocht huis gespeeld, terwijl de zang, het spel, de kleeding en bovenal de leiding zoo in de puntjes is verzorgd, dat wij gerust kunnen beweren dat het u zal gaan als vele an deren, „dat hadden we niet gedacht". Wij willen dan ook de twijfelaars, den goeden raad geven koop een toegangs kaart voor deze uitvoering gij zult er geen spijt van hebben, ge hebt een pret- tigen avond en.... ook het goede doel wat ge hiermede nastreeft geeft u nog meer dan anders voldoening. STILLE ARMEN DER VINCENTIUS- VEREENIGING. Nog maken wij dankbaar melding van den ontvangst van 1.25 van een dienst meisje; ƒ7.— van een oude rekening D. v. d. B.; 5.— van N.N., dien wij als een onzer vaste klanten gaan beschouwen. Hartelijk dank en God zegen u. Moge de naderende feestdagen honderden aanleiding geven om ons fondsje te beden ken. JAC. CREYGTON, Pres. Bijz. Raad der St. Vincentius- Vereeniging. Rijnsburgerweg 149. Giro 71164. AGENDA LEIDEN. Zaterdag. Uitvoering van „Als ik wilde", door Litteris, Schouwburg, 8 uur. Maandag, Ledenvergadering St. Raphaël, Bondsgebouw, 8 uur. Dinsdag. Geloof en Wetenschap, lezing en film vertoon ing dr. P. Julien, den Burcht te 8.15 uur. Dinsdag: „Die Czaruasfürstin", operette van Fritz Hirsch, Schouwburg, 8.15 uur. Woensdag. Propaganda-avond Vereeniging vai Gezinshoofden, Burchtzaal, 8 uur. Woensdag, Leidsche IJsclub, algemeene vergadering, sociëteit Amicitia, 8.30 uur. Donderdag. Vergadering R. K. Vrouwen bond, Foyer van den Burcht (niet in KI. Stadszaal!), 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lel» den wordt waargenomen door de dokttV ren: v. Driesum, van Bockel, Nieuwzwaag, Rassers en Veldhuyzen. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Beitel, tel. 3302. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Nov. a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18 tel. 523 en C. van Zijp Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. R. K. WANDELSPORT VOOR DAMES EN MEISJES. Men verzoekt ons opname van het vol gende: v Zooals U zich misschien nog kunt herin neren, heeft de Sportraad van de Graal eenigen tijd geleden 4 groote wandeltoch ten uitgeschreven. As. Zondag, 17 Novem ber, loopen wij onze derde tocht, de herfst- wandeling. Deze tocht is 25 K.M. lang en er is een prachtige route uitgezocht. Mocht U nog idee hebben om mee te wandelen, dan kunt U zich alsnog opgeven aan het Graalhuis* De start heeft plaats om 12 uur vanaf het Graalhuis. De onkosten bedragen 0.10 voor inschrijfgeld en mocht U een insigne wenschen, dan verhoogt dit de onkosten met 0.40. TENTOONSTELLING LEIDSCHE KUNSTVEREENIGING. Na de openingsrede van den voorzitter der Leidsche Kunstvereeniging, mr. J. J. Slagter, gistermiddag gehouden ter gele genheid van de tentoonstelling van den Hollandschen Kunstenaarskring in de La kenhal gehouden, bracht de voorzitter van dezen kring, de heer Polet, dank aan de L. K. V. en aan de directie van het Mu seum om hier te mogen exposeeren. Daar uit meent spr. de conclusie te mogen trek ken, dat het werk der Hollandsche schil ders nog veler sympathie en waardeering geniet en daarin zullen zij een aansporing vinden om op den ingeslagen weg voort te gaan. Wethouder mr. A. Tepe, thans voorzitter der Commisie voor de Lakenhal, zeide ver volgans, dat het niet de gewoonte was. dat vanwege de commisie bij tentoonstellin gen het woord gevoerd werd. Nu echter de verwachtingen zijn geuit, dat spr. een waardig opvolger van zijn voorganger, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, zal zijn, wilde spr. de verzekering geven, dat het werk der Leidsche Kunstvereeniging zijn volle belangstelling zal bezitten. Spr. hoopte voorts, dat deze tentoonstelling een bevre digend succes moge oogsten. Hierna werd de tentoonstelling in oogen- schouw genomen. GEZINSPOLITIEK Onder „gezinspolitiek" verstaan we een politiek, die er rechtstreeks op aanstuurt om in een beter ingerichte maatschappij het gezin krachtig te beschermen en we der tot volle waardeering te brengen. Onze sociale politiek moet een anderen kant uit in plaats van gericht op het in dividu moet ze zich meer richten op het gezin. De kwestie stellen is gemakkelij ker dan haar op te lossen. De bescherming van het gezin is geen nieuw probleem, eigenlijk is het oerwoud, immers de Staat werd gesticht dóór, maar ook vóór het gezin. Er dient in meerdere mate gestreefd te worden naar maatregelen die meer aan het gezin ten goede komen. Een program hiervoor laat zich samenvatten in drie hoofdpunten: de verheffing der zedelijke grondslagen waarop het gezin berust, een werkelijke verbetering van de ma- terieele levensvoorwaarden van het gezin en een zoo goed mogelijke verzorging der gezondheid van het gezin. Tusschen gezin en volk bestaan zulke nauwe betrekkingen, dat een volk slechts dan gezond is, wanneer het gezin gezond is. De Staat heeft er dus het grootste be lang bij, dat de toekomst van de gezinnen verzekerd is, er moet dus gezinspolitiek gevoerd worden. Wie moeten hieraan me dewerken? Op de eerste plaats de R.K. ouders zelf. Laat u daarvan overtuigen en komt a.s. Woensdagavond 8 uur a'len naar de Burchtzael, alhier, naar de groo te propaganda-vergadering van de R.K. Vereeniging van Gezinshoofden, waar spreken zullen dr. W. Ausems, arts te Utrecht en prof, Cleophas "an het Grool Seminarie te Warmond. Voor afwisseling zorgt de muziek van de R.K. gezellen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2