STADS NIEUWS MAANDAG 11 NOVEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Matige tot zwakke Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind, half tot zwaar be wolkt of betrokken, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 769.3 te Memel en Boedapest. Laagste barometerst.: 741.1 te Vestmanoer Het luchtdrukverval over het vaste land blijft in hoodfzaak nog van Oost naar West gericht, ver in het Westen ten Wes ten van de Golf van Biscaje is het van Zuid naar Noord gericht. Deze luchtdruk- verdeeling veroorzaakt over geheel West en Centraal-Europa een strooming van warme luchtmassa's van Zuid naar Noord met hooge temperaturen tot aan den Pool cirkel. In de Alpen en in de Duitsche Mid delgebergten heerscht föhn met hooge temperaturen en droogte om de toppen. Een depressie in de Folfe du Lion veroor zaakte gisteren zeer zware regens in Mar seille en in geheel Oost-Frankrijk. In Schotland en Engeland veroorzaakte de laatste rest van een depressie nog zware regens. Waar de nacht helder was vorm de zich grondmist en bleef de ochtendtem- peratuur laag. Behalve plaatselijk in Noord-Scandinayië komt geen vorst van beteekenis voor. Aanvankelijk is aanhou den van het zachte weer waarschijnlijk met wellicht plaatselijk lichte regenbui tjes. LUCHTTEMPERATUUR. 9.8 gr. C. LICHT OP VOOR FrETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 4.45 uur tot Dinsdagmorgen 6.44 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Dinsdag 12 Nov. v.m. 3.04 uur en nam. 3.29 uur. accoord is tot stand gekomen, doch Londen heeft wel hoop, dat bij de nieuwe bespre king een belangrijke stap in de goede rich ting zal worden gedaan. De Engelschen willen.vermijden, vervolgt Reuter, dat in verband met de vlootconfe- rentie, welke op 5 December a.s. te Londen zal beginnen, ook politieke kwesties ter sprake zullen worden gebracht. Over het algemeen is men te Londen van oordeel, dat de vlootconferentie gevaar zou loopen te mislukken, indien de maritieme kwesties van politiek standpunt werden be handeld en dat is dan ook de reden van de Britsche houding. BINNENLAND KATHOLIEKE VREDESACTIE. Tweede lustrum R.K. Vredesbond. Op 7 November bestond de R.K. Vredes bond tien jaar en dit jubileum werd gister plechtig te 's-Hertogenbosch gevierd. Allereerst woonden de afgevaardigden eenige honderden in getal in de ka thedrale basiliek van Sint Jan een plech tige H. Mis bij, die werd opgedragen door prof. dr. Titus Brandsma O.C., de feest predikatie hield prof. dr. J. B. Kors O.P. Daarna volgde ten stadhuize een offici- eele ontvangst door het gemeentebestuur, waarbij burgemeester Van Lanschot en prof. Kors toespraken wisselden. Het 's-Hertogenbosch Muziekkorps kwam de afgevaardigden voor het bordes van het stadhuis een muzikalen groet brengen. Om drie uur ving in „Casino" een ver gadering aan, die geleid werd door prof. Kors. Het eerst sprak hier kapelaan Drost uit Amsterdam, waarna een meisjeskoor van de K. J. V. eenige gedichten declameerde. Het woord was daarna aan den heer P. J. S. Serrarens uit Bilthoven die sprak over: „De Volkenbond en Wij". Beide sprekers hadden veel succes. Tot slot hield Z. H. Exc. Mgr. A. F. Die pen een toespraak, waarin hij den R. K. Vredesbond feliciteerde met het jubileum en de beste wenschen uitsprak voor de toe komst. Rest ons nog te vermelden, dat Mgr. Prinsen, mr. dr. A. van Rijckevorsel, com missaris der koningin in Noord-Brabant, en de heer Henri Hermans, lid der Tweede Kamer, deze vergadering mede bijwoon den. „Maandagmorgen". ONTHULLING MONUMENTEN VOOR FRANSCHE OORLOGSSLACHTOFFERS. Onder groote belangstelling der bevol king werd Zondagmiddag in den voortuin van de R.K. begraafplaats te Weert, een door de Fransche regeering bezorgd monu ment onthuld, ter gedachtenis aan in ons land in het najaar 1918 overleden Fransche vluchtelingen. In Juli van dit jaar werden de 54 beneden den Moerdijk begraven Fran- schen in een gemeenschapelijk graf onder gebracht, waarboven thans een eenvoudig monument hun namen vermeldt. De onthulling geschiedde door den con sul voor Frankrijk te Rotterdam, den heer Binet, in tegenwoordigheid van geestelijke autoriteiten, het gemeentebestuur van Weert, burgemeesters uit omliggende plaat sen waar ook Fransche vluchtelingen des tijds onderkomen vonden. Ook waren eeni ge Fransche families, nabestaanden van de hier begravenen, benevens een Duitsche de putatie aanwezig. De heer Binet bracht in treffende be woordingen over den dank der Fransche regeering voor het belanglooze werk ten behoeve der vluchtelingen. Vervolgens spraken nog de heer Houben, consulair vertegenwoordiger voor Limburg te Maas tricht, de burgemeester van Weert, mr. Kolkman en dr. Peeters namens de Weer- ter doktoren. De plechtigheid werd ver hoogd door treurmuziek der kerkelijke har monie St. Joseph, onder leiding van kapel meester van Leeuwen. Zondagmiddag te half drie is te Soester- berg op plechtige wijze het monument ont huld, dat is opgericht op het gemeenschap pelijk graf van een aantal tijdens den wereldoorlog naar ons land gevluchte en hier overleden Franschen. De onthulling geschiedde door den heer Judas, consul van Frankrijk te Amsterdam. De plechtigheid werd door tal van geestelijke en wereld lijke autoriteiten bijgewoond. Tegenwoor dig waren o.a. de commissaris der koningin in de provincie Utrecht, jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal, de burge meester van Soest, mr. G. Deketh; kapitein ter zee J. F. Meijer Ranneft, als vertegen woordiger van den commandant der ma rine te Amsterdam. Het muziekkorps Sint Jozef uit Soesterberg, directeur de heer Wakelkamp en het R.K. zangkoor „Ceci lia", directeur de heer Wegman, luisterden de plechtigheid op. Vele familieleden der overledenen waren op de begraafplaats aanwezig. Na het spelen van een Fransche treur- marsch trad de heer Judas naar voren. In EERW. ZUSTER LUDOVICA. t In den ouderdom van 73 jaar is Zaterdag in het St. Elisabethziekenhuis aan de Hooi gracht alhier overleden de eerw. Zuster Ludovica (in de wereld mej. Anna Cathaxi- na v. Tessel). Zr. Ludovica werd in Utrecht geboren en trad den 4den Aug. 1898 in het klooster der eerw. Zusters Franciscanessen Prins Hendrikstraat te Breda. Den 28sten Ja nuari 1893 werd zij geprofest en werk zaam gesteld in de ziekenverpleging in ziekenhuizen zoowel als in particuliere verpleging, o.m. te Leiden en Gilzen. In het St. Elisabethziekenhuis verbleef zij meer dan tien jaren en kwam na een onderbre king van enkele jaren ziek hier terug op 18 Jan. van het vorig jaar Sindsdien is zij niet meer beter geweest. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal a.s. Woensdagmorgen plaats heb ben na de plechtige Requiemmis van 9 uur. R K. HANDELSREIZIGERSVEREENIGING „ST. CHRISTOFFEL" De jaarlijksche feestdag. De afdeeling Leiden „St. Pancratius" van de R.K. Handelsreizigersvereeniging „St. Christoffel" heeft gisteren haar jaar feest gevierd. Er is den laatsten tijd een goede voor uitgang te bespeuren in deze vereeniging. De goede geest en de onderlinge saamhoo- righeid nemen toe. Gisteren, bij de viering van het jaar feest was dit te merken aan de opkomst, vooral ook des morgens bij de kerkelijke viering. In de intieme kapel van de „Voorzienig heid" aan de Hoogewoerd werd des mor gens om 9 uur door den geestelijk advi seur der afdeeling, den weleerw. pater W. ten Brink O.F.M. een H. Mis opgedra gen, waarbij de meisjes der „Voorzienig heid" onder leiding van een der zusters zeer mooi de kerkelijke gezangen ten ge- hoore brachten. Onder de H. Mis hield pater ten Brink een predicatie, waarin hij de ledenop het hart drukte overal en al tijd uit te komen voor hun katholiek Ge loof en ten tweede: zorg te dragen voor een goede kennis van de geloofsleer, om altijd het juiste antwoord te kunnen geven. Onder de H. Mis naderden de leden en hun dames ter H. Tafel. Na de H. Mis werd door een der leden, den heer C. Zandbergen het „Ave Maria" gezongen. Een gemeenschappelijk ontbijt, waaraan de geestel. adviseur en ook de dames der le den aanzaten en dat door de Eerw. Zus ters van de „Voorzienigheid" keurig ver zorgd was, bekroonde dezen f eestelij ken morgen. Nadat des middags, om 4 uur. in den fcyer der Stadsgehoorzaal de trekking der verloting ten bate van het V.O.F. had plaats gehad, ving des avonds om 8 uur in den foyer de feestavond aan. Daar de geestelijk adviseur wegens fa milie-omstandigheden niet aanwezig kon zijn. werd zijn plaats ingenomen door den oud-geestel. adviseur, den eerw. pater C. van Lieshout O.F.M., terwijl ook kape laan B. Dorbeck, eveneens als oud-advi seur, zijn belangstelling kwam toonen. De foyer was geheel bezet voor dezen feestavond, welke met vroolijke muziek, dans en het optreden van den goochelaar prof. Davola, gezellig gevuld werd Eerst sprgk de voorzitter, de heer C. A. Korte- kaas, bij den aanvang een woord van wel kom tot de talrijke aanwezigen. Hij bracht dank aan de schenkers der prijzen voor de tombola, daar zij door deze medewerking tot het weslagen van dezen dag zooveel hadden bijgedragen. Spr. hoopte dat deze avond wèl zou sla- R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leidenen Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telet. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 6374 een gevoelvolle toespraak bracht hij de Fransche en de Nederlandsche regeeringen dank voor hetgeen zij voor zijn landge- nooten hadden gedaan, voor den arbeid, welke de laatste maanden door pastoor Mocking te Soesterberg is verricht. Vervolgens hield pastoor Mocking een korte toespraak, waarna burgemeester De keth een kort slotwoord sprak. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. Wegens vervalsching van een vischakte is J. M. van S., uit Bodegraven door den politierechter veroordeeld tot 1 week gevangenisstraf. Het Hof bevestigde dit vonnis. De arbeider T. B., uit R ij n s b u r g, is door den politierechter, wegens oplichting ten nadeele van den dienst van Maat schappelijk Hulpbetoon dier gemeente veroordeeld tot zes weken gevangenis straf. Het Hof heeft thans deze straf geheel ■voorwaardelijk opgelegjd. gen en dat van dezen avond gezegd zou kunnen worden, dat het weer een echte St. Christoffel-avond geweest is, Hierna werd het programma op aange name wijze afgewerkt. Er v/as een dansorchest onder leiding van Joop Taffein, dat voor sfïer en stem ming zorgde en er was het optreden van prof. Davola. die zijn toehoorders b acht in het „wonderland", het rijk der onbe grensde mogelijkheden en die vervolgens met een „Ser.satie-kabmet", waarbij hij o.a. geboeid de fraaiste nummers uitvoer de, groot succes oogstte. Ook zijn telcpa- tische experimenten hadden de grootste belangstelling Tiidens de pauze sprak allereerst pater C. van Lieshout O.F.M. een hartelijk woord van aanbeveling voor de collecte, welke ten bate van het V.O.F. zou worden ge houden. Deze collecte bracht 19.52 op. Hierna werden de prijzen der verloting uitgereikt. Het programma na de pauze werd in be slag genomen door een groot mutsenbal onder leiding van den heer W. F. van Wijk, die eerst nog vóór de pauze met mej. Van Wijk een dansdemonstratie had gegeven. Dat alles niet alleen in goede orde, maar in vroolijkheid verliep, behoeft wel geen betoog. En het was dan ook reeds ver na het middernachtelijk uur, toen dit vroolijke feest een einde nam. NAAIKRANS VOOR DE ARMEN „SANCTA CLARA". De Naaikrans voor de Armen „Sancta Cla ra" van de parochie van den H. Leonar- d.us aan den Haagweg heeft Zaterdag en Zondag haar jaarlijksche tentoonstelling en fancy fair gehouden in de gymnastiek zaal aan de Potgieterlaan. Zaterdagmiddag had in tegenwoordigheid van 'n aantal genoodigden de opening plaats door den voorzitter der Naaikrans, den zeereerw. heer Ign. Smeets, pastoor der parochie. Deze heeft in enkele woorden dank ge bracht aan al degenen, die het houden van deze tentoonstelling en fancy fair moge lijk hadden gemaakt en daarbij een bijzon der woord van dank gericht tot de dames, die evenals voorgaande jaren zich gedu rende het geheele jaar beijverd hebben om weer zooveel onderkleeding voor de armen bij elkaar te krijgen. Spr. hoopte, dat ook deze tentoonstelling zich weer in een druk bezoek zou mogen verheugen en riep aller medewerking in om haar te doen slagen. Daarna konden de aanwezigen hun hart ophalen aan de verschillende attracties, welke natuurlijk als steeds ruimen aftrek vonden. Des avonds was het bezoek min der groot, doch gistermiddag en gister avond was het er weer vol. Hopen we, dat de financieele resultaten de kas 'n nieu wen goudvoorraad hebben bezorgd om op nieuw te beginnen met de zorg \4por het volgend jaar. De naam van de pop op deze fancy fair was „Elsje" en is geraden door mej. Ouwer- kerk, De Genestetstraat 61. PROPAGANDA-VERGADERING NED. R.-K. VEREENIGING VAN GEZINS HOOFDEN. De besturen van plaatselijke vereenigin- gen worden nog eens beleefd herinnerd aan het verzoek géén vergaderingen te beleg gen op Woensdag 20 Nov. a.s., opdat alle R.-K. ouders dien avond aanwezig kunnen zijn in de Burchtzaal, waar u duidelijk ge maakt zullen worden de woorden van on zen H. Vader den Paus, die zegt in zijn prachtige Encycliek over het christelijk hu welijk „geen gezonde maatschappij zonder gezonde gezinnen". Sportavond van de Graal Wat moet het voor een Katholiek meisje iets heerlijks zijn lid te worden van een Graal-sportclub! Flinke, methodische bewe ging bevordert de gezondheid van lichaam en ziel. Sportieve meisjes zijn vroolijke meisjes. Sportieve Graalleden zijn ferme Graalleden, die ook in het geestelijk leven met vasten stap marcheeren. Het Sportcentrum „Leiden" van de Graal waartoe ook den Haag en Delft behoo- ren heeft gisterenavond in de Stadsge hoorzaal manoeuvres gehouden, welke oefe ningen zijn verloopen tot volle tevreden heid van de generale staf en van de tal rijke toeschouwers, die het turnen van de meisjes en jonge vrouwen hebben gadege slagen. Het was een demonstratie, die het beste deed verhopen voor de sportbeoefe ning door Katholieke meisjes. Er zat pit in de oefeningen en er zat pit in de turnsters, groot en klein, zoodat het geheel, volgens de regels van de algebra, een zeer pittige vertooning werd. De huis-overste van Leiden, mej. Spronk, heeft voor het front der zwart-witte troe pen een welkomstwoord gessproken, in 't bi zonder tot den hoogeerw. Deken en de an dere autoriteiten, voor wien „het schel linkje" als .eere-tribune was ingericht. Be halve de Deken zagen wij op de eeretribune de zeereerw. paters Smitz, pastoor der Hartebrugkerk en de weleerw. heeren rec tor Beune, de Kapelaans Dorbeck, Verhoof- stad, Landsbergen, pater Smits, pater Peer- deman en pater Notenboom, missionaris in Noorwegen. Mej. Spronk voegde aan haar welkomst-groet een opwekkend woord toe tot alle ouders om mede te werken aan de Katholieke sportbeweging voor meisjes. De schemering daalde nu over de Stads gehoorzaal en in het half-duister kwamen de kwieke kleuters van „Kwiek" uit Delft, verkleed als roode kabouters met grijze baardjes, eens laten zien, hoe kwiek zij wel waren in het dansen en zingen. Toen de roode pikmutsen hun liedje had den gezongen, kwamen de Haagsche zwart rokken van „Jeanne d'Arc" stokoefeningen domonstreeren volgens de nieuwste metho de. Vroeger moest ieder lid stram in de houding staan; de moderne methode staat een soepeler houding toe, waardoor het lichaam lenig en vlug wordt gemaakt. Van dit betere inzicht in dames-gymnas- tiek gaf de daaropvolgende „Lenigheids oefening" door de Leidsche meisjes een juist denkbeeld. De oefeningen zagen er los jes en gemakkelijk uit, maar zij vallen om den drommel niet mee! Er wordt daarbij groote inspanning van alle spieren ver- eischt ,een inspanning dde zijn barometer vond in de steeds rooder wordende gezich ten der buigende en zwaaiende sporters. Deze keurig geslaagde oefening kan ge schreven worden bij de vele „activa" die de club „Actief" gisterenavond heeft geboekt. De kwieke Delftsche dames en meisjes hielden rythmische oefeningen, welke met het ten hemel strekken van de handen, ge volgd door het neerhurken op den grond, vanaf het schellinkje gezien deden denken aan een moskee, wanneer de Muzelmannen dankdag houden. Ook de kleuters waren in dergelijke Turksche manieren al zeer bedreven. Het optreden van de kleine zebra's was den ge- heelen avond door een groot succes. Groote menschen vinden het turnen van dat kleine grut erg vermakelijk, maar de kleuters nemen zichzelf bij dergelijke gelegenheden buitengewoon ernstig. Zij begrepen er niets van, dat juist hun diepe ernst de vroolijk heid van de ouderen opwekte. IJselijk gevaarlijke toeren vertoonden de dames van Actief II op de evenwichtslat- ten. Alle toeschouwers zaten in beklem mende spanning, toen de dames hand in hand over de latten wandelden met een voorzichtigheid alsof zij werkelijk een ga pend ravijn moesten overkruisen. Een algemeene oefening, in haar mas saal beweeg van witte armen en zwarte beenen steeds een aardig schouwspel, be sloot het eerste gedeelte van de demonstra tie. Rector Beune heeft voor de pauze nog een ernstig woordje gesproken over de sportbeoefening. De groote vlucht, die de sportbeoefening de laatste tientallen van jaren heeft genomen, vindt zijn diepste verklaring niet in haar belang voor de hygiëne of uit zucht tot amusement, maar in de voortschrijdende mechaniseering van den arbeid. De mensch heeft een zeker arbeidsvermogen, en arbeiden is hem een levensplicht, maar ook een levensbehoefte. Door de mechaniseering van den arbeid kunnen de menschen, zoowel mannen als vrouwen, steeds minder hun arbeidsver mogen ontplooien. Zij zoeken dan ontplooi ing in de sportbeoefening. Sport is een levensbehoefte geworden, een voorname levensfunctie. Ieder, die dit inziet, begrijpt dat daarom ook de Kerk bij de sportbe oefening leiding moet geven. Uit de vol heid van zijn priesterhart, vraagt en bidt spr.: helpt mede met de Kerk om bij de sportbeoefening principieele leiding te geven. Het is de vurige wensch van den Paus en ook van onzen overleden Bisschop, dat de katholieken de sport zullen beoefe nen onder principieele leiding. Als we goed het gewichtige van de sport beoefening begrijpen, zullen we inzien, dat sporten in neutraal verband te veroor- deelen is, maar ook dat sporten van katho lieken zonder principieele leiding niet te verantwoorden is. Spr. doet een beroep op allen: laten we, wat gebeurd is, vergeten. Wij zijn allen menschen met goede bedoe lingen, maar wij allen maken fouten.. De Graal zal ook wel willen erkennen, dat er op het gebied van de tactiek fouten ge maakt zijn. Maar bij alle klachten over gemaakte fouten, verdient de principieele leiding niets dan lof. En dat is ook de hoofdzaak. Aan een juiste sportbeoefening zitten zooveel kanten, dat men van een sportpro- bleem kan spreken. Het is nog steeds een 'tasten naar de normen van een goede AGENDA LEIDEN. Maandag, Kath. Graf. Bond. Bijeenkomst machinezetters. 8.15 uur Bondsgeb., Maandag Hartebrugskerk, 8.30 uur. Con ferentie voor niet-Katholieken en Katholieken door Pater Hendricns S. J. Dinsdag. Feestavond R.K.H.B.S. Vereen. „St. Bonaventura", R.K. H.B.S., 8 uur. Woensdag, R.-K. Rijtuig-- en Wagenmakers patroons vereeniging „St. Joseph", Kring Leiden, café Bremmer, 6 uur. Woensdag. 3e Abonneméntsvoorstelling. Opvoering van de „De figurant", door het Centraal Tooneel. Schouw burg, 8.15 uur. Woensdag. Dioc. Ver. van R. K. Onderwij zers. Ledenvergadering, in Den Burcht, 6.30 uur. Donderdag. R. K. Bund van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Herdenking 25-jarig bestaan, Foyer van „Den Burcht", 8.15 u. Donderdag Hartebrugskerk, 8.15 uur. Ont wikkelingsavond door' Pater Aux. v. Schalen. Onderwerp, „Onbe antwoorde liefde." Donderdag. Tweede Abonnementsconcert, Willem Andriessen, Stadsgehoor zaal, 8 uur. Vrijdag. Leidsche* Schouwburg. Jubileum voorstelling „Boefje", 8.15 ur. sportbeoefenening door Katholieken. Rec tor Beune spoorde de Katholieken spor ters aan te oefenen in katholiek verband onder katholieke leiding en vertrouwen te geven aan de officieele organisaties, die hiervoor door de kerkelijke overheid zijn aangewezen. Na deze toespraak, die, naar wij hopen, ook buiten de Gehoorzaal weerklank zal vinden, zong een groepje Rotterdamsche meisjes leutige wandel- en volksliedjes, zooals deze in de Graalhuizen worden in gestudeerd. De kleuters van „Actief" vertoonden enkele leuke spelletjes, waarbij de kleu ters van het allerkleinste formaat moeite hadden om het grootere formaat bij te houden, en als parmantige Mickey-mousen wijd-beens door de zaal stapten om de troep in te halen. De rythmische oefeningen der dames van Actief I waren mooi. Deze oefeningen lijken ons zeer geëigend om bij de exce- cutanten het gevoel voor rhythme en ar tistieke beweging te ontwikkelen. In den zelfden geest was ook de Engelsche wals, opgevat, uitgevoerd door, in paarse ge waden gekleede „Kwiekers". In een kring geschaard, dansten zij luchtig en sierlijk als elfen in het rond. De kleuters kwame.. nog eens kijken en werden rechtsomkeert naar bed gestuurd. De dames van Actief II begonnen vervol gen oorlogszuchtig met knotsen te zwaaien een oefening, die tot in de kleinste per fectie verzorgd was. Ook de Delftsche dames en meisjes waren in topvorm bij het vendelzwaaien. Een massale oefening van allen te samen, wapperend met vlaggetjes in de Leidsche kleuren, besloot dezen krachtigen en prachtigen Graalavond. De „zwartroken" .n de Graalclub hebben getoond goede turnsters te zijn, waarbij een woord van lof aan de Leidsche gymnastiek-leeraren, de heeren Van Lies hout, Van Oerle en Duindam niet achter wege mag blijven. BEDREIGDE PERCEELEN STAAN OP INSTORTEN. Aannemer weigert aan opdracht te voldoen In verband met de scheuren en verzak kingen welke zich hebben voorgedaan in de perceelen van de firma's Zandvoort en Feld tengevolge van de werkzaamheden aan den Stadhuisbouw, vernemen wij thans van de zijde der gemeente, dat de fungeerende directeur van Bouw- en Woningtoezicht ir. J. Westra de bewoners van detwee bedreigde perceelen heeft aangeraden, de meest gehavend# gedeelten er van te ont ruimen, daar gevaar van instorting niet denkbeeldig is. Zaterdagmorgen heeft dë directie van den Stadhuisbouw de aannemersfirma Hillen en Roosen opgedragen, twee nieuwe stutten aan te brengen en de bestaande schoring te verbeteren. Daar de aannemersfirma aan de opdracht weigerde te voldoen, is dit werk terstond opgedragen aan den heer Th. L. J. Zitman, alhier, die het Zaterdag en Zondag heeft uitgevoerd. Aan de constructie van het bestaande stutwerk is niets veranderd. EXAMEN E.H.B.O. Voor het gehouden eind-examen der Eerste Leidsche E.H.B.O. brigade, afge nomen door de heeren dr. H. J. M. Boon- acker en dr. E. J. J. G. Renaud slaagden de dames: N. Mechelse, R. v. d. Zijden, M. Huyts Nieuwenhoven, A. Planjer, E. Boeh- mer, C. L. Kasten, G. Zuiderduin, N. Dor- repaal, M. Noordman, M. Buséj W. Bots, C. Dieben, J. Simonis, A. v. Es, A. Weyling, Th. Bergsma en C. Bisschop. Voorts de heeren: W. v. d. Broek, H. J. v. Buren, A. Galjaard, A. A. Griffioen, J. W. Holleman, J. M. v. Ingen, F. J. Libot, J. Neuteboom, H. M. Pont, H. v. d. Reyden, D. Schouten, J. Voorbach, A. J. v. d. Voort, A. J. Kors, M. C. Lebret, J. Lut, J. F. Meyeraan, F. Sloot, J. H. Sloots, A. W. Somerwil, H. Stol- ke, C. Stroosma, J. F. Witte, C. Vendrig en A. L. A. Goddijn. HET RESIDENTIE-ORKEST. Op het tweede abonnementsconcert van het Residentie-Orkest Donderdag 14 Nov. as. is solist onze landgenoot Willem An driessen. Hij zal o.a. spelen het eerste piano-concert, op 15, van Brahms.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2