VOOR ONZE ZIEKEN. SüJdojCJl biïJttrJm} ZATERDAG 26 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 >ok is- Shirley speelt dezen keer een >oofdrol in een wedren- en gok-film, films ie altijd balanceeren op de uiterste zelf- cant van de Amerikaansche samenleving. Shirley zweeft tusschen al die oplichters ioor als de heerlijke en op zijn tijd bru- ale! onschuld. Maar wat zoo'n kind roor een indruk van het menschdom moet crijgen, daar zullen we ons hier maar niet rnstig in verdiepen. Het is een spannende 'ilm, waarin Shirley haar aardig en won- lerlijk-geacheveerd rolletje speelt en waarin ook Adolphe Menjou weer eens op het doek verschijnt. Na de pauze houdt Annie Ondra „Groo te Schoonmaak", een onderwerp in dezen rampzaligen tijd van de najaars-„uithaal" alleszins actueel. Annie Ondra zal ook hier te stede wel zooveel vrienden hebben, dat wij feitelijk niet eraan toe behoeven te [voegen, dat het een jolige en vroolijke schoonmaakster is, die de bezem zwaait. iZulke schoonmaaksters zie je niet lederen Idag! Dat was ook de meening van een rij ken jongeling, die na ettelijke komische strubbelingen anders was de film im mers in 5 minuten afgeloopen met het echoonmaakstertje goede maatjes wordt! Het teekenfilmpje is dezen keer bijzon der verzorgd. Een gekleurd melo-drama uit het rijk der pinguins. Prachtig van kleur en rahk in weergave van die zoo menschelijk-lijkende vogels! Casino. „It happened one night", „het gebeurde op 'n avond", dat een journalist, die ruzie anet zijn chef had gehad en daardoor ont slagen was geworden, in niet al te nuch- (teren toestand een autobus instapte, die op New York reed en daar kwam te zitten naast een alleraardigst dametje, een mil- lionnairsdochter, die wegens een meenings- verschil met haar papa de ouderlijke wo ning was ontvlucht. Onze journalist, die vermoedde, wie 't dametje was, nam haar onder zijn hoede, al was dit nu juist niet tnaac den zin van 't juffertje, en reisde met haar mee. Al spoedig waren de weinige dollars, die ze bezaten, opgeteerd en 't slot van 't liedje was, dat dochterlief, wilde ze niet van honger en gebrek omkomen, naar huis terugkeerde en daar na een paar sen- 6ationeele scènes in 't huwelijk trad met Peter Warrix, onzen journalist. Het is een zeer amusante film met Claudette Colbert •en Clark Gable in de hoofdrollen, die door hun uitnemend spel in de dolle komische situaties, die ze scheppen, het publiek ruim •anderhalf uur weten te boeien. De film voor de pauze „De Stoker" be vat de geschiedenis van een zakenman, die door de crisis een groote som gelds noodig heeft, die zijn rijke vrouw hem makkelijk had kunnen verschaffen. Ze doet dit even wel niet en nu volgt er een scheiding, het- tgeen hij zich zóó aantrekt, dat hij 't huis verlaat, zonder middelen van bestaan rond zwerft en dan als stoker op een passagiers- boot terecht komt. Hier komt hij in aan raking met een koffieplanter op wiens plantage we hem later terugVinden en hij zich verdienstelijk maakt door de eigen dommen van zijn heer tegen een troep ban dieten te verdedigen. Het is een film vol 6ensationeele momenten, vooral tegen het einde. Met de journaals en een teeken filmpje is 't programma, dat we volwas senen aanbevelen, voltooid. Luxor. Dick Powell, Ruby Keeler en Pat O'Brien spelen de hoofdrollen in de leuke film „Een Liefdes-parade", die bovendien uitmunt door 'n uitstekende mis-en-scène. Dick Powell, 'n gewoon soldaat, echter met 'n leuken snuit en keurig in de uniform, verovert het hart van 'n meisje, dat zich met 'n luitenant zal verloven. Daar zit na tuurlijk wat voor hem op, maar terwille van het meisje komt hij er zonder straf af. Zwaarder valt het hem echter, als het meisje hem vertelt, dat zij er heelemaal niets van meende. Als gentleman zou bij zulks ook moeten wetenJaren verloo- pen en de gewoon soldaat is na zijn oplei ding aan de militaire academie officier geworden. Weer treedt zij op zijn levens weg. Hij staat er onverschillig tegenover, totdat zij tenslotte hem toch weer ver overt en weer wordt hij door den officier betrapt. Deze ziet tenslotte in, dat hij niets voor het meisje beteekent en geeft haar op, zoodat het einde zich laat raden. Leuk-ko mische scènes doen zich hierbij voor ën te bewonderen vallen vooral de schitte rende parades, die, door heerlijk-forsche muziek begeleid, veelvuldig worden ge houden. De hoofdfilm voor de pauze brengt Joan Crawford op het witte doek in de film „Vrouwen-Noodlot", een oorlogsfilm, waar de hoofdrol-vertolkster haar liefde voelt uitgaan naar twee mannen. Hierom speelt zich 'n groote strijd af. Als de een tenslotte den strijd opgeeft en haar aan haar jeugdvriend wil laten, komt deze blind uit 'n nachtelijken aanval terug. Op zijn beurt weet de jeugdvriend zich op te offeren. Joan Crawford is in deze film erg zwaar op de hand, waardoor het moei lijk is haar te volgen. SPORT DAMMEN GEZELLIG SAMENZIJN. De tweede competitiewedstrijd die te 's-Gravenhage is gespeeld tegen de Dam club „Sint Raphael" is ook gewonnen door de Damclub G. S. uit Leiden ondanks de Haagsche club versterkt was door de Hóofdklassespeler Scholtes, die toch ook beide puntjes mee naar Leiden liet ne men door den lsten bordspeler van G. S. G. Geerlings. Een prachtprestatie. De wedstrijd is dan ook een 128 overwin ning geworden voor G. S., hoewel de over winning grooter had kunnen zijn omreden uit tijdnood twee partijen gewonnen werd gegeven. A.s. Woensdag speelt G. S. uit tegen D. I. O. Monster. UIT DF. OMGEVING LEIDSCHENDAM R.K. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer J. de Langen hield de R.K. Volksbond alhier haar maandelijksche le denvergadering in het Patronaat. Na opening met het voorgeschreven ge bed, wijdt de voorz. eenige woorden van eerbiedige hulde aan den overleden bis schop en wordt door den geestel. adviseur voor diens zielerust een „Onze Vader" en „Weesgegroet" gebeden. Hierna heet de voorz. allen hartelijk welkom, in het bij zonder den spreker van dezen avond, den heer J. W. v. d. Akker en hoopt, dat deze vergadering goede vruchten moge afwer pen. Door allen wordt staande het strijdlied gezongen, waarna de notulen na enkele op merkingen onveranderd onder dank wor den goedgekeurd. De voorz. deelt mede, dat het jaarfeest zal gevierd worden op 27 en 28 November a.s, en dat a.s. Dinsdag een filmavond zal gegeven worden van Herwonnen Levens kracht, waarop hij alle leden verwacht. De heer v. d. Akker, Centraal Voorzit ter, verkrijgt dan het woord en zet op eminente en duidelijke wijze uiteen zijn onderwerp: „Van Volksgemeenschap naar Staatsalmacht", waarbij spreker een aan dachtig gehoor had en op het einde een dankbaar en luid applaus had te acceptee ren, terwijl enkele vragen duidelijk wer den beantwoord. Door den geestel. adviseur wordt een ingekomen vraag beantwoord, terwijl en kel vragen bij de rondvraag door den voor zitter en den centraal voorzitter werden beantwoord. Tenslotte dankte de voorz. allen voor de opkomst en het welslagen dezer vergade ring en sloot met het voorsgeschreven gebed. K.J M.V, Onder voorzitterschap van den heer Wim Bleijs hield de K.J.M.V. een buitengewone ledenvergadering. Na ope ning met den gebruikelijke groet en een welkomstwoord, zet de voorzitter het doel der vergadering uiteen. Na voorlezing en goedkeuring der notu len, worden enkele ingekomen stukken, om een candidatuur voor bestuur van L. de Koning, voor kennisgeving aangenomen. Volgen enkele mededeelingen o.m. over de oprichtingen van een plaatselijk comité v. nationale inzameling R.K. Jeugdwerkloo- zenzodg. Verzocht wordt zich zoo spoedig mogelijk op te geven voor de diverse wedstrijden. Bij de bestuursverkiezing wordt de heer C Meeuwisse met meerderheid van stem men gekozen; de voorz. feliciteert hem met de benoeming en hoopt in hem een actief lid te mogen begroeten. Bij de rondvraag wordt het punt werk- lozoenzorg even aangeroerd. Tevens komt het verlangen naar voren om over te gaan tot vorming van actiegroepen, speciaal tot het meer intenser verwerken van de stof in vervolg op de inleiding gegeven op de wekelijksche ontwikkelingsavonden. Ge tracht zal worden in samenwerking met de studieclub een dergelijke groep op te rich ten. De voorz. brengt dank voor het streven der leden tot zelfwerkzaamheid, wat bij de rondvraag naar voren kwam en sluit dan, na hiervoor aller medewerking verzocht te hebben, met den gebruikelijken groet. St Josephsgezellen. Zondag Hoogfeest van Christus' Koningschap na de H. Mis van 7 uur na de andere geloovigen alge- meene H. Communie voor de heele manne lijke jeugd, dus ook voor alle gezellen. Te 1.30 en te 7.30 uur ontspanning. Dinsdag te 8 uur Maria-Congregatie waarna ontspanning. Donderdag: Biljart club A.D O. Vrijdag: Allerheiligen, na het Lof bijeenkomst. Zaterdag te 7.30 uur ontspanning. Zondag a.s. feest van Christus' Ko ningschap; na de H. Mis van 7 uur alge- meene H. Communie van de heele manne lijke jeugd, dus ook alle K.J.M.V.'ers. Maandagavond te 8.30 spreekt ir. A. W. Ausems, adjunct-secretaris van den L.T.B. over „Een ander geluid". Dinsdagavond te 8 uur Maria-Congrega tie. Woensdagavond Studieclub. Inleider kap. Drost. WASSENAAR. Verkeersregeling. In de gemeente Wassenaar ten Noorden van het viaduct sluit de Zijdeweg aan den Rijksweg aan met een afweg in Noordelijke en in Zuide lijke richting, welke wegen zijn gescheiden door een driehoekig gazon. Meermalen komt het voor, dat met den plaatselij ken toestand onbekende automo bilisten, vooral die komende uit de rich ting Den Haag, niet weten langs welke zijde van het gazon moet worden gereden, waardoor bij druk verkeer hier ernstige stagnatie kan ontstaan. De A.N.W.B. heeft daarom aan het ge meentebestuur verzocht, daar ter plaatse éénrichtingverkeer te willen voorschrijven en dit te doen aangeven met de daarvoor vastgesteld borden, alsmede de hoeken van het gazon te doen afronden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Woningbouwkwestie. Bij den Raad dezer gemeente iè door den heer G. van Kleef Mzn. te Boskoop een adres ingediend, houdende een beroep tegen het besluit van den Raad, waarbij hem vergunning tot den bouw van 12 woningen aan het Goudsche Rijpad en den Groeneweg werd geweigerd. In hun bijlage tot de raadsagenda ver werpen B. en W. het beroep van den heer van Kleef op grond van art.' 7 der Woning wet, op de verordening van 9 Nov. 1931 en art. 24a der Bouw- en Woningverordening en besluiten het beroep ongegrond te ver klaren. BODEGRAVEN. Personalia. De heer C. Groenendijk behaalde deze week het politie-diploma, hetwelk uitgereikt werd door den R.K. Po litiebond „St. Michael" te Nijmegen. Auto in de sloot. Donderdagamiddag geraakte door onbekende oorzaak een luxe auto in een sloot, gelegen aan de Noord zijde. Deze auto werd des avonds per kraanwagen vervoerd. Bij het optakelen van deze auto kwam een luxe-auto met groote snelheid aangereden, hoewel de aan wezige politie reeds vroegtijdig een sein tot ongeveer 5 Meter van de plaats des on- heids had gegeven. Door de politie werd tegen den snelrijder proces-verbaal opge maakt, eveneens ontving hij een bekeu ring wegens het niet voorzien zijn van een achterlicht. De vijfde anti-rev. zetel. Onze plaats genoot de heer W. Verburgt, controleur dar Crisis Varkens-Centrale is benoemd tot hoofdcontroleur dier Centrale, en zal zich naar wij vernemen te Den Haag vestigen. Al bijzonder onaangenaam treft het feit, dat de heer Verburgt, juist benoemd tot lid van den Raad op den vijfden zetel der A.-R.-fractie, waarvoor zoo moeilijk een gegadigde was te vinden, voor hij zijn taak zal kunnen gaan vervullen, waarschijnlijk reeds uit de gemeente zal zijn vertrokken. En wie wordt dan zijn opvolger? Vermoe delijk zal weer de heer G. Uithol, No. 6 van de lijst, worden aangewezen. Eerste Kamer DE SANCTIEWET. Gisteravond is. de Eerste Kamer bijeen gekomen om in de afdeelingen te onder zoeken het wetsontwerp tot voorbehoud der bevoegdheid tot het nemen van nadere maatregelen ter bevordering van de in ternationale samenwerking tot het voorko men of het beëindigen van vijandelijkhe den. Vanmorgen 11 uur werd het ontwerp in de openbare vergadering aan de orde ge steld. Minister de Graeff beantwoordde mondeling het hedenochtend verschenen eindverslag. Nederland moet zich in Ge- nève niet op den voorgrond stellen. Daar om ook heeft spr. teruggewezen den aan drang van vele zijden op spr. om als voor zitter van de Coördinatie-commissie op te treden. Spr. betoogt, dat de benzine-maat- regelen buiten de Rijnvaartacte staan. De economische schade voor ons land wordt overdreven voorgesteld. Ten aanzien van het verleenen van schadevergoedingen verwijst spr. naar zijn verklaring in de Tweede Kamer. Hef ligt niet in de bedoe ling t.a. daarvan verder te gaan dan de Coördinatie-commissie. Te Genève wordt t.a.v. de sancties ten behoeve der leden een permanent adviesbureau gesticht. De strafbepalingen mogen niet vervlakt wor den. De heer v.Embden (V. D.) brengt hul de aan het optreden van den minister te Genève. Spr. is tegen uitstel van economi sche sancties tegen Italië, dat voortdurend gespeculeerd heeft op de zwakte van den Volkenbond. De heer Knottenbelt (V.B.) betoogt dat de Volkenbondmachinerie traag bleek te werken en zwakke mogendheden voor bewapening hebben te zorgen om niet da delijk onder den voet te worden geloopen, Spr. is verheugd over de verklaring van den minister dat Nederland bij de toepas sing der sancties niet vooraan zal gaan. De heer de Savornin Lohman C.H.) zegt, dat dit wetsontwerp wordt be- heerscht door de leuze: een man, een man, een woord, een woord. De Volkenbond moet optreden, anders kan hij wel opdoe ken, maar de uiterste omzichtigheid is ge boden. Nederland moet niet den indruk vestigen haantje de voorste te willen zijn. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Theresia Agnes Maria d. v. N Ph. v. Leeuwen en J. W. Smit. Titia Aukje Johanna Marie d. v. L. D. Bron- gersma en M. Sanders. Olga, d. v. C. J. Piena en F. H. W. Klinkenberg. Maria Alida d. v. M. Ringelberg en M. H. Kats- burg. Kars z v. J. v. d. Stouwe en A. C. de Vries. Tilda Pieternella d. v. J. H v. Heijs en C. Pruimboom. Nicolaas Arnoldus z. v. J. N. Beekvelt en A. de Vries. Friedrich Gustaf z. v. A. den He ij er en A. A. A. Spilker. Carla Heli d. v. S. Stiner en P. A. E. Schumacher. Dirk Cornelis z. v. Schoneveld en C. J. v. Barneveld. Susanna Elizabeth Frangoise d v. B. J. v. Linden v. d. Heuvel en J. de Jonge. Pieter Johannes z. v. P. J. Mens en M. M. J. Raumann. Ondertrouwd: P. Smittenaar jm. en F. v. Rooijen jd.. B. Hoek jm. 23 j. en P. C. Damsteeg jd. 25 j. Overleden: M. BerdardAlders vr. 51 j. D. M. de Nijs dr. 68 j. M. P. W. Vrijenhoekv. Weelden vr. 60 j. J. v. d. Gugten m. 57 j. TELEGRAMMEN HET ABESSIJNSCHE CONFLICT. Munitie van Ras Seyoem buit gemaakt? LONDEN, 25 October. (A.N.P.) De cor respondent van „Daily Telegraph" bij het Italiaansche leger seint, dat de Italianen een munitievoorraad van drie maanden hebben buit gemaakt op de legerafdeeling van Ras Seyoem. I GRAAF VINCI VERLAAT ADDIS ABEBA. ADDIS ABEBA, 26 October (A.N.P.De Italiaansche gezant graaf Vinci is heden ochtend te half 10 in een speciale wagen, die aan de gewone trein werd gekoppeld, uit Addis Abeba vertrokken. Het vertrek geschiedde onopvallend. De laatste Itali aansche handelsvertegenwoordigers zullen te Modjo in den trein komen. In diploma tieke kringen alhier meent men, dat de kalmte, die op het oogenblik aan alle fron ten bestaat, een stilte voor den storm is. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 Oct. Groentenveiling. Andijvie 0.501.40, kroten 0.901.00, kom kommers 4.005.90, bloemkool I 3.7014, idem II 1.507.90, witte kool 5.008.70, roode kool 2.7014.40, savoye kool 6.40 15.50, groene kool 1.606.40, Chinakool 6.206.40, pieterselie 0.301.40, prei 0.80 2.30, radijs 0.90, kropsalade 0.504.60, selderie 0.303.20, bleekselderie 17.00 21.00, knolselderie 1.402.90, wortelen 3.907.80, alles per 100 stuks; kroten 1.90 4.00, idem gekookt 4.007.00, snijboonen 17.0031.00, stokboonen 15.0047.00, pronk boonen 6.00, stamboonen 11.0044.00, wit loof 6.0023.00, boerenkool 2.007.00, pos telein 4.0015.00, spinazie 5.0020.00, to maten A 3.0010.20, idem B 3.0013.40, idem C 3.006.20, idem CC 2.004.00, uien 1.003.10, wortelen 2.406.60, spruiten I 8.0016.00, idem II 1.508.70, andijvie Wij weten, dat „De Leidsche Courant" in zeer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend is, dien men ongaarne zou missen. En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend, hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden verpleegd, iederen dag een exemplaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van den patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantooi gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V. Dc Leidsche Courant BISCOPEN. JggJ&gg Trianon: Goedgekeurd. Lido: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Roxy: Goedgekeurd Voor volwassenen. 2.005.00, nero 2.00—'12.00, alles per 100 Kilo. 21—26 Oct. Turf. Lange turf per 1000 stuks 7.008.00. Geen aanvoer. 26 Oct. Boter. Prima fabrieksboter 1.61, prima boerenboter 1.551.70, per Kg. Aanvoer 550 K.G. Handel kalm. ALPHEN a. d. RIJN, 25 Oct. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie f 815.20, snijboonen f 2526, postelein f 56, spruit- kool I f 7.3014.20, kroten f 4, uien f 2.00 2.40, per 100 bos: radijs f 2.70, selderie f 0.40—1.80, peen f 4.30—6.70, kroten f 1.20 2.30, andijvie f 0.501.40, per 100 stuks: kropsla f 11.60 bloemkool I f 811, idem II f 27, savoijekool f 4.108.30, roodekool f 2.007.30, wittekool f 2.603.70, meloe nen f4. Eierenveiling. Aanvoer 800 stuks, kip peneieren f 5.005.50 en eendeneieren f 3.20 3.30 per 100 stuks. BOSKOOP, 25 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1015 cent, Marcel Rouyer 816 cent, Hadley 2550 cent, Claudius Pernet 2540 cent, Columbia 1018 cent, Butterfly 15 25 cent, Rosalandia 1530 cent, Florex 15 30 cent, Phoebe 1525 cent, Wendland 5080 cent, Edith Helen 4060 cent, Aug. Noack 1018 cent, Else Poulsen 2035 cent, Gloria Mundi 2035 cent, Steward 30—50 cent, Paul Grampel 2035 cent, Pechtold 2040 cent, Ingar Ohlson 3045 cent, Briarcliff 1530 cent, Kraus 2540 cent, grootbloemig 60100 cent, idem tros 1050 cent, Physalis Franchetti 1015 cent, Gerbera 1217 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.201.50, Pernettia 3050 cent Eikenblad 811 cent, Gynerium 40 cent. DEN HAAG. 25 Oct.. Fruitveiling. Appelen: Armgaardzoet 58 ct., Campagne- zoet 2.507, Benderzoet 4.508.50; Rijn- zoet 35 ct., zoete Pippeling ƒ2.506.50, Pr. Noble 510 ct., Present of England 78 ct., Schrijvers ƒ2.505.Goureinet 315 ct., Ster 3.5014.Fr. Bellefleur 410 ct., Eng. id. 56 ct., Citroen id. 3.306.50, Roodjes 57 ct., Gron. Kroon 414 ct., Han.mans 38 ctae Wijnzuur 5 6 ct., Ossekoppen 56 ct., Jasappel 4.50 5.50, Ribbelings 47 ct., Graauwtjes 3 7 ct.„ Glorie v. Holland 66.50. Deul- 4.505.Notarisappel 78 ct. Peren: Leghipont 1423. K. Alexander 3.507.50, Curépeer 34.50, IJsbouten 69 Nouveau Poiteau 49; Jodenpeer 47.50; William Duchesse 12W18; Duchesse d'An- goulin 67; Consiller dé la cour 1012; Beurré Clairgeau 1122; Bergamot 2.50— 5.50; St. Remis 56; Herfstmaagpeer 6 6.50; Soldat Laboureur 67; Emil d'Heyst 713; Zw. Wijnpeer 6,508.00. Alle prijzen per 100 kg. ROELOFARENDSVEEN, 25 Oct. Groen tenveiling. Druiven 710 cent per pond. Tomaten A 4575 cent, tomaten B 6590 cent, tomaten C 3840 cent per bak van 25 pond, sla f 0.503.90 per 100 krop, kassnij- boonen f 1.952.35, idem stek f 1.351.65 per 10 kg. TER AAR, 25 Oct. Centrale Veiling. Kassnijboonen f 1.90—2.70, kasstek f 1.00 1.90, witte pronkers 30—85 cent, spinazie 2252 cent, postelein 7 cent, uien f 1.70 2.00, peen 56 cent, breekpeen f 1.70, sla f 0.503.70, vellen 1225 cent, andijvie 10 —22 cent, bloemkool 1.5—12 cent, natuur- tomaten f 1.10, kas-tomaten f 1.50—2.60, druiven per pond 11 cent, wittekool f 4.90, groene savoyekool f 2.604.20, savoyekool f 4.0012.30, Chineesche kool f 1.70, roode kool f 5.108.60, prei f 5.00, boerenkool 31 cent. KATWIJK AAN DEN RUN, 25 October. Groentenveiling. Bloemkool f 9.8018.00; idem II f 2.70—7.60; Roode kool f 11.50— 12.10; Gele kool f 11.6014.80; Groene kool f 3.70—5.40; Bospeen f 5.807.90; Andij vie f 0.601.70 per 100 stuks; Eigenhei mers f 2.00—3.60; Drielingen f 1.20—1.60; Uien f 1.90—2.60; Peen f 5.00—7.50; Kro ten f 2.50—3.20 per 100 Kg. ZEVENHOVEN, 24 October. Eierenvei ling. Aantal eieren 1108 stuks. Kippeneie ren f 4.805.55; kuikeneieren f 3.804.50; eendeieren f é.40; konijnen f 0.700.90 per stuk; druiven f 0.180.25 per kilo. VINKEVEEN, 25 October. Groenten veiling. Spercieboonen 30—42 ct.; Snyboo- nen I soort 2026 ct.; idem H soort 11—19 ct.; Spekboonen 27 ct. per Kg; Tomaten 14 ct. per pond; Bloemkool 28 ct. per stuk; Kropsla 515 ct. per 10 krop; Spina zie 6—11 ct.; Postelein 69 ct. per Kg; Bleekselderij 2—9 ct. per struik; Peen 2— 12 ct. per bos; Roode kool 411 ct. per stuk; Witlof 10—20 ct. per Kg; Andijvie 520 ct. per 14 stronk. WISSELNOTEERÏNGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 30 Londen 7.20 New York1.473/g Parijs 9.71 Brussel 24.801/2 Zwitserland 47.85 Milaan 11.95 Madrid 20.14 Oslo36.40 Kopenhagen32.35 Stockholm 37.35 Praag6.11 Weenen Boedapest Prol. 4 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3