STADS NIEUWS DINSDAG 29 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op Maandag 4 November 1935, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Alge meen" (Steenschuur 21). Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een hoofd der o. 1. 6chool aan de Medusastraat B. 2o. Praeadvies op het verzoek van mej. S. Molenaar om ontslag als hoofd van de openbare bewaarschool aan het Elisabeths- hof. 3o. Voorstel tot verhuring van het pand Oude Rijn No. 132 aan M. Bleeker, te 's-Gravenhage. 4o. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 28 September 1931 in zake de verhuring van een strook grond aan de Boommarkt, voor het daarop hebben van een kiosk voor den verkoop van verver- sc-hingen, aan H. Hoppenbrouwer. 5o. Voorstel tot kostelooze overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van strooken voor straat bestemden grond, deel uitmakend van de Bakhuis Rozeboom- straat en de van Bememlenstraat, van M. C. van Straten, te Leiden. 6o. Voorstel tot kostelooze overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeen te van strooken voor straat bestemden grond, gelegen in het verlengde van de Lo- rentzkade op den hoek van de Kamerlingh Onneslaan, van de N.V. Gemeenschappe lijk Eigendom, Maatschappij tot Exploita tie van Woon- en Winkelhuizen, te 's-Gra venhage. 7o. Voorstel om een in het Stedelijk Museum „De Lakenhal" aanwezige sjees in eigendom af te staan aan het Openlucht- Museum, te Arnhem. 8o. Voorstel tot verkoop van een strook grond, gelegen achter de perceelen Vol dersgracht nis. 16 en 18, kad. bekend Ge meente Leiden, Sectie H. nis. 1366 (ged.) en 1368 (ged.), aan J. A. Slierings, te Lei den. 9o. Voorstel in zake het aangaan van kasgeldleeningen gedurende het le kwar taal 1936. lOo. Voorstel in zake belegging van kas gelden. llo. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woning Noord Rundersteeg No. 2. 12o. Voorstel om, overeenkomstig art. 36, 4e lid, der Woningwet, te bepalen, dat de vaststelling van een plan van uitbrei ding wordt voorbereid voor de drie ter reinen, ten aanzien waarvan de goedkeu ring van het op 6 November 1933 vastge stelde plan van uitbreiding niet is ver leend. 13o. Praeadvies op het verzoek van G. van den Nieuwendijk, te Voorschoten, om restitutie van de kosten van gerechtelijke invordering van de schadevergoeding we gens het aanrijden van een lantaarn door zijn zoon. 14o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den bouw van een brandweerkazerne c.a., op het terrein van de v.m. St. Petruskerk. 15o. Voorstel in zake het verstrekken van brandstoffen aan daarvoor' in aanmer king komende werklooze gehuwde en on gehuwde kostwinners en op zich zelf wo nende personen gedurende het wintersei zoen 19351936. 16o. Voorstel: a. tot oprichting van een stichting voor de organisatie van de gemeentelijke be moeiingen ter zake van de beoefening van sport en spel: b. tot vaststelling van de statuten van die stichting: c. tot vaststelling van den desbetref- fenden begrootingsstaat; d. tot vaststelling van de regelen met betrekking tot de belegging bij den Ge meente-Ontvanger van de overtollige kas gelden van de stichting. STRAATAANLEG. De heer M. C. van Straten, alhier,, heeft de medewerking van de gemeente inge roepen om te geraken tot straataanleg op de strooken grond aan de Bakhuis Roze- boomstraat en de van Bemmelenstraat. Verzoeker heeft zich bereid verklaard, om de voor straat bestemde strooken grond kosteloos aan de gemeente in eigendom over te dragen en heeft bereids, ter nadere verrekening, in de gemeentekas gestort een bedrag ad 22.670, berekend als volgt: a. wegens kosten van straataanleg en daarmede verband houdende werken op den over te dragen grond 11.000; b. wegens algemeene bijdrage, bedoeld in artikel 2, 2e lid, van de verordening op den aan weg van straten en wegen (pl.m. 7780 M.2 bouwrijpe grond a ƒ1.50) is 11.670. Samen 22.670. B. en W. stellen voor, daartoe te beslui ten. De N.V. Gemeenschappelijk Eigen dom, Maatschappij tot Exploitatie van V/oon- en Winkelhuizen, gevestigd te 's-Gravenhage, heeft de medewerking van de gemeente ingeroepen, om te geraken tot straataanleg op een strook grond, gelegen in het verlengde van de Lorentzkade en op een strook grond op den hoek van de Ka merlingh Onneslaan en de De Sitterlaan. Verzoekster heeft zich bereid verklaard, om de voor straat bestemde strooken grond kosteloos aan de gemeente in eigen dom over te dragen en heeft bereids, ter nadere verrekening, in de gemeentekas gestort: I. ten behoeve van den straataanleg aan de Lorentzkade: a. wegens kosten van strataaanleg en daarmede verband houdende werken op den op eekening K 4128 met donker bruine kleur aangegeven grond ƒ900; b. wegens algemeene bijdrage, bedoeld in artikel 2, 2e lid, van de verordening op den aanleg van straten en wegens (pl.m. 360 M.2 bouwrijpen grond a 1.50) is 540. Samen 1440 te verminderen met een vergoeding aan verzoekster van 1.— per M.2 voor den afstand een strook grond, groot pl.m. 165 M.2, waarmede de norma le straatbreedte wordt overtroffen, in to taal 165, blijft 1275. II. ten behoeve van den straataanleg op den hoek van de Kamerlingh Onneslaan en de De Sitterlaan: a. wegens kosten van straataanleg en daarmede verband houdende werken op den op teekening No. 2052/B/l p met don ker bruine kleur aangegeven grond ƒ4700; b. wegens algemeene bijdrage, bedoeld in artikel 2, 2e lid van de verordening op den aanleg van straten en wegen (pl.m. 575 M.2 bouwrijpen gdond a 1.50) is 862.50. Samen 5562.50 te verminderen met een vergoeding van 1.per vierk. M. voor den afstand van een strook grond, groot pl.m. 340 vierk. M., waarmede de normale straatbreedte wordt overtroffen, in totaal 340, blijft ƒ5222.50, of rond 5225.— HET UITBREIDINGSPLAN. In de Raadsvergadering van 8 Juli j.l. werd mededeeling gedaan van het beroep, ingesteld tegen het besluit van Gedepu teerde Staten dezer provincie van 13 Fe bruari 1935, voor zoover daarbij het plan van uitbreiding voor de gemeente Leiden werd goedgekeurd. Bij Koninklijk Éesluit van 27 September 1935, No. 23, is het be roep ongegrond verklaard, zoodat het plan in kracht van gewijsde is gegaan. Zooals men zich zal herinneren, hebben Gedeputeerde Staten ten aanzien van een drietal terreinen hun goedkeuring aan het uitbreidingsplan onthouden. Dientenge volge is thans ten aanzien van die gronden geen uitbreidingsplan van kracht en be hoort voor elk dier gronden een nieuw plan van uitbreiding te worden vastgesteld. Zoodanige plannen zijn bij B. en W. in voorbereiding en te zijner tijd zal tot toe passing van de in de Woningwet voor de vaststelling van •uitbreidingsplannen voor geschreven procedure worden overgegaan. Ten einde, zoolang die nog niet is ge schied, te kunnen voorkomen, dat op die terreinen eventueel een bebouwing tot stand komt, welke niet zou passen in het betrekkelijke ontwerp uitbreidingsplan, achten B. en W. het wenschelijk, dat de Raad, met gebruikmaking van de bevoegd heid, gegeven in artikel 36, 4e lid, van de Woningwet, bepaalt, dat de vaststelling van een plan van uitbreiding wordt voor bereid voor de drie terreinen, waarvoor de goedkeuring door Gedeputeerde Staten niet is verleend. Zulks brengt mede, dat inge volge artikel 6, lid 4 en 5, van de Woning wet bouwvergunning voor die terreinen alleen kan worden verleend, indien het plan, voor welks uitvoering zij wordt ge vraagd, niet strijdt met het ontwerp-uit- breidingsplan. De bedoelde terreinen zijn: lo. de gronden, gelegen ten Zuid-Oos ten van de spoorbaan AmsterdamRotter dam en begrensd door den Maredijk, de Marislaan en den Stationsweg, 2o. het terrein, gelegen tusschen den Maredijk, de Poel wetering, de Haarlem mertrekvaart en de spoorbaan Amsterdam Rotterdam, 3o. een terrein, gelegen ten Westen van de zweminrichting „de Zijl" en ten Oosten van de verlengde Sumatrastraat. BRANDSTOFFENTOESLAG. De Minister van Sociale Zaken heeft goedgevonden, dat ook gedurende dit win terseizoen en wel van 27 October a.s. tot en met 28 Maart d.a.v., aan ondersteunde en bij een werkverschaffing geplaatste werklooze gehuwde en ongehuwde kost winners en z.g. op zich zelf wonende per sonen met eigen meubilair, een brandstof- fentoeslag wordt verstrekt. De ter zake door den Minister aangege ven regeling komt overeen met die van het vorige jaar. De bijslag mag ten hoogste 1.per week bedragen en, hetzij in geld, hetzij in natura worden verstrekt, met dien ver stande, dat zoowel in het eene als in het andere geval niet meer mag worden uit gekeerd dan voor een arbeidersgezin nood zakelijk moet worden geacht. De sub-Commissie voor de Steunverlee ning geeft in overweging om ook dit keer den bijslag in natura uit te keeren en te vens om in die uitkeering te betrekken de kastrekkers, wier uitkeering te zamen met den toeslag niet overtreft het bedrag, dat de werklooze krachtens de steunregeling zou hebben ontvangen, indien hij volgens die regeling voor uitkeering in aanmerking zou komen. Zij merkt daarbij op, dat de Minister van Sociale Zaken tegen de verleden jaar door den Raad getroffen regeling, ten aanzien van den bijslag aan hen, die van de ge meentelijke steunverleening naar hun kas sen overgaan, bezwaar maakte, in dier voege, dat hij dien bijslag beperkt wensch- te te zien tot die gevallen, waarin de toe slag met de uitkeering te zamen niet zou overtreffen het bedrag, dat de werklooze krachtens de steunregeling, zou hebben ont vangen. Er van uitgaande, dat de Minister thans ten aanzien van den bijslag aan kastrek kers een zelfde standpunt zal innemen, komt het haar billijk voor, in dien bijslag niet alleen te doen deelen de kastrekkers, die van de steunverleening naar hun werk- loozenkassen overgaan, doch alle kastrek kers, wier uitkeering met den bijslag te zamen minder bedraagt of gelijk is aan de steunuitkeering, waarop zij aanspraak zou den hebben kunnen maken, indien zij vol gens de gemeentelijke steunregeling zou den zijn ondersteund. Aan kastrekkers, wier uitkeering minder dan ƒ1.hooger is dan de steuuitkeering, zal dan een toe slag in geld, gelijk aan het verschil, moe ten worden uitgekeerd. B. en W. kunnen de zienswijze van de Commissie ten deze deelen. Ook met hetgeen door de Commissie wordt voorgesteld ten aanzien van de te verstrekken hoeveelheid brandstof, maxi maal 1/2 H.L. eierkolen en 3/4 H.L. parel cokes, voor een gezamenlijke waarde van 1.per week, kunnen B. en W. zich ver eenigen. Slechts wijzen zij er op, dat bij_ deze verstrekking gedurende het geheele seizoen de maximumbijslag wordt uitge keerd en dat, vermits er niet op mag wor den gerekend, dat in een eventueele stren ge vorstperiode extra verstrekking zal kun nen plaats hebben, de voor den bijslag in aanmerking komenden zelf zullen heben te waken, dat het voor minder koude dagen niet benoodigde deel van de verstrekte hoeveelheid brandstof, voor koudere da gen wordt gereserveerd. In de kosten van de verstrekking van den brandstoffenbijslag, met uitzondering van die aan de kastrekkers, geraamd op 47.150.zal uit het Werkloosheidssubsi- diefonds een zelfde bijdrage aan de ge meente worden toegekend, als in de ove rige kosten van de steunverleening. KASGELDLEENINGEN. In de Raadsvergadering van 26 Augus tus j.l. werd besloten, om gedurende het 4e kwartaal 1935, zoo noodig, kasgeldlee ningen aan te gaan tot een maximaal be drag van 1.000.000. Hoewel op het oogenblik geen kasgeld door de gemeente is opgenomen, is het met het oog op de bijzondere eischen, die in de eerstvolgende maanden aan de gemeen tekas zullen worden gesteld, waarschijnlijk dat nog in het 4de kwartaal 1935 of in het le kwartaal 1936 tot opneming van kasgelden moet worden overgegaan. Tegen het einde van het jaar moeten o.a. aan het Pensioenfonds voor Burgerlijke Ambtenaren de pensioensbijdragen over 1935 worden betaald, terwijl de in het le kwartaal 1936 verschijnende rente en af lossing van gemeenteleeningen en andere groote uitgaven aanzienlijke sommen zul len vereischen. In verband hiermede zouden B. en W. het maximale bedrag, dat in het le kwar taal 1936 de kasschuld zal mogen beloo- pen, evenals voor het 4e kwartaal 1935, wenschten te zien vastgesteld op 1.000.000. OVERTOLLIGE KASGELDEN. Zooals bekend is, wordt voor beleg ging van overtollige kasgelden jaarlijks een besluit van den Raad vereischt. Onder verwijzing naar het Raadsbesluit d.d. 12 November 1934 geven B. en W. den Raad mitsdien in overweging te bepalen: dat gedurende het jaar 1936 overtollige ksagelden, behalve in rekening-courant aan de Bank voor Nederlandsche Gemeenten, ingevolge Raadsbesluit van 6 Juni 1932, kunnen worden uitgeleend aan: a. publiekrechtelijke lichamen; b. andere door hun College aan te wij zen instellingen; een en ander voor den tijd en onder de voorwaarden, in elk voorkomend geval, met inachtneming van den geldigheidsduur van dit besluit, door hun College te bepa len, het dien verstande, dat het uitleenen van gelden tot een bedrag, hooger dan 100.000 niet mag plaats hebben zonder nadere goedkeuring van Gedeputeerde Staten, terwijl het uitleenen van gelden aan de onder b. genoemde instellingen bo vendien slechts mag geschieden tegen ver strekking van zakelijk onderpand ten ge- noege van hun College en met bepaling: lo. dat de overwaarde van het onder pand ten minste 20 pet. moet bedragen, en onverwijld aanvulling van het onderpand ten genoegen van hun College moet plaats vinden, zoodra de overwaarde beneden het percentage van 20 daalt, en 2o. dat, indien het zakelijk onderpand bestaat in effecten, dit slechts zullen kun nen zijn effecten, welke in de beursnotee- ring zijn opgenomen. COMMISSIE VOOR SPORT EN SPEL. In de Raadsvergadering van 26 Augus tus j.l. werd het voorstel inzake het op richten van een Stichting voor de organi satie van de gemeentelijke bemoeiingen van sport en spel aangehouden, ten einde B. en W. in de gelegenheid te stellen een nader advies in te winnen bij de Commis sie van Fabricage. Het van de Commissie ontvangen nadere advies geeft B. en W. aanleiding in de ont werpstatuten alsnog eenige wijzigingen aan te brengen. Deze wijzigingen beoogen o.m.: aanvulling van .het le lid van art. 3 met de bepaling, dat de voorwaarden van in breng van objecten bij de Stichting niet zullen betreffen het gebruik van de inrich tingen op den Zondag of daarmede gelijk gestelde dagen, zulks overeenkomstig het door den heer Romijn ingediende amen dement; vervanging van de bepaling, in zake de bevoegdheid van de Stichting tot weigering van ini-ichtingen, door een bepa ling, volgens welke bij het niet voldoen van inrichtingen aan de in de statuten ge stelde eischen, op vei-zoek van de Stichting een afzonderlijke regeling betreffende de exploitatie zal worden getroffen; verhoo ging van het inimum-aantal vergaderin gen van één per jaar tot één per kwartaal. In verband met het rapport van genoem de commissie worden voorts nog eenige re dactieveranderingen aangebracht. Overigens meenen B. en W. het den Raad aangeboden ontwerp der statuten te moe ten handhaven. Een minderheid in het College wenscht echter de benoeming van de leden van den,Raad van Beheer, door de Gemeenteraad, in plaats van door Bur gemeester en Wethouders, zooals de ont werpstatuten bepalen, te doen geschieden. DE NIEUWE BRANDWEERKAZERNE. In verband met het Raadsbesluit van 25 Maart j.l. tot aankoop van een gedeelte terrein met opstallen van de afgebrande St. Petruskerk, ten behoeve van den bouw van een brandweerkazerne c.a., hebben B. en W. een plan doen maken voor dien bouw. Dat plan leggen zij hierbij aan den Raad over. Het omvat, behalve den bouw van een garage voor het rijdende bluschmaterieel, den bouw van drie ambtswoningen, van een droog- en oefentoren met rookhok, als mede van een kantoor, een werkplaats en magazijnen. De opzet van het plan is zoo sober ge houden als maar eenigszins met de eischen van den dienst vereenigbaar is. Zoo is er naar gestreefd zoo veel moge lijk van de bestaande muren en ruimten gebruik te maken. De kosten van uitvoering van het plan inclusief die van de geheele inrichting van de kazerne c.a., worden geraamd op 47.500.bij welke raming er op is ge rekend, dat verschillende van de bestaan de opstallen afkomende materialen voor den bouw zullen kunnen worden benut. De Commissie van Fabricage kan zich met het plan vereenigen. VERKOOP GROND. Van den heer J. A. Slierings, alhier, is een verzoek ingekomen, om van de gë- meente te mogen koopen een strook grond, groot pl.m. 28 M.2 en gelegen achter de perceelen Voldergracht nis 16 en 18. Hij is bereid 10.per M.2 te betalen, verhoogd met 70 als aandeel in de kosten van de door de gemeente te maken erfafschei- ding. B. en W. stellen voor, dit verzoek in te willigen. Verhuringen. Als gegadigde voor het perceel Oude Rijn 132, heeft zich aangemeld de heer M. Bleeker te 's-Gravenhage. Hij is bereid het pand te huren voor 6.50 per jaar vanaf een nader door B. en W. te bepalen datum tot 1 Mei 1937 en vervolgens van jaar tot jaar. B. en W. stellen voor, tot verhuring over te gaan. Van den heer H. Hoppenbrouwer, huurder van een strook grond aan de Boom- markt, waarop hij een kiosk heeft voor den verkoop van ververschingen, is een verzoek om huurvermindering ingekomen. De strook grond, groot 23 M.2, werd aan hem bij raadsbesluit van 28 September 1931 ver huurd tegen een huurprijs van 175 per jaar. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat er in dit geval aan leiding is, met ingang van het nieuwe con tractjaar, d.i.m met 1 Mei 1936, den huur prijs te verlagen tot 150 per jaar. Personalia. Tengevolge van de overplaatsing van den heer P. A. Wisse naar de opleidingsschool voor Gymnasium en H. B. S. aan de Aal markt is op 1 September j.l. eene vacature ontstaan van hoofd der o.l. school aan de Medusastraat B. B. en W. bieden voor deze vacature de volgende voordracht aan: lo. J. Voorwinden, hoofd eener o. 1. school, te Spijkenisse. 2o. J. G. A. van Sluijs, hoofd eener o.l. school, te Uitgeest. 3o. J Berkenbosch, hoofd eener o.l. school, te Hooger Smilde. B. en W. stellen voor aan mej. S. Mo lenaar op haar verzoek eervol ontslag te verleenen uit hare betrekking van hoofd van de openbare bewaarschool aan het Elisabethshof. Een sohadevergoedingskwestie. Op 8 Juli besloot de Raad tot het instel len van een rechtsvordering tegen K. van den Nieuwendijk te Voorschoten, strek kende tot vergoeding van de schade ten bedrage van 53.29, welke hij door aan rijding van een gaslantaarn op de Rijn- en Schiekade met zijn vrachtauto aan de ge meente had veroorzaakt. Thans verzoekt G. van den Nieuwendijk, de vader van den door de gemeente in rechten aangesproke ne, de op gerechtelijke invordering geval len kosten ad 21.10 hem van gemeente wege te vergoeden. De rechtsgeleerde raadsman der gemeen te betoogt, dat de door adressant ter mo tiveering van zijn verzoek aangevoerde re denen niet ter zake dienende zijn. Adres sant toch stond zijn minderparigen zoon toe geheel zelfstandig als expediteur aan het maatschappelijk verkeer deel te nemen en daaruit vloeit voort, dat, indien de zoon bij de uitoefening van dat bedrijf schade ver oorzaakt aan derden, deze zich rechtstreeks tot hem en niet tot den vader hebben te wenden. Bovendien was niet de vader, doch de zoon eigenaar van de vrachtauto, waannede de aanrijding heeft plaats ge had en waarop eventueel het verhaal 'had kunnen worden uitgeoefend. Voorts had adressant de op de invordering vallende kosten tot 8.50 kunnen beperken, indien hij dadelijk had betaald, toen het exploit van dagvaarding aan zijn echtgenoote was beteekend; in plaats van te betalen, heeft hij echter voor het kantongerecht verweer gevoerd, waardoor de kosten aanmerkelijk zijn gestegen. Ten slotte kan adressant het door hem betaald bedrag geheel van zijn zoon terugvorderen. Afgekeurde woning. Uit een van onzentwege ingesteld on derzoek naar den toestand van het per ceel aan de Noord Rundersteeg No. 2 is ge bleken, dat deze woning in bouwvalligen toestand verkeert en niet meer door het aanbrengen van verbeteringen in bewoon baren toestand is te brengen, zoodat, ook naar het oordeel van den Inspecteur voor j de Volkshuisvesting en van de Commis- I sie van Fabricage, onbewoonbaarverkla- GEMENGDE BERICHTEN AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Van vijf inzittenden een meisje gewond. Op den onbewaakten overweg, nabij het station te Mariënberg, is een auto, waarin zich vijf personen bevonden, door den trein uit Almelo gegrepen. De auto werd op zij geslingerd en totaal vernield. Van de in zittenden werd slechts mej. Afink uit Al melo gewond. Zij is met een hersenschud ding opgenomen. De locomotief is bij de botsing bescha digd. De passagiers der aangereden auto zijn per trein naar Almelo gebracht. GASKACHEL GESPRONGEN. Gistermiddag, omstreeks half vijf, brak te Oosterhout in het pand Au Bon Marché, gelegen in de Kerkstraat, op de bovenver dieping brand uit. De vrijwillige brand weer, die spoedig ter plaatse was, bestreed het vuur met vier stralen, Men kon echter niet verhinderen dat het perceel boven ge heel uitbrandde. Het winkelhuis liep bene den veel waterschade op. Vermoedelijke oorzaak is het springen van een gas kachel. Verzekering dekt de schade. DE GEVAARLIJKE VUURWERK- LEVERANTIE. Bommen verzonden als gloeilampen. Omtrent de overtreding der vuurwapen- wet bij de levering van vuurwerk voor het Koninginnefeest te Zwartsluis vertelt het „Nwsbl. v. h. Noorden" nog het volgende: Bij het feest zouden saluutschoten wor den gelost en daartoe had de heer De G., buiten de feestcommissie om, bij een vuur werkfabrikant hier te lande een vijftal stukken vuurwerk van 'n pond elk besteld. Deze dingen zijn zeer gevaarlijk en geen speelgoed, zoodat ze vallen onder de „vuurwapenwet" en het in bezit hebben, vervoeren en gebruiken is verboden. De betrokken fabriek had deze stukken (het zijn practisch bommen) niet aan particu lieren mogen leveren. Verder had het ver- Voer moeten geschieden met vergunning en vervoerbiljetten. Om dit te ontloopen was echter iets ge vonden en werden ze in een doos als „gloeilampen" verzonden, zonder dat er een haan naar kraaide. Tot.... het onge val plaats vond en een streng onderzoek ingesteld werd en deze feiten aan het licht kwamen. DE DAGELIJKSCH BEKENTENIS TE OSS. Als verdacht van uitlokking tot brand stichting, gepleegd in den nacht van 12 op 13 Mei 1932 in de Heide te Oss, werd gis termorgen door de gemeente-politie gear resteerd J. de V. wonende in de Ossche Heide. Na door de politie aan een streng ver hoor te zijn onderworpen bekende de aan gehoudene, bovengenoemde brandstichting te hebben uitgelokt. GEVAARLIJK INDIVIDU INGEREKEND. Gisternacht heeft de-36-jarige J. K. een berucht type, die wegens het plegen van doodslag reeds een gevangenisstraf onder gaan heeft, op den Mekkenholtsdwarsweg te Enschede, twee agenten van politie met een groot broodmes aangevallen. Een der politiemannen trok zijn revol ver, doch het wapen ketste. De andere agent slaagde er intusschen in den man zijn revolver tegen het lichaam te druk ken en op zijn sommatie liet deze toen het mes vallen. K. kon daarop overmand wor den. Hij zal wegens poging tot doodslag ter besohikking van de justitie gesteld wor den. OP POLITIE GESCHOTEN. Zondagnacht hebben stroopers in den polder Hoenderbroek onder de gemeente Geervliet op rijksveldwachters geschoten. De rijksveldwachters ontdekten in het jachtveld stroopers, die met een lichtbak aan het werk waren. De stroo pers, die zich ontdekt zagen, vluchtten, achtervolgd doro de politiemannen en een politiehond. Plotseling keerden de stroopers zich om en losten een schot, waarbij de veldwach ter Leyten door een kogel in de knie werd getroffen. De lichtbak werd gedoofd en de stroopers wisten in den donkeren nacht te ontkomen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek naar de daders in. ring dient plaats te hebben. B. en W. achten echter aanleiding aan wezig i. c. gebruik te maken van de moge lijkheid, welke art. 25, lid 3 der Woning wet openstelt, om de bejaarde bewoonster eigenares, de weduwe C. G. van Sonsbeek, van het perceel ook na de onbewoon baarverklaring in de woning te laten verblijven. Een cadeau van de gemeente. In haar in de Leeskamer ter inzage ge legd schrijven, stelt de Commissie voor het Stedelijk Museum „De Lakenhal" voor, de ii: het Museum aanwezige bruin gelakte sjees, dateerende uit de le helft van de 19e eeuw, in eigendom af te staan aan het Openlucht Museum te Arnhem, zulks op grond o.m. van de overweging, dat de sjees uit historisch oogpunt van geenerlei waar de voor het Museum is en dat zij ook overi gens daarvoor geen beteeken is heeft. In het Openlucht-Museum zal zij beter tot haar recht komen en de directeur van dat Museum stelt dan ook bijzonder prijs op het bezit van de sjees. B. en W. kunnen zich met het voorstel der commisie vereenigen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9