ZATERDAG 9 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT ÉERSTE BLAD - PAG. 3 GRAAL-HOEKJE. Voor mijn raam staat een kastanje boom! Hij vult heelemaal het grauwe Am sterdamse he stadstuintje! Ik noem het maar tuin, omdat er behalve die heerlijke kastanjeboom nog anderhalf grassprietje een teringachtig bestaan leidtl Wanneer ik uit m'n raam kijk, kan ik de groene muur van de overkant nu heelemaal zien. In de zomer bedekte de kastanjeboom héél barmhartig de vale grijze muur, want dat huis staat allang leeg. Wat kun je verlangen naar een glimpje zon in zoo'n triest binnenplaatsjel! Ik rek m'n hals uit, dat alles knapt, om toch maar een beetje lucht te zien. Mooi blauw, witte schapenwolkjes, of stuivende reuzenwpl- ken! 't Is me hetzelfde, als het mpan leeft, licht is, een stukje „buiten" is!! Kantoorboeken ruiken muf, naar copie- ankt, naar gum en de kleine nette rijen met cijfertjes zeggen niets. Straks een nul meer, of misschien twee meer. Nefjes doorschrijven!! Debiteuren, credi teuren; invoervergunningen, clearing! De wind rammelt aan m'n raam! De kastanje zwiept been en weer en de laat ste gele blaadjes vallen op de altijd voch tige bihbonplaats! 'Zou ik het raam een beetje open zet ten?? 'n Beetje wind door m'n cijfers en brieven laten waaien; Zoo'n lief beetje winddat de heele boel opwaaien kan? Maar braaf en gedegen houd ik m'n raam dicht. „We beg to inform youRrt, rrt, rrt igaat de machine. En onderwijl denk ik hoe fijn het zal zijn om in de wind naar hips te loopen! Met zoo'n storm om je hoofd voel je je in staat tot groote dingen: „Ik kan maar kleine dingen maken Dat is in alles zoo met mij. Ik denk te doen heel groote zaken En als het ,doên" komt is 't voorbij! Ik kan maar kleine dipgen maken En veel gedacht is er niet bij. 't Zijn musschen die wat leven maken Maarmusschen maken U ook blij!" Groote dingenen je kleine gewone kantoorleventje!! Hoe dat te rijmen? Wat brengt die wind allemaal in je hoofd? Groote dingen??IJzig zien de witte toetsen van m'n schrijfmachine me aan!J Ik kijk naar de wolken grijs en vol regen!! En naar de saaie binnenplaats en naar de muur aan de overkant; en de ge broken ruiten! En de mappen; de ordners. En weer naar de lucht. Mijn kleine gewone kantoorleven van iederen dag voor U! Groot maken door alles perfect te doen! Al het gewone buitengewoon goed doen voor U! Hard en vlug gaan de toetsen.... En tusschen mijn tanden probeer ik te fluiten Graallid. IEDEREN DAG 'N GOEDE DAAD! Vandaag en morgen naar de Potgierterlaan De verkennersleuze: „Iederen dag 'n goed daad" mogen we allen gerust in ons dagelijksch leven in toepassing brengen. Ons leven moest 'n aAieenschakeling zijn van goede daden. Wil men voor dezen namiddag of mor gen een extra goed werk verrichten, dan mogen we ten zeerste aanbevelen een be zoek aan de tentoonstelling en fancy fair van den Missienaaikrans voor de Armen „Sancta Clara". Het vanouds bekende spreekwoord: „Den arme gegeven, is God geleend" is ook in den huidigen tijd nog van kracht en meer dan ooit hebben de armen den steun noo- dig van hen, die nog geen gebrek hebben. Waarom hier dan nog 'n aanbeveling voor dit zoo bij uitstek goede werk, waaraan de dames van dezen Naaikrans zich zooveel tijd en moeiten geven? Omdat 'n onbekend werk nu eenmaal onbemind is. Dit zal niemand van deze tentoonstelling kunnen en mogen zeggen. Heden van 3.30 tot 10 uur en morgen van 11.30 tot 10 uur 's avonds is er volop gelegenheid even.aan to loopen in de gymnastiekzaal van de Pot gieterlaan. De dames van „Sancta Clara" brachten in het afgeloopen jaar weer plm. 500 stuks onderkleeren bijeen, hetzij door aankoop hetzij door zelf-vervaardiging. En als men nu zegt, dat aan al die klee- ren niets te zien is, dan toch is veler be zoek ten zeerste gewenscht, want gelde lijke steun is meer dan ooit hard noodig. Door verschillende attracties zal men geen spijt behoeven te hebben van dit be zoek. Men kan en schieten, visschen, touw trekken, sjoelen, lachen er is een aparte „lachsalon" en men kan, als men ver moeid is van al die vermakelijkheden, een kopje thee gebruiken. Mogen er velen komenter liefde Gods en ter liefde van de armen, die zoo dringend behoefte hebben aan kleeding! Gisterochtend heeft op de Veemarkt de 63-jarige T. R., landbouwer te Rijpwete- ring, een trap van een koe gehad, waar door de man aan den rechterknie werd ge kneusd. Door de E.H.D. werd hij verbon den en naar zijn wagen gebracht, waarna hij naar huis kon terugkeeren. Ten nadeele van een juffrouw is uit een actetasch, die achter op een rijwiel gebon den was en in de Cobetstraat onbeheerd stand, een handtaschje ontvreemd. De politie verzoekt degenen, die op 7 No vember j.l. hun rijwielbelastingplaatje heb ben vermist van hun fietsen, die zij had den laten staan voor de slagerij van de fa. Visser aan de Haarlemmerstraat en in de Maria Gijzensteeg daarvan aangifte te doen op het politie-bureau, ook des Zondags. VAN ONZE ADVERTEERDERS. KAPSALON P. VORHOFF Gisteren heeft in perceel Witte Singel 12 de opening plaats gehad van de dames- en heerenkapsalon van den heer P. Vorhoff. De salons, welke gescheiden liggen van elkaar, zien er keurig ingericht uit, voor zien van de modemeste middelen op het gebied vap permanent en haarverven en de heer Vorhoof, die zich tevens van uitste kend geschoold personeel voorzien heeft, staat voor een uitmuntende behandeling borg. Den heer Vorhoff wenschen we van har te succes met zijn onderneming. STILLE ARMEN der Vincentius-Vereeniging. Sedert de laatste opgave ontvingen wij van twee weldoeners een geldzending, Van N.N. een muntje 10. Een overschrijving van een Zeereerw. heer 5. Hartelijk dank daarvoor. God zegene hen! Wij verschaften daarvoor gereedschap aan een landarbeider, die weder aan het werk ging en voorschot op huur aan iemand die zijn huis moest verlaten en een ander zou betrekken. De honderden deelnemers aan ons liefde werk om een fondsje te vormen, waarvan wij een aantal Stille Armen zouden kun nen helpen, zijn dus nog niet te voorschijn gekomen. Wij zien nog steeds verlangend naar hen uit. JAC. CREYGHTON, Pres. Bjjz. Raad der Ct. Vincentius. Vereeniging. Rijnsburgerweg 149. Giro 71164. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 5460. A. J. Borst. Sas- senheim, Hoofdstraat 193. Manufacturen winkel. Wyz. handelsn. in: A. J. Borst, Wico Magazijnen. De hoofdzetel is ver plaatst naar: Haarlem, Stuyvesantplein 29. De zaken te Sassenheim en Wassenaar worden voortgezet als filialen. 552. Firma I. van Dam. Leiden, Lange Koppenhinksteeg 6. Groothandel in kaas. Vest, fij.: 's Gravenhage, Kempstraat 123, o. d. naam: D, A. K. A. 6470 P. Bogaard Alphen a. d. Rijn, Ju- Jianastraat 23 Expeditie. Uittr. E.: P. Bo gaard, dd. 11 Aug 1935 BIOSCOPEN. Lido. Hef zijn meestal niet de mannen, die in films de deugdzame rollen spelen, en de crimineele statistiek geeft de scenario schrijvers in hun donkere kijk op het man nelijk geslacht gelijk. Niettemin worden er op de wereld ook deugdzame mannen ge vonden, en het is niet meer dan billijk, dat ook zij eens aan de beurt korqen om voor het bioscoop-publiek op te treden. Deze week in Lido-theater kan men twee huwe lijken beleven, waarin de mannen zoo trouw zijn als waakhonden, maar nu zijn het de respectievelijke ega's, die wat luchtig over him ja-woord denken. Deze film, „Een hart van goud" is uiteraard geen vertoo- nipg voor kinderen, maar na deze restrictie, kunnen wij deze rolpren* hoogelijk roemen om zijn fijngevoelde ontleding van het menschelijk hart. Een film zonder felle sensatie; niettemin boeiend van begin tot einde, omdat de toeschouwer zich geheel inleeft in het zielsconflict der optredende personnages en in hoop en vreeze leeft tot dit conflict op een tot vreugde stemmende wijze wordt bijgelegd. De eerste film zonder felle sensaties, de tweede borrelt ervan overj De titel van deze rolprent „De Moord op het schip" zou de meening doen postvatten, dat er slechts één moord gebeurt, maar dit is een schandelijke misleiding! Voor zoover wij in ons geheugen kunnen nagaan, gebeuren er vier ongerekend de vele andere angstwek kende gebeurtenissen, waarmede het ver blijf van één dag op een Amerikaansch oorlogsschip wordt opgevroolijkt. Wie is de schuldige? De toeschouwer heeft de keus tusschen een twintigtal gegadigden, maar de een-en-twintigste is het! Een spannende film, na welker bezichtiging men goed doet een kalmeerend drankje in te nemen, om rustig de nacht door te komen! Trianon. Een bijna vol theater heeft gisteravond in doodstille aandacht het meesterlijk spel van Harry Baur gevolgd in „Moscovitische Nachten". Dit meesterlijk spel bereikt zijn adembe klemmende hoogtepunt' als Brioukow (Har ry Baur) als getuige voor de rechtbank staat en zijn antwoord op de laatste vraag zal beslissen omtpent het lot van den on schuldig van hoogverraad verdachten of ficier Ignatof. Brioukow, Ignatof en Natascha (Anna- bella) zijn de hoofdfiguren in deze prach tige film. Het type van den rijken Russischen koopman, die geweldige oorlogswinsten ge maakt heeft door leveringen aan het leger en die om zijn rijkdom trouwen zal met een veel jonger meisje uit verarmden adel lijken stand (Annabella) wordt schitterend gespeeld door Harry Baur, die in deze film is zooals wij de figuur van Raspoetin kennen. Deze Fransche film is bijzonder sterk en spannend gespeeld, grootsch van opzet en van een beklemmende spanning. Het zijn hoofdzakelijk de schoone Natascha, die ver pleegster is in het militaire hospitaal te Moskou en de verloofde van de rijken Brioukow en Brioukow zelf, die deze film tot een hoogtepunt in de Fransche cinema tografie hebben gemaakt. Zij worden hier in bovendien prachtig geholpen door het zeer sterke spel van kapitein Ignahof. Voor de pauze is er een Mexicaansche film van George Raft, waarin tevens de kennismaking hernieuwd wordt met Adolphe Menjou, die hier op verbluf fende wijze een edele roover speelt. Het is een film van Mexicaansche lief de, rooverijen en veel stierengevechten. Het geheel is voor volwassenen. Luxor. 'n Wel zeer afwisselend programma wordt deze week den bezoekers geboden. Voor <Je pauze 'n Aiperikaansche sep- satte-fjlm in de luchtmoord en ontvqe- ringen in de vliegmachine, achtervolging van roovers, geheime uitvindingen stelen en die voor niets terug deinzen om hun plannen te volvoeren. Lyle Talbot, Ann Dvorak en Coroon Westcott spelen hier de hoofdrollen. Na de pauze 'n lachfilm zonder einde. Daarvoor zorgen Herman Thimig en Paul Hörbiger in de eerste plaats. In „Mijnheer zoekt zijn woning", wordt de hupior ten top gedreven door de verrassende verwik kelingen, welke men in deze film heeft weten aan te brengen. Herman Thimig speelt hier de rol van secretaris bij een professor van een schoonheidsinstituut (Paul Hörbiger). Hij is verloofd, maar ver dient niet veel, zoodat hij herhaaldelijk om opslag vraagt. Als hij door den pro fessor naar den trein gezonden om een cliënte af te halen, maar het resultaat is, dat hij een verkeerde dame naar het aan gewezen hotel brengt, tot overmaat van ramp een danseres, waarmede de prof. later bovendien op onaangename wijze de kennismaking hernieuwt. Maar het ergste van alles is, dat de secretaris, die door zijn stpmmiteit zjjp b^anfje kwjjt raakte, aan den boemel gaat, er mqt prof.'s jas vandoor gaat en ten slotte in dezes huis belandt, als de prof. nog „op zoek is naar zijn jas." Scènes, natuurlijk, maar alles komt ten slotte weer in 't reine en aan het slot lacht men nog weer eens hartelijk om den heerlijken nonsens, die als altijd voer onschuldige tijdpasseering zorg droeg. Casino. Casino geeft iq deze ppeplweek drie niet al te lange, maar niettemin uitmuntende filmwerken n.l. „Waar zijn onze kinderen?" .,De wetten der zee" en op verzpek al$ toe gift „Circusclown". „Waar zijn onze kinderen'' zouden we een sociale film kunnen noemen, die in fel tragische beelden het moreele gevaar tqont, dat de groote werkloosheid met zich brengt voor kinderen, vporal in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Troepen kin deren, meestal door armoede gedreven, verlaten 't ouderlijk huis en zwerven be delend en stelend dopr de straten der ste den, waar ze soms vechten met de politie, en het plattland onveilig maken door het stelen van veldvruchten en het plunderen van boerderijen. Tpt zpo'n zwerversbende bphooren ook Eddy en Tommy, de hoofd personen in deze film. De werkloosheid hunner ouders drijft hen er toe werk te zoeken, doch hun pogingen zijn vergeefsch. Dan verstoppen ze zich in een goederen trein naar Chicago en maken op dien tocht kennis met Sally, een meisje als jongen verkleed. Deze drie sluiten vriendschap en blijven bij elkaar. Ze doorleven heel wat en vallen eindelijk in handen van de po litie. Een menschlievende rechter ont fermt zich pver hen en zoo loopt alles voor hen nog goed af. Maar hoe gaat het met al die andere zwervertjes? Het is een ont roerende film met Frankie Darro als Eddy, Edwin Philips als Tommy en Dorothy Coo- man ajs Sally, die allen -uitstekend spel leveren. Van „De wetten der zee" kunnen we zeg gen, dat het een sensationeele prachtfilm is en Circusclown" met den alom bekenden Joe E. Brown is dubbel waard nog eens gezien te worden. Een goed programma dus, dat volwassenen aanbevolen wordt. INGEZONDEN STUKKEN LEIDEN, 9 November. Sinterklaasfeest Buitenschool? Nog maar weinige weken scheiden ons van de maand der feesten en we vragen cms af: zouden de kinderfeesten van het jaar wel door kunnen gaan? Het Sinter klaasfeest met voor elk kind een klein pakje en het Kerstfeest met de stralende kerstboomlichtjes? Wie deze feesten wel eens meemaakten, weten hoe groote vreugde deze in alle eenvoud gevierde feesten brachten, hoe het stille schoollo kaal op 5 December davert van gejuich om de grappige Piet met zijn strooigrage handen en hoe stralend blij de kleinen zijn met de van Sinterklaas zelf ontvangen kleine geschenken. En het Kerstfeest Zoo heel graag zouden we de kinderen weer onder den boom zien zitten, luiste rend ngar het oude verhaal van liefde en vrede, de gezichten in ernstige aandacht opgeheven! De feesten brengen ons haast evenveel vreugde als de kleinen en met liefde zou den we er voor de Leidenaartjes een paar heerlijke dagen van maken, maar dat kan niet zonder een beroep op uw offervaar digheid. Ik weet wel lezer hoe u, dag in, dag uit, wordt lastig gevallen met lijsten, collectes en bussen, maar vergeet dan niet dat de Buitenschool-kinderen vooj- een groot deel niet profiteeren van de stads feesten en dat zij komend uit gezinnen waar ziekte en armoede vaak heerschen, die enkele feestdagen zoo heel erg noodig hebben. Stort daarom wat u missen kunt op onze girorekening 62435 van de Leidsche Bui tenschool. Ook de kleinste bedragen zijn welkom of brengt het speelgoed en de kleeren, die uw kinderen niet meer ge bruiken aan een van onderstaande adres sen: Mej. E. Glauner, Hcogewoerd 142. J. W. F, Verwer, Roodborststraat 3. B. W. Schippers, Nieuwe Rijn 69. Met veel dank voor de plaatsing. G. C. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Carel z. van W. F de Wolf en E. Kooien Maria Catharina d. van D. van Beek en C. Vermond Maria Geertruida d. van J. v. Dijk en C. B. Lub Hendrik z. van L le Febre en M. H. Schouten S§ra d. van J. Bodijn en S. v. d. Linden Maria d. van L. J. Slootjes en M. de Tombe Anthony z. van P. de Graaf en J .v, d. Buuse Andries z. van J. Wassenaar en M. Mè Faas Neeltje d. van J. Wesselius en N. van 't Hof Adria- nus Gerardus z. J. Vjnk en A. de Groot Theodorus Johannes Maria z. P. J. Jan sen en M. A. v. d. Bunt Beatrix d. van W. Meindersma en E. v. d Bijl Sophia Catharina d van C. v. d. Heiligenberg en A Langelaan Francjscus Ant°hius An dreas z. van B. J. P. Goddijn en J. Ha- braken. Ondertrouwd: J. W. Rijsdam jm. 23 j. en J. Pardon jd. 20 j. Overleden: A. v. Egmondv. Eg- mond vr. 59 j. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Ge s 1 a a g d: candidaatsexamen rechtsgeleerdheid: de heer J. W. H. Behrens, Den Haag; de dames E. W. Heket, Alkmaar; W. J. Ch. Mannée, Rotterdam; J. H B. Paehlig, Den Haag, de heer J. J. Vroom, Rotterdam. RECHTZAKEN ONTROUWE BOEKHOUDER. Het gerechtshof te Amsterdam veroor deelde vandaag den hoofdboekhouder van een groot mode-magazijn te Amsterdam wegens valschheid in geschrifte en we gens verduistering van een bedrag van f 60.000 a f 70.000, tot een gevangenisstraf van 2 jaar. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). BUITENLAND. KINGSFORD SMITH VERMIST. Ongeluk of noodlanding? SINGAPORE. 8 November (A. N. P.) Men maakt zich alhier ernstig bezorgd pver het lot van den Australischen vlieger Kingsford Smith en zijn metgezel, die reeds uren geleden hadden moeten aanko men en wier benzine-voorraad moet zijn uitgeput .Men vermoedt, dat zij jn de buurt van den Golf van Bengalen een noodlanding hebben moeten maken. Daar in de Golf van Bengalen een vliegtuigwrak is gesignaleerd wordt onderzocht of dit het wrak van de „Lady Southern Cross", het vliegtuig van Kingsford Smith, kan zijn. SPORTVLIEGTUIG NEERGESTORT. NEW-YORK, 8 November. (A. N. P.). Ten gevolge van den mist en den regen is bij Lawrenceville in Virginia het sport- vliegtuig van den 39-jarigen Lafayette Rothsteen, dat door hemzelf bestuurd werd neergestort. De piloot en een vrouwelijke passagier werden gedood, terwijl een der de inzittenden zwaar gewond werd. LAATSTE BERICHTEN VERDACHT VAN BRANDSTICHTING GEARRESTEERD. Twee compagnons en een knecht aangehouden. Op 19 Maart j.l. brak brand uit in de lampekappenwerkplaats van de firma K., Lijnbaansgracht 152153 te Amsterdam. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist het vuur te beperken tot een achtervertrek van perceel 152 en een 2-tal kleine kamers op nr. 153. Wel deden geruchten de ronde, dat hier van brandstichting sprake was. Een knecht van de firma K. bad aan ver-schillende personen in vertrouwen verteld, dat hij op bevel van zijn baas heete kolen in een lampekap heeft geworpen. De twee firmanten zouden na den brand goederen aan de taxatie voor de assuran tie hebben onttrokken, door ze in den kel der te bergen. De knecht en de twee fir manten zijn in arrest gesteld. TELEGRAMMEN NOG EEN VLIEGTUIG ZOEK? SAN FRANCISCO, 9 Npv. (A.N.P.) Hier is gisterenavond een telegram ont vangen uit Manilla (Philippijnen), waarin wordt gemeld, dat een der vliegtuigen, die op zoek zijn naar het vliegtuig van Sir Charles Kingsford Smith, vermoedelijk eveneens zoek is geraakt. LIJK GEVONDEN. RIO DE JANEIRO, 9 Nov. (A.N.P.) Gisteren is het lijk gevonden van den marconist van het postvliegtuig van de Air Force, dat op 3 Nov. j.l. uit Batica naar Maceye is vertrokken en op die route is verongelukt. De lijken van de overige 3 inzittenden zijn nog niet gevon den. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 Nov. Turfmarkt. Aanvoer lange turf. Geen aanvoer. Prijs: Laagste 7, hoogste 8 per 100 stuks. Boter. Aanvoer 530 K.G. Prijs: Fa- brieksboter 1.58, boerenboter 1.461.60 p K.G. LEIDEN, 8 Nov. Groentenveiling. An dijvie f 0.601.70, Kroten f 0.50, Bloemkool I f 1.70—17.90, Bloemkool II f 1.50—4.30, Roode Kool f 2.40—12.40, Savoye Kool f 2.20 9.20, Groene Kool f 0.805.50, China Kool f 5.205.70, Pieterselie f 0.801.70, Prei f 0.70—2.20, Radijs f 0.50—3.90, Krop salade f 0.50—3.90, Selderie f 0.30—1.60, Bleekselderie f 21—24.Knolselderie f 0.90—2.60, Wortelen f2.50—7.10. Kroten f 1.903.60, Kroten, gekookt f 48.Snij boonen f435.Stokboonen f4247. Stamboonen f 3846.—, Witloof f 420. Boeren Kool f 35.Spinazie f 414. Tomaten A f3—9.40, B 3.—12.20, C f3— 8.40, CC f 2—5.—, Uien f 1—2.70, Wortelen fl7.70, Spruiten I f614.Spruiten II f 1.50—7.50, Andijvie f2—6.—, Nero f.7— 8.per 100 Kilo. TER-AAR 8 November. Centrale Veiling. Kas-Snijboonen f 2.403.20, Kas-Stek f 1.402.30, y/itte Pronkers 24 ct., Spina zie 2230 ct., Uien f 22.40, Kroten f 1 1.60, Radijs f 0.50, Peen 5 ct., Breekpeen f 1 —2.Andijvie 1327 ct., Prey f 5Sla f0. 504.10, Vellen 813 ct., Bloemkool 1 10 ct., Selderij f 1.50, Druiven per pond 12 ct., Tomaten 'f 1.50—2.40, Spruiten f 10.50 IJ.Savoye Kool f 5.907.20, Roode Kool f 5.708.20, Groene Savoye kool f 2.80 —3.60, Witte Kool f 4-90, Boerekool 2224 cent. Volgende week Woensdag en Vrij dag Veiling. 's-HERTOGENBOSCH, 8 November. (M. tot Expl. van Botermijnen v. Coöp. Roomboterfabr.) Heden werden aangevoerd 14.250 K.G. Hoogste prijs 1.56, laagste prijs 1.50, middenprijs 1.53 per K.G. NOOTDORP, 8 November Eierenveiling. Op de alhier gehouden eierenveiling wer den de volgende prijzen genoteerd: kippen eieren ƒ3.955.70 (aanvoer 1598 stuks), eendeneieren ƒ3.05 per 100 stuks. Hanen 3570 ct. per stuk. Konijnen 0.851.15 per stuk. Kaas 1826 ct. per pond. ROELOFARENDSVEEN, 8 November. Veiling. Druiven 9—11 ct. per pond. To maten A ƒ0.751.50, Tomaten B 0.95— I.80, Tomaten C 5595 cent Tomaten CC. 3060 ct per bak van 25 pond. Andijvie ƒ0.60—1.00, Sla ƒ0.50—3.80 per 100 krop. Kassnijboonen f 2.352.80, idem Stek ƒ1.65—2.10 per 10 kilo. ALPHEN AAN DEN RIJN. 8 November Groenten. Per 100 K.G.: Spinazie 4.20 16.50, Snijboonen ƒ33, Spruitkool ƒ7— II.80, id. H ƒ3—6.30, Kroten ƒ3.10—4.30. Uien 1.70—2.60, Per 100 bos: Radijs 1.90 Selderij ƒ1.60—2.10, Peen ƒ3—5, Kroten ƒ1.201.30, Andijvie 0.60—1, Bloemkool II 3—7, Savoyekool 55.50, Roodekool ƒ2.20—5.20, Wittekool ƒ3, Eierenveiling. Aanvoer 800 stuks. Kipeieren f 3.505.50, Eendeieren f 22- KATWIJK AAN DEN RIJN. 8 Novem ber, Groentenveiling. Per 100 stuks: Bloemkool I ƒ6.50—12.20, Roodekool 12 —15.10, Gele kool 11.50—15. Groenekool ƒ3.20—4.30, Bospeen ƒ5.10—6.80, Andijvie ƒ0,70—1.50, Per 100 K.G.: Eigenheimers: ƒ2.103,60, Drielingen 1,20—1.60, Uien- ƒ2.20—3, Peen ƒ6.20—9.10. Kroten ƒ3.50 —4.20. BOSKOOP, 8 Nov. Bloemenveiling. Gol den Ophelia 1018: Hadley 2040; Clau dius Pernet 3055: Columbia 1522; But- terfley 2040; ^Vilh. Kordes 3o50: Mme Jules Bouché 1018; Rosalandia 2040; Florex 162J; Steward 3550; Wend land 40—70; Chas. P. Kilham 10—15; Edith Helen 4085; Aug. Noaok 1230; Else Poulsen 1630; Gloria Mundi 2040; Hoo ver 1530; Paul Grampel 2030; Pech- told 40—61; Ellen Poulsen 20—33; Brian- cliff 1530; Ingar Ohhow 3055; E. G. Hill 2030; Chrysanten grootbloemig 60— 120; idem tros 1231; Gerbera 15—31; Cle matis Prins Hendrik 150180; Pernettia 20—45; Ligustrum 1315. VEUR, 8 Nov. Groentenveiling. Kropsla le soort f 1.501.50, 2e soort f 1.002.10, stoofsla f 3.00—4.50, peen f 5.00—8.20, to maten (mid.) f 1.502.30. gr. ronden f 1-30 —3.50, e soort f 1.50—1.80, 3e soort f 1.00 1.20, bonden f 1.00—1.50, andijvie f 1.00— 2.40, andijvie per 100 kg. f 2.004.50, spina zie per 4 kg. 4065 cent, Postelein f 12.00 15.50, snijboonen 2832 cent, spercieboo- nen 3042 cent, radijs f 0.50—1.50. prei f 1.202.10, selderie f 0.501.50, druiven f 6.50—9.10. W1SSELNOTEERINGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 24 Londen 7.20M4 New Yorkri1.473 Parijs 9 70 Brussel 24.90 Zwitserland 47 90 Milaan 11.92l/2 Madrid 20 I" Oslo36.45 Kopenhagen32.40 Stockholm 37.40 Praag6.10 Weenen Boedapest Prolongatie 31/4 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3