ZATERDAG 2 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP De Raad dezer gemeente vergaderde Don- 1 derdagmiddag te 5 uur. Tegenwoordig 12 van de 13 leden. Afwezig wegens onge steldheid de heer P. de Jong. Voorzitter de burgemeester. Na opening der vergade ring met het gebruikelijke gebed worden door den secretaris de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde agenda: lo. Ingekomen stukken: Verzoek van het hoofdbestuur der vereeniging het Groene Kruis om een subsidie van 1/2 cent per inwoner ten behoeve van de instandhou ding van den provincialen ontmettings- dienst B. en W. stellen den Raad voor hier op afwijzend te beschikken, gezien den fi- nancieelen toestand der gemeente en de circulaire van Ged. Staten inzake het ver- leenen van subsidies in het algemeen. Z. h. s. wordt op het verzoek afwijzend be schikt. De looneri in de werk verschaffing. Voorts nog een schrijven van den Minis ter van Sociale Zaken houdende bericht, dat de Minister geen vrijheid heeft kunnen vinden tot verhooging van den bestaanden loonnorm voor de werkverschaffing. De heer Rietbroek wijst er op, dat het ge meentebestuur overtuigd is geweest dat een uurloon van 0.30 voor werken in werkverschaffing uit te voeren geenszins aan den hoogen kant mag worden ge noemd. Nu op het afwijzend is beschikt, komt spr. nogmaals terug op zijn gedaan voorstel om de groote gezinnen in de steunregeling op te nemen. Voorzitter wijst er op, dat uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat het aantal werklooze arbei ders, dat beneden het steunbedrag komt zeer gering is. Een paar gevallen hebben zich voorgedaan en dan sloeg dit nog op onwerkbaar weer. De plaatsing bij de werkverschaffing geschiedt door den amb tenaar met den steunregeling belast en klachten over deze plaatsing hebben B. en W. tot op heden nog niet bereikt. Wan neer een groot gezin door plaatsing in de werkverschaffing zou gedupeerd worden, dan kan deze zich tot het gemeentebestuur wenden waarna zal onderzocht worden of er termen aanwezig zijn een tegemoet komende houding aan te nemen. De heer van 't Hart vraagt op welke gronden de Minister gemeend heeft afwij zend op het verzoek te moeten beschikken. Voorzitter antwoordt ontkennend. Het ge meentebestuur is niet uitgenoodigd gewor den omtrent deze aangelegenheid nader van advies te dienen. De loontoeslagTegeling voor de tuinbouwbedrijven. Vervolgens deelt de voorzitter nog mede de met de rijksinspectie voor de werkver- schafing gevoerde correspondentie inzake loontoeslagregeling voor de tuinbouwbe drijven. Door de gemeenten Alkemade, Leimuiden en Ter Aar is een toeslagrege ling aan den inspecteur ter goedkeuring gezonden, die deze regeling heeft goedge keurd. Enkele aanvragen zijn reeds binnen gekomen en door de commisie onderzocht. B. en W. vragen den Raad toestemming om t.x.t. het bedrag dat voor rekening van de gemeente komt op de begrooting te plaatsen en tevens bekrachtiging van de reeds in deze genomen maatregelen. De heer Hogenboom vraagt inlichtingen over de werking der regeling. De heer de Ko ning als voorzitter geeft een duidelijke uit eenzetting hoe de Fegeling werkt, en wijst daarbij tevens op verschil van mee- ning in de commissie. Het gevolg is ge weest dat de commissie zich reeds tot den inspecteur heeft gewend om nadere in lichtingen. De heer van Emmerik zou gaarne zien, dat in de regeling tevens werd vastgesteld het loon dat de tuinderspatroonn moet ge ven, wanneer hij met toeslag een arbeider in dienst neemt. Voorzitter wijst er op, dat dit moeilijk te regelen valt. De commis sie, die de loonstaten moet goedkeuren kan in deze nuttig werk verrichten. De Raad keurt de toeslagregeling van de land- en tuinbouwbedrijven goed. Ten slotte vraagt de voorzitter den Raad machtiging om bij benoeming van een ge meente-veldwachter aan deze een of meer periodieke verhoogingen toe te kennen, ten einde een gemeente-veldwachter benoemd te krijgen, die over practische bekwaam heid en geschiktheid bezit. Vooral nu de wedde der veldwachters belangrijk is ver laagd, is het bij benoeming van een veld wachter, die elders reeds eenige jaren po litiedienst heeft, te bezwaarlijk om op de minimum wedde te beginnen. De heer Penning de Vries vraagt of het reeds een voldongen feit is, dat veldwach ter Went den dienst verlaat. De voorzitter antwoordt bevestigend- De heer Hogenboom vraagt of het wel noodzakelijk is iemand te benoemen met dienstjaren. Voorzitter acht dit in het be lang der gemeente noodzakelijk. Zonder ervaring op politiegebied hebben we aan een veldwachter in deze gemeente niets. Z. h. s. machtigt de Raad den voorzitter om bij gebleken noodzakelijkheid aan den voor te dragen persoon een of meer periodieke verhoogingen toe te kennen. Bij de benoeming van 4 leden in het al gemeen bestuur van de Stichting Drinkwa terleiding De Drie Gemeenten, wegens pe riodieke aftreding, vraagt de heer Heems kerk waarom het aftredende lid S. Strijk niet door B. en W. voor herbenoeming wordt voorgedragen. Hij acht den heer Strijk een alleszins geschikt persoon om zitting in het bestuur te nemen, temeer om dat hij in vele gevallen terzake deskundig is. Voorzitter wijst er op, dat de heer Strijk thans in ondergeschikte positie is komen te verkeeren, zoodat zijn ondergeschikt heid het niet wenschelijk maakt dat hij nog zitting heeft in de waterleiding. Voorts zijn de leiden altijd uit den raad gekozen. De heer Rietbroek wijst er op, dat indien de raad hem afzendt om in het bestuur van de waterleiding zitting te nemen, het z.i. niet noodig is hiervoor nog verlof te vra gen om de vergaderingen van het bestuur bij te wonen. De heer Penning de Vries wijst op het reglement der stichting, wel ke zich niet verzet dat een lid wordt ge kozen buiten den raad. Ook kan spreker zich moeilijk indenken dat indien de raad hem afvaardigt, hij hiervoor nog apart toesteming van den voorzitter noodig heeft om de vergaderingen bij te wonen, terwijl wanneer het bestuur op zijn vertegenwoor diging prijs stelt dit bestuur des avonds de vergaderingen kan houden. Met de wen- schen van de leden van den Raad heeft voorzitter toch ook rekening gehouden. Voorzitter wijst nogmaals op de scheeve verhouding, indien de heer Strijk tot lid wordt gekozen. Hij is bovendien nog lid van het dagelijksch bestuur. Voorts zijn de belangen der gemeente bij de waterleiding zoo groot, dat het spr. gewenscht voor komt, dat het bestuur uitsluitend bestaat uit raadsleden. Tegen het vergaderen des avonds zullen bezwaren bestaan bij de ver tegenwoordigers der twee andere gemeen ten. De heer Verweij vraagt of de deskundig heid in de stichting een groote rol speelt en of er nog andere deskundige personen in het bestuur der stichting zitting hebben. Voorzitter heeft van de deskundigheid nog nimmer iets gemerkt. Het rijksbureau is de adviseur. De heer Penning de Vries wijst op de schatting van de huurwaarde der perceelen. Voorzitter antwooqrdt dat hier geen spe ciale vakkennis voor noodig is. De schat ting geschiedt op andere gronden. Boven dien kan de heer Strijk in zijn kwaliteit van gemeente-opzichter ten allen tijde worden geroepen deskundige adviezen voor de stichting uit te brengen. Hierna wordt tot stemming overgegaan met als resultaat dat de heer Strijk met 7 stemmen wordt herkozen. Ook de andere heeren, die periodiek moesten aftreden worden herbenoemd. Tot lid van de com missie voor georganiseerd overleg wordt na een aantal stemmingen benoemd de heer W. Rietbroek en als plaatsvervangend lid de heer J. Verweij. Tot leden van de commissie voor de lan derijen worden gekozen de heern J. N. Los, P. J. Heemskerk, J. de Jong en J. Verweij. Voorstel tot het verleenen van gedeelte lijke kwijtschelding van pacht. Voorzitter deelt mede, dat van eenige huurders van tuingronden te Roelof arends veen het verzoek is ingekomen om verla ging van pacht in verband met de slechte bedrijfsuitkomsten. B. en W. en de com missie hebben de verzoeken onderzocht en zijn van meening, dat t billijk moet wor den geacht op de bestaande huren kwijt schelding te verleenen. Zij stellen voor 20 pet. verlaging op de pachtprijzen te ver leenen. De voorstellen zijn tweeledig. Op de eerste plaats zijn zij bedoeld als een te gemoetkoming aan de pachters en in de tweede plaats als een voorbeeld voor de particulieren om het voorbeeld van de overheid te volgen door in dezen crisistijd de pachten in evenredigheid te brengen tot de inkomsten Z.h.s. wordt het voorstel aan genomen. Een overschreden post. Bij de wijziging van de begrooting vraagt de heer Penning de Vries een na dere toelichting op volgn. 142: overige uit gaven politie. Het is spr. uit de toelichting gebleken, dat deze uitgaaf reeds is gedaan, zoodat hij er niet voor is deze post goed te keuren. Spr. vraagt dan ook stemming over deze post, daar hij het niet in den haak vindt, uitgaven te doen alvorens de raad hiervoor zijn goedkeuring kan uit spreken. Voorzitter merkt op, dat het hier betreft een overschrijding van een post, welke te voren niet te voorzien was. Bij een be grooting van 2 ton kan men nu eenmaal niet alles precies ramen. Door de aanschaf fing van sabels is deze post overschreden geworden. De heer Penning de Vries acht deze gang van zaken niet juist. B. en W. hadden te voren kunnen weten, dat de post ontoerei kend was, zoodat zij tijdig bij den raad hadden moeten komen om aanvulling. De heer Heemskerk dacht dat onder het bedrag van 100.voor huur ook de ben zine was begrepen. Voorzitter ontkent zulks. Als is in den raad ten vorige jare hierover niet nadrukkelijk gesproken, dan spreekt het nog vanzelf, dat benzine en olie nimmer onder huur worden berekend. De heer van den Broek vraagt of het niet te zien is uit de notulen van het vorige jaar. Voorzitter wijst er op dat deze zaak in geheime zitting is behandeld. De notu len spelen bovendien in deze geen rol. De heer Penning de Vries wijst op de ontwerp-begrooting 1936. Ook voor 1936 komt een post voor van 100 zonder ben zine of olie. Voorzitter antwoordt, dat dit over het hoofd is gezien. Hij zal de post nog voor de behandeling in den raad aan vullen. Spreker had niet kunnen vermoe den dat over deze zaak zooveel stof wordt opgewaaid, temeer daar de huur welke voor de boot in rekening wordt gebracht aan den zeer lagen kant is. Indien voorzit ter zou blijken, dat hier eenig wantrouwen in het spel is, dan is spreker niet meer be reid de boot voor politiedoeleinden af te staan. De heer Penning de Vries wenscht er den nadruk op te leggen, dat het hier niet gaat om de boot maar om de post. Een overschrijding van een post met 50 pet. zonder hiervoor tevoren machtiging aan den raad te hebben aangevraagd acht spr. niet juist. Spr. blijft er bij dat hij zijn goed keuring aan deze wijziging niet kan hech ten. De wijziging van de begrooting wordt hierna in stemming gebracht en aangeno men met 11 van de 12 stemmen. Alleen de heer Penning de Vries stemde tegen. (Wordt vervolgd). De raad kwam In vergadering bijeen, waarbij alleen ontbrak wegens ziekte wet houder A. J. den Hartog. Uit de mededeelingen vingen wij op, dat men omtrent de spoorlijn veilig „alle hope kan laten varen". Het tekort op het traject UithoornAlphenTer Aar bedraagt bui ten de afschrijving en obligatierente het simpele bedragje van 171.720.per jaar. Als de belanghebbende gemeenten nu maar kans zien hier een bruggetje voor te vinden dan zou er misschien over te praten zijn. De raad ging zich dan ook maar spitsen op een andere uitkomst, een door Koppe- nol uit Nieuwveen in te stellen autobus dienst. Tegelijk werd hierbij een verzoek behandeld van eenige vooraanstaande in gezetenen om te bevorderen, dat de dienst niet aanvangt in de Kerkstraat, doch in het Zuideinde, waar men het spoedig over eens was. Een paar Noordenaars leven sinds lang op voet van oorlog met de Bouwverorde ning. Ze maakten reeds kennis met den Kantonrechter en Burgemeester en Wet houders hadden nu gelast om af te breken, wat zij in strijd met de voorschriften had den gebouwd, waarvoor zij thans een be roep op den raad deden, zonder succes. Gelukkig maar ook, orde en gezag moeten gehandhaafd. En hiermede kwamen we aan de rijk voorziene agenda en begonnen met de Gemeenterekening over 1934. Een commissie had haar onderzocht en de raad stelde haar voorloopig vast op een totaal van ontvangsten ad 102.772.26 en van uitgaven op 95.166.88 zoodat 1936 begonnen kan worden met een saldo van 7.605.38. P. Kapteijn kreeg een verlaging van landhuur en B. er. W. een volmacht om de kleine te verhuren perceelen voor 1936 onderhands af te doen. De drankverloven werden beperkt tot een maximum van 10 en de vergunningen tot 7, zooveel als er thans zijn, althans in dien de Kroon daarmede accoord gaat. De quaestie Achttienhoven. Zoo noemde men het, het leek ons meer een puzzle. Bij wet van 11 Juli 1855 is de Buurtschap Achttienhoven, tot dan een zelfstandige gemeente, gevoegd bij Nieuw koop. Men zou daar zelf zijn wegen blij ven onderhouden doch niet bijdragen aan het onderhoud en de vernieuwing van Nieuwkoop's openbare werken: straten, wegen, dorpstoren en gemeentehuis. Hier voor werd in de afdeeling Nieuwkoop een afzonderlijke inkomstenbelasting geheven, tot.de wet van 15 Juli 1929 daaraan een eind maakte, toen n.l. de zelfstandige gemeentelijke inkomstenbelasting werd opgedoekt. Hoe nu? Een paar malen had de raad reeds naar een oplossing gezocht, tot nu een ingezetene van Achttienhoven een be roep gedaan had op Gedeputeerde Staten en deze nu verlangden, dat een regeling getroffen zou worden. B. en W. stelden nu voor als compen satie 200.per jaar uit te trekken voor het aanschaffen van wegmateriaal aldaar. Over dit voorstel ontspon zich een lang durige discussie, tot met een kleine wijzi ging van het voorstel een meerderheid aanwezig kwam. B. en W. kregen machti ging om met ingang van 1936 maximaal 200.te besteden voor de oplossing van de quaestie. Alzoo zijn zij niet al te zeer gebonden aan de besteding van dit geld. Dit voorstel werd aangenomen met 8 tegen 2 stemmen. De heeren Splinter en Baas meenden, dat voorloopig met f 100. volstaan kon worden en stemden daarom tegen. Regeling bij brand. Sinds een paar jaren wordt in den lande gewerkt, onder stimuleering van Binnen- landsche Zaken, aan een organisatie voor beveiliging tegen brand. Zoo is gevormd voor deze streek de kring Alphen a. d. Rijn waaronder ook Nieuwkoop is gebracht. Alphen belegde een vergadering van de dagelijksche besturen op 21 Februari 1.1., een regeling werd daar opgesteld, op 3 Sept. stelde de Raad van Alphen haar vast en nu lag zij ook in concept met een prae-advies voor onze vroede vaderen. De behoefte werd niet sterk aangevoeld, dank zij de eigen uitstekende brandweer, doch bezwaar was er niet, want.... geld kostte het niet en zoo ging ook dit punt onder de hamer door. Opruiming krotwoningen. Nieuwkoop is rijk aan krotwoningen, dat is bekend, onvoldoende fundeering, verzakkingen, vocht, zeker wandgedierte enz. enz. Gelukkig echter heeft dit de aan dacht van het gemeentebestuur, want stel selmatig komt het met voorstellen tot on bewoonbaarverklaring. Voor heden was aan de beurt een drietal aan het Woer- densch Verlaat, bewoond door de Wed. D. Hoogendoorn, P. U. Veenhof en J. Hooger- werf. De raad symphatiseert met dit stre ven en maakte dan ook geen bezwaren. Rijnl. Borgstellingsfonds. Op initiatief van de Kamer van Koop handel te Leiden is op 7 Juni 1.1. tot stand gekomen een „Stichting Rijnlandsch Borg stellingsfonds" met de bedoeling om voor den kleinen middenstand een gelegenheid te scheppen tot bemiddeling, voorlichting en borgstelling voor credietwaardige cre- dietbehoevende. Allerlei voorwaarden zijn gesteld, doch willen de Nieuwkoopsche middenstanders hiervan profiteeren, dan moet de gemeen te 10 ets per inwoner fourneeren in het kapitaal van de Stichting. Burgemeester en Wethouders achten het criterium credietwaardigheid van dien aard, dat heel de gestie voor een gemeente als deze van geen belang zou zijn. Edoch.... de vroeden dachten daar an ders ovër. De heeren Splinter en Baas, ge steund door den heer Stam geloofden dat er nog wel iets goeds in kon zitten. De moeilijkheid is juist in dezen tijd om bor gen te vinden. Het geld kon verleend worden als renteloos voorschot, het ge- heele plan bedoelt eenigermate het werk van de crisiscomité's op te vangen en of schoon wethouder Breedijk zich zoo maar niet gevangen gaf, oordeelde de voorzit ter het maar wijselijk om geen tegenstand meer te bieden en zoo werd ten slotte met algemeene stemmen tot medewerking be sloten. De verordening op de keuring van vee en vleesch wordt nu even op de helling gehaald. Ingevoerd vleesch is aan keuring onderhevig, doch men weet de aangifte te ontduiken, waarom in art. 7a van de ver ordening een aanvulling wordt gelascht. Gemeentebegrooting. Thans wordt opgedischt de hoofdschotel voor heden, de gemeentebegrooting, dienst 1936. De leden namen inzage van het ont werp en meerdere leden hebben vooraf met den voorzitter geconfereerd, wat aan een gedegen behandeling ten goede kwam. Gevraagd is om evenals het vorig jaar we der 100.te ramen ten behoeve van de Smedenindustrie, waar ook B. en W. wel voor voelen. In 1935 is dit bedrag aange wend voor een stand op de jaarbeurs, ge organiseerd door den smedenbonden en dat heeft goede resultaten afgeworpen. De heer Sloof merkt op, dat slechts een zeer klein percentage lid is van den bond en zou willen dat het gemeentebestuur voor den stand zorge, dan konden alle smeden daaraan deelnemen, waar B. en W. echter niets voor voelen. De post wordt toege staan. Een aanvrage van het Groene Kruis om 100.subsidie wordt .en passant behan deld, doch.... afgewezen. De kas is nog voldoende voorzien. Het ziekenhuisfonds klopte eveneens aan, zit voor een tekort van ettelijke hon derden guldens, boekte reeds de 70ste pa tiënt voor dit jaar en vraagt.i.. 500. voor 1935. Een hopeloos geval. Het verzoek is ter elfder ure ingekomen, waarom men het renvoyeert naar B. en W. voor onder zoek en advies. De heer Sloof had nog een verlang lijstje, waarmede hjj niet veel bereikte. De Wethoudersbenoeming. De heer Baas treedt in een algemeene beschouwing en uit zijn teleurstelling over de Wethoudersbenoeming, releveert heel de geschiedenis en vraagt aan de niet- katholieke leden waarom de Staatspartij als sterkste gepasseerd is. De heer Breedijk antwoordt, dat de C. H. fractie de 6 katholieken heeft gezien en daaruit haar keus heeft gedaan en zij dan eerst maar eens moeten trachten eensgezind te worden. De heer Splinter betoogt heftig, dat de Staatspartij de algemeen erkende R. K. Partij is en hoe de benoemde wethouder zich zelf van die partij heeft losgemaakt. De heer Verhaar releveert met welke mid delen voor de vrije lijst is gewerkt. De heer Stam zegt de sterkste partijen te hebben gestemd, terwijl de heer Augus- tinus zegt zich over de quaestie niet te willen uitlaten, waarna de voorzitter de discussie hierover sluit. De heer Baas heeft ook nog verschillen de wenschen, gevoelt zich gegriefd over een nimmer toegestaan onderhoud, dat een LUCHTVAART KOM VLIEG MEE! Onder dezen titel is een met talrijke foto's geillustreerde propaganda-brochure der K.L.M. verschenen, waarin het geheele bedrijf der maatschappij als een film aan het oog van den lezer voorbij trekt. De tekst is bijzaak in dit boekje, alles is aan schouwelijk voorgesteld, zoowel de Euro- peesche lucht verbindingen als de Amster- dam-Batavia-dienst, de K.L.M. in de West, luchtpost, luchtvracht, vliegveldbezoek, ziekenvervoer, taxiverkeer en fototechni- sche dienst. Het geheel is volgens het ontwerp van den teekenaar Paul Erkelens in tweekleu rendruk uitgevoerd door de N.V. Drukkerij Albani, Den Haag. GEVAAR, DAT IN HET DONKER DREIGT! In het belang van een veilig verkeer bij avond is het van het hoogste gewicht, aldus schrijft ons de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B., dat de weggebruikers speciaal letten op de navolgende bepalingen, die men slechts gedeeltelijk in het „geschreven recht" aantreffen zal, doch welke stuk voor stuk in de practijk haar bestaansrecht hebben bewezen: Voor automobilisten. 1. Zorgt voor goed afgestelde koplam pen, waarmede bij het „dimmen" ook in derdaad niet-verblindend licht wordt ver kregen! 2. Controleert af en toe of beide lan taarns branden! Als er één gedoofd is, denkt een tegenligger, dat uw auto een mo torfiets is! 3. Let ook op het achterlicht, op de stoplamp en op het goed functionneeren van de richtingaanwijzers. Monteert liever een automatischen schakelaar, dan dat gij vergeet uw „pijl" terug te zetten! 4. Gaat tijdens reparaties onderweg nooit voor het achterlicht staan; dat kan u het leven kosten. 5. Voert nimmer verblindend licht tij dens het stilstaan, in bebouwde kommen en wanneer gij andere weggebruikers pas seert (dimmen op minstens 100 meter af stand). Kijkt bij het passeeren nooil in de koplampen van den tegenligger, richt uw blik op den rechter wegberm! 6. Monteert een goede mistverlichtmg. Voor wielrijders. 1. Richt uw lantaarn naar beneden: aan verblindend licht hebt gijzelf niets en anderen worden er door in gevaar gebracht. 2. Denkt eraan, dat de roode reflector op het witte achterspatscherm (lengte wit te vlak: 30 cm.) moet zitten op maximaal 60 cm. boven het wegdek. 3. Bakfietsen moeten een rood links- achterl i c h t hebben en alle wielen moe ten voorzien zijn van witte achterspatscher- men. Voor iedereen. Weest exera voorzichtig: loopt niet met donkere kleeding op een donkeren weg, een lichtgekleurde overjas kan u misschien het leven redden! comité van tuinders aan B. en W. heeft gevraagd en bepleit in het algemeen het georganiseerd overleg. De voorzitter verdedigt het optreden van B. en W. en toont aan, dat er geen enkele reden aanwezig is voor het Comité om zich gegriefd te voelen, aangezien de re den voor het onderhoud vervallen was. Een verzoek van ongeorganiseerde steun trekkers om mede in aanmerking te ko men voor den kolentoeslag wordt, omdat het mede kort voor de vergadering is in gediend, in handen gesteld van B. en W. voor advies. De begrooting wordt daarna goedge keurd. De rondvraag leverde weinig op, men had 4 uren vergaderd en wilde blijkbaar naar huis. 't Was ook welletjes. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEEREN I HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI 297. Ook eenige heeren van Artis waren intusschen op het strand aangekomen. Vanaf een hooge duin konden ze nog net zien, hoe het zeemonster om zich heen keek. „Ik heb 't altijd wel gezegd, zei een van de heeren, we moesten het maar bij apen en beren houden." I. Nu scheen het zeemonster de belangstelling welletjes te vinden. Het rekte nog éénmaal zijn lange hals uit. Om zijn bek speelde een spottende glimlach en als laatste af scheid stak het zijn tong uit. Toen dook het weg in de diepte van de zee.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 16