De nieuwe kazerne der Leidsche politie-brandweer WOENSDAG 6 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEES WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuid-Oostelijke wind, nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen regen, wei nig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 773.9 te Haparanda Laagste barometerst.: 747.6 te Malinhead. De hooge drukking in het Noord-Oosten heeft zich Noordwaarts tot voorbij Spits bergen uitgebreid, ook uit het Zuid-Wes ten nadert een rug van hooge drukking. De depressie in het Westen is vrij sterk afgenomen, een uitlooper trok in den och tend met regen en eenige wind over ons Jand. Op de Britsche Eilanden klaarde het weer verder op, bij het Kanaal waait het krachtig uit West. In Frankrijk is de lucht groot endeels betrokken met regen in het Zuiden, de vorst is er vrijwel verdwenen Duitschland heeft bij zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind nevelig weer met regen in het Oosten en Zuiden, de vorst is er vrijwel verdwennen In Noord-Scandinavië nam de vorst toe, maar blijft het over het algemeen nog somber, in het Zuiden valt eenige regen, om het Skagerak waait het krachtig uit Zuid-Oost. Het aanhouden van de hooge drukking in het Noord-Oosten en de af nemende activiteit der Westelijke depres sie verhoogt de kans op Oostelijke win den, maar de hooge vochtigheid in de bo venlucht verhindert voorloopig afkoeling van beteekenis. LUCHTTEMPERATUUR. 10.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ex Van Woensdagnamiddag 4.54 uur tot Donderdagmorgen 6.35 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Donderdag 7 November v.m. 11.42 uur. trekt spr. ook zijn echtgenoote, mevr. Kuypers. als plaatsvervangend kassier en den boekhouder den heer Jansen. Spr. besluit ten slotte met de beste wen- schen voor den groei en bloei der Boeren leenbank. Financieel overzicht door den heer Tj. Kuypers. Hierna was het woord aan den heer Tj. Kuypers, kassier der bank, die in korte trekken een finantieel overzicht der Bank gaf. Spr. zeide, dat hij als het ware met de bank is samengegroeid, zoodat de bank een deel van zijn leven is geworden, 'n Eere- saluut brengt spr. aan de voormannen van de Centrale Bank, aan wie naast God dank toekomt voor de wijze, waarop zij steeds de bank hebben gesteund. In 1910 werd spr. benoemd tot lid van den Raad van Toezicht, doch al spoedig werd hij tot kassier benoemd. Het begin van de bank was zeer beschei den. De eerste twee stortingen beliepen 2000 en daarbij bleef het voorloopig. Op aanvrage aan de Centrale Bank om een crediet van 10.000 werd 5000 toegestaan, doch dit werd niet geaccepteerd. Een her nieuwde aanvrage had echter succes. Het eerste jaar telde 85 dagboekposten, thans is dit ruim twaalf duizend. In 1913 moesten de credietaanvragen worden afgewezen, wijl geen geld aanwe zig was. Een jaar later was er echter wel geld en konden weer credieten verleend worden. De groote oorlog bracht velerlei beslommeringen ook voor de bank. In 1916 bedroeg het aantal leden 61, de tijden werden weer beter, de kasgelden der bank liepen op en de middelen werden dus ruimer. Hoewel van enkele credieten niet veel terecht kwam, voldeden de meesten toch aan hun vereplichtingen. Het jaar 1923 was zeer moeilijk, doch dank zij den steun van de Centrale Bank bleef de bank bestaan. Toen later de fusie tot stand kwam werd de positie der bank niet weinig ver stevigd. Toen de bank daarbij tevens op het Rapenburg werd gevestigd liep de om zet van 700.000 in 1928 op tot ruim ƒ4.000.000 in 1929. H,et aantal posten steeg met ruim 3200 tot boven de 5000. Ondanks de crisis heeft de Bank zich uit stekend veten te handhaven. De omzet bedroeg het eerste jaar 5000, in 1934 was dit bedrag gegroeid tot ruim vijf millioen. Het aantal spaarboekjes be draagt ruim duizend, waarop totaal 425.000 staat. In totaal werden vanaf de oprichting 76035 pasten geboekt en 38.933.636.42 verhandeld. Dank brengt spr. ook aan de heeren v. d. Hurk en Gezelle Meerburg, het Bestuur en den Raad van Toezicht. Bijzondere hul de brengt spr. aan den heer Bink, die al die jaren voorzitter van het bestuur is ge weest. Spr. dankt hem voor de prettige sa menwerking en wenscht hem nog vele ja ren van levenskracht toe. Vervolgens brengt spr. dank aan den heer Jansen, met wien hij de laatste jaren op de meest aangename wijze heeft samen gewerkt. Spr. besluit tenslotte met erop te wij zen, dat de Boerenleenbank sterk en stevig staat en zulks zal blijven, indien de jon geren hun steun blijven geven aan het werk, dat door de ouderen werd begon nen. Verschillende sprekers. De heer W. van Oeffelen, voorzitter van den Raad van Toezicht, vergelijkt het op richten van een Boerenleenbank met het planten van een boom. Als de grond goed is, groeit de boom. Zoo werd ook de Boe renleenbank op goeden grond gebouwd, on danks het begin zulks niet had doen ver wachten. Dank zij goede leiding ging het toch. Spr. wijst er op, dat bestuur en Raad van Toezicht uitstekend toezien wat er met het geld der leden geschiedt, dat is het behoud der Bank. De ondervinding heeft geleerd, dat groot begonnen zaken ten onder gaan, doch zij die klein begon nen, groeien. Dat is het beeld der bank. Vervolgens sprak de heer Verhaar, die erop wees, dat drie jubilarissen het ju bileum der bank meevieren, n.l. de heer W. Bink, directeur der bank, de heer W. van Oeffelen, lid van den Raad van Toezicht en de heer Tj. Kuypers, kassier der bank. Spr. hoopt, dat zij gedrieën nog lange jaren voor de bank behouden mogen blijven. Jhr. mr. Hooft Graafland, directeur van de Centrale Bank te Utrecht, brengt na mens het bestuur de gelukwenschen aan de bank over en dankt voor de vriendelij ke woorden aan de Centrale Bank gericht en voor de waardeerende woorden tot de vorige directeuren, de heeren v. d. Hurk en Gezelle Meerburg. Spr. wijst erop, dat de Centrale Bank steeds met de Leidsche Bank heeft meege leefd. De moeiten en zorgen brengen allen tot elkaar en kweekt saamhoorigheid, die de organisatie slechts ten goede kan ko- Spr. meent, dat er alle reden is om feest te vieren, want een gepaste feestvreugde in dankbaarheid is zeker op zijn plaats. Im mers het betreft hier een organisatie van tienduizenden leden met 730 banken over het geheele land. Deze feestviering dient slechts om den band tusschen leden en be stuur te versterken. Spr. hoopt, dat de bank zich steeds moge blijven ontwikkelen en dat de jongeren eendrachtig vereend hun krachten zullen blijven schenken aan de bank in het belang van boeren en tuinders iin Lei den en Omstreken. De heer Slootweg uit Hazerswoude sprak namens de Coöp. Groentenveiling te Lei den een woord van gelukwensch en wijst erop, dat de verhouding tusschen veiling- vereeniging en Bank goed moet zijn. Wan neer dit het geval is zooals hier, dan loopt alles vanzelf en kan er niet zooveel gebeu ren. Daarom hoopt spr. op 'n nieuw tijd perk van bloei voor de bank. De heer W. Bink sprak tenslotte een woord van dank tot de verschillende spre kers, waarna hij de leiding overdroeg aan de feestcommissie, wier voorzitter de heer G. Knotter, een woord ter inleiding van het meer aangename gedeelte van dezen avond sprak. Hiervoor zorgde in de eerste plaats het muziekgezelschap „Hofenk's Melody Ma kers", dat de pauzen tusschen de verschil lende nummers met leutige muziek-inter- mezzo's vulde. Daarnaast mogen we noemen het optre den van Haarlem's Ensemble, bestaande uit mevr. v. Leeuwen-Hoeben, de heeren v. Leeuwen, Jan Hoeben Sr. en Mathot, bege leid op de piano door den heer Jan Hoe ben Jr. Vroolijke liedjes, gezongen door hen al len ohi het klavier alsmede door de leden van het gezelschap afzonderlijk, brachten er de juiste stemming in, de lachspieren kwamen eens echt los, kortom het werd een echt gezellige avond, welke in dezen tijd weer eens op gepaste wijze de noodige ontspanning bracht. Huldiging der jubilarissen. Als slotnummer voor de pauze volgde de huldiging der jubilarissen. De voorz. der feestcommissie sprak den voorzitter der Bank en den voorzitter van den Raad van Toezicht in hartelijke woor den toe. Door de energieke leiding van den heer Bink is de bank uitgegroeid tot vollen was dom en een steun geworden voor tal van menschen. Als stoffelijk blijk van waardeering werd den heer Bink een gouden zegelring aangeboden. Verder huldigt spr. den heer v. Oeffe len, voorzitter van den Raad van Toezicht, een man van weinig woorden, doch van veel goeden raad. Als huldeblijk werd den ruim 70-jarigen jubilaris een wandelstok met zilveren beslag en inscriptie aangebo den. Aan mevr. Bink, die haar man zoovele malen heeft moeten missen, werd als at tentie een fraaien mand fruit aangeboden. Deze hulde werd door 'n „Zij leven hoog" door de talrijke aanwezigen onder streept. Hierna betrad de heer W. Bink het po dium om eenige woorden van hulde te spreken tot den derden jubilaris, den heer Tj. Kuypers, kassier der bank. Veel van den lof, aan spr. gebracht, droeg hij over op den heer Kuypers, wien hij te vens als bewijs van erkentelijkheid van bestuur en leden een prachtig rookstel met schemerlamp aanbood. Ook hierop klonk een „Lang zal hij le ven". Hierna sprak nog de boekhouder, de heer Jansen, die allereerst de heeren Bink en v. Oeffelen gelukwenschte met him HOE DE VOORMALIGE ST. PETRUS-KERK DAARTOE WORDT OMGEBOUWD Een reorganisatie met veel verbeteringen. DE ROODE AUTO-SPUIT RAASDE DOOR LEIDENS STRATEN Het was echter loos alarm ALS DE SIRENEN LOEIEN. „Brand! Brand!" De alarmkreet klinkt door de straten; wordt doorgegeven naar de brandweer, v/aar signalen klinken en sirenes begin nen te loeien, en onmiddellijk jaagt de mo torspuit door de straten met luid bel-ge- rinkel zich overal voorgang verschaffend naar het tooneel van den brand. „Brand!" Welk een angst jaagt dat woord aan; een koorts van onrust vlaagt opeens door de straten. Waar is de brand? Een ieder wil zien, hoe de verwoestende vlam men hun vernielingswerk voltooien en hoe de brandweer vecht met dezen geduchten vijand van de samenleving. Wee de stad, waar de brandweer niet voor z'n taak berekend is, voorzoover al thans menschelijke krachten berekend kun nen zijn op den ongelijken strijd tegen het toomeloos geweld der vlammen. Tot voor kort was het blusschen van brand toevertrouwd aan vrijwilligers, die met 8 brandwachts onder leiding van brandmeesters en met assistentie van de politie het vuur te lijf gingen. Er is goed werk gedaan en met de beschikbare krach ten en met het beschikbare materiaal is menige brand bedwongen. Maar het systeem deugde niet meer. Toen kwam de recente reorganisatie en de brandweer werd ondergebracht bij den politiedienst. Inspecteur Couzy werd aangesteld om dezen tak van dienst te organiseeren en weldra zal dit werk voltooid zijn. Reeds eerder had de gemeenteraad besloten tot aankoop van het terrein en de opstallen van de voor eefiige jaren afgebrande St. Petruskerk, om ze o ironie van het nood lot! in te richten voor brandweerkazerne. Maandag j.l. zyn de gelden voor het om bouwen gevoteerd en weldra zal met de werkzaamheden een aanvang worden ge maakt. Wij zijn door den commissaris van poli tie, den heer Meijer, in de gelegenheid ge steld om kennis te nemen van de desbetref fende plannen. Wat er van de kerk over blijft. In het middenschip van de voormalige kerk komt de garage, waar de motorspui ten worden gestald. In totaal is er plaats voor 5 wagens, die ieder een aparte uit gang hebben, zoodat zij onafhankelijk van elkaar kunnen wegrijden. De beide zijbeuken worden afgebroken; die aan de Steenschuurzijde (dus rechts als men voor den ingang staat) wordt ver anderd in een open plaats, waarover de wagens door de bovengenoemde 5 uitgan gen de straat kunnen bereiken; op de open ruimte, vrij komend door het afbreken van de andere zijbeuk, wordt een woning neergezet voor den inspecteur, belast met de leiding van de brandweer. De muren van het middenschip blijven dus staan, althans tot een hoogte van 6 M. Hoe hoog dat is, kan men schatten, als men weet, dat de zuilen aan de gevelzijde zul len blijven bestaan; daarboven wordt de muur weggebroken. De vloer van de kerk wordt natuurlijk gelijk gemaakt met' den beganen grond en de trappen, die toegang gaven tot het kerkgebouw, verdwijnen dan eveneens. De deur zakt dienovereenkom stig en wordt bovendien zóó gemaakt, dat hij van verschillende kanten ontsloten kan worden, zoodat het niet kan voorkomen, dat juist de eene sleutel, die op het slot past ,zoek is, zooals elders wel eens is voorgekomen. Dat wat de gevel betreft, die 15 M. breed jubileum en vervolgens den heer Kuypers, zijn onmiddellijke chef. Als blijk van hul de bood spr. den heer Kuypers een ets aan. De heer Kuypers, overstelpt door zoovele bewijzen van waardeering, sprak tenslotte 'n woord van hartelijken dank tot het be stuur en speciaal tot den heer Jansen. In zijn dank betrok spr. ook den heer Cebol, den kassier van de veiling, die hem even eens een ets ten geschenke had gegeven. Zijn waardeering uitsprekend voor het werk van het bestuur bood spr. mede na mens den heer Jansen den voorzitter een voorzittershamer aan. Tot slot van den avond 't was inmid dels 12 uur geworden was het woord weer aan het Haarlem's Ensemble, dat nog enkele nummers ten beste gaf.... 't Was een unieke avond, die voor velen nog lan gen tijd 'n aangename herinnering zal bie den. 'n Verrassende mededeeling deed de heer Bink aan het einde van het gezellig samen zijn nog, toen hij mededeelde, dat op de Breestraat tal van auto's stonden, die de feestvierenden naar huis zouden brengen, 'n Attentie, welke ten zeerste op prijs ge steld werd. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. zal zijn. Achter de garage, die een lengte zal hebben van 26 M., worden nog een ruime werkplaats en twee magazijnen (één voor slangen en één voor onderdeelen) in gericht. Dat is dus ongeveer ter hoogte van het vroegere priesterkoor. Op de fundamenten, waar nog niet lang geleden de ketel van de centrale verwar ming is geplaatst, wordt nu een oefentoren opgericht, welke tevens dienst zal doen als droogtoren voor de slangen. Deze toren zal een hoogte hebben van ongeveer 20 M. en heeft aan de eene zijde raamopeningen, welke dienen om van de agenten gerouti neerde geveltoeristen te maken. Achter deze raamopeningen hangen de slangen in hun volle lengte te drogen en wel in een gesloten ruimte, wat het voordeel heeft, dat ze ook 's winters behoorlijk gedroogd kunnen worden bij matige verwarming. Ten slotte zal er onder in den toren een rookhok worden ingericht voor het oefe nen en nemen van proeven met rookmas- kers. Een dergelijke oefengelegenheid bestond hier tot nu toe niet. Daar het gewenscht is, dat de vaste kern der brandweerlieden, dus de inspecteur, de drie hoofdagenten en de drie chauffeuis van de spuiten, in de onmiddellijke nabij heid wonen, worden er behalve de reeds genoemde inspecteurs woning nog twee wo ningen voor twee van de drie hoofdagenten Ingericht. De bestaande kosters woning kan daarvoor dienen en daarnaast wordt nog een andere woning nieuw gebouwd. De onder de kosterswoning gelegen vergader zaal wordt ingericht voor kantoorruimte. Voor de andere vier leden van de vaste kern (een hoofdagent en de chauffeuis) zijn reeds woningen gevonden in de nabij heid n.l. in de Nieuwsteeg en op de Lan- gebrug. Men hoopt ongeveer in Juni 1936 met alles klaar te zijn. Voordeelen der concentratie. Zooals gezegd, wordt de brandweer in gedeeld bij de politie. Alle brandweerlieden worden derhalve politie-ambtenaren. De vaste kern, zooeven genoemd, is uitsluitend belast met de leiding, de preventieve brandweerzorg en het technische gedeelte, de z.g. spuitgasten worden gerecruteerd uit de gewone politie-agenten. Deze concentratie heeft vele voordeelen, o.a. ook financieele voordeelen, want be staat tot nu toe de brandweer uit 8 brand wachts plus het politiecorps, na de reorga nisatie zal met 5 man minder gewerkt kun nen worden. Verder zal er natuurlijk heel wat verbeterd kunnen worden. Reeds 7 ja ren hangt de reorganisatie in de lucht en wanneer men vroeger aandrong cp verbe tering en vooral op uitbreiding van het materiaal, luidde het antwoord: „Laten we eerst de reorganisatie afwachten". Nu deze er is, kunnen de meest moderne verbeterin gen worden aangebracht. De agenten zul len worden uitgerust met een leeren jas en een nieuwen helm, vervaardigd van licht metaal, welke proefondervindelijk bewe zen heeft grooter bescherming te geven dan de bestaande leeren helmen. Verder zal het materiaal moeten worden verbeterd en uitgebreid, waarbij gezocht zal worden in de richting van lichter ma teriaal. Wij hebben thans een motorspuit met afneembare ladder; de ladder alleen weegt reeds lj^ ton! De combinatie ladder spuit is trouwens op zich minder ge wenscht, daar de spuit moet worden opge steld in de nabijheid van de waterbron, doch de ladder vlak bij het brandende per ceel, welke objecten, zooals bekend, niet altijd in eikaars onmiddellijke nabijheid liggen. Een groot voordeel van de reorganisatie is ten slotte ook de geoefendheid van het personeel. Dagelijks wordt reeds sinds eenigen tijd geoefend en dat dank zij deze oefening alles reeds van een leien dakje loopt, hebben wij tevens kunnen consta- teeren. Zoodra het alarmsignaal weerklinkt, snel len onmiddellijk de aanwezige politieman nen naar de garage (nu nog gelegen aan de Langebrug) en springen op de spuit. Wij hebben een proef genomen, waarbij ons bleek, dat 45 seconden na het alarm de spuit kon wegrijden. Overdag zijn altijd 10 a 12 man direct beschikbaar, zoodat onmiddellijk twee mo torspuiten bemand kunnen worden en 's nachts is eveneens voldoende personeel wezig om minstens één spuit te beman nen, Rijdt de spuit naar het terrein van de brand, dan trekt dit de aandacht van de surveilleerende agenten, die zich dan oogen- blikkelijk telefonisch met het politiebu reau in verbinding stellen om instructies. De ervaring heeft geleerd, dat op die ma nier steeds voldoende politie-hulp bij de brand te concentreeren is. Overwogen wordt nog op welke wijze men een apart alarm-systeem kan construeeren om de agenten van den buitendienst te mobilisee- ren. Wellicht zal gebruik worden gemaakt van de extra draad in de kabel van de ra dio-distributie. Dat alles is evenwel nog toekomst-mu ziek en een kwestie van nadere uitwerking. Hoofdzaak is: snel uitrukken (en dat kan in minder dan een minuut), snel ar- UITBREIDINGSPLAN De burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat met ingang van November 1935 ge durende vier weken ter Gemeentesecreta rie (afdeeling Algemeene Zaken) voor een ieder ter inzage zullen ligggn de ontwer pen van plannen tot herziening van het uitbreidingsplan voor de gemeente Leiden, ten aanzien van de volgende terreinen: 1. de gronden, gelegen ten Zuid-Oosten van de spoorbaan AmsterdamRotterdam en begrensd door den Maredijk, de Maris- laan en den Stationsweg; 2o. het terrein, gelegen tusschen den Maredijk, de Poelwetering, de Haarlem mertrekvaart en de spoorbaan Amsterdam Rotterdam, 3o. een terrein, gelegen ten Westen van de zweminrichting „de Zijl" en ten Oos ten van de verlengde Sumatrastraat, 4o. de gronden, gelegen ten Oosten van de Van Speykstraat en ten Noorden van de Trompstraat. De Burgemeester voornoemd A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 6 November 1935. AGENDA LEIDEN. Woensdag, K. R. O.-avond, Stadsgehoor zaal, 8 uur. Donderdag, R.K. Reclasseerinsvereeniging, afd. Leiden, Gebouw St Vincen- tiusvereeniging, Hoogl. Kerk- gracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Nov. a.s. waargenomen odor de apotheken G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502, D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 274. riveeren op het terrein vain de brand (bij de bovenvermelde proef reden wij in 5 minuten van de garage Langebrug naar het terrein van de Gemeentereiniging, waar geoefend zou worden, tot groote schrik der bevolking, die niet anders dacht of er was ergens een zware uitslaande brand!) en snel water geven. Dat laatste ge schiedde bij de proef in 1K minuut na aan komst. Ongeveer 7 minuten na het alarm water geven in een tamelijk afgelegen ge deelte van de stad, is inderdaad geen slech te prestatie! Inspecteur Couzy, die bij de Amsterdam- sche brandweer in dienst is geweest, welke up tot date is ingericht, verklaarde, dat hij tevreden was over de vorderingen zijner mannen. Wanneer de politie-brandweer aldus werkt, indien het geen proef is, maar bittere ernst, dan gelooven wij, dat de Leidsche burgerij eveneens tevreden kan zijn. VEERTIG-JARIG JUBILEUM BIJ DE LEIDSCHE BREIFABRIEK Koninklijke onderscheiding Heden herdenkt mej. F. Spinhoven, be drijfsleidster der N.V. Leidsche. Breifa- briek v.h. van Poot en Co. aan de Lam mermarkt, alhier, den dag, dat zij 40 jaren in dienst is bij deze N.V. Deze dag is voor haar en al het personeel een feestdag ge worden. Om half elf hedenmorgen werd de jubi- laresse in de groote zaal der fabriek met haar familie door de directie, commissa rissen en personeel ontvangen, waar haar eerst een welkomstliede werd toegezongen. De directeur der fabriek, de heer J. Aal- ders, sprak de jubilaresse daarop in har telijke bewoordingen toe, haar huldigend voor zooveel jaren trouwen, veelomvatten- den arbeid en bood haar als feestgave een enveloppe met inhoud aan. Hierna nam de burgemeester van Lei den, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, het woord, die de jubilaresse in een hartelij ke toespraak mededeelde, dat de Koningin haar had verleend de medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau, waarna de burgemeester haar deze onderscheiding overhandigde. Deze mededeeling werd natuurlijk met luid ap plaus ontvangen, waarna door allen het Wilhelmus werd gezongen. Hierna spraken nog de heer F. J. Rotte veel, commissaris der Vennootschap, de heer H. Aalders, die namens de familie, een prachtige schemerlamp aanbood en de heer W. Freen, namens het personeel, met een geschenk van twee fruitmanden en een bloemenmand. Nog vele cadeaux werden aangeboden o.a. eeh handgeknoopt Smyrnatapijt door de cheffin mej. N. v. d. Blij en vele andere. Deze feestelijke bijeenkomst werd opge luisterd door muziek, terwijl eveneens eerewijn werd aangeboden. Vele telegrammen en andere gelukwen schen getuigden van de waardeering voor het werk der jubilaresse. Hedenavond zal de directie aan het per soneel een feestavond aanbieden in een der zalen van de Stadsgehoorzaal RESIDENTIE-ORKEST. Tweede abonnementsconcert. Het tweede abonnementsconcert van het Residentie-Orkest hier ter stede zal plaats hebben Donderdag 14 November a.s. Diri gent is Dr. Peter van Anrooy. Kapitein J. G. Arentz, van het 4e regi ment infanterie en gedetacheerd bij den vrij willigen landstorm als landstormver- bands-commandant alhier, wordt 1 Janu ari naar zijn regiment teruggeplaatst en benoemd tot regimentsadjudant.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2