1 1" f ZATERDAG 2 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIJFDE BLAD. - PAG. 17 UIT DE OMGEVING HTLLEGOM. Allerheiligentocht. Donderdagavond werd door de Graal der St. Joseph-parochie de Alierheiligentocht gehouden. Ofschoon het nog vrij sterk woei, bleef het gelukkig droog. Nadat te 7 uur het Rozenkranslof gehouden was, waarbij de deelneemsters in de gereserveerde banken hadden plaatsge nomen, stelde de stoet zich met haar lich ten op en maakte de volgende route: Hoofdstraat, Molenstraat, van den Ende laan, Sixlaan tot Haspelerbrug, Stations weg, Hoofdstraat, Vosselaan, Mariastraat, Pontstraat, Prins Hendrikstr., Van Meer- beekstr., Hoofdstraat tot de St. Josephkerk, waar gezamenlijk gezongen werd en de stoet werd ontbonden. Alles geschiedde in de volmaaktste orde. Honderden sloegen den stichtenden omgang gade. De K.R.O.-Jubileumzakjes. Men deelt ons mede, dat de opbrengst der Jubileum zakjes voor de K.R.O. voor Hillegom en Zilk 500 heeft beloopen; een schitterend bedrag. KATWIJK urisis-Comité. Het Comité zal Maan dag 11 November a.s. te Katwijk aan Zee en Katwijk aan den Rijn een collecte hou den ten bate der A-steun. Aan deze collecte zullen de dames en heeren leden van het Crisis-Comité deel nemen, zoomede H.H. raadsleden. Het Comité vertrouwt dat de ingezetenen zullen medewerken om de collecte te groot succes te doen zijn. LISSE. Opbrengst bazar. De opbrengst van de gehouden bazar ten bate van het Groe ne Kruis bedraagt 375. Een mooi succes voor de kas dezer vereeniging. x Auto geslipt. Donderdag is binnen deze gemeente wederom een auto, bestuurd door den heer S. uit Voorburg, op de tram rails geslipt, n.l. op den Meereweg nabij het perceel van der Vlugt, tegenover Vree wijk. Het aldaar staande hekwerk, hetwelk juist gereed was gekomen met een repa ratie van een andere botsing met een auto ook al door het slippen moest het weer ontgelden en werd deerlijk gehavend. De auto bekwam eveneens schade. Daar ter plaatse zijn reeds vele automo bilisten gestrand door het slippen. -Volgens deskundigen is het te wijten, doordat zij te veel midden op den weg rijden en het slippen hoofdzakelijk veroorzaakt wordt bij het uitwijken. Men zij aldaar voorzichtig. Rectificatie. Naar wij nader van be voegde zijde hebben vernomen heeft het militairen-ongeval, nabij het buurtschap „Halfweg" zich anders toegedragen dan is vermeld geworden. De spoorwegwachter heeft, toen hij be merkte, dat de spoorbaan niet geheel en al vrij was, de naderende sneltrein doen stoppen, zoodat het onjuist is, dat de snel trein vlak langs de paarden ging, die bin nen de spoorboomen warén opgesloten. Eerst nadat de spoorbaan geheel vrij was en de veiligheid dus gewaarborgd was, kon do sneltrein zijn weg vervolgen met een kleine vertraging. Geboren: Hendrikus Wilhelmus Ma ria, z. van H. Warmerdam en A. W. van den Barselaar Andries, z. van J. G. Snel en M. Mastenbroek Erna, d. van J. Braam en J. Verhoog. Ondertrouwd: A. Aangeenbrug 26 j., te Lisse en F. van der Pot 24 j., te 's-Gravenzande. Getrouwd: L. van Schie 26 j. te Be verwijk en J. J. der Linden 27 jaar, te Lisse. Overleden: Anna Vink 77 j., echtg. van C. Spaargaren Franciscus Christia- mus Josephus van der Eerden 64 j., echtg. van M. C. F. Kemme. Gevestigd: Th. J. van der Reep uit Rotterdam G. van Leeuwen uit Berkel en Rodewijs J. de Meijer uit Domburg G. C. Ruigrok uit Heer. Vertrokken: J. Th. Elfering naar Heemstede G. van den Berg naar Hille gom G. van Heusden naar Landsmeer P. van Gerven naar Hillegom J. J. der Linden naar Beverwijk. NOORDWIJK. Personalia. Door Burgemeester en Wethouders is met ingang van 1 December eervol ontslag verleend aan den heer F. de Goede, ambtenaar ter Secretarie, wegens zijne benoeming tot adjunct-commies le klasse ter provinciale griffie van Noord- Brabant. NOORDWIJKERHOUT Busdienst. De busdienst van de E.N. A. is overgegaan aan de onderneming Heemskerk uit Vogelenzang. Bouwen. B. en W. hebben vergunning verleend aan de St. Bavostichting tot het vergrooten van de bestaande machineka mer en aan J. van Elzakker tot het bou wen van een schuurtje. ZILK. R.K.V.V. „Van Nispen". Van Nispen is op het goede pad en wist ook „Steeds Hooger Zondag j.l. met 51 in te maken. Jongens, gaat zoo door! Nu Zondag a.s. SMC uit Warmond eens flink aanpakken en trachten de puntjes thuis te houden. Het derde begint weer even slecht als verleden jaar en krijgt slaag zoo veel zij tmaar willen. Zondag a.s. gaan zij een pak slaag (fi guurlijk) halen bij BSM 3. Ongetwijfeld is het derde te hoog ingedeeld en het tweede te laag. NIEUWVEEN Mej. Pekelharing t Op 67-jarigen leef tijd is Donderdagmorgen in haar pension plotseling overleden mej. Wapke Pekelha ring. Gedurende twintig jaar ongeveer was zy onderwijzeres aan de openbare school alhier. NOOTDORP. Diefstal. Deze week is van een erf aan de Dwarskade een aldaar staand rijwiel ontvreemd. Aangifte is gedaan bij de po litie, die een onderzoek instelt. Men lette er dus op in het algemeen geen voorwer pen onbeheerd buiten te laten staan. OEGSTGEEST. Kon. Middenstand-Bond. Donderdag avond kwamen vele middenstanders, geor ganiseerd in de alg. neutrale Winkeliers- vereen iging bijeen om te komen tot op richting van een afd. van de Kon. Ned. Middenstands-Bond. De avond stond on der leiding van den heer M. C. v. d. Burg. Na een interessante rede van den heer L. Vos, gaven alle aanwezigen zich als lid op. Bloembollencultuur. In een gister avond gehouden vergadering van de afdee- ling Oegstgeest en Omstreken van de Algem .Ver. voor Bloembollencultuur is na opening door den voorzitter, den heer Jac. Uitténbogaard, op voorstel van het bestuur benoemd tot eere-lid der afdeeling de heer A. van Varik, die met de eere-leden, de hee ren Hemerik en Vlieland, vanaf de oprich ting de afdeeling is trouw gebleven. In de drie vacatures voor het Hoofdbe stuur werden candiidaat gesteld de heeren de Zeeuw (Bennebroek), W. Mark (Hille gom) en N. Zandbergen (Oegstgeest). In verband met het aftreden van den heer E. Krelage als voorzitter van het Hoofdbestuur werden breedvoerige discus sies gevoerd over de voorziening in deze vacature. Hieruit bleek, dat deze functie niet gemakkelijk zal kunnen worden over genomen. Definitieve vaststelling van een candidaat zal op een volgende vergadering aan de orde worden gesteld. Adhaesie zal worden betuigd op een door de afdeeling Bovencarspel aan het H.B. te richten verzoek om onverwijld stappen te doen bij de regeering tot ophef fing van de saneeringsmaatregelen. Na ver loting volgde sluiting. SASSENHEIM Verkooping. Ten overstaan van no taris W. Wachter alhier werd Donderdag j.l. in het hotel „Het Bruine Paard" bij afslag verkocht het woon- en winkelhuis met erf en schuur groot 2 A. staande aan de Hoofdstraat no. 280. Het perceel stond in bod op 7600, niet gemijnd. Kooper H. Busscher, Hoofddorp 99. Bazar. -^Ten behoeve van wijkgebouw Bethesda werd Donderdagmiddag een ver koopmiddag gehouden van hahdwerken, gemaakt door een damesclub. Zooals al tijd werden ook eenige verlotingen en een oliebollen-verkoop georganiseerd. De ba ten, welke ruim 1000 bedragen, komen de instelling zeker ten goede. STOMPWIJK. Waarschuwing. Neem deze waarschuwing niet al te ern stig op, waarde lezer! Stel u gerust. Het is geen waarschuwing om uw wegenbelas- tingkaart te vernieuwen. Ook niet, om u er aan te herinneren, dat vóór 1 Januari a.s. uw personeele belasting moet zijn be taald. Niets van dit alles! 't Is slechts een waarschuwing, om niet al te optimistisch te zijn. Het ligt immers voor de hand, dat iemand, die nooit ge voetbald heeft, geen kans heeft om in 1936 te -worden gekozen in 't Olympisch elftal. En iemand, die zwemt als 'n stokvisch, vestigt geen nieuw wereld-record. Bij de B.V.L. is 't net zoo. Iemand, die trouw de oefeningen bijwoont, heeft geen waarschuwing noodig. Wie verhinderd is, door uitoefening van beroep of bedrijf: hij zij geëxcuseerd. Er zijn er echter ook tot onze schande moeten we het bekennen die met 'n klein beetje goede wil, meer malen hadden kunnen komen. Tot dezul ken is deze waarschuwing gericht. Want de trouwe bezoekers zijn als regel 't best op schot en hebben dus de beste kansen. Bovendien nóg 'n waarschuwing: Aan B.V.L.'ers, die nooit komen, kon wel 'ns worden bekend gemaakt, dat zij niet mo gen mededingen, in verband met hun te gering bezoek van de oefenavonden. Om hen alsnog 'n kans te geven en in de hoop, dat zij zich bekeeren, zal bijzon der gelet worden op de oefenavonden 15 en 29 Nov. a.s. Er is bijtijds gewaarschuwd en een gewaarschuwd man telt nog altijd voor twee! Misschien vraagt men zich nog af: „Hoe zit dat nou met die waarschuwingen?" Zoo iemand kunnen we antwoorden, dat de bezoekers van de laatste schietoefening 't precies weten. Daarenboven zal iedere Landstormer, die zuiver op de B.V.L. is afgestemd, 't bovenstaande zonder storing lezen en begrijpen! Derhalve: wie mee wil doen van 't jaar, zorgt ervoor present te zijn, met 'n zak vol rozen! Hallo - Hallo! 7 November 's avonds om 8 uur. De zorgen op zij en naar de zaal van „Het Blesse Paard", want dan zijn ze er, de vanouds bekende Klaare en Flora. De R. K. Volksbond geeft 7 Nov. in de zail van het Blesse Paard 's avonds 8 uur precies een feestavond vanwege het Patroonfeest. Daar zullen optreden de be kende humoristen Klaare en Flora, die in Stompwijk geen onbekenden zijn. Daar hebben zij al meermalen de lachspieren van het publiek in beweging gebracht. En goed ook. En daarom, houdt dien avond vrij om nog eens opgeruimd en hartelijk te lachen, zooals wij dat van het Stomp- wjjksche publiek gewoon zijn. En waarom HET WEER OP ZONDAG. VOORLOOPIG ONSTUIMIG WEER IN HET VOORUITZICHT. Na een korte verbetering is in den loop der week opnieuw een stormweertoestand over geheel West-Europa tot ontwikkeling gekomen. In tegenstelling met den storm- toestand omstreeks twee weken geleden, toen de orkaan het gevolg was van het voorbij trekken van een zeer diepe depres sie, zijn de stormen der laatste dagen meer het gevolg van het voorbijtrekken, van se cundaire uitloopers eener hoofdrer ressie, waardoor het verloop anders is dan twee weken geleden. In het midden der week had zich over do geheele Noordelijke helft van Europa een diepe en zeer uitgebreide depressie ge vormd, waarvan de hoofdkern vrijwel sta tionair bij de Faroer lag. Langs den Zuid rand van deze hoofddepressie trokken se cundaire depressies, die voortdurend zeer onstuimig en stormachtig weer brachten in ons land en omgeving. De hoofdzaak is, dat een ongewoon warme en zeer vochtige Zuidwestelijke luchtstroom uit den Oceaan komende West-Europa binnendringt en in dezen luchtstroom ontstaan telkens nieu we secundaire storingsgebieden, die in Oos telijke richting voorbij trekken. Het weer is daarbij zeer onstuimig, warm, vochtig en regenachtig, terwijl nu en dan opkla ringen met afkoelingen gepaard tande, optreden, die verbetering schijnen *7 be- looven, maar dit iedere keer gevolgd wor den door nieuwe onstuimigheid. Een groo- te verbetering zou pas dan te verwachten zijn, wanneer deze warme luchtstroom op hield. Hierop nu schijnt in de eerstvolgende dagen nog zeer weinig kans tg b--'~->n. Voor het einde der week kunnen wij dan en in hoofdzaak niet anders dan denzelf den onstuimigen weerstoestand verwach ten, die nu al zoo lang geheerscht heeft. Van eventueel voorkomende opklaringen zal men geen groote ver achtingen koeste ren. De kans, dat weer een nieuwe zware storm loskomt, blijft voorloopig no» be staan. Uit den aard der zaak zal het nog regenachtig blijven. ook niet. De entree is zoo laag mogelijk gesteld, te weten 30 cent. Daarom hoopt het bestuur van den R. K. Volksbond de zaal tot in alle hoeken gevuld te zien en een ieder een geducht te hooren lachen. De kaarten zijn verkrijgbaar bij het be stuur en aan de zaal. Voorziet u spoedig van plaatskaarten om teleurstelling te voorkomen. VOORHOUT. Veiling. Donderdagavond hield D.V. V. haar gewone werkelijksche veiling. De belangstelling was weer zeer groot, alhoe wel de aanvoerd niet zoo groot was als de laatste paar weken. Aangevoerd waren 92 konijnen, die opbrachten van f 0.20 tot f 1.50 per stuk, een 20-tal kippen van f 0.400.60 per stuk; 8 duiven f 0.15f 0.25 per paar. Verder nog diverse artikelen, 22 nummers, wat ook bijna alles van de hand ging. Volgende week Donderdag weer vei ling om 7.30 uur. Raadpleeg de advertentie a.s. Woensdag in deze" courant. WARMOND. Spaar- en Voorschotbank. Onder groo te belangstelling vond eergisterenmiddag de eerste steenlegging plaats van het nieu we bankgebouw annex woonhuis van de Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank voor land- en tuinbouw alhier. De heer J. C. C. v. d. Voet, voorzitter van den Raad van Toezicht, hield hierbij de volgende rede: Een bijzondere zaak brengt ons hier hedenmiddag bijeen. Na een zeer lange voorgeschiedenis zien wij dan eindelijk de fundamenten gelegd van het gebouw waar in o.m. het kantoor zal worden gevestigd van onze in 1902 opgerichte Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank. Drie en dertig jaar zijn wij gehuisvest geweest in de gastvrije woning van den heer Kruseman. Ruim 33 jaar geleden bespraken twee per sonen de mogelijkheid hier een Boeren leenbank te stichten. Het waren de hee ren S. J. Schouten en G. Ramp, beiden ge- interesseerden in de land- en'tuinbouw te dezer plaatse. De eerste bracht in zijn kwa liteit als secretaris van de afdeeling War mond der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur het plan in een be stuursvergadering dier afdeeling ter spra ke. Het verdere verloop is enkelen uwer nog wel bekend. Wij volstaan met te her inneren de stichting van de bank die bin nen een jaar tot stand kwam. De heeren Kraan, F. Gh. Machen en K. Breedijk, die tezamen met den heer Schouten vanaf de oprichting het bestuur en de Raad van Toezicht uitmaakten, zijn na korten of lan gen tijd uitgetreden of overleden. De hee ren Kroon en Ch. Machen hebben het zil veren jubileum der bank in 1927 nog mee mogen vieren en zijn na een zittingsduur van respectievelijk 31 en 27 jaar overleden. De heer Kroon heeft zich in zijn laatste levensjaren doen kennen als een warm voorstander van nieuwbouw, doch mocht de plannen niet meer tot uitvoering zien komen. Wij achten het daarom een bijzon der voorrecht de heer Schouten nog in ons midden te mogen zien, die ondanks zijn 81 jaar nog zoo paraat is gebleven. Wel mo gen wij hem een bouwer van onze mooie instelling noemen. Wij zijn dan hier te saam gekomen voor een symbolische han deling n.l. de eerste steenlegging. En nu moge het wat vreemd aandoen, dat. waar reeds zoovele Steenen zijn ingemetseld, nu eerst tot legging van „Die eerste steen" zal worden overgegaan, wij voor ons zouden deze traditioneele gewoonte niet achterwe ge willen laten, temeer waar de heer 1 Schouten als oudste nog levend lid van het bestuur en mede-oprichter van onze Raf- reisenbank in dit verband door ons zoo even een bouwer genoemd, nu eens werke lijk de truffel zal hanteeren, daar hij zich bereid verklaard heeft om de genoemde steen op de daarvoor bestemde plaats aan te brengen. Geachte heer Schouten. Het moet u op dit historisch moment in de ge schiedenis der Bank, zou ik het willen noemen, eveneens een groot voorrecht zyn om, niet alleen hierbij tegenwoordig te kunnen zijn, doch vooral de symbolische handeling der steenlegging te mogen ver richten, waardoor uw naam, meer nog dan tot dusverre, onafscheidelijk verbonden blijft aan de Coöperatieve Spaar- en Voor schotbank voor Land- en Tuinbouw te Warmond. Mag ik u thans uitnoodigen tot het leggen van de eerste steen van ons ge bouw te willen overgaan". De heer Schouten aan dit verzoek ge volg gevende bracht de traditioneele steen op de bestemde plaats waarbij als bijzon derheid kan worden vermeld dat door hem gebruik werd gemaakt van een truffel uit de jaren zeventienhonderd en welke truf fel in Warmond steeds gebruikt wordt wan neer een eerste steenlegging plaats vindt van belangrijke gebouwen als Philosophi- cum, beide groote aanbouwen van het R.K. Seminarie enz. Tenslotte sprak de heer J. C. van der Voet nog de wensch uit, dat het werk onder de bekwame leiding van den heer C. O. de Vroomen en door den aannemer P. Oosterom, ongehinderd voort gang zou moge hebben en binnen eenige maanden zal zijn voltooid. Uitvoering „St. Mathias". Zondag 3 November a.s. geeft de R.K. Muziek-, Zang en Tooneelvereeniging „St. Mathias" alhier haar eerste winiteruitvoering, aan welke uitvoering zullen medewerken de afdeeling tooneel en de afdeeling Harmonie. Deze uitvoering staat in het teek en van een ju bileum waarop wij echter niet zullen voor- uitloopen. Het belooft in ieder geval een buitengewone avond te worden en waar ditmaal eerst de afdeeling aan de beurt komt, verzoekt het bestuur de leden drin gend op tijd aanwezig te willen zijn, daar het te laat komen storend werkt op de spe lers en het spel. Dus Zondag allen naar Mathias. Er is veel te genieten. WASSENAAR. Sltaatspartij. De afdeeling van de R.K. Staatspartij vergaderde j.l. Donderdag avond onder leiding van den heer J. J. van Duuren, in het R.K. Vereenigingsgebouw. Na een kort welkomstwoord, wijdde de voorzitter eenige woorden aan de nage dachtenis van Z. H. Exc. Mgr. Aengenent, alsmede aan die van den heer H. H. v. d. Plas. De heer H. J. A. Brantjes sprak vervol gens over „het corporatief systeem". Van de gelegenheid tot gedachten wisse ling werd een bescheiden gebruik gemaakt, waarna de voorzitter den spreker dank bracht. In de bestuurvacature mx. v. Moorstel werd daarna bij enkele candidaatstelling gekozen de heer H. J. A. Brantjes, die ac cepteerde. Ingeleid door den heer G. P. G. van Leeu wen, had vervolgens een uitvoerige gedach ten wisseling plaats rondom de gehouden candidaatstelling voor den Gemeenteraad, waarna tenslotte diens voorstel werd aan genomen om aan de Kamer-Centrale Lei den te verzoeken een onderzoek in te stel len naar de herkomst en de betaler van een geplaatste advertentie in een neutraal or gaan. Hierna sluiting. ZOETERMEER Eeuwfeest. Op 1 November herdacht de familie Pieterse, dat de bakkerij, door den heer M. J. W. Pieterse sedert 1891 ge dreven, voor 100 jaar door zijn grootvader werd opgericht. De bakkerij, in 1835 op gericht, werd in 1863 door den vader van den tegenwoordigen eigenaar voortgezet. De zaak was gedurende dien tijd gevestigd in het perceel, waarin zij zich nu nog be vind. De familie mocht dien dag uit aller lei kringen veel belangstelling ontvangen. Diefstallen. Herhaaldelijk ontvangt de politie klachten over kleine diefstallen, zooals van dynamo's van rijwiellantaarns, fittings daaruit, met lampjes, uit gepar keerde wagens en auto's, enz. De mede werking van het publiek wordt verzocht, om de daders op te sporen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Tooneelavond. De jaarlijksche tooneel- avond van de Maria-vereeniging zal gege ven worden Woensdag 6 November. De vertolking van het Vlaamsche tooneelspel in vier bedrijven „Onze Lieve Vrouwke in 't Bosch", afgewisseld door zang en rei dansen, zal ongetwijfeld een dankbaar pu bliek vinden. Niemand verzuime van dit schoone spel en zang te genieten. BODEGRAVEN. Werkloozen-tehuis. Het R.K. Werk- loozen-tehuis zal Maandag a.s. worden opengesteld 's morgens 9.30 uur. Werkloo- zen; die gebruik willen maken van het Werkloozen-tehuis, worden dringend ver zocht bij de opening tegenwoordig te zijn. Het Comité. NIEUWKOOP Geboren: Gerard z. van A. van der Voorn en C. Blom Leonarda Cornelia d, van A. W. van der Voorn en J. Blom Dirkje d. van J, Kranenburg en L. v. d. Voorn. BOSKOOP Boskoop ontvangt zijn nieuwe herder Damderdagavond 31 October had de feestelijke ontv^pgst plaats van den nieu wen pastoor dezer parochie, den zeereerw. heer A. J. M. van Meeuwen. Van verschillende huizen langs de route in Reyerskoop woei de driekleur met de pauselijke wimpel. Nabij de Valkenburgerlaan had zich de R.K. Harmonie St. Caecilia opgesteld, om van daar af den nieuwen herder naar de kerk te begeleiden. Een talrijke menigte had zich reeds om half zeven in de nabijheid van de kerk en de Valkenburgerlaan opgesteld. Het wach ten op den nieuwen pastoor duurde echter tamelijk lang, daar door onvoorziene om standigheden de aankomst vertraagd was, zoodat eerst om ongeveer 8 uur de pastoor in zijn nieuwe gemeente arriveerde. Zijn eerw. werd te Gouda verwelkomd door het Kerkbestuur, het Armbestuur, door het bestuur der K.S.A. en door ka pelaan C. M, Broers. Zoodra de auto's arriveerden, zette de harmonie de pausmarsch in, de K.J.C. sloot zich achter de muziek aan en onder de tonen van de muziek en klokgelui werd de pastoor naar de kerk geleid. Door bruidjes werd hij door de kerk naar het priesterkoor geleid, waarna hem door de bruidjes een welkomstlied werd toegezon gen. Door den waarn. pastoor, kapelaan S. Stroek, werd hem vervolgens een wel komstwoord toegesproken. Mijnheer pastoor, aldus kap. Stroek, be trekkelijk kortgeleden heeft in deze pa rochie de uittocht plaats gehad van onzen geliefden pastoor Daalmans. Een uittocht uit zijn werk, dat hem lief en dierbaar was en waarin hij meer dan 25 jaren werk zaam was geweest, opgeroepen tot God, om weder verantwoording af te leggen. Ofschoon wij niet kunnen indringen in het oordeel Gods, durven wij wel zeggen, dat pastoor Daalmans niet bang behoefde te zijn voor God te verschijnen, omdat hij steeds voor het belang en het zielenheil der parochie heeft gewerkt. Toen ik voor het eerst in deze parochie kwam, sprak pastoor Daalmans voltrotsch over zijn parochie en verzocht mij in deri- zelden geest als hij voor zijn parochianen te arbeiden. Ik ben overtuigd, dat pastoor Daalmans bij God gesmeekt heeft om een goeden pastoor, die vol liefde en toewijding het lot zijner parochianen over zou kun nen nemen. Gelukkig is deze smeekbede verhoord en Boskoop heeft wederom een herder. Het doet ons allen goed u hier in Boskoop een hartelijk welkom toe te roepen. Ik hoop, dat de H. Geest u helpe in uw taak als priester, om u parochianen te leeren de liefde tot God en in uw taak als herder om hen allen den weg te wijzen om te komen tot het hoogste geluk. De parochi anen zullen u altijd blijven beschouwen als leider hunner zielen. Ik ben overtuigd, dat de band die heden gelegd is, steeds hechter zal worden en dat ook in uw hart zal komen een groote lief de voor de parochie en de kerk en dat de parochianen u zullen liefhebben. Geve God u in lengte van dagen gezondheid en kracht om uw taak als herder dezer paro chie te blijven vervullen. Hierna sprak pastoor van Meeuwen een kort dankwoord. Beminde parochianen. Ik mag zeker wel zeggen: beminde parochianen, want nu reeds bij mijn intrede in deze parochie heb ik u leeren beminnen. Gij weet, hoe bemind uw onvergetelijke pastoor Daalmans was, en hoe hard hij ge werkt heeft ter eere Gods en voor uw zielen. Ik zal Zondag over een week in mijn entreepreek tot u spreken, maar mag niet nalaten thans mijn innige voldoening uit te spreken over de hartelijke ontvangst in deze parochie. Misschien hebt gij u verwonderd een pastoor te zien met grijze haren, maar deze grijze haren gaan samen met een jong hart, een hart dat zal leven voor u en dat u zal liefhebben. Dat hart heeft nog kracht om te werken voor uw zielenheil. Als God wil, hoop ik nog jarenlang onder u werkzaam te mogen zijn. Hierna werd door zijneerw.. een plech tig Lof gecelebreerd. Zondagmorgen 10 uur zal pastoor van Meeuwen officieel door deken B. M. J. van Rooy uit Gouda worden geïnstal leerd. 's Middags half vier zullen in het R.K. Ver.gebouw de besturen der verschil lende vereenigingen en de parochianen in de gelegenheid gesteld worden persoonlijk met den nieuwen pastoor kennis te maken Tentoonstelling. Zaterdagavond werd de tentoonstelling T.B.V.M. gesloten. In de benedenzaal van het Beursgebouw kwamen de genoodigden en standhouders nog gezel lig bijeen om nog even een terugblik te werpen op deze zoo goed geslaagde ten toonstelling. De heer Groenendijk sprak hierna een slotwoord en hieruit bleek, dat het uitvoerend comité met voldoening op hun werkzaamheden konden terugzien. Niet minder dan ruim 2700 betalenden be zoekers hadden deze tentoonstelling be zocht. POLITIE-STOPTEEKENS Voor verkeer, Voorverkeer, dat Voor verkeer. dat den agent voren en achteren dat den agent ran achteren van voren nadert. □adert.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 17