WOENSDAG 6 NOVEMBER 1935 ÜE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Volksbond. Maandagavond hield de Afd. van den Ned. R.K. Volksbond een le den-vergadering ter opening van het win terseizoen. Bij de mededeelingen deelde de voorzitter mede, dat deze eerste sei zoenavond als spreker zal optreden de heer J. W. van den Akker met het onder werp „Wereldstorm". Vervolgens deelde spr. mede, dat op 10 December de beken de redenaar PPater Henri <^e Greve als spreker zal optreden en op 7 Januari 1936 de ons wel bekende heer Piet Kasteel. Ver volgens zal de heer Angenent op 14 No vember 12 December en 9 Januari a.s. voorlichtingsavonden geven. Voorzitter Seijsener, die juist 12jaar deze functie heeft bekleed, werd nu door de medebestuursleden met dit jubileum op bescheiden wijze gehuldigd en hem daar bij een mooi cylinder bureau aangeboden een en ander geschiedde met een toepas selijk woord door den heer W. Lemmers. De jubileerende Voorzitter, die op een der gelijke hulde niet bedacht was, sprak zijn oprechten dank hierover uit. Vervolgens was het woord aan den heer Van den Akker. Spr. behandelde zeer uit voerig het groote nut en de noodzakelijk heid van de organisatie vooral in dezen tijd, waarbij spr. ook wees op het groote belang van de verbruikscoöperaties voor de georganiseerde arbeiders. Spr. oogste een zeer aandachtig gehoor en een dank baar applaus. Na een huishoudelijke rond vraag, sluiting. KATWIJK. Bebossching der duinen. Door het be- stur van V. V. V. is het navolgend adres aan den Raad gezonden: Geeft met verschuldigde hoogachting te kennen: het bestuur der Ver. tot Bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer te Kat wijk; dat harerzijds reeds eenige malen de aandacht is gevestigd op het feit dat in de ze gemeente bosschen ontbreken; dat onze badplaats in dit opzicht achterstaat bij an dere badplaatsen als Noordwijk, Domburg, Bergen. Oostvoorne Texel enz.; dat een combinatie van zee en bosch als ideaal mag worden aangemerkt en het gemis van der gelijke natuurschoon als een groote leemte wordt gevoeld; dat men toch heeft opge merkt dat in plaatsen die rijk zijn aan na tuurschoon, het bezoek eerder begint en ook langer duurt dan in plaatsen die al leen op de zee en het strand zijn aangewe zen; dat ook des zomers, indien bij ongun stig weer een verblijf op het strand niet mogelijk is, de bosschen een verblijf aan de kust aantrekkelijk kunnen maken; dat door afwezigheid van bosschen het seizoen in onze badplaats korter durt en daarom voor de inwoners een economisch nadeel voortvloeit; dat bosschen de vestiging van vreemdelingen ten zeerste bevorderen en het boschrijp maken en beboschen van gronden èen beduidende werkverruiming beteekent; dat derhalve het bebosschen van duinen en andere gronden in deze ge meente dringend gewenscht is; dat het be stuur zich niet ontveinst, dat het bebos schen van enkele duinterreinen op moei lijkheden zal stuiten, doch dat zekere gronden daarvoor toch wel inaanmerking komen; dat het adressant vergund mogen zijn in dit verband te wijzen op het land gelegen tusschen de Zeeweg en Nieuwe Duinweg te Katwijk aan den Rijn, op de gelegen ten Oosten van de Cantineweg en op de duinen in de omgeving van het Zee- hospitum en het Kampeerterrein; dat voorts vele klachten worden vernomen óver het ontbreken van wandelpaden, rij wielpaden en richtingborden in de duinen, ten gevolgen waarvoor het voor vreemde lingen zeer moeilijk valt zich in de dui nen te orieënteeren en daar wandelingen en tochten te maken; dat ook het maken van paden aan vele handen werk kan ver schaffen; dat adressante op grond van bo venstaande u beleefd verzoekt te doen be vorderen, dat het aanleggen van bosschen wandel en rijwielpaden en het aanbrengen van richtingborden in de duinen met de meeste spoed ter hand worde genomen. KATWIJKK AAN DEN RIJN. Kaholiek Kawijk. Zooals men onlangs ui de gehouden besprekingen en opgeno men besluiten in de vergadering van Katholiek Katwijk heeft kunnen opmaken, zal K. K. ook deze wintermaanden weer nuttig werk doen door het geven van ont wikkelingsavonden en soms ook wel feest avonden. Deze week komt de inzet van de reeks. Donderdagavond een feestavond wat voor een groot gedeelte ook ontwik kelingsavond is, in het parochiehuis. Dan komen de Vereenigde Haagsche spelers onder leiding van Pierre Balledux een prachtavond geven. O.m. zal worden op gevoerd „Het Apostelspel" van Dr. Max Mell een modern mysteriespel, en „Bietje" een comische geschiedenis. Als de Ver eenigde Haagsche spelers optreden en dan nogal met zulke prachtnummers krijgt men niet de gelegenheid een triestig gezicht te zetten, den geheelen avond niet. En dat hebben we in dezen tijd juist noodig. Die dus nog niet vast besloten zouden zijn daar heen te gaan, koopen zeer spoedig een kaart anders krijgt men de kans zelfs niet meer. Er zijn ook nog andere verras singen in de maak. Daarover later. De zaal loopt tjokvol. Hoe bestaat het? Mej. v, d. V.-de L. lag haar haar portemonnaie met inhoud maar eventjes op de schoorsteenlijst in de keuken, 't Was maar heel eventjes. Ze moest een boodschap doen aan den over kant. Intusschen is een koopman aan de deur geweest. De buren hebben hem ge zien. De deur was open, niemand thuis.... een portemonnaie in 't gezicht; nog wel een met inhoud!! Omwonenden zagen dat de koopman even later buitengewone haast had!! Hij was dan ook zeer spoedig uit 't gezicht verdwenen. Toen mej. v. d. V. even later thuis kwam was de portemonnaie er niet meer. Hoe bestaat het! De politie werd verzocht deze puzzle te helpen op lossen! LISSE. Volksbond. Onze afdeeling van den R.K. Volksbond hield gisteravond, na een lange rustperiode, een vergadering onder voorzitterschap van den heer J. de Koning. Wij hadden voor deze vergadering een grootere opkomst verwacht. De voorzitter herdacht in zijn openingswoord het af sterven van Z. H. Exc. Mgr. Aengenent, on zen beminden Bisschop van wien nog zoo veel werd verwacht, alsook van wijlen dén heer F. C. J. van der Eerden, een man welke in het sociale en politieke leven een leidende functie vervulde. Voor hunne zie- lerust werd gebeden. Vervolgens werden de notulen gelezen en vastgesteld. Aan de orde is voorts het verslag van de studie dagen, welke gehouden zijn im de Bis schoppelijke Nijverheidschool te Voorhout door den afgevaardigde, den heer C. Schra- ma. Hieruit bleek, dat die studiedagen door 155 cursisten werden gevolgd. Op zeer za kelijke en bevattelijke wijze zette de heer Schrama het daar verhandelde uiteen. De -voorzitter dankte hem voor dit mooie ver slag. Hierna zette de voorzitter het winter- program uiteen. De volgende week begin nen we met de viering van het St. Willi- brordusfeest. Op 25 November komt de heer H. J. Kuiper, op 3 Dec. Pater H. de Greeve en op 9 Januari de heer A. J. Loer akker. Deze drie avonden vormen één ge heel, zoodat het wenschelijk is deze drie lessen alle te volgen. In November zal ver volgens een inzameling worden gehouden voor de jeugdwerkloosheid. Na rondvraag sluiting. NOORDWIJKERHOUT. Jhr. Dr. van Alphen. In de villa „Tjimnath Sera", gelegen aan den Buurt weg te Noord wij ker hout is overleden na een langdurige ziekte Jhr. Dr. H. van Al phen in den ouderdom van 84 jaren. De overledene werd geboren te Kediri op Ja va, en was een zeer bereisd man. Hij is parenlang verbonden geweest aan het dagblad „De Locomotief" in Ned. Oost- Indië en was eveneens verschillende jaren werkzaam in laboratoria in Duitschland als Doctor in de Scheikunde. Een lijsterbes in volle bloei. In een tuin aan de Schollstraat staat een lijster bes voor de 2e maal van het jaar in volle bloei. Geboren: Leonardus Johannes Petrus z. van P. W. Zonneveld en Th. J. Hoek. Cornelia Johanna Theresia, d. van N. C. van Gijlswijk en C. van Schooten. Phi- lippus Theodorus z. van J. Hoogkamer en J. P. Koster. Johannes Bastianus Mar- garetha, z. van L. van Schagen en M. M. ..Langeveld. -Arie z. van A. van der Niet en J. D. Vlieland.Johannes Hen- drikus z. van C. J. Duivenvoorden en C. E. Wolters. Overleden: Jacob Laurens Wasse naar, 75 jaar, weduwnaar van J. L. Colijn. Margaretha Maria van Strealen, 59 jaar, echtgenoote van. Th. van Kints. Ger hard Johannes van Blijenburgh, 72 jaar, echtgenoot van H. Arkenbout. Willem Antonius van der Geest 32 jaar, ongehuwd. Martinus Lelieveld, 66 jaar, weduwnaar van C. van der Zijden, echtgenoot van A. P. M. Hogervorst. Hendricus Cornelis Johannes van den Berg 4 maanden. Klaas Kieftenburg, 93 jaar, weduwnaar van N. van Ophem. Ondertrouwd: Pieter Cornelis Dui venvoorde, 25 jaar en Huberta van den Berg, 25 jaar. Leonardus Petrus van Maris, 23 jaar en Catharina Kleverlaan 22 jaar. Gehuwd: Martinus Gijsbertus Seijse ner, 26 jaar en Catharina Agatha Entius, 20 jaar. Quirinus Johannes Warmenho- ven, 30 jaar en Geertruida Huberta Dui venvoorde, 31 jaar. Nicolaas Gijsbertus Zuiderduin, 28 jaar en Alida Cornelia van den Burg, 21 jaar. SASSENHEIM. Biljart. Wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Sassenheim. Deze wed strijd werd Maandagavond onder groote belangstelling voortgezet; de stand op he den is als volgt: gesp. gew. punten Gerard Zandbergen 4 4 8 A. Copini 3 1 2 Jan D iederiks 3 2 2 Jan v. Reisen 2 1 2 Chris Homan 3 2 4 C. Guldemond 4 4 8 A. J. v. d. Wiel 2 2 4 G. van Dièst 4 2 4 Th. van Velzen 3 0 0 P. Koning 4 3 6 Ep. Postma 3 1 .2 Chris Zandbergen 4 2 2 Th. Landweer 3 1 2 R. Haver 3 1 2 Jan Hoogervorst 4 1 2 Bern. Schreuder 3 1 2 Jac. van Dorp 3 0 0 Het hoogste gem. van de gespeelde par tijen werd Maandagavond behaald door den heer A. J. van der Wiel, die zijn partij te gen R. Haver wist te winnen met 100 car. h.s. 19 gem. 6.25 beurten 16. De hoogste serie staat nog steeds op naam van Copini met 35. Maandagavond as. omstreeks 3 en 9 uur twee belangrijke partijen van Zandber genCopini en C. GuldemondJ. van Rei- sen. Aanvang der wedstrijden half zeven in café de Oude Post Sassenheim. Werkloosheid. Bij den correspondent van arbeidsbemiddeling staan heden inge schreven 166 werkloozen tegen 177 vo rig jaar en 10 meer dan verleden week. Hiervan zijn 124 gehuwd en 44 ongehuwd. Excursie. Zondag 10 Nov. as. zullen de leden van de A.R.K.A. afdeeling Sassen- heimen omstreken een excursie-tocht ma ken naar de K.R.O.-studio, waaraan vooraf een bezoek gebracht wordt aan de N.S.F.- zender. Het vertrek is bepaald op 1.30 uur vanaf het Stationsplein te Haarlem. De leden gelieven hiermede rekening te houden. WASSENAAR. Propaganda-vergadering Katholieke Gar de. In het Vereenigingslokaal aan de Stoeplaan vergaderde Dinsdagavond de Katholieke Garde onder leiding van den voorzitter, den heer H. J. A. Brantjes, die na opening met den Chr. en den Garde- groet, allereerst welkom heette den Zeer- eerw. heer Pastoor Meysing, hem daarbij dankend voor het beschikbaar stellen der zaal. Daarna heette spr. welkom de leden der R. K. Raadsfractie, de heeren Bazelier en Hendriks, en tenslotte den Burgemees ter, wiens aanwezigheid moreele en zede lijke steun geeft aan het werk der Garde. Spr. zet dan de bedoeling van deze bij eenkomst op deze plaats uiteen, n.l. het bevorderen van meer contact tusschen de drie parochies. Speciaal de Parochie „de Goede Herder" kan door haar parochianen het intellect versterken in het R. K. Ver- een igingsleven, daadwerkelijk meedoen. De Kath. Garde zou het zeer op prijs stel len, indien zij zich intensiever wilden be moeien met het R.K. Vereenigingsleven. Spr. verklaart dan, waarom het onderwerp, dat dezen avond behandeld zal worden, is gekozen. In de keus van den spreker is men bijzonder geslaagd, de heer mr. drs. van Haren is leider van het Adviesbureau voor Gemeente-Politiek van de R.K. Staats partij. Mr. van Haren, hierna het woord ver krijgend, hield een inleiding over de al- gemeene politieke zijde van het besturen der gemeente. Na een korte pauze was er gelegenheid tot gedachtenwisseling, waarvan een so ber gebruik werd gemaakt, doch die daar om niet minder interessant was. Al was de opkomst niet bijster groot, toch kan de R.K. Garde ten tweeden male terugzien op een welgeslaagde propaganda- avond. Van de fiets gevallen. In de Kerk straat kwam de 27-jarige de K. met zijn rijwiel te vallen doordat een zaag die hij meevoerde, tusschen de spaken van het voorwiel raakte. De K. werd met een her senschudding opgenomen. Dr. Janse ver leende de eerste hulp. Per ziekenauto van den heer Goemans werd de K. naar zijn woning overgebracht. Zigeuner-liefde? In een woonwagen van de fam. N. alhier werd door de poli tie op verzoek van de Leidsche politie aan gehouden het 16-jarige meisje B., dat te Leiden de ouderlijke woning was ontloo- pen. Zij is derwaarts teruggebracht. WOUBRUGGE. Loop der bevolking. Ingekomen uit Alkemade J. P. van der Ploeg. B no. 186. Uit Kouderkerk, C. P. Walraven, B 125. Geboren: Willem, z. van L. Bregman en J. Gorissen Johannes Frederikus, z. van J. Jansen en M. J. Otte Maria Mag- dalena, d. van T. C. Hoogenboom en J. A. C. van Dijk Anna Maria, d. van B. C. Disseldorp en E. M. Schulte. Ondertrouwd: M. C. v. Egmond 32 j. en P. M. v. Veen 19 j. A. Wijtsma 23 j. en P. den Brave 20 j. H. E. M. Schami- r.ée 29 j. en H. M. L. Bosman 22 j. Getrouwd: M. C. v. Egmond 32 j. en P. M. v. Veen 19 j. Overleden: Cornelia de Groot wed. van J. v. Leijden 80 j. Vertrokken: E. A. van der Eist naar Voorschoten, Leidsche weg 96. A. R. Kroes en gezin naar Woerden. K. W. Groen, naar Voorbrug, Vijvershof 13. M. Loth naar Leiden, Acad. Ziekenhuis. C. de Jeu naar Alphen Raadhuisstraat. A. G. Roos naar Leiden, Witte Singel 9. D. M. G. van der Ploeg naar Voor schoten, Rijndijk 23. T. H. van Beek naar Bodegravzn, Weijpoort 17. LEEST DE ADVERTENTIES i»! UW DAGBLAD. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De 21-jarige handelsbediende E. F., uit Nootdorp, thans ged., heeft zich te ver antwoorden gehad voor twee feiten. Het eerste feit betrof een verduistering van een bedrag van 316.22 ten nadeele van de Haagsche Verzekering Sociëteit, waarvan verdachte plaatselijk agent was. Volgens de getuigenverklaringen heeft F. toen de inspecteur om afrekening van de geïnde kwitanties kwam, telkens uit vluchten verzonnen. Nu eens waren de be talingen uitgesteld wegens den slechten tijd, dan weer had hij het geld juist naar huis gebracht en was het te veel moeite om het direct weer te gaan halen, ofwel hij had het gestort bij een bankinstelling te Amsterdam en zou het den volgenden dag gaan opvragen. De waarheid was, dat verdachte zoo als hij toegaf het geld had geind en ten eigen bate aangewend. Het tweede feit betrof een poging tot oplichting gepleegd ten postkantore te Noordwijk, alwaar verdachte een postwis sel ad ƒ21.30 ter uitbetaling aanbood, doch de vrouwelijke beambte bemerkte bij de controle van de lijst, dat het bedrag niet met het hummer dat op de postwissel voor kwam overeenstemde, reden waarom zij het kantoor van afzending opbelde. Verd. vroeg daarop het formulier terug en maak te zich toen uit de voeten. Het formulier werd door hem buiten in snippers ver scheurd. Gebleken is, dat F. reeds eerder een vervalschen postwissel heeft aange boden en met succes. Ook dit feit werd door verdachte er kend. Hij beweerde, dat hij het geld ge bruikt had om er anderen mede te hel pen. Het O.M., waargenomen door mr. Cohen Tervaart, wees er op, dat er tegen dezen verdachte nog een derde zaak aanhangig is gemaakt. De door hem gepleegde fei ten zijn van hoogst ernstigen aard en ver dienen met grooten gestrengheid te wor den tegengegaan. Spr. eischte dan ook een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar. Uitspraak 19 November a.s. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Strafzitting. Allereerst kwam in behandeling de uit gestelde zaak tegen D. P. H. uit den Haag, die zich had te verantwoorden wegens het loopen op verboden grond en ter vorige zitting had beweerd dat zijn voornamen niet geheel juist waren als in de dagvaar ding genoemd en ook in een andere straat woonde. Uiteindelijk had hij echter toe gegeven een en ander opzettelijk verkeerd te hebben opgegeven. Thans werd als ge tuige gehoord de verbalisant de rijksveld wachter K. uit H a z e r s w o u d e, terwijl verdachte niet was verschenen. Getuige verklaarde dat hij ook den indruk had ge kregen dat verdachte een en ander met op zet verkeerd had opgegeven. De ambtenaar vond een en ander zeer brutaal en vorder de een geldboete van 10.subs. 1 dg en 2.subs. 1 dg. Veroordeeling tot resp. 8.subs. 4 dg. en 2.subs. 1 dg. J. H. R. uit Boskoop had de vuur wapen wet overtreden en blijkens de dag vaarding had de veldwachter K. uit Bos koop een jachtgeweer in beslag genomen dat zich op het erf van verdachte bevond zonder dat deze in het bezit van een ver gunning was in den zin der vuurwapen- wet. Verdachte had ter vorige zitting be weerd en beweerde ook nu het geweer niet op zijn erf te hebben gehad doch op zijn tuin om hiermede een kat dood te schieten die achter jonge kuikens zat. Op het erf had hij nimmer een geweer gehad. De ver balisant gaf zulks toe, doch 'in ieder geval had verdachte toch ook geen vergunning om een geweer op zijn tuin te hebben. Op een desbetreffende vraag van den ambte naar, waar het geweer vandaan kwam of wie de eigenaar was, antwoordde verdachte ontkennend. Naar zijn mededeeling had hy dit even gebruikt om de kat van het land te verwijderen en bedoelt geweer gehaald van een tuin uit de omgeving waar dit lag. Ook de eigenaar van dezen tuin wist niet wie de eigenaar was. De majoor van den rijksveldwacht gaf nog een toelichting en wees er op dat men in Boskoop heel eigen aardig staat tegenover de vuurwapenwet en meerdere malen klachten komen, dat de hagelkorrels over den weg vliegen. De ambtenaar vorderde een geldboete van 10.subs. 4 dg. Veroordeeling 6. subs. 3 dg. met verbeurdverklaring van het inbeslaggenomen geweer. Hierna hadden zich een vijftal personen uit Woerden te verantwoorden wegens diefstal van peren uit een boomgaard van een landbouwer langs den rijksstraatweg te Nieuwerbrug, welke diefstal door hen was gepleegd in den vroegen morgen van 8 Augustus. Alle verdachten ontkenden pertinent, terwijl de gehoorde getuigen ook weinig althans geen steekhoudende verklaringen konden afleggen en verdach ten wel hadden gezien, ook dat zij hun rij wielen in de omgeving tegen een hek had den geplaatst, doch niet dat zij aan het plukken waren. Hoewel de ambtenaar als mede de kantonrechter de overtuiging had den, dat verdachten niet vrij uitgingen, moesten zij wegens gebrek in deze zaak worden vrijgesproken. Terstond na deze zaak hadden zij zich echter opnieuw te verantwoorden voor een zelfde feit gepleegd op 21 Augustus, waar bij zij nu den boomgaard van den landbou wer M. aldaar hadden uitgekozen. In deze zaak werden ook dezelfde getuigen ge hoord zoomede den verbalisant, den rijks veldwachter A. Ook nu bleken de getui gen minder van de zaak af te weten, dan zij destijds aan den verbalisant hadden ver klaard, die echter bij de verklaringen ge relateerd in het proces-verbaal bleef. Al leen de getuigen v. D. en D. waren meer pertinent en verklaarden dat zij verdach ten allen hadden zien plukken, wie echter konden zij niet verklaren, daar zij verdach ten niet in het gezicht hadden gezien. De ambtenaar vroeg derhalve aan de kanton rechter toestemming totwijziging van de dagvaarding om diefstal in vereeniging ten laste te kunnen leggen, waartegen de kan tonrechter geen bezwaar had. De zitting werd hierop geschorst om deze wijziging in de dagvaardingen aan te brengen. Na heropening der zitting vorderde de ambte naar tegen 4 verdachten een geldboete van 10.subs. 5 dg. en tegen den jongste verdachte een maand tuchthuisstraf. Ver dachten hielden vol zich niet aan diefstal schuldig te hebben gemaakt, terwijl één der verdachten zelfs verklaarde op 't tijd stip van de tenlastelegging daar in het ge heel niet geweest te zijn, daar hij zijn tijd had verslapen en eerst veel later ter plaat se was gepasseerd. De kantonrechter was echter ook van meening dat het bewijs volkomen geleverd was en veroordeelde verdachten conform den eisch, waarmede verdachten het geheel niet eens waren en te kennen gaven onmiddellijk in hooger beroep te zullen gaan. Door het kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonnissen gewe zen: wegens overtreding der Motor- en Rijwielwet: J. A. K. te Leiden 15. subs. 5 d.; J. A. de H. te Den Haag vrijspraak; J. B. te Leiden 10 subs. 5 d.; P. v. D. te Bodegraven 5 subs. 3 d.; M. K. te Wou- brugge 7.50 subs. 5 d.; H. F. v. V., J. P. W. te Ede, C. J. V. te Benthuizen allen 4 subs. 2 d.; J. v. d. N. te 's-Gravenhage, A. V. te Boskoop en P. B. te Bodegraven en W. M., D. v. d. B. en C. de N. ieder tot ƒ2.50 subs2 d.; J. T. N. te Aalsmeer 3.50 subs 2 d.; J. C. de B. te Haarlemmermeer 12 subs 6 d.; W. O. te Haarlemmermeer ƒ15 subs. 6 d.; W. P. te Waddinxveen 8 subs. 4 d.; C. J. T. te Benthuizen 6, subs. 3 d.; A. N. te Leiden 8 subs. 4 d.; A. v. d. W. te Zoeterwoude 12 subs. 6 d. en 10 subs. 5 d.; S. G. te Utrecht 8 subs. 4 d.; T. B. te Voorschoten 2 subs. 1 d.; P. M. A. S. te Bloemendaal 8 subs 4 d.; D. H. ƒ7 subs. 1 d.; D. d. J. 2 subs. 1 d.; wegens overtreding van de Algemeene Politie verordening te Alphen M. D. 2.50 subs. 2 d.; overtreding der IJkwet J. P. te Lei den 2 maal 1 subs. 2 maal 1 d. met ver beur verklaring van de 2 gewichten. Over treding der Motor- en Rijwielverordening te Woubrugge A. den B. te Woubrugge ƒ2.50 subs. 2 d.; overtreding der Arbeids wet: D. G. v. d. M. 5 subs. 2 d.; J. P. A. P. B. te Barwoutswaarder 10 subs. 5 d.; overtreding der visscherijwet: G. T. E. te Rotterdam 1.50 subs. 1 d. en 2 subs. 1 d;. J. H. K. te Rotterdam 1.50 subs. 1 d.; A. C. V. te Zwammerdam ƒ3, subs. 2 d. met verbeurdverklaring van de dobbers; over treding van de Algemeene Politieverorde ning te Koude kerk A. K. zonder bekende woonplaats 1 subs. 1 d.. Waar geen woon plaats vermeld wonen veroordeelden te Al phen aan den Rijn. DE GEBROEDERS „G0CHEM" 3. Uit het schuurtje werd een oude zeepkist opgeschar reld, waarvan ze een voertuig zouden fabriceeren. Bar ge makkelijk om met je bloedeigen wagen op reis te gaan, vond Pat, die een beetje loensch keek. De kist werd van binnen en van buiten goed schoongemaakt, met het gevolg, dat de letters „Soap" blinkend te voorschijn kwamen. 4. Tamelijk miserabel om met zoo'n zeepnaam op je wa gen rond te karren, meende de trotsche Pat. 't Laat mij anders Siberisch, antwoordde Pit, toe schiet liever op en ga 't dorp in om een onderstel voor ons vehikel op te snor ren. Als je lang blijft zeuren komen we nooit weg. En toch bedank ik er feestelijk voor; eerst die naam er af, of ik zorg niet voor wielen, o zoo. En Pat bleef koppig op zijn stuk.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10