NIEUWS ZATERDAG 26 OCTOBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BUD PAG. 2 STADS HOE WORDT HET WEER BENIGE KEGENKANS. DE BILT SEINT: Meest matige, later wellicht toenemende Noordelijke tot Westelijke of Zuid-Weste lijke wind, half tot zwaar bewolkt of be trokken. Aanvankelijk weinig of geen later eenige kans op regen. Zachter. Hoogste barometerst.: 774.3 te Vardö. Laagste barometerst.: 730.8 te Seydisfjord. Het gebied van hooge luchtdruk in het Zuid-Westen pam nog in beteekenis toe en breidde zich over geheel Zuid-Europa uit Op IJsland begon de luchtdruk gistermid dag snel te dalen. In het Oosten van ons land daalde de barometer in 12 uur 8 m.m. Het vermeerderende luchtdruk verval van Zuid naar Noord heeft een versterking der strooming uit het Westen tengevolge, be noorden den 55sten breedegraad, die lucht- massa's van hooge temperatuur aanbrengt, waardoor de nacht minder koud zal worden. De hooge druk in Scandinavië begint zich terug te trekken. De depressie in het Oost zeegebied vult geleidelijk op, doch onder houdt de strooming van vochtige en koude lucht over Duitschland, die dc middelge bergten nog in wolken gehuld houdt en al daar aanhoudende sneeuwval veroorzaakt met voortdurende kans op ijsafzetting op de vliegtuigen. De koude luchtstroom ver oorzaakt ook lage temperaturen op de hoo ge stations in de Alpen. Ten Zuiden van de Alpen is het mooie weer teruggekeerd. In onze omgeving is aanvankelijk op mooi herfstweer te rekenen met later toenemen de bewolking en eenige kans op regen. LUCHTTEMPERATUUR. 9.0 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Zaterdagnamiddag 5.15 uur tot Zondagmorgen 6.14 uur; van Zondagnamid dag 5.13 uur tot Maandagochtend 6.16 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Zondag 27 October v.m. 2.19 uur en nam. 2.34 uur, op Maandag 28 October v.m. 2.50 en nam. 3.05 uur. ONEERLIJKE BOEKHOUDER. Het Amsterdamsch Gerechtshof zette vandaag na een interlocutoir arrest het ge tuigenverhoor voort in de strafzaak tegen den ex-hoofdboekhouder van een groot mode-magazijn te A'dam, die ervan wordt verdacht omvangrijke malversaties te heb ben gepleegd tot een totaal bedrag van 60.000 a 70.000. De procureur-generaal persisteert bij zijn reeds genomen requisitoir en eischt verd.'s veroordeeling tot 2 1/2 jaar gevan genisstraf. Mr. Müller Massis, de verdediger, legde den nadruk op het feit, dat verd. volhoudt, dat hij het geld niet heeft weggenomen en dringt aan op een nader deskundig onder zoek. Het Hof zal op 9 Nov. arrest wijzen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen rechtsgeleerdheid mej. S. C. E. Linden, Den Haag, de heeren Tj. Halbertsma, Rotterdam, F. H. Neissingh, Leiden en E. F. M. van Voorst tot-Voorst Den Haag; candidaatsexamen klassieke letteren de heer H. W. van Pesek, Den Haag; -candidaatsexamen Ned. Letteren mej. A. L. Schelling, Rotterdam. Geslaagd voor het examen van apothe kers-assistent mej. J. A. de Zwaan, Delft. DE ZOMERPOSTZEGELS. Bruto-opbrengst van 87.000 gulden. Blijkens de voorloopige cijfers zijn van de zomerpostzegels de volgende aantallen verkocht: 1J^ cent (verkoopprijs 3 cent) 743.738 stuks; 5 cent (verk.pr. 8 cent) 636.622 stuks; 6 cent (verk.pr. 10 cent) 1.076.356 stuks en 12 yt cent (verk.pr. 16 cent) 396.050 stuks. De bruto-opbrengst boven de fr ankeer waarde bedraagt rond 87.000. CHRISTUS-KONING-HERDENKING. Nogmaals deelen wy mede, dat geen toegangsbewijzen gereserveerd kunnen worden. Deze zijn verkrijgbaar op de zeer bekende adressen. De plaatsbespreking heeft plaats Zondag 27 Oct. a.s. in de Vestibule van de Stads gehoorzaal van 112 uur. ST. JOSEPH S GEZELLENVEREEN. Gaarne voldoen wij aan het verzoek van „Kath. Leiden" om al onze leden aan te sporen tot bijwoning van de Christus-Ko- ning-viering, a.s. Maandagavond in de Stadszaal. Gehuwden en Gezellen V en toegangsbewijzen (tevens programme, be komen in het Gezellenhuis k 25 cent. Wij vertrouwen op aller medewerking. In verband met het bovenstaande zal a.s. Maandagavond de zaal gesloten zijn. kjr.O.-AVOND. Wie kent de KJl.O^Boys niet? De KJt.O.-Boys onder leiding van Piet Lustenhouwer. De KJt.O.-Boys met hun jazzmuziek. De K.R.O.-Boys met hun jolige liedjes! De K.R.O.-Boys met hun Schlagers! De K.R.O.-Boys met hun solo-nummers! De K.R.O.-Boys met hun potpourri's! Gjj kent ze allen en hoorde ze voor onze K.R.O.-microfoon. Maar hebt gij onze Boys al zien spelen? Zoudt gij ze niet nogeens willen zien en hooren? Komt dan 6 November ajj. naar de Stads gehoorzaal. Want dan concerteeren de K.R.O.-Boys. Dat belooft een avond vol jolijt en ple zier, vol muzikaal genot. Haast u daarom uzelf en uw kennissen van een goede plaats te verzekeren. Kaarten zijn, zooals reeds geannonceerd, verkrijgbaar bij: Fa. J. N. Geijer, Fa. Wed. Huibers en te Oegstgeest, bijl J. G. Schrij vers. Plaatsbespreken Zondag a_s, aan de Stadsgehoorzaal van 12 tot 2 uur, waar ook nog kaarten verkrijgbaar zullen zijn. LEIDEN GAAT OLIEBOLLEN ETEN Op een algemeenen kinderdag. Uit de vereenigingen van alle gezindten in onze stad, die de belangen behartigen van voogdij-, wees- of in eenig opzicht verwaarloosde kinderen, heeft zich een comité gevormd, dat zich ten doel stelt het houden van een algemeenen kinderdag in het midden van de maand November. De subsidies voor het werk dat door deze vereenigingen wordt verricht, zijn in de laatste jaren belangrijk ingekort, zoodat de besturen allen met geldgebrek worste len en de inkomsten noodig dienen aan gevuld te worden, wil het werk er niet ernstig onder lijden. Daarom heeft men besloten tot het hou den van dezen kinderdag, waarvan de datum door verschillende omstandigheden nog niet definitief kan worden vastgesteld, maar waarvoor de plannen overigens zoo goed als in kannen en kruiken zijn. Er zal op dezen dag allereerst in de mor genuren een Collecte langs de huizen wor den gehouden en daarmee hoopt men reeds een flink bedrag binnen te krijgen, maar daarnaast wordt een grootsche oliebollen- verkoop georganiseerd, die zoodanig is op gezet dat geen enkele Leidenaar aan het consumeeren van oliebollen op dien dag zal kunnen ontkomen. In de stad zullen op 14 plaatsen olie bollenkraampjes worden ingericht als cen traalpunt voor den oliebollenverkoop in de verschillende wijken van de stad. Aan die tenten kan men dus niet alleen olie bollen eten, maar van die tenten uit zul len jongens met bakfietsen en meisjes met bladen en manden vol oliebollen de stad intrekken om huis aan huis het oud-Hol- landsche banket aan den man te brengen. Geen huisje zal vergeten worden en op de drukke punten zullen natuurlijk ook de meisjes zich tusschen het publiek bege ven om hun heerlijke waar voor direct ge bruik aan te prijzen. De ingrediënten voor de aanmaak van de bollen zijn reeds toegezegd, de inrich tingen die voor het bakken zullen zorgen, zijn reeds gevonden en in een gisteravond in het Huiszittenhuis onder voorzitter schap van den heer Kluitman gehouden bijeenkomst is ruimschoots medewerking van verkoopsters en verkoopers toegezegd. Aan de organisatie zal dan ook niets mankeeren. Er zullen zelfs vrachtauto's met muziek worden gecharterd om den verkoop te amuseeren. Aan niemand zal de kinderdag ongemerkt voorbij gaan. Het gaat er nu nog alleen maar om dat de Lei- denaars en Oegstgeestenaars, want ook deze plaats is in het plan begrepen, op dien dag ook inderdaad oliebollen koopen en eten. Men krijgt twee heerlijke geurige netjes verpakte oliebollen voor den mini mumprijs van 10 cent, zoodat iedereen mee kan doen. 's Morgens bij de koffie, 's mid dags bij de thee, bij het middagmaal en bij het brood-eten neemt men een lekkere olie bol. Zoo hoopt het comité tenminste 50.000 oliebollen aan den man te brengen en we zullen ons als Leidenaars met z*n zeven tigduizenden (ongerekend de Oegstgeeste naars) moeten schamen als die aan den avond van den dag niet schoon op zijn. De definitieve datum van den oliebollen dag hopen wij zeer binnenkort te kunnen melden. BEGRAFENIS MEJ. M. DE GRAAF. Hedenmorgen te half twaalf had op de begraafplaats aan de Zijlpoort in allen eenvoud de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen mej. M. A. C. P. de Graaf, in leven oud-leerares aan de Muziekschool van de Maatschappij voor Toonkunst alhier. Een kleine schare belangstellenden ver gezelde het stoffelijk overschot op dezen laatsten tocht.- Behalve naaste familieleden, vrienden en bekenden merkten we o.m. op de heeren G. W. Groen, secretaris van de Mij. voor Toonkunst en Richard Boer, directeur der Muziekschool. De liturgische plechtigheden, de absoute en de teraardebstelling, werden verricht door den weleerw. pater W. ten Brink. Na de droeve plechtigheid dankte de heer A. van der Neut voor de betoonde belang stelling en deelneming. AUTOMATISCHE VERKEERSREGELING Kruispunt Gljselaarsbank. In verband met berichten in verschillen de bladen inzake de vervanging van den verkeersagent op het kruispunt bij de Gy- selaarsbanik door automatische verkeers regeling, deelt de Commissaris van Politie mede, dat deze vervanging in overweging is, waartoe met een tweetal firma's bespre kingen zyn geopend. Het bericht, dat het aanbrengen der automatische verkeersre geling reeds een feit was, kan derhalve op zijn minst zeer voorbarig geacht worden. Stille Armen der Vincentiusvereeniging. Sedert de laatste opgave ontvingen wij in een brief aan huis: G. ƒ1.00 en van een vaste klant weldoener, aan huis gebracht f 5.00 Hartelijk dank en God zegene U! Maar.... tegenover die twee goede menschen staan er nu tientallen, die het o, zoo brood noodig hebben. Zouden er nu niet een paar honderd tallen kunnen besluiten om ons potje voor Stille Armen eens flink te spekken, opdat wij in zeer dringende behoeften van schier vele armen zouden kunnen voorzien? Giro 71164 JAC. CREYGHTON, Rijnsburgerweg 149. Pres. bijz. raad der St. Vincentiusvereeniging. Handelsregister EL v. K. Wijzigingen: 1155. (N.V. „De Leid- sche Courant", Dagblad voor Leiden en Omstreken. Leiden, Papengraoht 3234. N Ged. Comm.: Th. M. W. Bergers, Lei den. 1034. Firma I. Zandvoort's Slagerijen. Leiden, Oude Vest 55: Vest. fil.: Alphen aan den Rijn, Prins Hendrikstraat 29, d.d. 17 Oc tober 1935. 6636. C. Zirkzee. Leiden, Nieuwe Rijn 6. Sirarenmagazijn en lotenkantoor. Wijz. handelsn. in: Sigarenmagazijn „Medan" v.h. C. Zirkzee. Nieuweinschr ij vingen: 6668. Pa- pendrecht Zonen N.V.. Sassenheim, Oude Haven 13. Kweeken van en handel in bloembollen enz. Dir.: G. Papendrecht, Sassenheim. Comm.: J. J. van den Bosch, Sassenheim. Maatsch. kap.: 10.000, waar van geplaatst en gestort 2000. 6667. W. I. C. A. (f.) Leiden, Haarlem merstraat 112. Hoofdz.: Oosterbeek, Pieter- bergsoheweg 36. Winkel in consumptie-ar tikelen. Geveilde perceelen Ten overstaan van Notaris mr. H. M. A. Coebergh te Leiden: huis met tuin Da Costastraat 48, in bod 2275, kooper de heer J. J. de Cler qq te Leiden voor 2600; huis en erf Oude Vest 155, in bod ƒ2050; kooper de heer N. J. Moonen qq te Leiden voor 28.00. Huis en erf Langegracht 28 is niet gegund. K. J. C.-AFDEELING ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag 9 uur Morgengebed waarna de H. Mis. Ontbijt. 10.15 uur Bibliotheek. 6 uur Lof; ontspanning als gewoon. Maandag 6.30 uur Sloydclub L 8 uur Handteekenen. 8.15 uur Ontwikkelingsclub. Woensdag 6.30 uur zangclub, 7.30 uur Lof. Donderdag -5.30 uur Adspirantenban I. Vrijdag. Allerheiligen 9 uur morgenge bed waarna de H. Mis. 6.30 uur Sloydclub IL 7.30 Tooneelclub A. Zaterdag 2 uur vak teek en en. Zaterdag 8 uur ontspanning oudste afd. MUZIEK LEIDSCHE KUNSTKRING Frederic Lamond De Kunstkring begon het elfde vereeni- gingsjaar op buitengewoon gelukkige wijze. Frederic Lamond gaf het eerste concert, met vóór de pauze uitsluitend Beethoven, na de pauze Chopin, en Ljszt. Al heel wat jaren is Lamond de gelief de persoonlijkheid van het concertpodium. In 1868 werd hij te Glasgow geboren en als merkwaardigheid zij vermeld, dat hij een van de laatste éléves van Liszt is ge weest. Eigenlijk kan men volstaan met te zeg gen: 't is prachtig zooals hij speelt. Zijn spel nader beschouwende, komt men tot de overtuiging, dat zijn visie ongemeen grootsch is, stoer; magistraal zijn aanvoe ling; heel zijn vertolking is karakter. Daar om is zyn Beethoven-interpretatie zoo per soonlijk en geniaal. Een sterk op den voor grond tredende eigenschap is de wijsgee- rige afgesloténheid en onwrikbaren wil. Suggestief is zijn meerderheid. Wat on weerstaanbaar inwerkt op den toehoorder is, dat hij niet loslaat. Zijn aanslag is al niet minder persoonlijk dan zijn opvat ting, Vastberaden zeker en uitbundig mach tig klinkt de bas op, streelend kan de rech terhand den diskant aanroeren. Maar hoe fluweel teer ook, de ontroering is nog één en al karakter, geen aarzelen, noch tech nisch, noch geestelijk. Om al deze redenen is zijn Beethoven-vertolking zeer origineel, en geprononceerd, omsloten en vergeeste lijkt, Zijn muzikale mentaliteit vinden wij dan ook in zijn Beethoven-vertolkingen: de 32 variationen, sonate C dur op 53 (Waldstein sonate), Bondo g dur op, 51 en sonate es dür op. 31, het meest volkomen, 't Is alsof om Lamond's diep-innerlijk een muur is opgebouwd. De Chopin-vertolking deed ons anders aan dan van anderen. Méér philosophisch, méér klaar, minder poëtisch. Hij speelde voor ons 2 préludes, Berceuse, de ges dur valse. In de Berceuse trof ons een char- meerende teerheid, de des dur prélude ge noot een sensitieve vrijheid. De es dur pré lude klonk haast te nadrukkelijk. In de valse een gevoelig rubato, détail klaarheid maar voor alles geest. Als slot had hij zich een -viertal van Liszt's befaamde klavierwerken uitgekozen „Caprice e dur", Etude „La Campanella", de „des dur étude de concert" en de con cert étude „Donde des Lutins", 't Is won derlijk met hoeveel ornamentiek, als een echte romantieker hij deze veeleischende klavierwerken heeft omhangen, 't Was gTandioos, Nauwelijks heeft hij zijn instru ment met de hand aangeraakt, of hij is verdiept in eigen ontroerd innerlijk we zen. De toehoorder komt tot hem, niet hij tot den toehoorder. Telkens weer wordt men geëmotioneerd door zijn visie en dwingende macht, maar 't allermeeste in Beethoven's beide sonates en hoewel ons in Chopin ook vegl schoons werd geschon ken, voerde hij Liszt herlevend tot ons te rug in grandioos expansief en individueel klavierspel. Er was opvallend veel applaus, telkens weer. 't Werd een ware ovatie. Een groot talrijk publiek heeft den kun stenaar dankbaar gehuldigd, J, K, TOONEEL. De Comedie van het Geluk. - De Amsterdamsche tooneelvereeni- ging. De Kon. Ver. „Litteris Sacrum" heeft haar 80-jarig bestaan op andere dan de traditioneele wijze willen vieren en zoo doende luidt van Dalsum met zijn Amster damsche Tooneelvereeniging dit jubi leum in. Het beroepstooneel zal zich in dit feest- seizoen meten met het dilettanten-spel van Litteris zelf. Toch een tooneelwedstrijd? In zekeren zin, ja, maar niet als zoodanig bedoeld, zonder prijzen en alleen met het publiek als jury. Het eerste woord was gisteren (en is vandaag) aan het beroepstooneel met het merkwaardige Russische spel, dat van Dalsum eenige jaren geleden ten tooneele voerde; „de Comedie van het Geluk". Een bonte mengeling van schijn en wer kelijkheid, vol flakkerende nuanceeringen en een tikje philosophisch. Zoo is dit spel, dat heel wat andere na men ook zou kunnen hebben. Bijvoorbeeld „Het geluk van de comedie", waardoor de menschen leeren, dat men slechts 'n illusie moet koesteren om gelukkig te zijn, of „Als tooneelspelers spelen", echt spelen in 't le ven, in het pension van Mar ja Jakoleva met het doel om wat pessimisten aan hun pessimisme te ontrukken. „De Schaker" zou het kunnen heeten en dat is dan Dr. Fregoli, die in het eerste bedrijf, eerst als waarzegster en dan als schouwburgdirec teur de stukken uitzoekt die hij, wederom als acteurs en actrices, noodig heeft voor zijn spel in het werkelijke leven. Want in het pension van Mar ja Jakow- leva zijn drie menschen, die meenen bij het leven in discrediet te zijn geraakt, die stiefmoederlijk bedeeld en te kort gekomen zijn. In zijn functie als waarzegster heeft Dr. Fregoli den stand van zaken leeren kennen en nu gaat hij die menschen ge ven wat zij tekort gekomen zijn. De twee acteurs en de actrice, die hij uitzoekt moe ten in dat pension, waar die on gelukkigen te samen zijn, hun rol gaan spelen. De eer ste komiek van den schouwburg zal er een dokter spelen die moppen tapt en een oude verzuurde onderwijzeres nog laat wat lief de moet bezorgen. De jeune premier van de troep moet een verwelkend meisje wat leven blazen in het verdorde hart, dat door niemand bemind wordt en de eerste actrice krijgt den ex-zelfmoordenaar op te knappen. Zoo fitsen in dat pension twee bedrijven lang schijn en werkelijkheid langs en door elkander. Die menschen le ven op, maar de draden, die de tooneelspe lers in handen houden, raken verward. Want na het spel, dat zij weten te spelen als ware tooneelspelers eerst, wordt het spel ernst. Niet zoo dat de jeune premier verliefd zou worden op het magere, ver lepte kind, dat opbloeien gaat of de eerste actrice op den zelfmoordenaar-student, neen, die twee, de jeune premier en de ac trice, die getrouwd maar van elkander vervreemd zijn, zien op eens het onder scheid niet meer tusschen spel en ernst. Zij.hebben in die verdoolde zielen de ernst gezien en die ernst, uitgroeiend iri weder- zijdsche jalouzie brengt hen terug tot elkaar. Zoo wisselen schijn en werkelijkheid zich af, flitsend en hevig en het is Dr. Fregoli, die alles ensceneert, die aan de touwen trekt in dit marionettentheater en die mede door zijn drie vrouwen - AGENDA LEIDEN. Maandag, Kath. Graf. Bond. Bijeenkomst machinezetters, 8.15 uur, Bondsge- bouw, Steenschuur. Woensdag. Eerste ontwikkelingsavond d. leden R.K. Volksbond, 8 uur, Bondsgebouw. Spreker Pater v. d. Snoek O.F.M. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen'door de doktoren: Jasperse, Kortmann, Meyboom en Ver- brugge. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dokter Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 October as. waar genomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, Telef. 136; a. J. Donk, Doe- zastraat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. zich tenslotte ontmaskert alseen clown. Dat wil zeggen aan allen, dat het leven schijn is, een illusie, waarop wij leven. Voor ons is dit niet de bevredigen de oplossing. Want hier sluit zich het doek op het oogenblik, dat die menschen even vervuld zijn van een illusie, maar straks komt weer de werkelijkheid en dan is het doek gesloten. Dan zou Dr. Fregoli dit spel weer opnieuw moeten opvoeren van voren af aan. En nooit zal hij vinden de werkelijkheid, die de schrijver ook niet vinden kon. Bevredigend dus niet naar den inhoud, maar den schijn levend en bewegend, flitsend als een onweer in de werkelijke natuur. Van Dalsum heeft als Dr. Fregoli en als regisseur waarlijk iets groots tot stand gebracht. Van de medespelenden noemen wij voorts: de prachtige creatie van de verwelkte Lydia-zonder-liefde van Charlotte Kohier, de eerste actrice Willy Haak, die vooral als meisje-van-het-land iets prachtigs gaf, de ambtenaar van W. van Warmelo, de dame met het hondje van Sara Heyblom en zooveel anderen als Ben Rooyaards, Ph. la Chapelle enz., die van dit stuk een gebeurtenis hebben gemaakt. De volle schouwburg, die in den aan vang door den voorzitter van Litteris al lervriendelijkst was begroet, toonde zich dan ook opgetogen met zeer veel applaus. En men kan L. S. voor de gebeurtenis sen op dezen schoonen avond dankbaar zijn. BIOSCOPEN. Lido. Lido brengt deze week „David Copper- feild", den held uit het overbekende werk van Charles Dickens. Wie het boek, het lievelingswerk van den onnavolgbaren En- gelschen verteller uit de vorige eeuw, ge lezen heeft, vindt op deze film de gelief de personages terug, welke het scheppend genie van Dickens op het papier heeft doen leven. Zij stappen uit de verbeelding van den lezer op het witte doek en vormen daar misschien van het fantasiebeeld ietwat afwijkende, maar in elk geval aan vaardbare en levende gestalte sprekende zooals Dickens hun te spreken gaf en ge barende volgens het oude maar nog altijd onovertroffen verhaal. Daar is vooreerst David zelf, de ietwat al te brave jonge ling, eoht als een Engelsch jochie, met zijn zwakke moeder, die hevig verschrikte bij de eerste kennismaking met tante Betsy Trotwood, Tante Betsy is het, op en top, evenals meneer Dick, die steeds last had met het hoofd van koning Karei. En na tuurlijk is er meneer Micamber, met zijn zwier en zijn hoogen hoed, met zijn das en boord; een der best geslaagde typen van de film. Men vindt er de oude meid Peg- gotty terug en Barkis, die later nog met het getij van wal gestoken is naar de eeuwigheid; en het wat al te idyllische huis je van baas Peggotty met Ham en Emily en juffrouw G-eummidge, die als maar aan den „oude" zat te denken. Daar de film natuurlijk niet alles kon uitbeelden zijn groote stukken van het verhaal weggelaten zooals bijv. de sterk aangrijpende periode van Davids opsluiting in de kostschool. Daar maakte hij kennis met Steerforth, die later zoo'n treurige rol zou spelen met het eenvoudige visschersmeisje Emily. Steer forth werd er daarom op de film een beetje met de haren bijgesleept, om de groote scène van de schipbreuk, die aan S teer - fort en Ham het leven kostte, niet te mis sen. Een prachtige typeering werd ook ge geven door Uriah Heep, de verraderlijke „nederige" indringer, bij notaris Wickfield met zijn dochtertje Agnes, welke laatste op het einde van het verhaal gelukkig de plaats van het vroeg gestorven „kindvrouw tje" Dora Spenlow heeft ingenomen. Eenige minder op den voorgrond tredende perso nen komen op de film niet voor, maar de voornaamste staan er te voeten uit en doen het verhaal in groote trekken herleven. Een boek verfilmen is moeilijk, maar hier heeft de Dickens-liefhebber genoeg aan de uitbeelding der figuren, die zooals gezegd overal aanvaardbaar, hier en daar zelfs buitengewoon geslaagd zijn. Voor de pauze gaan éen paar komiscfie films, o.a. een van Stan Laurel en Olivier Hardy, die natuurlijk de noodige malLig- heden uithalen. Met een gekleurde teeken film en actualiteiten-revue vormt het ge heel een programma, dat trekken zal. Trianon. Van ouderlijk standpunt bekeken, be hoeft men er werkelijk niet naar te ver langen een kind te hebben als Shirley Temple hoe aardig en lief dit poppetje CHRISTUS KONING HERDENKING STADSGEHOORZAAL MAANDAG 28 october 8,30 PRECIES. PLA ATSBESPREKIN G ZONDAG 27 October van 11-2 uur in de Vestibule van de Stads-Gehoorzaal. RECHTZAKEN

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2