ZATERDAG 9 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BUD - PAG. 14 IMTERPAROCHIEELE BEGRIJPEN WIJ.... In 't verleden ligt het heden, In het nu wait worden zal. De drie tijdperken: verleden, heden en toekomst omvatten alle menschen en hun daden. Daarom is bovenstaand gedichtje zulk een waarheid. Wij, katholieken, zijn nu eenmaal een speciaal soort menschen. Volgens een oude liberale opvatting zijn we niet eens ge schikt voor dagelij ksch gebruik in de we tenschap; want menschen met dogma's moeten een apartje zijn. Weer anderen be weren, dat de katholieken voor functies in den staat niet deugen. Waarom is nog steeds niet bekend. Wat zien we nu veel gebeuren? Om van dat geleur af te zijn, gooien heel wat men schen hun geloof overboord, in plaats van eens wat studie te maken over bepaalde vragen als daar zijn „Geloof en weten schap" „Godsdienst en economie" „Geld en moraal", 't Is ook gemakkelijker om maar ja te knikken, dan te strijden te gen diverse dwalingen. Maar we vergeten, dat de Kerk op aarde een strijdende is. Haar lidmaten moeten derhalve vechtjassen zijn, anders begrij pen ze hun taak niet. We vergeten dan ook, dat we niet zoo maar den hemel binnenrollen, maar dien moeten verdienen. Ons leven is wel een loopende band naar de eeuwigheid, maar ons katholiek-zijn geeft geen gereserveer de plaats in het paradijs. Daar moest eiken dag door ons aan gedacht worden! Verleden, heden en toekomst drukken een stempel op ieder volk. ,Als van ons domme dingen gezegd zijn, ondervinden wij het nu nog. En als wij dat maar blijven accepteeren en ons niet verweeren, wordt de toekomst niets beter. Wat worden zal ligt in onzen tijd. Be grijpen wij onzen tijd? S. M. EEN REIS, EEN HULDE EN NOG WAT. (Slot). Aan alles komt een eind, ook aan het heerlijk genoegen van een reis naar Keu len. Het lijkt zelfs, alsof vroolijke dingen sneller passeeren dan de minder aangena me. Maar schijn bedriegt. In Nijmegen konden wij met genoegen constateeren, dat de burg over de Waal een werk van geweldige proporties wordt. Er zijn Nederlanders, die van bewondering smelten als ze hooren, hoe of b.v. in Italië moerassen worden drooggelegd, rivieren overspannen en nieuwe wegen gemaakt. Maar dat kunnen ze in ons land immers ook. Van de Zuiderzee maakten we een meer en een flinken polder, overal in ons land zijn nieuwe en zeer goede wegen in aanleg, onze groote rivieren krijgen een vaste oververbinding in plaats van stoom- ponten. En dat alles zonder optochten en ovaties! Geduld is een sohoone deugd. Dat onder vonden wij ook, toen we in den avond ver der wilde naar Arnhem, Utrecht en Lei den. Wachten tot eindelijk onze wagen naar den anderen kant ging, en na een half uur oponthoud (het had erger gekund) ging het naar Arnhem. Al met al had de stoet zich reeds ontbonden en de deelnemers uit Noord-Holland waren ons stukken voor. Maar dat moest wel, want er waren er bij boven uit West-Friesland. De wagens van het district Leiden bleven broederlijk bijeen. Tegen half negen wa ren we door Arnhem en ging het langs de zuidelijke kant der Veluwe naar onze metropool Utrecht. Onderweg is nog af scheid genomen van de Westlanders, toen wij een laatste pauze hielden in de buurt van Rijsenburg bij Driebergen. En nog vol op werden de memorie's opgehaald over de belevenissen in Duiitschland én werd nog afgesproken, om als we nog eens gaan wat uien mee te nemen voor het middag maal! Na een laatste maal „verzamelen" geflo ten te hebben begon het laatste deel van onze Keulsche reis 1935. De koplicbten stoven langs de boomen, het was donker geworden. Dat was in de wagens ook te merken, want de meesten waren in roe rende eensgezindheid aan 't knikkerbol len. Toen Utrecht gepasseerd was, ging het langs, „onze" Rijn naar huis. De dorpen schoven we voorbij als silhouetten in den nacht en we rekenden uit, dat we, zonder pech, nog op Zondag thuis konden zijn. En ja hoor, kwart voor twaalf reden onze drie bussen de Sleutelstad binnen en was er met een dankwoord aan de chauffeurs en met ons „trouw aan Kolping" het einde. Zonder stoornis, zonder eenige pech aan de achttien autobussen, en in volkomen harmonie was de reis geslaagd. Daar had den we zoo op gevlasd en voor gespaard. Maar ook, daar hadden we voor gebeden in onze noveen voor de zaligverklaring van Kolping. Vóór alles was onze reis een be devaart naar het graf van onzen Stichter De Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering onder voorzitter schap van den Burgemeester bijeen. Nadat de vergadering met voorlezing van het ambtsgebed geopend was, werd de heer van der Helm bij loting als voorstemmend lid aangewezen. De notulen der vorige verga dering werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Gratis vervoer openbare lagere schooi-kinderen en verhooging uitkeering bijzonder onder wijs. Vervolgens had zonder heropening der discussie de herstemming plaats over het voorstel van den Burgemeester om de kin deren, die de openbare school te Pijnaoker bezoeken, gratis vervoer toe te staan en aan de bijzondere scholen voor exploitatie vergoeding per leerling 2.meer te ge ven. Het voorstel werd met 4 tegen 3 stemmen aangenomen (tegenstemmers in deze voltallige vergadering waren de hee- ren 't Hart, Eisberg en de Vreede). Na eenige bespreking wordt bepaald, dat over den brug op den Oudeweg geen mo torrijtuigen meer mogen, die met last zwaarder wegen dan 5000 K.G. Suppletoir- kohier hondenbelasting werd ten bedrage van ƒ3.vastgesteld. De verordening tot heffing van drank vergunningsrecht wordt aan een techni sche herziening onderworpen. Bij de behandeling van het voorstel van B. en W. om het Ambtenarenreglement aan te vullen in dien zin, dat de ambtenaren verplicht zijn in de gemeente te wonen, van welk voorschrift B. en W. vrijstelling zouden mogen verleenen, vraagt de heer Lindeman om soepele toepassing in ver band met het salaris der desbetreffenden. Zulks wordt toegezegd, waarna bedoelde bepaling z. h. st. in het Ambtenarenregle ment wordt opgenomen. Aan de orde wordt gesteld het adres van den gemeente-ontvanger aan de Kroon om vrijstelling te verkrijgen van de wetsbe paling tot verplicht wonen in de gemeen te. De Raad moet hieromtrent gehoord worden. De heer Sweere kan zich volko men vereenigen met het prae-advies van B. en W., waarin den Raad in overweging wordt gegeven als zijn meening kenbaar te maken, dat ontheffing van voornoemde verplichting niet meer worde verleend. Dat de ontvanger slechts één zitdag heeft le vert voor de bewoners dikwijls moeilijkhe den op, terwijl spr. het ook billijk acht, dait genoemde functionaris, die zijn salaris van Nootdorp ontvangt ook in deze ge meente woont. De heeren Eisberg en Linde man zijn eveneens deze meening toege daan, waarna de Raad z. h. st. zich met het prae-advies vereenigt. Zijn alle schoolreizen geoorloofd? In behandeling komt het voorstel van B. en W. inzake de vaststelling van de exploi tatievergoeding der bijzondere scholen met 3-jaarlijksche afrekening met het R.K. Schoolbestuur. Het heeft den heer Sweere verwonderd, dat B. en W. in overweging geven de kosten van twee schoolreisjes, en daarnevens een hulde aan hem. Maar ook groeide er een spontane hulde aan on- gen Generaal-Praeses, Mgr. Hürth, uit voort; groeide tevens ons aller bewondering voor het Kolpingswerk in Duitsohland. „Wir werden festhaliten". Wij zullen vasthouden! Deze belofte voor de toe komst is teekenend voor onze broeders van over de grenzen. Er moge een concordaat worden geschonden, priesters opgesloten, vereenigingen ontbonden, in dien strijd groeien de sterke karakters, waarop een christelijke maatschappij kan steunen. Wij zullen vasthouden! Het moge een vast besluit zijn voor alle Gezellen; ja het wor de de strijdleus voor alle katholieken in ons land. En als na jaren zelfs de laatste „Hou zee-er" ten grave is gedaald en weer nieu we dwalingen oprijzen, dan zullen nog dui zenden Gezellen elkander toeroepen: Trouw aan Kolping Aan Kolping trouw! SEVERUS. MAANDVERGADERINGEN. Dinsdag te kwart voor negen is de ver plichte bijeenkomst voor de Gezellen. Zoo als steeds: in eensgezindheid aanwezig! Donderdag te half negen, voor de Ge huwden, de maandvergadering in de bo venzaal. Na afloop ontspanning in de groo te zaal, prijsbiljarten etc. LOTERIJ DER RERAITECLUB. Nog niet ingeleverd zijn de volgende nummers: 147, 274, 278, 289, 300, 317, 582, 625, 700, 723, 746. Gelegenheid tot inleve ring heden, Zaterdagavond van 810 uur, aslmede Zondagmiddag van 12 uur, in het Gezellenhuis. De prijzen wachten! MEDEDEELINGEN. Commissaris A. Friesema heeft den Pr ae- ses om ontslag verzocht. Bij inwilliging daarvan zal volgende week zijn opvolger benoemd worden. De leestafel bevat lectuur, die eigendom is van de vereeniging. Wel lezen, maar niet meenemen s.v.p. BOEKHOUDCURSUS. Al degenen die deelnemen aan onze boekhoudcursus worden Zondagavond a.s. om kwart voor 9 verwacht in de Joseph- Gezellenvereen. Een kleine bespreking over tijd en plaats. Wij kunnen de jongens vast mededeelen, dat de kosten niet meer dan 3.zullen bedragen. GEMEENTERAAD VAN NOOTDORP t.w. naar Artis ten bedrage van 185.70 en naar Cirous Sarrassani voor 65.niet voor verrekening in aanmerking te doen ko men. Volgens jurisprudentie zijn deze rei zen geoorloofd, meent spr., die dan ook gaarne zag, dat het schoolbestuur deze kosten vergoed kreeg. De voorzitter zegt, dat B. en W. van meening zijn, dat speciaal bezwaar wordt gemaakt tegen betaling van deze reizen, omdat een bezoek aan Circus Sarrassani niet in 't belang van het onder wijs geacht kan worden, terwijl evengoed een dierentuin in den Haag of Rotterdam bezocht had kunnen worden, hetgeen min der kosten meebrengt. Wanneer de Raad zou besluiten deze uitgaven niet in de re kening op te nemen, hetgeen B. en W. ad- viseeren, en het schoolbestuur kan zich hiermede niet vereenigen, dan is beroep mogelijk en kunnen Gedeputeerde Staten in deze kwestie uitspraak doen. Het ge meentebestuur weet dan, waar het zich in den vervolge aan heeft te houden. De heer Lindeman sluit zich bij het door den heer Sweere gesprokene aan, temeer daar deze uitgaven reeds in 1931 zijm gedaan en nu sterk bezuinigd wordt op de R.K. School. De heer Sweere blijft van meening, dat het schoolbestuur recht op uitkeering heeft, maar legt zich neer bij den door den voor zitter geopperden gang van zaken. Z. h. st. wordt het voorstel van B. en W., waarbij voorgesteld wordt, dat met die School met den Bijbel, die 52.55 aan voorschot te veel heeft ontvangen, verrekening van dit be drag zal plaats hebben en de R.K. School in de gemeentekas heeft terug te storten 1755.82, aangenomen. B. en W. stellen den Raad voor tot ge meentearts met ingang van 1 Januari 1936 te benoemen den heer P. H. Kloos, onlangs als arts in deze gemeente gevestigd. Met algemeene stemmen kan de Raad zich hier mede vereenigen. Toeslag in ziekenfonds voor werkloozen. Door de R.K. Volksbond en de Chr, Land- arbeidersbond is verzocht aan de werkloo zen een tegemoetkoming te verstrekken in de kosten van ziekenfondsen. B. en W. zijn van oordeel, dat redenen om de werk loozen op dit punt te hulp te komen aan wezig zijn en stellen dan ook voor een ge meentelijken toeslag van 50 pet. te verlee nen, echter alleen aan de werkloozen, die in het fonds van den alhier wonenden ge meentearts Kloos zijn georganiseerd. De heer Sweere brengt B. en W. hulde voor dit voorstel, al ontveinst hij niet, dat deze voorgestelde regeling voor sommigen moei lijkheden met zich medebrengt. Ook B. en W. hebben deze moeilijkheid onder de oogen gezien, maar zijn na uitvoerige be spreking van oordeel, dat de billijkheid ge biedt, dat het door de gemeente verstrekte geld ook in Nootdorp moet blijven. Vandaar dat zij hun voorstel zoo hebben ingekleed als het hier besproken wordt, met alle waardeering overigens voor de in deze ge meente uit andere plaatsen komende ge- neesheeren. De heer Lindeman ziet een zekere dwang voor de werkloozen om zich aan te sluiten bij het doktersfonds van dr. Kloos, hetgeen hij afkeurt. Ook de heer Eisberg maakt bezwaar tegen deze rege ling. Het voorstel, in stemming gebracht, wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen (tegen de heeren Lindeman, 't Hart, Eis berg en de Vreede). Ingesteld is een Commissie van samen werking tusschen Polder en Gemeente, welke het voornemen heeft na te gaan of eventueele wegenverbetering mogelijk is Het opmaken van plannen kost geld, wes halve B. en W. een orediet van 125. daartoe aanvragen, hetgeen met algemee ne stemmen wordt verleend. Eveneens wordt met algemeene stemmen besloten tot wijziging der legesverordening betreffende de kosten van ventvergunnin gen. Overeenkomstig de conclusie van een door „Stad en Landschap" uitgebracht rap port, stellen B. en W. voor om over te gaan tot het doen vervaardigen van een uitbrei dingsplan, voor welks kosten ad maximum 600.een crediet wordt aangevraagd. De Raad, volkomen het belang van een derge lijk plan inziende besluit z. h. st. het ge vraagde crediet te verleenen. Ambtswoning Burgemeester, Ter behandeling komt een voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen van 16.000.voor stichten van een ambtswo ning van. den Burgemeester aan den Kerk- weg en dat college tevens te machtigen het uitvoeren van alle daartoe benoodigde maatregelen als het aankoopen van grond, het houden van ondershandsche aanbeste ding enz. De voorzitter merkt op, dat hij zich bij de voorbereiding van dit voorstel afzijdig heeft gehouden en verzoekt wet houder Post de sprekers te beantwoorden. De. heer de Vreede vindt het plan niet slecht, maar de kosten van ƒ16.000.ko men hem wat hoog voor. „Zijn de omstan digheden er wel naar om zoo'n woning te bouwen?" vraagt spr. Wethouder Post oor deelt de kosten voor een Burgemeesters woning, waaraan bijzondere eischen zijn te stellen, zeker niet te hoog. Wat de tijd be treft, deze kon niet gunstiger zijn om te bouwen; de woning belooft een sieraad voor de gemeente te worden. De heer de Vreede spreekt zijn verwondering er over uit, dat de heer van Tilburg opdracht heeft gekregen plan en bestek te maken, was het niet beter geweest een architect van bui ten de gemeente daarvoor te nemen? De prijs van 16.000.voor een flinke Burge meesterswoning vindt de heer Sweere met te hoog. Hij meent een waarschuwing te moeten laten hooren vooral niet in verge lijking met den weg te laag te bouwen. Spr. juicht het voorstel van ganscher harte toe. ALBERTUS DE GROOTE. Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria en Credo. Gewone Prefatie. ZONDAG 10 Nov. Twee en twintigste Zondag na Pinksteren. Mis: Si iniquitates. 2e gebed v. d. H. Andreas Avellinius; 3e v. h. octaaf v. d. H. Willibrordus; 4e v. d. H.H. Tryphon en Gezellen, Martelaren; 5e tot den H. Geest. Prefatie v. d. Allerh. Drie- eenheid. Kleur: Groen. Hoe goed en aangenaam is het aan God één te zijn als broeders in de belijdenis van het H. Evangelie! Dat brengt rijke zegen (Graduale). Wij moeten echter erkennen, dat ons gedrag niet altijd in overeenstem ming is geweest met de in het H. Evangelie vervatte Leer van Ghristus. Daarom vra gen wij met aandrang en vertrouwen ver giffenis (Introitus, Gebed, Communio). Gehoor gevend aan den vermanenden wensch van den Apostel, willen wij met de genade van het H. Misoffer (Stilgebed; Postcommunioonze liefde vermeerderen (Epistel) en in offervaardige liefde tot God geven, wat Hem toekomt: een leven over eenkomstig Zijn heilige geboden. (Evan gelie). MAANDAG 11 Nov. Mis v. d. Martinus, Bisschop en Belijder: Statuit 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Willibrordus; 3e v. d. H. Menna, Martelaar; 4e tot den H. Geest. Kleur: Wit. De H. Martinus was eerst officier in het Romeinsche leger. Door de reinheid zijner zeden, zijn nederigheid en moed won hij die achting zijner soldaten. Als officier reeds muntte hij uit in liefde en goedheid jegens de armen. Bij de poort van de stad Amiëns ontmoette hij eens op een zeer kouden win terdag een arme bedelaar, die zeer schamel gekleed was en bijna van koude bezweek. Zonder aarzelen trekt Martinus onmiddel lijk zijn zwaard, snijdt zijn soldatenmantel middendoor en geeft die helft aan de be delaar. 's Nachts verscheen hem Christus, met die halve mantel omkleed en zeide, dat Martinus Hem die geschonken had en diens liefdedaad had aanvaard. Op ongeveer veertigjarigen leeftijd verliet Martinus het leger en, na een godvruchtig leven van meerdere jaren werd hij gekozen tot Bis schop van Tours. Als bisschop was de hei lige onvermoeid in zijn pogen het heiden dom uit te roeien. Alle afgodentempels vernietigde hij en wist ten slotte, na zeer veel tegenstand, er in te slagen de heiden- sche godsdienst uit zijn bisdom te verban nen. Dertig jaren lang bestuurde St. Mar tinus zijn bisdom. Na zijn dood werd hij onmiddellijk als een heilige vereerd. DINSDAG 12 Nov. Mis v. d. H. Livinus, Bisschop en Martelaar: Statuit. (Zie in het Feesteigen v. h. Bisdom) 2e gebed v. d. H. Martinus I, Paus en Martelaar; 3e v. h. octaaf v. d. H. Willibrordus; 4e tot den H. Geest. Kleur: Rood. De H. Livinus heeft het heilig geloof ver kondigd in de omstreken van Gent en waarschijnlijk ook in Vlaanderen. Aange vallen door eenige heidenen werd hem de tong met een tang uit den mond gerukt en met een bijl den schedel gekloofd. WOENSDAG 13 Nov. Mis v. d. H. Dida- cus, Belijder: Justus. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Willibrordus; 3e Concede (ter eere van Maria); 4e tot den H. Geest. Kleur: Wit. Om inniger met God vereeniigd te zijn trad de Spanjaard Didaous in het klooster, waar hij een beschouwend leven leidde. Later door Paus Nioolaus V belast met de ziekenzorg, genas hij, de vurige Maria- vereerder, vele zieken door met olie uit de lamp, welke voor Maria 'brandde, de zieken te teekenen met een kruisje. DONDERDAG 14 Nov. Octaafdag van liet feest v. d. H. Willibrordus. Mis: Statuit (als op 7 Nov.). 2e gebed v. d. H. Josa- phat, Bisschop en Martelaar; 3e tot den H. Geest. „Met den dag groeide het getal der geloo- vigen door de ijvervolle prediking van den man Gods". H. Willibrordus bid voor het dwalende Nederland, opdat de bekeeringen steeds talrijker mogen worden. VRIJDAG 15 Nov. Mis v. d. H. Albertus de Groote, Bisschop, Belijder en Kerklee raar. In medio. 2e gebed tot den H. Geest. Kleur: Wit. De H. Albertus is een der grootste ge leerden der Kerk. Opmerkelijk is, dat hij van nature heel weinig talenten had voor de studie. Zijn rijke overvloed van gees tesgaven heeft hij ontvangen door de voor spraak van Maria, onder wier bescherming hij reeds als kind door zijn brave moeder gesteld was. Op hoogen leeftijd (het was tijdens een twistgesprek) werd de Heilige weer onwe tend, zoo als Maria hem, nog kind, reeds had voorspeld. Kort daarop stierf de heilige. ZATERDAG 16 Nov. Mis v. d. H. Lebuï- nus, Belijder: Os Justi. (Zie het feesteigen v. h. Bisdom) 2e gebed v. d. H. Gertrudis, Maagd; 3e tot den H. Geest; 4e voor den Paus. Geen Creda. Kleur: Wit. Lebuïnus, geboortig uit Engeland, kwam naar ons land om het Evangelie van Chris tus te prediken. Met de H. Marcel linus wend hij door den H. Gregorius, Bisschop van Utrecht, naar Overijssel gezonden. De „Apostel van Overijsel" vestigde zich te De venter, waar hij een kerk bouwde, om van daar uit te werken aan de bekeering van de Overijselsohe bevolking. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: Het octaaf v. d. H. Willibrordus wordt niet gevierd. Alleen Zondag en Vrijdag Credo. DINSDAG. Mis v. d. Z.Z. Gabriël Ferretti en Joannes van de Vrede, Belijders: Con- fiteantur. 2e gebed v. d. H. Martinus; 3e A Cunctis (om de voorbede der Heiligen); 4e tot den H. Geest. WOENSDAG. Eigen Mis v. d. H. Didacus, Belijder: Humiliavi. 2e gebed tot den H. Geest. DONDERDAG. Mis v. d. H. Josaphat, Bisschop en Martelaar: Gaudeamus. 2e ge- be dtot den H. Geest. Kleur: Rood. ZATERDAG. Mis v. d. H. Agnes van As- sisië, Maagd: Vultum tuum. 2e gebed v. d. H. Gertrudis; 3e tot den H. Geest; 4e voor den Paus. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. Wethouder Post merkt op, dat B. en W. er prijs op stellen als er goede huizen aan den Kerkweg komen en meent, dat die ge meente het voorbeeld dient te geven. De heer Lindeman acht een geschikte woning mogelijk voor dien prijs, maar spoort aan vooral niet hooger te gaan. De financie ring kan ten volle spr.'s goedkeuring weg dragen. „Vanzelfsprekend zullen B. en W. trachten de kósten zoo laag mogelijk te houdén", aldus Wethouder Post. Teneinde de raadsleden in de gelegenheid te stellen een goed oordeel te kunnen vormen, circu leert de teekening van de te bouwen wo ning. Op een vraag van den heer Sweere of de verplichting opgenomen wordt arbei ders uit Nootdorp te nemen, antwoordt Wethouder Post, dat zooveel mogelijk vak lieden uit de gemeente genomen moeten worden. De heer Eisberg vindt de lasten voor de gemeente te zwaar en kan zich, evenals de heer de Vreede, er niet mede vereenigen, dat de heer van Tilburg, die plan en bestek maakt, ook in de gelegen heid wordt gesteld in te schrijven als aan nemer. Wethouder Post acht dit laatste geen overwegend bezwaar. Met 5 tegen 2 j stemmen wordt het voorstel van B. en W. dan aangenomen (tegen de heeren Eisberg en de Vreede). Verlaging opcenten personeele belasting. De begrooting voor het electrisch be drijf wordt vastgesteld, Afd. I baten en las ten 12.912.50 en Afd. II inkomsten en uit gaven 7612. Bij de algemeene beschouwingen over de gemeentebegrooting maakt de heer Linde man den ambtenaren een compliment voor de wijze, waarop de begrooting dit jaar voor 't eerst geheel ter secretarie is getypt, hetgeen weer een welkome besparing ople verde. Het verheugt spr. te constateeren, dat de financieele toestand der gemeente voorstel van belastingverlaging en extra aflossing van 1000.toeliet. Bij de artikelsgewijze behandeling zegt de heer Lindeman het te betreuren, dat de gratificatie voor den Rijksveldwachter ver laagd is. Spr. heeft voor het werk van dezen functioiharis niets dan lof en zou het be drag van 40.willen handhaven. De Burgemeester zet uiteen, hoe op verlan gen van den Minister het salaris van de gemeentepolitie is verlaagd. Nu echter deze een lager salaris geniet dan de Rijksveld- wacht, achten B. en W. het billijk, dat de gemeente-gratificatie verlaagd wordt, waar mede de heer Lindeman zich kan vereeni gen. Het bedrag per leerling der bijzondere scholen voor exploitatievergoeding ziet de heer Lindeman op 8.voorgesteld. Daar zooeven deze vergoeding voor 1935 gebracht is op 10.stelt spr. ook deze raming voor komend jaar voor. De voorzitter zegt, dat duidelijk in de toelichting staat, dat deze vergoeding voorloopig op 8.ge stelde kan worden. Dit betreft slechts een voorschot; bij de afrekening ware nader te overwegen of in verband met den finan- cieelen toestand meer mogelijk is. Ten deze moet vertrouwen in het college van B. en W. gesteld worden. De heer Sweere is het met den heer Lindeman eens en wil gaarne de toezegging, dat de uitkeering 10. wordt. Na een opmerking van den voor zitter, dat de Raad altijd bij de definitie ve afrekening gelegenheid krijgt zich uit te spreken en dat dit college zich over tuigd moet houden van de goede bedoeling van B. en W. om de vergoeding op onge veer 10.— voor te stellen, leggen de hee ren Lindeman en Sweere zich neer bij het geraamde bedrag. De Raad besluit de verordening op de heffing der perconeele belasting te herzien in dien zin, dat inplaats van 100 opcen ten 90 geheven zullen worden. Hierna wordt de begrooting in zijn geheel met al gemeene stemmen aangenomen. Nadat die heeren Lindeman en Sweere van de rondvraag gebruik hebben ge maakt wordt de openbare vergadering door den vooraitter gesloten. (Linkerhelft van het bord: wit; rechter helft: rood© rood doorge streepte zwar- teP)=« Aan de rechterzijde Da link er- der straat Is parkeeren dus vrij. verboden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14