STADS NIEUWS WOENSDAG 30 OCTOBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE GRAALTOCHT Hedenavond zal door de leden van de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katho lieke Actie „De Graal" de gebruikelijke lampion-optocht worden gehouden. Om half acht begint het Lof in de St. Leonar- duskerk. De opstelilng heeft plaats op den Haag- weg vandaar wordt gegaan: Haagweg, Witte Singel, Zoeterwoudsche Singel, Utrechtsche brug, Plantage, Plantsoen, Jan van Houtkade, Douzastraat, Steenschuur, Hoogewoerd, Watersteeg, Hooigracht, al waar de stoet zal worden ontbonden. KRO-AVOND De KRO-boys moet u natuurlijk allen zien en hooren. Komt daarom op Woensdag 6 No vember naar de Stadsgehoorzaal Piet Lustenhouwer en zijn Boys brengen u dien dag een heel nieuw programma. 6 November wordt een bijzondere avond en dien moet u niet missen. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij de fa. J. N. Geyer, fa. Wed. Huibers en te Oegst- geest bij J. G. Schrijvers. Plaatsbespreken Zondag 3 Novem ber aan de Stadszaal van 12 tot 2 uur Ziet ook onze advertentie van Donder dag a.s. NV. LEIDSCIIE DUINWATER MAATSCHAPPIJ Directeursbenoeming In de hedenmorgen, onder voorzitter schap van den heer T. S. Goslinga, gehou den Buitengewone Algemeene Vergade ring van aandeelhouders der N.V, Leid- sche Duinwater-Maatschappij, werd tot directeur der vennootschap benoemd, de heer ir. P. C. Linden bergh te Hoogeveen. Tot Commissaris-Voorzitter de heer M. G. Verwey, en tot Commissaris de heer T. S. Goslinga CONCESSIE N. Z. H. T. M. IN DE BINNENSTAD. Behandeling voor den Raad van State. De afdeeling voor de geschillen van be stuur van den Raad van Staten behandel de beroepen van de Noord-Zuid-Holl. Tramweg Maatschappij en de gemeente Leiden tegen den door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland verleende ver gunning voor eenige trajecten der N. Z. H. T. M. onder bepaalde voorwaarden. De heer Burgersdijk, directeur der N. Z. T. M. maakte bezwaren tegen art. 17, n.l. de onderhoudsclausule. Mr. J. Bool, referendaris ter gemeente secretarie van Leiden, lichtte als bezwaar der gemeente Leiden toe de intercommuna- liseering van een deel der stadstram. Als eindpunt en beginpunt der lijn Leiden Katwijk en LeidenNoordwijk is niet aangewezen het station, hetgeen logisch ware geweest, maar de Hooge Rijndijk.- Volgens de gemeente moet het gedeelte StationHooge Rijndijk locaal blijven. Subsidiair vroeg pleiter in plaats van de Hoogewoerd aan te wijzen het Levendaal. De heer Burgersdijk merkte nog op, dat het hier betreft een bevestiging van den bestaanden toestand. De gemeente beperke zich tot haar wensch omtrent den Hooge woerd. Spr. zeide, dat reeds 25 jaar dezelf de exploitatie gevoerd wordt. Het ligt niet in de bedoeling, deze te wijzigen. Op den Hoogewoerd zou de gemeente de „stads tram" houden. Maar deze tram is reeds in tercommunaal, n.l. de lijn LeidenOegst- geest. Er is volgens spr. geen enkele aan leiding op het Levendaal een lijn te gaan aanleggen, die nooit bereden zal worden. De Kroon zal later beslissen. Een ingewikkeld geval. Gistermiddag omstreeks 5 uur vervoegde zich aan het politiebureau alhier de stof feerder N. H. uit Den Haag, die aangifte deed van vermissing van zijn rijwiel, dat hij, terwijl hij in de gemeente Veur aan 't visschen was tegen een boom had gezet. De gemeenteveldwachter aldaar had hem naar de Leidsche politie verwezen, die hem weer terugstuurde, wijl de aangifte ter plaatse van vermissing moest geschie den. Omstreeks 10 uur gisteravond kreeg de Leidsche politie telefonisch mededeeling uit Den Haag, dat aldaar uit het asyl voor dakloozen een vischgerei was ontvreemd, van welker diefshtal een zekeren N. H. werd verdacht. Deze was inmiddels weer bij de Leid sche politie teruggekeerd om nachtver blijf. Uit een ingesteld inderzoek bleek, dat het vischgerei, dat in zijn bezit was, inderdaad het ontvreemde tuig was. De man is daarop naar Den Haag op trans port gesteld. Valsche rijksdaalders Aan het politiebureau alhier zijn drie valsche rijksdaalders gedeponeerd. Men zij op zijn hoede. Een schilderspatroon heeft bij de poli tie aangifte gedaan van vermissing van twee overalls en eenig schildergereedschap Wederom zijn bij de politie verschillen de aangiften van diefstal van rijwielen en rijwielbelastingplaatjes binnengekomen. Bij de politie is aangifte gedaan van ver missing van een handwagen, terwijl even eens een handwagen (niet dezelfde) aan het bureau is gedeponeerd. VAN HEURNIUS TOT BOESER. Drie eeuwen Egyptologie in Nederland, 1620—1935. Gisteravond hield dr. W. D. van Wijn gaarden een voordracht over dit onder werp in het Rijksmuseum van Oudheden. Reeds in de 17e eeuw bestond in ons land eenige belangstelling in de beschaving van het oude Egypte. De Leidsche hoogleeraar in de Medicijnen, Heurnius, wist om streeks 1620 het kabinet van Anatomie te verrijken met een aantal voorwerpen uit Egypte. Reizigers, ook uit Nederland, be zochten Egypte, brachten vaak antiquitei ten mede en gaven uitvoerige reisbeschrij vingen uit. Van Egyptische wetenschap is echter nog geen sprake. De expeditie van Napoleon naar Egyp te in 1793 gaf den stoot tot het wetenschap pelijk onderzoek van het oude Egypte en leidde tot de ontcijfering van het hiëro- glyphenschrift in 1822. Op .de grondslagen, die toen gelegd zijn, heeft een kring van geleerden uit vele landen voortgebouwd. In ons land heeft een viertal geleerden mede gewerkt om de Egyptologie tot een alge meen erkende wetenschap te maken. Eerst Reuvens, van 1818 tot 1835 de eerste direc teur van 't Rijksmuseum van Oudh. alhier, was het die een Egyptische collectie van groote beteekenis wist te vormen; na hem van 1835 tot 1891 zijn opvolger Leemans, die de Egyptische Monumenten publiceer de; vervolgens Pleyte, reeds van 1869 aan het Museum verbonden en van 1891 tot 1903 directeur, een goed kenner van het hieratisch, en eindelijk Boeser, van 1892 tot 1924 leider van de Egyptische afdeeling van het Museum en van 1902 tot 1928 lector in de Egyptologie aan de Universiteit te Leiden, wiens voornaamste werk is de nieuwe uitgave in lichtdruk van de Egyp tische verzameling Boeser, wiens colleges door vele studenten werden bezocht en die door zijn lezingen en rondleidingen in het Museum bij velen belangstelling voor Egypte wekte, overleed in het begin van dit jaar (25 Febr. 1935). Dat men thans algemeen aan inrichtin gen van onderwijs en daarbuiten gevoelt, dat men het onmogelijk kan stellen zonder kennis van de oud-Egyptische beschaving is voor een groot deel te danken aan het werk van onze vier groote Nederlandsche Egyptologen: Reuvens, Leemans, Pleyte en Boeser, wier namen altijd in de geschiede nis der Egyptologie met eere zullen wor den genoemd. HET ABESSYNISCH VRAAGSTUK Voordracht van mr. A. B. Cohen Stuart Over bovenstaande actueel onderwerp heeft gisteravond mr. A, B. Cohen Stuart op uitnoodging van de Leidsche Studen tenvereniging voor den Volkenbond ge sproken in het klein-auditorium der Uni versiteit Na een inleidend woord van den prae- ses, verkreeg de heer Cohen Stuart het woord. Het Abbcssynisch vraagstuk, aldus spr., is terug te brengen tot de vraag, wel ke belangen bij het ItaliaanschAbessy- nisch conflict gemoeid zijn. Tot voor kort trok Ethiopië weinig de aandacht. De aan blik van zoo troostelooze streken was ook weinig geschikt om voor dit land belang stelling te wekken en ook de gebrekkige spoorwegverbinding van Djiboeti naar het binnenland droeg daartoe weinig bij. Die trein rijdt nl. slechts tweemaal per week met een „snelheid" van 20 K.M. per uur en heeft voor het geheele traject drie volle dagen noodig. Het land is volkomen gespeeld van alles wat zweemt naar moderne organisatie. Het heet, ciat de bodem rfjk is aan ertsen en petroleum, doch voorloopig zou den de exploratiekosten nog zóó hoog zijn, dat van een winstgevende exploitatie geen sprake zou kunnen zijn. Moderniseering, mits op grootsche wijze doorgevoerd, zou wellicht winstmogelijk heden bieden, doch men vergete daarbij niet, dat de bevolking nog steeds wan trouwig staat tegen eiken nieuwen maat regel, die wordt genomen met industrieele oogmerken. Nog heden ten dage beweren velen, dat de aanleg van den eenigen spoorweg terecht door keizer Menelik zoo lang mogelijk is tegengehouden. Het post- en geldverkeer is er nog in hooge mate primitief, interlocaal telefoonverkeer practisch onmogelijk, terwijl het binnen land nog steeds zeer onveilig is. De tegen woordige Negus streeft in velerlei opzicht naar moderniseering, doch ook hij onder vindt groote tegenwerking van de omstan digheden, dat de vervlogen eeuwen het heden beheerschen. Daarbij komt nog, dat zijn invloedssfeer zich niet ver buiten zijn naaste omgeving uitstrekt. De gouvernementen in de afge legen gebieden nemen een vrijwel volko men onafhankelijke positie in. Belangrijker dan Abessynië's economi sche mogelijkheden, is evenwel het belang, dat Egypte en de Soedan, en daardoor ook Engeland, hebben bij een betere regulee ring van de rivieren, welke den grootsten watertoevoer leveren voor den Nijl. Enge land toonde dith belang reeds in 1902 in te zien door terzake een verdrag met Abes- synië af te sluiten. Door zijn natuurlijke ligging en bodemgesteldheid is Abessynië ook een zeer belangrijk strategisch punt, aangezien de bezitter van het Abessyni- sche hoogland verscheidene groote han dels- en verkeerswegen beheerscht. Toegerust met moderne oorlogsmiddelen zou die bezitter de sleutels tot den Indi- schen Oceaan in zijn zak hebben. Aan de geringe economische ontwik keling, is de slavernij onverbrekelijk ver bonden. De tegenwoordige Negus heeft veel gedaan om aan de slavenjachten een einde te maken, maar geheel geslaagd is hij daarin niet. Hoe komt het dan, zoo vraagt spr., dat de Europeesche beschaving hier zoo weinig is doorgedrongen? Eenerzijds is dit te verklaren uit de uit gestrektheid en de ontoegankelijheid van het land, anderzijds aan de betrekkelijke saamhoorigheid der bevolking, welke vèr uitgaat boven het enge stamverband. Een derde factor is de vrees van de Europeesche staten om het politieke even wicht te verstoren en de onderlinge na ijver bij de wederzijdsche koloniale expan siepolitiek. Die naijver begon eigenlijk al, toen in 1859 de eerste spade in den grond werd gestoken voor het Suez-kanaal. Uit voerig schetste spr. hoe achtereenvolgens Frankrijk, Engeland en Italië rondom het Suezkanaal nederzettingen vestigden en schilderde hij de omstandigheden, waar onder in 1896 de Italiaansche strijdmachten door het Abessynische leger bij Adoea werden verpletterd. In 1906 sloten Engeland, Frankrijk en Italië het drie-partij en-verdrag, waarin het beginsel der wederzijdsche invloedssfeer was neergelegd en waarbij werd overeen gekomen, dat, zoo noodig, gezamenlijk te gen Abessynië zou worden opgetreden, In 1916 sloten dezelfde staten een nieuw ver drag, daarbij aan Italië een grootere macht werd toegekend. De Fransch-Engelsche be loften zijn echter nooit geheel in vervulling gegaan, terwijl na de totstandkoming van den Volkenbond dit lichaam een beletsel voor de verwezenlijking der Italiaansche wenschen vormde. Het Italiaansche fascisme heeft in de laatste jaren de nationale strj^dlust aan gewakkerd. In 1923 droeg Frankrijk, gesteund door Italië, Ethiopië, met succes voor als lid van den Volkenbond, waardoor dit land zijn positie aanmerkelijk versterkte. Dit bleek reeds in 1925, toen Frankrijk en Engeland hun invloedsfeer in Abessynië wilden uitbreiden, doch daarin door den Volkenbond werden verhinderd. Spr. behandelde dan het incident van Wal-Wal en de daaruit voortgesproten re cente verwikkelingen, niet alleen tusschen Italië en Abessynië, maar ook tusschen Ita lië en den Volkenbond. Dit laatste conflict is enkel en alleen te wijten aan het ge welddadig optreden van Italië en aan de onverzoenlijke houding van Mussolini te genover de bemiddelingspogingen van Frankrijk en Engeland. Het zou op zelfmoord lijken, wanneer Engeland daarna lijdelijk was blijven toe zien. Albion deed een beroep op den Vol kenbond, hetgeen leidde tot het treffen van economische sancties tegen den tot aanvaller verklaarden staat. Hopelijk zullen deze voldoende blijken om tot het gewenschte resultaat te lei den en zal worden voorkomen, dat het ge heele Europeesche werk voor den vrede en de beschaving, ook in het verre Oosten, verloren gaat. Spr. eindigde met den oprechten wensch, dat de Europeesche mogendheden de be reidheid mogen vinden om werkzaam te zijn in het belang der collectieve veiligheid en van den vrede, zoowel in als buiten Europa. De praeses dankte den heer Cohen Stuart met enkele woorden voor zijn interessan te uiteenzetting van de ontwikkeling van het huidige conflict. VOORDRACHT JHR. DR. J. C. MOLLERUS Over Oost-Indië Voor de afdeeling Leiden van de Kon. Vereeniging „Oost en West" en voor het Departement Leiden van de Maatschappij tot Nut van *r. Algemeen, heeft gisteravond Jhr. Dr. C. Mollerus uit Haarlem een le zing gehouden over: „Mijn luchtreis naar en van en mijn verblijf in Ned. Oost-In dië. De slechts matig bezochte bijeen komst stond onder leiding van Prof Dr. S. Ph. van Ronkel, die den spreker met een kort woord inleidde. Jhr. Dr. Mollerus hield daarna zijn hoogst interessante lezing die hij thans voor de 115e maal voordroeg. Ook in Leiden heeft Jhr. Mollerus deze lede reeds eenige malen gehouden, zoodat wij ons thans ontslagen achten van den plicht haar opnieuw weer te geven. Het feit dat Jhr. Mollerus reeds eerder met deze rede in Leiden is opgetreden ver klaart ook waarschijnlijk het kleine ge hoor, dat overigens zeer aandachtig was en zich aan 't eind zeer dankbaar be toonde. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen:6679 Broekstra's Sigarenhandel, Sassenheim, Postwijkkade 1, N.: G. M. Broekstra, Sas senheim. 6680. H. Ravestein, Leiden, Vondellaan 40, makelaar en bouwkundige. E.: H. Ra vestein, Leiden. In de te Amsterdam gehouden vergade ring van het Genootschap ter Bevordering van Natuur-, Genees- en Heelkunde, zijn benoemd tot lid, ingevolge art. 27 der wet van het genootschap, door het algemeen bestuur ter benoeming voorgedragen: prof. dr. H. A. Kramers en prof. dr. J. H. Oort, beiden alhier. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de niet genoemde soliste, die bij de Christus- Koning-herdenking optrad voor de R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio" en die op zeer keurige wyze de charmante Mozart-melodie van het Wiegeliedje ver tolkte, is mej. Truus de Haas, lid van de R. K. Gemengde Zangvereeniging „Pulchri Studio". Het weekblad „Handelsbelangen" neemt o.m. op de crediteurenlijst in het faillisse ment B. S. van Kloeten, vroeger winkelier hier ter stede. Deze lijst telt 64 crediteu ren met een totaal passief van ƒ27.869.38, waarvan preferent ƒ2790.63. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voor naamste crediteuren zijn: Wed. S. Bam berger Rosenbaum geldleening en rente ƒ9180. R. de Vries schuldbekentenis en rente 7354.79. Gisterenavond gaf de Tooneelclub „Entre Nous" onderafdeeling van de Buurtveree- niging „Eensgezindheid" alhier voor een vrij groot aantal patiënten van Endegeest Voor geest en Rijngeest in de Centrale Ont spanningszaal een uitvoering. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heeren H. Cost Budde, Den Haag en H. E. Le*randt, Scheveningen; doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Wiskunde, de heer A. C. Zaa- nen, Rotterdam; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter K., de heer H. D. Verdam, Dor drecht; examen van apothekers-assistent de da mes M. M. E. Kraakman, Groenlo en C. M. C. Perels, Scheveningen. LAATSTE BERICHTEN HET HANDELSVERDRAG NEDERLAND—DUITSCHLAND. Naar wij vernemen zijn heden op het de partement yan Handel, Nijverheid en Scheepvaart onderhandelingen tusschen een Nederlandsche en een Duitsche delega tie aangevangen over de vernieuwing van het handelsverdrag van 22 December 1934, hetwelke op 31 December a.s. expireert. DE NEDERLANDSCHE TAAL IN BELGIë Naar wij vernemen, is de gemengde Ne- derlandsch-Belgische commissie tot samen stelling van de officiëele woordenlijst vol gens de spelling-1934, aan welke commissie destijds op verzoek van de Belgische re geering mede is opgedragen, een regeling van de quaestie der pronominale aandui ding te ontwerpen, met het ontwerp van zoodanige aanduiding gereed gekomen en draagt dit ontwerp de instemming van alle leden der commissie weg. VERDUISTERING VAN EEN BELANG RIJKBEDRAG AAN GELD EN EFFECTEN. Na te zijn voorgeleid voor de officier van Justitie is heden in het Huis van Be waring te Den Haag ingesloten de effecten handelaar W. B., wonende Gentschestraat 114 en kantoor houdende Bosschestraat 26 te Scheveningen. B. wordt verdacht van verduistering van een belangrijk bedrag aan geld en effecten, gepleegd ten nadeele van een aantal deel nemers aan een door hem opgerichte com binatie tot het speculeeren voor gezamen lijke rekening in effecten. Naar wij vernemen, moet een som van ongeveer 25 mille zoek zijn, waarvan het grootste gedeelte is verspeculeerd, terwijl voor plm. 7000.is verdwenen als ge volg van de vrije luxueuse levenswijze van B. Enkele personen zijn voor duizenden guldens de dupe geworden van de specu latieve onderneming van B., aan wien zij soliede effecten in onderpand hadden toe vertrouwd. Voor de meeste overige betrok kenen zijn het kleinere bedragen, welke door deze speculatie zijn zoekgeraakt. Aan actief is nog slechts een betrekkelijk gering deel van het totaal in onderpand gegeven bedrag aanwezig. OOK DE „INSTERBURG" BIJ EGMOND VERGAAN? Zooals bekend, wordt sedert de vorige week het Duitsche s.s. „Insterburg" ver mist, welk schip naar men aanneemt tijdens den storm is vergaan. Thans rapporteeren visschersvaartuigen, dat zij ten Zuidwes ten van Egmond aan Zee een mast boven water hebben zien nitsteken. Men ver moedt, dat de mast van het vermiste Duit sche schip is, dat dan ook op de Nederland sche kust zou zijn vergaan. In den afge- loopen nacht heeft het weer flink gestormd langs de Noordzeekust. Het water was zeer hoog en mede tengevolge hiervan is de „Kerkplein" nog verder op de kust - ge drukt. Het schip is nog 2 M. naar de -dui nen toegeschoven en ligt thans geheel Noord-Zuid. Voor de leden van de beman ning, die zich nog aanboord bevinden, be staat geen gevaar. In den afgeloopen nacht is op 1 K.M. be zuiden Egmond een lijk aangespoeld. Ver moedelijk betreft het hier een van de op varenden van het s.s. „Insterburg" uit Ko ningsbergen. Er spoelen thans aan het strand te Eg mond zeer zeel badding aan. ZEILSCHIP GEZONKEN. Tengevolge van het ruwe weer heeft gis teravond het zeilschip „Lena", schipper T. Braber, afkomstig van Stad aan 't Haring vliet, welk schip, geladen met bieten, uit de haven de Kil te Ouddorp naar Put- tershoek zou vertrekken, het zeiltuig ver loren. Hierna is het scheepje bij de gas- boei van De Grevelingen gestooten en vol water geloopen. De opvarenden, schipper en knecht, zijn er in geslaagd met de roei boot te Herkingen aan wal te komen. Van de „Lena" steekt alleen nog de mast boven water uit. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. .Geboren: Leendert, zoon van L. Sta kenburg en J. Mieremet. Ondertrouwd: A. Boelee jm. 27 jaar en J. Lagerman jd. 26 jaar. Overleden: G. Bon, dr. 3 jaar H. J. Popp, m. 39 jaar. Overtreding uniformverbod. De politie heeft gisteravond in het Ge bouw voor K. en W. te 's-Gravenhage, waar tijdens een openbare vergadering door de Nationaal-Socialistische Beweging een tooneelstuk werd opgevoerd, een vier tal .processen-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het uniformverbod. TELEGRAMMEN EEN VERLATEN SCHIP OP DE OOSTZEE. KOPENHAGEN, 3 OOctober (A. N. P.). Volgens een mededeeling van het loodswe zen te Malmö drijft het Zweedsche motor zeilschip „Alfheim" zonder bemanning in de Oostzee rond. Het schip was Donderdag jl. met een lading hout van Figeholm ver trokken. Zaterdag schijnt het daarop in den zwaren Noord-Ooster storm geraakt te zijn waarbij het lek sloeg. De uit 4 personen bestaande bemanning heeft het schip, dat zich in een gevaarlijke positie bevond, met de reddingsboot verlaten ongeveer ten Oos ten van het eiland Bornholm. Zij werd door het stoomschip „Odin" aan boord genomen. PANIEK LN EEN BRANDENDE TRAMWAGEN. Veertig personen gewond. LOS ANGELES, 30 October. In een der drukste winkelstraten van Los Angeles sloegen gisteren met een luide knal plot seling de vlammen uit het onderstel van een tramwagen. Onder de passagiers brak een paniek uit. Zij sloegen de ruiten in en probeerden uit den wagen te springen. Veertig personen liepen daarbij snij- en brandwonden op. Een dertigtal gewonden moest in een ziekenhuis behandeld worden. De brand, die vermoedelijk door kortslui ting is ontstaan, kon spoedig gebluscht worden. DE GEHEIME CODE VAN HET EGYPTISCHE LEGER GESTOLEN. LONDEN, 30 October. Uit Cairo wordt gemeld, dat zoo juist bekend is geworden dat in het begin van September de ge heimcode van het Egyptische leger gesto len is en tot nu toe niet is teruggevonden. Er was een nieuwe code ingevoerd, die in 'n groote verzegelde enveloppe met de aan duiding „streng geheim" aan den bevelheb ber van een infanteriebataljon in Abassie werd gezonden. Toen de hoofdofficier de zending open maakte bleek de code daar niet in te zitten. Een soldaat en een onder officier, die het document in handen hadden gehad, werden gearresteerd, doch tot nog toe tast men nog in het duister omtrent de plaats waar en de wijze waarop de diefstal is begaan. MOORDENAAR DOOR HITLER BEGENADIGD. BRESLAU, 30 October. Rijkskanselier Hitier heeft den wegens moord op Frieda Stein ter dood veroordeelde Franz Poczatek begenadigd en de doodstraf veranderd in levenslange tuchthuisstraf, uit de overwe ging, dat Poczatek een goede reputatie ge noot en in een wanhoopsstemming tot zijn daad heeft besloten. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM. 30 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden, aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken: 287 vette kalveren 4448, 3842 en 3236 ct. per kg. levend gewicht, 36 nuchtere kalve ren f 3.506.50 per stuk. 177 varkens: Vleeschvarkens wegende van 90 tot 110 kg. 5455 cent enkele hooger, zware 5354 en vette 5253 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren, flinke aanvoer, handel stug. Prijzen iets lager. Varkens matige aanvoer. Vlotte handel, prijzen als Maandag. 'S HERTOGENBOSCH, 29 Oct. Boter. Aanvoer 12.900 kg. Hoogste prijs f 1.56, laagste prijs f 1.50, middenprijs f 1.53. WOERDEN, 30 Oct. Kaas. Aanvoer 291 partijen kaas. Met rijksmerk le kwal. f 25 27, met rijksmerk 2e kwal. f 2224. Han del traag. WISSELNOTEERINGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 26 Londen 7.24 New York1.475'16 Parijs 9.713/g Brussel 24.801/.? Zwitserland 47 91 Milaan 12. Madrid 20.17U2 Oslo36.421'o Kopenhagen32.37'/o Stockholm 37.40 Praag 6.10 Weenen Boedapest Prolongatie 3 3/4 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3