Italië-Abessinië STADS 3 NIEUWS VRIJDAG 15 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 duitsche wet op wapen in- en uitvoer. BERLIJN, 15 November. (A. N. P.). Het Reichs Gesetz-blatt publiceert vandaag een wet inzake den in- en uitvoer van oor logsmateriaal. De wet bepaalt, dat deze uitvoer of invoer slechts mag geschieden met bijzondere toestemming van deri rijks commissaris in overleg met den rijksweer- minister van oorlog. Deze regeling komt overeen met de regeling welke in de mees te andere landen, waar wapens worden vervaardigd, geldt. de verkiezingen voor HET lagerhuis Regeering verwacht groote overwinning LONDEN, 15 November. In den af- geloopen nacht werd in regeeringskringen verklaard, dat het reeds duidelijk was, dat de nationale regeering een overweldigende overwinning heeft behaald. Er werd op gewezen, dat de arbeiderspartij er niet in geslaagd is ook maar de helft van de ze tels te heroveren, waar zij op gerekend had en die de regeering had verwacht te zullen verliezen. Aangezien het niet waarschijnlijk is, dat de resultaten in de landelijke kiesdistric ten, vanwaar de uitslagen vanmiddag worden verwacht, gunstiger zullen zijn dan in de groote steden en industrie gebie den, hoopt men in de kringen der nationale regeering dat de regeeringsmeerderheid niet, zooals men verwachtte 150. doch wel ongeveer 200 zetels zal kunnen bedragen. De stand om 5 nur Vanochtend om 5 uur waren de volgen de cijfers bekend: Regeeringspartijen: Conservatieven: 167 zetels, winst 3. verlies 32; Nationale Libe ralen 14 zetels, winst 2, verlies 3; Natio nale Labourpartij 3 zetels, winst 1, ver lies 3; Onafh. Nationalen 0 zetels, winst 0 .verlies 2 totaal 184 zetels, winst 6, ver- iies 40. Oppositie: Labour Partij 78 zetels; Libe ralen 8, Wild 1, totaal 87 zetels. De oppositie wint 80 en verliest 10 zetels JEAN BATTEN ZOEK RIO DE JANEIRO, 15 November. Twee militaire vliegtuigen zijn terugge keerd, nadat zij vergeefs gezocht hadden naar de aviatrice Jean Batten, die vermist wordt sinds zij Caravellas gepasseerd is. Morgen vertrekt een postvliegtuig van Rio de Janeiro naar de Vereenigde Sta ten. Dit toestel heeft opdracht, gekregen laag te vliegen, ten einde het mogelijk te maken Jean Batten te ontdekken. ..RIO DE JANEIRO, 15 November. (A. N. P.). Nader wordt gemeld, dat Jean Bat ten even ten Noorden van Rio de Janeiro wegens gebrek aan benzine een noodlan ding heeft moeten maken. LAATSTE BERICHTEN DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD In dén afgeloopen nacht te omstreeks één uur is de heer R. E. Stabler bij het oversteken van den weg Winschoterdiep West te Zuidbroek door een personenauto gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer was ongeveer 50 jaar oud Hedenmorgen omstreeks half acht is op den Rijksweg GraveDen Bosch onder de gemeente Geffen de 18-jarige juffrouw J. v. d. Heyden uit Geffen, toen zij per fiets den Rijksweg wilde oversteken, door een auto, komende uit de richting Den Bosch gegrepen en vrijwel op slag gedood. Het meisje, dat uit de Veldstraat te Geffen kwam aanrijden stopte om een auto te laten passeeren om direct achter deze auto om naar den overkant van den Rijksweg te gaan. Zij bemerkte niet, dat direct achter de auto nog een auto nader de met bovenstaand noodlottig gevolg. DE TREINONTSPORING BIJ GOUDA. De ontsporing van den goederentrein bij Gouda* heeft een groote stagnatie ver oorzaakt. Te Gouda was door de opeen- hooping van treinen een vertraging van 1—2 uur ontstaan, hetgeen tot gevolg had dat de verbindingen naar Boskoop en Schoonhoven werden gemist. Met het op- ruimingswerk zal men, naar verwacht wordt, hedenmiddag gereed komen, waar na de treinenloop weer normaal zal zijn. Nog slechts enkele exemplaren verkrijgbaar van de groote kaart van het Oost-Afrikaansche ge vechtsterrein. De kaart is in kleurendruk uitgevoerd en heeft een afmeting van 1 M. x 0.65 M. De prijs is afgehaald aan ons bureau 15 cent, franco per post na ontvangst van 20 cent. DE ADMINISTRATIE HET KRUIS OP DEN TOREN VAN DE ST. PETRUSKERK. Waarschijnlijk zal a.s. Diitsdag in den voormiddag, het ijzeren, negin meter hoo- ge kruis worden gezet op den toren van de nieuwe St. Petruskerk. Met het kruis is de toren 70 meter hooj. BRAND IN „HET PIEREMENT". Aan het Rapenburg. Voor de tweede maal na haar samen voeging is de Leidsche Politiebrandweer gisteravond te 9 uur gealarmeerd voor een brand, welke was uitgebroken in het stu dententehuis „Het Pierement" aan het Rapenburg 54, bewoond door mej. H. De brand was ontstaan op de zit-slaap- kamer van de 20-jarige studente mej. M. A. de S., die een tusschen een boeken kast en schoorsteen staande petroleum kachel had aangestoken. Daarna was zij naar beneden gegaan en toen zij na vijf minuten weer boven kwam, stond haar kamer in brand. De politiebrandweer was spoedig onder leiding van inspecteur Couzy ter plaatse en tastte na enkele minuten het vuur met een straal op de motorspuit aan. Een half uur later was het gevaar voor uitbreiding geweken. De kamer brandde grootendeels uit. Het huis, dat eigendom is van mevr. S., bekwam veel waterschade. De burgemeester en de wethouders Ver- weij en v. Stralen sloegen het blusschings- werk gade. Vanwege het feit, dat het huis tegen over het Academiegebouw was gelegen, werd ook de Academie-brandweer ge waarschuwd. Gevaar was er echter hoege naamd niet, zoodat de per auto gehaalde leden dezer brandwacht rustig naar het blusschingswerk konden kijken. STICHTING „HET LEIDSCH BROKKENHUIS". De jaarvergadering. In de dezer dagen gehouden algemeene vergadering van bovengenoemde stichting is het jaarverslag van den secretaris, den heer J. W. Cahen, uitgebracht, waarin allereerst een uitvoerig overzicht wordt gegeven van het werk, dat door het Brok- kenhuis sedert zijn stichting, ruim 5 jaar geleden, werd verricht. Met groote waardeering wordt vervol gens melding gemaakt van den trouwen bijstand, welken het bestuur ondervindt van een 35-tal medewerksters en zonder welken het Brokkenhuiswerk niet licht in stand gehouden zou kunnen worden. De relaties met de onderscheiden sociale in stellingen hier ter stede waren van den meest aangenamen aard. Padvinders van alle richtingen verleen den ook dit jaar weer medewerking aan den in September j.l. gehouden ophaal dag. In het afgeloopen dienstjaar, werd in 2134 gevallen geholpen, waaronder 1104 voor rekening van de Gem. Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon, 661 voor eigen rekening, 66 voor rekening van par ticulieren en 303 voor rekening van ove rige sociale instellingen. Het aantal personen, dat door het Brok- kenhuis geholpen werd, is natuurlijk be langrijk grooter, daar aan koopers zeer vaak goederen voor meerdere gezinsleden worden verstrekt. De penningmeester, de heer B. v. Kleef, slaagde er in de uitgaven aan de inkom sten te doen aanpassen, ondanks het stre ven om de afnemers tegen de laagste prij zen te kunnen bedienen. Het verslag eindigt met den wensch, dat waar niet te verwachten is, dat de hui dige crisis binnenkort een einde zal ne men, het Brokkenhuis ook in het komen de dienstjaar op iedei'S daadwerkelijke hulp en bijstand zal mogen rekenen. Dit verslag werd evenals dat van den penningmeester (dit laatst na advies van de kascommissie, bestaande uit de heeren mr. H. M. A. Coebergh en mr. A. J. Ro- mijn) onveranderd en onder dankzegging goedgekeurd en de begrooting 1935'36 conform het voorstel vastgesteld. De bestuursverkiezing tenslotte had tot resultaat dat mej. A. M. de Vries en de heer P. H. J. Vreeburg, die aan de beurt van aftreden waren, werden herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. M. Vos Jzn.. die zich niet herkiesbaar stelde, werd voor zien door de benoeming van mevrouw J. II. Wiohers Rolland etTouw. De voorzitter, de heer F. H. Sabels, sprak hartelijke woorden van dank tot den heer Vos, die van de oprichting af als vice- voorzitter in het bestuur heeft zitting gehad. Het Brokkenhuis is hem zeer veel dank verschuldigd. Hierna volgde sluiting der vergadering. Roodkapje en de Wolf. De volgorde van het programma voor den vroolijken kindermiddag op a.s. Zon dagmiddag 17 November aanvang half drie in de Stadsgehoorzaal onder leiding van den populairen kindervriend Henri Nolles luidt: Roodkapje en de wolf, mooi boeiend sprookje in 3 bedrijven, vroolijke gebaren- liedjes voor alle kinderen, pauze, ko misch buikspreken met de mechanische wonderpop Jonas door mej. M. van Gouds zwaard, de eenige-Ned. buikspreekster en nieuwe vermakelijke goochelkunsten waar bij de jeugd zelf mag mee goochelen. Tot slot ontvangt ieder kind een aardige ver rassing. Muzikale begeleiding Carla Flink. VOLKSGEZONDHEID. De kracht en de luister van een volk, de gezondheid en de adel zijner beschaving worden bepaald door de familie-zeden en de familie-zedelijkheid, zoo getuigen een stemmig de ervaring, de geschiedenis en zoo hebben beroemde sociologen als Fr. Ie Play en P. Bureau het aangetoond. Elke aanslag op de heilige wetten die het fami lieleven naar het bestel van God dienen te beheerschen, is dan ook een ontaarding, een zelfmoord der beschavig en een hei- ligschennende roof. In „Kinderen van de zen tijd" laat Mevr. Roland Holst de kin deren bidden: „Vaders en Moeders, dwingt gij het getij der menschheid om op waarts te stroomen." Alle krachten moe ten vereend om het gezin, het heiligdom en het bolwerk der beschaving te redden. Welke partij gekozen? Want partij moet er door elkeen gekozen, vermits het hier om de hoogste en zwaarwichtigste belan gen van heel het menschdom gaat. Schaart U met overtuiging bij de R. K. Ver. van Gezinshoofden en bezoekt de groote ver gadering Woensdag 20 Nov. in de Burcht zaal. GOUDEN DOCTORAAT. Dinsdag a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat dr. J. van der Wal, thans wo nende te Amsterdani, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de geneeskunde. HET BOUWSPAARSYSTEEM. Gisteravond werd in Hotel Den Burcht een vergadering gehouden der N.V. Hypo thecaire Bouwkas „Hybos", waar de heer L. Heidoorn sprak over het bouwspaar- systeem. De bijeenkomst werd gepresideerd door den heer J. J. Coutinlio, uit Voorburg, die onmiddellijk het woord verleende aan den heer Heidoorn, die er allereerst op wees, van hoeveel belang een goede woning voor den mensch is. De groote moeilijk heid is echter een goede, niet dure wo ning te verkrijgen en daarvoor beval spr. het bouwspaarsysteem aan. Dit systeem vindt zijn oorsprong in En geland, waar het reeds in de achttiende eeuw werd toegepast. In Birmingham waren in het jaar 1783 10 familieleden bijeengekomen om te over leggen, op welke wijze zij met onderlinge steun in de gelegenheid zouden kunnen komen om ieder een eigen huis te bouwen. Het geld, dat zij bezaten was voorloopig voldoende om een huis te bouwen en dus werd geloot. Daarna ging men door met sparen, terwijl de gelukkige bezitter van het huis op zijn schuld afbetaalde. Toen er weer geld genoeg was om een huis te bouwen werd er weer geloot en zoo ging men door. Enkele vrienden en kennissen, die zagen welke resultaten die 10 familie leden met elkaar bereikten vroegen of zij niet mee mochten doen. Hierin werd toe gestemd, mits zij eenzelfde bedrag als door de eerste deelnemers reeds gefourneerd zouden inleggen. Hierdoor werd nu de wachttijd voor no. 3 kleiner, want er kwam eerder geld in kas, voldoende voor het derde huis, enz. Het aantal bouwspaarkassen bedraagt op het oogenblik in Engeland 1035 met een aantal spaarders van anderhalf millioen. Ook in Amerika en Duitschland vond dit systeem navolging en thans is ook de Hybos doende om deze idee hier te lande ingang te doen vinden. Spr. toonde daarbij de verschillende voordeelen van het sys teem op, welke hierop neerkomen: le. dat men minder geld behoeft te be zitten om een huis te koopen of te laten bouwen; 2e. dat de rente die men over een aldus verkregen hypotheek moet betalen veel lager is dan die voor een gewone hypo theek; 3e. dat men hierdoor in staat is meer af te lossen, waardoor 4e. men zich in 20 jaar, zonder in hoo- gere uitgaven te vervallen, een onbezwaard bezit kan verwerven. Met voorbeelden lichtte de heer Hei doorn zijn uiteenzetting toe en gaf de lijnen aan, langs welke men moet gaan om spaarder te worden. Na deze uiteenzetting werden vanuit de vergadering nog enkele vragen gesteld, welke naar genoegen werden beantwoord. MUZIEK. RESIDENTIE-ORKEST. 2de Abonnementsconcert. Een avond waarop met zoo'n liefde en piëteit gemusiceerd is moet wel een groo te aantrekkelijkheid bezitten, en hééft voorzeker aanleiding gegeven tot stem ming van tevredenheid. De gewijde oogen- blikken bleven den gaijschen avond con stant aanwezig bij dr. van Anrooy. Hij was er intens in. Deze aanwezig zijde sfeer was er al bij de gracieuse vertolking van de door Felix Motte bewerkte „Ballet suite" van Jean Pilippe Rameau, welke in spireerde tot sensibel enthousiasme. Altijd wist de dirigent hier of daar wat te be disselen of een objectief schoon naaar bui ten te brengen en te belichten, of een aan voeling op te bouwen. De charmeerende Fransche muziek met haar klankklaarheid en eerlijke lyrische melodiek en gratie prikkelde den dirigent tot het geven van allerfijnste détails en aesthetische gevoels accenten. Tot handhaving dezer hoog staande sfeer'droeg niet weinig de mede werking bij van Willem Andriessen, die een muzikaliteit bezit van de meest super be uitwerking. Sinds jaren draagt Andries sen vermaardheid om zijn vaardigheid, en VAN ONZE ADVERTEERDERS. BLOEMENHUIS B. ERADUS. Vandaag heeft de heer B. Eradus zijn bloemenmagazijn van Rijnsburger weg 128 verplaatst naar Haarlemmerstraat 12. Wat zouden we van 'n 'bloemenwinkel an ders kunnen vertellen, dan dat het er keu rig uitziet. We bewonderen de prachtige variëteiten grootbloemige chrysanthen, de anjers en rozen, de cyclamen en begonia's. Voor bloemenliefhebbers is een bezoek aan het nieuwe magazijn zeker de moeite waard. zijn verdienstelijke kunstuiting; redenen waarom hij behoort onder de grooten. Zijn pianistiek is in haar specifieke verschij ning heel volkomen. Ernst mengt zich aan musiceer-vreugde en de mengeling hier van geeft aan zijn vertolking een boeien de kracht en charme. Hij speelde het le van Brahm's twee pianoconcerten die in d.kl.t. zoodanig, dat 't een prestatie werd van allereerste rang. Zeldzaam is zijn feu- sacré vibreerend enthousiasme en de kracht en diepte der doorleefde emoties waarmede hij de dingen aanraakt en verwerkt tot doorwrochte muziek-realiteit. Geestelijk en technisch stond hij boven de materie en het instinctief muzikale temperament geeft dat levendig spontane, waardoor Andries- sen's spel zoo aantrekkelijk is. In samenwer king met de van Anrooy-idée ontstond een algemeene evenwichtigheid, die fel wer kende emotioneele stemingen met zich bracht. Steeds meer kwamen de overeen komsten en het samengaan tot voortdu rend meer gelukkige resultaten. 't Orkest deed mooi werk en zorgde aan de hand van den dirigent voor een diep gaande en toch zoo ornamentieke omlijs ting, stijlvolle aanvulling en ondersteuning. De toehoorders waren meer dan enthou siast en schenen naar waarde te beseffen wat hier gepresteerd is. Terecht liet Wil lem Andriessen dr. van Anrooy en zijn or kest in het huldebetoon deelen. Tot slot de onvergankelijke 4e symphonie van Beethoven, van al diens symphonieën welhaast de minst gespeelde, 't Lijkt wel of deze mooie symphonie de dirigenten minder aantrekt, wat eenigszins begrijpe lijk is. Een dirigent zoekt gaarne naar een dramatisch gegeven en contract. De vierde bezit noch het een noch het ander. Aanvan kelijk denkt men voor een diepzinnig werk te staan, maar niet zoodra treedt het Alle gro vivace in, dan klaren de nevelwolken op en 't is overal blauw en zonnegloren, zwier, heerlijke melodie, dartelend en kleine trekjes. Een lenteteere schoonheid, opkleurend, met iets van vage ernst. Zeer emotioneel heeft de dirigent 't werk we ten te realiseeren, en 't orkest heeft voor treffelijk op al zijn visies geageerd. Zoo kon -t niet anders dan een succes worden. De toehoorders waren dan ook niet tevre den vóór het orkest vriendschappelijk deelde in den ruim verdienden bijval. J. K. ZIE VERDER STADSNIEUWS PAG. 7. r UIT DF OMGEVING WASSENAAR. AANRIJDINGEN. Op den Rijksstraatweg nabij Maaldrift had een aanrijding plaats tusschen de auto's van V. uit den Haag en L. uit Heem stede. Daarbij werd L. en de inzittende M. uit den Haag gewond. Na eerste hulpver leening door dr. Hubbeling en een mili taire arts is L. per ziekenauto overgebracht naar zijn woning en M. eveneens per zie kenauto naar het ziekenhuis aan het West einde te den Haag, dat hij evenwel spoe- die weer kon verlaten. De door deze aanrijding ontstane chaos was zoo groot, dat de politie het verkeer naar Leiden omlegde via Voorschoten, ter wijl dat van Leiden over het rijwielpad werd geleid. Op den hoek BuurtwegWaldeck Pyrmontkade had een aanrijding plaats tusschen de auto van S. alhier en die van P. uit den Haag. De auto van S. werd zoo ernstig dat deze door de garage v. d. Velde moest worden weggesleept. Diefstal. Een zekere K. uit Haarlem, verblijf houdende te Leiden, werd in de Papelaan op heeterdaad betrapt op dief stal van lood en koper uit een villa aldaar. WARMOND. B. V. L. De afdeeling Warmond van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm zal op Dinsdag 19 November as. des avonds om acht uur in Hotel De Zon een groote propaganda-avond houden, waarbij als sprekers zullen optreden Ds. J. Ravesloot Ned. Herv. Pred. te 's Gravenhage en Prof. P. Heskes, leeraar aan het Philoso- phicum alhier. De muziekvereeniging St. Mathias zal medewerking verleenen om deze avond schitterand te «doen slagen. Wij twijfelen niet, of de zaal zal tot in de uiterste hoeken gevuld zijn. i -* MAB.fC SNOTEN LEIDEN, 15 Nov. Vee. Aanvoer: 801 runderen, 246 kalveren, 882 schapen, 679 varkens, 8 paarden, 3 veulens en 16 bok ken of geiten. Prijzen: 17 stieren f 70190 schoon gewicht 3040 cent, handel tame lijk, 193 kalf- en melkkoeien f 90185, 304 varekoeien e. a. f 80140,, 189 vette koeien f 90180, schoon gewicht 3246 cent, handel stug; 98 pinken f 6095; 114 graskalveren f 15 -40; 35 vette kalveren f 3670, schoon gewicht 3468 cent, en 97 nuchtere kalveren f 58 handel vlug; 100 vette schapen f 1412 en 782 vette BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Cornelia, dochter van Ch.r W. Bugel en J. Lezwijn Gerarda Cor nelia Anna, dochter van J. J. v. Kins en L. A. V. van Kerkhoff. Overleden: J. de JongSmit, vr. 68 jaar. Ondertrouwd: H. Werter jm. en G. J. Vonk jd B. J. F. Louwe jm. 26 jaar en M. H. Kloos jd. 21 jaar. lammeren f 1015, handel matig; 269 mestvarkens f 1523 en 410 biggen f 7 10 hande stug; 16 bokken of geiten f 310 Kaas. Aangevoerd 17 partijen waar van 45 partijen Goudsche ~n 22 partijen Leidsche kaas, Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas f 2224.50, 2e soort f 20 21, le soort Leidsche f 2021.50, 2e soort f 1819 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. ALKMAAR, 15 Nov. Kaas. Aanvoer 48 stapels zijnde 90.000 kg. Fabriekskaas klei ne f 19.50, Fabriekskaas commissie f 18, Boerenkaas commissie f 18.50 per 50 kg. Handel vlug. DELFT, 14 Nov. Vee. Aanvoer 3 paar den, 107 runderen, 38 nuchtere kalveren, 296 magere varkens, 700 biggen en 6 gei ten en bokken. Prijzen waren: paarden 50160, kalf koeien f 80210, varekoeien f 60130, nuchtere kalveren f 412, ma gere varkens f 1640, biggen f 816, geiten of bokken f 36, alles per stuk, rundvleesch per kg. 304048 cent. LEEUWARDEN, 15 Nov. Vee. 50 Enter stieren f 80150, 65 Twenter stieren f 150 210, 458 vette koeien f 90155 per stuk 3044 cert per kg.; 710 melk- en kalf- koeien f 90165, 260 pinken f 4595, 18 vette kalveren f 3060, 642 graskalveren f 1570, 388 nuchtere kalveren f 2.50 5.50, 265 vette schapen f 918, 126 weide- schapen f 815, 605 lammeren f 813, 414 vette varkens f 22110 per stuk, 3440 cent per kg.; 26 magere varkens 1645 ct per kg.; 88 kleine biggen f 814 per stuk. 28 bokken of geiten, 16 paarden. Totaal aanvoer 4159 stuks. Kaas. Sleutelkaas f 714, Nagelkaas f 410, Goudakaas f 1017, Edammer kaas f 722. Aanvoer 6903. Boter. Mijnboter f 1.30 per kg. verder geen noteering. Veilinboter f 1.461.28, Aanvoer 1 derde, 12 zesde vaten. Com missie f 60. Eieren. Kippeneieren aangevoerd 5300 kg. prijs 3.5—5 1/4 cent per stuk, handels- prijs 7580 cent per kg., Eendeneieren aangevoerd 100 kg., prijs 3 1/43.5 cent per stuk. Handelsprijs 4059 cent per kg. BOSKOOP, 14 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 1216 cent, Hadley 2040 cent, Claudius Pernet 4070 cent, Columbia 10 16 cent, Butterfly 3045 cent, Wilh. Kordes 2035 cent, Rosalandia 2545 ct., Florex 1525 cent, Edith Helen 6095 cent, Aug. Noack 1018 cent, Else Poul- sen 2035 cent, Gloria Mundi 3050 cen.t Pechtold 66 cent, Ingar Ohlson 3045 ct., Chrysanten, grootbloemig 60110 cent en tros 1227 cent, Physalis Franchetti 10 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.40, Per- nettia 75 cent. NOOTDORP, 14 Nov. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden de vol gende prijzen genoteerd: kippeneieren f 5.155.90, aanvoer 1541 stuks), hennen- eieren f 3.854.60, eendeneieren f 3.25 3.50 en krieleieren f 2.75 per 100 stuks; hanen 70 cent, kippen 2550 cent, konij nen f 1151.75 per stuk, kaas 2025 cent per pond. VEUR, 14 Nov. Groentenveiling. Krop sla le soort f 1.003.20, 2e soort f 0.50 1.20, stoofsla f 2.00—2.80, peen f 3.00— 5.80, tomaten (mid.) f 1.502.20, gr. ron den f 1.50—2.80, 2e soort f 1.50—1.80,, 3e soort f 1.001.10, andijvie f 0.501.10, andijvie per 100 kg. f 2.002.50, spinazie per 4 kg. 3555 cent, radijs f 0.601.10, snijboonenx#2228 cent, spercieboonen 38 42 cent, prei f 1.001.80, selderie f 0.50 1.50, druiven f 5.008.50. VEURL'DAM, 14 Nov. Vrije veiling. Op de heden gehouden vrije veiling in café „Het Eiland" werden aangevoerd: 5817 kippeneieren f 3.205.40, eenden eieren f 2.903.10 per 100 stuks, kippen 4070 cent, konijnen f 0.501.80, duiven 812 cent per stuk, appelen 518 cent peren 518 cent per kg. ZOETERWOUDE, 13 Nov. Veiling „Al gemeen Belang". Prijzen: kippeneieren f 4.605.00, eenden f 3.403.50, druiven 1011 cent per pond, konijnen f 0.171.55 kippen f 0.400.85, hanen 6065 cent per stuk. HOOFDDORP, 14 Nov. Granen en Za den. Rogge f 6.60—6.80, chev. gerst f 4.75 5.00, wintergerst f 4.504.75, haver f 6.30—6.60, D.boonen f 8.00—8.50, P.boo- nen f 5.50—5.70, Br.boonen f 12—12.50, Gr. erwten f 8.00—8.50, vale erwten f 15— 16, kanariezaad f 170—12, karweizaad f 20 21, geel mosterdzaad f 1112.50, blauw- maanz. f 1819. W1SSELNOTEERINGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 25 Londen 7.25l/g New York1.473/g Parijs 9.701 /2 Brussel 24.87i/o Zwitserland 47 90 Milaan 12. Madrid 20.15 Oslo36.45 Kopenhagen ...-•32.40 Stockholm 37.40 Praag 6.10 Weenen Boedapest Prolongatie 2 3/4%

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3