Een Bisschop voor zijn rechter BUITENLAND VRIJDAG 15 NOVEMBER 1935 UE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Het deviezen-proces tegen mgr. Legge. Van het oorlogsfront Guerilla rond Makalle ABESSIJNSCHE AANVALLEN VERIJDELD. Op Italiaansche verbindingslinies. De Italianen hebben een poging van Des- jesmatsj Ghebriet, om de Italiaansche ver dingen in het gebied Gheralta, ten Zuid- Westen van Haussien, te verbreken, ver ijdeld. In dit gebied woedt een heftige guerilla. De Abessymërs, verborgen in een mais- veld, openden het vuur op een karavaan muilezels, doch z\j werden door de Italiaan sche inlandsche ruiterij op de vlucht ge dreven, waarbij een groot antal Abessy- niërs gedood werd. AAN HET ZUIDELIJKE FRONT. Abessiniërs wijken voor de Italianen. Volgens berichten van de zijde der in- heemsche bevolking trekken de Abessini- 6che troepen zich snel voor de in de rich ting van Har ar opmercheerende Italiaan sche legerafdeelingen terug. Een detache ment Cenegaleezen heeft gisteren instruc tie gekregen zich naar de grens te bege ven, ten einde de Fransche neutraliteit te handhaven, ingeval de troepen de grens zouden naderen. HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. Het 45ste Italiaansche legerbericht luidt naar Reuter meldt: generaal de Bono seint, dat het eerste legercorps tezamen met het Dankalicorps de zuivering voortzet langs het oosten van de hoogvlakte van Tigre. Het inlandsche legercorps gaat met zijn actie om Geralta te bezetten voort. In de gevechten, waarvan melding is ge maakt, leed de vijand zware verliezen; aan onze zijde vielen een officier en twee gegradueerde inlanders. DE SANCTIEMAATREGELEN. Frankrijk accoord met collectief antwoord op de Italiaansche nota. Na een gedachten wisseling tusschen Lon den en Parijs heeft de Fransche regeering zich accoord verklaard met het Engelsche voorstel om de Italiaansche protestnota tegen de tegen de sanctiemaatregelen col lectief te beantwoorden. Onderhandelingen inzake compensatie Gisteren is te Londen een delegatie van het Zuid-Slavische ministerie van handel aangekomen, die met de Britsche autoritei ten zal onderhandelen over maatregelen tot compensatie van het verlies, dat Zuid-Sla- vië lijdt door de toepassing der sancties te gen Italië. De besprekingen zullen de vol gende week beginnen. Naar verluidt wenscht Zuid-Slavië in de eerste plaats een ruimeren afzet in Engeland van varkens, pluimvee en eieren. Sanctie-slachtofférs te Londen. Het naderen van den datum, waarop de sanctiemaatregelen in werking treden, heeft geleid tot een aanzienlijke stijging van den invoer van Italiaansche waren in Engeland. In de afgeloopen twee weken is de invoer ongeveer verdubbeld en na het van kracht worden der sancties op Maandag a.s. zul len verscheiden Italiaansche goederen niet meer zonder hooge invoerrechten kunnen worden ingevoerd en is een bijzondere in voervergunning noodzakelijk. Met het oog hierop zijn verscheiden handelsonderne mingen er reeds toe overgegaan, personeel te ontslaan of salariskorting in te voeren. De leider van een Italiaansche handelskan toor in de City verklaarde, dat hij na de volgende week zoo goed als niet meer te doen zal hebben, zoodat hij genoodzaakt is de dertig man te ontslaan, die hij, vele zelfs reeds sedert ettelijke jaren, in dienst heeft gehad. Italië zet zich schrap. Gisteren is in geheel Italië de ononder broken kantoordag ingegaan. Voorloopig zal in alle openbare bedrijven van 9 uur 's morgens tot halfvijf des middags, met een half uur middagrust, worden gewerkt. Reeds thans worden krachtige pogingen aangewend om deze regeling, terwille van de uniformiteit, ook in de particuliere be- Een betere houding had hij tegenover Sir Reginald niet kunnen aannemen. Toen Lady Carshaw weer binnenkwam ze had zich, uit vrees, dat de jongeman zich niet zou kunnen beheerschen, gehaast om terug te keeren zag ze haar zoon juist een brandy-and-soda inschenken voor den man, die Winifred zooveel leed berokkend had. Er valt verder niet veel te vertellen. Geen der betrokken partijen was gebaat bij een publiek schandaal, dat alle pennen en tongen wekenlang in beweging zou hebben gebracht en de politie werkte mee, daar de belanghebbenden niet op vervol ging aandrongen, de geschiedenis op ele gante wijze in de doofpot te stoppen. De schietpartij in Wapping werd voorge steld als een tamelijk onbelangrijk feit, zoo als zich vaker bij een arrestatie voordoet. Fowle's onverwachte komst op het su prème moment werd verklaard door Ra chel Craik, toen ze over den eersten hef- tigen schok, die het vernemen van Ralph Meiklejohn's dood haar gegeven had, heen was. Een eenigszins triomfantelijke opmer king van Greyfoot, „dat er nu genoeg spul was geweest over die kwaje meid en dat hij daar nu eens defintief een stokje voor gestoken had", had haar ongerust ge maakt en ze had Fowle haast-je, rep-je naar den steiger in Wapping gestuurd om „Mr. Vane" te waarschuwen. Hij was daar BUITSCHLAND. DE WERKLOOSHEID STIJGT WEER. Het aantal werkloozen in Duitse hl and is, naar men weet, in October wederom toe genomen, ni. met 114.000. Hoewel deze toeneming verband houdt met het nade rend winterseizoen, heeft het hooge cijfer niet nagelaten de aandacht te trekken, te meer daar de toeneming in September slechts 8.000 bedroeg. Terwijl de stijging van het aantal werk loozen in het winterseizoen anders door de Duitsche bladen steeds wordt vergoelijkt door vergelijkingen te maken met de werk- loozencijfers over dezelfde periode in vori ge jaren, gaat dit ditmaal niet op. Het vorige jaar liep het werkloozencijfer im mers ook in October en zelfs nog begin November terug, terwijl dit jaar het werk loozencijfer al van eind Augustus af weer begon toe te nemen. Ook is het aantal te werk gesteld en, zooals uit de statistiek van de ziekteverzekering valt op te maken, dit jaar reeds in September gedaald met 15.000 terwijl in 1934 ook in October nog een lich te toeneming te constateeren viel. In het „Berliner Tageblatt" wordt naar aanleiding hiervan opgemerkt, dat het toe nemen der werkloosheid behalve in het ontslaan van arbeidskrachten uit den ar beidsdienst en de weermacht, dit jaar waarschijnlijk veroorzaakt wordt door ver minderde behoefte aan arbeidskrachten bij den landbouw in verband met den aan staanden winter. „Tel." ENGELAND. DE VERKIEZINGEN VAN GISTEREN. Ongunstig verloopen voor de conservatieven. Gisteren is, zooals gemeld, de algemeene verkiezing gehouden voor het Britsche parlement. Met meer spanning dan gewoonlijk ziet Engeland het resultaat van den korten, doch feilen verkiezingsstrijd tegemoet, die door alle partijen als gevolg van de om standigheden, waaronder de verkiezingen zijn gehouden met groote intensiteit is ge voerd. De belangstelling voor de uitslagen was dan ook zeer groot, en vooral in het Lon- densche West End hebben vele groote res taurants in de buurt van Piccadilly „elec tion suppers" georganiseerd, waarbij de bezoekers voortdurend van de uitslagen op de hoogte werden gehouden aan de hand van de radio-uitzending der B.B.C. Te 2 uur vannacht deelde de BB.C. mede, dat blijkens de ingekomen uitslagen de regeeringspartijen in totaal 159 zetels hadden veroverd, de oppositie-partijen 77. De conservatieve partij had op dit tijd stip 147 zetels ,had 3 gewonnen en 31 ver loren. De nationale liberalen, met 10 zetels, had er 3 verloren, terwijl de nationale La- bour-groep van MacDonald slechts 2 ze tels had, met 1 winst en 2 verlies. drijven ingang te doen vinden. Te Turijn hebben de particuliere ondernemingen de ze regeling reeds ingevoerd. De ononderbroken kantoordag zal niet slechts een besparing beteekenen op de eigenlijke kantoorkosten, zooals verwar ming en licht, doch ook een aanzienlijke besparing beteekenen ten aanzien van het verkeer. Voor de beambten en employé's komt de dubbele gang naar en van de kantoren te vervallen, waardoor kan worden bezuinigd op de brandstoffen voor de tram- en auto busbedrijf. Ook in het Palazzo Venezia wordt de nieuwe maatregel ingevoerd. Mussolini zal voortaan precies om halfvijf zijn regeerings paleis verlaten. Tevens wordt de nieuwe regeling ingevoerd bij het ministerie voor pers en propaganda, waar tot dusver in de late avonduren na 9 uur, na het binnen komen der laatste berichten over de di plomatieke en militaire situatie, nog de grootste drukte placht te heerschen. Van nu af aan ontvangen de journalisten na 4 uur geen berichten meer, daar alle amb tenaren op dat uur hun bureaux verlaten. juist op tijd gearriveerd om zijn moeite met een revolverkogel beloond te zien. Sir Reginald en Winifred trouwden in al len eenvoud en na een korte huwelijksreis aanvaardde hij zijn taak in de fabrieken. Meiklejohn hield zijn belofte. Toen de West-Afrikaans che onderneming haar hoogtepunt bereikte, verkocht hij zijn aan- deelen, bedankte als lid van het parle ment en deponeerde bij de bankiers van Carshaw op Winifred's naam soliede fond sen tot een bedrag van vijf-en-tachtig duizend pond. Zoo kon zij haar man in staat stellen de hypotheken op zijn bezit af te lossen, maar Reginald voelde er niets voor om zich uit de zaken terug te trekken. Waar schijnlijk zal hij sterven als millionair, maar vóór- het zoover is, hoopt hij nog een lange reeks van jaren als Winifred's ge lukkige echtgenoot te leven. Petch en Jim hadden een fiksche klop partij, door de genegenheid voor de schoo- ne Polly geïnspireerd. Heel Uxbridge was er vol van, maar Polly wispelturigheid uw naam is vrouw! liet ze allerbei schie ten en schonk kort daarop hart en hand definitief aan den welgestelden en meer dere jaren ouden eigenaar van een ma- nufacturenturenzaak. Intusschen, het bo vengenoemde drietal werd door Sir Regi nald royaal beloond voor de bewezen diensten. De politie-beambten, die zich zooveel Van de oppositie-partijen had Labour 70 zetels, waarvan 39 gewonnen waren en slechts 2 zetels waren tot dan toe verloren. De liberalen hadden 7 zetels en er 5 ver loren, waaronder die van hun leider Sir Herbert Samuel. Men zie voor nadere berichten onder telegrammen. DE DOOP VAN EEN VORSTELIJKE BABY. De doopplechtigheid voor het kind van den hertog en de hertogin van Kent zal in den middag van 20 November plaats hebben in de kapel van Buckingham Pa lace. Naar verluidt zullen de vorstelijke baby vier voornamen geschonken worden: Edward George Nichalos Patrick. De doop zal verricht worden door den aartsbisschop van Canterbury, terwijl slechts de leden der koninklijke familie en de intieme vrien den van de beide ouders de plechtigheid zullen bijwonen. Bij den doop zal de aarts bisschop gebruik maken van water uit de Jordaan en van de gouden doopvont van Windsor. GRIEKENLAMD KONING GEORGE KEERT TERUG. Het afscheid van Engeland. Koning George van Griekenland is gis terochtend 11 uur naar Parijs vertrokken, op den terugweg naar Athene. Hiermede kwamen een einde aan zijn 12- jarige ballingschap. Aan het station te Londen werd hij uit geleide gedaan door den prins van Wales, den hertog en de hertogin van York en den hertog en hertogin van Kent. Ook prins Paul van Joegoslavië was aan wezig. Alvorens te vertrekken, verklaarde de koning van Griekenland: „Ik neem deze gelegenheid te baat, om het Britsche volk te danken voor zijn gastvrijheid, tijdens mijn, ballingschap. Ik zal steeds de aangenaamste herinne ring aan Engeland bewaren en aan de goedheid en hoffelijkheid, welke ik er heb ondervonden. De banden, welke Engeland en Grieken land verbinden, zijn historisch en ik hoop, dat deze in de toekomst even sterk zullen zijn als in het verleden". Koning George is te 17.43 uur te Parijs aangekomen. Hij werd begroet door ver tegenwoordigers van de Fransche regee ring en den president van de republiek en vele andere autoriteiten. De koning werd luide toegejuicht. De koning zal twee dagen te Parijs blij ven en daarna een bezoek brengen aan Florence en aan Ropie, waar hij Woensdag a.s. door dén koning van Italië zal ont vangen worden. De volgende week Vrijdag vertrekt hij aan boord van een Griekschen kruiser, uit Brindisi naar Griekenland, waar hij Zon dag daarop zal aankomen. EGYPTE. NIEUWE BOTSINGEN TE CAIRO. Wederom dooden en gewonden. Gistermiddag hebben wederom verschei dene duizenden studenten, die zich had den verzameld in de nabijheid van de uni versiteit te Caïro, getracht de stad binnen te trekken. Zij wilden alle studenten en scholieren, die zich nog niet bij de staking hadden aangesloten, tot deelneming dwin gen. Zjj trokken op in de richting van de Abbas-brug, die over den Nijl toegang tot de stad geeft. Voortdurend werd geroepen ,Xeve Egypte! Leve de vrijheid! Weg met Engeland! Weg met den verrader Hoare!" Onderweg wapenden de demonstranten zich met stokken en groote steenen. Bij de Abba-brug stiet de optocht op de politie- afzetting, die onder bevel van een Engelsch politie-officier stond. Er ontstond een wild handgemeen, waar bij de politie zich genoodzaakt zag, van de vuurwapenen gebruik te maken. De me nigte trok daarop terug, de dooden en ge wonden medevoerende. Bij deze botsing zouden vier studenten gedood en zes erns tig gewond zijn. Bij de politie werden de Britsche officier en een Britsch sergeant zwaargewond. Tegelijkertijd verzamelden zich studen- moeite hadden gegeven om het mysterie tot klaarheid te brengen en Winifred te bevrijden, werden evenmin vergeten. Mr. Marshall, een „geweldige jager", kan elk jaar rekenen op een invitatie om eenige weken -van het jachtseizoen op Sir Regi nald's landgoed door te brengen. William Meiklejohn leeft zeer terugge trokken. De gebeurtenissen, die aan Wi nifred's huwelijk voorafgingen, hebben werkelijk een ander mensch van hem ge maakt. Winifred geaf Rachel Craik een toelage waarvan zij behoorlijk kan leven en Grey foot, wiens gewonde arm nooit meer ge heel genas, fungeert thans als portier op het landgoed van Sir Reginald Carshaw. Niet lang geleden, toen het jonggehuw de paar naar Waterloo-station reed, om vandaar een vacantie-uitstapje te begin nen, liet Winifred haar blik dwalen over de breede Waterloo-Road. „Daarginds", zei ze, „is Henry Street." „Het meest sympathieke plekje van heel Londen", verklaarde Reginald jolig en hij gaf haar een kus, tot glimlachende verba zing van een voorbijganger, die toevallig net in de auto keek. EINDE. HET VERHOOR VAN DEN BISSCHOP. Mgr. Legge bemoeide zich weinig met financieele zaken. In het gisteren aangevangen deviezen- proces tegen den bisschop van Meissen, Z. H. Exc. mgr. Peter Legge, verklaarde de beklaagde bij zijn verhoor, dat hü over de bijzonderheden van de economische verhou dingen in het bisdom niet op de hoogte was geweest. Dit behoorde tot de taak van den vicaris-generaal, professor dr. Soppa. President: U zoudt u zeer bijzonder heb ben bezig gehouden met de financieele noo- den van uw diocees. Wanneer heeft u zich omtrent de in Nederland geplaatste leening op de hoogte laten brengen en door wien? Beklaagde: Door den vicaris-generaal. President: Hoe hoog was het bedrag der leening? Beklaagde: Dat weet ik niet. President: Zoudt u werkelijk meenen, dat men gelooven kan, dat u daaromtrent niet was ingelicht? Beklaagde: Zeker edelachtbare, ik kan niet anders zeggen. President: Wat weet u dan over de lee ning wel af? Zijn er geen onderhandelin gen gevoerd inzake een versnelde aflos sing? Beklaagde: We hebben verschillende ma len getracht iets van de in Nederland ge plaatste leening terug te krijgen. We wilden in Nederland obligaties opkoopen met be hulp van gelden, die ons ter beschikking werden gesteld. Voor zoover ik mij herin ner, hebben de onderhandelingen met het deviezenbureau in Dresden plaats gehad, volgens welke wij obligaties mochten op koopen. President: Welke rol heeft uw broeder als financieel adviseur gespeeld? Beklaagde: Mijn broer had mij medege deeld, dat men de in Nederland geplaatste leening langs legale weg kon aflossen. In Nederland bestond ook een kerkelijk insti tuut, dat de mogelijkheid bood, laag staan de leeningen op te koopen, om op die' wijze ons arm bisdom te helpen. Het daarvoor benoodigde geld werd op een bank in Munster betaald, welke met het Nederland- sche instituut tezamen werkte en het geld voor deze Nederiandsche onderneming be heerde. Ik heb er geen oogenblik aan gedacht, dat het geld over de grens kon gaan. Ik rekende er veeleer op, dat later de devie- ten voor de medische faculteit in het zui den der stad. Daar het gebouw door sterke afdeelingen politie werd bewaakt, gingen de studenten niet tot een demonstratie over. Een hunner hield echter een toe spraak, waarin hij zeide, dat de studen ten vastbesloten zijn, tot den laatsten man te strijden voor de onafhankelijkheid van Egypte. Vervolgens maande hij zijn toe hoorders aan, in kleine groepen rustig naar huis te gaan. Alle faculteiten zijn door de regeering voor den tijd van een week gesloten. Op het oogenblik is het te Caïro weer rustig. Buitengewone zitting van het kabinet. Nader wordt gemeld, dat de Egyptische I regeering heden in buitengewone zitting is bijeengekomen in verband met den ge- i spannen politieken toestand. Besloten werd, j dat de universiteiten met ingang van Zon- i dag een week iang gesloten zullen blijven, j dien niet alle studenten uiterlijk Zaterdag- morgen weer op de college's zijn versche- nen. Intusschen hebben nieuwe studentende monstraties plaats gehad. Op de binnen plaats der medische faculteit werd in het Engelsch in spreekkoren geroepen „Leve Nahas. Pasja! Weg met het imperialisme! Constitutie of revolutie!" Beperking van de vrijheid van drukpers. Het Egyptische ministerie van binnen- landsche zaken heeft nog Donderdagavond laat een verordening van den Koning uit gegeven, waardoor practisch de persvrij heid wordt opgeheven en aan de r-egeering het recht wordt gegeven tot het in beslag nemen van dagbladen en het uitvaardigen van een verbod van verschijnen voor een bepaalden tijd. Het verluidt, dat verdere verordeningen tot handhaving van orde en rust worden voorbereid. AMERIKA. DE PHILIPPIJNEN VOORTAAN EEN GEMEENEBEST. Heden formeele inwijding der nieuwe regeering. Roosevelt heeft een proclamatie onder teekend, waarbij het gemeenbest van de Philippijnen wordt ingesteld onder een constitutioneele regeering. Dit is de eerste stap in de richting van volledige onafhankelijkheid, welke na tien jaar zal worden verleend, indien de auto nome regeering slaagt. Vandaag zal de nieuwe regeering formeel worden ingewijd door minister van oorlog Dern. Roosevelt heeft telegrafisch Manuel Quezon, den eersten president van het nieuwe gemeenebest, gelukgewenscht. zenverordeningen weder zouden worden opgeheven en dan zou de vereffening met Nederland plaats hebben. President: Wanneer is de naam van dr. H. voor het eerst genoemd? Beklaagde: Ik heb hem het eerst tijdens de deviezenprocessen gehoord. President: Voor hoeveel is men in Duitschland waarborg gebleven en voor welk bedrag zijn de obligaties opgekocht? Beklaagde: Uit een vergadering weet ik, dat wij 100.000 Mark van den „Schutzen- gelverein" in Paderborn hebben ontvan gen. Dit bedrag en hetgeen ik zelf had bij een gebracht, zou naar Münster gaan, op dat de bank zou kunnen werken. Verder legde mgr. Legge er den na druk op, dat hij zich voor financieele kwes ties hoegenaamd niet interesseerde. Ook omtrent de bijzonderheden van de betaling van de gelden voor de Nederiandsche obli gatie-affaire wist hij niets. Het verhoor van zijn broer. Na den bisschop van Meissen werd zijn broer, dr. Teodor Legge, verhoord. Hij ver klaarde, dat dr. Hofius hem bij een bezoek te Paderborn heeft gevraagd, of hij belang had bij de aflossing der Nederiandsche lee ning van het bisdom Meissen. Hij heeft daarop bevestigend geantwoord, maar er tevens op gewezen, dat het opkoopen der obligaties met exportsbonds te onvoordeelig was en dat een andere legale wijze nog niet in aanmerking kwam. Hofius heeft toen gezegd, dat er wel een legale manier was. De obligaties van Nederiandsche kloosters moesten worden opgekocht, terwijl het bis dom bij de Universumbank te Münster een overeenkomstig bedrag moest deponeeren. Na de opheffing van de deviezen wetgeving zou dan de verrekening met het buitenland volgen. Midden December 1933, aldus ver klaarde dr. Teodor Legge verder, heeft hjj zijn broer, die toen zeer ziek was, te Baut zen bezocht. Om hem een genoegen te doen had hij hem verteld, dat er een mogelijk heid bestond om de Nederiandsche schuld te delgen. De bisschop, die van financieele zaken weinig verstand had, verklaarde zich met den voorgestelden weg accoord, indien men legaal te werk zou gaan. Door inza melingen heeft het bisdom toen allereerst 40.000 R.M. opgebracht, die dr. Legge naar Hofius opzond. Later is daar een bedrag van 100.000 R.M. uit een te Paderborn ge plaatste leening bijgekomen. Dr. Legge zeide verder, dat hij soms arg waan jegens Hofius had gevoeld. Hofius heeft zijn bedenkingen echter altijd uit den weg kunnen ruimen. Eens had Hofius hem medegedeeld, dat hij voor het bisdom een guldensrekening in Nederland had geopend. Dr. Legge was zeer verontwaardigd ge weest over dit eigenmachtige en ülegale op treden. Maar hij kon niets meer doen, want de zaak was reeds geregeld. Hij hield dit alles voor zijn broer verborgen, zoodat deze aan een legaal optreden bleef gelooven. Zoo liet dr. Legge de zaak op zijn beloop en er werden steeds meer obligaties opgekocht. De aangeklaagde vicaris-generaal, prof. dr. Soppa, zette uiteen, hoe de financieele toestand van het bisdom steeds slechter werd, zoodat weldra niet meer aan het te- rugkoopen van obligaties kon worden ge dacht. De autoriteiten wilden daartoe tenslotte ook geen toestemming meer geven en ver wezen het bisdom naar het middel der ex- portbonds. Aan deze gedachte verklaarde de vicaris tot het laatste te hebben vastge houden. Door den secretaris van een be vriende katholieke vereeniging te Pader born werd hem medegedeeld, dat alleen Hofius kon helpen. Hofius zou een soort wonderman zijn, die alles tot stand bracht zonder de wetten te overtreden. In den per soonlijken omgang maakte hij overigens niet direct een betrouwbaren indruk, aldus de vicaris. Hij was er zeer voldaan over geweest, dat de Bonifaciusvereeniging het bisdom een leening van 100.000 R.M. had aangeboden. Hij verklaarde, toen niet ge weten te hebben, dat dit geld naar Holland werd gebracht voor het opkoopen der obli gaties. Nog na de afkondiging van de wet op het volksverraad had de bisschop hem gerustgesteld met de verklaring, dat alles legaal was verloopen en dat er bovendien amnestie bestond. Hij had het niet gewaagd, te twijfelen aan de woorden van een bis schop. Na de pauze werden de protocollen van het gerecht te Paderborn over het verhoor van de mede-beklaagde Auguste Klein voorgelezen. Daaruit bleek, dat deze uit het gedrag van dr. Legge in de leenings- kwestie den indruk had gekregen, dat er iets niet in orde was. Toen douane-ambte naren een huiszoeking bij dr. Legge te Pa derborn verrichtten, geloofde zij, dat ook hij bij de kwestie betrekken was. Zij wilde hem voor verdere onaangenaamheden spa ren en vernietigde daarom de boeken, waar in de zaken met de Universumbank waren opgeteekend. Ook een brief, dien zij bezwa rend achtte, werd ongeopend verbrand. Amsterdamsch advocaat verschijnt in de zaal. Eenig opzien wordt dan gewekt door het verschijnen van een Amsterdamsch advo- caart, mr. Vorstman, in de zaal. Mr. Vorst man had zich tot de verdediging gewend en verklaard, dat hij belangrijke mededee- lingen over de obligatiekwestie kon doen. Op voorstel der verdediging werd hij daar op als getuige gehoord. Hij verklaard, dat hij aan de hand der boeken een onderzoek had ingesteld bij de Universum-bank te Amsterdam en tot de

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6