MAANDAG 11 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT rwtfcUE BUD - PAG. 6 R.K. Sportver. „V.V.L." Het was gisteren voor V.V.L. een ware succesdag, van de 8 te behalen punten kwamen er 7 binnen. Het derde speelde thuis tegen D.O.S. IV en wist zoo waar een pracht overwinning te behalen door D.O.S. met een 3I nederlaag naar huis et zenden. Om even voor drie uur neemt de wed strijd V.V.L. II—V.E.L.O. II een aanvang. Daar de aangewezen scheidsrechter zich niet liet zien en niets van zich liet hooren, werd begonnen onder leiding van den heer Kaandorp. Reeds in de eerste minuut weet V.V.L. al te doelpunten. Met de rust was de stand 21. Na de rust was dan V.E. L.O., dan VV.L iets in de meerderheid, maar het mocht geen van beiden niet meer gelukken om te doelpunten. Het eerste ging bij D.O.S. op bezoek en deze wisten zoowaar de beide puntjes te deelen. V.V.L. was het eerst aan de beurt om te doelpunten, daarna maakte D.O.S. gelijk en wist zelfs ha-ar voorsprong tever- grooten. Toch had V.V.L. nog succes en de linksbuiten wist de gelijkmaker te scoren. De b-junioren gingen bij de dito's van N.V.C. op bezoek en kwamen met een 9— O-overwinning naar huis toe. R.K. Sportver. „N.V.C." Het is N.V.C. I na zeer zwaren strijd ge lukt de beide puntjes op L en S. te ver overen. Al aanstonds blijkt N.V.C. veel van plan te zijn, want goed combineerend zwerft de voorhoede steeds voor het L. en S.-doel, maar doelpunten blijven nog uit. Dan bij een corner op het L. en S.-doel, welke goed genomen wordt, is het de mid- voor, die met een schitterende kopbal de score opent (10). L. en S., niet ontmoe digd, blijft goed aanpakken en de par tijen wegen nu tegen elkaar op. Aan weerszijden wordt goed spel geleverd. Dan volgt bij een N.V.C.-aanval een mooie voor zet van den linksbuiten en de linksbinnen kogelt onhoudbaar in (20). N.V.C. denkt er schijnbaar nu wat makkelijker over, en L. en S. profiteert van deze inzinking, door voor de rust nog gelijk te maken (22). Na de hervatting knoeit N.V.C. er maar op los en speelt alleen L. en S. voetbal. De meerderheid van L. en S. is groot en steeds verwachten we een doelpunt, doch de links-back van N.V.C. is schitterend op dreef, zoodat doelpunten uitblijven. Lang zaam maar zeker verstrijkt de tijd en ieder denkt al aan een gelijk spel, als N.V. C. in de laatste 10 minuten nog eens de tanden op elkaar klemt en met flinke schoten het L. en S.-doel belaagt. Uit een daarvan ontsaat een scrimmage voor het L. en S.-doel, waaruit de bal in het net wordt gewerkt (32). Als is afgetrapt, fluit de scheidsrechter einde en is N.V.C. nog steeds ongeslagen. N.V.C. II ging met een gehavend elftal naar S.J.C. III en heeft niet veel pleizier van het uitstapje naar Noordwijk gehad. Het werd maar liefst 112, Ook de Benjamins konden het niet bolwer ken tegen V.V.L. b en zagen 9 doelpunten tegen zich gescoord, terwijl N.V.C. b niet in staat bleek het vijandelijk doel ook maar een keer te vinden. Eenvolgenden keer meer succes! R. K. Sportver. „Leiden". Van de drie gespeelde wedstrijden werd er een gewonnen, een gelijk, en een ver loren. Het eerste elftal speelde tegen GDS ge lijk 11. Over dezen wedstrijd het vol gende: Het begin gaat gelijk op en beide doe len beleven benauwde oogenblikken, maar voorloopig blijven de verdedigingen mees ter van het terrein. Leiden krijgt verschil lende opgelegde kansen om de leiding te nemen maar het juiste schot ontbreekt. Het succes komt juist aan den anderen kant als een der Leiden-backs hands maakt in het beruchte gebied en GDS de strafschop benut (01). Na de rust is Leiden voortdurend in den aanval maar er is geen doorkomen aan. GDS verdedigt met man en macht en in laatste instantie is het de keeper die den gelijkmaker verhindert. Na een kwartier krijgt Leiden een strafschop te nemen, maar het tamme schot van Detering kan de doelman gemakkelijk keeren en ook deze kans is verkeken. Toch weet Leiden uit een hevige doelworsteling den bal in het net te werken en de stand is gelijk (1Leiden blijft sterker maar de ver dediging der gasten blijkt het beste deel der ploeg te zijn. Even voor het eeinde onderneemt GDS nog eenige gevaarlijke uitvallen maar Tuithof weet door tijdig uit te loopen het gevaar te bezweren. Als de uitstekend leidende scheidsrechter Vri- sekoop het einde blaast kan GDS met deze uitslag dubbel en dwars tevreedn zijn. Het tweede speelde tegen S. J. C. II uit en verloor met 61. Het derde speelde thuis tegen St. Ber nard us II en won met 20. Eerste elftalspelers, om kampioen te worden moet er anders aangepakt wor den. Donderdag a.s. indoortraining, allen present. Junioren 8 uur, senioren 9 uur R. K. Sportver. „Nicolaas Boys" Gisteren was het wel heel sobertjes. Met 63 in haar nadeel blies N. B. I uit Hoogmade den aftocht. De scheidsrechter voor het tweede bleef weg, zoodat ODV II van spelen afzag. De junioren hadden rust. R.K. Sportver. „O.D.I." Gisteren speelde O.D.I. II uit tegen Unio in Oudewater. O.D.I. had ditmaal geen geluk, 't moest de puntjes deelen met zijn tegenstander. Eindstand 22. O.D.I. IH speelde uit een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen Ad. Kolfs gecom- pelijken wedstrijd tegen Ad. Kolfp. gecom bineerd. Ad. Kolfp. was ver in de meerder heid en 't viel nog mee dat de eindstand 83 voor Ad. Kolfp. en den ruststand 42 was. Geen moed verloren O.D.I. R.K. Sportver. „K.R.V." Het eerste elftal speelde gisteren tegen van Nispen I en verloor met 41. De leiding was slecht. Het tweede heeft zich tegen D.O.S. II goed geweerd en heeft de nederlaag zoo klein mogelijk gehouden, het verloor met 10. Scheidsrechter v. d. Werf leidde goed. Leden, denk a.s. Donderdag om de ver gadering van K.R.V., aanvang 8.30 uur. R. K. Sportver. „V.C.H." Het eerste elftal ontvang Nicolaas Boys van Nieuwveen. Zoodra de scheidsrechter had gefloten, ontwikkelde zich een zeer snel spel en het leek of V.C.H. het zeer zwaar zou krijgen, want N. B. zat steecs voor het doel, totdat V.C.H. een kans kreeg, waaruit een doelpunt ontstond. Even daarna werd V.C.H. een penalty toege kend, waarvan geen gebruik werd ge maakt, wat later nog eens herhaald werd. De rust ging in met 41 van V.C.H., Na de rust werd weer zeer vlot gespeeld en aan beide zijden werden nog 2 doelpun ten gemaakt, zoodat de uitslag werd 63 voor V.C.H. Het tweede moest naar Majella II te Oude Wetering en bleek met goede plan- nx te zijn gegaan. De rust ging in met 10 voor V.C.H. Na de rust was er geen hou den meer aan en hoe Majella ook werd aangespoord door het publiek, V.C.H. scoor- de nog 5 maal, zoodat de uitslag was 60 voor V.C.H. II. R.K. Sportver. „R.W.D." Voor R.W.D. was het weer een ouder- wetsche gloriedag. Het eerste ontsnoepte Steeds Hooger 1 in eigen home twee punt jes. Na de rust, die met blanco-stand in ging, opende Steeds Hooger de score en al spoedig dreigde een nieuw onheil, toen de arbiter naar de witte stip wees. Op eminente wijze wist de R.W.D.-keeper het gevaar te bezweren. Als ware duivels nam R.W.D. toen het vijandelijk doel onder vuur en drie maal werd de bal in de touwen gekogeld. Eindstand 31. Jammer dat een speler van R.W.D. zich terecht uit het veld zag gewezen. De reserven ontvingen Steeds Hooger 2, dat na aftrap al spoedig de leiding nam. Even later volgde een nieuwe handicap voor R.W.D. toen de midvoor wegens een spierverrekking het veld moest verlaten. Een hands-bal in het fatale gebied, gaf R.W.D. een penalty, welke in de uiterste linkerhoek werd gedeponeerd. Na de rust speelde R.W.D. weer eens voor wat ze eigenlijk waard is, met als normaal ge volg, dat nog zes maal de Steeds Hooger veste doorboord werd. Of ze het ook kunnen. Wanneer alle nu trouw blijven opkomen en zulk combinatiespel vertoonen als in deze wedstrijd na de rust, dan wie dacht daar aan kampioenschap? Tot slot, onze hulde aan Steeds Hooger voor hun fair spel en sportief volhouden. R.K. Sportver. „St. Bernardus". Het is het eerste elftal mogen gelukken op het bezoekende elftal „Kolping Boys" 1 de puntjes te veroveren. Met de rust hadden de bezoekers de leiding met 0-1. Na de rust echter wisten de onzen al spoedig den gelijkmaker te scoren, waarop al vrij spoedig de winnende goal kwam (21). Vermeld zij nog dat de thuisclub met twee invallers uitkwam, die een goede partij voetbal speelde. Het tweede elftal die op bezoek geweest waren te Leiden bij „Leiden" 3 kwamen met een 30 nederlaag huiswaarts. De Junioren, welke bezoek hadden van „Meerburg" A, wisten het ook niet tot een overwinning te brengen, zij verloren met 2—3. Deze wedstrijd is niet voor de compe titie gespeeld, daar de aangewezen scheids rechter niet op het appel was. A.s. Zondag worden door de elftallen van „St. Bernardus" geen wedstrijden gespeeld wegens het feest van Veertig-Uren-Gebed. R.K. Sportver. „Kolpings Boys". Het eerste elftal trok naar Groenendijk om Bernardus I partij te geven. Onder groote belangstelling werd het een goed gespeelden wedstrijd, waarbij onze Boys tenslotte echter aan het kortste eind trokken. Hadden zij met rust een 1-0 voorsprong, het einde kwam met een 1-2 achterstand. De voorhoede had gisteren geen goeden dag, wanneer men echter wat meer samenspeelt en wat vlugger schiet, zullen in de volgende wedstrijden meer dere doelpunten het gevolg zijn. De reserves pakten thans, versterkt door een nieuwen keeper van behoorlijke leng te, de zaken energiek aan en Teylingen III moest met een gelijk spel (11) genoegen nemen. De junioren smaakten nog niet het zoet der overwinning. Mede door het kranige spel van den Majella doelverdediger wist dit elftal een 21 overwinning te behalen. R.K. Sportver. „Esto". Onder begunstiging van prachtig weer, waren de spelers reeds vroeg in 't veld om zich wat los te trappen. Esto won den toss, waarna W.S.E. te half drie aftrapte onder leiding van scheidsrechter Steen kamer uit Haastrecht. Het eerste doelpunt kwam al gauw en onverwachts, toen uit een corner W.S.E. onhoudbaar inschoot. Wanneer Esto's rechtsbuiten keurig af speelt en netjes doorgeeft naar zijn binnen- speler, maakt hij de verhouding weer ge lijk. Het spel is zoo ongeveer gelijk op gaand, wederkeerig krijgt men kansen, welke benut worden, totdat tenslotte W. E.S. doorbreekt en onhoudbaar maakt de rechtsbuiten er 12 van. Wederom uit een corner, weet de midvoor de bal voor z'n voeten te krijgen, en schiet keihard in den linkerbovenhoek (22). Voor de rust laat W.S.E. den Esto-keeper nog eenmaal vis- schen 2—3). Na de rust is er weinig aan trekkelijks meer te zien. W.S.E. neemt nog 'n puntje voor zijn rekening, waarna met een 24 nederlaag Esto zijn vierde com petitie-wedstrijd besluit. R.-K. Sportver. „Alph. Boys". De Boys hebben 2 kostbare punten ver loren en nog wel tegen de hekkesluiters van vorige week: D. H. L. Het moet echter ge zegd, dat zóó'n D. H. L.-ploeg. als we gis teren zagen, dat heusch niet verdient .En de Boys hadden beslist een off-day. Om half drie begint de strijd. Delft speelt aanstonds goed door met open spel. De Boys-achterhoede weet gevaar te voor komen, doch de middenlinie weet de voor hoede niet aan het werk te zetten. Als de back van D. H. L. met lange trap pen goed doorgevend, volgt een snelle aanval op het Boys-doel. Een schot op doel verandert van richting doordat de links-back van de Boys hem met zijn rug aanraakt en de toegeschoten binnen van D. H. L. maakt een doelpunt, laag in de lin kerhoek. (01). Niet ontmoedigd vallen de Boys de veste van DHL aan. Maar te kort spel en de drie „leeuwen" voor het doel, zorgen, dat geen goals worden gemaakt. Na de rust begint het kalm. doch wel dra worden de aanvallen om beurten op gezet, maar goals vallen er niet Steeds ver wachten we een tegenpunt, vele corners worden er genomen door de Boys, maar al les faalt, zelfs een solo-ren op doel, het al leen de DH.L-doelman tegen, mislukt. Het tweede doelpunt tegen de Boys valt dan ongeveer een kwartier voor het einde, een corner op het Boysdoel belangt laag bij den rechtsback, die hem door laat loopen voor de keeper, die achter hem staat. Deze grijpt er naar, doch 'n Delft-speler profi teert van de kans en tikt den zal voor de handen van den keeper in doel. Deze goal wordt het sein tot hernieuwde aanvallen door de Boys, maar alles wat Delft heet staat te verdedigen. Fortuna was bovendien niet aan de kant van de Boys. Het einde komt met een 20 overwinning voor DHL. Het 2e elftal nam uit Woerden een punt mee door tegen V. E. P. gelijk te spelen met 1—1. R.K. Sportver. „A.V.V." Onder begunstiging van goed weer speel de A.V.V. H op eigen terrein tegen Gr Willem III. Als te pl.m. 2.30 uur de scheids rechter beginnen blaast, wordt er direct een flink tempo ingezet, waarbij beide verdedigngen direct handelend moeten op treden, wat hun goed afgaat. Gr. Willem komt dan wel eenigszins in de meerder heid, doch slecht schieten en goed werk de*- A.V.-verdediging beletten Gr. Willem te doelpunten. A.V.V. zet dan eenige aan- vallen op, doch eveneens zonder succes. Dan is de beurt wederom aan Gr. Willem I en bij een der vele aanvallen weten zij op j keurige wijze de leiding te nemen. A.V.V. blijkt niet ontmoedigd en thans moet de Gr, Willem verdediging alle zeilen bijzet ten en ofschoon zij langen tijd stand hou den, kunnen zij niet beletten, dat A.V.V. op keurige wijze gelijk maakt (11), Na de rust blijft het aanvankelijk een zelfde spel, doch de A.V.V. achterhoede begint dan te verslappen, terwijl de voor hoede de gemakkelijkste kansen grandioos mist. Gr. Willem daarentegen weet beter van de kansen te profiteered en gelijkelijk kordt de stand opgevoerd tot 61, of schoon de A.V.V.-keeper zijn doel op keu rige wijze verdedigde. A.V.V. knoeide er lustig op los en wist het niet verder dan de Gr. Willem backs te brengen, zoodat als de scheidsrechter het einde aankondigt, Gr Willem een verdiende 61 had be haald. Het derde elftal speelde om 12.30 uur op eigen terrein tegen Gr. Willem V en ook zü werden met 71 in de pan gehakt. De beide Junioren elftallen wilden blijk baar dezen dag voor de oudere broers niet onderdoen en ook zij verloren beide, resp. met 50 van Valkeniers en met 51 van Quick Steps c. R.K. Sportver. „Steeds Hooger" St. Hooger III haalde een kranig stukje werk uit om S.N.A. II met 32 er onder te houden. Steeds Hooger II trok naar Rood Wit II, maar werd met een 71- nederlaag naar huis gezonden. Steeds Hooger I bleek niet opgewasschen tegen Rood Wit. Ze moesten met 13 het onderspit delven. Rood trapt af en er ontwikkelt zich een zeer laksch spel van beide zijden. Beide doelen komen nogal eens in gevaar, maar de keepers weten daar wel raad mede. Zoo verstrijkt de eerste helft, die het aan kijken nauwelijks waard is. Na de thee komen er twee geheel an dere elftallen in het veld, er ontspint zich nu een harden strijd, waarmede Steeds Hooger door een corner na 10 min. succes heeft, de bal komt hoog in den doelmond, de keeper laat de bal vallen en twee spe lers zitten hem direct op zijn huid om het leder in het net te werken (10). Direct daarop maakt een der gasten hands in het beruchte gebied, een strafschop volgt, maar de keeper weet het schot te keeren. Rood Wit zet er nu alles op om den achterstand in te halen wat hen ook 20 min. voor het einde gelukt (11). De gasten zijn nu niet meer te houden. St. Hooger verzwakt nu zoodanig, dat de gasten in de laatste 10 minuten nog 2 goals scoorden (13). R.K. Sportver. „Majella" Majella I heeft gisteren alle voorspel lingen in den wind geslagen, en S.N.A. op eigen terrein met 40 geklopt! Vooral vóór rust speelde ons eerste een technisch zéér hoogstaand spel. S.N.A., no 1 de ranglijst, was bepaald geheel over bluft. Steeds opnieuw trok de Majella- voorhoede op de S.N.A.-veste af, juist door het goede samenspel werd de verde diging der thuisclub meerdere malen ge passeerd. Ruststand 30. Hierna moest de S.N.A.-keeper nog éénmaal visschen. Laat deze keurige overwinning een aan sporing zijn om ook de verdere wedstrij den met vertrouwen tegemoet te zien! Majella II deed minder goed. De 61- r.ederlaag tegen V.C.H. II valt wel tegen na de 100 overwinning van vorige week. De junioren brachten de puntjes uit Leiden mee naar De Wetering. Uitslag 2-1. KON. NED. VOETBALBOND. V.S.V., HERACLES, P.S.V. en VELOCITAS BOEKEN HUN EERSTE NEDERLAGEN. 't Is gisteren 'n uitstekende voetbaldag geworden. Het geheele programma kon worden afgewerkt, hetgeen na den groo- ten achterstand wel hard noodig was. Het Westen In Afdeeling I hadden we over vrywel geheel de linie 'n goede dag voor de thuis clubs verwacht. Dat is vrijwel uitgekomen. Immers A.D.O., Ajax en Sparta wonnen. H.B.S. bracht het echter slechts tot 'n ge lijk spel tegen Xerxes, terwijl R.C.H. haar aanhang teleurstelde door van K.F.C. te verliezen. Voor V.S.V., dat met 51 door Sparta geklopt werd, was het een geluk, dat R.C.H. mede verloor. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. V.S.V. 7 5 11 17—12 11 R.C.H. 7 4 12 14—10 9 Sparta 6 3 2 1 14—11 8 Ajax 7 4 3 24—16 8 A.D.O. 7 4—3 18—18 8 H.B.S. 6 3 12 19—17 7 Haarlem 7 2 14 13—15 5 K.F.C. 7 1 3 3 7—12 5 Xerxes 7 12 4 11—17 4 H.D.V.S. 7 115 9—15 3 In Afd. II wonnen alle vier de kopclubs, zoodat de strijd hier wel zeer zwaar be looft te worden. D.H.C. tenslotte boekte de eerste overwinning door V.U.C. met 81 te kraken, zoodat de Delftenaren in eens weer drie plaatsen stegen. Stormvogels 7 5 1 1 2311 11 D.F.C. 7 5 11 11—7 11 Blauw Wit 6 4 2 11—12 10 Feyenoord 7 4 12 188 9 Z.F.C. 7 2 3 2 8—11 7 Excelsior 7 1 3 3 11—17 5 D.H.C. 6 12 3 17—16 4 D.W.S. 6 3 3 9—19 3 H.F.C. 5 2 3 7—14 2 V.U.C. 6—24 10—21 2 In de 2e klasse B. werd de strijd tusschen de twee leidende clubs in het voordeel van CVV beslist, waardoor de ex-le klasser Overmaas de leiding aan haar stadgenoote CW moest ofstaan. Voor de rest weinig verrassingen UVS verloor met 'n gebroken elftal van 'n slecht spelend ODS en Alphen bleef met den oneven goal de mindere van BEC, ter wijl H. v. Holland en Neptunus de punten deelden in een wedstrijd zonder doelpun ten. C. V. V. 6 4 1 1 15— 8 9 Overmaas 6 3 2 1 15—11 8 O. D. S. 6 3 2 1 14—14 8 B. E. C. 5 2 2 1 5— 4 6 Alphen 6 3 3 13—16 6 II. v. Holl. 5 2 1 2- 10—10 5 D. C. L. 5 1 2 2 8— 8 4 U V. S. 5 2 3 4— 8 4 Neptunus 6 1 1 4 13—15 3 Gouda 4 1 3 3— 6 1 In de 3e klasse A is de strijd wel nu leeds in het voordeel der Kennemers be slist. Met ëen voorsprong van vijf punten zijn de Bever wij kers, die gisteren met 31 van Zandvoort wonnen, welhaast niet meer van de eerste plaats te verdrijven. S. V. C. won van Hillinen, welke Hillegomsche club op de ranglijst moest plaats maken voor Lugdunum, dat het lastige B. M. T. met 54 in bedwang hield. Celeritas won met dezelfde cijfers van Scheveningen en Scho ten met 32 van Hillegom. Kennemers Zandvoort S. V. c. Lugdumim Schoten Hillinen Celeritas B. M. T. Hillegom 7 7 6 4 1 6 3 1 6 3 1 5 2 1 6 2 1 1 5 - 37—12 14 1 13— 8 9 2 11—11 7 2 15—22 7 2 11—10 5 3 14—17 5 3 13—14 4 4 14—15 3 10—20 1 In de 3e klasse C zijn gisteren harde klap pen uitgedeeld. De leidende clubs werden beide nl. geklopt. ONA door GSV en Steeds Volharden door de Hollandiaan. Deze over winning van G S. V. heeft voor L. F. C., dat slechts gelijk speelde tegen Coal, deze onaangename zijde, dat het verschil op de ranglijst nog grooter is geworden. Hollandiaan 6 5 1 18— 8 10 O. N. A. 7 4 1 2 13—11 9 St. Volharden 5 4 1 9—8 8 D. D. C. 6 3 1 2 10— 7 7 O. V. V. 7 2 3 2 16—16 7 Coal 6 2 2 2 11—12 6 G. S. V. 5 1 1 3 11—13 3 't Noorden 5 1 1 3 9—15 3 L. F. C. 4 1 3 4—10 1 Het Oosten 't Was gisteren voor Go Ahead 'n goede dag. De Deventer club won n.l. met 21 van A.G.O.V.V., terwijl Wageningen voor de verwachte verrassing zorgde door He racles de eerste nederlaag toe te brengen. S.C.H. kan er nog maar steeds niet inko men en verloor voor de zevende maal. Go Ahead 6 6 18—3 12 B.V.V. Longa P.S.V. Eindhoven N.A.C. M.V.V. Bleijerheide Juliana Roermond N.O.A.D. 13—8 10 12—6 9 10—7 8 18—14 3 11—9 8 14—11 7 9—11 7 7—10 4 5—17 4 11—17 3 Het Noorden Hier was Velocitas gisteren het kind van de rekening. Met 30 werden de Gro ningers op eigen veld door Leeuwarden geklopt, hetgeen aan Be Quick, dat Fries land met 41 versloeg ten goede kwam. Veendam veroverde door een 31 zege op Hoogezand de tweede plaats. H.S.C. versloeg Achilles en G.V.A.V. kraate Sneek Be Quick 1 27—8 13 Heracles 7 6—1 17—6 12 AG.O.V.V. 7 4—3 12—12 8 Enschede 6 3 12 15—8 7 P.E.C. 5 3 2 9—5 6 Wageningen 6 3 3 710 6 Ensched. Boys 7 2 14 12—16 5 Tubantia 5 113 7—10 3 Z.A.C. 6 114 6—15 3 S.C.H. 7 1 321 0 Het Zuiden In Afdeeling IV zorgde Roermond voor de grootste verrassing door P.S.V. met een 20 nederlaag naar Eindhoven terug te zenden. B.V.V. handhaafde zich aan den kop door een magere 10 op Noad en haar positie werd nog verstevigd door het gelijke spel van Longa tegen N.A.C. Voorts won Bleijerheide van Juliana en Eindho ven van M.V.V. Veendam 7 5 2 2215 10 Velocitas 7 3 3 1 13—9 9 Leeuwarden 7 4 3 1514 8 H.S.C. 7 3 13 16—19 7 Friesland 7 3 13 16-^20 7 G.V.A.V. 7 2 2 3 20—16 6 Achilles 7 2 14 12—17 5 Sneek 6 1—5 9—22 2 Hoogezand 6 15 616 1 De uitslagen. AFDEELING I le klasse: RCHKFC 0—1; ADO—Her mes DVS 6—3; Sparta—VSV 5—1; Ajax Haarlem 54; HBSXerxes 33. 2e klasse A: AFCZeeburgia 54; Kin- heimUVV 14; Alcmaria Victrix't Gooi 24; VriendenschaarDOS 00. 2e klasse B: Velox—ZW 6—3; Hilver sum—O WO 2—2; HerculesOSV 1—3; West FrisiaBFC 10; WFCDe Spartaan 2—1. 3e klasse D: BodegravenUtrecht 82; ZNCDonar 42; HollandElinckwijk 20; BaarnZeist 100. Res. 3e kl. G: UVV III—Velox III 1—8; Zeist II-Baarn III 06; Elinckwijk II Holland II 4—1Utrecht n—ZNC II 4—0; HVC IIBodegraven n 33. AFDEELING H. le klassé: FeijenoordDWS 20; DHC VUC 81; StormvogelsExcelsior 31; HFC—Blauw Wit 0—1; ZFC—DFC 0—2. 2e klasse A: Steeds HoogerQuick 21; Unitas—VDL 5—1; Emma—RVC 1—5; SW HVV 1—3. 2e klasse B: Hoek van HollandNep tunus 00; UVSODS 24; AlphenBEC 01; CVVOvermaas 32. 3e klasse A: ScheveningenCeleritas 45; SchotenHillinen 32; ZandvoortDe Kennemers 13; HillinenSVC 23; Lug dunumBMT 54. 3e klasse C: CoalLFC 11; Steeds VolhardenDg, Hollandiaan 01; GSV ONA 3—2; Het Noorden—OW 2—2; DDC EDS 4—2. 4e klasse A: Leidsche BoysDüno 3-V7; VCSTWaddinxveen 20; Bosk. Boys DSS 20; LDWSRoodenburg 51. 4e klasse B: RijswijkDSO 23; ASC Oranje Blauw 31; TonegidoMoor drecht 31; Archipel—Ooievaars 34. Res. 2e kl. B: BMT IIOlympia II 20; HW n—Alphen II 3—1; VUC II—ADO III 33; Quick nScheveningen II 31. Res. 3e kl. A: ADO IV—HW in 4—2; VUC III—HDV II 1—7; Alphia II—ASC II 22; LFC nLaakkwartier II 10. AFDEELING Hl. le klasse: WageningenHeracles 10; ZACEnsched esc ie Boys 33; Go Ahead AGOW 2—1; Tubantia—SCH 2—0. AFDEELING IV. le klasse: BleijerheideJuliana 20; Lon gaNAC 11; EindhovenMW 21; Roermond—PSV 2—0; BW—NOAD 1—0. AFDEELING V le klasse: GVAV—Sneek 6—1; Velocitas Leeuwarden 03; HSCAchilles 32; Veendam*r3ogezand 31; FrieslandBe Quick 14. ALPHEN—B.E.C. 0—1. Spanning was er bij dezen wedstrijd vol doende, maar aan samenspel, vooral bij de thuisclub, ontbrak het menigmaal. Het spel werd veel te kort gehouden. De Delf tenaren waren technisch beduidend beter en hun beide vleugelspelers vooral be zorgden Alphen-defensie veel werk. Eenige malen heeft de Delftsche achter hoede het zwaar te verantwoorden gehad, maar doelman Gentervoort wist wel raad en liet zich niet verschalken. De wedstrijd stond over het geheel niet op hoog peil, al ontbrak het soms ook aan goede mo menten niet. Onder leiding van scheids rechter Slotboom wordt afgetrapt. Het be gin toont een gelijk opgaanden strijd. De Delftsche voorhoede blijkt intusschen zeer actief en brengt meermalen een bezoek aan de overzijde, waar soms met moeite doelpunten worden voorkomen. Nu en dan weet Alphen het spel te verplaatsen, een schot van Tuinenburg scheert rakelings de bovenlat. Als er pl.m. 30 min. zijn ge speeld, gelukt het eindelijk de bezoekers door Hermsen de leiding te nemen (0-1). Ondanks heftige tegenaanvallen van de thuisclub, gaat de rust onveranderd in. De tweede helft was nauwelijks het aan zien waard. De bezoekers die in tegen stelling met de thuisclub een goed open spel demonstreeren, leveren het meeste gevaar op. doch het juiste schot blijkt zoek. Ook Alphen kan het net niet meer vinden, zoodat met de oneven goal het eind komt.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6