ZATERDAG 2 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BINNENLAND HET HEENGAAN VAN MINISTER DECKERS. OMKEER IN HET DEFENSIEBELEID? Aan het Voorloopig Verslag van de Twee de Kamer over de Defensiebegrooting voor 1936 wordt het volgende ontleend: Verscheidene leden vroegen, welke rede nen geleid hebben tot het ontslag van mi nister Deckers als minister van Defensie. Zij vreesden, dat daardoor de continuiteit in het Defensiebeleid is geschaad, wat, naar zij meenden, in deze begrooting tot uitdrukking komt. Enkele leden vroegen, waarom de minis ter van Defensie, die bijna zes jaren be last is geweest met de leiding van dit De partement, niet benoemd werd tot minister van Defensie ad interim. Beteekent dit een wijziging,' een ombuiging van het de fensiebeleid? JUBILEUM ZIEKENAPOSTOLAAT Gisteren is het 10-jarig bestaan van het Ziekenapostolaat herdacht. In de parochie kerk te Bloemendaal werd des morgens te 11 uur een H. Mis van dankbaarheid op gedragen door den stichter pastoor Wil- lenborg. Na de H. Mis had in de pastorie de aanbieding plaats van de 6103 ingeko men brieven van zieken. Van deze brie ven zijn er vele groepsgewijze geteekend, zoodat in totaal ongeveer 10.000 felicita ties ontvangen zijn. Kapelaan B. Henning hield een toespraak, waarin hij zeide, dat het Ziekenapostolaat geen speciale stich ting voor de parochie is. Daarom biedt de parochie ook geen feestgeschenk aan. Het Ziekenapostolaat heeft nog nooit geld of goederen van de zieken gevraagd en deed dat ook thans niet. Niettemin hebben toch tal van zieken hun dankbaarheid willen toonen. Vele brieven waren verrijkt met feestelijke ruikers, voor opgedragen H. Missen en gebeden. Sommigen hadden van hun brieven calligraphieën en schilderijen gemaakt, in reliëfschrift of in dicht-vorm geschreven. Aan postzegels en andere giften was in totaal 1000 ontvangen. Pastoor Willenborg dankte diep getrof fen. De kerkelijke viering van het jubileum van het Ziekenapostolaat zal Zondag tij dens het ziekenlof geschieden. Dan zal het velum gewijd worden, dat door het Zieken apostolaat in België is aangeboden. DE KRUISVAART ROEPT: APOLLOHAL. Het St. Michielsspel te Amsterdam. Wij vestigen er de aandacht op, dat het aanvangsuur van het St. Michielsspel in de Apollohal te Amsterdam op Zondag avond 24 November a.s. in vervroegd tot half acht. Het einde is ongeveer 10 uur, zoodat iedereen nog tijdig in zijn woon plaats kan zijn teruggekeerd. Des middags blijft het aanvangsuur be paald op half drie. Bij aankoop van een toegangskaart wordt een reductiebon van de Nederlandsche Spoorwegen verstrekt welke aan de stations moeten worden af gegeven. BELANGEN VAN HET BOUWBEDRIJF. Vergadering samenwerkende patroons organisaties. Door de samenwerkende patroons-orga nisaties in het bouwbedrijf zal op Woens dag 6 November a.s. des namiddags half twee in de groote zaal van den Dierentuin te Den Haag een vergadering voor leden en genoodigden worden gehouden ter be spreking van de belangen van het bouwbe drijf bij de werkverschaffing. De bijeenkomst staat onder leiding van den voorzitter van den N.A.P.B., ir. Th. Thyssen, terwijl als sprekers zullen optre den H. J. L. Klein Schiphorst met het on derwerp: „Normaal werk op de normale markt"; J. Swarts over: „Vervroegd werk onder het werkfonds"; B. van Eesteren over: „Het uitschakelen van den aannemer door werkverschaffing in eigen beheer". De deelneming uit aannemerskringen is reeds zoo groot, dat een tweede zaal noodig zal zijn. HET RIJKSPERSONEEL. Wat het te wachten staat. De ministerraad heeft, naar de „Volks krant" verneemt, thans een beslissing ge nomen ter zake de voorgenomen bezuini ging op de salarissen van het overheids personeel. De regeering besloot haar voornemen om 5 procent op de salarissen te korten met ingang van 1 Januari a.s. uit te voeren. Alleen voor het personeel der vierde klasse standplaatsen zal dit eerst op 1 Juli 1936 ingaan. Het voornemen om de periodieke verhoo ging met een jaar op te schorten en om de twee jaar een dubbele-periodiek toe te ken nen, heeft de regeering besloten voorloo pig niet tot uitvoering te brengen. De herziening van het salaris der jeug digen (ambtenaren, werklieden, onderwij zers) zal de regeering nader aan de orde stellen. Onaangetast blijft het minimum bedrag van de kindertoeslag 60 per jaar, 1.15 per week of 5 per maand); van hetgeen boven dit minimum werd betaald, wordt de 5 procent toegepast. Het geheel dezer bezuiniging bespaart voor de schatkist 11.500.000, zijnde 11/2 millioen gulden meer dan oorspronkelijk geraamd. Deze 11/2 millioen gulden zullen worden aangewend om bepaalde oneffen heden in het Bezoldigingsbesluit weg te werken. 4 PCTS. STAATSLEENING 1935. Een bedrag van 44 millioen 40-jarige biigaties tegen 100 pet. geplaatst. De minister van financiën heeft in een mededeeling gedateerd 31 October in de „Strs.-crt." van gisteravond bekend ge maakt, dat hij, krachtens de machtiging, hem verleend bij artikel 1 der Leeningwet 1933, met toepassing van artikel 6 der wet van 29 Deecmber 1928.' tot den koers van 100 pet. te gelde maakt een bedrag van 44.000.000 4 pet. rente dragende schuld bekentenissen ten laste van het rijk, wel ke schuldbekentenissen, zijnde 44.000 obligaties, ieder groot 1000, genummerd 1 tot en met 44.000, vormen de 4 pet. Ne derlandsche Staatsleening 1935. De storting op deze schuldbekentenissen geschiedt 1 November 1935. De rente loopt niet verder dan tot den dag der aflosbaarstelling van de schuldbe kentenissen. De halfjaarlijksche coupons vervallen op 1 Mei en 1 November en zullen beaaalbaar zijn bij de kantoren van De Nederlandsche Bank te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gra- venhage. De leening heeft een looptijd van ten hoogste 40 jaar. Versterkte aflossing wordt voorbehouden. Telkenjare, te beginnen op 1 November 1936 worden schuldbekente nissen voor haar nomina&l bedrag aflos baar gesteld, ten beloope van ten minste 1.05 ten honderd van het bedrag der lee ning, vermeerderd met het bedrag der door die verplichte aflosingen vrijgevallen rente. KONINGIN EN PRINSES TE AALSMEER Bezoek aan de chrysanthen-tentoonstelling. Gistermorgen hebben H. M. de Konin gin en H. K. H. Prinses Juliana een bezoek gebracht aan de chrysanthen-tentoonstel ling te Aalsmeer. De hooge bezoeksters wa ren vergezeld van klein gevolg. De Ko ninklijke gasten kwamen even over tien per auto aan en werden aan den ingang van het tentoonstellingsgebouw door den burgemeester van Aalsmeer, den heer Kas telein, den secretaris der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, den heer Mensing en bestuursleden der tentoonstel ling verwelkomd. Aan H. M. werd een bouquet Aalsmeersche orchideeën aange boden, aan de Prinses een ruiker rozen, overhandigd door twee dochtertjes van in zenders. De hoóge gasten onderhielden zich lan gen tijd met de inzenders. De Koningin en de Prinses namen met groote belangstel ling de fraaie expositie in oogenschouw. De Koningin nam tevens de gelegenheid te baat, zich op de hoogte te stellen van den slechten toestand waarin de Aalsmeersche bedrijven momenteel verkeeren. Daartoe noodigde H. M. de voorzitters der beide veilingsvereenigingen, „Centrale Veiling" en „Bloemlust" bij zich. Bij het verlaten van de tentoonstelling werd den Koninklijke gasten het Wilhelmus toege zongen, waarvoor de Koningin en de Prin ses dankten. HET SANEERINGSWERK IN DE NEDERLANDSCHE BAKKERIJ. Op 28 October werd te 's-Gravenhage verleden de oprichtingsacte van de Neder landsche Bakkerij-Stichting. Als oprichters traden op alle landelijke bakkerspatroonsorganisaties particuliere en coöperatieve). De Stichting heeft tot doel leiding te geven aan het saneeringswerk in de Neder landsche bakkerij. N.V. VLIEGTUIGENFABRIEK. Op een terrein In het Gooi. Ër is, naar wij vernemen, een wetsont werp op komst, waarbij de regeering mach tiging zal vragen om over te gaan tot de oprichting van een naamlooze vennoot schap vliegtuigenfabriek. De regeering is tot oprichting van deze vliegtuigenfabriek besloten in de eerste plaats op overwegin gen aan de defensiebelangen ontleend en in de tweede plaats om de werkgelegenheid op dit gebied te verruimen. Voor de stich ting van deze fabriek is o.a. samenwerking gezocht met Fokker, de K. L. M. en de N.V, „Aviolanda". De regeering zal de meerderheid van de aandeelen van de nieu we fabriek aan zich houden. Als commis sarissen zijn ons o.a. genoemd de heeren Van Doorninck, ir. Rutgers en kolonel Oudendijk. De fabriek zal in het Gooi worden geves tigd op een zoodanige plaats, dat zoowel land- als watervliegtuigen zullen kunnen worden vervaardigd. H. R. M. THOMASSEN. Gisteren heeft de heer H. R. M. Thomas sen het feit herdacht dat hij 25 jaar redac teur van de „Maasbode" is. Collega Tho massen is chef-redacteur „Binnenland" en belast met de leiding der sportredactie. Op ondubbelzinnige wijze is gisteren bij de hartelijke huldiging, die den jubilaris van vele kanten werd gebracht, gebleken, hoe het verdienstelijk werk van dezen bekwa men journalist wordt gewaardeerd. DE WOLHANDKRAB. Gisteren zijn ongeveer 50 tot 60 exem plaren van de gevaarlijke wolhandkrab in de Buitenliede bij Haarlem gevangen. Tal van netten zijn vernield. De Heide-Maat- schappij is gewaarschuwd en zal vandaag nog maatregelen treffen. De wolhandkrab kwam tot nu toe nog slechts in het Oos ten van ons land voor, doch blijkt nu reeds tot het Westen te zijn doorgedron gen. BOTER. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is he den vastgesteld op ƒ0.90 per K.G. TEELT VAN SLA EN SPINAZIE ONDER GLAS. Voorwaarden waaronder ze is toegestaan. In verband met de tuinbouwteeltrege ling voor het jaar 1936, kan betreffende de teelt van sla en spinazie onder glas, het volgende worden medegedeeld: De teelt van kropsla en spinazie in kas sen, serres en warenhuizen, beplant met druivenbocrmen met een schot van 4 jaar of meer, is verboden. Verder zal de teelt van kropsla onder glas zoowel warm als koud slechts zijn toegestaan onder de navolgende voor waarden: A. voor plat glas: Het aantal kroppen sla wordt bepaald als volgt: 1. op 30 per raam al dan niet bij ten hoogste 2 bloemkool per raam; 2. op 16 per raam bij ten hoogste 5 bloemkool per raam; 3. op 16 per raam in peenrijen zonder bloemkool; 4. op 12 per raam in peenrijen met ten hoogste 5 bloemkool. Deze getallen gelden voor elk raam af zonderlijk en voor elke teeltwijze, terwijl de teelt van elk ander warmoezerijgewas in elk der bovenomschreven teeltwijzen is verboden, ook al zouden de omschreven kroppen sla niet meer ten volle aanwezig zijn. In de periode van 1 Januari30 Juni 1936 mogen de ramen slechts éénmaal voor de teelt van kropsla worden gebruikt en is het overleggen van kropsla op kropsla verboden. De grootte van het raam wordt vastge steld op 150 c.M. bij 80 c.M., voor grootere of kleinere ramen gelden de voorgeschre ven getallen in evenredigheid. B. voor warenhuizen, kassen en serres: Het aantal kroppen sla wordt bepaald als volgt: 1. op 20 per raam of 16 per vierk. M. bij uitsluitend sla; 2. op 16 per raam bij ten hoogste 2 bloemkool per raam; 3. op 12 per vierk. M. bij ten hoogste 2 bloem kool per vierk M. Deze getallen gelden voor elk raam of elke vierk. M. afzonderlijk en voor elke teeltwijze. Met uitzondering van tomaten en boo- nen, zal de teelt van elk ander warmoeze- rijgewas in elk der onder 1, 2 en 3 bedoel de teeltwijzen zijn verboden, ook al zou hier het omschreven aantal kroppen sla niet meer ten volle aanwezig zijn. UITVOER EIEREN NAAR ENGELAND. Hoeveelheid voor November zelfde als November 1934. Naar het „Ned. Weekblad van Kruide nierswaren" verneemt is de hoeveelheid eieren, die in November naar Engeland zal mogen worden uitgevoerd vastgesteld op het exportcijfer van November 1934. „Volk en Vaderland" toch verschenen. Het optreden van de Justitie tegen „Volk en Vaderland" in Utrecht, waarbij de ro tatiepers, waarop het orgaan gedrukt werd, in beslag is genomen en vergezeld, heeft niet kunnen verhinderen, dat een nieuw nummer is verschenen. „Volk en Vaderland" is thans in verkleind formaat uitgegeven. Met vette letters „prijkt" bovenaan de voorpagina: „On danks verbod niet kapot". RECHTZAKEN DE OSSCHE STRAFZAKEN. Officier van Justitie gaat in hooger beroep. De Officier van Justitie bij de Bossche Rechtbank is in beroep gegaan tegen het vonnis waarbij de 42-jarige arbeider Peer de Bie uit Oss en de 43-jarige vrachtrij der L. v. d. Heuvel (den Brus) werden ver oordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. De eisch was 16 jaar zonder aftrek. Ook Peer de Bie is in hooger beroep gegaan. De 46-jarige arbeider M. Fr. de Bie, va der van Piet de Bie, is als verdacht van medeplichtigheid aan den roofmoord te- Oyen verhoord door den rechtercommissa ris en ingesloten in het Huis van Bewa ring te Den Bosch. DE PALEIS VOOR VOLKSVLIJT-ZAAK. Tegen ex-directeur drie jaar, tegen ex-commissaris twee jaar geëischt. Het O.M., mr. van Arkel, der Amster- damsche rechtbank, heeft requisitoir ge nomen in de strafzaak tegen den ex-direc teur van het Paleis voor Volksvlijt M. en den ex-commissaris P., die beiden worden verdacht van verduistering, heling en medeplichtigheid van heling, ten nadeele van het Paleis voor Volksvlijt. Mr. van Arkel eischte tegen verdachte M. een gevangenisstraf van drie jaar en tegen verdachte P. een gevangenisstraf van twee jaar, met aftrek voor den laatsten van de helft van den tijd, in preventieve hechtenis doorgebracht. VERDACHT VAN DOOD DOOR SCHULD. Zaak tegen burgemeester van Haarlem aangehouden. Veertien dagen geleden heeft voor de Haarlemsche rechtbank terecht gestaan de heer C. Maarschalk, burgemeester van Haax-lem, wegens het veroorzaken van dood door schuld. Op 9 April reed de burgemeester met zijn auto van Amsterdam naar Haarlem en kwam onder de gemeente Haarlemmerlie- de in botsing met een motorrijder, den heer Sweerts uit Haarlem, die vrijwel op slag gedood werd. De Officier van Justitie had vijf duizend gulden boete, subsidiair vijftig dagen hech tenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar geëischt. Derechtbank heeft gisteren de zaak te ruggewezen naar den rechtercommisaris, omdat zij het onderzoek onvolledig achtte. In het bijzonder ten aanzien van de vraag, op welk weggedeelte het ongeluk is ge beurd. Zoo noodig zullen andere deskundigen en getuigen worden gehoord. HITLER BELEEDIGD. Wegens beleediging van Hitier, heeft het Gerechtshof te Arnhem gisteren het Arnhemsche communistische raadslid R. J Brugman veroordeeld tot 60 boete sub- sidair 2 maanden hechtenis. De heer Brug man had op een vergadering te Tiel be ledigende woorden geuit aan het adres van Hitier. OM HET WITTE SPATBORD. De rechtbank te Groningen heeft in hoo ger beroep uitspraak gedaan inzake de witte spatbordenkwestie. Naar men weet, had een ambtenaar van het kantongerecht zich .laten verbalisee ren, omdat hij overdag aan zijn rijwiel geen wit spatbord had. De kantonrechter had volgens den eisch van den ambtenaar van het O. M. den ver dachte vrijgesproken. De officier van justitie bij de rechtbank meende evenwel, dat de wetgever wel on duidelijk was geweest, maar toch de bedoe ling voorzat in het nieuwe artikel, om het spatbord ook overdag verplicht te stellen. Geëischt werd 0.50 boete, subs. 1 dag hechtenis. Daar het echter een proefproces betrof achtte de rechtbank het niet gewenscht den verdachte eenige straf op te leggen. Naar wij nader vernemen, is de verdach te heden van dat vonnis in cassatie geko men, zoodat verwacht mag worden, dat spoedig de behandeling voor het gerechts hof te Leeuwarden zal plaats vinden. LAND- EN TUINBOUW WENKEN VOOR IEDERE MAAND. Ie helft November. VOOR DEN KAMERTUIN. Nu het werk in den hof nagenoeg is afgeloopen zullen we in de volgende nummers van deze rubriek afwisselend iets schrijven over kamerplanten en over bemesting on zer tuingewassen. Ditmaal iets ter aanbeveling van de Echinopsissen behooren tot de Cacteeën. Er zijn maar weinig plnaten, die in bloei zulk een bijzonder effect maken als de Echinopsissen. De bloemen toch met haar lange tube (bloembuis) op de kogelplant zijn niet zelden grooter dan de plant zelf, wat een verrassenden indruk maakt. Daar bij zijn ze bijzonder sierlijk van bouw, wat tegen het stijve, gedrongen massieve uiter lijk der planten te sterker opvalt. De bloemen van de E.Oxygona, zijn van een mooie zachtrose kleur, naar buiten toe in een donker rozenijrood overgaande Evenals de meeste soorten van Ech. is de E. oxygona scherp bewapend met stijve stekels, (Echinopsis komt van het Griek- sche Echinos, dat Egel beduidt) die in ster vormige bundeltjes in rechte lijnen en op regelmatige afstanden op de scherpe, strak ke en gekartelde ribbenzitten die bij nor male planten van 13 tot 15 in getal zijn. Op die ribben en wel uit de hoogerop ge zeten stekelbundeltjes (die de plaats der geheel verdwenen bladeren innemen) komen de bloemen tot ontwikkeling, welke zich reeds langen tijd van te voren aange kondigd hebben in den vorm van wollige uitgroeisels, de aangelegde bloemknoppen. Van de andere E. verdienden o.a. vermel ding de E. Eyriesu en E. Tubiflora. De eerste stamt uit Uruguay en Brazilië, en bloeit in de eerste zomermaanden met naar jasmijn riekende rein witte bloemen, die tot 25 c.m. lang en in volle bloei tot 8 c.m. breed kunnen worden. Een bijzonder fraaie -variëteit van deze soort is de E. Eyriessi triumphans met rozenroode bloemen. Oe E. tubi-flora is van haar geslacht misschien de' meest verspreide soort. Ze groeit en bloeit gemakkelijk en dat is de reden van haar meer algemeene verspreiding. Haar groote fraaie bloemen zijn melkwit; bij de variëteit rosea fraai rose van kleur. Ze bloeit van Juni tot September en is reeds als jeugdige plant bloeibaar, wat haar voor amateurs ongetwijfeld aanbevelenswaar dig maakt. De cultuur der E. is niet moei lijk. Het beste groeien ze in een laag, licht kasje, maar ze kunnen des zomers ook bui ten staan op een zonnig luw pekje, om 's winters in de kamer of serre een plaatsje te krijgen, goed in het licht met zooveel mogelijk zon. Geef den planten een voed zaam grondmengsel, b.v. van 23 klei- zodengronde met één derde verteerde bladaarde, met wat scherp zand. De mee ning, dat Cactussen het arm moeten heb ben, is verkeerd Willen zij groeien, dan moeten zij ook het noodige voedsel heb ben. Alleen zij men voorzichtig met het gieten. In den winter moet de aarde, voor al als de planten in een koude kas of on verwarmde kamer staan, droog blijven, terwijl 's zomers bij zonnig weer alleen 's avonds mag gegoten worden, om brand- vlekken te voorkomen. Zijn de planten evenwel in vollen groeit, zooals in de eerste zomermaanden, dan kan men, of lie ver dan is het zeer gewenscht, de planten np en dan rijkelijk te begieten. VOOR DEN BLOEMENTUIN. Een heester, die men nog veel te weinig aan treft en toch alle aanbeveling verdient, is de Rubus odoratus. Deze bloeit in Juli en Augustus; haar bloemen zijn fraai licht purper van kleur. Even weinig treft men aan de Japansche Rhodotypus kerrioides, met groote zuiver witte bloemen, die om streeks Mei verschijnen. De heester lijkt veel op een Kerria, gelijk de naam reeds te kennen geeft. Een drietal andere soor ten, welke medeverdienen meer te wor den aangeplant,' zijn Staphiyea colchica, met trosjes witte bloemen, die zeer wel riekend zijn; Halesia diptera, met huiver witte, klokvormige bloemen, die omstreeks Mei verschijnen en Epochorda grandiflora, uit China afkomstig, eveneens met witte bloemen, die tamelijk groot zijn. Dit drie tal zal allen liefhebbers veel voldoening schenken; de Staphylea laat zich boven- vendien ook goed foreeeren. Verder noe men we Caryopteris mastacanthus, met mooie'blauwe bloemen, de Tamarix, en de fraaie verscheidenheden van Ceanothus. En zoo zouden we kunnen voortgaan en nog wijzen op de vele mooi soorten en verscheidenheden van Sierappels (Malus), Sierpruimen (Prunus) en Sierperziken (Amigdalis); herinneren aan de schoone Magnolia's en de bloemrijke Meidoorn'* (Crataegus) en gewagen van de sierlijke heesterachtige rozensoorten en Diervilla'i. Wij willen echter voor ditmaal met deze aanwijzingen volstaan. In Leiden gevestigd: J. J. v. Assen, Bilderdijkstr. 9 M. C. Bethe en Fam., vertegenw., Zeemanlaan 43 J. J. G. Brutel de la Rivière, Rapen burg 51 C. Buurman, kinderverz., Plant soen 105 J. H, Diephuis, Noordeinde 52 S. B. Dronkers, Meezenstr. 9 F. J. Drukker, Rijnsb.weg 77 A. Dijkstra, Pie- terskerkgr. 3a D. W. v. Ees. los werkman, Uitérstegr. 159 H. B. Eldering, Rood- borststr. 38 M. F. Eikerbout en Fam., off. vliegenier, Doezastr. 10 J. Exalto, Pie- terskerfegr. 3a J. v. .Gorkum, huishoud ster, Stationsweg 25 E. M. Gottsohewski,. dienstbode, Tomatenstr. 8 J. I. Grimm, secretaresse, Gangetje 1 P. I. M. de Groot, dienstbode, Witte SibgeG. 2 W. K. Gunst, Noordeinde 52 J. J. Gijp, musicus, Apothekersdijk 24 R. H. v. d. Hal, Ma- riënpoelstr. 31 H. J. Hardus, H. de Vriesstr. 67 J. C. Hardus, H. de Vries- straat 67 J. W. den Hartog en Fam., scheepmaker, Pr. Steinstr. la E. M. Hek- ker, Vreewijkstr. 4 H. Hoppenbrouwer, dienstbode, Witte Singel 72 G. de Jong, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10 M. Th. v. Hassel, Noordeinde 50 P. Ipenburg, Rijnkade 9 F. Jannette Walen, Witte Singel 28 J. E. V. Jurling, Heerensteeg 21a W. H. Keuchenius, Kaiserstr. 53 J. H. Kievits, Morschsingel 21 D. Klop, le luit. inf., Witte Singel 81 W. v. d. Kodde, wafelenbakker, L. Agnietenstr. 9 W .A. de Koe, Rapenburg 75 G. H. M. Kort, dienstbode, Haarlemmerstr. 23 A. Kramers, Acaciastr. 27 J. G. Larive, Ko- revaarstr. 55 B. v. d. Burg-Lieferink, Koningsstr. 21a G. G. v .d. Lingen, ver pleegster, Oude Singel 74b L. Maas kant, dr. i. d. Scheik., Rijnsb.weg 107 M. A. v. Merkensteijn, Oude Vest 51 Jhr. L. A. de Milly v. Heiden Reinestein, Breestr. 135a C. Molenaar, dienstbode, Sumatrastr. 44a E. S. A. v. Musschen- broek, Rapenburg 103 M. P. v. d. Plas, dienstbode, Oude Rijn 2 J. M. Radema kers, Oegstgeesterln. 39 M. L. Rodijk, winkelbed., Rijnstr. 2 A. G. Roos, dienst bode, Witte Singel 90 Wed. A. Spadon - Rosa Bian, v. Baerlestr. 12a E. J. Rosen Jacobson, Rapenburg 13 G. W. Bloter v. Schaik, Zegerstg. 8 W. M. Scheurleer, Papengr. 22 E. L. C. Schiff, Oude Vest 51 A. Seeger, dienstbode, Rijnsb.weg 141 S. H. Sieperda, Rapenburg 66 Ra den Soendto, Vreewijkstr. 16 H. W. Spie renburg, schoenmaker, H. de Vriesstr. 77 A. P. J. Smit, Sdhelpenkade 36 G. Steenkamp en Fam., metaalbew., Apothe kersdijk 36 Jhr. J. P. v. Suchtelen, Pie- terskerkstr. 12 F. A. des Tombe, Rapen burg 58 P. Vis en Fam., heibaas, Utr. Jaagpad 125 Wed. J. C. Buys-Vogelen- zang, Hoogl. Kerkgr. 20 J. v. Vollenho ven, Steenschuur 18 J. v. Wel, hulp i. d. huish., M. Moonsstr. 30 N. J. Westpalm v. Hoorn v. Burgh, Steenschuur 18 C. A. Winkel Morschsingel 21 J. de Wolf, Volmolengr. 2a A. A. A. H. v. d. Zan den, broodbakker, Nw. Rijn 43 C. de Zeeuw, verpleegster, Oude Singel 14 J. F. v. Zuilen mil. politie korp., Weddesteeg 2 B. L. v. d. Zwet en Fam., falbr.arb., Willemshof 3. Uit Leiden vertrokken: P. L. Blangé en Fam., New Orleans A. A. Boehmer, Hazerswoude, Gemeeneweg f 25 J. Cock, Voorburg, Heerenstr. 4 P. Forycki, Haag, v. Diemenstr. 203 I. v. Geer, Halsteren, Halsterschew. D 100 T. Gijzen ij en Fam., Leiderdorp, Lindelaan 8 F. W. Helmons en Fam., Oegstgeest, H. Morschweg 89 C. C. Hunting, Haar lem, Middenweg 58 M. A. Knüppe, Rot terdam, Schiekade 192 J. J. Koene, Haag, Warmoezierstr. 4 M. C. D. Kuil man, Haag, v. Weede v. Dijkveldstr. 56 M. Labree, de Rijp, Regterstraat J. M. Lensveldt, Thillay Wed. J. M. H. Groffie- Monde, Haag, Mijtensstr. 91 H. M. Muer- ders, Vaals, Bloemendaalstr. 24 D. M. v. Oostrom, Haag, Thomsonln. 128 Ch. A. v. Ophuijsen, Bloemendaal, N. Stationsweg 23 G. J. ter Poorten, Haag, Bronovo- laan 18 J. H. M. Reijers, Nijmegen, Pa ter Brugmanstr. 36 E. V. A. Schimmel, Wengen R. I. Schüring, Duitschland G. Simson, Amtserdam, Overtoom 120 II A. G. v. d. Hulst-Speller, Laren, Jordaan 9 A. Valkhof f en Fam., Amsterdam, Cu- ragaostr. 1121 C. M. Verveen, Haag, Ln.v. Meerdervrt. 207 D A. E. Vetter, Amsterdam, Stolwijkstr. 55 II W. H. Vereen, Haag, Ln. v. Meerdervrt. 207 D E. Wagner, Lüdensdheid, Wertdolerstr. 119. - LEEST DE ADVERTENTIES IN U W DAGBLAD

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6