Vreemde cheques IPien bankpapier WOENSDAG 6 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 BB \a. Teu tö. i.I«I. KANTOREN TE: ALPHEN aid. RIJN - Stationsstraat 34-36 BODEGRAVEN, iederen Dinsdag 10—12 uur^ Hotel ,van Haatten'' LEIDEN, iederen Vrijdag 10—12 uur 6407 Hotel „Bellevue" LANDELIJKE VERGADERING VAN BOUWPATROONS. Groote bijeenkomst te Den Haag. Hedenmiddag om half twee ving in de groote zaal van den Dierentuin te Den Haag de groote landelijke vergadering aan uitgaande van de samenwerkende Werkge versverenigingen in het Bouwbedrijf. Daar de commissie van voorbereiding reeds een opgave van 3000 deelnemers had ontvangen werd deze vergadering tegelij kertijd gehouden in het Gebouw v. Kunsten en Wetenschappen te Den Haag, waar de zelfde sprekers het woord voerden. Behan deld werden Werkverschaffing, Werkver ruiming en Eigen Beheer. Wij komen hier morgen nader op terug. DE WERELD-JAMBOREE IN 1937. rinanoieele en moreele medewerking van de Regeering. Naar wij vernemen, is de Regeer in g be reid op, de begrooting voor 1936 een bedrag van ten hoogste 20.000 uit te trekken en dit onder bepaalde voorwaarden beschik baar te stellen voor de Wereld-Jamboree der Padvinders in 1937. Ook heeft de Re geering zich bereid verklaard haar moree le medewerking te verleenen, wanneer de Jamboree van 1937 in Nederland wordt ge houden. Van de vraag, hoe ver die moreele mede werking zich zal uitstrekken, hangt af, of de Nederlandsche Padvindersbeweging het zal aandurven om de internationale Pad vinderij uit te noodigen de Wereld-Jambo ree in 1937 in Nederland te houden. DE NIEUWE SPELLING. En de aanschaffing van leermiddelen. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben behandeld een beroep van de vereeniging- De Elout van Soeterwoudeschool te 's-Gra- venhage tegen het besluit van den Raad van 'S-Gravenhage, houdende weigering van medewerking bij de aanschaffing van een nieuwe taalmethode op een tweetal scholen dier vereeniging. In verband met het onderwijs in de nieuwe spelling achtte de vereeniging de aanschaffing van nieuwe leermiddelen noodzakelijk en vroeg krachtens art. 72 der L.O.-wet medewerking aan den raad, die deze aanschaffing niet noodig vond. Namens appellante verdedigde mr. J. J. Hangelbroek inwilliging van het verzoek. Mr. J. v. Andel, optredende namens het gemeentebestuur, zeide, dat inwilliging van dit verzoeke, vanwege de consequen tie tienduizenden kosten zou aan de ge meenten. Want niet alleen taalboekjes, maar ook de geschiedenisboekjes, de at lassen, enz. zouden moeten worden ver nieuwd. De leerlingen hebben bovendien niet de minste moeite en leeren de spel- ling-Marchant gemakkelijk aan. Het is ook voor de leerlingen zeer gewenscht, dat zij de correcties zelf aanbrengen. Het karak ter van een opleidingschool wordt volgens pleiter door het schoolbestuur overschat. Ged. Staten zullen later in deze zaak be slissen. REGEERINGSCOMMISSARISSEN VOOR CRISISZAKEN Gelijk wij destijds mededeelden, heeft mr. dr. A. A. van Rhijn, in verband met het feit, dat hij het secretaris-generaal schap van twee Departementen heeft aan vaard, den Minister van Landbouw en Visscherij verzocht hem van zijn functie van regeeringscommissaris voor de turf, de pluimveehouderij en de visscherij te willen ontheffen. In verband hiermede ligt het in het voornemen van den Minister van Landbouw en Visscherij den regeeringscommissaris voor de industrie, dr. W. L. Groeneveld Meijer te benoemen tot Regeeringscom missaris voor de turf. De pluimveezaken zulln worden behartigd door den heer ir. J. G. Tukker, directeur der Nederland sche Centrale voor Eieren en Pluimvee. Deze zal worden benoemd tot adviseerend lid voor de pluimveehouderij van het Col lege van Regeeringscommissarissen, opdat voldoende contact tusschen de Centrale en het College aanwezig is. De regeling van het Regeeringscommissariaat voor de Visscherij is nog in nadere overweging. MINISTER SLINGENBERG BEZOEKT DE H. LANDSTICHTING. Z.Exc. de minister van sociale zaken mr. Slingenberg heeft hedenmorgen een be zoek gebracht aan de H. Landstichting in verband met plannen voor werkverschaf fing in de gemeente Groesbeek, waar het aantal werkloozen zeer groot is. De mi nister werd ontvangen door den vicaris der H. Landstichting, den Z.Eerw. heer A. Suys, en den burgemeester van Groesbeek jhr. v. d. Toll. Na het bezoek aan de H. Landstichting vertrok de minister naar Rumpen in Lim burg, waar hij hedenmiddag een R.K. en een Christelijk werkkamp voor jeugdige, tverkloozen zou openen. Katholieke Onderwijzers Verbond. Door het bestuur van het Katholieke On derwijzersver bond is een adres verzonden flan de Tweede Kamer en aan de Regee ring inzake de voorgenomen Onderwijs- bezuinigingen. Het Katholieke Onderwijzers Verbond. 2al op 9 November a.s. te Utrecht een bui tengewone Verbondsvergadering houden tot het houden van besprekingen over de algemeene toestand van het Onderwijs en de Onderwijzers in verband met de voor genomen maatregelen der Regeering. De vergadering wordt gehouden in de nieuwe vergaderzaal van hotel „Noord- Brabant" te Utrecht en begint te 16.30 uur. KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET AARTSBISDOM. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Velp (G.) den Zeereerw. heer J. Th. J. M. Müter, tot pas toor te Dalmsholte (Lemelerveld) den Zeereerw. heer H. F. M. Morselt en tot pastoor te Nieuwe Pekela den Zeereerw. heer G. G. van den Hurk en heeft be noemd tot pastoor te Balk denZeereerw. heer H. A. Wieggers. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN PATER DAMIAAN Zal aan boord van een Amerikaansch oorlogsschip naar Antwerpen worden overgebracht De „Msbd." meldt: Betreffende de over brenging naar België van het stoffelijk overschot van den in 1899 aan de me- laatschheid op de Hawaii-eilanden over leden Vlaamschen missionaris, pater Da- miaan de Veuster, bijgenaamd de Apostel der Melaatschen, wordt nader vernomen, dat het koning Leopold is geweest, die op verzoek van kardinaal van Roey aan den president der Vereenigde Staten schrifte lijk heeft verzocht, het stoffelijk over schot van pater Damiaan naar België te laten, overbrengen. Deze machtiging was noodig, omdat het graf van pater Damiaan destijds tot na tionaal monument der Hawaii-eilanden is verklaard. Het graf bevindt zich in het melaatschendorp Kalawao, dat thans ech ter geheel is verlaten. Ondanks het feit, dat het graf op staats kosten voortdurend wordt bewaakt, waren de oversten der Congregatie van de H.H. Harten van Jesus en Maria, waartoe pa ter Damiaan behoorde, van oordeel, dat het stoffelijk overschot beter in België zelf zou kunnen worden bewaard. Thans wordt vernomen, dat president Roosevelt niet alleen op het verzoek van koning Leopold is ingegaan, maar dat hij ook besloten heeft, het stoffelijk overschot van den missionaris naar Antwerpen te doen overbrengen aan boord van een Amerikaansch oorlogsschip. Dadelijk na de aankomst te Antwerpen zal het naar Leuven worden overgebracht, om er te worden bijgezet in de kapel der paters van de H. Harten van Jesus en Ma ria, van waaruit pater Damiaan in 1863 naar de missie van Hawaii is vertrokken, om er, tengevolge van zijn verblijf onder de melaatschen, aan deze vreeselijke ziek te te sterven. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Leidsche postambtenaren vrijgesproken. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den brievenbesteller Tj. S. en den hoofdbesteller D. v. d. S. uit Leiden, die terecht hebben gestaan resp. wegens ver duistering van postzegels en ter zake van uitlokking hiervan, alsmede diefstal van geldsbedragen. Beide verdachten werden vrijgesproken. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De tuinman J. v. E. uit W a s s e n a a r, heeft op 14 Juni jl. zijn schoonzuster be- leedigd. Hij heeft haar uitgescholden voor oplichter en o. a. gezegd een „bal ge hakt" van haar te zullen maken. Wat intusschen niet is gebeurd, gelijk de Politierechter constateerde, daar mej. van E. kwam getuigen. De Politierechter veroordeelde verdach te tot 20 subs. 10 dagen hechtenis. L. B. van D. uit Hazerswoude heeft op 24 Juni een bankbiljet van 10 en op 24 Juli jl. een biljet Van 20 gestolen van een kennis, van wien hij de courant mocht lezen. Gezien verdachte's strafblad eischte de Officier van Justitie Mr. Rouflaer 4 maanden gevangenisstraf. De Politierechter, rekening houdende met het feit, dat verdachte wegens dief stal al eens voorwaardelijk is veroordeeld, veroordeelde hem tot drie maanden ge vangenisstraf. ROELOFSEN BELOOFT BETERSCHAP. De 30-jarige slager Roelofsen, ex-pro- pagandadist van de N.S.B., was in verzet gekomen van 'n vonnis, waarbij hij wegens beleediging van den oud-minister Ver schuur, een inspecteur van de Crisisinstel lingen en het hoofd van de Veeartsenij- kundige dienst, tot twee maanden gevange nisstraf is veroordeeld. De beleedigingen waren geuit in een openbare vergadering op 29 Augustus 1934 te Sommelsdijk. Verdachte zei op een vraag van den pre sident van de Rotterdamsche Rechtbank, dat hij sinds Maart van dit jaar geen lid van de N.S.B. meer is. Hij gaf toe de ge wraakte uitlatingen te hebben gedaan, ech ter eerst na afloop vah de vergadering in een gesprek met een journalist. Verdachte had eraan toegevoegd, dat hij in de rechts zaal nadere onthullingen zou doen. President: Onthullingen? Welnu meneer DE NATTE OCTOBERMAAND. Volgens de van Nederland bekende kli matologische gegevens zijn de maanden Augustus en October de regenrijkste, die beiden, over het geheele land gerekend, een regenhoeveelheid van ongeveer 75 m.M. cnder normale omstandigheden leveren maar waarvan October, normaal, een paar regendagen meer dan Augustus heeft. De regenval is echter niet volkomen regelma tig over Nederland verdeeld, zoodat som mige gedeelten meer, andere minder dan de genoemde hoeveelheden regen krijgen, terwijl ook niet overal hetzelfde aantal re gendagen normaal is. Van jaar tot jaar treden vrij groote ver schillen in den regenval op. De afgeloopen Octobermaand heeft weer eens een natte maand aan de regenstatistiek toegevoegd. Over het algemeen viel er vrij wat meer regen dan de normale hoeveelheid terwijl het aantal regendagen ongeveer twintig procent boven het normale aantal was. Juist in deze omstandigheden ligt de oor zaak van den overvloedigen regenval. October was een zeer stormachtige maand, waarin de temperatuur dikwijls aanzienlijk boven de normale lag. Het ont gaat ons gewoonlijk, dat tusschen het stormachtig karakter, den overvloedigen regenval en de te hooge temperatuur een nauw verband bestaat. De in de lucht op- gelóste waterdamp toch bevat een zekere hoevee'heid gebonden arbeidsvermogen, dat ten deele bij het ontstaan van regen wcrdt vrijgemaakt en gebruikt om be st as nre luchtstroomen te versterken of nieuwe in het leven te roepen. Wij zien dan ook steeds, dat overvloedigen regen en stormachtig weer samen gaan en dat tijde:is zulk weer de temperatuur hoog is. Een zachte herfst is een stormachtige herfst en de afgeloopen maand heeft ons getoond, dat storm, regen en zacht weer meestal samen gaan. ga uw gang. Verdachte: Nee, ik heb er nu andere gedachten over. De president: Geen onthullingen dus. Drie getuigen verklaren, dat Roelofsen de beleediging niet na afloop van de ver gadering, maar tijdens zijn rede heeft ge uit. Verdachte zeide nog, dat de N.S.B. hem geen 15 per week meer had gegeven, toen hy de gevangenis in moest. Hij was daarom van plan nu de N.S.B. aan de kaak te stel len. De president: Edele motieven! Waar bent u nu bij? Verdachte: Ik ben nergens bij. Ik kan ook geen werk meer krijgen. De officier'hield rekening met het feit, dat verdachte geen redevoeringen meer houdt en vorderde om hem een kans te geven vier maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. Verdachte toonde zich zeer dankbaar voor deze eisch en beloofde be terschap. VALSCHE OORMERKEN AANGE BRACHT? Op 31 December j.l. werd de 31-jarige veehouder N. J. v. d. K. te Ouder-Amstel door de Amsterdamsche Rechtbank we gens oplichting veroordeeld tot vier maan den gevangenisstraf. Krachtens de Crisisvarkenswet-1932 mo gen slechts varkens, voorzien van een of ficieel oormerk, worden verkocht. Dit merk wordt in het oor getatöueerd zoolang de biggen minder dan tien K.G. wegen. De kosten hiervan bedragen 25 ct. per stuk. Zijn de varkens ouder, dan kost het aan brengen van het oormerk 10. Verdachte had in 1933 en 1934 varkens verkocht, die hij, volgens zijn verklaring, reeds eenige maanden tevoren als biggen, voorzien van een oormerk, op de markt van een onbekende had gekocht. Dadelijk nadat hij de varkens had verkocht, bleek, dat de merken valsch waren en vlak voor den verkoop moesten zijn aangebracht, daar de ooren op die plaatsen nog ont stoken waren. De koopers verklaarden ter zitting, dat zij niet den indruk hadden, dat verdachte te kwader trouw was. Verdachte evenwel zou na den verkoop tot een derde, die een deel van de varkens zou overnemen, hebben gezegd: „zorg maar, dat de oormerken zoo gauw moge lijk verwijderd worden, want ze zijn valsch". Verdachte ontkent deze woqrden te heb ben gesproken; hij ontkent eveneens de valsche merken te hebben aangebracht. De procureur-generaal, mr. dr. D. Rei- lingh, concludeert, dat hier sprake is van ontduiking op groote schaal. Wegens op lichting requireert spr. zeven maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest (drie maanden). De verdediger, mr. Pole naar, pleit vrijspraak, subs, clementie. Arrest 19 November. SPORT SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. In het lokaal der R. K. Schaakclub „De twee Koningen", Maison Bernsen aan de Breestraat, werd gisterenavond een wed strijd voor de derde klasse gespeeld tus schen genoemde club en het tweede tien tal van Taveno. De uitslag was de vol gende: H. Meijer (2 K.)—W. C. Gerads (T) 1—0 B. GeijerA. Barhema 01 W. v. BeuzekomP. Barhema 1/21/2 J. BernsenP. Rijnsburger 10 A. GeijerN. Loef 10 P. H. KeesomH. Looman 10 M. KouwenhovenP. de Graaf 01 G. v. AlphenL. Zitman 10 D. van GelderL'. Platerink 01 H. TimmermanC. de Vroedt 10 Totaal 6 1/2—3 1/2 UIT DE OMGEVING LEIDSCHÉDAM. Draaiorgelconcerten St. Nicolaasfeest. De K. J. M. V. op pad voor een St. Ni- colaaskinderfeest. Op de Zaterdagen 9, 16, en 23 Novem ber as. zal er in Leidschendam en Veur draaiorgelconcerten gegeven "worden ten bate voor een St. Nicolaaskinderfeest. Be zoek van de Sint aan de scholen op Maan dag 9 December as. Alle kinderen krij gen wat? Een oproep wie heeft er speel goed op te ruimen, winkeliers, die win- keljufrouwen kwijt willen zijn. Aan de dames voor breiwerken als kousjes, hand schoentjes, mutsjes, sjaals, enz. voor de arme kinderen. Voor giften en gaven Huize Theresia en Damstraat 37. Zal mijn doel eindelijk lukken? Ik ge loof van ja, de K. J. M. V. wil mij hel pen en daar ben ik deze heeren dankbaar voor. Als iedereen naar vermogen geeft moet dit St. Nicolaasfeest slagen. Helpt daarom allen mede en U bereidt de kinde ren een buitengewonen dag. Ik weet zeker, dat de arme kinderen hier vooral niet vergeten zullen worden. God zal Uw werk zeer zeker zegennen. W. KEIJZER, Burgemeester. St. Josephsgezellen. Onder leiding van den Vice-praeses, kap. Dunselman, hield de St. Josephsgezellen-Vereeniging alhier haar 2e ontwikkelingsavond. In zijn openingswoord dankte de Vice- praeses de leden nogmaals voor aller me dewerking bij het derde lustrum, waar door dit zoo goed geslaagd mag heeten. Vervolgens heette hij hartelijk welkom de heer H. J. Mol, die dezen avond zou spre ken over „devaluatie". De heer Mol, het woord verkrijgend, vangt zijn lezing aan met een uitlegging van het ontstaan van muntgeld en papie- rengeld en de waardebepaling van het geld. Vervolgens gaf spreker een uiteen zetting van den geldhandel en de werk wijze van de Ned. Bank. Nu kwam spre ker tot zijn eigenlijke onderwerp de deva luatie. Van dit laatste zooveel gebruikte woord gaf hij een zeer duidelijke uiteen zetting, wat het nu in feite is devaluatie en ook welke voordeelen het voor den een en nadeelen die het voor den ander ople vert. Tot slotconclusie kwam spreker, dat het een netelig onderwerp is en voor de regeering uiterst moeilijk in deze den juisten weg te bewandelen. Enkele vra genstellers werden door den spreker be antwoord. De vice-praeses dankte den heer Mol en deed dan enkele mededeelingen over de winterwedstrijden. De senior sprak een woord van dank aan den Vice-praeses voor het vele, dat hij voor de viering van het 3e lustrum heeft gedaan. Hij dankt ook de tooneel- leiding en decor verzorger, alsmede de tooneelclub voor hun geslaagd werk. Na een mededeeling omtrent de jeugd- werkloozenzorg wordt de vergadering ge sloten met gebed. NOORDWIJK. 30-jarig bestaan D.O.S. Dinsdagavond heeft de Noordwijksche Gymnastiek- en Schermvereeniging DXD.S. op waardige, doch ook doeltreffende wijze haar 6e lustrum gevierd, waarbij de groote zaal van Hotel Royal tot in de uiterste hoekjes met belangstellenden was gevuld. Doeltref fend vonden wij dezen avond, door het keurig program hetwelk door de leden werd ten uitvoer gebracht, zoowel door de Senioren als de Aspiranten, prestaties, waaruit sprak een goede training, doch ook een perfecte leiding. Den lof dezen avond gebracht aan den Directeur G. W. de Jong uit Alphen aan den Rijn, kunnen wij ten vollen onderschrijven. Met een zoo kun dige leiding, gaat D.O.S. ongetwijfeld nog een grootere toekomst tegemoet. Deze lustrumavond werd geopend door den heer Choufour, die met genoegen allen van harte welkom heette en dit in het bij zonder deed aan den heer Burgemeester v. d. Mortel, wethouder E. L. de Witt en de afgevaardigden van de zustervereeni- gingen Brunhilde uit Leiden, Houvast uit Hazerswoude, D.O.S. uit Alphen, D.W.S. uit Rijnsburg, de Turnkring „Leiden", van het Harmoniegezelschap „Crescendo" en van de Noordwijksche IJsclub. Van den heer v. Spanje was een schrijven ingeko men, dat deze wegens ziekte verhinderd was, maar in den geest toch meeleefde met deze lustrumviering en de beste wenschen voor dezen avond uitsprak. Door den voor zitter werd nog medegedeeld, dat op 13 November a.s. een wedstrijd-avond voor Aspiranten zal plaats hebben, terwijl op 26 November een feestavond zal gegeven worden voor leden en genoodigden. Onder dank voor de vele bloemstukken welke wa ren, ingezonden, wenschte spr. allen een bijzonder genoeglijken avond toe. De burgemeester verkreeg nu het woord en verklaarde als eere-voorzitter van de vereeniging de uitnoodiging voor dezen avond gaarne te hebben aangenomen en wel om tweeërlei redenen, ten eerste om dat hij ten zeerste sympathieseert met de opvoedende kracht welke van deze vereeni ging uitgaat voor de Noordwijksche jeugd, tweedens om de belangrijkheid van het 30- jarig bestaan, een bijzonderheid voor Noordwijk dat een vereeniging zoo lang bestaat, nog te meer daar de toestand nog steeds florissant is en de vereeniging het respectabele aantal leden van 150 telt. De Flora-band bracht hierna door vroo- lijke muziek een goede stemming in de zaal en toen het doek werd opgehaald, kregen wij voor de pauze voor het grootste ge deelte de toekomst, oftewel de aspiranten voor het voetlicht. De keurig uitgevoerde nummer door de kleinen oogstten een al gemeen applaus. Bloemensprookje en de Klepperoefening trokken vooral de aan dacht. Dit eerste gedeelte werd besloten met een mooie rhythmische dans, door een aantal dames uitgevoerd, hetwelk een keu rig numihertje was. Na de pauze kregen wij eerst de pracht- prestaties te zien van de heeren en dames gymnasten, het nummer hoogrek voor hee ren was onberispelijk en hierin bewonder den wij de heeren v. 't Wout, Bos, v. Eg- mond en v. Daalen. Een succesnummer wa ren de vrije oefening (systeem Niels Bukh) voor dames, hetwelk allerwege bewonde- ring afdwong. Ook de Wimpel- en Knots oefening waren zeer gewilde en keurig uit gevoerde nummers. Op de brug voor hee ren le en 2e afd. niets dan lof, want hier uit sprak wel op de juiste manier het kun nen van de kranige gymnasten. Als laat ste nummer zagen wij weer een rhythmi- sche dans uitgevoerd door een -14tal dames in het blauw, want het stelde voor „An der schonen blauen Donau". Dit was een waardig slot van dezen uitstekend ge slaagden avond, zoo zelfs, dat op veelvul dig verzoek dit nummer onder applaus nogmaals werd gegeven. Bij afloop dankte de voorzitter alle medewerkenden, doch vooral den Direc teur voor het vele werk voor de vereeni ging en voor dezen avond gedaan. Spr. hoopte, dat het gepresteerde bij allen goe den ingang zal hebben gevonden in den vorm van een groei van het aantal dona teurs. NIEUWVEEN. Winkelweek. Eenige actieve Midden standers hebben de mogelijkheid eener winkelweek overwogen. Daartoe schreven zij een vergadering uit, welke door vele winkeliers werd bijgewoond. Staande de vergadering gaven zich zestien personen voor deelname op. Het ligt in het voor nemen bons uit te geven aan de koopers, welke kans op fraaie prijzen geven. Een etalage-wedstrijd wordt niet in het pro gramma opgenomen, ofschoon het wel vaststaat, dat de deelnemers goed voor den dag zullen komen. Het voorloopig comité werd het defini tieve en bestaat uit de heeren J. Vreeken, C. Brust, H. G. Akerboom en Joh. Jan maat Jr. Van 23 Nov.5 Dec. zal de verhoogde activiteit van de plaatselijke middenstand voelbaar zijn. Wij wenschen hun succes. Stationschef. Met ingang van 1 Jan. 1936 wordt de heer Roelofsen, stations chef alhier, in gelijke functie overge plaatst naar Stiens (Fr.). Er zijn verkeersregels. De heer Chr. v. d. B. stak fietsende den weg over zon der verandering van richting aan te ge ven. Een passeerende personen-auto kon zoodoende geen aanrijding voorkomen. De fietser vloog van zijn vehikel, bezeer de armen en beenen, zij het niet' ernstig, en moest huiswaarts vervoerd ^worden. Een pijnlijk lesje. NOORDWIJKERHOUT. Veldrit. Op het terrein aan den hoo- gen dijk aan den Gooweg hadden veldrit- ten plaats uitgaande van „Swift" te Lei den. De verzorging van het terrein be rustte bij den heer B. Verschoor, alhier. Er was groote belangstelling van de zijde van het publiek. Begonnen werd met een wedstrijd over 20 x 1100 meter voor ju nioren en nieuwelingen. De uitslag hiervand luidt als volgt: le prijs H. van Maris, Kampioen Haarlem; 2e W. Mens, Noordwijkerhout; 3e J. Riet hoven Azn., Swift; 4. D. Groenendijk, Swift 5. G. Groeneweg, Achilles, Haarlem; 6. K. de Haas, Haarlem. Daarna werd gereden over 25 x 1100 m. voor profs, en onafhankelijken. Deze wed strijd werd verreden in ruim 1 uur. Uit slag: 1. J. Verschoor, 1 ronde voor op het heeel peleton, 2. L. v. d. Burg, Swift, Lei den, 3. N. Riethoven, Swift, 4. A. van Eg- mond, Noordwijk, 5. J. Riethoven, Swift, 6. N. de Bree, kampioen Haarlem. De renner Fruitema kwam te vallen en brak zyn sleutelbeen. Voor de eerste groep waren 18 deelnemers, voor groep 2, 26 deelnemers. Na afloop van de wedstrijd vond* de prijsuitreiking plaats in café Het Wapen van Noordwijkerhout door den heer H. J. A. van Duynen, voorzitter van Achilles, met een toepasselijk woord. eD prijzen be stonden uit kunstvoorwerpen. WARMOND. Werkloosheid. Op 1 November j. 1. werden in deze gemeente 28 werkloozen ingevolge de bestaande steunregeling ge steund, waaronder 9 bouwvakarbeiders, 1 kantoorbediende, 5 houtbewerkers, 10 land- en tuinbouwarbers en 3 textielar beiders. Geboren: Jacobus, zoon van H. Hand graaf en M. F. van Houten Udo Erken- fried, zoon van T. Lekkerkerker en F. C. de Vries Cornelis, zoon van G. de Win ter en C. M. J. Mens Gerrit Hendrik, zoon van G. J. Tijssen en E. Dijkema. Getrouwd: P. L. Zwetsloot jm. 24 j. en E. M. Kerkvliet jd. 26 j. Vertrokken: H. J .ter Beek naar VoorhoutA. P. Schalke naar Monster' J. A. M. Holleman naar Amsterdam J. W. den Hartog en gezin naar Leiden J. P. Hogenboom en gezin naar Leiden M. P. H. Verstraaten naar Roosendaal E. M. Kerkvliet naar Leiden M. J. Kipping naar Velsen (Santpoort) A. v. d. Meer naar Rotterdam. Gevestigd: A. J. van Kempen van Heemstede F. Vervaet en gezin van Noordwijkerhout A. B. C. Haverkort van Amsterdam H. P. v. d. Voort van Boskoop C. Sluimer van Amsterdam Jac. v. d. Akker van Hazerswoude.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7