11. BH. PIERROT VERHOOGING VAN OMZETBELAS TING TERUGGENOMEN VRIJDAG 15 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANÏ TWEEDE BLAD - PAG. 7 Maarsmanssteeg 14-21 In Pendules, Klokken, Horloges en Baro meters grootsch gesorteerd. PRIJZEN ONGEKEND GOEDKOOP. ZIE DE ETALAGE. Reparatie vakkundig en tillijk. Doe reeds nu Uwe inkoopen SINT NICOLAAS 1935 Zie onze afdeeling LEDERWAREN en REISARTIKELEN. Op dit gebied slaagt U nergens billijker. Altijd de beste kwaliteiten en 't nieuwste. Telefoon No. 1293 Voor GERO-ZILVER en GERO-ZILMETA zijn wij uw ADRES. Ruime sorteering en billijkste prijzen. Luxe-artikelen en bijouteriën. voor de a.s. Sint Nicolaas. Wij reserveeren't gaarne voor U conclusie is gekomen, dat alle opdrachten tot het terugkoopen der obligaties reeds zijn verstrekt vóór 16 October 1934, den eersten dag, waarop deviezen-overtredingen onder de wet op het volksverraad vielen. De aan klacht, door Kaltenbach ingediend op grond van een door Soppa verstrekte blan co-volmacht, acht mr. Vorstman derhalve nietig. Het openbaar ministerie stelde zich op het tegenovergestelde standpunt en was van meening, dat op het oogenblik van de indiening der aanklacht een deel der ef fecten „op voorschot" gekocht waren, d.w.z. dat zij tegen een lateren termijn zouden worden geleverd. Het openbaar ministerie wraakte den getuige, omdat het hem niet objectief achtte, doch de rechtbank meen de, dat voor deze verdenking geen grond bestond en beëedigde den getuige. Het was de rechtbank intusschen niet duidelijk, op grond van welke opdracht mr. Vorstman naar Berlijn was gekomen. Hijzelf verklaar de, als katholiek uit zuiver idealistische motieven te hebben gehandeld. Tenslotte stelde de verdediging voor, ;en bankdeskundige te doen hooren in de rerdere behandeling. De behandeling werd iaarna verdaagd tot Zaterdagmorgen. BÜITENLANDSCHE BERICHTEN KERKPLUNDERING IN SPANJE. Alle kerken in één provincie beroofd. In de provincie Teruel zijn de laatste vier tn twintig uur alle kerken geplunderd. In de provincie Carceres heeft men een poging tot een heiligschennenden diefstal, sntdekt. TWEEDE KAMER NED. OOST INDIE RATTENKRUID IN HET BRUILOFTSMAAL. De gescheiden vrouw van den bruidegom was onder de gasten Aneta seint uit Fort de Cock: Omtrent het huwelijksfeest in Kampong Paham- bek te Soengeidjaring, waarbij 81 personen werden vergiftigd, tengevolge waarvan vier kinderen zijn overleden, wordt nader ge meld, dat ook de gescheiden vrouw van den bruidegom door dezen op de bruiloft vas genoodigd.Men verdenkt nu deze vrouw er van arsenicum in het eten te hebben verwerkt. LUCHTVAART NOG EEN VLIEGTUIG ZOEKT NAAR KINGSFORD SMITH. De Britsche bommenwerpers, die naar Kingsford Smith zochten, hebben het zoeken gestaakt en zijn naar Singapore teruggekeerd. Het zoeken wordt voortge zet door het vliegtuig van den dienst op Australië. Wetenschappelijke Berichten De nobelprijs voor literatuur De nobelprijs voor litteratuur wordt dit jaar, naar Reuter uit Stockholm meldt, niet toegekend. De prijs wordt gereser veerd voor een eventueele toekenning in 1936. De nobelprijs voor Natuurkunde. De Nobelprijs voor Natuurkunde voor Natuurkunde voor het jaar 1935 is toege kend aan prof. Chadwick te Cambridge. De nobelprijs van 1934 voor natuurkun de, die verleden jaar niet is toegekend, zal ook dit jaar niet worden verdeeld. De som zal volgens een besluit van de Academie der Wetenschappen van hedenavond bij het Nobelprijsfonds worden gevoegd. De nobelprijs voor chemie De nobelprijs voor chemie is dit jaar toegekend aan prof. Joliot in Parijs en tijn echtgenoote, Irène Joliot-Curie Tweede Kamer aanvaardt overige voorstellen met 56-24 In de gistermiddag voortgezette verga dering van de Tweede Kamer heeft bij de behandeling van het wetsontwerp tot hef fing van opcenten op enkele belastingen ter versterking van de inkomsten van het Werkloosheidssubsidiefonds, de heer D e Visser (C.P.) de belastingvoorstellen be streden. De heer Kersten (S.G.) zegt, dat het zijn fractie uiterst moeilijk zal vallen, te stemmen voor het wetsontwerp, zelfs als de verhooging der omzetbelasting mocht worden teruggenomen. De heer B i e r e m a (Lib.) kan evenmin als de heer De Geer zien, dat er een ver band bestaat tusschen de voorgestelde be- lastingverhooging en de werkloosheid. Hij keurt af, dat de verhoogde heffingen zullen geschieden voor het werkloosheidssubsi diefonds. De grens der mogelijkheden van belas- tingverhooging is reeds nu bereikt. Er is belastingverlaging noodig ter bereiking van het doel der regeering: verlaging van den kostprijs. Daarom moeten wij de re geering tegen zich zeiven in bescherming nemen en tegen het wetsontwerp stemmen. De heer Vervoorn (P.B.) oppert be zwaren tegen de verhooging der successie belasting, speciaal wat kleine nalatenschap pen betreft. De heer Schouten (A.R.) heeft be zwaar tegen het karakter van bestemmings heffing, dat de belastingverhoogingen krij gen, maar zal zijn stem eerst bepalen, na den minister hierover te hebben gehoord. Nu de minister zoo tegemoetkomend is geweest erin te berusten, dat de verhoo ging der Omzetbelasting niet tot stand komt, acht spr. zich niet gerechtigd, tegen de andere voorstellen te stemmen, maar, als er onverhoopt weer een gat in de begroo- ling blijkt te bestaan, zal dit moeten wor den gedicht, niet door belastingverhooging, maar door bezuiniging. De heer Sneevliet (R.S.) zegt, dat de verbinding tusschen de belastingverhoogin een en het werkloosheidssubsidiefonds hem obstinaat maakt. Door verkeerde voorlich ting haten velen den werkloosheidssteun en nu komt daar deze belasting nog bij. De heer Westerman (N.H.) zegt, dat het voor de Regeering het beste is als haar voorstellen worden verworpen. Dan kan zij gaan bezuinigen en zich beroepen op den aandrang der Kamer daartoe. De Minister van Financiën, de heer Oud, betoogt, dat werkloosheidszorg primair gemeentetaak is. Men zegt, dat de werkloosheidszorg van nationaal karakter is, maar dit is het onderwijs ook en toch hebben de gemeenten hierbij een belang rijke taak. Maar niet elke gemeente kan haar eigen uitgaven betalen. Het is goed, dat de eene gemeente betaalt voor de an dere. Voorts draagt het Rijk bij. Op deze overwegingen is de instelling van het werk loosheidssubsidiefonds gebaseerd. Aan de bestemming der voorgestelde be lastingverhooging voor dit fonds is in de Kamer geen goed woord gewijd. Nu is ver zwaring van heffing noodzakelijk als de regeering haar sociale taak zal kunnen blij ven vervullen. Hieruit blijkt* het nauwe verband tusschen de belastingverhooging en het fonds. Intusschen neemt spr. art. 6 van het wetsontwerp, waarin wordt bepaald, dat de opbrengst van de belastingverhoogingen wordt toegevoegd aan de inkomsten van het werkloosheidssubsidiefonds, terug. Hij brengt een overeenkomstige wijziging in de considerans aan. Zoo wordt der Kamer een stemming be spaard. Hiermee is het karakter eener be stemmingsheffing verdwenen. De bezwaren tegen de verhooging der successiebelasting erkent spr. als juist, maar de verhooging is noodzakelijk. De heer Van den Tempel zei, dat de zetbelasting minder opbrengt dan geraamd was, omdat de controle niet deugt. Deze is nu beter geworden, maar dit heeft niet tot gevolg, dat de opbrengst vermeerdert, om dat de prijzen dalen. Binnenkort kan ver wacht worden, dat een technische wijziging zal worden aanhangig gemaakt om de om zetbelasting beter te doen functioneeren. Daar er in de Kamer geen goed woord over de verhooging der omzetbelasting is gezegd, neemt spr. deze verhooging terug. Hiermee vervalt ook de verhooging van het bijzondere invoerrecht, maar wat door die verhooging al reeds betaald is, kan moeilijk worden teruggegeven, want dit zou stuiten op administratieve bezwaren. Bij de artikelsgewijze behandeling komt aan de orde het amendement-De Visser om de verbruikscoöperatie uit te zonderen van de verhooging der dividendbelasting. De Kamer verwerpt het amendement met 72 tegen 7 stemmen. Voor de C.P. en de heeren Van Houten, Sneevliet en Arts. De Kamer keurt het wetsont werp go et met 56 tegen 24 s t e m m e n. Tegen de liberalen, de communisten, de st. get. en de katholieken Van der Putt, Van der Weijden, IJsselmuiden, Van Poll, Feber, Teulings, Goseling, Van Voorst tot Voorst, en Steinmetz, benevens de heeren Vervoorn (p.b.), Sneevliet (r. s.) en Wes terman (n. h.). Begrooting van Binnenlandsche Zaken. Vervolgens is de Tweede Kamer voort gegaan met de behandeling van de begroo ting van Binnenlandsche Zaken. De heer Boon (Lib.) is verbaasd over de verklaring van den minister, dat te Tilburg bij de staking de werkwilligen vol doende zijn beschermd. De burgemeester - op het kritieke moment afwezig, en de loco-burgemeester trad onvoldoende op. Dientengevolge werden werkwilligen in hun vrijheid ernstig belemmerd. De heer Van Houten (Chr. D. P.) noemt burgerwacht en B.V.L. partijdig. De heer Snoeck Henkemans verklaarde op het jubileum van den heer Duymaer van Twist dat de burgerwacht een politieke taak heeft. Spr. verzet zich tegen het sub sidie. De voorstelling van den minister van zijn ingrijpen in de gemeentelijke autono mie noemt spr. al te onschuldig. Deze be windsman oefent een druk op de gemeen ten uit om loonsverlaging te bereiken. De heer Drop (S.D.A.P.) vestigt de aandacht op de lasten, door gemeenten, waterschappen en provincies op de kleine schippers gelegd. De heer IJsselmuiden (R.K.) acht uitsluiting van soc.-dem. bij burgemeester benoeming onjuist. Theorie en practijk van dezen minister inzake autonomie der ge meenten kloppen niet. De eisch van een sluitende begrooting mag de minister niet altijd stellen. De rijksaccountantsdienst kan niet nuttigheid van gemeente-uitgaven beoordeelen; een zekere vrijheid van be weging voor de gemeenten blijve gehand haafd. De conclusie van de accountants dienst kome niet in Den Haag, doch bij het provinciaal bestuur. De heer Duymaer van Twist (A.- R.) bepleit de belangen der binnenschip pers. De heer v. d. Heuvel (A.R.) meent dat de S.D.A.P. nog altijd revolutionnair is en hèrinnert aan het incident met de Zeven Provinciën. Daarom acht spr. roode burgemeesters niet gewenscht. Principieel heeft de S.D.A.P zich nog nimmer tegen revolutie uitgesproken. De heer Wijnkoop (comm.) meent dat colportagerelletjes kunnen worden ver meden, wanneer de politie behoorlijk haar taak doet De heer van Dis (St. Ger.) klaagt over straffen van vrouwen die aan den op komstplicht niet hebben voldaan. De Minister van Binnenland sche Zaken de heer De Wilde, brengt dank aan de heeren die in principe het regeeringsbeleid hebben verdedigd. Men kan gewetensbezwaren hebben tegen stemmen, doch niet om op te komen. Men behoeft niet te stemmen, zegt spr. den heer Van Dis. Spr. waardeert nog altijd in hooge mate burgerwacht en B.V.L. al zijn er gevaren aan verbonden. Spr. kan verklaren dat er geen N.S.B.-ers onder de leden der bur gerwacht zijn. De B.V.L. is nuttig en spr. moet er het eerste verkeerde feit nog van hooren. De kwestie van de soc.-dem. burgemees ters levert groote moeilijkheden op; het feit, dat de S.D.A.P. één kwart van de be volking omvat, is geen argument. De S.D. A.P, heeft een geschiedenis, Spr. wijst op het verbod voor ambtenaren van Defensie om lid der S.D.A.P. .te. zijn. Er is evolutie, 1918 en De Zeven Provinciën in aan merking genomen. Men .wijst op het bui tenland, doch er is verschil ten opzichte van het koningschap, de vlag, en de repre sentatie. Spr. heeft een rede va-n Lord Lansbury gelezen, en zich afgevraagd of dit nu een labourman of een A.R. is (groote vroolijkheid). Spr. zal de kwestie nog eens overwegen. In Tilburg was het tijdens de staking zoo rustig als nergens anders in ons land, Spr. is er tweemaal heimelijk geweest. De kwestie van den burgemeester van Nieuwveen zal spr. nog eens onderzoeken. Burgemeesters hebben geen rechtspositie en daarom moet men dubbel voorzichtig zijn. De vergadering wordt te half zeven ver daagd tot Vrijdagmiddag 1 uur. STADSNIEUWS TENTOONSTELLING HOLLANDSCHE KUNSTENAARSKRING. In het Stedelijk Museum de Lakenhal is hedenmiddag een tentoonstelling geopend van schilderijen en beeldhouwwerk van le den van den Hollandschen Kunstenaars kring. Hieronder bevindt zich werk van Else Berg, A. Colnot, G. Hordijk, Germ, de Jong, Hilda Krop, Harrie Kuyper, C. J. Maks, J. J. Moolhuizen, H. Wezelaar en Piet van Wijngaerdt. De voorz., mr. G. Slagter, sprak voor de opening een kort woord. Na de aanwezigen, in het bijzonder mr. A. F. L. M. Tepe, die de nieuwe voorzitter is van de Commisie voor het Sted. Mu seum de Lakenhal, de aanwezige verte genwoordigers van den Hollandschen Kun stenaarskring en den directeur van het Museum welkom te hebben geheeten, sprak spr. er zijn blijdschap over uit, dat de Hollandsche Kunstenaarskring bereid werd gevonden, hier te exposeeren. Helaas kon niet zooveel tentoonstellingsruimte beschik baar worden gesteld, dat deze kring volle dig kon worden weergegeven; een keuze moest worden gedaan, welke allerlei be perkingen inhield, maar het bestuur van den Hollandschen Kunstenaarskring heeft er naar gestreefd, die keuze zoo goed mo gelijk te doen zijn. Er is een goed geheel verkregen, al zijn ook veel individueele verschillen merkbaar. Spr. wees daarna op de belangrijke plaats, door den Hollandschen Kunstenaars kring sedert zijn oprichting in 1913 inge nomen. Oorspronkelijk ging het streven dezer vereeniging er alleen naar uit, aan dacht te vragen voor de hedendaagsche schilderkunst; daar is later de beeldhouw kunst bijgekomen, wat stellig het belang en de levendigheid der tentoonstellingen heeft bevorderd. Vooral in de eerste jaren was de Hollandsche Kunstenaarskring te voorvechter van nieuwe richtingen in de schilderkunst en vrijwel de heele avant- garde was in de eerste jaren op de jaar lij ksche tentoonstelling in Amsterdam door werken vertegenwoordigd. Daarnevens heeft de Kring veel bijgedragen tot een beter begrip en een grootere waardeering voor de moderne schilderkunst. Later zijn er meer schildersvereenigingen gekomen, die zich op deze taak hebben geworpen, maar nog altijd behooren de jaarlij ksche tentoonstellingen van den Kring tot de belangrijkste momenten in het leven van de beeldende kunst hier te lande. In niet geringe mate is dit ook te danken aan het- feit, dat de beeldhouwkunst, welke sinds 1913 een werkwaardige ontwikkeling heeft ondergaan, aan deze tentoonstellingen deel neemt. Met de beste wenschen voor den bloei van den Hollandschen Kunstkring opende spr. hierna de tentoonstelling. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de navolgen de personen ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3, be hangers 34, betonwerkers 68, betonvlech- ters 37, fundeeringwerkers 1, glazenwas- schers 8, granietwerkers 17, grondwerkers 85. heiers 1, metselaars 130, opperlieden 103, schilders 188. sloopers 4, steenbikkers 2, steenhouwers 7, straatmakers 1. hulp- straatmakers 10. stucadoors, witters 69, Timmerlieden 248, uitvoerders 7, voegers 23, ongesch. bouwarb. 7. Totaal 1053. Fabrieksarbeiders: bleekers 15, lompen sorteerders 16, vellenblooters 5, zeepfabr. arb. 5. steenfabr. arb. 110, ongesch. fabr. arb. 73. Totaal 224. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 105, reizigers, colp. 42, winikelbedienden 35, in casseerders 13, musici 6, onderwijzers 5, overheidspersoneel 13, verplegers 2. To taal 221. Hotel—Café-personeel: huispersoneel 13, kellners 43, koks 10. Totaal 66. Houtbewerkers: houtbewerkers 56, kis tenmakers 8, kuipers 8, lijstenmakers 5, mandenmakers 3, meubelmakers 25, Meu belstoffeerders 16, politoerders 2, ongesch. arbeiders 31. Totaal 154. Kleermakers: kleermakers 58, kappers 4, schoenmakers 6. Totaal 68. Land- en Tuinarbeiders: bloemisten 35, landarbeiders 36, tuinlieden 28, warmoe- ziers 13, ongesch. landarb. 6. Totaal 108 Metaalbewerkers: bankwerkers 119, blikbewerkers 21, burgersmeden 46, cras- seurs 2, electriceins 36, galvaniseurs 1, gas fitters 10, gereedschapmakers 3, instru mentmakers 2, isoleerders 2, kernmakers 1, kettingsmeden 32, klinkers 17, koper slagers 4, lab. bedienden 1, lasschers 11, loodgieters 36, machinisten 21, metaal- boorders 8, metaaldraaiers 16, metaal schavers 2, metaalslijpers 4, monteurs 20, pianostemmers 1, polijsters 1, ponsers 6, rij tuigschilders 1, rijwielherstellers 14, scheepstimmerlieden 14, stokers 20, tegen- houders 17, verw. monteurs 1.6, voorslaan- ders 7, voorwarmers 4, vulcaniseurs 1, vuurwerkers 9. wagenmakers 5, IJzerwer kers 52, zandvormers 5, zilversmeden 2, ongesch. arbeiders 41. Totaal 631. Sigarenmakers: sigarenmakers 6. siga- rensorteerders 3, strippers 2. Totaal 11. Technici Opzichters: technikers 8, Tee kenaars 16. werkmeesters 16. Totaal 40. Textielarbeiders: hekelaars 6, katoen drukkers 28, kluwers e.a. 2, luikers 11, plaatsnijders e.a. 24, schrobbelaars 2, spin ners 27, spoelers 3. sterkers 3, strijkers 12, wevers 86, wolbewerkers 35, ongesch. tex- tielarb. 63. Totaal 308. Transportarbeiders: chauffeurs 119, em- balleurs 4, Expeditieknechts 18, koetsiers 17, loopknechten 48, magazijnknechten 62, schippers 84, spoor- en trampers. 16, wa kers 3, transportarbeiders 64, losse arbei ders 437. Totaal 870. Typografen; boekbinders 29, boekdruk kers 17, fotografen 2, hulp-vakarbeiders 2, letterzetters 28, steendrukkers 3. Totaal 81. Voedingsmiddelenarbeiders: bakkers 87, molenaars 1, ovenisten 4, slagers 68, sui kerwerkers 68, Wijnkoopersknechts 9, Zout- zieders 3, zuivelbereiders 3, ongesch. voe- dingsarb. 29. Totaal 226. Vrouwen: naaisters 13, breisters 3, win keljuffrouwen 22, kantoorpersoneel 41, kapsters 1, kinderjuffrouwen 1, Mangel- sters 1, serveersters 3, teekenaressen 1, ver pleegsters 10, huisel. diensten. 190, fabr. arbeidsters 15. Totaal 301. Alg. Totaal 4362. 150 Nov. 1934 3806. 16 Nov. 1933 3123. Ben. 78 ged. werkloozen en 53 werkver schaffing. H. K. W. Na de buitengewoon goedgeslaagde her denkingsvergadering van Donderdag j.l. (Men zie hiervoor 3de blad) herdenkt de afdeeling Leiden van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedien den, het feest kerkelijk op Zondag 17 No vember a.s. Des morgens te 9 uur is er in de kapel van de R. K. H.B.S., Mariënpoel- straat, een gezongen H. Mis, welke zal worden opgedragen door den Eerw. Advi seur van de afdeeling, tot intentie van levende en overleden leden der afdeeling en waaronder een Alg. H. Communie plaats heeft. Met klem wekken wij al onze leden en huisgenooten op dit geestelijk feest mede te vieren. Dit wordt een massale bijeen komst van ons, waarmede wij, in volheid zullen getuigen, dat wij zijn „Roomschen met woord en met daad". Na deze H. Mis heeft er een gemeen schappelijk ontbiji plaats in de Aula van de R. K. H.B.S. waaraan bijna alle leden deelnemen. 's Avonds te 8 uur vindt er een feest avond plaats, waarop alle leden met één in troducé gratis toegang hebben, in den Burcht. De leden hebben het recht ook anderen te introduceeren. Hiervoor zijn een be perkt aantal kaarten a 0.50 per persoon verkrijgbaar. Georganiseerden U komt! Ongeorganiseerden U komt toch ook? Helpt mede bouwen aan de volgende 25 jaren. U hebt ons, wij hebben u noodig, samen zijn wij sterk. Eendrachtig in ons streven stuwen wij naar een nieuwe orde. Zondagavond willen wij een oogenblik ons verpozen en onze vreugde uiten bij het 25-jarig bestaan, en danweer voor waarts, bouwend aan een nieuwe maat schappij. De Lustrum-Commi ssi e. TUINIERS- EN BLOEMISTEN-VER. „DOOR EENDRACHT VERBONDEN." Uitslag van den kweek- en tuinwedstrijd. Gisteravond hield bovengenoemde ver eeniging haar jaarlijksche prijsuitreiking aan de leden welke dezen zomer hadden deelgenomen aan de kweek- en tuin wed strijden in Oud-Hortuszicht alhier. De eere-voorzitter, de heer J. Kriest Jr. reikte met een hartelijke toespraak de prijzen uit. De uitslag was als volgt: Afd. particu lieren tuinwedstrijd: le prijzen D. Koome, met wisselbeker, W. v. d. Berg en J. Pike.t 2e prijzen A. Klinkhamer, Joh. v. d. Bosch, Te Ouwerkerk, Th. Buijs en A. Lepelaar. 3e prijzen J. ten Hake, A. Redius, Th. Barthen en J. v. d. Leek. 4e prijzen I. B. Kapaan, J. J. v. d. Heide en C. Smit. 5e prijzen J. Slegtenhorst, A. Kampen hout en J. Stouten. Afd. vaklieden: le prijs A. Zwart; 2e prijzen M. Galjaard en Joh. v. d. Berg 3e prijzen C. Streefland en A. Kuiven - hoven. De uitslag van den kweekwedstrijd is indertijd door ons gemeld. Aan dezen avond werd medegewerkt door het duo v. d. WoerdBeurze, dat veel succes oogstte. Handelsregister K. v. d. Wijzigingen: 4502 F. Candido, Lei den, Nieuwstraat 23, granietwerken. Bo- vengenomede zaak is dd. 12 Nov. 1935 omgezet in een vennootschap onder fir ma onder den naam: F. Candido en Zo en. Venn.: F. Candido, L. Candido, G. Candido en B. Candido. 6278. Woningbureau M. van Driel, Leiden, Lorentzkade 35. Bovengenoemde zaak is d.d. 1 Sept. 1935 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam Bouw- en Exploitatiekantoor van Driel en ten Broek. Soort van bedrijf thans: koopen, verkoopen en beheeren van on roerend goed in den ruimsten zin. Venn. M. van Driel en P. C. A. ten Broek, Leiden. 4833. Chr. Cöpp. Bouw vereeniging „Des Werkmans Vriend" W. A., Alphen aan den Rijn, Concordiastraat 6. De sta tuten zijn gewijzigd. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Indisch Recht: mej. M. V. M. A. Voitus van Hamme, Den Haag; Candidaatsexaman Rechtsgeleerdheid: mej. E. v. d. Hoeven, Leiden, de heer K. L. de Ronde, Rotterdam; Artsexamen 1ste gedeelte: W. D. Marti ni, Rijswijk, L. Colthof, Maassluis, H. J. Keegstra, Den Haag. Candidaats examen klassieke letteren Mej. C. E. van Rest, Den Haag. Bevorderd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerten, cum laude, op proefschrift getiteld: „fröhgriechische Gruppenbildung" mevrouw J. C. Hofkes—Brukker, geboren te Batavia.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7