WOENSDAG 30 OCTOBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALK.EMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 31 October, des namiddags 7.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Be noeming van 4 leden in het Algemeen Be stuur van de Stichting Drinkwaterleiding ,.De Drie Gemeenten", wegens periodieke aftreding. 3. Benoeming van een lid van de commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaarszaken, wegens periodieke af treding J. J. de Koning. 4. Benoeming van vier leden van de commissie voor de lan derijen wegens periodieke aftreding. 5. Voorstel tot het verleenen van gedeeltelij ke kwijtschelding van pacht. 6. Wijziging begrooting, dienstjaar 1935. 7. Bespreking werkverschaffingsobjecten. 8. Voorstel wij ziging reglement der burgerlijke armbe sturen. 9. Verlenging contract Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden met voorstel om over te gaan tot uitbreiding van het kabel net. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om medewerking te verlee nen ten behoeve van den bouw van 16 ar beiderswoningen te Oude-Wetering onder verband van tweede hypotheek. Geboren: Nicolaas Theodorus, z. van G. N. Kuiper en A. M. van der Meer Martinus Johannes Gerard us Maria, z. van F. van Rijn en A. M. Slingerland Maria Theresia Alida, d. van A. van Velzen en J. C. Pouw Hubertus Simon, z. van A. J. Schouten en A. M. van Ruiten Chris tina Theresia, d. van J. E. Spierenburg en J. C. Huigsloot Herman, z. van L. Kool en W. Gaasenbeek Sophia Maria Joanna, d. van Th. van der Wereld en J. M. van der Star Maria Jozefina, d. van C. P. Zand vliet en M. Loos Maria Anna, d. van P. Dobbe en C. Koek Adrianus Henricus, z. van Th. C. Hoogenboom en M. A. Verdel Helena Maria Angela, d. van A. Loos en H. A. Huigsloot Wilhelmus Nicolaas, z. van L. Olijerhoek en J. M. de Jong. Gehuwd: A. Bouwmeester jm. 27 j. en P. A. Wesselman jd. 22 j. P. L. van der Zwet jm. 23 j. en C. J. van der Hoorn jd. 18 j. KATWIJK. Geboren: Leendert, z. van C. van den Oever en G. C. Vermeij Cornelis, z. van G. Minnee en M. van Delft Cornelis, z. van G. Ravens bergen en C. Aandewiel Petronella, d. van C. Barnhoorn en A. Ouwehand Bastiaan, z. van J. van Rijn en A. Guijt Jacob, z. van A. van Rijn en D van den Plas Jacoba, d. van D. van Rijn en P. Hus Gerritje, d. van D. van Delft en M. Schaap Adriana, d. van- D. Verloop en C. de Wit Klazina, d. van J. de Hollander en A. Klok Adriana, d. van A. Schouten en P. Schaap. O n de r t r o u w d: A. van Duyvenbode en H. vander Eest H. Ravensbergen en P. Vis. Getrouwd: A. Uljee en P. Seijsener J. Haasbroek en L. van der Plas D. Schuitenmaker en W. van Beelen. Overleden: Wilhelmina, d. van J. Barnhoorn en A. de Jong 20 mnd. Leunt je Keur 74 j. getrouwd met C. Snij ders Jacob van Rijn 4 d., z. van A. van Rijn en D. van der Plas. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ter aardebestelling wijlen den heer Kobus Gisterenmiddag had onder groote belang stelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. W. Kobus, vroeger secretaris der gemeen te Katwijk. Onder de vele aanwezigen menkten we op Burgemeester Woldringh van der Hoop, Burgemeester van Katwijk, de beide Wethouders, de heeren Dubbeldam en Veltkamp, de gemeente-secretaris, de heer Boekhoven, Burgemeester Bosschie- ter van Rijnsburg, oud-Wethouder, de heer L. Kruyt, de heer v. Daalen, directeur der Gasfabriek, de oud-gemeente-ontvanger, de heer Werther, eenige ambtenaren ter se cretarie, die ten tijde dat de heer Kobus secretaris was, ook al ter secretarie werk zaam waren, enkele gemeenteraadsleden, de heer Jac. Haasnoot als afgevaardigde van het Ned. Jongelingen verbond, in welk bestuur de heer Kobus ook zitting had, de heer v. Tongeren, lid van het schoolbe stuur, collega van den heer Kobus. Als dragers fungeerden leden van de Jonge- lingsvereeniging alhier. Een tweetal bloem stukken dekten de baar, n.L van de Jonge- lingenvereeniging en van het secretarie- personeel. Bij de groeve aangekomen nam Burge meester Woldringh van der Hoop het woord om een woord van afscheid te spre ken aan den oud-secretaris van Katwijk, die in 1893 als ambtenaar in eenvoudige omgeving jaren lang werkte, daarbij alle rangen doorloopend, in het werk inge groeid. Spr. schildert de werkzaamheden van den thans ontslapene. Behalve op de secretarie, waar alles met hem opgroeide en de gemeente steeds grooter werd, wa len er nog vele andere betrekkingen waar in hij de gemeente diende. Een woord van dank daarom voor alles wat hij in het be lang der gemeente gedaan heeft wenscht spr. hier te zeggen en een rust zacht. Vervolgens sprak ds. Warmolts, die en kele woorden wenschte te zeggen voor wat de heer Kobus was geweest voor de kerk, inzonder voor de jeugd. Dan sprak de heer Jac. Haasnoot Gz. als vertegenwoordiger van den Ring Leiden van het Jongelingen verbond. Vervolgens sprak de heer C. van Ton geren als bestuurslid der Christ. MULO waarvan ook de heer Kobus bestuurslid was. Spr. herinnerde aan de bijzondere ga ven, die de heer Kobus geschonken waren en sprak woorden van dank voor alles wat de heer Kobus in die functie gedaan had. De heer Kobus behoorde tot degenen van wie gezegd wordt, dat die veel te doen heb ben kunnen er altijd nog wel wat bij heb ben. De heer A. de Jong, oud-Katwij ker, thans te Schiedam, sprak als vriend waardeeren- de woorden en wees er op, dat bij alles wat gezegd was, men nog het duizendvou dige er bij zouden kunnen zeggen, hetgeen spr.'s bedoeling echter niet was. De heer J. Vooys, hoofd der Ned. Herv. school te Rijnsburg, neef van den overledene, dank te uitvoerig allen die van hun belangstel ling, op welke wijze dan ook, hadden doen blijken en inzonder de Burgemeester voor zijn tegenwoordigheid en het secretarie- personeel voor de bloemenhulde. Ook ds. Warmolts, die gedurende de ziekte van den overledene steeds zooveel belangstelling toonde en thans zulke gevoelvolle woorden tot de familie had gesproken. Hiermede was de droeve plechtigheid afgeloopen. Aanbesteding. Alhier had de aanbeste ding plaats van de herbouw van woonhuis en winkel ten behoeve van den heer J. Mul ler, bakker alhier. De uitslag was als volgt: A. Haasnoot Gz., Katwijk aan Zee f 5018, Firma Verdoes en Vooys te Katwijk aan Zee 4892, Firma van Duyn te Katwijk aan Zee 4750, G. Kloos te Katwijk aan Zee 4873, Gebr. van Duyn te Katwijk aan Zee 4835, Firma Groen en Bregma te Benthuizen 4980, C. Aanhana te Katwijk a. d. Rijn 4603.50. LEIMUIDEN Uitvoering „Sursum Corda". Dinsdag avond gaf de R.K. Gem, Zangver. „Sur- sum Corda" onder leiding van directeur J. v. d. Meer haar eerste seizoenuitvoering in de totaal uitverkochte zaal van mej. wed. J. Sneeboer. Opgevoerd werd de operette in drie be drijven „De visschersbruid" van Joh. Hen- drick; reg. J. de Jong. Circa kwart over acht betrad de zeer- eerw. heer pastoor 't podium tot 't openen van dezen avond aldus. Geachte dames en heeren. Mij is verzocht dezen avond in te leiden, wat ik met genoegen doe, vooral daar voor den eersten keer door „Sursum Corda" een operette opgevoerd wordt en er zooveel hooge gasten in de zaal aan wezig zijn. Spreker hoopte, dat deze ope rette zoo goed zou worden opgevoerd, dat er 't volgend jaar weer om een operette wordt geroepen. Verder wenschte de pas toor allen een gezelligen avond en gaf het woord aan de spelers. Het scherm werd opgehaald; 't tooneel stelde voor een vis- schersdorp aan de Noordzee. De spelers waren allen visschersjongens en visschers- meisjes, evenals 't koor. De korte inhoud van het stuk was: Henk van Berkel, zoon van een machtigen ree- der. is verliefd op Klara, een visschers- dochter, reeds verloofd met Lou de Rui ter, een visscher. Henk bepraat zijn vader Lou op een oud schip te plaatsen en koopt een matroos om, dit te doen zinken. Dit gebeurt en men hoort niets meer van Lou. Klara kan hem niet vergeten en gelooft niet, dat hij dood is, maar dat hij zal te rugkomen. Henk valt Klara lastig met zijn liefdebewij zen, maar Klara wil niets van hem weten! Henk strooit nu allerhande lasterpraatjes rond, die door de dorpelin gen geloofd worden, met uitzondering van een paar, Wout en Emma. Henk zorgt er nu voor, dat de vader van Lou, die zich over Klara ontfermt, zijn baantje als strandwachter kwijt raakt. Lou komt ech ter terug. Hij was gered. Het dorp keert zich nu tegen Henk; 't is verbitterd en wil zich van Henk meester maken, doch de oude de Ruiter laat hem gaan en is nu te vreden, dat alles zoo goed is afgeloopen en de kinderen nu gelukkig zijn, 't Was een prachtig stuk, dat door de spelers goed werd vertolkt, en bij de aan wezigen insloeg. De rollen waren in goe de handen en goed ingestudeerd, 't Publiek leefde met 't stuk mee en liet zich heele- maal meegaan. Gedurende de opvoering kon men wel een speld hooren vallen. Dat allen genoten, bleek wel uit 't daverend applaus na elk bedrijf. De decors, de cos tumes en 't licht waren ook uiterst goed verzorgd. Ook 't ballet bij 't begin van het tweede bedrijf liet niets te wenschen over. Kortom de uitvoering, die wel eenigszins een waagstuk was, is dank zij den onver- moeiden ijver van de leden van „Sursum Corda", van den directeur, den regisseur en eenige leden van de zangver. Amicitia uit Nieuwkoop schitterend geslaagd. Zulk een uitvoering smaakt naar meer. Na het einde van het laatste bedrijf dankte de voorz. allen voor hun prettige medewerking. Hij meende, dat het succes van dezen avond voor drievierde te danken was aan directeur en regisseur en een paar leden uit Nieuwkoop, Als blijk van waar deering werd den heer de Jong een rook tafel, den heer Zwart.een zilveren vulpot lood en de dames de Jong en Zwart elk een bloemruiker prachtige chrysanthen aangeboden. Met de mededeeling, dat een volgende keer de operette „Marjot de Mar- kelenster" zal opgevoerd worden, sloot de voorzitter de gezellige uitvoering met de hoop, dat a.s. Donderdag het succes even groot zal zijn. WOUBRUGGE Het verkeer in den Veenderpolder. Wij vernemen, dat van de zijde der In gelanden van den Veenderpolder een ver zoek is gericht aan Ged. Staten om de we gen in den polder wederom voor het mo- torrijtuigverkeer open te stellen. Naar bekend is hebben Ged. St. genoem de wegen bij hun besluit van Augustus j.l. gesloten verklaard voor motorrijtuigen op meer dan 2 wielen. Het bestuur van den polder, dat het ver zoek der ingelanden om advies van Ged. Staten heeft ontvangen, is niet voornemens eenig advies uit te brengen, voordat de in gelandenvergadering zich opnieuw over de al of niet-geslotenverklaring der polder wegen heeft uitgesproken. Inmiddels is het besluit in werking getre den door den aanbrenging van de ver- eischte borden. LEIDSCHENDAM. „Herwonnen Levenskracht". Door het plaatselijk comité van Herwonnen Levens kracht te VeurLeidschendam werd Dins dag in het R.-K. Vereenigingsgebouw een propagandafilmavond gegeven voor Her wormen Levenskracht. De voorzitter, de heer J. de Langen, opent den avond met den Christelijke Groet en heet de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder den filmoperateur, den heer Lelie. De voorzitter drukt zijn groote spijt en afkeuring uit, dat zoo wei nigen zijn opgekomen en zoo weinig mede leven wordt getoond voor onze eigen in stellingen. Het comité doet al het mogelijk om iets te kunnen bereiken en de leden ge- looven het wel en hij vertrouwt dan ook, dat in de toekomst meer medeleven zal ge toond worden en vooral de leden van den Volksbond toch hun belangstelling zullen toonen. Hij dankt ten slotte hen, die zijn opgekomen en hij hoopt, dat alle aanwe zigen door dezen avond groote propagan disten zullen zijn voor Herwonnen Levens kracht. Hierna krijgen wij de vertooning van den film H. L. '34, een prachtfilm, welke door allen vol belangstelling werd gevolgd. Gedurende de pauze had nog een verlo ting plaats van enkele aardige prijsjes, terwijl op het einde de voorzitter nog maals dank bracht en aanspoorde tot mede leven met Herwonnen Levenskracht en den avond op de gebruikelijke wijze sloot. Wit-Gele Kruis. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis, afd. Leidschendam deelt mede, dat in het vervolg, daar door onbe voegden verplegingsartikelen zijn afge haald, alleen op vertoon van de contribu- tiekaart en een briefje afgegeven door den dokter, verplegingsmiddelen worden uit gereikt. De leden worden vriendelijk ver zocht hiervan goede nota te nemen. RIJNSBURG. „Flora". Met September sluit 't boek jaar der veilingsvereeniging „Flora" alhier. De totale omzet over 19341935 is niet gunstig geweest al is dit bedrag nog iets hooger dan in 1933, welk jaar al zeer on gunstig genoemd kon worden. Over 1934 1935 was het omzetcijfer f827.610.79. Over 19331934 was dit cijfer ƒ975.399.95 of lf 47.789.16 meer. In aanmerking nemende, dat de kwantiteit zeker niet kleiner zal zijn geweest in 1935 geeft 1935 dus een on gunstig cijfer. In 1933 was het f809.965.45. TER-AAR. Geboren: Margaretha Neeltje, d. van J .C. de Bruyn-Ambachtsheer Peyen, z. van P. Hoogendijk-Schulier Catharina, d van B. van Egmond-Jansen Pieter, z. van B. van Egmond-Jansen. Gehuwd: H. J. Hogenboom 41 j. en A. A. van Opzeeland 38 j. Overleden: W. Sanders 57 j. Gevestigd: H. M. van den Poot van Leiden A. Jansen van Rijnsaterwoude M. P. J. de Bliek van Diemen. Vertrokken: C. G. Hoogenboom naar Alphen M. Rietveld naar Boskoop A. H. v. d. Bosoh naar Velsen -Driehuis Cl. de KI eer naar Bodegraven. VOORSCHOTEN. Een ongeval. Gisteren werd een leer linge der O. L. school in het Dorp, gehee- ten H. J., spelenderwijs door een harer medeleerlingen tegen een muur geduwd, waardoor zij haar arm brak. Dr. H. de Boer verleende de eerste geneeskundige hulp. Geboren: Gerard Louis z. van W. J. Berkhuizen en J. v. Egmond. Ondertrouwd: E. Hartogs 30 j. en P. Drukker 26 j. M. Bakker 37 jaar en E. A. Boers 29 j. G e t r b u w d: G. J. Goemans 24 j. en G. Bouthoorn 26 j. L. J. G. Zilverentant 28 j. en A. C. Zonneveld 27 j. Overleden: A. M. Koot geb. de Jong 32 j. Ingekomen: A. J. M. Witteman, van Oegstgeest. H. v. Wetten, van Doorn. W. J. M. Grootendorst, van Voorburg. P. H. J. A. de Booij en gezin, van Den Haag. J. Steenwinkel, van Den Haag. H. M. v. d. Akker, van Zoeterwoude. Vertrokken: C. H. van Veen, naar Alphen aan den Rijn. J. Christiaanse, naar Den Haag. H. P. Th. de Vries, naar Den Haag. G. C. P. de Vries, naar Den Haag. P. M. Hopman, naar Velsen. WARMOND Verkooping Gisteren had ten over staan van notaris H. C. Labberton te 's Gravenhage, in het hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim, de verkoop bij af slag plaats van het eiland Faljerel in de Kagermeer. De perceel en stonden in bod op 1300 en werden na diverse verhoogin gen verkocht voor f 2785 aan den heer dr. A. M. Borst te Wassenaar. LETTEREN EN KUNST ANNIE VAN DUIN BIJ MAJESTIC. De jeugdige actrice Annie van Duyn heeft het tooneel vaarwel gezegd, teneinde zich uitsluitend aan de film te wijden. Dit is opmerkelijk in verband met de ontwik keling onzer jongste nationale industrie, aangezien dit de eerste maal is, dat een Nederlandsche topneelactrice zich op het filmspel gaat specialiseeren. Zooals men weet, was Annie van Duyn tot nog toe verbonden aan het Rotter- Voorzitter: Burgemeester Brug. Alle leden aanwezig. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de no tulen onveranderd worden vastgesteld. De voorzitter doet eenige mededeelin- gen betreffende den landbouwsteun. De veehoudersbedrijven zijn mede onder deze bepalingen begrepen. Vervolgens worden de ingekomen stuk ken behandeld. Van de Keuringsdienst van Waren te Leiden een overzicht van de werkzaamheden. De Raad verklaart zich in principe bereid tot medewerking aan een e.v. op te richten Gemeentelijke Keu ringsdienst. Een verzoek van de woning stichting „Patrimonium" om overneming van de gazons en de grondpaden bij de wo ningen van deze stichting, door de ge meente. Besloten wordt met het overne men te wachten tot het geheele terrein een bestemming zal hebben gekregen. Een schrijven van den heer M. van Winkel, waarin wordt verzocht om ontslag als lid van het Burg. Armbestuur met 31 Dec. e.k. Dit ontslag wordt eervol verleend. De voorzitter doet mededeeling van 3 door den heer Huijsman ingediende moties voor behandeling in deze vergadering. De voorzitter merkt op dat de indiening hier van wel wat laat is, evenwel zullen de mo ties toch bij de begrooting worden behan deld, in deze vergadering. De heer Huijsman deelt mede, dat hy na bestudeering van de begrooting zijn mo ties heeft kunnen indienen. De begrooting van het Burg. Armbestuur wordt, behoudens een opmerking van den heer Klaver, zonder bespreking goedge keurd in ontvangsten en uitgaven op 3200. Zonder bespreking wordt ook de begroo ting van het grondbedrijf vastgesteld. Hierna aan de orde: Begrooting 1936. Het rapport van de Commissie tot na zien der begrooting wordt door den voor zitter voorgelezen en geeft geen aanlei ding tot bespreking. Over de begrooting worden langdurige debatten gevoerd. De heer Klaver wil de aandacht vesti gen op den tol van de Leiderdorpsche brug volgens hem een ondragelijke last voor ve len. Spr. dringt er op aan al het noodige te doen om tot opheffing van den tol te geraken. De voorzitter zegt, dat reeds vele pogin gen in die richting werden aangewend. Op heffing blijkt alleen mogelijk te zijn, aldus de voorz., wanneer deze gemeente voor haar deel jaarlijks een bedrag voor onder houd en bediening van de brug stort groot 1800, hetwelk voor deze gemeente te veel is. Pogingen om tot een andere oplossing te komen, worden steeds in het werk ge steld. De heer Huijsman, thans het woord ver krijgende, wijst op het nut van algemee- ne beschouwingen. Hij noemt het rapport van de commissie kortzichtig. Daarin komt niet tot uitdrukking het standpunt der S. D. A. P., waartoe hij behoort. Spr. wil opmerken, dat de positie van de S. D. A. P. in deze tijden moeilijk is, omdat het eerst noodige is, verschillende lekken in het kapitalistische schip te stoppen, voor dat kan worden verder gegaan. Spreker wijst op de slechte verzorging van nood lijdenden, van overheidswege, bestrijdt het uitvoeren in werkverschaffing van nood zakelijke werkzaamheden, pleit voor goe de woningen voor de arbeiders, in verband met de volksgezondheid. Mocht dit geld kosten, zou het beter zijn, dan het geld uitgeven voor ziekenverpleging; subsidie aan weerbaarheidskorpsen is ongewenscht. Taak is het te zorgen, dat niemand bene den het bestaans-minimum komt, dan des noods maar verhooging van enkele belas tingen. De heer de Haas bestrijdt op enkele pun ten den heer Huysman, zegt ojn. dat oude stokpaardjes door den heer Huijsman van stal worden gehaald. Het uitvoeren van noodzakelijke werken in werkverschaffing is zi. niet verkeerd. De menschen, die in werkverschaffing werkzaam zijn geweest, waren hiermede ingenomen, mede omdat het loon toch nog f4 f 5 p. w. hooger was dan steun. De woningtoestanden zijn, volgens spr., hier niet slechter dan in plaat sen waar de S. D. A. P. veel invloed heeft in den Raad. Bovendien kan bij werkver schaffing een veel grooter aantal menschen worden te werk gesteld dan by werkverrui ming. Dit komt den werkloozen ten goede. In verband hiermede doet wethouder Splinter eenige mededeelingen omtrent de woningen en de werkzaamheden aan de Zijl. Wethouder Boot gaat uitvoerig in op het betoog van den heer Huijsman. In de eer ste plaats ziet spr. niet in, het nut van al- gemeene beschouwingen. Meestal is dit damsch Hofstad Tooneel onder leiding van den heer Cor van der Lugt Melsert. Zij trok o.a. de aandacht in een door haar vervulde hoofdrol in het blijspel „De Vaders van Sally". Nadat zij eveneens een hoofdrol had gespeeld in de Majestic film „Suiker freule", welke binnenkort in het City- Theater te Amsterdam haar première zal beleven, is Annie van Duyn thans door de Majestic Film Maatschappij voor een jaar vast geëngageerd In de eerstvolgende Nederlandsche film zullen zij en Johan Heesters de hoofdrol len vervullen onder regie van Haro van Peski. Het draaiboek van de nieuwe film wordt door laatstgenoemde naar diens oorspron kelijk idéé speciaal voor Annie van Duyn en Johan Heesters geschreven, zoodat de rollen geheel aan het karakter dezer kun stenaars worden aangepast. Het ligt in de bedoeling van het Majes tic-concern Annie van Duyn ook in een of meer buitenlandsche films hoofdrollen te laten spelen- VAN LEIDERDORP reclame voor eigen partij. Spr. geeft te kennen, dat hy zich niet in die richting wil laten dringen. De heer Huijsman, die voor ieder Nederlander een behoorlijk be staan wenscht, staat met deze wensch niet alleen. Ook vele anderen willen dit, doch houden rekening met de werkelijk heid. Spr. wijst op het principieele ver schil tusschen A.-R. en S. D. A. P. Spreker en de zijnen verwachten alles van God, en de S. D. A. P. verwacht alles van den mensch en van den Staat. De voorzitter deelt mede, alleen op het betoog van den heer Huijsman te zullen antwoorden, voorzoover diens rede een aanmerking is op het vorig college. Wat voor werkloozen gedaan moest wor den, is gedaan met volledige medewerking van den Raad. Het verwijt van exploiteeren van krotwoningen door de gemeente, wijst spreker van de hand. De woningen in Achthoven werden destijds door den Raad aangekocht om op te ruimen. Alle wonin gen kunnen echter niet dadelijk worden afgebroken. Waar zouden de bewoners heen moeten? Een tweetal is reeds afge broken. Het is, volgens spr., thans geen tyd om de belastingen op te voeren, hetwelk door spr. nader wordt aangetoond. De heer Huijsman spreekt over plannen, die veel geld kosten. Er zou geen sprake van kun nen zijn, als niet door het beleid van het gemeentebestuur nog reserves aanwezig zijn. Inplaats van critiek te geven, mocht hij het gemeentebestuur wel dankbaar zyn. Nogmaals houdt de heer Huijsman een uitvoerig betoog, waarop wethouder Boot inging. De eigenlijke begrooting komt hierna in bespreking. Bij hoofdstuk Hl be spreekt de heer Huijsman de straatver lichting, die vaak te wenschen over laat. De voorzitter zegt, dat hierin zal worden voorzien. Bij hfdst. V komt de eerste mo- toe-Huijsman betreffende onderzoek naar de woningtoestanden in behandeling. De motie wordt door den heer Huysman uit voerig toegelicht, en door den voorzitter uitvoerig beantwoord. De voorz. stelt voor de motie niet aan te nemen, het onderzoek zou wellicht vaak leiden tot het wekken van verwachtingen, die niet kunnen wor den verwezenlijkt. De heer Klaver vindt, dat het uitbrei dingsplan zoo weinig ruimte laat voor het bouwen van goedkoope woningen. De voor zitter deelt mede, dat reeds door B. en W. pogingen zijn aangewend om het plan eenigszins te wijzigen, dit is echter zeer lastig. De voorzitter hoopt, dat van parti culieren het initiatief zal uitgaan om op terreinen buiten het uitbreidingsplan goed koope woningen te bouwen. De motie- Huijsman werd verworpen met op één na algemeene stemmeh. De voorzitter moet eenige dames, die op de tribune hebben plaats genomen, het zwijgen opleggen. Bij hoofdstuk IX komt in behandeling de 2e motie-Huijsman: werkverruiming. Als objecten worden genoemd een gemeente lijke badinrichting en zweminrichting, sportterreinen De voorzitter betoogt, dat B. en W. geen aansporing in die richting noodig hebben. Na breedvoerige bespre king wordt de 2e motie eveneens verwor pen, en ook de 3e motie welke betreft on derzoek naar den toestand in de gezinnen van de werkloozen met dezelfde stemmen verhouding. Bij de derde motie hadden de vertegenwoordigers der christelijke par tijen nog gelegenheid te wijzen op den ze- genrijken arbeid van de diaconieën. De ker ken doen veel om den nood der werkloozen te lenigen. De S. D. A. P. blijft hier geheel in gebreke. De begrooting wordt vastgesteld in ont vangsten en uitgaven op 125931.64. Vastgesteld worden na eenige bespreking een parkeerverbod, voor de Hoofdstraat en een verordening op de verlichting van automobielen en bakfietsen bij lantaarns. Het voorstel van B. en W. tot wyziging winkelsluitingsverordening komt hierna in behandeling. Volgens de bestaande ver ordening bestaat er op Zondag gelegen heid tot melk verkoop van 810 uur vjn. B. en W. stellen voor dit te wijzigen en de gelegenheid tot verkoop alleen te ge ven van 89 uur v.m. De heeren Groe nendijk en De Haas stellen voor een ge heele sluiting op Zondag, ook voor melk. Dit voorstel wordt verworpen met 4 te gen 3 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Hierna worden een aantal punten van de agenda zonder bespreking afgewerkt. Het voorstel van B. en W. aanleg water leiding Zijldijk wordt door den voorzitter toegelicht. Door de verbetering van dezen weg is het noodig, dat de waterleiding wordt verlegd. Kosten naar schatting 3200, vergoeding provincie 1000. Voor uitvoering van het eerste gedeel te werd reeds inschrijving gehouden, waar bij de laagste inschrijver was de heer De Ruiter van Leiden. Aan dezen werd het werk opgedragen. Hierna wordt besloten weder een brand stoffen-toeslag aan de werkloozen te ver strekken. De heer Huysman stelt voor om de werk loozen in plaats van toeslagbonnen geld te verschaffen of de menschen in ieder ge val in de gelegenheid te stellen de brand stoffen ook buiten de gemeente te koo- pen. Dit voorstel vindt niet voldoende by- val. Gunstig beschikt wordt er op een in gekomen verzoek om subsidie voor de Landbouwcursus, terwijl op een verzoek van de Geref. Diaconie om een bijdrage in de kosten van kinderverzorging, wordt besloten, dit aan het Burg. Armbestuur door te geven. Op een verzoek van den heer van Maar- Ie om toepassing van art. 13 der L. O.-wet 1920 wordt afwijzend beslist. Bij de rondvraag verzoeken eenige leden de vergadering in het vervolg 's avonds te houden en niet meer zulke groote agenda's samen te stellen. De voorzitter belooft met een en ander rekening te zullen houden. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7