NIEUWS EEN WAARDEVOL St. Nicolaas-Geschenk ZATERDAG 9 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Het Abessijnsche conflict Groote wapenleveranties door Abessinië gevraagd aan Engeland, België en Tsjecho-Slowakije. LONDEN, 9 Nov. (A.N.P.) Naar ver luidt, heeft de Abessijnsche regeering bij een bekende Britsche wapenfirma een groote order geplaatst voor de levering van munitie en de modernste infanterie- en machinegeweren. Gelijke orders zijn in België en in Tsjecho-Slowakije geplaatst. In Tsjecho-Slowakije zijn o.a. veldartille rie-kanonnen besteld. Eenige Belgische wapenzendingen zijn reeds te Djiboeti aan gekomen. Bescherming der Nijldammen. ALEXANDRES, 9 Nov. (A.N.P.) Egypte gaat voort militaire voorzorgs maatregelen te treffen. Vrijdag is een aan vang gemaakt met het beschermen van de stuwdammen in den Nijl met het oog op eventueel gevaar uit de lucht. De groote dam bij Assoean bijvoorbeeld wordt door luchtdoel-artillerie bewaakt, terwijl ook bij andere dammen en waterreservoirs ge schut is opgesteld. Deze waterwerken zijn van vitaal belang voor de economische welvaart van het land. Bezorgdheid omtrent de pelgrimstochten naar Mekka. ALEANDRIE, 9 Nov. (A.N.P.) De Egyptische autoriteiten maken zich be zorgd over de jaarlijksche pelgrimstocht naar Mekka, welke in Maart zal worden ondernomen. Men vreest, dat de onzekere toestand in de Roode Zee het overbrengen van de duizenden pelgrims uit Oost- en Noord-Afrika zal belemmeren. NIEUWE BESPREKING VAN MUSSOLINI MET SIR ERIC DRUMMOND. LONDEN, 9 Nov. (A.N.P.) Te Londen wordt een bericht tegen gesproken, dat melding maakt van een vlootovereenkomst die tusschen Engeland en Italië tot stand zou zijn gekomen. In officieele kringen weet men hieromtrent niets en het bericht moet op een misverstand berusten in ver band met de besprekingen der Italiaan- sche vlootdeskundigen te Londen of met het onderhoud tusschen Sir Eric Drum mond en Mussolini te Rome. Naar verluidt, zal echter naar aanleiding van den voortgang, die bij de Engelsch- Italiaansche besprekingen is bereikt, ver moedelijk vandaag te Rome een nieuwe bespreking tusschen Mussolini en den Britschen ambassadeur te Rome plaats vinden. Men hoopt, dat dan nieuwe resul taten tot vermindering van de spanning tusschen Engeland en Italië in de Middel lands che Zee zullen worden bereikt. Definitieve besluiten zijn echter nog niet gevallen. zioh 26 deelnemers opgaven, terwijl het Comité voor hen, die niet aanwezig zijn, een datum zal vaststellen tot hoelang deze zich nog als lid kunnen opgeven. Hierna wordt overgegaan tot de verkie zing van een Comité voor deze winkelweek, gekozen worden de heeren J. Schuijt, C. v. d. Togt, Th. Tielemans, C. Deurloo, Q. Bleijs, Oudshoorn en J. Schaapsmeerders. Het inleggeld per deelnemer wordt be paald op 1.terwijl iedere deelnemer verplicht is een advertentie te plaatsen in den uit te geven St. Nicolaaskrant, waar van de kosten worden opgegeven. De Win kelweek zal gehouden worden van Woens dag 27 November tot en met Zaterdag 7 December. De voorzitter deelt mede, dat het Co mité alles zal doen deze winkelweek te doen slagen en aller belangen goed te be hartigen. Burg. Keijzer heeft alle medewer king toegezegd en de voorz. rekent opk op de medewerking van alle deelnemers. Enkele vragen worden naar genoegen beantwoord, waarna de voorzitter, na en kele mededeelingen o.m. betreffende een reclamewagen, enz. en na de hoop te heb ben uitgesproken, dat deze winkelweek voor allen moge slagen, deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze sloot. Sti Josepsgezellen. Zondag 10 Novem ber te 11.30 uur en te 7.30 uur ontspanning. Begin van de winterwedstrijden. Dinsdag 12 Nov. te 7.30 uur Maria-Congregatie, waar na gelegenheid tot ontspanning. Donderdag 14 Nov. Biljartclub A.D.O. Vrijdag 15 Nov. te 8 uur ontwikkelingsavond. Inleider de heer W. Bleijs over „De gesohiedenis van Leidschendam" met lichtbeelden. Zaterdag 16 Nov. ontspanningsavond. K. J. M. V. A.s. Maandagavond te 8.30 uur zal prof. A. Cleophas voor ons inlei den Het eerste noodzakelijke: Ordening van binnen uit". Dinsdag te 7.30 uur Maria- Copgregatje. Woensdagavond cursus Jonge Bakkers. Donderdagavond Studieclub. Vrij dag 15 Nov. feestdag van „St. Al'bertus Magnus". Roode Kruis. By het gehouden examen van het Ned. Roode Kruis zijn alle leden van de transportcolonne van het Ned. Roo- de Kruis, afdeeling Veur-Leidschendam ge slaagd, zoodat aan alle leden het diploma kon warden uitgereikt. SASSENHEIM. Aan de gevolgen overleden. Naar we vernemen is de heer H. Elfrink, welke j.l. Zaterdagavond door een auto is aangere den, aan de bekomen verwondingen over- j leden. De aanrijding van j.l. Donderdag. Na der vernemen we nog, dat de dame, welke is aangereden door een vrachtauto op Don derdag j.l. is de 27-jarige mej. v. Oelen, wonende aan de Hillegommerdijk te Haar lemmermeer,- gehuwd. De toestand is naar omstandigheden redelijk wel. STADS HOE WORDT HET WEER? BETROKKEN EN WINDERIG. DE BILT SEINT: Meest matige tot krachtige Zuid-Ooste lijke tot Zuid-Westelijke wind. Zwaar be wolkt of betrokken met tijdelijke opkla ring. Waarschijnlijk regenbuien. Aanvan kelijk zachter. Hoogste barometerst.: 768.9 te Helsingfors. Laagste barometerst.: 737.8 te Valencia. De hooge drukking nam in het Oosten toe en aangezien in Ierland weer een diepe depressie verscheen nemen de luchtdruk- verschillen Weer toe. De Britsche eilanden hebben by matigen tot zwakken wind op veel plaatsen regen, alleen in het Zuid oosten is de wind krachtig, ten Westen van Ierland waait een Noordwester storm. West-Frankrijk heeft ook regens, in het Oosten viel gisteren te Lyon weer 38 m.m., de temperatuur is in Oost-Frankrijk sterk gedaald. In Duitschland is bij matigen tot zwakken wind de lucht grootendeels betrokken met weinig regen. In Noord- Scandinavië is de vorst bijna verdwenen, in Zuid-Scandinavië valt regen.- In onze omgeving moet krachtige wind met af en toe regen worden verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 9.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ca. Van Zaterdagnamiddag 4.49 uur tot Zon dagmorgen 6.40 uur en van Zondagnamid dag 4.47 uur tot Maandagmorgen 6.42 uur. BOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Zondag 10 Nov. v.m. 1.29 u'ir en nam. 1-53 uur; Maandag 11 Nov. v.m. 2.17 uur en nam. 2.41 uur. DE KAASPRIJZEN De hoogste noteering voor fabrieks- Edammer was gisteren op de Alkmaarsche kaasmarkt 18 per 50 K.G. tegen 20 de vorige week en het vorig jaar in deze week. Dit prijsverschil schijnt belangrij ker dan het is, daar de gemiddelde prijzen van deze week weinig verschillen van die van vorige week, resp. ƒ16 en 16.50. Op dit niveau kon de handel den vopr dezen tijd nogal belangrijken aanvoer van 105.000 K.G. wel opnemen. Ook Engeland is voor dezen prijs weer op de markt, ter wijl de binnenlandsche consumptie, die tegen de verhoogde prijzen van eind Sep tember belangrijk achteruitgang, nu weer normaal wordt. Het ziet er naar uit, dat, behoudens on voorziene omstandigheden, na de hausse van September nu een meer stabiel prijs peil is bereikt. „Msbd." NEDERLANDSCHE TULPENKWEEKERIJ IN HONGARIJE? Naar de Pesti Tözsde bericht, vertoefde on langs een Nederlandsche tulpenkweeker te Boedapest, die met verscheidene belang hebbenden onderhandelingen voerde en voornemens is, met Sperrpengó's een land goed te koopen of te pachten, teneinde daarop tulpen te kweeken. Zoowel de snijbloemen alsook de bollen zouden hoofd zakelijk voor den uitvoer bestemd zijn. Volgens Pesti Tözsde is het de bedoeling vanuit Hongarije met de Nederlandsche tulpen te concurreeren, aangezien in Hon garije met het oog op de zeer lage ar- beidsloonen, de kweek aanzienlijk lager te staan komt dan in Nederland. Afwikkeling achterstallige handelsvorderin gen op Duitsche debiteuren In de week van 4 tot 9 November 1935 is door de Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks RM 900.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De num mers van deze posten liepen van 82083 82446. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitsaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks RM 33,3 millioen. De Sonderkonto-posten waarvoor koersfixee- ring is verkegen, zijn hieronder begrepen. Aan Treuhanderkonto-posten is door De Nederlandsche Bank gedurende dezlfde periode in totaal een bedrag van ongeveer RM 250.000 met de begunstigden afgere kend. Het hoogste afgereknede volgorde- nummer was 1823, Het totale bedrag van de op het Treu- handerkonto Niederlande uitstaande vor deringen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik om streeks RM 19,2 millioen. De Treuhander- konto-posten waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. SPORT WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS Onze landgenooten Pellenaers en Valentijn blijven zich in den zesdaagschen wieler wedstrijd te Parijs uitstekend weren. In het algemeene klassement is ook een dag- noteering opgenomen en het is gebleken, dat de Nederlandsche renners over de laat ste 24 uur de beste prestaties hebben gele verd, waamede zij een groot aantal extra- punten behaalden. Pellenaers en Valen tijn wisten zich gisteravond en ook van nacht te handhaven en bij de neutralisa tie Zaterdagmorgen was de volgende stand op te maken. 1. PellenaersValentijn (Nederland( 161 punten. Met 1 ronde achterstand: 2. De Caluwe Bonduel (België) 162 punten. 3. Guerra— Battesini (Italië) 111 punten. 4. Archam- baudLapebie (Franrijk) 91 p. 5. R. en R. Maes België) 83 p. Op twee ronden achterstand: 6. Magne Pelissier (Frankrijk) 148 p. 7. Le Droge— Le Grèves (Frankrijk) 123 punten 8. Le- ducqSpecher 77 p. Op drie ronden achterstand: 9. Thier- !and) 80 p. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Winkelweek. Op Vrijdag 8 November had in café ,,Het Eiland" een bijeenkomst plaats van de neringdoenden van Veur en Leidschendam ter bespreking van een te houden winkelweek voor St. Nicolaas. De voorzitter van het voorloopig comité de heer J. Schuijt, heette namens het win kelweekcomité allen hartelijk welkom en gaf een uiteenzetting waarom alle nering doenden tot deze bijeenkomst waren opge roepen, daar het den bedoeling is, dat allen aan deze winkelweek meedoen kunnen. Het Comité heeft reeds alles gedaan om dezen avond zooveel mogelijk met gege vens te kunnen komen. Een bonnenstelsel als vorige jaren gaat niet, omdat dit in strijd is met de loterij wet en daarom stelt het comité voor in overleg met burgemees ter Keijzer om een soort zin te doen sa menstellen, welke zin in zijn geheel kan ge vonden worden door diverse puzzledeeltjes aan elkaar te voegen; bij aankoop van 50 cent zal aan de koopers een puzzledeeltje worden gegeven. Hoe de zin zal luiden en hoeveel puzzledeeltjes hiervoor noodig zijn, zal het comité nader overwegen. Elke koo- per kan natuurlijk meerdere puzzles in zenden en heeft dan zoovee! kansen op een prijs als hij puzzles inzendt. De aanwezi- 1 gen kunnen hiermede accoord gaan, waarna VOORHOUT. Volksbond. De Kerkelijke viering van het feest van onzen Patroonheilige St. Wil- librordus heeft plaats op Zondag 10 Novem ber; er zal dan een H. Mis opgedragen worden, voor de levende en overledene le den van den Volksbond, waaronder alle leden uitgenoodigd worden ter H. Tafel te naderen, geschaard achter het vaandel. Het bestuur vertrouwt dat allen hieraan zullen deelnemen. De feestvergadering heeft plaats op 19 en 20 Nov. e.k. Op den 19en Nov. hebben die leden toegang met een dame, wier naam begint met de letter A tot en met de letter K. Op den 20sten Nov. van K tot en met Z. Alleen de leden (persoon lijk) hebben toegang met dame en op ver toon van contributiekaart. Ook zal gelegen heid wezen, om tegen entrée de Feestver gadering mee te maken. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. BEROOVING VAN EEN LANDBOUWER. Drie arrestaties te Alphen aan den Rijn. De politie te Alphen aan den Rijn is er in geslaagd de hand te leggen op drie jon gelui, zekere S., v. W. en K. wonende al daar, die eenige maanden geleden den be jaarden landbouwer B. te Boskoop van een som geld hebben beroofd. De jongelui ga ven zich daarbij uit als ambtenaren van de crisis zuivelcentrale. Terwijl een hunner den landbouwer aan den praat hield, in specteerden de anderen zoogenaamd de wo ning, waarbij- zij uit een least een bedrag van ongeveer 175 toeëigenden. In de laatste dagen had de politie aan- wijziging gekregen, dat de thans gearres teerden zich aan dezen diefstal zouden hebben schuldig gemaakt. Twee van hen hebben reeds een volledige bekentenis af gelegd Zij zullen ter beschikking van de justitie te 's-Gravenhage worden gesteld. BARWOUTSWAARDER. Na den brand in het Raadhuis. In een spoedeisehende vergadering van den raad, welke in verband met den brand op 31 October j.l., waarbij het gemeente huis verloren ging, werd gehouden in het gemeentehuis van Rietveld, is na door den burgemeester den heer P. J Brunt gedane mededeelingen over gemelden brand, op voorstel van den heer Krieger met alge meene stemmen een motie aangenomen, waarin de raad zijn afkeuring uitspreekt over de onjuiste en overdreven berichtge ving betreffende den brand. AGENDA LEIDEN. Zondag, Jaarfeest Afd. Leiden „St. Chris- toffel", 9 uur H. Mis in „De Voor zienigheid", waarna gemeenschap pelijk ontbijt. Feestavond Stads gehoorzaal 8.30 uur. Zondag. Sportuitvoering van de Vrouwe lijke Jeugdbeweging voor Katho lieke Actie „De Graal", Stadsge hoorzaal 8.30 uur. Maandag, Kath. Graf. Bond. Bijeenkomst machinezetters. 8.15 uur Bondsgeb. Dinsdag. Feestavond R.K.H.B.S. Vereen. „St. Bonaventura", R.K. H.B.S., 8 uur. Woensdag. 3e Abonnementsvoorstelling. Opvoering van de „De figurant", door het Centraal Tooneel. Schouw burg, 8.15 uur. Woensdag. Dioc, Ver. van R. K. Onderwij zers. Ledenvergadering, in Den Burcht, 6.30 uur. Donderdag. R. K. Bund van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Herdenking 25-jarig bestaan, Foyer van „Den Burcht", 8.15 'u. Donderdag. Tweede Abonnementsconcert, Willem Andriessen, Stadsgehoor zaal, 8 uyr. Vrijdag. Leidsohe Schouwburg. Jubileyrp- voorstelling „Boefje", 8.15 ur. IIET STADHUIS-CONFLICT. Inzake het conflict tusschen de Ge meente en de aannemers-firma Hiflen en Roosen, schrijft de aannemers-firma het volgende naar aanleiding van een onder houd met mr. Briët, den rechtsgeleerden raadsman der Gemeente. Wij zijn verwonderd, aldus de aanne mers in verband met het conflict der stopzetting van de stadhuisbouw ons mede, dat de rechtsgeleerde raadsnjan der ge meente Leiden de omweg zoekt van een interview en niet de gebruikelijke weg volgt vap te antwoorden op onze aan de- gemeente Leiden, resp. den architect, ge richte mededeelingen. De beweringen van mr. Briët op de voet volgende diene: 1. Wij hebben het bestek zeer goed ge lezen, maar wij hebben ons niet alleen be paald tot het geïncrimineerde artikel 31; het geheelg bestek had onze aandacht. Daaromtrent kan mr. Briët volkomen ge rust zijn. Wij hebben alle maatregelen ge troffen die men volgens recht en gebruik van ons als aanneemster kan eischen, maar denken er niet aan, maatregelen te treffen of kosten op ons te nemen, die eveneens volgens recht en gebruik tot de verplichtingen van besteders behooren. De heer Briët gebruikt het woord „in pakken" van de oude stadhuisgevel en van de bedreigde perceelen. Wij vragen of het aldus inpakken van de bedreigde percee len deze niet volslagen onbewoonbaar had gemaakt en of de bewoners (allen winke liers) hun bedrijf hadden kunnen blijven uitoefenen. Dat zijn de consequenties van inpakken. Meent de heer Briët, dat deze voor re kening van een aannemer kunnen worden gebracht? De lezing van de jurisprudentie ter zake zij den rechtsgeleerden raadsman der gemeente Leiden hierbij beleefd aan bevolen. Dat de gemeente Leiden zelf voelde, dat de zorg voor de belendends perceelen op de eerste plaats op haar zelve rustte, bewijst wel het feit, dat zij zelve de bedreigde perceelen van een nieuwe fundeering heeft voorzien. En zulks niet vóór onze komst op het bouwwerk, maar tijdens de - uitvoering en gedurende onze aanwezigheid ter plaatse. Zonder ons zelf ook maar te verzoeken die maatregelen uit te voeren, dan wel te bekostigen. Deze gedraging van de gemeente Leiden Js niet in overeenstemming te brengen met de bewering van nar. Briët, dat de ge meente Leiden geen voorzorgsmaatregelen kon treffen, daar zij hiermede stilzwijgend de aansprakelijkheid aanvaardde. 2. Ondanks dat z.g. inpakken zou de zelfde toestand zijn ingetreden. Volgens deskundigen, die ter plaatse een onder zoek hebben ingesteld, zouden de peicee- len ingepakt en wel naar de kelder zyn gegaan. Alleen afbraak en latere herbouw kan hier helpen. 3. De directie van de bouw heeft een stutplan ontworpen, dat wij geheel heb ben uitgevoerd, maar ook na de uitvoe ring van dit stutplan hebben wij gewei gerd verder te gaan met heien, omdat het door ons gevreesde gevaar evengoed is blijven bestaan. De gemeente heeft niet te overwegen, of zij arbitrage kan toe staan. Bij nauwkeurige lezing van het be stek en de A.V., zal mr. Briët overtuigd worden, dat de gemeente haar medewer king zal moeten verleenen. Het is te beti'euren, dat mr. Briët zich niet dadelijk op dit standpunt heeft ge plaatst, waardoor een minnelijke en spoe dige oplossing van het geschil zeer zeker ware bevorderd. In verband hiermede mogen wij doen opmerken, dat de ge meente Leiden wel zeer ongebruikelijk handelt. Moeilijkheden doen zich op ieder werk voor. Het is de taak van de mede werkenden, (directie en aannemers) deze moeilijkheden op te lossen. De oplossing werd hier door de ge meente Leiden niet bevorderd. Integen deel bij de eerste duidelijke symptomen i van werking der belendende perceelen hebben wij telegrafisch den wethouder van fabricage op de conferentie met den architect uitgenoodigd. Hoewel deze wet houder zich anders van ieder detail van de bouw op de hoogte stelde, bleef hij EN BLIJVEND is een goed portret Gemaakt door 6544 SLEGTENHORST's Fotowerken (Fa. M. BONGENAAR) Alléén gevestigd: NIEUWE RIJN 46 TELEF. 3010 De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: Bruins Slot, De Bruijne, M. Jager, Niemer en Stark. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dokter Hugenholtz, TeL 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Nov. a.s. waargenomen odor de apotheken G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502, D. J. van Driesum. Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wilheimina- park 8, Oegstgeest, tel. 274. thans op de achtergrond en verscheen niet ter conferentie. De gelukkige omstandigheid, dyt de wethouder deskundig is, had bij dit in wezen toch eenvoudige geschil benut moe ten worden. Wij achten het onjuist en ongebruike lijk, aldus de aannemer v. Hillen te Am sterdam, op deze plaats verder te debat- teeren. Gaarne zullen we dit doen voor de in te stellen cpmniissie van advies, wier oordeel wij met alle gerustheid tegeiyoet zien. Aldus het door den aannemer aan eenige bladen verstrekt comminuqué. Onzerzijds, komen wij dezer dagen op deze aangelegenheid terug. MAATSCHAPPIJ VAN NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. „Griekenland in Oegstgeest". Voor de Maatschappij van Nederlandsche Letterkunde glhier heeft gisteravond dr. D. C. Hesseling uit Wassenaar een voordracht gehouden over „Griekenland in Oegst geest". Een eenvoudige zuil aldus spr. wijst te Oegstgeest de plaats aan waar Wytten- bach, de laatste der vier groote Leidsche classici uit de 18e eeuw, in 1820 begraven is. De plek maakte een deel uit van het buitenverblijf, dat Wijttenbach tot winter en zomerverblijf werd, toen door de ramp van 1807 zijn huis te Leiden onbewoonbaar was geworden. Op dit buitentje kwam.een kring van bewonderaars der Grieksche Oudheid bijeen, die elkander met Griek sche namen noemden en gesprekken hielden door hun geestverwanten met dialogen van Plato vergeleken. De nicht en bestuurster der huishouding van Wijttenbach, later te^ vens zijn echtgenoote, heeft het eigenaardi ge Philhellenisme van dit gezelschap be schreven in eenige Fransche boekjes, waar van de inhoud en de vorm (door geleerde tijdgenooten hoog geprezen) in strijd schij nen met het ware karakter der ook klassie ke gevormde schrijfster, zooals wij dat lee- ren kennen uit sommige brieven, uit de geldelijke hulp door haar aan de Grieken in hun vrijheidsoorlog verleend, en uit een geschrift, dat van oorspronkelijker ver nuft getuigt. „Volk en Vaderland" te Leiden gedrukt Het nummer van „Volk en Vaderland", dat heden verscheen en gedateerd is 9 No vember, is zoo niet geheel, dan toch groo tendeels gedrukt in een gedeelte van •hot gebouw, waarin vroeger gevestigd was de N.V. Boekdrukkerij v.h. L. v. Nifterjk Ilzn. te Leiden. Het kantoor hiervan is gevestigd Kaiserstraat 9 en de drukkerij in de aan grenzende Kolfmakerssteeg 612 Het blad verscheen thans weer in het oude for maat en is acht pagina's groot. Aangezien de grootste geheimhouding werdt betracht was het moeilijk volledige inlichtingen te krijgen, over de financieele verhouding tusschen de N.S B. en de druk kerij. Het blad schijnt hiev echter geheel voor rekening' van „Volk en Vaderland" te worden gedrukt, zoodat de drukkerij en de inventaris althans ten deele, gehuurd of gekocht zijn. aldus ie „Vooruit". De drukkerij in de stille Kolfmakerssteeg werd den laatsten tijd niet meer gebruikt. Totdat van de week in alle stilte een deel van de drukkerij voor „Volk en Vaderland" is ingericht. Door een timmerman is in de drukkerij een houten schot geplaatst, waar achter „Volk en Vaderland" wordt gereed gemaakt. Voor deze afscheiding- staan nog andere machines, die echter buiten gebruik zijn gebleven en op koopers gtaan te wach ten. Van de zijde der N.S.B. werd aan de „Vooruit" nog medegedeeld, dat in nog enkele andere plaatsen, n.l. Rotterdam en Dordrecht, een gedeelte van de oplage klaar gemaakt zou zijn. Van ingewijden vernam het blad daarentegen, dat de geheele opla ge in Leiden zou zijn gedrukt.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2