AGENDA DOSSELMANS TOIL TZEEP ZATERDAG 2 NOVEMBER 13.33 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Meest matige Zuid-Oostelijke tot Zuid- Westelijke wind. Half of zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 775.3 te Riga. Laagste barometerst.: 742.3 te Janmayen. LUCHTTEMPERATUUR. 13.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS t*. Van Zaterdagnamiddag 5.02 uur tot Zondagmorgen 6.27 uur; van Zondagnamid dag 5.00 tot Maandagmorgen 6.29 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 3 November v.m. 6.46 en nam. 7.16 uur; op Maandag 4 Nov. 7.46 en 8.26 uur. Het Abessijnsche conflict DE REGEN VERTRAAGT DE ITALIAANSCHE CAMPAGNE. LONDEN. 2 November. (A. N. P.) ..Daily Telegraph" meldt uit Djiboeti dat de regen den opmarsch der Italiaan- sche troepen vertraagd. De strijdkrachten in Ogaden kunnen zich slechts langzaam verplaatsen wegens den doorweekten grond De colonne, welke bij de Webbe Sjibeli opereert is 20 mijlen opgerukt, doch de ongeregelde troepen onder Ras Desta ma ken het hun buitengewoon moeilijk. Bui- tenlandsche schepen wordt niet toegestaan Mogadiscio aan te doen. Men meldt, dat hier groote hoevelheden munitie en ben zine worden aangevoerd, terwijl voortdu rend troepentransporten aankomen. Uit Rome wordt gemeld, dat de bezet ting van Makallé wordt tegengesproken. Men meldt voorts, dat sedert Januari 193 man gestorven zijn, van wie slechts vijf op het slagveld. De studentenbetoogingen tegen Britsche artikelen en Britsche opschriften op win kels duren voort. De Britsche legatie te Rome wordt scherp bewaakt. Tal van win kelruiten zijn vernield, doch de orde is hersteld. BREEZAND (N.H.). Namens de Parochianen van Breezand en namens de Meisjescongregatie breng ik dank aan de Vereeniging te Noord wijk, welke zich ten doel stelt, arme behoeftige kerken van de passende Altaarbenoodigd- heden te voorzien. Wij brengen de Dames hartelijken dank voor het mooie, roode kasuifel, waarmee zij onze arme Parochie verrijkt hebben. Het is inderdaad een pronkstuk, den Koning der Martelaren waardig, en getuigt voor al ook van fijnen artistieken smaak. Verder hebben zy onze Congregatie l.L Zondag, den dag onzer Aanbidding, op zeldzame wijze verrast met het door haar zelf geborduurde Mariavaan. Waren zij bij onze devote Sacramentsprocessie tegen woordig geweest, dan hadden zij in de oogen der kinderen de blijdschap over deze kostelijke aanwinst kunnen lezen. Aan staande Zondag zullen wij in het Lof tien Weesgegroetjes extra bidden om Gods milde Zegen over de leden dezer sympa thieke Vereeniging af te smeeken. Ook zul len wij de groote weldoenster, de bekende Tante Margot" in onze gebeden niet ver geten. Twijfel niet, geachte Dames, of minstens honderd van die bidders zijn Noordwijk- sche afstammelingen. Van nu af zinnen wij op de mogelijkheid, dat de keurbende onzer brave en kloeke meisjes nog eens gezamenlijk naar Noord- wijk optrekt, om U mondeling haren dank te betuigen. Slagen wij er in die gelegen' heid te vinden, dan zullen de kinderen aan Grootouders, Familieleden en Vrienden gaarne in woord en zang geheel belangloos toonen. dat zij, ondanks de groote tegen slag alhier, nog naast gepaste ernst, hare vroolijkheid niet verloren hebben. De ar beid heeft haar gestaald en het gemis aan overdaad en weelde is dezen meisjes ten goede gekomen, zoodat heel Noordwijk over de noordelijke nakomelingschap fier e trotsch mag zijn. t.t. in Christ o, Pastoor Verhoe ff, Parochie St. Jan, Breezand (N.H.). ZILVEREN JUBILEUM COÖP. BOERENLEENBANK. De Coöperatieve Boerenleenbank aan het Rapenburg heeft de vlag uitgestoken vanwege het feit, dat het thans 25 jaar ge leden is, dat zij werd opgericht. Voor waar een jubileum, wat in deze crisis-omstandigheden, nu de eene Bank na de andere, vanwege financieele moeilijk heden, haar bedrijf moet beëindigen, alle reden geeft, dit op gepaste wijze te her denken. En niet alleen dat de Bank jubi leert, ook drie personen, die vanaf de op richting leiding hebben gegeven, vieren gelijktijdig hun zilveren feest. Het zijn de heeren W. Bink, die vanaf de oprichting als bestuurslid en later als voorzitter heeft gefungeerd; de heer W. van Oeffelen, die als lid en later als voorzitter van den Raad van Toezicht heeft zitting gehad en ten slotte den heer Tj. Kuypers, die 25 jaar als kassier en bedrijfsleider aan de Bank is verbonden. Op zeer bescheiden wijze begonnen, is deze Bank thans tot groote uitbreiding en bloei gekomen en heeft zij een plaats in genomen in het financieele leven de land en tuinbouw, die noode zou kunnen wor den gemist. Het was in het jaar 1919, dat op uitnoo- diging van de Maatschappij van Tuinbouw en Plantenkunde wijlen den heer C. F. G. W. van der Hurk uit Utrecht werd uitge- noodigd, om het doel en werken der Boe renleenbanken uiteen te zetten. Op de toen gehouden vergadering, waar verschil lende afgevaardigden van land- en tuin bouw aanwezig waren, werd wel het goede hiervan ingezien, doch verschillende ge opperde bezwai-en waren oorzaak, dat er niets definitiefs tot stand kwam. De toen malige leiders der Leidsche Tuinders Pa troons Vereeniging, de heeren G. Doeve Sr., W. Bink en C. van Vliet zetten de zaak echter door en richtten eene Bank op, die uitsluitend de tuindersbelangen zou kun nen dienen en daarom genoemd werd: Coöperatieve Tuindersleenbank. Als be wijs, dat ook de regeering het groote nut van het bestaan der Bóerenleenbanken in zag, werd voor de oprichtingskosten eene kleine subsidie toegewezen van 175 gld., waarvoor kantoor-materiaal enz. kon wor den aangeschaft. Aansluiting werd verkre gen bij de Coöperatieve Centrale Raiffei- senbank te Utrecht, die de groote finan cieele leiding van alle banken in handen beeft. Bij notaris Coebergh werd de akte van oprichting gepasseerd en 22 personen werkten hiertoe mede. Als kassier werd benoemd de heer Tj. Kuypers en op zeer bescheiden wijze werd ten zijnen huize de Bank geopend, en werd eens per week een uur zitting gehouden. Het eerste jaar werd ongeveer 5 mille omgezet, dat was een klein begin, doch met voorzichtigheid en beleid werd voort- gewerkt en niet in de eerste plaats gelet op winst, doch beoogd werd, zooals de Sta tuten het uitdrukken: „De verbetering van het Landbouwbedrijf in den ruimsten zin van het woord". De plaats, die zij zich ver overde op verschillend terrein, werd hoe langer hoe grooter en het aantal leden steeg voortdurend, zoodatt in 1929 omgezien moest worden naar meer ruimte en een betere gelegenheid. Deze werd gevonden in het thans in gebruik zijnde pand aan het Rapenburg 63. Nu eerst kon zij zich vol doende ontplooien en aan de normaal ge stelde eischen voldoen. De naam „Tuin dersleenbank", werd gewijzigd in de meer algemeene naam van „Boerénleenbank" en onder die naam zette zij de financiering van land- en tuinbouw voort. De Groenten- veiling en ook tijdelijk de Melkveiling lie ten haar betalingen over de Bank loopen en menige particulier opende bij haar een rekening of maakte gebruik van haar Spaarbank. De omzetten gingen met spron gen vooruit en steeg in het jaar 1934 tot ruim zes millioen gulden, terwijl de af- deeling Spaarbank meer dan duizend spaar boekjes uitgaf, waarop een saldo van een half millioen benaderd wordt. Haar kracht en vertrouwen vindt zij in de soliditeit harer beginselen en in de grondslagen van het Raiffeisen systeem, welke op juiste wijze worden toegepast, en in haar groote organisatie, die belichaamd is in de Coöperatieve Centrale Raiffeisen- bank te Utrecht met haar 727 aangesloten Banken en haar bijna 160 duizend leden. Deze Centrale met haar uitstekende leiding treedt leidend en regelend op en verzekert aan de plaatselijke Banken een rustige, regelmatige gang van het bedrijf. Dat zij dat vertrouwen heeft, blijkt wel dat het totaal bedrag der gestorte spaargelden bij alle Boerenleenbanken, bij de Centrale te Utrecht aangesloten, is gestegen tot ruim 300 Millioen gulden, terwijl haar totale re serves ongeveer 20 milloen gulden bedra gen. Natuurlijk zijn ook de moeilijkheden door de crisis haar niet voorbij gegaan, doch on danks dit, heeft zij nooit gefaald in haar omvangrijk werk en blijft zij voortgaan zonder eenig winstbejag de belangen van land- en tuinbouw te bevorderen. Voor de plaatselijke Bank te Leiden is er dus alle reden haar 25-jarig bestaan te herdenken. Zij zal dit doen door op Dinsdag 5 November a.s., des namiddags van drie tot vijf uur ten harer kantore een receptie te houden terwijl des avonds met haar leden in de Foyer der Stadsgehoor zaal een feestavond is georganiseerd. Met het oog oj een en ander zal de Bank op 5 November den geheelen dag gesloten zijn. Wij hopen nog nader op deze receptie enz. terug te komen. OPENBAAR SLACHTHUIS EN KEURINGSDIENST VAN VEE EN VLEESCH. Aan het verslag omtrent den toestand en den gang der exploitatie van het Open baar Slachthuis, zoomede omtrent den Keuringsdienst van Vee en Vleesch over het jaar 1934 is het volgende ontleend. Aan het Openbaar Slachthuis werden in totaal geslacht 36000 dieren tegen 40381 in 1933. Hiervan waren bestemd voor plaat selijk gebruik (de cijfers tusschen haak jes gev ende slachtingen aan over 1933): 4336 (5059) runderen; 1487 (2015) vette en graskalveren; 3312 (4416) unchtere kal veren; 425 (372) paarden; 11568 (12329) varkens; 570 (753) schapen en 5 (14) gei ten. Ten behoeve van de hier ter stede ge vestigde vleesch warenf abrieken werden geslacht: 8103 (4478) runderen, waarvan 7688 (3787) bestemd voor verwerking in blik ten behoeve van de Nederlandsche Veehouderij Centrale, 156 (301) vette- en graskalveren, en 5988 (10644) varkens. Opvallend groot is hierbij de achteruit- ganug van het aantal geslachte varkens, hetgeen echter eenigszins wordt gecompen seerd door den grooteren invoer van var- kensvleesch uit andere gemeenten. Niettemin wijst de daling der slachtof fers op een vermindering van het vleesch- verbruik in het afgeloopen jaar, ook al houdt men rekening met het feit, dat in vele gemeenten van ons land het aantal slachtingen nadeelig beïnvloed wordt door de beschikbaarstelling van het bekende blikken-vleesch. Slachtingen voor export naar het buiten land hadden niet plaats. Het grootst aantal dieren op één dag ge slacht bedroeg voor runderen 187, voor kalveren 104, voor paarden 7 en voor var kens 139. De werking van het koelhuis en voor koelhuis was wederom bevredigend of schoon met de ruimte gewoekerd moest worden. In verband met de groote drukte op het Openbaar Slachthuis als gevolg van de slachtingen ten behoeve van de Nederl. Veehouderij-centrale werd het personeel tijdelfk versterkt met één keurmeester opzichter, waardoor zelfs op de meest drukke slachtdagen behoorlijk in den dienst kon worden voorzien. Het aantal door de keuringsambtenaren verrichte inspecties in de stad bedroeg 2905, waarvan 1949 bij slagers en vleesch- warenverkoopers, 721' bij boden en schip pers (vervoermiddelen) en 235 in de goe derenloodsen der Nederl. Spoorwegen. Het aantal in de gemeente gevestigde slagersbedrijven bedroeg 90 (v. j. 99), vleeschwarenfabrieken 3 en vleeschwaren- verkoopers 244 (v. j. 290). Bevroren vleesch werd in verband met den beperkten invoer slechts weinig ver kocht. In het afgeloopen jaar werd door be handeling in den destructor onbruikbaar gemaakt: 321300 Kg. afgekeurd vleesch en afval afkomstig uit Leiden en 180000 Kg. afkomstig uit de buitengemeenten. In de buitengemeenten worden de kosten door iedere gemeente afzonderlijk gedragen. Tuberculose werd bij aan het Openbaar Slachthuis geslachte dieren als volgt waar genomen: stieren 94 maal (25,75%), ossen 1 maal (6,25%), koeien 2530 maal (56,78%) graskalveren 12 maal (5,83%), vette kal veren 44 maal (3,06%), nuchtere kalveren 2 maal (0,24%), varkens 2048 maal (11,67%), paarden 2 maal (0,47%). Bij dé runderen geslacht ten behoeve van de Nederl. Veehouderij-centrale kwam tu berculose 2195 maal voor (28,82%). Het hoogste percentage der ziekte werd bij runderen geconstateerd in de maand Augutus (60,45%), het laagste in December (22,23%). Mond- en klauwzeer werd waargenomen bij 2 koeien en 6 varkens ter slachting aan gevoerd en bij 2 koeien en 1 pink op de markt aangehouden. Voorts rotkreupel bij 48 schapen (5 kop- pels) en dermatocoptesschurft bij 1 schaap, alle afkomstig en aangehouden op de markt te Leiden. Onderstaand wordt een overzicht gege ven van het in 1934 ingevoerde en ter keu ring aangeboden vleesch, met overeen komstige cijfers van het vorige jaar. A. Versch vleesch: Rundvleesch 1934 226.279 KG., 1933 153.159 KG., Vet- kalfsvleesch 8.515 K.G., 13.548 KG.; Gras- kalfsvleesch 25.977 K.G., 2.167 K.G.; Nuch- terkalfsvleesch 143.476 K.G., 126.984 K.G.; Paarden vleesch 8.993 K.G.. 4.784 K.G.; Schapenvleesch 632 K.G., 550 K.G.; Var- kensvleesch 701.274 K.G., 486.916 K.G.; Spek 317.700 K.G., 137.050 K.G. Totaal 1934 1.432.846 K.G., 1933 925.158 K.G. Van bovenstaanden invoer werd gekeurd tegen het gewone tarief (XIV A): 353.787 K.G.; tegen het verlaagde tarief (XIV B): 1.079. 059 K.G. B Buitenlandsch vleesch. De totale in voer hiervan bedroeg 100.927 K.G. (v.j. 233.309 K.G.), bestaande uit: a. 73.920 vresch rundvleesch (v.j. 158.203 K.G.); b. 4.009 K.G. bevroren rundvleesch (v.j. 42.621 K.G.); c. 7.057 K.G versch rundvet (v.j. 15.914 K.G d. 514 KG. versch los rundvet (v.j. 474 K.G.); e. 10.427 K.G. be vroren rundvet (v. j. 16.097 K.G.). Wegens overtreding van de Vleeschkeu- ringswet, Stbl. 1919 no. 524 en de Verorde ning op den Keuringsdienst van Vee en Vleesch werden opgemaakt door de ambte naren van het Openbaar Slachthuis 35 processen-verbaal. Hierop volgde in 14 ge vallen veroordeeling, in 20 gevallen werd een schikking getroffen, terwijl in 1 ge val vrijspraak plaats had. Wegens overtreding van de Verordening op het Gebruik van het Openbaar Slacht huis werden opgemaakt 4 processen ver baal, waarbij in 2 gevallen verdachten werden veroordeeld en in 2 gevallen een schikking werd getroffen. In den buitendienst werden opgemaakt 12 processen-verbaal, waarvan 8 door de keuringsambtenaren, 3 door genoemde ambtenaren in samenwerking respect, met de Rijks- en Gemeente-politie en 1 door de Gemeente-politie. Hierbij werd 9 maal een schikking ge troffen, in één geval werd geen vervolging ingesteld, terwijl in 2 gevallen een ver oordeeling plaats had. Tegen één der laatstbedoelde vonnissen werd door belang hebbende appèl aangeteekend. Het voordeelig saldo van het geheele bedrijf bedroeg f 55.380.60. Dit gunstige resultaat is voor een groot deel toe te schrijven aan de extra-inkomsten, voort vloeiende uit het groote aantal slachtingen ten behoeve \an de Nederl. Veehouderij- Centrale. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag;, 's Morgens te half zeven een H. Mis met Algem. H. Communie voor de afd. van de Euch. Actie „Pius X", in de Kapel van het St. Ludwinahuis, aan de Zoeterwoudsche Singel, de leden moeten eenige minuten voor den aanvang der H. Mis in de Kapel zijn. 's Morgens te half acht H. Mis voor de levende en overleden leden van St. Barba ra in de Kerk O. L. Vr. Onb, Ontv. (Harte- brug). 's Middags te 1 uur Bidstond op de R.K. Begraafplaats (Zijlpoort) vanwege Sint Barbara, te geven door Pater v. d. Snoek, O. F. M. Zondag. Het gebouw geopend vanaf 7 uur Maandag Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Om streken van 6.308.00 uur. Bondsgebouw, Steenschuur 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Maandag Cursus Bakkers. Dinsdag Ledenvergadering Metaalbewer kers, 8 uur. Dinsdag Repetitie Vondel 8 uur. Dinsdag Grafische Studieclub. Dinsdag Esperanto Cursus. Woensdag Cursus Bakkers. Woensdag Bijeenkomst Poedelaars. Woensdag Ledenvergadering Textielar beiders 8 uur. Donderdag Tuinbouwteekencursus. Groote zaal. Zaterdag Spaarbank en Ziekenkas 7 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Op het kantoor. Bibliotheek van 7.308.30 uur. Deze week bestellingen insturen van de Brochure „Gevolgen van de Werkloosheid en haar bestrijding. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelieden vanaf 17 jaar iederen 3en Maandag van de maand, 's avonds om 8.30 uur, in de Presidents kamer van het Gezellenhuis. De toegang voor de bijeenkomsten is voor fietsers Pieterskerkhof en voor voet gangers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8—9 uur bibliotheek. Zondag is de zaal geoperid van 12.15 tot 2.30 uur en van 8 uur tot 10.15, verplichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 12 uur zitting van de St. Joseph' Spaarkas. De spaarkas wordt waargeno men door de heeren L. Bayer en C. van Oerle. Van 1 tot 2 uur Eïbliotheek. 8.30 uur Prijsbiljarten, met als hoofdprijs een polshorloge. Wegens enorm succes. Van 12.30—2.30 en van 7—10.10.15 uur is er gelegenheid om te sparen en zich op te geven voor de a.s. Retraite. Ook nieuwe le den kunnen zich op deze uren in laten schrijven.. Beurtrooster: Zondag C. v. d. Meel en A. Uphof. Maandag H. Klein en J. de Groot. Dinsdag: A. Friesema en C. Otten. Donderdag Th. v. Schaik en G. Cambier. Zaterdag N. Breedeveld en F. v. Hal. Maandag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Maandelijksche afrekening Zela- teurs St. Ptreus Liefdewerk. Dinsdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.00 tot 10.15 uur. 9.30 uur bijeenkomst Paladijnen. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer". Allen op tijd present. 8.30 uur Vergadering'Raad van Bestuur. Donderdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Vrijdag 8.15 uur: Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". Allen op tijd aanwezig. 8.30 uur 2de Studieclubavond St. Petrus Canisius. Zaterdag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub de Poedelaars. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur en iedere Zaterdag van 89 uur is de Leesbibliotheek ger.pend, uitsluitend voor leden en dona- i.et rs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Oud-Retraitan- ten gelieve te noteeren, dat op 21 Novem ber de Recollectieavond om 8.45 uud plaats heeft. Gezellen die iets voelen voor zang of muziek worden op de repetities verwacht. ZOETERWOUDE (H. R.). In de laatst gehouden vergadering van het Commissariaat is het programma voor de maand November als volgt vastgesteld: Woensdag, 6 November: Na de Mariacon- gregatie vergadering ter verkiezing van een LEIDEN. Zondag. Revue „Met vlag en ■wimpel". Stadsgehoorzaal 8 uur. Maandag. Eerste conferentie pater Hen- drichs S.J., Kerk Hartebrug, 8H uur. Maandag. Revue met ;,Vlag en wimpel". Stadsgehoorzaal 8 uur. Dinsdag, R. K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag, K. R. O.-avond, Stadsgehoor zaal, 8 uur. De Zondagsdienst dér huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: De Graaff, P. van Es, Polak, Renaud en Winkler. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordit waargenomen door dokter Varekamp. Te lefoon 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Oct. tot en met Zondag 3 Nov. a.s. waarge nomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en C. van Zijp, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest tel. .274. IVOfti Groot stuk 185 gram gewone prijs 15 cent. Op vertoon van deze adv. Zaterdag en Maandag Senior, daarna eindwedstrijden dammen met prijsuitreiking. Woensdag, 13 November: Verplichte ver gadering met causerie van den heer Brou wers, hoofd der school over „Vlaamsche Humor". Deze vergadering is ook toegan kelijk voor niet-leden. Woensdag, 20 November: Na de Maria- congregatie prijsbiljarten om luxe voorwer pen. Woensdag, 27 November: Verplichte ver gadering met causerie van den Senior over „Staatsinrichting". Tot Zondag zijn voor de leden bij den Senior nog toegangsbewijzen voor de mis siefilmavond in het Patronaat op 3 Nov. a.s. verkrijgbaar voor den verminderden prjjs van 0.15. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag 3.30 uur Adspirantenbijeenkomst. 4.45 uur Bijeenkomst Oranje Vendel. 6.00 uur Huis vlij tclub. Maandag 7.00 uur K. J. C. Mis Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef. 7.00 uur Don Boscoban. 7.00 uur Franciscusban. 8.00 uur Tarcisiusban. Dinsdag: 7.30 uur Adspirantenban. 7.30 uur Sloydban. 8.30 uur Godfriedgroep. Woensdag 8.30 uur Aloysiusban. Donderdag: 7.00 uur Lodewijkban. 8.30 uur Willibrordusban. Vrijdag 7.30 uur Corn. Musiusban. 7.30 uur Bijeenkomst Blauwe Vendel. Zaterdag: 5.006.30 uur Huisvlijtclub. 6.307 uur afrekenen Penningmeester. 7.00 uur K. J. C. Mis St. Petrus. Kruisvaarders gaat nu sparen. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zaterdag 7 uur Bibliotheek. Zondag 4 uur Ontspanning. 4.10 uur Adspirantenban. Maandag 7 uur Antonius, Franciscus, Hu- bertus en Arnoldusban. Woensdag 7 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7 uur Missieclub. 7.30 uur Trommelen. Donderdag 7 uur Martinus- en Servatius- ban. Zaterdag 2.30 uur Arnoldusban en het Vêndel van St. Jan. 7 uur Bibliotheek. K. J. C.-AFDEELING ST. FRANCISCUS-LEEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag 9 uur Morgengebed waarna de H. Mis. Ontbijt. 10.15 uur Bibliotheek. 5 uur Toóneelclub. 6 uur Lof waarna ontspanning. Maandag 6.30 uur Sloydclub I. 8 uur Handteekenen. 9 uur Ontwikkelingsclub. Dinsdag 7.30 uur Zaagclub A. Woensdag 6.30 uur zangclub. 7.30 uur Lof. Donderdag 5.30 uur Adspirantenban I. 7.30 uur Zaagclub B. Vrijdag 6.30 uur Sloydclub II. Zaterdag 2 uur vakteekenen. Zaterdag 8 uur ontspanning oudste afd. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.00- 10.20 uur.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2