BRIEVEN OVER ONS GELOOF RADIOPROGRAMMA'S VRIJDAG 15 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 r Over het tweede teeken waaraan men de ware Kerk van Christus kan kennen: de Heiligheid. Christus heeft de heiligheid als kenteeken voor Zijn Kerk gewild. Niet alle Katholieken zijn heiligen terwijl vele niet-Katholieken een heilig leven leiden. En toch be zit alléén de R.-K. Kerk dit kentee ken. Wij hebben nu, Paul, het kenteeken: de Eenheid bekeken. Ik schreef je dat het tweede kenteeken der ware Kerk vanChristus is: deHei- 1 i g h e i d: d.w.z. die Kerk bezit in Haar heiligheid een duidelijk waarneembare eigenschap, die aan Haar alléén en onaf scheidbaar eigen is en waardoor men Haar van andere zoogenaamde „Christelijke Kerken" gemakkelijk en veilig kan onder scheiden. Dat Christus gewild heeft, dat Zijn Kerk Zich zou doen kennen door heiligheid, be hoeft wel geen nadere verklaring. Wij heb ben bewezen, Paul, dat Christus was: Gods- Gezant en Gods Zoon. Daaruit volgt vanzelf dat die Godmensch, Die immers Mensch geworden was om de menschen te verlos sen en hen heilig te maken en Die ter heiliging van alle menschen juist een Vereeniging, een Kerk, stichtte gewild heeft, dat Zijn Kerk waarlijk heilig zou zijn. De leden van Zijn Kerk moeten zijn, volgens Zijn eigen woord: volmaakt zooals Zijn Vader in den hemel volmaakt is. (Mt. 5.48). „Christus heeft", schrijft St. Paulus, „Zijn Kerk liefgehad en Zichzelf voor Haar overgegeven, opdat Hij Haar zou heili gen Nu moet je allereerst dit goed begrijpen, Paul: Christus heeft in 't geheel niet ge tuigt, dat er in Zijn Kerk niets o n heiligs gevonden kan worden! Integendeel, in ver schillende gelijkenissen heeft Hij ons juist duidelijk gemaakt, dat er ook onheilige, slechte leden van Zijn Kerk zullen zijn. Want Hij vergeleek bijv. Zijn Vereeniging, Zijn Kerk op aarde, met een akker,- waar op naast de tarwe óók onkruid groeit 1), of met een vischnet, waarin te gelijk met bruikbare, ook slechte visschen werden gevangen 2). Wat bedoelde Hij dan wél? In ons katechismusboekje staat (reeds toegepast op de Katholieke Kerk) zoo keurig en nauwkeurig samengevat, wat Christus' bedoeling, blijkend uit Zijn leer en Stichting, was: „De Katholieke Kerk is heilig, want Zij predikt een heilige leer; geeft alle middelen om heilig te worden en brengt altijd heiligen voort." Dus ten eerste: de Katholieke Kerk predikt een heilige leer. Zij ontving zooals wij reeds vroeger heb ben uiteengezet die leer van Haar god- delijken Stichter, Jezus Christus, den Hei lige der heiligen; dus móet die leer hei lig, ja goddelijk zijn. Nooit (ook dat be wezen wij vroeger) week de Kerk af van de leer, zooals zij door Christus en de Apostelen is gepredikt, en immer houdt Zij Haar leden het ideaal van heiligheid voor. dat in Jezus' levensbeschrijving: het Evangelie, is te vinden. Haar vele wetten en bepalingen, eveneens de woorden die Zij steeds tot Haar leden, tot heel de we reld ook, richt, beoogen niet anders dan de menschen af te houden van het kwade, hen krachtig aan te sporen het goede te doen: volmaakt te zijn, „zooals de Vader in den hemel volmaakt is". En, volgens Je zus' wil en instelling, beperkt de Kerk Zich er niet toe den menschen alleen de heilig heid voor te houden, maar Zy stelt hen tevens in staat, de heiligheid werkelijk te bereiken, door de middelen die Zij ver schaft. En de meest geëigende middelen daartoe zijn de zeven Sacramenten, mid delen van heiliging, die Christus Zelf uit drukkelijk heeft ingesteld. Over die Sa cramenten, Paul, schrijf ik je later (als wij de „kenteekenen" hebben besproken) uit voerig. Nu vraag ik je alleen, dit te beden ken: vanaf de geboorte tot den dood, bij alle zeer gewichtige gebeurtenissen van 's menschen leven, staat de Kerk klaar om den mensch te heiligen, hem bij elke ge wichtige levenswending te steunen en te helpen, opdat hij zijn soms zeer zware plichten, zoo volmaakt, zoo heilig mogelijk kan vervullen In mijn verbeelding, Paul, zie ik je al ongeduldig over deze regelen speuren, waar de verdere beantwoording van je moeilijk heid blijft. Je hebt schreef je mij toen je met je Protestantschen collega zoo in 't algemeen over de vier kenteekenen sprak en dus ook de „heiligheid" noemde, van hem een zeer schampere opmerking te slikken gekregen! „Jullie heilige Kerk?" zei hij, „de Katholiexen zijn nog al heilig! Kom, kom, ik kan je dadelijk tien, twintig katholieken opnoemen en daar onder sommigen die vóóraan in jullie ker ken zitten die allesbehalve heilig zijn! Daar zijn er onder jullie nét zoo goed, die stelen, die misbruik van hun arbeiders maken en zich aan allerlei kwaad te bui ten gaan! Ik merk van jullie heiligheid heusch zoo érg veel niet!" Jammer genoeg is 't waar; niet alle, lang niet alle leden van de Katholieke Kerk leven behoorlijk, laat staan: heilig! Velen moet het ontzettend verwijt treffen, dat zy, die de eene genade na de andere ontvingen, zoo dikwijls niet in Gods vriend schap leven, soms zelfs openlijk groote er gernis geveen. Hoe diep dat ook te be treuren is, het verhindert ons niet, met re den staande te houden, dat de Katholieke Kerk het kenteeken der heiligheid bezit. Daartoe is niet n o o d i g dat al haar le den heiligen (zelfs maar in den ruimsten zin, cLi. in staat van genade) zijn. Hierbo ven toonde ik je al uit de H. Schrift aan, dat Christus Zelf in verschillende zinne beelden heeft te kennen gegeven, dat in Zijn Kerk rechtvaardigen naast zondaars zullen leven. Bedenk dit: dergelijke leden van de Katholieke Kerk zijn juist daarom slecht, omdat zij niet naar de leer, de wetten en wenschen van de Kerk leven. Een lid der Kerk die dat wel doet, móet wél een heilig mensch wezen! Maar vooral Paul, vergeet dit niet: „het kwaad schreeuwt altijd harder dan de deugd", het kwaad wordt spoediger en gretiger rondvertelt dan de deugd. Naast die „verloren zonen" leiden vele, zeer vele Katholieken een voorbeeldig deugdzaam, een heilig leven, maar meestal te véél misschien vaak in stilte en onbekend heid. „De kerkramen staan vol heiligen" dicht te Gezelle, maar ik durf zeggen, beste Paul, de wereld staat vol heiligen.- Denk eens aan die duizende kloosterlingen, die een menschenleven lang een bestaan lijden van onafgebroken strijd met het zinnelijke en hoovaardige in hun menschelijke natuur: denk bijv. eens aan de Karthuizers in hun eenzaamheid, aan de Trappisten, de Carme- litessen. Denk aan het leger van helden en heldinnen der naastenliefde in onze zieken huizen, die jeugd en gezondheid en huise lijk geluk opofferen voor ziel en gezond heid van anderen. Deze week trof mij dit nog bijzonder, toen ik las, dat de Belgen het stoffe lijk overschot van Pater Damiaan naar zijn geboortegrond willen terugbrengen. Die eenvoudige jongen, die geworden is tot de „Held van Molokai. Hij zwoegde zijn gan- schen leven onder de meest uitgestoote- nen der menschelijke samenleving, de af zichtelijke melaatschen, tot hij zelf aan die vreeselijke ziekte stierf. Een leven practisch zonder eenige menschelijke voldoening, al léén gericht op het heil der zielen, die hij in die afstootende lichamen wist. Denk ook aan de vele priesters die hoeveel men schelijke fouten men hen ook moge aan rekenen toch geheel hun leven hebben ingesteld op de zaligheid van anderen en van wie er toch zoo vele onvermoeibaar y veren, dag aan dag, avond aan avond. Denk ook aan de talloozen stille deugd- zamen, uit alle „standen" der maatschap pij, onze dappere, katholieke moeders en vaders van groote gezinnen, zich aftobbend om zich en hun kinderen waarlijk heilig te maken.... Er zijn vele zondaars onder de katholieken, maar ook veel echte heili gen, ook in onzen tijd, wier heiligheid mis schien alleen aan God en hun biechtvader bekend is! Nu geef ik graag en met vreugde toe, dat er ook, goddank, vele deugdzame, innig- vrome menschen worden gevonden bij de niet-katholieken. Er zijn Protestan ten bijv., die, tot onze beschaming vaak! ofschoon ze zoo vele genaden moeten missen, die wij wél krijgen, een hooge graad van deugd bereiken. En dat is ook begrijpelijk. Als zy te goeder trouw in hun geloof volharden en volgens hun geweten trachten te leven, dan staat God hen bij en ondersteunt hun pogingen. Maar vergeet dit niet: als je 't goed beschouwt, zijn die Protestanten beterdan hun leer. Hun leer immers houdt in, dat de mensch geen vrijen wil heeft en dus niet vrijelijk het goede kiezen kan boven het kwade. Hun leer ontkent dan ook de verdienstelijk heid der goede werken, het welgevallig- zijn van den mensch aan God door de hei ligheid van zijn leven. Als men maar g e- looft zoo is hun leer doet men vol doende ter zaligheid, goede werken zijn daartoe overbodig. Over dit alles hoop ik je later nog uitvoeriger te schrijven, Paul. Nu wijs ik hierop slechts om aan te too- nen, dat de Protestantsohe leer niet tot heiligheid voeren kan, dat integendeel de leer eigenlijk fnuikend is voor elk stre ven naar een volmaakt leven. De feiten hebben dit dan ook reeds dadelijk na het begin der z.g. Hervorming uitgewezen en 't is wel tragisch, dat Luther, die de Her vormer wilde zijn van de „wantoestanden onder het Pausdom" zelf moest schrijven over de Duitsche Protestanten van die da gen: „de vreeze Gods is verdwenen, er is een zondvloed van alle ondeugden". Maar met dat alles blijft het waar, dat ook velen, die buiten de Katholieke Kerk leven ik denk, behalve aan de goede Protestanten, bijv. ook aan zeer vele leden der Oostersche kerken een vrij groote deugd en heiligheid bezitten, zoodat zulks niet uitsluitend het „monopolie" is van de leden der R.K. Kerk. Waarom die R.K. Kerk dan toch met volle recht aanspraak blijft maken op het uitsluitend bezit van het kenteeken der heiligheid, hoop ik je in myn volgende brieven verder te bewy- zen. 1) Mt 13. 18; 2) Mt. 14. 47. Correspondentie-adres: Mr. A. Diepen- brock, Seminarie Hageveld, Heemstede. GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJK ONGELUK AAN BOORD. Door touw van de winch rondgeslingerd. De 21-jarige S. Bakker, zoon van den schipper van den botter H.D. 25 uit Den Helder, is aan boord" van zijn vaders schuit op vreeselijke wijze verongelukt. De schip per liep bij zijn vergeefsche reddingspogin gen eenige kwetsuren op De H.D. 25, in Den Helder thuisbehoo- rend, lag ten noorden van Terschelling. Er waren vier man aan boord. Schipper Bak ker en zijn zoon stonden aan de winch, ter wijl men bezig was de-vischnetten in te halen, meldt het „Volk". Plotseling raakte de los-gedragen, ste vige oliejas van den jongeman tusschen het touw van de winsch en het net. Hij werd tegen het dek geslagen, een paar keer rond geslingerd, en kwam daarbij verscheiden keeren op zijn hoofd terecht. Een medisch onderzoek heeft uitgewezen, dat dientenge volge hoogstwaarschijnlijk de dood reeds onmiddellijk was ingetreden. De schipper had inmiddels nog een wan hopige poging gedaan, zijn zoon te redden. Daarbij geraakte ook hij tusschen het touw en het net, hij sloeg tegen den grond, en zeker zou ook zijn leven verloren zijn geweest, als één der knechts, die kwam toe- loopen, niet de tegenwoordigheid van geest had gehad, den riem van de spil af te gooien en zoo de winch tot stilstand te brengen. Onderwijl was S. Bakker al overboord geslagen. Zijn lijk werd"spoedig daarna uit het water opgehaald. De H.D. 25 voer daarop onmiddellijk naar Terschelling. De schipper werd in het marine-hosgpitaal onderzocht. Hij bleek verschillende inwendige kneuzingen te heb ben opgeloopen en kon zich, na te zijn be handeld, naar huis begeven. Bij de sectie op het lijk van zijn zoon kwam men tot het resultaat, dat de dood onmiddellijk in getreden moest zijn. Het stoffelijk over schot was deerlijk verminkt; de rechter arm was geheel uit het lichaam gerukt. De ongelukkige was ongehuwd en woon de te Den Helder bij zijn ouders in JONGETJE DOODGEREDEN. Gistermiddag omstreeks een uur is het 6-jarig zoontje van den heer Scheepers te Heel (L.), bij het spelen op den weg door een autobus van de L. T. M. overreden en gedood. DOODELIJKE VAL. De 52-jarige metselaar v. d. K., die met reparatie-werkzaamheden bezig was op 't dak van een bijgebouw van het Centraal Station aan de Moreelselaan te Utrecht had het ongeluk bij zijn klimmen mis te stap pen. Tengevolge van den val werd hij le vensgevaarlijk gewond. Men bracht hem naar de chirurgische afdeeling van de Rijks kliniek, doch bij aankomst aldaar bleek het slachtoffer reeds te zijn overleden. BOERDERIJ AFGEBRAND. Gistermiddag is door onbekende oor zaak de kapitale boerderij van den land bouwer W. Steenbergen te Koekange in de gemeente De Wijk tot den grond toe af gebrand. Het vee werd voor een deel ge red. Een paard, een koe en veertien var kens. kwamen in de vlammen om. Voorts gingen de geheele hooivoorraad, zijnde 70.000 pond, benevens 30.000 pond stroo verloren. Van het huisraad werd slechts een klein gedeelte gered. Verzekering dekt de schade. WEER EEN ARRESTATIE TE OSS. Door de gemeente-politie te Oss werd gis teren gearresteerd de 36-jarige H. v. U., die verdacht wordt in'vereeniging met een bij hem inwonend persoon in het jaar 1929 in zyn woning brand te hebben gesticht, waar bij het geheele pand_een prooi der vlam men werd. Hij is in het politiebureau in gesloten. v. U blijft alle schuld ontkennen. NEDERLANDSCHE AUTODIEF GEARRESTEERD. Te Antwerpen. De politie te Antwerpen heeft gisteren gearresteerd den 27-jarigen Nederlander Vos Overhand, gedomicilieerd Marconi straat te Den Haag, die sinds geruimen tijd door de Nederlandsche recherche wordt gezocht wegens het veelvuldig plegen van autodiefstallen te Den Haag en elders in Nederland. De man hield te Antwerpen onder een valschen naam verblijf. De politie is er "in geslaagd vijf gesto len automobielen/welke door middel van valsche triptieken over de Belgische grens waren gebracht, óp; te sporen. De aangehoudene zal worden uitgeleverd nadat hy zijn straf heeft ondergaan ter zake van naamsvervalsching. AANGEHOUDEN DUITSCHE INBREKER. In de laatste week van October is Haar lem herhaaldelijk^opgeschrikt door inbra ken, waarvan vooral de twee laatste de aandacht trokkeij doordat de dief via het tuimelraam boven de winkeldeur naar binnen was gekomen. Bij de firma Prin sen in de Groote Houtstraat, een dassen- ZATERDAG 16 NOVEMBER. Hilversum I, 1875 M. KRO-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gram.pl. en KRO-boys. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporthalfuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 Gram.pl. en KRO-orkest. orkest. 6.30 Esperanto-nieuws, waarna K.R.O.- 6.20 Journalistiek Weekoverzicht en grampl. 7.15 Dr. L. Veeger over: „Het voorko men van lichamelijke gebrekkingheid". 7.45 A. Boersma spreekt tot de Kath. be dienden. 8.00 Berichten, actueele aetherflitsen. 8.20 Gram.pl. op verzoek. 8.45 Anton Sweers interviewt Wim Snit- ker. 9.00 De KRO-boys en gram.pl. 9.45 Leon v. d. Hulst over „Klepperman en de malaise". 10.05 De KRO-boys. 10.30 Berichten en gram.pl. 11.00 Gramofoonpl. Hilversum H, 301 M. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor de Arb. i. d. Continubedr. 12.15 Silova Lajos en zijn orkest en gram.pl. 2.15 Lezingen. 3.00 Causerie en gram.pl. 4.00 Radiotooneel, VARA-Strijkorkest, kinderkoor en lezing. 6.45 VARA-orkest. 8.00 Berichten, gram.pl. en toespraak. 8.45 Dubbel-X, VARA-tooneel en solisten. 10.15 Berichten en grampL 10.45 Vervolg concert. 11.20 Cymbaal en piano. 11.30 Cabaretprogramma. 11.50—12.00 Gram.pL Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orkestconcert en zang. 12.35 Orkestconcert. 2.35 Coventry Hippodrome Orkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 BBC-Militair orkest m.m.v. zangso list. 4.50 VARIO-Trio. 5.20 Troise en zyn Mandoline-orkest. 5.50 Relais uit Amerika. 7.20 Weekend-programma. 8.05 BBC-orkest m.m.v. zangsolist. 8.50 Alfredo en zijn orkest. 10.20 BBC-theater-orkest en BBC-koor. 11.20"12.20 Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 4.20 Pascal-orkest. 8.20 Zang. 9.05 „Griselidis", opera yan Massenet. M. m.v. solisten, koor en orkest. 11.0512.35 Populair concert. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert 2.504.50 Orkestconcert. 7.30 Vocale duetten. 8.0011.20 Oude dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.50 en 11.20 Orkestconcert. 12.35 Operetteconcert. 3.20 Gevar. programma. 6.20 Vroolijk programma. 7.30 Gevar. programma. 9.5011.20 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pL 1.302.20 Salonorkest 4.20 Gram.pL 6.30 Lezing. 7.20 Gram.pL 8.20 Symphonieconcert. mm.v. koor en orkest. 10.3012.20 Populair concert. 484 M.: 12.20 Salonorkest. I.302.20 en 4.35 Gram.pL 5.20 Salonorkest 6.20 Gram.pL 6.50 CellorecitaL 7.20 Gram.pL 8.20 Omroeporkest en radiotooneeL 10.30 Populair concert. II.20—12.20 Gram.pL Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Gevar. programma. 9.20 Berichten. 9.50 Concert 10.05 Weerbericht 10.2012.15 Dansmuziek. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden 3e Programma. 8.05 Brussel (VI). 9.20 Keulen. 13.20 Brussel (VL). 14.20 Keulen. 14.50 Kalundborg. 15.20 Keulen. 17.20 Brussel (Fr.). 18.20 Leipzig. 19.20 Beromunster. 20.10 Rome of diversen. 4e Programma 8.05 Parijs Radio. 9.00 Deutschl.s. 10.35 Londen Reg. 12.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. 20.05 Droitwich. 21.50 Weenen. 22.20 Droitwich. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Volksbond. Op Zondag 17 November a.s. zal de RJC. Volksbond afd. Hoogmade een uitvoering geven ter gelegenheid van het Patroonsfeest, des avonds te 7 uur, in de zaal van Café Witteman met medewer king van de Tooneelclub „St. Genesius", onderafd. van den Bond. De avond is toe gankelijk voor de leden en donateurs van den Bond en ook tegen entree. Opgevoerd zal worden „Als je alles kwijt bent", too- neelspel in drie bedrijven. Het is een mooi stuk, wat wel de moeite waard is. Daarna zal nog worden opgevoerd een kluchtspel in één bedrijf „Hij is zenuwachtig". De toe ging is vrij voor leden en donateurs met hunne dames op hun programma's. De ge zinsleden, die geen programma hebben (dus die geen lid zijn van den Volksbond) be talen een entrée van 0.25, niet-leden be talen ƒ0.50. Het bestuur vertrouwt, dat al len zullen medewerken om dezen feest avond goed te doen slagen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Voor de meeste artikelen was ook deze week weer goede vraag en voor de goede kwaliteiten werden in het algemeen bevredigende prijzen getaald. Dank zij het vorstvrije weer komt er nog aardig wat van den kouden grond. Het zou zoo gemakkelijk heel anders kunnen zijn. Waschpeen bleef goed gevraagd en voor dezen tijd vain het jaar werden onge kende prijzen betaald. Per kist van 20 KG. varieerde de prijs van 1.201.80 per kist. Een beste prijs. In aanmerking dient geno men te worden dat het beschot ook aan- winkeL wist hij ruim ƒ130 buit te maken en enkele dassen; bij een bakker in de Lan ge Raamstraat stal hij een bedrag van 350 en een gouden dameshorloge. Het is thans gebleken, dat de 22-jarige Duitscher die zich in Rotterdam eveneens aan derge lijke inbraken heeft schuldig gemaakt en deswege op 't oogenblik in het Rotter - damsche Huis van Bewaring vertoeft, ook de inbraken in Haarlem op zijn geweten heeft. De man ontkent zulks wel, maar het zal hem niet veel baten, want hij droeg bij zijn aanhouding een das, die zeker uit den winkel van den heer Prinsen afkomstig is. Zelf gaf de Duitscher op, dat hij de das had gekocht van een hem „onbekend Chinees". merkelyk kleiner is dan normaal. Boven dien is er veel van het te veld staande door de vele gen in het najaar verloren gegaan. De weinige partijtjes bospeen die nog ko men brengen ook geen geld op, van 6.10 7.50 per 100 bos. Roode en gele kool ble ven goed in prijs, varieerend van 12.20 15.50 per 100 stuks, naar gelang van kwa liteit. Groene kool die tot heden al goed gevraagd was, ging nog in prijs naar bo ven en kon reeds van 5.106.20 per 100 halen. Voor andijvie was ook voldoende be langstelling en over de prijs valt ook niet te klagen, van 0.60170 per 100 stuks. Kroten bleven goed gevraagd doch de prijs bleef stationair, van 3.604.20 per 100 K.G. Een loonende prijs bij een rede lijk gewas. Uien kwamen nog niet in groo te partijen en hieraan zal het mede te dan ken zijn, dat de prijs eerder neiging naar boven vertoonde dan naar beneden. Be taald werd van 2.50 tot f 3.10. Men zal echter een best beschot moeten hebben om met deze prijs van loonend te kunnen spre ken. In aardappelen kwam geen verande ring. Wat best was van kwaliteit en mooi van stuk kon van 0.750.85 per kist van 25 K.G. opbrengen. Wat hieraan niet vol deed ging voor 0.600.70. Drielingen van 0.300.40 per kist. Met selderieknollen wilde het nog niet vlotten, 't Moet schijn baar eerst winter worden. Thans gaan ze voor ƒ2.003.40 per 100 stuks. De achter stand aan de veiling voor wat de omzet be treft, in vergelijking bij 1934, en die 1 Sep tember 35 pet. bedroeg, is momenteel ge krompen tot 2 pet. Men is er dus haast. NOOTDORP. Uitdeeling aan werkloozen. In de maanden November en December zal van wege het gemeentebestuur tweemaal een uitdeeling van kleeding, dekking en schoei sel plaats hebben. De aanvragen hiertoe moeten ter secretarie worden ingediend. Landstormavond. Op Maandag 18 No vember a.s. zal in het gebouw „Nove" de paarlijksche B. V. L.-avond gehouden wor den. Spreker is de heer Ch. Kiès, generaal- majoor b. d. van het Ned. Ind. Leger. Voorts zal de burgemeester Schölvinck-wis- selbeker aan den heer A. Boer worden uit gereikt, alsmede de schietprijzen en me dailles. Vertoond zullen worden Land- stormklankfilms, waaronder die van den Landdag te Raaphorst, waar ook onze af deeling mee heegt gemarcheerd. Burge meester Schölvinck zal als voorzitter der Plaatselijke Commissie den avond leiden. Komt als gewoonlijk in zeer groote ge tale!

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9