UIT DE OMGEVING ZATERDAG 26 OCTOBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 „Theorie en Parktijk". Gisteren is de damclub T. en P. aan den jaarlijkschen Bode va-wedstrijd begonnen, waaraan mooie prijzen zijn verbonden. De wedstrijd duurt 10 ronden en de eerste, welke nu verspeeld is, bracht al direct de noodige verrassingen. Hier volgen de uit- J slagen: H. v. d. HeydenI. Ju 0—2 C. v. d. HeydenJ. H. Wegman 02 J. J. BekkerA. v. d. Reyden 02 C. v. TongerenA. G. de Jeu 02 Th. BartenJ. Verbiest 20 J. GijsmanM. J. Moerkens 11 S. WillemsW. v. Tongeren 20 W. VerboomFr. Mulder afgebr. P. OudehandA. Buurman 20 K. Smit—regl. 2—0 In de 2e ronde spelen nu de spelers met 2 punten, door loting tegen elkaar, even zoo diegene met 1 en 0 punten. Het bestuur wijst erop, dat strikt aan het reglement wordt gehouden en dus niet opkomen een 0 beteekent. HOCKEY NEDERLANDSCHE HOCKEYBONO Wedsfcrijdprogramma voor a.s. Zondag Dames. Ie klas West: H.H.Y.C.Amsterdam; Gooi—H.D.M.; Rood Wit—H.O.C. Overgangsklasse: B.D.H.C. II H.V.V.; HurleyKieviten; LeidenHilver sum. 3e klas B.: H.B.S.—Rood Wit III; HD. M. IT.H.C.; Leiden IIAmsterdam III 4e klas B: H.D.M. V—Leiden III; H.H.Y. C. IV—Kieviten III; SO.S.—Togo III. He er en: le klas West: AmsterdamHilversum; M.H.C.S.C.H.C.H.H.Y.C.—HO,C; Goói- H.D.M. Promtie klasse A: LeidenDelftsche Stu denten; KievietenAlkmaar; T.O.G.O. Victoria. 3e klasse A: Alkmaar nStrawberries II; Hudito—Leiden II; H.D.M. HI—H.B. S. II. 3e klas C: S.O.S. II—H.H.Y.C. VI; Delft sche Studenten IILeiden- III; H.D.M. IV Clubhuis te Werve. 4e klas C: S.O.S. IV—Rijswijk III; H.D. M. VI—V.C.L.; Leiden IV—Hudito 22; Ned. LyceumH.D.M. VII. 4e klas B: A.M.VJ III—H.OC IV; Leiden V—Kievieten III; TO.G.O. IV—Delftsche Studenten IH; Delftsche Studenten IV Victoria IV. Hockeyclub „Zuidwijck". De elftallen van Zuidwijck spelen mocrgen om 2 uur de eerste competitie-wedstrijden van den Zuid-Hollandschen Hockey Bond en wel: Dames: P.T.T. versus Zuidwijck I. Heeren: Zuidwijck I versus HD.S. III. IJSHOCKEY BRUSSEL—NEDERLAND 8—7. Gisteravond zijn de ijshockeyploegen van de Etoile du Nord (Brussel) en Neder land op de ijsbaan Pöle Nord te Brussel tegen elkaar uitgekomen. Hoewel Nederland in de beide eerste deelen met onderscheidenlijk 42 en 62 in de meerderheid was geweest, hebben de Belgen dezen slecht gespeelden wedstrijd tenslotte gewonnen met 87. De aanval van Nederland was tamelijk goed en vooral Griffin, die vijf van de zeven doelpunten voor zij rekening nam, blonk uit. Een voor ijshockey vrij groot aantal toe schouwers woonde de demonstratie bij en toonde groote belangstelling voor de ver richtingen van Sonja Henie, die een exhi bitie gaf. Onder leiding van de scheidsrechters Bruck en Loïcq stelden de ploegen zich als volgt op: Etoille du Nord: Ceysens Deridder Bureau Eerste voorhoede: P. van Reyschoot, J. van Reyschoot en Creytz. Tweede voorhoede: Lek ens, Van Rom- paeye en Carrez. Tweede voorhoede Kramerus, Du pon, De Jong. Eerste voorhoede: Boy, May, Griffin. Gerritsen Jr. v. d. Stok Gerritsen Sr. Nederland. Griffin maakte al spoedig het eerste doel punt (01), doch even later maakte Creytz gelijk (11). Door een misverstand werk te Gerritsen Jr. vervolgens den bal in eigen doel (21). Griffin zorgde voor het her stel en hij scoorde twee malen achtereen, waarna Dupon er 42 van maakte, waar mede de eerste rust kwam. In het tweede gedeelte ging de strijd aanvankelijk gelijk op, totdat May kans zag het vijfde doelpunt te maken (25), waarop Griffin den stand op 26 bracht. In het derde gedeelte had het spel een aanmerkelijk sneller verloop dan in de beide eerste speeltijden. J. van Reyschoot en Creytz scoorden spoedie ieder een doelpunt (46), waarna Griffin de Ne- derlandsche score tot 47 verhoogde. Toen was het met de meerderheid der Nederlan ders uit en in vrij korten tijd maakten de Belgen nog vier doelpunten, waarvan van Reyschoot twee en Bureau en Creytz (de laatste goal in de laatste minuut) ieder een, zoodat Etoile du Nord den wedstrijd, welke niet op hoog peil stond, won. ATHLETIEK HULLEGOM. V.V.V. Deze vereeniging hield in Hotel Sistermans een Bestuursvergadering. De heer C. Velthuijs was met kennisge ving afwezig; alle overige bestuursleden zijn tegenwoordig. De voorzitter, de heer C. Joh. Bakker Jzn., opent met een kort woord van wel kom, vertrouwende dat de besprekingen zakelijk en vrucht baar zullen zijn. De notulen, uitnemend verzorgd, worden onveranderd vastgesteld. Besloten wordt, dat de secretaris de secretarissenvergade- ring der Alg. Ver. op 2 November te Am sterdam zal bijwonen. Het voornaamste ingekomen stuk is het Rapport der Jury inzake den voortuinen wedstrijd. Het bestuur gaat volkomen met het advies aocoord. Aan de prijswinnaars zal nader bericht worden gezonden, als^ mede den hun toekomenden prijs. De voorzitter hoüdt nu naar aanleiding van het Jury-rapport een korte rede. Van nabij weet spr. met hoeveel accuratesse, onpartijdigheid en vakkennis deze haar taak heeft volbracht, welke geen gemak kelijke was en veel tijd gevergd heeft. De heeren Carlier, Van der Wal en J. van Oos ten hebben V.V.V. bijzonder aan zich ver plicht en reeds thans breng ik hun zeker namens het geheele bestuur mijn harte- lijken dank. Nader zal aan deze heeren nog worden geschreven. De vergadering heeft zich in hooge maté verwonderd, dat zoo weinig Pensionhou ders antwoordden op de geplaatste adver tentie. Het is voor hen toch van het groot ste belang, dat zij op de lijst voorkomen. Het Bestüur zal trachten een zoo volledig mogelijke lijst samen te stellen, daar deze door vreemdelingen aanhoudend wordt gevraagd. Hierna werd weder ter sprake gebracht de te voeren groote streekactie in het aan staande voorjaar. De Hotelhoudersbonden lieten tot dusverre nog geen voorstellen binnenkomen. Vervolgens een korte rondvraag, waar na sluiting. KAAG. Collecte. De straatcollecte ten bate van het Crisis-Comité heeft opgebracht de som van 4)3.55 (alleen de Kaag). KATWIJK. Gemeenteraad. Op Maandag 28 Oct. zal de Raad dezer gemeente vergaderen. Punten van behandeling zjjn: 1. Mededee- ling van ingekomen stukken. 2. Voorstel tot verkoop van grond. 3. Voorstel tot ver lenging van den bebouwingstermijn van grond aan de Remisestraat. 4. Voorstel tot onderhandsche verhuring van grond. 5. Voorstel tot verhuring van de woning Duin straat 38. 6. Voorstel tot vaststelling van een suppletoir kohier der straatbelasting 1935. 7. Voorstel tot wijziging der verorde ning op de straatbelasting. 8. Voorstel tot verlenging van den geldigheidsduur der verordening op de en invordering van be smettelijke ziektengelden. 9. Voorstel tot het verleen en van wachtgeld aan de school- Schröder te Maagdenburg verbeterd en ge bracht op 53.10 Meter. Het oude wereldre cord stond op naam van Harald Anderson (Zweden) met een worp van 52.42 M. da teerend uit het jaar 1934. Nu is gebleken, dat het gewicht van den discus niet 2000 gram, doch 1996 gram is geweest, hetgeen in strijd is met de regle menten. Het record van Schroder zal daar om ook niet gehomologeerd kunnen wor den. Nu heeft Anderson op 13 October j.l. een worp, van 53.02 Meter te Stockholm ver richt. Deze afstand bleef weliswaar onder de prestatie van Schroder, doch door de 53.10 Meter van den Duitscher niet erkend zal worden, zal thans de prestatie van An derson wel gehomologeerd worden als we reldrecord. WIELRENNEN HET WERELDRECORD DISCUS WERPEN. Het record van Schroder wordt niet erkend. Het wereldrecord discuswerpen werd op 28 April van dit jaar door den Duitse her L. R. T. V. „SWIFT*. Morgen zullen vele „Swift"-leden deel nemen aan de Lou Bandy-rit, uitgeschre ven door de W. V. ,,'s-Gravenhage". Zij, die zich nog niet hebben opgegeven kun nen dit alsnog doen tot hedenavond 9.30 uur bij den heer P. P. de Jong, Nieuw- straat 28. Zij,, die niet meerijden, worden verzocht te 9.45 uur aanwezig te zijn in het club lokaal bij den heer v. Meizen, N. Beesten markt 13, om behulpzaam te zijn bij con trole en wegaan wij zing. NIEUW SWIFT. Morgen wordt door „Nieuw Swift" het kampioenschap over den langen afstand gereden voor de A, B en C-klassers, in één rit. Voor de A-klasse, zooweil als voor de B- klasse staat het kampioenslint op het spel, benevens een herinnerings-souvenir, ter wijl de C-klasse rijdt om een medaille. Samenkomst aan de H.B.S., H. Rijndijk. Vertrek naar de startplaats uiterlijk 8.30 uur precies. OLYMP. SPELEN DE VOORLOOPIGE OLYMPISCHE DAMESPLOEG. Abusievelijk is vergeten te vermelden, dat ook mej. J. Dalmolen van Brunhilde Groningen opgenomen'is in de voorloopige Nederlandsche damesploeg, welke trainen zal voor de a.s. Olympische Spelen te Ber lijn. schoonmaakster mej. de Wed. C. Smit. 10. Voorstel tot het toekennen van toeslagen op de werkloozenkasuitkeeringen. 11. Voor stel tot het verstrekkeh van een rentelooze leening aan het Rijnlandsch Borgstellings- fonds. 12. Voorstel tot vaststelling van het Politie-ambtenarenreglement R. 13. Voor stel tot vaststelling der salarisregeling van den gemeentebode. 14. Voorstel tot wijzi ging der verordening regelende de rangen en de bezoldiging van het secretarieperso- neel. 15. Voorstel inzake de bezoldiging van den schoolarts. 16. VoörloOpige vaststelling der rekening over 1934, van den School- artséndienst. 17. Voorloopige vaststelling der gemeenterekening over 1934. 18. Voor stel tót wijziging van de gemeente-begroo ting voor het dienstjaar 1935. 19. Behande ling van diverse belasting-reclames en on inbare posten. 20. Fraeadvies op het adres van M. G. de Jong betreffende het gebruik van de Openbare School. 21. Voorstel tot vaststelling eener instructie voor den Ge meente-Secretaris. 22. Voorstel tot wijzi ging der verkeefsvérordening. 23. Voorstel tot vaststelling eener verordening regelen de de samenstelling en den werkkring van de Commissie vóór de Werkevrschaffing. 24. Voorstel .tot wijziging der verordening op de tapperijen, enz. 25. Rondvraag. LISSE. Militairen-ongevallen. Bij de in deze gemeente gisteren gehouden inkwartiering van het Regiment Veld-artillerie uit Den Haag zijn een tweetal ongevallen gebeurd. In den avond kwamen een zestal paar den met hunne berijders, die ergens in de duinen onder de gemeente Noordwijker- hout een stuk geschut hadden geplaatst, de spoorwegovergang nabij het buurtschap „Halfweg" overgereden. Nog slechts een tweetal was gepasseerd toen de boomen voor een naderende sneltrein werden neergelaten. De berijders van de twee paarden, die ingesloten waren, verloren hun tegenwoordigheid van geest niet en stuurden hen langs de spoorbaan, zoodat de passeerende sneltrein rakelings langs hen heenging. Een der manschappen werd door de vallende spoorboomen aan zijn handen gewond terwijl een ander door de schrik dusdanig bevangen werd, dat hij zijn paard niet berijden kon. De spoorboo men werden deerlijk gehavend. Naar wij vernemen hadden de militairen het stop signaal niet gezien, zoodat de spoorwach- ter geen scnuld treft. Eveneens op dezen aVond ging een oppas ser van een der kapiteins vanaf het par keerterrein naar het daarvoor aangewezen kwartier. Op den rijksweg onder deze ge meente werd plotseling een der paarden door een achterop komende personenauto aangereden. De oppasser werd over den grond gesmeten, bekwam kneuzingen en liep verschillende schaafwonden op. Hij is vervoerd naar zijn kwartier en op advies van den militairen geneeskundige den an deren dag naar het militair-hospitaal van het garnizoen. Dat de val aankwam blijkt wel, aangezien zijn karabijn, welke over zijn schouder hing, door midden brak. Het paard liep een groote seheurwonde op. De militaire-veearts, die oorspronkelijk de wonde had gehecht, doch later wederom openscheurde, achtte' afmaking van het paard noodzakelijk, hetgeen geschiedde. Beide ongevallen zijn nog wondergoed afgeloopen. Wijziging salaris-verordening. De al- gemeene werelddepressie op economisch gebied, waarvan ook deze gemeente den weerslag op zorgelijke 'wijze ondervindt, heeft het College van B. en W. dezer ge meente het advies doen inwinnen van de Commissie voor Sociale aangelegenheden, meer bepaald met betrekking tot de vraag, of het noodig is de loonen en wedden van het personeel in dienst der gemeente te herzien met inachtneming van den plaat- shelijken loonstandaard. Daarbij was hun nerzijds de meening kenbaar gemaakt, dat de verhouding tusschen de loonen en de wedden nog steeds niet juist is, omdat de loonen zich op een gunstiger peil dan de wedden bevinden en dat het niet onbillijk zou zijn de bestaande wedden te handha ven als de loonen met 1.50 per week wer den verlaagd. De Commissie voor Sociale aangelegen heden heeft zich met die zienswijze kun nen vereenigen, daarbij evenwel te ken nen gevende, dat een eenzijdige loonsver laging door haar in den vervolge niet meer in overweging zal worden genomen, m.a.w, dat zij de verhouding tusschen de loonen juist acht. De Bonden van Overheidsper soneel hierna omtrent de voorgestelde verlaging der loonen gehoord, hebben zich hiermede eveneens kunnen vereenigen, of schoon zij het op prijs zouden hebben ge steld, indien zij waren geraadpleegd vóór dat het voornemen tot verlaging der loo nen definitief vastsgtond. Tevens hebben zij verzocht het standpunt in te nemen, dat met deze verlaging eventueel voldaan is aan den wensch van den Minister van Binnenlandsche Zaken in zake de verla ging van de loonen van het Overheidsper soneel en dat, als door dien Minister ster kere verlaging wordt verlangd, de kinder toeslag zal worden herzien, waartegen in het algemeen geen bezwaren bestaan. Met verwijzing naar het advies der Commissie voor Sociale aangelegenheden, de Bonden van Overheidspersoneel ge hoord, stellen B. en W. den Raad voor de bestaande loonen van het gemeente-per soneel met ingang van 1 Januari 1936 te verlagen met 1.50 per week en in ver band daarmede dé hierbij gaande verorde ning tot wijziging van de Algemeene Sala risverordening voor het personeel in dienst der gemeente Lisse ongewijzigd vast te stellen. De loonen van de gemeente-werklieden worden derhalve als volgt: groep I van 24 27. groep II van 2528, groep III van /2629, groep IV van 2730 en groep V van 3033. OEGSTGEEST. Roode Kruis. Gisterenavond hield dr. Boonacker in Het Witte Huis voor de af- deeling „Rijnland" van het Ned. Roode Kruis een voordracht over Luchtbescher ming. De vergadering werd geleid door dr. Ruyter-Zijlker. Het woord „luchtbescherming", aldus dr. Boonacker, drukt niet uit, wat daarmede wordt bedoeld. Bescherming van de bur ger bevolking tegen de gevolgen van aan vallen van de vijandelijke luchtmacht zou een beter, maar door zijn lengte onbruik bare betiteling zijn. De spreker behandelde op de eerste plaats de taak van het Roode Kruis bij een aanval van een vijandelijke luchtmacht en citeerde daarna eenige ar tikelen uit het Wetsontwerp, betreffende bescherming tegen luchtaanvallen. Spre ker wees vervolgens op de noodzakelijk heid om nu reeds die maatregelen te be- studeeren en uit te werken; meer nog om de zoo hoog noodige oefeningen voor en door de burgerij. Aan de hand van een schema werden militaire verdedigingsmid delen besproken, de luchtdoel-artillerie, de jachtvliegtuigen, de bombardementsvlieg tuigen met den busantenbom. Zeer uitvoe rig behandelde spr. den brand- en gasbom. Het meermalen overdreven gevaaT van de strijdgassen, althans voor de burgerbevol king, ofschoon die gassen verschrikkelijk in hun werking zijn, werd nader belicht. Wat de passieve beschermingsmiddelen be treft, daarvoor is een geheel stelsel van be- schermings- en verweermiddelen noodig, Steden, industrie-centra, bruggen, stations emplacementen, schepen enz. en de bevol king, moeten voor vliegtuigen zooveel mo gelijk onzichtbaar worden gemaakt door verduistering. Bedreigde punten moeten worden ontruimd. De alarmdienst eischt een zorgvuldig uitgedacht stelsel van uit kijk- en luisterdienst. De berichten moéten kenbaar zijn en doorgegeven worden, b.v. dóór sirene. Particuliere en openbare schuilplaatsen moeten vooraf worden klaargemaakt. Be grijpelijkerwijze zal dit zeer moeilijk blij ken. Het individueel beschermingsmiddel is het gasmasker, hetgeen nader werd aan getoond. Een zware taak rust in die dagen op gemeentebesturen, geneeskundige dienst en politie. Spr, wees daarbij nog op het groote nut van de Roode Kruis-briga- des. Met een peroratie om toch steeds pa raat te blijven sloot spr. zijn aandachtig gevolgde lezing. Onder de aanwezigen waren burgemees ters van Gerrevink en Boschgieter (Rijns burg) alsook de gemeente-opzichter en chef-veldwachter Krijger. Gebeten. Het zoontje van de J. werd door den hond van Z. in zijn been gebeten. Zulke gevaarlijke honden behooren te wor den vastgehouden of gemuilkorfd. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er was de laatste da gen goede animo in den bloemenhandel en ook de prijzen vielen niet tegen. Vooral Chrysanten waren er flink wat, Troschry- santen en grootbloemigen. De volegnde prijzen werden genoteerd: Traschrysanten in diverse keiuren van f 0.09 tot f 0.25, Grootbloemige chrysanthen van f3.50 tot f6.50 p. 100 stuks, Dahlia's f 0.250.35, Tri- toma's f 0.400.75, Asters f 0.200.35, Herfstasters f 23.per 100 bos,Pompon- Dahlia's f 0.200.35, Koren per bo6 f 0.20 0.40, Anjers f 0.30—0.55. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Dinsdag 29 October om 14.30 uur ter behandeling der volgende agenda: Aan bieding begrooting der gemeente en der be drijven voor 1936. Voorloopige vaststelling gemeente-rekening over 1934. Nadere voor loopige vaststelling gemeente-rekening over 1933. Bijdrage aan Woningbouwver- eeniging „Vooruitgang". Begrooting 1935. Vaststelling kohier Wegenbelasting over 1935. Verzoek om vergoeding ingevolge ar tikel 13 der Lager Onderwijswet. Genees kundige armenzórg. Besluit klein-kwee- kers. Besluit voorschot werkloozen. Ach terstanden gemeente-rekening 1934. Ach terstanden Gase Water en Huren. STOMPWUK. Tooneelavond. Donderdagavond had in de kolfbaan van „Het Blessepaard" de op voering plaats van het missie-spel „Het of fer van de Missiezuster", spel in 4 be drijven, gespeeld door de damestooneel- club van de naaikring. Te ruim 8 uur opende kapelaan Breg- ter de bijeenkomst en heette de vele aan wezigen van harte welkom. In plaats van den zeereerw. heer pastoor, die verhin derd was, deelde de kapelaan mede, dat het raden naar den naam van een pop Op de tentoonstelling van Zondag j.l. had op gebracht f 115. Spreker wenschte allen een genoeglijken en gezelligen avond. Nadat de fanfare haar vroolijke klanken had laten hooren ging het scherm op en werd het eerste bedrijf gespeeld, waarnaar ademloos geluisterd werd, Gedurende de pauze werden aan de prijswinnaars de prijzen uitgereikt, de naam van de pop was Ursula en werd ge raden door 3 personen. Bij loting viel de prijs ten deel aan Sientje van Nierop, de lengte van het lint op de rol was 6 1/2 M.; de prijs hiervan werd gewonnen door A. van VlietArkestein. Het aantal boonen in de flesch werd geraden door L. Stijnman lste prijs, J. de Hollander 2e pr., Cor Kerk vliet 3e prijs. Daarna werden het tweede en volgende bedrijven gespeeld en eerst om ruim 11 uur was het einde gekomen. De kap. be dankte allen die aan dezen schitterend ge slaagden avond hadden meegewerkt. Een woord van hulde aan de" damestooneel- club, welke door het móóie spel mooie missiegedachten heeft opgewekt eft te vens de kas in zoodanigen toestand ge bracht heeft, dat er weer veel aan de ar men van de paroohie zal kunnen worden gegeven. Een woord van dank en hulde ook aan degenen, die achter de schermen bléven, doch zooveel voor dit groote doel deden n.l. de eerw. Zusters Christina en BernaT- dina. Voorts ook aan het fanfarecorps voor haar belanglooze medewerking op dezen avond en allen die op een of andere wijze hun medewerking verleenden. Allen gin gen zeer voldaan huiswaarts. TER-AAR. Opheffing spoorlijn? Dezer dagen heeft er een conferentie plaats gehad met een Inspecteur van de Spoorwegen en de Centrale Veiling met de Kooplieden-organisatie, om pogingen in het werk te stellen tot behoud van de spoorverbindinig Ter-AarUithoorn. Voor een volgend onderhoud is hét Gemeente bestuur ook uilgenoodigd. Inbraak in veilinggebouw. Vanaoht hebben inbrekers getracht hun slag te slaan in het veilinggebouw alhier. Na aanvankelijk, zooals uit de sporen blijkt, tev geeegesfren en en en blijkt tevergeefs geprobeerd te hebben de deur te forceeren, zijn zij door verbre king van een ruit binnengedrongen. Hier vonden zij de brandkast, die hun een begeerenswaardige buit toescheen. De zware kast is voorover gehaald en aan de achterzijde opengescheurd. De inhoud be stond echter slechts uit circa 10 aan post zegels en plakzegels; geld was niet aan wezig. Met deze schrale buit hebben de inbrekers het gebouw weer verlaten. De politie doet onderzoek. Vingerafdruk ken zijn niet gevonden, daar de heeren blijkbaar met handschoenen hebben ge werkt. Patronaatsavond. Zondag zal weder om de j aarlij ksche propaganda-feestavond gehouden worden van het Patronaat. Des morgens zullen de leden gezamenlijk ter H. Tafel naderen. Des avonds na het Lof worden ouders en leden verwacht in het R. K. Vereenigingsgebouw, waar naast het officieele gedeelte ook gelegenheid is voor ontspanning. De weleerw. heer Nicolaas, Kapelaan te Nieuwveen, zal de propagan- da-rede houden. Bij het aangename ge deelte zal een paar leuke films vertoond worden. Wij sporen de Ouders en leden aan te komen; ook Ouders wier kinderen binnen- krt den leeftijd bereikt hebben om op het Patronaat te worden toegelaten, worden uitgenoodigd; zij zijn van harte welkom en kunnen alvast eens kennis maken met het Jeugdwerk. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 287. Maar opeens riep de zingende meneer verschrikt uit: „Ga je weg!" De ander keek uit zijn boek op en nu zagen ze allebei het zeemonster, dat vlak langs hen kroop. De beide, badgasten waren zóó geschrokken, dat ze met de eerstvolgende trein vertrokken. 288. De schrik zat er bij de menschèn zóó erg in, dat de heele badplaats leegliep. De hotels en eethuizen hadden niets meer te doen en bleven leeg en verlaten. Overal hin gen de kellners den heelen dag aan de telefoon, om hulp te laten komen uit Amsterdam, teneinde het zeemonster weg te jagen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11