ZATERDAG 26 OCTOBER 1935 BINNENLAND DE HEFFING OP VAItKENSVLEESCH. TERUGGEBRACHT VAN 9 OP 6 CENT. Bij beschikking van den minister van landbouw en visscherij is de heffing op varkensvleesch per K.G. geslacht gewicht met ingang van 28 October teruggebracht van 9 op 6 cent. KAASPRIJZEN DALEN WEER. Gisteren waren de kaasprijzen voor fa- brieks Edammer op de Alkmaarsche markt gedaald tot f 21, nadat zij vorige week nog ƒ23 hadden bedragen. Deze hoogste prij zen werden nog maar gemaakt voor enkele partijen. De gemiddelde gang was niet be langrijk lager. De val is wel groot: vier weken geleden deed deze Edammer nog 28 de 50 K.G. De geheele Octobermaand is de daling voortgegaan en deprijs is nu wel weer vrijwel gelijk aan de overeenkomstige week van het vorige jaar, toen 20.50 werd be steed. HULP AAN TUINDERS. Antwoord van minister Deckers aan den heer Vervoorn. Op de vragen van het Tweede-Kamerlid den heer Vervoorn, betreffende het nemen van maatregelen van regeeringswege tot steun van de tuinders en fruittelers en be treffende verhooging van de thans vast gestelde ophoud- en vergoedingsprijzen, in het bijzonder van appelen en peren, heeft de heer Deckers, minister van Landbouw en Visscherij, geantwoord: De invoer van versch fruit, fruit in blik en gedroogde vruchten is niet gecontin- genteerd, doch slechis aan monopolierech ten onderworpen. Ten gevolge van deze heffingen is de invoer van verschillende artikelen teruggeloopen en van een buiten gewoon grooten invoer dezer artikelen kan niet worden gesproken. Aan de overstrooming van de binnen- landsche markt met buitenlandsche vruch ten is ten gevolge van de instelling van het monopolie een eind gekomen. Betwijfeld mag dan ook worden, of aan de Nederland- sche fruitkweekers groote schade wordt toegebracht door den met heffingen belas ten invoer van buitenlandsch fruit. Naar de meening van den minister heeft de regeering aan de Nederlandsche fruit kweekers hulp verschaft door de instelling van het monopolie, welke zeer zeker effec tief kan worden genoemd. In verband met den markttoestand zijn meermalen veran deringen in de heffingen gebracht, tën ein de ten aanzien van een bepaald artikel het beoogde effect, bescherming van de in- heemsche fruitteelt, te bereiken. Een ver hooging der rechten over de geheele lijn of een contingenteering acht ondergeteeken- de niet gewenscht. Ten aanzien van de vastgestelde ophoud en vergoedingsprijzen voor appelen en peren is een verhooging niet wenschelijk of noodzakelijk gebleken. Het gedeelte van het fruit, dat slechts voor fabriekmatige verwerking geschikt is, kah in den regel slechts voor geringen prijs worden afgezet. De ophoud- en vergoedingsprijzen zijn voor verscheidene tuinbouwproducten ge ringer dan de oogstkosten. De veilings- prijzen van het fruit loopen echter in ver band met de qualiteiten en sorteeringen dermate uiteen, dat het als gevolg van lage ophoudprijzen niet zal voorkomen, dat er voor de pachter of teler niets overblijft. Daar de afzet van fruit steeds over een langere periode plaats heeft, is van de uit eindelijk uitkomsten thans nog niet veel te zeggen. ERWTEN-STEUN. Van officieele zijde wordt ons meege deeld, dat de steunverkening voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd in het tijdvak van 6 tot en met 12 October 1935, voor de kwaliteitsklassen C. en D. resp. 3 en ƒ2.50 per 100 K.G. zal bedra gen. Deze steunver goedin gen zullen even eens worden uitgekeerd voor de in boven genoemd tijdvak gedorsdhte aan de stan daardmonsters C. en D. voldoende gele erwten. DE BOTEREXPORT. De door den minister ingestelde commissie adviseert tot instelling van een b oter-erport-monopolie Verschenen is het rapport der door mi nister Steenberghe ingestelde commissie, welke tot taak had, advies uit te brengen over de vraag, of het aanbeveling verdient, om een exportmonopolie in te stellen voor boter. De commissie, waarin slechts één verte genwoordiger der particuliere zuivelin dustrie en géén vertegenwoordiger van den particulieren handel zitting had, heeft in bevestigenden zin geadviseerd. Zij heeft aanbevolen, een exportmono polie in te stellen, dat aan de producenten een leveringsrecht en aan de exporteurs een uitvoerrecht zal verleenen; van dit laatste zou dan alléén gebruik kunnen wor den gemaakt, indien de exporteur van den producent een overeenkomstig leve ringsrecht koopt. Producenten en exporteurs zouden dan resp. moeten worden verplicht, om zich te vereenigen tot combinaties met een mini mum-productie, resp. -export; dit mini mum zal moeten worden gesteld op 11/2 millioen K.G. Deze organisatorische combinaties zul len ev. het contact met het monopolie on derhouden en eigen statuten en reglemen ten moeten hebben, goedgekeurd door het monopolie. Exportrecht en leveringsrecht zullen per producent en per exporteur worden bere kend aan de hand van bepaalde basisja ren. „HblcL" PENSIOENEN VAN SPOORWEG AMBTENAREN. Een voorloopige korting van tien procent. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer nopens het wetsontwerp tot wijziging van de Pensioenwet voor de Spoorwegambtenaren 1925. In deze Memorie wijst de regeering er op, dat de opvatting van verschillende leden, dat het recht op pensioen als een uitvloeisel moet worden beschouwd van de arbeidsovereenkomst tusschen ambtenaren en spoorwegmaatschappijen en als zooda nig contratueel geregeld is, geen steun vindt in de bepalingen van het reglement. Dienstvoorwaarden en het feit miskent, dat de pensioenaanspraken sinds 1925 bij de wet geregeld zijn. Het kan niet onbillijk heeten, doch het mag integendeel rechtmatig worden ge acht, dat in aansluiting met de in de laat ste jaren ingetreden prijs- en loondaling met uitkeering van de naar verhouding thans te hooge pensioenen niet langer wordt voortgegaan. Wijziging in het ontwerp. Kan het beginsel van aanpassing der pensioenen en pensioenaanspraken aan het loonpeil door de Kroon niet worden prijs gegeven, de regeering heeft gemeend, ter tegemoetkoming aain de bezwaren tegen te ruimte delegatie aan de Kroon, het ont werp aldus te moeten omwerken, dat het stelsel van pensioenherziening, in verband met de wijzigingen in de loonregeling tot en met 1 Januari 1935, in de wet zelve wordt vastgelegd en ook voor de toekomst als maatstaf wordt voorgeschreven. Aan de Kroon wordt dan slechts overgelaten de berekening naar die maatstaf uit te voe ren en het tijdstip van invoering te bepa len Voorgesteld wordt het bedrag van de voorloopige korting te bepalen op 10 pet. en tevens voor te schrijven, dat, voor zooi- ver de definitieve korting een hooger per centage zal blijken te beloopen, niettemin gedurende een jaar het kortingspercentage tot 10 beperkt blijft. Daartoe zal tegemoet gekomen worden aan den wensch van sommige leden, die invoering van aan zienlijke pensioenskortingen in eens te be zwarend achtten en geleidelijk invoering bepleitten. Voorts is een nieuw artikel 2 wensche lijk gebleken, houdende machtiging tot overeenkomstige herziening van uitkeerin- gen en staatspensioenen, krachtens de overeenkomst tusschen den staat en S. S., welke uitkeeringen en pensioenen, zij het tot geringe bedragen, ook naar de hoogere grondslagen kunnen zijn of worden toege kend en destijds ook in navolging van de pensioenen met 40 procent werden ver hoogd. Een gewijzigd wetsontwerp, waarin een en ander is verwerkt, is bij de Memorie gevoegd. Groepsgewijze kortingsper centages. Alleen wanneer loon- en pensioenpeil zich in gelijke richting bewegen, dat wil zeggen, wanneer het pensioen uitbetaald wordt tot een bedrag dat verband houdt met de op het tijdstip van uitbetaling gel dende loonregeling, kan op den duur even wicht tusschen baten en lasten van het fonds verzekerd zijn. De minder gewensch- te gevolgen van het geldende stelsel treden door een en ander wel duidelijk aan het licht. Het ontwerp beoogt de ontstane niet gerechtvaardigde verschillen te egalisee- ren door het invoeren van groepsgewijze kortingspercentages, gegrond op de gelei delijk ingevoerde loonsverlagingen. Het groote voordeel van het gekozen stelsel is, dat niet een min of meer willekeurige kor tingspercentage uniform over de geheele linie wordt ingevoerd met alle, daaraan klevende bezwaren, doch dat op den grond slag van de geldende loonregeling een ge val voor geval nader te berekenen korting zal worden toegepast. Aan den aandrang om bij dit wetsont werp te komen met een voorstel tot her nieuwde verhooging van de pensioenen der z.g.n. oud-gepensionneerden kan de re geering niet voldoen. Wat de financieele positie van het Spoor wegpensioenfonds betreft;, wijst de regee ring er op, dat het naast het tekort van ongeveer 250 millioen dat op grond van wiskundige berekening van toekomstige lasten valt te becijferen, het bezorgdheid wekt, dat de geldelijke toestand van het fonds reeds thans zeer ongunstig is en de vooruitzichten bedroevend moeten worden geacht. Inderdaad zullen, zooals reeds gevreesd werd, in verband met de op 1 Januari 1935 in werking getreden loonsverlaging van 4,5 procent, de percentages dienovereen komstig moeten worden verhoogd, zoodat in het uiterste geval een maximum van 23 pet. wordt bereikt met betrekking tot het tijdvak gelegen tusschen 30 Juni 1922 en 1 Januari 1924. De regeering is zich bewust, dat dit maximumpercentage hoog is, en vooral, waar het zich uit in een dienover eenkomstige korting op een reeds toege kend pensioen, voor de betrokkenen zeer bezwarend kan zijn. Zij is dan ook bereid daaraan in zooverre tegemoet te komen, dat de korting op reeds loopende pensioe nen beperkt blijft tot 15 pet. Uit het gekozen stelsel vloeit noodzake lijk voort, dat, voorzoover' na herziening van den pensioengrondslag aanspraak op een pensioen van 4000 blijft bestaan, zoodanig pensioen buiten korting behoort te blijven, aangezien deze pensioenen van het hooge welvaartspeil in het geheel geen invloed hebben ondervonden en ook op het peil van voor 1921 en na 1934 4000 zouden hebben bedragen. Op 31 December werden genoten 19238 pensioenen en uitkeering tot een bedrag van 19467818, 85, waarvan 7235 invali- diteitspensienen tot een totaal bedrag van 8.259.539.75. Het Invaliditeitspensioen be droeg derhalve gemiddeld rond 1142. 1 DE LEIDSCHE COURANT R. K. VREDESBOND IN NEDERLAND. Herdenking van het 10-jarig bestaan. De herdenking van het tien-jarig be staan van den Katholieken Vredesbond in Nederland zal, gezien de droeve omstan digheden, een ernstig en propagandistisch karakter dragen. Ze heeft plaats op Zondag 10 November a.s. te 's-Hertogenbosch. De herdenkingsdag zal aanvangen met een plechtige H. Mis in de St. Jans Kathe draal, om half twaalf uur. De predicatie wordt gehouden door den voorzitter: prof. dr. J. B. Kors O.P. Er volgt dan om één uur de officieele ontvangst der deelnemers, ten stadhuize, door het Gemeentebestuur van den Bosch. Om drie uur wordt de groote propagan- da-vergadering gehouden in het Casino. Hier zullen spreken de Weleerw. Heer Kapelaan H. Drost te Rotterdam en de Heer P. J. Serrarens, lid der Eerste Kamer. Niet-Katholieken zijn ook van harte wel kom. HET „PLAN"-CONGRES VAN SJD.A.P. EN N.V.V. Inleidingen over een „Plan van den Arbeid" voor Nederland. Hedenmorgen is in het gebouw „Tivoli" het „Plan-Congres" begonnen van N.V.V. en S.D.A.P. ter behandeling van het door deze beide organisaties ontworpen „Plan van den Arbeid", het samenstellen van economische maatregelen, waardoor S.D.A. P. en N.V.V. meenen te kunnen bijdragen tot herstel van het economische leven van Nederland en verhooging van het alge meen welvaartspeil, o.a. door ordening van de productie, waardoor men o.m. hoopt in de toekomst conjunctuurschommelingen zooveel mogelijk te kunnen temperen. Wij komen op het congres vanzelf sprekend terug. LOONPEIL SIGARENINDUSTRIE. Werkgevers stellen prijs op besprekingen. TWEEDE BLAD - PAG. 6 HERFST BETEEKENT SLIPGEVAAR! Het „attentiesein" wordt ook voor den automobilist geheschen! Nog een dag of wat en wij zitten weer in „Slachtmaand!" Merkwaardig, hoe die be schrijving toegepast kan worden op de moderne verkeersrfcoestanden, want de mis tige dagen, die ongetwijfeld nog voor ons weggelegd zijn en die het onbewaakte- overwogen-gevaar in het brandpunt der belangstelling plaatsen, gevoegd bij de re genvlagen en het laagje rottende bladeren op den weg, zullen ook dit jaar wel niet ongemerkt aan ons voorbijgaan. Daarom is het zoo noodzakelijk om voor het „goed- en-wel" inzetten van het slechte autosei zoen eens even na te gaan op welke wijze de automobilist de risico's kan verminde ren, aldus schrijft ons de Kon. Ned. Toe ristenbond A.N.WB. Gladde banden: levens gevaarlijk. Als er eens iemand bij u aanbelde, met de mededeeling, dat hij uw auto voor enkele guldens practisch immuun tegen slippen zou kunnen maken, dan zoudt u dien man als een fantast beschouwen. Naar wij ho pen, zult u een iets welwillender houding tegenover ons aannemen, want wij willen u toch dezelfde mededeeling doen. De tijden liggen gelukkig achter ons, dat men moreel verplioht was zijn autobanden weg te gooien, zoodra het loop vlak tot het verle den behoorde. Ook al kosten de banden nu maar heel weinig meer, desondanks con venieert het menigeen heel slecht ze maar a bout portant weg te doen. De techniek heeft ons echter een middel aan de hand gedaan, waardoor oude banden even ge vaarloos worden als nieuwe. De meeste ga rages zijn tegenwoordig voorzien van een installatie, waarmede overdwarsche zaag- sneedjes op het loopvlak worden aange bracht op onderlinge afstanden van circa 1 centimeter. Deze sneed j es zijn enkele millimeters diep en de aldus bewerkte band heeft de lofwaardige eigenschap het natte wegdek als het ware droog te schrapen (deze verklaring is technisch niet juist, maar geeft het beste de werking ervan weer). Nadeelen van beteekenis heeft het procédé niet, de levensduur der banden wordt erniet ongunstig door beïnvloed (eerder kan men van het tegendeel spreken, want men behoeft de banden nu niet zoo spoedig af te danken). De voordeelen ech ter zijn zóó evident, dat bijna van een ver zekering tegen slippen gesproken kaïn wor den. Het is dan ook onbegrijpelijk, dat er thans nog gladde banden gebruikt wor den en het wordt tijd, dat de wetgever ter zake maatregelen neemt, zooals in het bui tenland hier en daar reeds geschied is. Al leen onbekendheid met de bewerking kan de automobilisten er oi. van terughouden tot het slipvrij maken van gladgesleten banden over te gaan. Toch zijn wij nog niet zoo optimistisch, dat wij een korte beschouwing over slip pen en maatregelen hiertegen voor over bodig beschouwen. In vele gevallen heeft men het slippen aan zichzelf te wijten, het kan ni. ingeleid worden door te snel accelereeren op een glad weggedeelte, door het met te groote vaart nemen van een bocht, door het onoordeelkundig remmen, enzoovoorts. (Dat men zedelijk verplicht is, juist thans extra aandacht aan de rem men te besteden, spreekt vanzelf: een slecht afgesteld remsysteem kan immers onheil spellende gevolgen hebben!) Laten we aannemen, dat de auto gaat slippen, terwijl men rechtuit rijdt, de oor zaak blijve thans verder in het midden. Het achterste deel van den wagen slingert bij voorbeeld naar rechts, de wagen komt dus in een scheeve positie (hetgeen altoos ver werpelijk is, maar langs den weg heel in het bijzonder!) Slippen „verlamt" vele automobilisten: zij weten niet, wat er ge beurt, doen dan domme dingen enhet onheil is geschied voor zij het beseffen. Een eerste vereischte is dus: kalm blijven; wie weet, „hoe hij slippen moet" zal deze raadgeving inderdaad ter harte kunnen nemen en de angst, de van ouds bekende slechte raadgeefster, uitbannen. Als namelijk het achterdeel van de auto naar rechts wegglijdt, moet men de voor wielen óók naar rechts wenden, op die ma nier bevrijdt men zichzelf uit de zoo juist bedoelde „scheeve positie". Het voorste deel van de auto wordt nu immers even eens naar rechts gedraaid en de slip zoo doende gecorrigeerd. Dikwijls schijnt het echter alsof het middel erger zou zijn dan de kwaal, want in plaats van den zoojuist genoemden slip, dien men wilde oorrigee- ren, treedt nu een nieuwe op, waarbij de wagen van achteren naar links wegglijdt. Hiertegen neemt men een analogen maat regel: het stuur wordt nu naar links ge draaid en op deze manier gelukt het soms evenwel pas na herhaalde pogingen den wagen weer onder bedwang te krij gen. Men zal zonder meer inzien, dat deze manoeuvres weloverwogen moeten geschie den: wie voor het eerst gaat oefenen, wan neer hij werkelijk in gevaar verkeert, zal het er misschien niet goed afbrengen. Zoo dra men dus op een „echt vet" wegge deelte is, waar het verkeer het nemen van proeven absoluut toelaat, moet men in zijn eigen belang eens terdege gaan slip pen en probeeren, hoe men de gevaren het beste coupeert. De bestuurders van de autobussen in de groote buitenlandsche steden, met welke gevaarten het manoeu vreeren uit den aard der zaak minder een voudig is dan met een moderne, vast op den weg liggende personenauto, worden in het slippen terdege geoefend waartoe men speciale proefvlakken heeft, die dan met olie worden ingevet! HET WINKELBEDRIJF EN DE FEESTDAG VAN ALLERHEILIGEN. De hoofdbesturen van den Nederl. R. K. Middenstandsbond en den Nederl. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden „St. Franciscus van Assisië", doen opnieuw een gezamenlijk beroep op de katholieke winkeliers, om hun zaken overeenkomstig den wensch hunner Kerke lijke Overheid op 1 November, feestdag van Allerheiligen, welke als Zondag is te vieren te sluiten en op de niet-katholieke winkeliers om het katholieke personeel in de gelegenheid te stellen zijn plicht na te komen dien dag als Zondag te vieren. Genoemde besturen doen eveneens een dringend beroep op de katholieken, maar speciaal op de katholieke vrouwen, om dien dag niet „extra" te besteden aan het doen van inkoopen, doch zich als katho lieken daarvan te onthouden. Waar het katholieke winkelbedrijf het offer weet te brengen om aan het verlan gen van de Kerkelijke Overheid te vol doen, spreken de organisaties het vertrou wen uit, dat zulks door de geloofsgenoo- ten op prijs zal worden gesteld, wat niet het geval schijnt, wanneer men op 1 No vember de gesloten zaken voorbijgaat en de geopende winkels bezoekt om zijn in koopen te doen. BEZOEK VAN H. K. H. PRINSES JULIANA AAN UTRECHT. Gisteren heeft H. K. H. Prinses Juliana een bezoek gebracht aan Utrecht. Des morgens om kwart over tien arri veerde Hare Koninklijke-Hoogheid aan het Laboratorium voor vergelijkende Physio- logie van prof. Jordan aan de Alexander Numankade. De Prinses, die vergezeld was van baron Baud en jonkvrouwe de Braauw, werd be groet door prof. Jordan, die in een rede de beteekenis van den arbeid in zijn labora torium schetste. Vervolgens werd een rondgang door het gebouw gemaakt. Hierna bezichtigde de Prinses enkele ge bouwen der Veterinaire Faculteit, waar onder het Chirurgisch Instituut, het Anato misch Instituut en het Patologisch Insti- tuur. waarbij zij door de betrokken hoog leeraren werd rondgeleid. Vervolgens werd een kort bezoek ge bracht aan de Universiteitsbibliotheek, waarna het noenmaal gebruikt werd ten Paushuize, de residentie van den Commis saris der Koningin in de provincie Utrecht. In de middaguren woonde de Prinses de opening bij van het nieuwe laboratorium voor Physiologische Chemie van prof. Rin ger aan de Vondel laan. Ten slotte maakte de Prinses een rond gang door de ziekenhuizen aan den Ca- thrynensingel, waarna Zij per auto weder om naar het Loo terugkeerde. WIE Z*N HOED IS DAT? Aantal inzendingen bedroeg 130.000. Het Nationaal Crisis Comité deelt mede, dat het aantal inzendingen op de N. C. C.- Radio-prijsvraag: „Wie z'n hoed is dat?" is gestegen tot 130.000. Het Comité is uiterst dankbaar voor deze groote deelna me uit het geheele land. De trekking der prijzen heeft inmiddels plaats gevonden en de winnaars der tien hoofdprijzen kunnen reeds thans bekend worden gemaakt. Deze zijn: J. C. Bijlsma, Witmarsum (Fr.); mej. C. Bloemink, Aalsmeer; J. L. van Dijk, Schiedam; mej. M. Verwey, Leerdam; M. C. MoolhuisenHegihuijsen, Sliedrecht; H. Pamjer, den .Hulst (O.); C. Nieman, Die- men; W. S. M. J. A. Neumann, Amster dam; A. van Oppen, Vlissingen; P. Wester- baan, Leeuwarden. De volledige lijst van prijswinnaars zal van 1 November af verkrijgbaar worden gesteld ten bureele van het N. C. C., Kneu terdijk 20, tegen betaling van tien cents of door inzending van een gelijk bedrag aan postzegels. Ieder prijswinnaar ontvangt afzonderlijk bericht. De prijzen worden de winnaars toegezonden. COÖP. HAARLEMSHCE BLOEMBOLLEN VEILING. De voornaamste crediteuren. Op de lijst van de voorloopig erkende crediteuren in het faillissment van de Coöperatieve Haarlemsche Groenten- en Bloembollenveiling W. A. te Haarlem zijn geplaatst: de N.V. Spaarnebank te Haar lem voor ƒ410.693.54 en J. P. A. Nelissen te Haarlem voor ƒ3.817.16 en voorts nog eenige kleinere schuldvorderingen. De beide werkgeversorganisaties, het Verbond van Nederlandsche Sigarenfabri kanten (Noordelijk Verbond) en de Ver. van R. K. Sigarenfabrikanten (Zuidelijk Verbond), hebben thans een brief geschre ven aan de werknemers-organisaties, die een scheidsrechterlijke uitspraak bij voor baat hadden afgewezen, met name de Ned. R. K. Tabaksbekerkersbond, St. Willibror- dus, De Ned. Bond van sigarenmakers en tabaksbewerkers en de Ned. Federatie van sigarenmakers, om haar later tot een be spreking uit te noodigen. Ook de Christe lijke werknemersorganisatie, die zich reeds bij de beslissing der arbitragecommissie neerlegde, is ter conferentie gevraagd. De aanhef van den brief luidt als volgt: Daar het de bedoeling is, dat de jongste ar bitrale uitspraak voor de geheele industrie zal gelden, komt het ons inder juist voor, om de gewijzigde loon en zonder eenig nader overleg met u en zonder dat de ge legenheid wordt gegeven met ons, werk gevers, van gedachten te wisselen, op 1 December in te voeren. Het lijkt ons veel eer gewenscht, dat alle bij de overeen komst betrokken partijen bijeenkomen, teneinde te trachten, tot afsluiting van een nieuw contract te geraken, waarin de ar bitrale uitspraak behoort te worden ver werkt. Daardoor is dan vanzelfsprekend de ge legenheid geschapen om met eventueele wederzijdsche bezwaren zooveel mogelijk rekening te houden. Voor het overige wordt in den brief her innerd aan de arbitrale uitspraak, die naar het oordeel der werkgevers alle gebonden heid aan het loopende collectieve arbeids contract opheft. Deze kennisgeving verzoeken de pa troons-organisaties dus te beschouwen als een opzegging in het dienstverband. Van werknemerszijde vernemen wij, dat de gecombineerde hoofdbesturen eerst daags te Utrecht zullen bijeenkomen om deze uitnoodiging te bespreken. „Hbld." HET TEKORT VAN DE FLORA. Naar wij vernemen zal het vermoedelijk tekort van de tentoonstelling Flora 1935 ongeveer 20.000 bedragen. Borgstellingsfomds te Amsterdam. Op initiatief van de Nederlandsche Ver- eeniging voor Volkscredietwezen en Woe kerbestrijding is te Amsterdam in het ge bouw van den Armenraad een vergadering gehouden ter bevordering van de totstand koming van een borgstellingsfonds ten bate van den handeldrijvenden en indus- trieelen middenstand te Amsterdam. In deze vergadering waren, behalve het be stuur der zooeven genoemde vereeniging, o.a. aanwezig vertegenwoordigers van de Amsterdamsche Kamer van Koophandel en Fabrieken, de Amsterdamsche Midden stands Centrale, het Amsterdamsch Crisis comité, de Stichting voor vereenigde woe kerbestrijding te Amsterdam, van den wethouder voor den M a atsch a ppelij k en steun, alsmede de secretaris van den Ar menraad.. Na een rede van den heer van Aggelen, secretaris der Vereeniging van het Leidsch Borgstellingsfonds, die een uit eenzetting gaf van bedoeling, organisatie en werkwijze van een dergelijk fonds, werd besloten tot de vorming van een kleine commissie van zeven leden onder voorzitterschap van mr. dr. G. van den Bergh, bestaande uit vertegenwoordigers van den wethouder voor den Maatschap- pelijken Steun, de Kamer van Koophandel, de Amsterdamsche Middenstands-Centrale, de Ver. stichting voor Woekerbestrijding, den penningmeester van het Crisis-comité, den secretaris van den Armenraad en den secretaris van de Ned. Vereeniging voor Volkscredietwezen en Woekerbestrijding, die binnen zeer korten termijn nader on der de oogen zal zien, wat op dit gebied te Amsterdam te doen valt. Invoerrecht op vleesch. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de com missie van deskundigen voor de vaststel ling van de prijscourant op versch of ge koeld vleesch, bedoeld in post 146, onder deel VI, B, 1, a, van het tarief van invoer rechten, behoorende bij de Tarief wet 1934, in haar vergadering van 23 dezer bedoelde j prijscourant heeft vastgesteld als volgt: Rund- en kalfsvleesch, versch of gekoeld, 100 kg. 40; paard evleesch, versch of ge koeld, 100 kg. 35. KOOPT BW HEM, DIE iN UW 3AGBLA0 ADVERTEEREN

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6