ZATERDAG 9 NOVEMBER 1935 L*. LEiDStï; TWEEDE BLAD - PAG. 6 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Anna Adriana, d. v. A. van Egmond en J. M. Kennis. Cornelia Maria, d. v. J. Heemskerk en C. Q. Loos. Apolo- nia Cornelia, d. v. J. N. Verhaar en M. van der Ploeg. Overleden: Wilhelmina Alkemade, wed. C. Kerkvliet, 84 jaar. Cornelia Eli sabeth Turk, echtgenoote van N. W. Droogh, 28 jaar. Joannes Cornelis van der Geest, 58 jaar. Maartje Piet, 10 jaar. The- odorus Hendrikus van Haaster, 4 jaar. Ondertrouwd: Cornelis Petrus Pa- nis, 58 jaar en Cornelia van der Hulst, 39 jaar. Gevestigd: W. H. Vermeulen van Boskoop. C. J. Breedeveld van Leiden. M. M. M. Breukel van-Culemborg. J. Schoen maker van Leimuiden. G. Verbeek van Hazerswoude. M. Kool van De Bildt. W. J. A. van der Meer van Oegstgeest. Vertrokken: J. Elstgeest naar Zoeterwoude. M. H. W. Kerkvliet naar Leiden. J. A. van Haastrecht naar Heem stede. W. Hesseling naar Anholt (D). M. J. de Jong naar Engelen. M. M. v. Berkel naar Bennebroek. P. L. van der Zwet en echtgenoote naar Leiden. J. Olyerhoek en gezin naar Leiderdorp. C. H. van den Broek naar Leimuiden. J. R. v. d. Ploeg naar Woubrugge. E. C. Schoonderwoerd naar Zoeterwoude. A. J. M. Halvemaan naar Hilversum. H. A. van der Meer en gezin naar Haarlemmermeer. C. Helleman naar Naaldwijk. J. Castelein naar Voor schoten. G. van Wieringen naar Rijnzater- woude. J. W. Jansen en gezin naar Sas- senheim. J. P. Kennis en gezin naar Lei den. KATWIJK. Geboren: Aleida, d. van D. van der Plas en M. Souverijn; Huig, z. v. K. Mes- semaker en T. Haasnoot; Pieter, z. v. H. van Duyn en D. de Hollander; Anna Ja- coba, d. v. M. Vlieland en G. Post; Dirk Leendert, z. v. J. v. d. Plas en L. v. Duyn; Maarten, z. v. M. Taal en A. Keur. Ondertrouwd: J. C. Ouwehand en J. van Duyn. Getrouwd: A. van Duyvenbode en H. J. van der Eist. C. Guyt en J. Schaap. H. Ravensbergen en P. C. Vis. M. v. Rijn en H. Harteveld. Overleden: Twee levenloos aange geven kinderen van A. Rijnsent en M. Rijsdam. Cornelis de Jong, oud 88 jaar, weduwnaar van J. Vooys. LISSE. Vereen, voor Waardevast Geld, Vrij dagavond werd in café-rest. „De Nachte gaal" te Lisse een bijeenkomst gehouden door de Ned Vereeniging voor Waardevast Geld. Er was een zeer druk bezoek, vooral van de zijde der Bloemistenwereld. De volgende vraag werd voor dezen avond aan de orde gesteldf Wat beteekent devaluatie in het algemeen voor ons land en in het bijzonder voor de concurrentie positie van onze, zoozeer op het interna tionale handelsverkeer aangewezen duin streek". De hooggeleerde heer prof dr. C. A. Verrijn Stuard leidde dit discussie- on derwerp in. Onder de vele aanwezigen werden ver schillende autoriteiten opgemerkt. Door dr. van Dorp werd de spreker in geleid, welke direct een aanvang maakte met zijn rede. Spr. ving zijn rede aan met te zeggen, dat het niet in de bedoeling ligt dezen -avond een academisch betoog te houden, doch te bespreken wat nu gedaan kan wor den om het geldelijk vraagstuk in betere banen te leiden. Het geld, aldus spr., is te genover de goederen duur geworden. Het is in waarde en norm gestegen. Dit moet leiden tot ontwrichting van het econo misch leven. Hier minder, daar in erger mate. Spr. betoogt, dat de schulden die eens zijn aangegaan door de stijging van het geld zwaarder drukken dan toen deze werden aangegaan. Spr. besprak de deflatie-politiek zooals deze door de huidige en voorafgaande re geering wordt en werd gevoerd. Tevens bracht spr. het munt-correctiestelsel (de valuatie) ter sprake. Beide stelsels werden in den breede nagegaan, en besproken zoo als deze beide stelsels in de verschillende landen worden toegepast. Zij die de politiek op monetair gebied volgen van onze regeering meenen op te merken, dat munt-correctie thans te laat is. Spreker kan echter niet inzien, dat het thans te laat zou zijn. Beter ten halve ge keerd dan ten heele gedwaald. Ten besluite maakte spr. de opmerking, dat deze vergadering is belegd in een streek waar de bollencultuur het voornaamste is en juist voor de bloembollencultuur is munt-correctie van groot belang te noe- men. Spr. hoopte, dat de besprekingen mo gen worden gevoerd in het algemeen Ne- derlandsch belang. Mr. Nord Thomson, van Leiden, betwij felde het of muntcorrectie momenteel nog gewenscht is te noemen. Spr. heeft in het betoog gemist de consequentie die munt- correctie zou ten gevolge hebben. Zien wij naar België, dan geeft ons dit geen gunstig beeld ten opzichte van munt-correctie. Dr. Marcus, van Lisse, voerde vervol gens kort het woord en sprak zich uit in den geest van het betoog van mr. Nord Thomson en wees op de gevolgen die munt-correctie kan ten gevolge hebben. De vele verder ingekomen vragen wer den door prof. Verrijn Stuart en verschil lende sprekers van de bestuurstafel groeps gewijze beantwoord. OEGSTGEEST. Fiets ontvreemd. Ten nadeele van J. Z. is een heerenrijwiel ontvreemd, dat hij onbeheerd voor een perceel in de Regentes- selaan had geplaatst. WASSENAAR. Aanrijdingen te Den Haag. Te 6.25 u. is in de Laan van Nieuw Oost-Indië (Bosch zijde) de 33-jarige T. A. v. d. B., wonende Araweg te Wassenaar, die daar op zijn rij wiel reed door een auto aangereden. Hij bekwam een breuk aan het rechteronder- been en is door den G. G. D. naar Bronovo vervoerd. De 73-jarige H. J. N., arts aan den Schouwweg te Wassenaar is gisteravond 8 uur op het Bezuidenhout nabij de Rijn straat door de tram aangereden. Dr. N. is ter verpleging overgebracht naar het Dia- conessenhuis Bronovo. WARMOND. Hondendressuurclub.. Onder groote belangstelling hield de hondendressuur club „Verdedigingshond" alhier een feest avond in het Stationskoffiehuis. Te ruim acht uur opende de voorzitter der vereeni ging, de heer B. G. Steekers deze feeste lijke bijeenkomst met een woord van wel kom tot de aanwezigen, inzonder tot den Eere-Voorzitter, aan wiens steun, aldus spreker, het voor een groot gedeelte te danken is, dat dezen feestavond georgani seerd kon worden. Duidelijk blijkt, aldus spreker, de groote samenhoorigheid in onze vereeniging en ik hoop dat een ieder zal medewerken om onze vereeniging door het werven van leden en donateurs, in bloei te doen toenemen. Vervolgens werd overgegaan tot afwerking van het feest programma, waarop o.m. voorkwam bil- i jarten op de vlotbrug om mooie prijzen, benevens prijskaarten. Het is een buitengewoon geslaagde avond geworden en aan het einde van de bijeenkomst, werd de Eere-Voorzitter door den Voorzitter vereerd met een ge schenk, hem aangeboden namens de ver eeniging. Het zachte najaar. Dank zij het mooie najaarsweer, staan in deze gemeente een paar Rhododendrums lustig te bloeien en dit voor de tweede maal. De plant zit vol knoppen die allen op het punt staan te ontluiken. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Een 11-jarig dochtertje van L., wonende aan den Heerenweg, werd aldaar gisteren aangereden door den auto bestuurder C. H. P. uit Haarlemmermeer, toen het meisje plotseling achter een stil staande auto vandaan liep. Het kind, dat vrij ernstige verwondingen opliep en bo vendien een beenbreuk bekwam, werd na door dr. Hildernisse heelkundig te zijn be handeld, ter verdere verpleging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebraoht. Scheepsbouw. Heden is door de N.V. Rotterdamsche Scheepshypotheekbank, Ha ringvliet 98 te Rotterdam aan de Motoren- fabriek „De Industrie" D. en Joh. Boot N.V. te Alphen a. d. Rijn de levering opgedra gen van een 3-ciL 150 PK., verticale „In dustrie" oompressorlooze Dieselmotor, wel ke bestemd is voor het motorschip „St. An- tonius" kapt. A. A. Bosman van Rotter dam. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Voorzitter is de Burgemeester. Aanwezig zyn alle leden, Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet hierna mededeeling van eenige ingekomen stukken, welke voor kennisgeving worden aangenomen, terwijl spreker voorts nog mededeelt, dat de on derhandelingen met het Kerkbestuur inza ke den toren, reeds in ver gevorderd sta dium verkeeren, en dat waarschijnlijk in een volgende vergadering nadere voorstel len hieromtrent kunnen worden gedaan. Hierna wordt na toelichting door den voorzitter besloten aan het Bestuur van het Burgerlijk Armhuis een kasgeldleening te verstrekken ad 100.tegen een rente van 3 y2 pet. per jaar, over het tijdvak 1 Januari tot en met 31 December 1936. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat door den Pensioenraad bezwaar is gemaakt tegen het besluit van den Raad inzake vast stelling van een gezamenlijke pensioens grondslag van het echtpaar Gelderblom- van Heijningen, waarop Burgemeester en Wethouders voorstellen een grondslag vast te stellen voor wijlen S. Gelderblom en wel op hetzelfde bedrag, n.l. 1450.met in gang van 1 Januari 19199, gelijk ook voor den tegenwoordigen directeur van het Arm huis een grondslag is vastgesteld. Waar in het bestaande reglement van het Burgerlijk Armhuis gesproken wordt van „vader en moeder", stellen Burgemeester en Wethouders voor om de benaming thans te doen luiden „directeur", en het regle ment dien overeenkomstig te wijzigen. Al dus wordt algemeen besloten. Punt 6. Vaststelling reglement van or de voor de raadsvergaderingen. De voor zitter zegt, dat het bestaande reglement in December 1931 is vastgesteld en dat Ge deputeerde Staten gaarne enkele verande ringen zagen aangebracht. Burgemeester en Wethouders stellen voor aan deze wen- schen tegemoet te komen, uitgezonderd echter voor zoover betreft het opnemen van de genomen besluiten in de notulen. Over eenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt het reglement zooals dit na de aangebrachte wijzigingen luidt, vastgesteld, onder intrekking van het oude. Aan C. Zeilstra wordt vervolgens een half jaar afschrijving verleend op diens aanslag hondenbelasting 1935. Na toelichting door den voorzitter wordt hierna vastgesteld model D tot wijziging van de begrooting dienst 1935, waarbij te vens is besloten van het batig slot van de rekening dienst 1934 een bedrag ad ƒ5500 po de begrooting dienst 1935 over te bren gen. Punt 10. Vaststelling begrooting Water leidingbedrijf dienst 1936. De voorzitter zegt, dat blijkens ingekomen rapport van de oommissie van onderzoek der begroo ting voorgesteld wordt de wedde van den inner der watergelden te brengen van 25 op 50 per jaar, en wel in verband met de vele werkzaamheden aan deze functie ver bonden. Burgemeester en Wethouders kun nen zich met deze zienswijze vereenigen en stellen voor deze wedde te bepalen op 50. De heer Oppelaar vraagt of deze ver hooging wel noodzakelijk is, waarop de voorzitter antwoordt, dat het hier gaat over een bedrag van plus minus 6000.waar genoemde inner aansprakelijk voor is. Overeenkomstig dit voorstel wordt alge meen besloten, waarna tevens de begroo ting van het Waterleidingbedrijf z. h. st. wordt vastgesteld als volgt: Gewone dienst. Totaal baten en lasten 6581.50 en de Ka- pitaaldienst: Totaal inkomsten en uitgaven 3895.29. De begrooting. Alsnu komt aan de orde de behandeling van punt 11, vaststelling Gemeentebegroo- ting dienst 1936. De voorzitter leest voor het rapport der commissie belast met het onderzoek der begrooting. Blijkens dit rapport wenschtde commissie het batig saldo over den dienst 1934 wel te verdeelen over 1935 en 1936, en dus niet in zijn geheel ten goede te doen komen aan 1936, doch geen bedrag aan de reserve toe te voegen, waar deze toch reeds 8500 bedraagt. Op deze wijze zal geen belasting-verhooging behoeven plaats te hebben. De voorzitter zegt, dat Burgemees ter en Wethouders niet met dit voorstel kunnen medegaan, doch met het volgende tegenvoorstel komen: jaarweddepost van den Secretaris kan in afwachting van de aanhangige wijziging van de gemeentewet gebracht worden op 1025; de tijdelijke Secretaris is reeds vanaf 1 Juni j.l. in func tie, terwijl niemand weet hoelang deze tij delijke waarneming nog zal voortduren. Waar deze slechts de helft van de aanvangs- wedde geniet, is het alleszins gewettigd, dat slechts de helft van de wedde wordt uitge trokken, waardoor een besparing wordt verkregen van 1081.39. Voorts wenschen Burgemeester en Wethouders nog 1000 aan de reserve toe te voegen, waardoor deze wordt gebracht op 9500. Op deze wijze sluit de begrooting behoorlijk, en is er zelfs nog een post van onvoorziene uit gaven van 5716.17. De heer Oppelaar juicht het voorstel van Burgemeester en Wethouders zeer toe, evenals de heer Lieverse. Ook de heer de Jong, rapporteur der commissie, kan zich met het voorstel van Burgemeester en Wet houders vereenigen. Hierna wordt het voorstel met algemeene stemmen aangeno- Punt 2 van het rapport vermeldt een voorstel van de commissie om de belooning van den schatter van dranklocaliteiten, volgno. 301, ad 5.te doen vervallen, te meer waar thans, de omzet van sterken drank tot basis moet worden genomen. De voorzitter zegt, dat Burgemeester en Wet houders zich met het voorstel kunnen ver eenigen, waarna zonder hoofdelijke stem ming besloten wordt deze post te schrap pen. Ten opzichte van volgno. 313 maakt de commissie de opmerking, dat zij gaarne de aan het gemeentebestuur van Leiden, in de overeenkomst betreffende de electrici- teitsvoorziening in den Lagen Waard, ge geven garantie verlaagd zag. De voorzitter zegt namens Burgemeester en Wethouders, dat talrijke bewoners in den Lagewaard in strijd met gedane toezeggingen zich niet aan het elecericiteitsnet hebben aangeslo ten, waarvoor thans dit garantiebedrag wordt geëischt. Intusschen is het moeilijk pogingen tot verlaging van dit garantiecij- fer aan te wenden, omdat nu eenmaal bij het sluiten van een overeenkomst beide partijen risico dragen. Burgemeester en Wethouders zullen echter gaarne t.z.t. deze zaak bezien bij een eventueele herziening der electriciteitstarieven. Ten opzichte van volgno. 164, aanschaf fing brandbluschmiddelen, wenscht de commissie een verhooging met 25.voor aanschaffing van een tweede brandzeil. De voorzitter zegt dat Burgemeester en Wethouders zich hiermede kunnen vereeni gen, waarna zonder hoofdelijke stemming besloten wordt deze post te verhoogen. De heer de Jong vraagt of het niet een voudiger is om een post te openenen voor de z.g. contra-praestatie. De voorzitter ant woordt, dat er in het algemeen niet vol doende werk is om werkloozen tewerk te stellen. Vakarbeid wordt zooveel mogelijk opgedragen aan de ambachtslieden. Een en kele maal, bijvoorbeeld voor straatwerk, wordt wel eens een werkloos vakman aan het werk gezet. Vervolgens wordt de begrooting zonder- hoofdelijke stemming vastgesteld als volgt: Gewone dienst: Totaal batige sloten ƒ39.642.25. Totaal nadeelige sloten ƒ39.642.25. Kapitaaldienst. Totaal batige sloten ƒ605.14. Totaal nadeelige sloten 1818.86. Per resto nadeelig slot 1213.72. Thans is aan de orde een voorstel van B. en W. om het getal opcenten op de Per- soneele belasting te bepalen op 150. Z. h. st. wordt het ontwerp-besluit hierna aldus vastgesteld. Rondvraag. De heer van der Sterre vraagt verbetering van een gedeelte van het straatwerk bij „Boerenschouw". De voorzitter zal hieraan zijn aandacht wij den. De heer de Jong zag gaarne, dat er een GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEES! Gisteravond te 7 uur kwam de Raad de zer gemeente in openbare vergadering bij- een. Voorzitter Burgemeester A. J. v. Ger- revink. Secretaris R. Reitsma. Aanwezig 11 leden. (Een vacature terwijl de heer j Uitenboogaard met kennisgeving afwezig was). Notulen werden goedgekeurd. Mededeelingen. B. en W. deelen mede, dat zij het wenschelijk achten de regeling inzake het opnemen van werklooze arbei ders in de bloembollenbedrijven ook uit te strekken tot de kweekerijen van vast plan ten. De kosten zullen 3000.per jaar bedragen (6 arbeiders X 1/2 van 19.50, gedurende 52 weken). Zij stellen voor daar toe te besluiten. Aldus besloten. Verzoek van het bestuur van de Zuid- hollandsche vereeniging „Het Groene Kruis", om toekenning van een subsidie voor de provinciale ontsmettings dienst. B. en W. stellen voor het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Goedgekeurd. De geloofsbrieven van den heer J. Smit worden onderzocht door den heer Katten- busch, Kruizinga, den Ouden en Kortmann De commissie adviseert tot toelating. Voorstel B. en W. inzake uitvoering mo tor- en rijwiel wet aan Burgemeester en Wethouders de bevoegdheid te verleenen om bepaalde plaatsen binnen de bebouwde kommen aan te wijzen, waar, voor stil staande motorrijtuigen, stilstaande rijwie len op meer dan twee wielen, ingericht voor het vervoer van goederen en stilstaan de rij- en voertuigen, geen motorrijtuig of rijwiel zijnde, de verlichting, voorgeschre ven in de artikelen, 16, le lid, 62 bis, 3e lid sub b en 63, 4e lid, niet noodig is. Goedgekeurd. Eenige comptabiliteits-besluiten werden zonder commentaar genomen. B. en W. werden voorts gemachtigd de aanleg Wyttenbachweg onderhands aan te besteden. Gemeente-begrooting. Alg beschouwingen. De heer Paarde- kooper wil eigenlijk geen alg. beschou wingen houden, doch wijst er op dat meer dere werken, die verleden jaar op de be grooting stonden, niet werden uitgevoerd uit bezuinigingsoverwegingen. Spr. juicht bezuinigingen toe, doch de manier, waar op B. en W. zulks deden, acht spr. niet juist. De heer Kruizinga had vorige jaren ge vraagd om memorie van toelichting op de begrooting. Over de gegeven toelichting door B. en W. is spreker niet tevreden. Voorts bepleit spreker instelling commis sie van bijstand b.v. financieele commissie, alsook een commissie van georganiseerd overleg. De wenschelijkheid dezer com missie toont spreker nader aan. Voorts meent spr. dat de financieele toe stand der gemeente niet zoo ongunstig is als wordt gezegd en dringt aan op uitvoe ring van het centraal rióleeringsplan. Ook geeft spr. in overweging een vestigings verbod voor winkels zooals de gemeente Bussum heeft. Dit in het belang van den middenstand. Spr. verzoekt den naam Bur gerlijke Armbestuur te wijzigen in Maat schappelijk Hulpbetoon. De heer Kattenbusch heeft met belang stelling de begrooting ingezien. De toe stand der gemeente eischt de grootste zorg. De belastingen zijn opgevoerd en reserves heeft men hoegenaamd niet meer. De ge meente heeft voor een deel zijn aantrek kingskracht reeds verloren. Spr. dringt aan op ingrijpende bezuinigingen, hoe pijnlijk die soms kunnen zijn. Het komt spr. ge wenscht voor op een meer reëele raming der diverse posten. Een te hooge raming is ongewenscht. Grieven van het Katholieke volksdeel. De heer Kortmann wees er op, het vorige jaar in den Raad te hebben gezegd, dat de katholieken te zeer gepasseerd worden bij benoemingen voor de vervulling van ge- meenteposten en dientengevolge zij te veel uitgesloten zijn van een evenredig-billijk uitoefenen van invloed op den gang der gemeentelijke zaken. Toen heeft de voor zitter aldus spreker gezegd, dat spre ker bij dergelijke bewering cijfers en fei ten behoorde te vermelden. Ingevolge deze bemerking, acht spr. het plicht de aandacht in dit verband en als staving van het verwijt te vestigen op het feit, dat de Raad niettegenstaande duide lijke rechten van de betreffende bevol kingsgroep, thans voor de tweede maal geen katholieke wethouder heeft benoemd. De voorzitter beantwoordt de diverse sprekers. Naar aanleiding van de opmer king van den heer Paardekooper, zegt de voorzitter, dat het mogelijk is op een mo ment, dat een bepaald werk niet wordt uit gevoerd. Aan den heer Kruizinga merkt de voor zitter op, dat voor uitgebreider memorie van toelichting geen aanleiding was. In zake het instellen van een commissie van tegelpad wordt gemaakt voor het Raad huis en vanaf den weg naar het Raadhuis. Ten opzichte van het pad voor het Raad huis zegt de voorzitter, dat hij de voorkeur geeft aan klinkers en dat hij zal trachten het voetpad met klinkers te doen verbete ren en gedeeltelijk te vernieuwen. Een te gelpad naar de stoep van het Raadhuis zou hij niet gaarne wenschen. Algemeen blijkt men het hiermede eens te zijn. De heer Oppelaar vraagt of er ook een regeling bestaat omtrent hulpverleening bij brand, omdat onze brandweermiddelen geheel onvoldoende zijn. De voorzitter zegt, dat er inderdaad zulk een regeling bestaat, zxjodat de hulp van naburige groote ge meenten kan worden gevraagd. Daarna wordt de vergadering gesloten. bijstand voelt spr. niet veel. Indien men een financieele commissie zou w.enschen acht spr. de Raad in afdeelingen te ver deelen logischer. Dit brengt vanzelfspre kend meerdere onkosten mede, wat niet geoorloofd is. Een commissie van georga niseerd overleg acht spr. overbodig en toont dit nader aan. Voor een gemeente als Oegstgeest staan we aan de grens der belasting-capaciteit en spr. legt daar de nadruk op. Inzake de ordening van den Middenstand heeft de Raad wel degelijk zekere bevoegdheid. Tegen de omwerking van Burgerlijk Armbestuur heeft spr. bezwaar. Met verschillende ideën van den heer Kattenbusch kan spr. zich wel vereenigen. Tegen een te nauwe raming der posten heeft spr. echter bezwaar, gelijk hij nader aantoont. Laat de heer Kattenbusch ver trouwen hebben in B. en W. Er zal niet meer worden uitgegeven dan hoog noodig is. De voorzitter antwoordt den heer Kort mann, dat deze hem niet euvel zal duiden, dat hij als Burgemeester daarop niet kan ingaan, omdat dit een kwestie van den Raad is. De heer Kruizinga repliceert, waarna de Alg. beschouwingen worden gesloten. Een voorstel van den heer Kruizinga tot instellen van G. O. werd niet ondersteund en kon daarom niet in behandeling komen. Hierna werd begonnen bij behandeling der diverse posten. Bij 142. Schrijfloon. De begrootings-com- missie meent dat op deze post geen uit gaven zullen worden gedaan. Door de post pro memorie te ramen keurt de Raad in beginsel goed, dat eventueele schrijfloonen worden uitgegeven en stelt voor de post te schrappen. B. en W. meenen tegen het voorstel be zwaren te moeten maken en wel niet zoo zeer om het bedrag als zoodanig maar om dat het hier h.i. een beginselkwestie be treft. De commissie gaat bij het voorstel uit van het beginsel, dat alleen die uitgaven uitgetrokken mogen worden, waarvan men zeker is, dat zij inderdaad moeten worden betaald. Uitgaven, waarvan men niet zeker is, dat zy zullen plaats vinden, moeten uit uit onvoorzien worden gekweten, wat B. en W. niet gewenscht voorkomt. Het voorstel der commissie wordt aan genomen. Bij volgn. 144 stel de commissie voor de post met 200 te verlagen, hetgeen door den voorzitter wordt ontraden. Het voor stel wordt aangenomen. De rijwiel-toelage van de bevolkings— controleur en gemeentebode wordt bepaald op 25. Bij volgn. 180, kosten van verteringen enz. van het huishoudelijk bestuur stelt de heer Kattenbusch voor deze post op de helft 175) vast te stellen. Hij ging daar bij van het standpunt uit in de Raadsver gadering geen koffie op kosten der ge meente behoeft te worden gebruikt. De heer Paardekooper bestrijdt den heer Kat tenbusch. Het voorstel wordt verworpen. Voorts stelde de heer Kattenbusch nog voor de belooning voor het bezit van het politie-diploma te schrappen. Dit voorstel werd niet voldoende ondersteund en kon niet worden behandeld. Ook maakte de heer Kattenbusch bezwaar tegen de huis- telephoon van den secretaris. Dit voorstel kon echter geen meerderheid verkrijgen. Te elf uur werd de vergadering ver daagd. NIEUWE UITGAVEN STANDAARD-VERTALING VAN DE H. SCHRIFT. In opdracht van de Apologetische Ver eeniging „Petrus Canisius" wordt binnen kort uitgegeven de Nederl. Standaardver taling van de H. Schrift. Het ondernemen van deze vertaling werd goedgekeurd en aanbevolen door H.H. H.H. Exc. den Aarts- bischop en Bischoppen van Nederland. Het Nieuwe Testament (derde druk) is reeds afzonderlijk verkrijgbaar. Het Oude Testa ment zal in de eerste helft van 1936 be ginnen te verschijnen. Een alleszins ver antwoorde vertaling uit den oorspronkelij- len tekst vordert tijd en kimde. Welnu, reeds zes jaren wordt door de beste des kundigen aan deze vertaling gewerkt. Als vrucht van dezen wetenschappelijken ar beid kwam reeds vertaling gereed van meer dan helft der boeken van het Oude Testament en van al de boeken van het Nieuwe Testament. De namen der vertalers, onder leiding van den eerstgenoemde zijn: Prof. Dr. R. Jan sen, hoogleeraar in de H. Schrift aan de Universiteit te Nijmegen; prof. dr. B. Al- frink, hoogleeraar in de H. Schrift aan het Groot-Seminarie te Rijsenburg; drs. A. van den Born; prof. Lie. J. Cools, hoogleeraar in de H. Schrift aan het Albertinum te Nij megen; prof. Lie. P. Duncker, hoogleeraar in de H. Schrift aan het Collegio Angelico te Rome; drs. J. Eyckeler, redacteur van het „H. Land" te Nijmegen; prof. dr. N. Greiteman, hoogleeraar in de H. Schrift aan het Groot-Seminarie te Warmond; dr. J. van der Kooy, hoogleeraar in de H. Schrift aan het St. Joseph-Studiehuis te Nijmegen; lr. B. Molkenboer, hoogleeraar aan de Universiteit te Nijmegen, als let terkundig censor. De namen der medewerkers waarborgen degelijke vertaling uit den grondtekst, lo gische indeeling, deskundige aanteekening goed Nederlandsch. Het Nieuwe Testament is reeds verkrijg baar h 1.25 per geb. exemplaat. Voor het Oude Testament staat van nu af de inteekening open: in 4 deelen A 1.25, zoodat dus de totale prijs van het Oude Testament, gebonden in vier linnen ban den, vijf gulden is.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6