MAANDAG 11 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 R.-K. TOONEELVEREENIGING „VONDEL". Gisteravond had het bestuur der R.-K. Tooneelvereeniging „Vondel" de onderaf delingen en vakafdeelingen van den R.-K. Volksbond in het Bondsgebouw uitgenoo- digd voor een intiemen avond ter herden king van het veertigjarig bestaan. Te 8 uur opende de voorzitter, de heer W. de la Rivière, de bijeenkomst met den gebruikelijken groet en riep allen een woord van welkom toe, in het bijzonder den veteraan, den 87-jarigen heer v. d. Berg. De voorz. bracht allen dank, die des mor gens de H. Mis, voor de leden van „Von del" opgedragen in de Hartebrugskerk, hadden bijgewoond en ter H. Tafel waren genaderd. Het was voor de vereeniging een groote voldoening zooveel oude ge trouwen in de kerk aanwezig te zien. Spreker sprak er voorts' zijn teleurstel ling over uit, dat het Roomsch tooneel ver drongen werd door de bioscoop en andere variété-vorstellingen. Ondanks dat alles is „Vondel" er nog, nieuwe leden zijn nog toegetreden en de vereeniging zal welge moed verder gaan. Op 29 December zal „Vondel" een uitvoering geven in de groo te stadszaal, in verband waarmede spr. de aanwezigen opwekte voor dezen avond propaganda te maken, want dit zal de groote feestavond zijn. Mededeeling werd gedaan, dat de R.-K. Volksbond aan „Vondel" een mooie gift heeft geschonken, waardoor leden en huis- genooten voor dezen avond kaarten kun nen krijgen tegen 15 cent per persoon. Daardoor hoopt men, dat de Gehoorzaal geheel bezet zal zijn. Hierna was er gelegenheid het bestuur te complimenteeren. Als eerste spreker trad naar voren de heer J. H. Nijhuis, voorzitter van den R.-K. Volksbond, die met „Vondel" als het ware was opgegroeid. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door de heeren B. C. Klein namens „St. Barbara" en de Propagandaclub „St. Pe trus", S. Strijk namens den Bouwvakarbei dersbond, Ter Haak namens den Bond van Overheidspersoneel, Goddijn namens den Textielbond, Hogendoorn namens den ^"ansportarbeidersbond, v. d. Veer namens „St. Raphaël" en den heer P. J. J. v. Re- mundt namens de oud-leden. Deze spreker had de geschiedenis van „Vondel" op rijm gezet en in leuken dichtvorm werd dit naar voren gebracht. Een en ander oogstte veel applaus. Nadat een verversching was aangeboden was het officieele gedeelte van den avond ten einde. Men bleef echter nog geruimen tijd bij een voor het gezellige programma, dat werd verzorgd door de heeren Spaander man en Goddijn. Dat was natuurlijk in orde. Een gehouden tomboft. bracht nog een aardige afwisseling en te half twaalf gin gen allen, velen met een prijs, huis waarts. CULINAIRE SHOW IN „ZOMERZORG". Waterlanders gevraagd. Het is gewoonweg om van te watertan den. Groote tafels vol met de meest uitge zochte spijzen. Culinaire heerlijkheden, die het water tot de lippen stijgen doen. Wie er ooit aan getwijfeld mocht hebben of koks kunstenaars zijn, kan zich dezer dagen in „Zomerzorg" daaromtrent zeker heid verschaffen. De heer Batenburg heeft zijn talrijke cliëntèle eens willen laten zien, wat in zijn restaurant aan de meest exquise geneug ten kan worden gesmaakt. Zoo werd den chef de cuisine, den heer J. G. Schregel, opdracht gegeven zijn koks bedrevenheid in een groote verscheiden heid van schotels te demonstreeren en deze maagartist heeft een collectie schotels sa mengesteld, welke men slechts na een goed diner zonder gevaar in oogenschouw kan nemen. In de groene zaal is allereerst een de coratieve gedekte tafel a.angericht. In over eenstemming met de zaal is hiervoor het groene servies gebruikt, dat met het tafel zilver, de zilveren kandelabers en het kristal in al zijn smetteloosheid een voor- treffelijken indruk maakt. Interessant bij dezen disch is de tafel versiering, welke in plaats van bloemen, welke spoedig verwelken, vruchten laat zien, die in schoone kleuren over de tafel zijn verspreid. Maar hoe schoon de aanblik van dezen disch ook moge zijn, de clou dezer inte ressante en merkwaardige expositie is toch te vinden in de rose zaal, waarop ver schillende tafels allerlei exquise spijzen met kunstvaardige hand en op kunstzinnige wijze op schotels liggen opgemaakt. Visch- en vleeschschotels zijn er in overvloed en daartusschen alles wat ter aangename afwisseling de verheugenis van een goeden maaltijd stijgen doet. Ik toover u voor den geest een zeebaars, opgemaakt naar de natuur, zooals de Noor- sche wateren deze aan de mensehen af staan. Voorts een koude zalm, gegarneerd met caviaar. De wijze waarop een kreefscho> 1 is op gemaakt is b.v. bewonderenswaardig. Men streeft er trouwens bij alle visch en gevo gelte zooveel mogelijk naar het te consu- meeren dier in zijn natuurlijken staat te laten zien, nochtans zonder dat de gasten zich zouden behoeven af te matten met krachten sloopende operaties, waar deze tcch voor zulk een diner hun krachten meer dan noodig hebben. En zoo ziet u op deze show b.v. de vol ledige schaal van een kreeft, geheel in tact, die op zijn roode rug de inhoud van zijn kreeftenlichaam, tot spijs bereid, nog torsen moet. Zoo zien wij een gans waken over wat eens onder zijn veeren verborgen was, ter wijl een kalkoen wreedelijk gedwongen is vanaf de schaal toe te zien, hoe zijn sma- lijke vleesch in de grage magen ver dwijnt. Wat zouden wij u nog verder opnoe men? Er is een meloen van kalfsgelatine, een smakelijke reerug, mooie kleine watersnip pen met een smakelijk Bourgogne-sausje overgoten. Op het been van hun ruggewer- vel dragen zij nog na hun dood hun ont vleesde kop, die omhoog, steekt, als tijdens een bloedige revolutie het hoofd van een revolutionair op een langen piek. Kleine kippetjes van brood dragen ge pocheerde eieren. Er is gebraden kalfs borst en ossenhaas, gelardeerd met kalfsle ver. Er zijn patrijzen in moderne opmaak, dat wil zeggen, dat het borstvleesch in keu rige plakjes naast den patrijs is gelegd en diens borst is gevuld met kersencompóte. Voorts zijn er de prachtig opgemaakte Marsepeintaart, niet opgewerkt, maar vlak, modern, een ijsfantasie met geestige petit- fours in den vorm van vele liefelijke dieren als kippen, konijnen, eenden enz., er is een vol au vent met kip, zwezerik, champignons en truffels en voorts versieringen als vazen met bloemen enz., vervaardigd van choco lade en suiker. Daar staan al die gevierde lekkernijen, nu op een voetetuk van rijst, als standbeelden uit de natuur en opgesierd met een heerlijk sausje of ingepakt in door schijnende gelatine. Het ziet er allemaal aanlokkelijk uit en wij mogen u daarbij verklappen, dat het allemaal echt is. En het eenigste, dat u weerhouden zal aan te schuiven en den maaltijd aan te vangen, is de schoonheid van deze schotels, die door een meesterhand vervaardigd zijn. Een mooi opgemaakte ontbijttafel com pleteert het geheel. 'Deze interessante show is werkelijk de moeite waard. Hier kan men genieten ook zonder zich eraan goed te dofen. De show is heden nog opengesteld tot 11 uur en morgen van 11 tot 11 uur. Ga heen en watertand. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6686. Roel ten Brink, Leimuiden, Molenkade 8284. Maalderij, graan- en meelhandel. E.: R. ten Brink, Leimuiden. De collecte, gisteren in de Hartebrugkerk gehouden door den weleerw. pater Th. Notenboom voor de missie in Noorwegen, heeft'opgebracht 433 gld. In het Lof dankte de missionaris gister avond de milde gevers; hij constateerde met vreugde, dat zijn laatste collecte (over een week vertrekt de pater weer naar de missie) de beste is geweest. i 1 INGEZONDEN STUKKEN Nogmaals de „Jeugdsalarissen". Enkele dagen geleden heeft in dit blad een anoniem schrijven gestaan over boven genoemd onderwerp. Ter illustratie van de werkelijk zéér be narde positie, waarin sommige jeugdige onderwijzers zouden geraken, bij even tueel invoeren van het f 500.salaris, het volgende: In de omstreken van Leiden is mij een onderwijzer bekend van 22-jarigen leeftijd. Hij is nu ruim 4 jaar in dienst van het R. K. onderwijs en werkt er met plezier. (Zooals velen van zijn collega's heeft hij ook een ruim deel in het parochiewerk). Gaat nu het regeeringsvoorstel door, dan verdient zoo'n onderwijzer 9.62 per week. (Naar ik meen nog vermindert met zoo veel procent voor pensioen-premie!) Nu is deze onderwijzer wees; hij moet dus noodzakelijk kostgeld betalen, en is ook wat kleeding etc. betreft, geheel op zichzelf aangewezen. Ook is ieder onder wijzer zoo goed als verplicht, iedere maand 'n zeker bedrag aan studiegeld te betalen. Zou zulk een onderwijzer nu niet inder daad in 'n zéér, zéér moeilijke toestand ge raken? Dit is misschien een bijzonder ge val, maar zouden er niet meer dergelijke slachtoffers zijn? En moet met hen geen rekening gehou den worden! 'n O n d e r w ij z e r. LAATSTE BERICHTEN DE WET OP DE UITVERKOOPEN. Het eerste proces-verbaal? Door de Politie te Den Haag is een over treding geconstateerd van art. 2 der wet betreffende het uitverkoopen en opruimen in het winkelbedrijf in het filiaal van de N.V. Hees Co's Muziekinstrumentenhan- del in de Prinsestraat aldaar. Aankondi gingsbiljetten, vermeldende het woord „Restanten", welke op het winkelraam wa ren aangeplakt, alsmede kaartjes met doorgehaalde prijzen, die gehecht waren aan de instrumenten in de étalage werden in beslag genomen. Proces-verbaal is opge maakt. DE ST. NICOLAAS- EN NIEUWJAARS PERIODE BIJ DE P. T. T. Geen overwerk in tijden van werkloosheid. Het Hoofdbestuur van de Centrale Ne- derlandsche Ambtenaarsbond heeft den Directeur-Generaal van het P. T. T.-be drijf verzocht, zoowel op grond van de ge ringe verdiensten van geheel of gedeel telijk werkloos hulppersoneel, als de varr het vaste personeel reeds veel inspanning vragende, normale dagtaken, gedurende de a.s. St. Nicolaas- -en Nieuwjaarsperiode geen verlenging van werktijd op te leg gen. maar in de extra drukte te voorzien door ruimer tewerkstelling van hulpperso neel. AUTODIEFSTALLEN OPGEHELDERD. In den aanvang van dit jaar werden te Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam diverse auto's, merk Chevrolet, ontvreemd. Het gelukte de Politie te Diemen in Juli j.l. een heler, v. R. genaamd, te ar- slag genomen en tegen de koopers zal pro- Politie der genoemde plaatsen werden te recht gebracht; van de daders ontbrak toen echter nog elk spoor. In verband hiermede werd door de Haag- sche Recherche in samenwerking met die van andere plaatsen, een uitgebreid onder zoek ingesteld en begaf een Haagsch in specteur zich eenige malen naar België, welke reizen tot het gewenschte resultaat hebben geleid. Vast is komen te staan, dat een zekere E., die thans in de gevangenis te Vorst (Bel gië) vertoeft, de dader is van minstens veertien autodiefstallen. Daar E., die in het voorjaar zijn bivak te Scheveningen had opgeslagen, van Hol- landsche nationaliteit is, kan verwacht worden, dat E. voor deze diefstallen zal 1 worden uitgeleverd. Zijn medeplichtige was een zekere V„ die inmiddels door de Haagsche Politie is aangehouden. De auto's werden voor een deel inbe- slag genomen entegen de koopers zal pro ces-verbaal worden opgemaakt, indien blijkt dat er geen sprake is van goede trouw. Naar aanleiding van het bovenstaande geeft de Commissaris van Politie der afd. B. te 's-Gravenhage hen, die dit jaar 'n 2e handsch Chevrolet-auto, jaar van aanmaak 1934, hebben gekocht, in overweging, zich zoo spoedig mogelijk tot hem of tot de Po litie ter plaatse te wenden en alle inlich tingen te verschaffen met betrekking tot het motorrijtuig en den verkooper, waar bij er tevens op wordt gewezen, dat meer malen bij de auto's vervalschte nationali- teitsbewijzen werden afgeleverd. TUIMELRAAMDIEF GEARRESTEERD. Naar wij vernemen is te Rotterdam de tuimelraamdief gearresteerd, die te Am sterdam o.m. op de Rozengracht en op de Nassaukade zich toegang verschafte tot winkelhuizen door via het tuimelraam bo- van de deur binnen te komen. Te Rotterdam heeft hij zijn practijken voortgezet. Hij werd echter gisternacht bij een van zijn klimpartijen gezien. Aanvan kelijk wist hij nog te vluchten, maar werd toch gearresteerd. Het is een Duitscher, die zonder middel van bestaan in het land rondzwerft. NADERE BIJZONDERHEDEN OMTRENT DE DUITSCHE BALLONS. In totaal vier ballons in de provincie Groningen geland. Zondagmorgen zijn te Dusseldorf veer tien Duitsche ballons, elk met vier inzit tenden, opgestegen voor een snelheids- vlucht. Van deze ballons zijn er vier af gedreven naar de provincie Groningen. Zij zijn tegen den avond of in den ioop van den avond alle behouden in de provincie gedaald. Om 5 uur landde een ballon bij Nieuweschans, om half zes een bij Hou werzijl (gemeente Ulrum), om zes uur een tusschen Nieuw-Wolda en Oostwold (ge meente Leek), en om tien over half zeven een onder Hornhuizen. Overal werd de schade, aan landerijen toegebracht, door de ballonvaarders onmiddellijk in contan ten vergoed. De ballon, die te Hornhuizen is geland, is op een vrachtauto geladen en des avonds half twaalf te Groningen gearriveerd, al waar de vier Duitschers, die ook met de auto meekwamen, den nacht hebben door gebracht. Onder hen bevond zich de be kende ballonvaarder Karl Götze. DE GESTRANDE SCHEPEN BIJ EGMOND De belangstelling blijft voortduren. Uit Egmond wordt ons gemeld: Lang zaam vorderen de bergingswerkzaamheden voor de „Kerkplein". Buizen en pijpen worden moeizaam aangesleept en opgesteld. Een put is in het strand geslagen om zoet water te leveren voor de ketels. Langs den scheepswand worden buizen aangebracht om het zand weg te zuigen. Kolen voor de machines, die toch gebruikt mogen worden, worden weder geregeld ingeladen. Zakken worden met zand gevuld om straks als be schutting tegen de zeestroomingen te die nen. Zoo werkt de bergingsmaatschappij Smit en van der Tak regelmatig door aan de voorbereidende werkzaamheden, die nog wel een week zullen vorderen. Eerst dan zal het eigenlijke bergingswerk kunnen be ginnen en zal het weder interessant worden voor de vele kijklustigen, die nog steeds, vooral des Zondags, naar Egmond blijven komen. Met het sloopen van de „Drente", die steeds dieper in het zand zakt, is men nog niet begonnen. De moeilijkheden tusschen de sloopers en den Rijkswaterstaat schijnen nog altijd niet opgelost te zijn. Zoo heeft Egmond zijn beide gestrande schepen nog. Het zal ze maar noode mis sen, want dan is het met het winterseizoen meteen gedaan! Men moge het aantal be zoekers niet meer bij tienduizenden kun nen tellen, het kan er toch altijd nog mee door. In een fietsenstalling hoeveel telt Egmond er thans wel? 400 fietsen, op een parkeerterrein 160 auto's op een Zon dag, het zijn getallen, waarop men in het zomerseizoen jaloersch is! En men behoeft de winkeliers, die op Zondag weer open mogen zijn en de caféhouders maar aan te zien, om de tevredenheid van hun gezift te lezen. Niet alleen direct, maar ook indirect pro fiteert Egmond - van het onverwachte bui tenkansje in de stille wintermaanden. Geen duizend advertenties wegen op tegen de reclame, die nu kosteloos voor de badplaats BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. gemaakt wordt. Men ziet de schitterende omgeving, men ziet het prachtige breede, zuivere strand en men neemt zich voor Eg mond eens te kiezen als badplaats. Degenen die dachten iets nieuws te kun nen zien, kwamen een week te vroeg. Aan het voorbereidende werk voor het vlotbren- gen van de „Kerkplein" is nog niet veel te beleven, maar deze week zal dat waar schijnlijk gereed komen. Dan zullen de zandzuigers hun werk gaan doen, ook op Zondag, om den voorsprong op de zee, die steeds weder zand aanvoert, te behouden. Waarschijnlijk zal men dus a.s. Zondag van dezen strijd tusschen den mensch en de ele menten getuige kunnen zijn. AUTO-SLACHTOFFER OVERLEDEN. De 83-jarige H. Leermakers, die Zater dag 2 November te Eindhoven ten gevolge van eigen onvoorzichtigheid door een auto werd overreden en in bewusteloozen toe stand naar het Binnengasthuis moest wor den overgebracht, is daar hedenmorgen, zonder bij kennis te zijn gekomen, aan de bekomen verwondingen overleden. TELEGRAMMEN SCHEEPSONGELUK AAN DE IERSCHE KUST. Achttien personen verdronken. DONEGAL, 11 Nov. (A.N.P.). Een zeil boot, op weg van Burton Port naar het eiland Aran is gisteravond in den mist op een rots geloopen en omgeslagen. Acht tien personen verdronken, onder wie de eigenaar van de boot met zijn zes kinde ren. LONDEN, 11 Nov. (A.N.P.). Nader wordt gemeld: Bij het scheepsongeluk, dat voor de kust van het Noordiersche graafschap Donegal is geschied, zijn achttien personen om het leven gekomen. Negentien mannen en vrouwen, allen landbouwers, die als sei zoenarbeiders naar Schotland waren ge weest en naar het eiland Aranmore terug- kerden, bevonden zich in een openzeilboot, welke zij, om den weg te bekorten, door een gebied stuurden, dat rijk was aan klip pen. In den dikken mist stiet de boot op een rots en sloeg om. Zeventien personen verdronken. De twee overlevenden klamp ten zich aan de boot vast, en werden al dus vijftien uur lang rondgedreven. Toen de boot op de kust werd geworpen, stierf een van de twee overlevenden van uitput ting. De andere is er slecht aan toe. Onder de slachtoffers bevinden zich acht leden van eenzelfde familie. Een andere familie verloor drie leden bij het ongeval. Zondag avond waren negen lijken geborgen. Het ongeval moet Zaterdagavond hebben plaats gehad. HET 42e OORLOGSCOMMUNIQUé. ROME, 11 November. (A.N.P.) Het 42e oorlogscommuniqué van generaal de Bono luidt als volgt: Onze troepen hebben alle hoogten in Zuid Makalle bezet. De troepen van het 2e legercorps zetten hun actie in het gebied tusschen Aksoem en Takazze voort. In den sector van Somaliland duurt de actie voort, terwijl de troepen van generaal Graziani ten Noorden van Gorahi hun zuiverings campagne voortzetten. Onze lichte colonnes hebben in het dal van de Taf den vijand ernstige verliezen toegebracht en o.m. 2 kanonnen, geweren, munitie, levensmidde len en een groote hoeveelheid ander mate riaal buit gemaakt. Bij onze militaire auto riteiten te Gorahi heeft zich aangemeld het opperhoofd Abdel Kerim Mohammed, die zich met zijn troepen ter beschikking heeft VLIEGONGEVAL MET VIER DOODEN. PONTOTOC, (Missouri), 11 November (A.N.P.) Een vliegtuig, bestuurd door den broeder van den romancier William Faulk ner, Dean Faulkner, stortte nabij deze stad neer, doordat een der vleugels van het toe stel afbrak. De vier inzittenden kwamen om. NEDERLANDSCH SCHIP AAN GEVAAR ONTKOMEN. NEW YORK, 11 Nov. (A.N.P.). Volgens hier ontvangen berichten heeft het Neder- landsche schip „Semiramis", op weg van Britsch Honduras naar Florida, in de Golf van Mexico met moeilijkheden te kampen gehad. Het schip heeft eenigen tijd met onklaren motor rondgedreven ter hoogte van Yucatan en ernstig gevaar geloopen op de klippen te loopen. Ofschoon geen na dere bijzonderheden worden gemeld, moet volgens de berichten het gevaar reeds zijn opgeheven. BRAND IN EEN INRICHTING VOOR GEESTESZIEKEN. MONTREAL. 11 November (A.N.P.). Zondag is brand ontstaan in den Oostelij ken vleugel van het hospitaal voor gees teszieken „St. Joannes de Deo". In het ge- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Iefje, d. v. C. Jansen en K. J. Verboon; Hendrikus Wilhelmus, z. v. H. Veens wijk en J. M. M. v. d. Hulst; Abra ham, z. v. W. v. d. Linden en J. Bekooij. Ondertrouwd: J. Klootwijk jm., 21 j. en C. Fuchs jd. 19 j.; A. v. d. Meij jm. 28 j. en C. M. Slootjes jd. 27 j.; E. A. T. Slig- gers jm. 20 j. en J. Sloos jd. 20 j.; J. Mulder jm. 24 j. en J. v. d. Weijden jd. 27 j.; W. P. van Wijk jm. 47 j. en P. Smal jd. 37 j. Overleden: J. Huy, Dr35 j.; J. P. C. v. d. Laan, Zn., 2 j.; H. M. Koet-Wettenis, Vr., 79 j.; J. H. Sok, M„ 58 j.; H. L. Elfe rink, M„ 57 j. sticht worden meer dan vijfduizend man nelijke patiënten verpleegd, waaronder zeer gevaarlijke gekken. Het reddingswerk werd zeer bemoeilijkt doordat onder de verpleegden een paniek uitbrak. Ofschoon de situatie niet zoo ge vaarlijk was, dat men de patiënten niet kon bereiken, werden er toch vijf gedood en 35 gewond, omdat een aantal gekken zich weer in het brandende gebouw bega ven. nadat zij in veiligheid waren gebracht. DE MOORDAANSLAG OP MINISTER PRESIDENT WANG TSJING WEI. SJANGHAI, 11 Nov. (A.N.P.). De Chi- neesche bladen berichten, dat reeds twee medeplichtingen aan den aanslag op mi nister-president Wang Tsjing Wei zijn te rechtgesteld. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 11 Nov. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 650 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 4751, 38—46 en 30—36 cent per kg. slachtgew.; 70 melk- en kalfkoeien per stuk f 125— 185; 139 vette kalveren: 2e' kwal. 4045 en 3e kwal. 3038 cent per kg. levend gew., 46 nuchtere kalveren f 36.50 per stuk, 56 schapen en lammeren: schapen f 1618 en lammeren f 1113 per stuk," 575 var kens: vleeschvarkens, wegende van 90 tot 110 kg. 51—52 cent per kg. slachtgewicht, zware 5051 en vette varkens 4950 cent per kg. slachtgewicht, 8 paarden f 60150 per stuk. 3 Wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen, groo te aanvoer, sleepende handel met ietè zakkende prijzen; Vette kalveren behoor lijke aanvoer, handel goed en prijshou dend. Nuchtere kalveren kortere aanvoer, prijzen onveranderd. Schapen kortere aan voer, handel prijshoudend. Varkens be hoorlijke aanvoer, handel kalm, prijzen lager. ROTERDAM, 11 Nov. Vee. Totaal aan voer 2846 stuks. 746 vette runderen, 2 83 vette kalveren, 1053 schapen en lammeren 749 varkens, 15 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 46, 41 en 2733 cen,t vette kalveren 78, 68 en 4550 cent, var kens levend gewicht 44, 41, en 39 cent, schapen 36, 32 en 28 cent, lammeren 37, 33 en 28 cent per kg. Prijzen per stuk: schapen f 151210, lammeren f 1210 6. Overzicht: Vette koeien en ossen, aan voer ruimer, handel lui, prijzen le en 3e soort als vorige week, 2e iets lager, prima koe 48. Vette kalveren, aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen iets hooger prima 85. Schapen en lammeren, aanvoer ruimer, handel stil, prijzen onveranderd. Varkens, aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen iets lager. Eenige voor ex port 44 cent per kg. Enkele partijen scha pen voor export verkocht. DELFT, 9 Nov. Kaas. Aangevoerd 15 stapels komijne kaas, prijs 3439 cent. Handel kalm. UTRECHT, 9 November. Vee. Aanvoer: 3130 stuks. De prijzen waren: stieren 17 20 cent, slachtkoeien 2022 en 1719 ct. alles per pond, vaarzen f 80150, pinken f 6090, melkkoeien f 100180, kalf koeien f 110200, varekoeien f 80130, magere kalveren f 4060, nuchtere kal veren f 48, magere varkens f 1823, schrammen f 1217, biggen f 912, ma gere schapen f 1120, lammeren f 812, alles per stuk. Boter 8590 cent, kaas 2030 cent, eieren f 3.755.75 per 100 stuks. BOSKOOP, 9 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1016 cent, Hadley 2035 cent, Clau dius Pernet 3045 cent, Columbia 1228 cent, Butterfly 2036 cent, Wilh. Kordes 1220 cent, Rosalandita 2035 cent, Flo- rex 1525 cent, Wendland 2030 cent, Edith Helen 4080 cent, Aug. Noack 15 25 cent, E?se Poulsen 1832 cent, Kraus 1525 cent, Steward 2035 cent, E. G. Hill 1015 cent, Hoover 1530 cent, Pechtold 4065 cent, Chrysanten, groot- bloemig 5090 cent, idem tros 822 cent Physalis Franchetti 20 cent, Clematis Pr. Hendrik f 1.001.60, Gynerium 60 cent, Ligustrum 710 cent. W1SSELNOTEER1NGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 22'/? Londen 7.247/8 New York1-47 /4 Parijs 9.701 4 Brussel 24.91 Zwitserland 47 89 Milaan 12.— Madrid 20.15 Oslo36.45 Kopenhagen32.40 Stockholm 37.40 Praag6.10 Weenen Boedapest Prolongatie 3 1/4 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3