De haven van Terschelling krijgt een nieuwe schoeiïng. Een kijkje op de werkzaam heden De strijd om Makaile. Askari's tijdens den jongsten opmarsch naar de stad, welke thans door de Italiaansche troepen bezet is Een traai exemplaar op de groote nationa'e pluimveetentoonstelling welke door de Nederlandsche Tentoonstellingsclub .De Postduif te Rotterdam wordt gehouden De nieuwe Duitsche Rijksvlag voor leger en vloot is deze week officieel in gebruü gesteld De vlag wordt geheschen Benito Mussolini op het balcon van het Palazzo Venezia te Rome tijdens de feestelijke herdenking der Italiaansche overwinning in 1918, Mr dr N Polak, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, zal 1 December a s afscheid nemen van zijn rechteiiijke loopbaan in verband met het bereiken van den zeventig jarigen leeftijd FEUILLETON. HAAR MOEDERS EVENBEELD Naar het Engelsch van LOUIS TRACY. (Nadruk verboden), 841 XXIX. Een flankaanval, Petch ging in volle vaart achter de „Essex" aan. De jongeman had er al een heele dag van tuffen opzitten, maar hij voelde zich verjongd door de gedachte de schoone Polly van dienst te kunnen zijn en bovendien was de jacht achter een ont voerde dame op zichzelf reeds een opwin dende bezigheid, die hem zijn verlangen naar rust en een avondmaal deed verge ten. De wagen had een flinken oorsprong, maar dat leek den motrryder, die niet te gen een honderd-kilometer-gangetje op- zag, geen onoverkomelijk bezwaar. Hij schoot den weg naar Hillington in en merkte tot zijn voldoening, dat het stof dat de auto deed opwarrelen, onmis kenbare aanwijzingen omtrent de te vol gen richting gaf. Veles, die er anders ook niet tegen op tag om als een bezetene langs 'sHeeren wegen te stuiven en die de tocht ook in een waanzinnig tempo begonnen was, be dacht, nadat hij bijna met de motorfiets in botsing was gekomen, dat het in de hui dige omstandigheden aanbeveling verdien de, niet teveel op het spel te zetten. De weg was tamelijk rijk aan bochten, telkens de den zich vernauwingen voor, moest hy groepjes huizen, gehuchten en dorpen pas- seeren, die hem noodzaakten zijn gang te matigen, wilde hij geen ongelukken maken en het slot was, dat Petch, toen de Essex zich door het dorpje Southal wrong, de „Essex" had ingehaald. Veles schrok op door een luide stem achter de auto, die het ronken van den motor overstemde: „Hè.... stop!" Hij keek over zyn schouder en zag de motorfiets met haar berijder als een don ker silhouet achter het schijnsel der kop lampen. „Hallo!" riep Veles, niet weinig geschrok ken, maar toch geen oogenblik zijn tegen woordigheid van geest verliezend, terug. „Wat is er?" Het moment was gekomen waarop Petch had moeten handelen, een van de honderd- en-één-dingen doen, die hem naderhand invielen, maar de situatie overweldigde hem; misschien ook speelde zijn vermoeid heid hem parten. Hij aarzeldehet eeni- ge waartoe hy by machte scheen, was roe pen: „Ik weet wie je bent! Je kunt me niet meer ontkomen! Daar zit het meisje.... ik zie haar duidelijk...." Veles wachtte niet tot den motorrijder uitgesproken was. Met een onderdrukten vloek trapte hy op het gaspedaal eh zon der zich om mogelijke gevaren te bekom meren. liet hii de auto vooruitschieten. Veles wist dat het nu een kwestie van er-op of er-onder was, en alle terreinhin dernissen met superieure minachting ne- geerend vervolgde hij in een razende vaart zijn weg en veroorzaakte groote opschud ding in de dorpskommen, waar hij door heen wervelde. Pas toen hy de buitenwij ken van Londen bereikte, ging het nood gedwongen wat bedaarder. Winifred, nog steeds onder invloed van het bedwelminngsmiddel beleefde deze heele wilde rit als in een droom. Veles' hersens waren inmiddels onafge broken bezig geweest en hadden een plan gevormd. En aan zelfbeheersching en durf om het uit te voeren, ontbrak het hem niet. Maar voor het succes was hij ook aangewezen op de schranderheid en de discretie van de handlangers, die hij op Moore-House achter gelaten had. Het was onmogelijk Winifred tot in het oneindige in gevangenschap te houden of te beletten dat anderen haar te hulp kwa men. Dat had de aanval op hun schuil plaats voldoende getoond en ook die suf kop van een motorrijderals die, in- plaats van hem verwezen na te staren, zich aan den wagen had vastgegrepen en zich er in geheschen, dan had dat ook een on- pleizierige complicatie kunnen geven! Neen, de wanhopige poging moest wor den gewaagd. De vraag was nu maar of Fowle zyn mond zou houden? Veles ver- wenschte Fowle inwendig. Als die ellen dige kei'el er niet was geweest, zou Cars- haw nooit met Winifred in aanraking zyn gekomen en het meisje nu als was zyn in de handen van Rachel Craik, Veles had kamers in Shepherd's Bush. Voor die woning liet hy de auto stilhou den. Hij greep Winifred onzacht bij den arm en snauwde tegen haar: „Als je schreeuwt, worg ik je!" Nog half verdoofd door de chloroform en door en door koud door den rit in den open wagen, waarvoor ze niet voldoende ge kleed was geweest, was het meisje gees telijk nog physiek in staat zich te verzet ten. Hy voerde haar naar den voordeur en opende die met zijn sleutel. Het geluk diende hem: zijn hospita was uit. Dat bespaarde hem de noodzakelijk heid van een explicatie. Hij hield Winifred met brutale dreige menten in bedwang, zocht uit de bezit tingen van zijn kostjuffrouw eenige war me kleedingstukken bijeen en dwong het meisje die aan te trekken. Vervolgens bond hij een zijden halsdoek om haar mond en kin. Bond haar handen op haar rug en wierp een lange, donkere shawl om haar hoofd en schouders. Daarop diepte hy in de bykeuken een doos zwarte was opverf zou hem be ter van pas zijn gekomen, maar die bleek niet voorhandenen Winifred half dra gend, keerde hy naar de auto terug. Hij joeg een paar nieuwsgierige straat bengels weg, hielp het meisje in den wa gen en ging zich vervolgens bezighouden met de nummerplaten Hij besmeerde het eerste en het laatste cijfer met zwarte was. met het resultaat dat de identiteit van de „Essex" in den donkeren avond gron dig veranderd was! Deze truc hielp hem behouden naar zijn einddoel. Petch was, nadat Veles er in volle vaart vandoor was gegaan, beteuterd blijven staan en pas na verscheidene oogenblik- ken had hy zijn tegenwoordigheid van geest in voldoende mate terug gekregen om de vervolging voort te zetten Maar Veles zorgde nu, dat hij zyn voorsprong behield en de arme Petch had weinig kans meer om de zoo triumfantelijk begonnen expe ditie tot een goed einde te brengen. Toch gaf hij het niet op en toen hy na een poos 'n inspecteur van politie ontmoette, haastte hy zich dezen op de hoogte t brengen. Het was den inspecteur direct duidelyk, dat het hier een ernstig geval betrof en niet een of andere misplaatste grap; de mo torijder gaf wel omschreven feiten: de plaats waar vermoedelijk misdrijf was ge pleegd en het nummer van den auto, waar in zich waarschijnlijk de dader en zijn slachtoffer bevonden. Het duurde niet lang of de telefoon werd in werking gesteld en een heele serie agenten die op belangrijke Londensche verkeerspunten geposteerd stonden, ke ken scherp uit naar een Essex met een nummer dat in de duizenden liep, waarin een man zonder hoed en een meisje zon der hoed gezeten waren, zonder evenwel aandacht te schenken aan een wagen van hetzelfde fabrikaat met een aanmerkelijk lager nummer en met als inzittenden een onopvallend paar menschen. Om zes uur den volgenden morgen werd de opmerkzaamheid van een agent, die in Govent Garden surveilleerde, getrokken door een onbeheerde auto, dit al gerui- men tyd stond voor een van de vele café's die de marktbezoekers van maaltijden voorzien, en de man swlde een onderzoek in naar den eigenaar. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13