ZATERDAG 2 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND. Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mej. Zr. J. v. d. ABEELEN, Mevr. J. FEHMERS—BOER KNOTTNERUS, Mej. M. R. J. NIEMER, Mej. M. L. J. VAN ES. ST. WILLIBRORDUS. N.B. In deze week dagelijks Gloria en redo. Dagelijks, behalve Zondag de ge wone Prefatie. ZONDAG 3 Nov. Een en twintigste Zon dag na Pinksteren. Mis: In voluntate. 2e gebed v. h. Allerheiligenoctaaf; 3e tot den H. Geest. Prefatie v. d. Allerh. Drieëen- heid. Kleur: Groen. De H. Kerk stelt ons voor oogen de ge duldige lijder, de H. Man Job, wiens ge schiedenis ons leert, hoe dikwijls God juist de brave menschen, die hun plicht doen, bezoekt met kruisjes en wederwaar digheden, van hen vooral offers vraagt (Offertorium). In tijdens van proeving moeten wij, juist als Job, sterk zijn in den Heer, ons toerusten met het schild des ge- loofs en met het zwaard van het H. Evan gelie van de gekruiste Christus, om sterk te staan tegenover de bekoringen van de Satan (Epistel). Het moet in ons als vleesoh en bloed zijn, dat wij in tegenspoed en lijden, het zij naar het lichaam, hetzij naar de ziel, toch gelukkig zijn, als wij maar Gods H. Wil onderhouden en volbrengen (Introi- tus). In'het bewustzijn van onze schuld, maar met onderwerping aan Gods H. Wil mogen wij gerust tot God bidden, tot den God van goedheid en barmhartigheid, om medelijden (Evangelie), en bevrijding van ons kruis (Gebed), om een welwillende aanvaarding van ons verzoeningsoffer (Stilgebed), om hulp tegen wie ons ver volgen (Communio), om bevrijding uit het land der verdrukking (Alleluja-vers) en door de kracht van de „Spijze der on sterfelijkheid" eeuwig te mogen wonen in het ons beloofde land, de hemel. (Post- communio). MAANDAG 4 Nov.. Mis v. d. H. Caro- lus Borromëus, Bisschop en Belijder: Sta tuit. 2e gebed v. h. Allerheiligenoctaaf; 3e v. d. H. H. Vitalis en Agricola; Marte laren; 4e tot den H. Geest. Kleur: Wit. De H. Carolus werd in Arona bij Milaan geboren uit een zeer aanzienlijke familie. Op drie en twintigjarigen leeftijd werd hij door zijn oom, Paus Pius IV, benoemd 4ot Aartsbisschop van Milaan en tot Kardi naal. De benoeming bleek een gelukkige te zijn. Want de jeugdige Aartsbisschop maakte zich voor zijn Bisdom buitenge woon verdienstelijk. Hij trad n.l. voortdu rend op tegen de misbruiken en zorgde voor de doorvoering en beleving van de besluiten van de Kerkvergadering van Trente. Zijn aanzienlijk vermogen deelde hij uit aan de armen en voor de verzor ging der zieken, voor zichzelf slechts be houdend het strikt noodzakelijke. Held haftig was zijn gedrag toen de pestziekte in Milaan was uitgebroken. Terwijl allen vluchtten, bleef hij in de stad en besteed de persoonlijk zijn zorgen aan de arme lijders, hen verplegend, bezoekend en eigenhandig de laatste H.H. Sacramenten toedienend. De H. Aartsbisschop stierf in het paar 1584, op 46-jarigen leeftijd. DINSDAG 5 Nov. Vijfde dag onder het Allerheiligenoctaaf. Mis: Gaudeamus (als op 1 November). 2e gebed tot den H. Geest; 3e voor Kerk of Paus. Kleur: Wit. „Een kroon van schoonheid heeft de Heer geplaatst op de hoofden der Heili gen". WOENSDAG 6 Nov. Zesde dag van het Allerheiligenoctaaf. Mis als gisteren. „Gij, Heiligen, die als Vorsten heerscht in den hemel, luistert welwillende naar de beden van hen, die om de genade des he mels smeeken." DONDERDAG 7 Nov. Feestdag v. d. H. Willibrordus, Bisschop en Belijder. Eerste Patroon van het Bisdom. Mis: Statuit. Kleur: Wit. Na een 10-jarige .voorbereiding voor de Apostolische arbeid in de Abdij van Rath- melsigi, landde in 690 de 33-jarige Willi brordus met elf gezellen nabij het tegen woordige Katwijk. Na zich de steun te hebben verzekerd van Pepijn van Herstal, Hofmeier der Franken, predikte Willibror dus eerst beneden, later boven den Rijn het ware geloof. Op verlangen van Pe pijn liet hij zich te Rome wijden tot Aarts bisschop der Friezen, om aldus nuttiger te kunnen arbeiden. Als zetelstad koos hij Utrecht, waar hij in zijn ijver voor de ves tiging van het ware geloof en de weten schap, een Kathedrale kerk bouwde ter eere van de H. Martinus en daarnaast een kloosterschool. Te Vlaardingen, Oegst- geest, Petten en Heiloo bouwde hij kerken. Den 7en November stierf de Heilige in 739 te Echternach (Luxemburg), waar zijn lichaam begraven is in de door hem ge stichte Abdijkerk. VRIJDAG 8 Nov. Octaafdag van het Al- lerheiligenfeest. Mis: Gaudeamus (als op 1 Nov.) 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Willi brordus; 3e v. d. vier heilige gekroonde Broeders; 5e tot den H. Geest. Kleur: Wit. „O. hoe glorievol is het Rijk, waarin alle Heiligen zich met Christus verheugen! Ge kleed in witte kleederen volgen zij over al het Lam, waar Het gaat! Alle Heiligen Gods, roept ook ons naar het Vaderland." ZATERDAG 9 Nov. Wijdingsfeest v. d. Aartsbasiliek v. d. Allerheiligste Verlosser. Mis: Terribilis. 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Theodorus, Marte laar. Kleur: Wit. De kerk v. d. Allerheiligste Verlosser is de eerste geweest, welke te Rome open baar mooht worden gebouw en gewijd onder de regeering van keizer Constantijn. Zij is ook bekend onder den naam van: „St. Jan van Lateranen" omdat zij oor spronkelijk geweest is het Lateraansch pa leis van keizer Constantijn. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG, 2e gebed v. d. Z. Raynerius, Belijder; 3e v. h. Allerheiligenoctaar; 4e tot den H. Geest. DINSDAG. Feest van de heilige reli kwieën, die in de kerken der Serafijnsche Orde bewaard worden. Mis: Multa tri- bulationes. 2e gebed v. h. Allerheiligenoc taaf; 3e tot den H. Geest. Kleur: Rood. WOENSDAG. Mis v. d. Z. Margarita van Lotharingen, Weduwe: Cognovi. 2e ge bed v. h. Allerheiligen octaaf; 3e tot den H. Geest. DONDERDAG. 2e gebed (alleen in stil le H.H. Missen) v. d. Z. Helena Ensel- mini, Maagd. VRIJDAG, 2e gebed v. d. heilige vier gekroonde Broeders; 3e tot den H. Geest. ALB. M. KOK, ALLERHEILIGEN ALLERZIELEN. Het nauwe verband tusschen beide Ker kelijke gedenkdagen vinden we het best uitgebeeld in de laatste zinnen van 't evan gelie op Allerheiligen. Na eerst die troostvolle zaligsprekingen geuit te hebben: „Zalig de armen van geest, want hun behoort het rijk der heme len", „Zalig de zachtmoedigen, want zij zullen het land bezitten", „Zalig die wee- nen, want zij zullen getroost worden", Za lig die hongeren en dorsten naar de recht vaardigheid. want zij zullen verzadigd worden", „Zalig de barmhartigen, want zij zullen barmhartigheid ondervinden", „Za lig de zuiveren van harte, want zij zullen God zien", „Zalig de vreedzamen) want zij zullen kinderen Gods genoemd worden", „Zalig die vervolging lijden om de recht vaardigheid, want hun behoort het rijk der hemelen", vervolgt Jezus: „Verheugt en verblijdt u, omdat uw loon in den hemel overvloedig is". En op Allerzielen lezen we in het evan gelie: „De ure komt, waarop allen die in de grafsteden zijn, Zijne stem zullen hoor en en die het goede gedaan hebben zullen uit treden tot opstanding ten leven, maar die het kwade gepleegd hebben tot opstanding ten oordeel". Het is een onnatuurlijke gedachte, dat de band, waarmede God zelf ons aan el kander gebonden heeft, vanéén zou gere ten worden in den dood. Maar wat een troost is het voor ons, die bij een graf wee- nen, te kunnen denken: „het graf kan ons niet scheiden van hen, die wij liefhebben. He+ verbergt wel het stof, maar de geest is vrij, de geest leeft, en in den geest zijn de onzen bij ons, en nu zooals vroeger, be- hooren wij tot de zelfde gemeenschap, de gemeenschap der Heiligen. Dit is enkel het verschil, dat, terwijl wij nu nog buiten zijn op den weg, zij het doel hebben be reikt; terwijl wij nog gebogen zijn onder het kruis, de kroon op hun voorhoofd schittert, terwijl wij nog den heiligen strijd voeren, zij in alles hebben overwonnen, terwijl wij starend turen in de eenzame donkere ruimte, w'aar geen enkele sterre schittert en onder het langzaam voort schrijden der uren in ons binnenste zuch ten: „Wachter wat is er van den nacht", voor hen de dag is aangebroken en zij de rozen van den eeuwigen morgen hebben zien bloeien. De boven aangehaalde woorden van Nils Beskow, zullen ons op den dag van heden een troost zijn, als we ze toetsen aan Jezus' eigen woorden, in het evangelie van dezen dag en we geknield liggen aan een mis schien pas gedolven graf. Het leed om het verlies van onze dier baren kan groot zijn, maar kan immers verzacht worden, door het denken aan Jezus' eigen woorden, „verheugt en ver blijdt u, omdat uw loon in den hemel over vloedig is", waartoe wij door onze gebe den kunnen bijdragen, maar grooter kan het leed zijn, als we, staande bij een graf, moeten denken aan het vele wat we ver zuimd hebben, het goede woord, wat we niet gesproken hebben, de hand waarom gevraagd werd, niet hebben uitgestoken, het pad naar den hemel niet alleen voor anderen, maar ook voor ons zelf met door nen bestrooid hebben. Het onbarmhartige „te laat" kan zelfs niet door een zee van tranen worden uit- gewischt. Als we den doodenakker verlaten, over stelpt door smart of gebroken door berouw, laten we ons dan de woorden van onzen Zaligmaker herinneren: „Komt allen tot Mij, gij die vermoeid en belast zijt en Ik zal u rust geven". GODS VOORZIENIGHEID. De R.K. Vereeniging „Hulp in de Huis houding en de Baby", krachtens hare Sta tuten tevens Onderafdeeling van den R.K. Vrouwenbond, is hier ter stede gekend, be kend en bemind. Reeds meermalen is doel en streven uit eengezet, hoe en o-p welke wijze hulp wordt verleend, bij ziekte der moeder en vermeerdering van het gezin. Na een vijftien-jarig bestaan leeft en ar beidt de Vereeniging met onvermoeiden kracht in de Centrale der Christelijke Cha- ritas. Doch er is meer! De Ver. is bekend en vooral bemind bij al degenen, die met zooveel vertrouwen hulp en steun kwamen inroepen. De Ver. is vooral ook bemind bij bestuur en leden, want arbeiden in deze Ver. vraagt geen offer, doch geeft blijde vreugde en telkens opnieuw vermeerdering van Gods vertrouwen. Wij weten, dat Gods Voorzie nigheid waakt. 't Was eenige jaren na de oprichting, dat de Ver. haar mooi werk met succes ver richtte! De zaak bloeide steeds meer clientèle doch.... de kas der Ver. was en bleef een kind van zorgen. Onze onver getelijke Marie Swart z.g. was onuitputte lijk in het in 't leven roepen van allerlei middelen om „geld te maken". Alles echter tevergeefs. Evenwicht tusschen inkomsten en uitgaven ontbrak, 't Was eind October, toen de treurmare van een spoedig einde feit werd. Aan den Zeereerw. Pastoor Crombag z.g. werd hiervan mededeeling gedaan. Met kalme rust en stille aandacht, luister de deze beminde Priester naar onze woor den en ons besluit, zoo vol teleurstelling „Deze Ver. mag niet worden opgeheven, moet blijven bestaan", was het antwoord; en met echt Franciscaansche eenvoud klonk het verder: „Morgen met het feest van alle Heiligen,ik de noodklok luiden". En de ^^Rlklok luidde! In alle eenvoud, spontaan onverwacht toonde de Herder den nood der Vereeniging. En in dat uur werd de hoeksteen inge metseld waardoor de Ver. aan innerlijke kracht zou winnen. Het werd begrepen, dat niet menschelijke kracht alleen, doch slechts een onbegrensd vertrouwen in de Voorzienigheid zou kunnen arbeiden, waar de strijd moest worden aangebonden te gen de moderne huwelijksmoraal onzer da gen. Het ware doel der Ver. stond nu in hel der licht voor ons, n.l. door stoffelijke ga ven vertrouwen in Gods Voorzienigheid te brengen, daar waar de nood vaak zoo schrijnend en bedroevend is. Vertrouwen in Gods Voorzienigheid, dat is het steeds herhaalde: „Geef ons heden ons dagelijks brood", met het kinderlijk vertrouwen, dat onze bede door den Hemelvader verhoord zal worden. Het moest begrepen en dankbaar aan vaard worden, dat in elk hulpeloos wichtje, in het wiegje neergelegd, een ziel leeft, be stemd voor Gods glorie in de eeuwigheid. Het is dan ook met vreugde, dat wij dank brengen aan allen, die ons helpen bij dit schoone werk der Voorzienigheid; de on langs gehouden loteren toonde weer, dat de Christelijke Charitas nog leeft in de harten van velen. Met een hartelijk dank woord vragen wij ook uw steun voor de toekomst. Financieele bijdragen worden gaarne ingewacht door de penningmeeste- resse, mej. A. v. Deene, Hooge Rijndijk 76, Gironummer 173307. En wie helpen wil in het vervaardigen van babykleertjes en wieginhoud vindt daartoe een raadsvrouw in de persoon van de Magazijnm eest er esse mevrouw H. Colla- Hueber, Mare 51. God loone Jt u allen met Zijn rijkste ze gen! Het Bestuur. COMMISSIE INZAKE HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. De Naaicursussen. Evenals verleden jaar zijn ook nu weer naaicursussen georganiseerd. Zij zijn voor al bestemd voor vrouwen van werkloozen, of moeders, die met 'n heel klein inkomen wonderen moeten verrichten in hun gezin. Verleden jaar hebben de cursussen een heel prettig verloop gehad, er is veel en hard gewerkt, en veel bereikt. De R.K. moeder wenden liefst verwacht in de R.K. Vak school Galgewater, waar een druk bezochte les, iedere week één avond, gegeven werd. Met eenvoudige dingen, het teekenen van het patroon en het maken van een flanel len hemd, werd begonnen. Langzamerhand- werd het teekenen der patronen, en de werkstukken, die in de les begonnen, en thuis afgewerkt werden, ingewikkelder: maar de voldoening ook des te grooter. Menige moeder, die daar weer als 'n jong meisje aan de knip- en naaitafels ging zit ten had van zich zelf niet verwacht, dat zij aan 't eind van den winter zóóveel zelf zou kunnen fabriceeren, wat zij tot nu toe duurder en minder degelijk in 'n winkel kocht. Het materiaal wat er verwerkt werd, werd meestal gratis verstrekt. Maar menige moeder kwam ook met ingewikkeld verstel werk: jongens- en mans-broeken, b.v., die altijd veel te gauw slijten, en ook daarmee werden zij door de leerares met nooit fa lend geduld geholpen. Groote, gedeeltelijk versleten mans-broeken werden zelfs tot een knap jongens-broekje omgetooverd, en den volgenden dag zag de trotsche moeder, die dat zelf gemaakt had, haar zoon nog eens extra verrukt na, toen hij naar school ging. Maar ook de kleine meisjes kregen hun deel, leuke jurkjes werden met klei ne middelen gemaakt, en voor moeder-zelf, die meestal het laatst of heelemaal niet aan de beurt komt, als er nieuw gemaakt wordt, werd een kwiek, aardig schortje getooverd! Denkt nu niet, moeders, dat is niets voor mij. Het is wél iets voor u, er is veel te leeren, en dat leeren gaat haast vanzelf. De leerares helpt u met onuitsprekelijk geduld over de moeilijkheden heen, en als u het thuis alléén doet, zult u versteld staan, wat u na enkele lessen reeds zelf presteert. Twee cursussen zijn weer begonnen één in de R.K. Huishoudschool, één in 't Volks huis. Gaat u spoedig opgeven, opdat u niets van den cursus mist. Daarvoor moet u een formulier invullen, dat u aan de Arbeids beurs afd. Vrouwèn, Garenmarkt, krijgt. Maar stelt niet uit, iedere les is er één en als de cursus reeds langer begonnen is, is het voor u moeilijk om in te vallen, en voor de leerares om u het verzuimde nog bij te brengen. „SANCTA VERONICA". Wij herinneren er onze vele medewerk sters nog even aan, dat 't a.s. Donderdag 7 November weder zitting is in 't Vincen- tiusgebouw. De laatste zitting heeft zich in een ge weldig druk bezoek mogen verheugen; wij hopen, dat 't materiaal wat toen gehaald is, weder voor een groot deel verwerkt zal zyn. Onze magazijnmeesteressen hebben ook voor een nieuwe voorraad gezorgd, dus kunnen vele dames wol of katoen komen halen, om hiervan gratis een nuttig klee- dingstukje te vervaardigen. Ging 't met onze financiën echter ook maar zoo voorspoedig! Onze kas is er zeer treurig aan toe! Voortdurend moeten er grondstoffen gekocht worden, anders kun nen wij de vele stille arme stadgenooten deze winter niet van 't allernoodzakelijkste voorzien! Wie zou ons een groote of kleine bij drage willen doen toekomen? Iedere gift, hoe gering ook, zal dankbaar aanvaard en goed besteed worden! Wij koopen al ons materiaal uitsluitend bij Katholieke Mid denstandszaken. Het bestuur dankt u bij voorbaat harte lijk! De buitengewoon geslaagde plechtige herdenking van Christus-Koning op Maan dag 28 Oct., heeft de zeer vele aanwezi gen, door het bezielende woord van Pater Borromaeus de Greeve, aangevuld door uit stekende muzikale voordrachten, diep ge roerd en hen nog lang stof tot nadenken gegeven. Jammer alleen, dat het onafgebroken roo- ken zooveel van het mooie en goede bedierf. Wij, Vrouwenbondsleden, gunnen de mannen graag hun genoegens, maar op een avond als deze, waarop zooveel ander en beter genot geboden wordt, zou het rooken toch wel achterwege kunnen blijven. Wat zouden onze charitatieve vereeni- gingen glunderen, u vindt er in deze ru briek twee vermeld, als zij het bedrag aan geld wat dien avond verrookt is, in hun kas gestort kregen. Dat beteekende menig warm stukje ondergoed voor hen die ge brek hebben en menig toebereid wiegje voor een kleine peuter die vandaag of mor gen dit moeilijke leven in stapt. Een offer tje brengen in dubbele zin, zichzelf iets ontzeggen en anderen iets geven, verhoogt het genot van zulke bijeenkomsten, niet alleen voor onze katholieke mannen, maar ook voor onze vrouwen. L— iriTERPAROCHIEELE EEN REIS, EEN HULDE EN NOG WAT. XIV. Wie Kevelaar kent in het geroezemoes van de Maria-devotie staat niet verbaasd bij het aanschouwen der processies Dat gaat er nu eenmaal huiselijk aan toe. Dien Zondagmiddag trokken er vijf processies, hetgeen natuurlijk gepaard gaat met veel uiterlijk vertoon. Nuchtere Hollanders kunnen er over debatteeren, maar die eenvoudige menschen hebben 't bij het juiste eind. O. L. Heer heeft Zelf gezegd te doen als de kinderen, om daardoor in den hemel te wippen. Strooi maar bloemen langs den weg, kleed je maar feestelijk, maak je processie tot een lust voor het oog. Door het oog raakt het toch je hart. Langzaam konden wij ons een weg ba nen via de Kapelle-platz naar het Gezel- lenhuis aan de Amsterdam-strasze. Daar werd aller trek gestild met brood en thee. Ook hier bleek weer het handig or ganisatietalent, aan de Duitsche Kolping- farrrilie eigen. Binnen twintig minuten hadden tien menschen die 500 Hollanders van alles voorzien, ja waren er zelfs en kele groepen de stad in om „inkoopen" te doen Aan „devotie-artikelen" is er geen ge brek. Typisch hoe in zulke plaatsen talrij ke neringdoenden een bestaan vinden in den verkoop van die duizend en één arti keltjes, die immer berekend zijn op ieders beurs. De rozenkransen zijn er in kam- pioens-verscheidenheid te vinden, en plaat jes en beeldjes vormen heele legioenen. Maar ja, zoo is het toch ook in Rome en Lourdes, in Lisieux en Beauraing, in Hei loo en Roermond. En zoo zal het wel ge weest zijn door alle tijden heen. Want re ken er op, dat in vroeger jaren nog meer, en vaak kwetsend, in devotie-artikelen ge handeld is. Niets nieuws onder de zon. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat zulk een handeltje in-zich verkeerd was of is, maar dat sommige uitwassen een wan smaak hadden of hebben. Zoo ongeveer vijf uur moesten de bus sen weg, zoodoende bleef er weinig tijd over om bekende plekjes te zoeken. Een be zoek werd nog wel gebracht aan de kaar senkapel en aan het middelpunt der Ma ria-devotie, de genade-kapel. En ja, daar zie je dan de Basiliek en het priesterhuis en de bekende hotels, daar stond tegen de deurpost geleund de bekende Anton Voss met zijn markante kop, net een Apostel uit Oberammergau. En zoo gaarne hadden we nog wat met hém gepraat, die zoo goed de historie van Kevelaar kent en die kan vertellen zóó boeiend, dat zelfs de dooden herleven. Het was ten hoogste tijd voor de bus en dus: vaarwel Kevelaar! Toen allen „binnen boord" waren werd met een „treu Kol- ping" afscheid genomen, vele handen wuif den en dan begon de laatste etappe in Duitschland. In pijlsnelle vaart ging het in de rich ting Kleef en het eentonige landschap werd gelukkig gebroken door het berg landschap, dat vanaf Nijmegen tot voorbij Kleef komt. De hitte van dien middag ging temperen en we kwamen allemaal tot de overtuiging, dat je maar beter zoo'n rit kan doen als het weer „houdbaar" is. Oei, wat hebben we daar getranspireerd en.... dorst geleden. De tocht ging langs Chranenburgh ver der naar de grens. Daar weer hetzelfde liedje. Zoo was de algemeene vraag, maar neen, het ging nu vlugger. Aan te geven was er niets (smokkelen mochten we niet) en het doorzien en afstempelen der papie ren was binnen een kwartier klaar... Toen ging het met gejuich door de Hol- landsche douane het vaderland weer in en al zingend werd om zeven uur in den avond Nijmegen bereikt. Daar werd af- scheide genomen van bekenden en vrien den, hoeratjes uitgebracht op de chauf feurs engewacht op de veerpont. SEVER US. EEN WEDERWOORD. Schrijven over „een reis en nog iets" en dat „nog iets" kwalificeeren als „fanta sie" kan ik onmogelijk „ruiterlijk" noe men. Wat zijn de fèiten? Wij reisden door Duitschland met open oogen en goede ooren. Wij hebben geschreven over het geen wij gehoord en gezien hebben en onze meening daarover gezegd. Eerste feit. Tweede feit is dit. In Duitschland re geert de N. S. D. A. P. Moesten wij dan de N. S. B. bestrijden? Gansch niet noodig. Ja, dat die twee familie van elkaar zijn in den eersten graad is beroerd. Maar niet onze schuld! Een derde feit. Wij zouden de menschen daar in moeilijkheden kunnen brengen. Dat behoeft B. ons niet te vertellen, omdat wij ook weten, dat door de N. S. D. A. P. betaalde spionnen in ons land op „buit" loeren. Maar"dat mag ons nooit beletten de waarheid te zeggen! En dan die „haat". Nooit is die gedachte bij ons opgekomen. Wij hebben Katholie ken zien afzakken tot de S. D. A. P. en het communisme, zooals er nu afzakken tot de N. S. B. Moeten wij bij het zien daarvan hatelijk worden? Het zou heusch ons slechtste wapen zijn. Neen, de liefde al leen kan triomfeeren en daarom doen alle katholieken wat onze Goddelijke Meester deed op den Calvarie-top, bidden voor hen, die dwalen in blindheid of in hoogmoed: „Vader vergeef het hun, want zij weten niet wat ze doen." Ten slotte, het houden aan de leest. Kent B. de leest voor alle Katholieken? Dat is de richtlijn van onze Bisschoppen, duidelijk omschreven in het Vastenman- dement van 1934. Daaraan zal ook ik mij houden, zooals ik mij er steeds, naar mijn bescheiden meening, aan gehouden heb. Dan doen wij aan het „politiek katholi cisme" niet mee, dan houden wij vast aan het dienende Kolping-familie! En dwalin gen, waar ook, zullen wij blijven bestrij den, open en eerlijk! SEVERUS. STUDIE- EN DEBATINGSCLUB. De 2de bijeenkomst der Canisianen zal a.s. Vrijdag zijn, in de bovenzaal. Onder werp: de eeredienst in onze H. Kerk. Niet- leden, die interesse hebben voor deze on derafdeeling, zijn zeer welkom. PALADIJNEN. Dinsdagavond om half tien worden alle kern-leden verwacht. Daar aller ijver noo dig blijft moet ditmaal geen lid ontbreken. Allen actief! DE BOEKHOUD-CURSUS. Allen, die zich als deelnemer gemeld héb ben, krijgen binnen enkele dagen lesroos ter etc. thuisgestuurd. Dan wordt ook ter stond begonnen. RAAD VAN BESTUUR. Woensdagavond half negen vergadering Raad van Bestuur.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14