BLUE BAND UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 25 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 OEGSTGEEST. R. K. Bond voor Groote Gezinnen. Woensdag werd de Vrijdag ingezette actie ten bate van de R. K. Bond voor groote ge zinnen besloten met een kinderuitvoering. Klokke acht uur was de groote zaal van „St. Willebrord" geheel met ouders en be langstellenden gevuld. Laten we beginnen te verklaren, dat de fancy-fair en deze uitvoering als waardig slot uitstékend zijn geslaagd. Het comité heeft heusch eer van zijn werk en kan met voldoening terugzien op deze actie. Aan het comité een woord van bijzondere lof! Nu moeten wij eerlijkheidshalve eraan toe voegen, en dit zal het comité moeten erken nen, dat de steun en medewerking van alle zijden zoo groot was, dat de opzet slagen moest. Het is dan ook het onverdeeld sa mengaan geweest, dat zulke groote resulta ten heeft afgeworpen. (Het batig saldo ho pen we dezer dagen te kunnen melden). Kapelaan Roest opende den avond met een woord van welkom tot de aanwezigen. ZijnEerw., nog ietwat heesch, van het ver vullen der zware post van „gangmaker" bij de „Zesdaagsche" tijdens de fancy-fair, zeide dat men dezer dagen in de gelegen heid was niet alleen zijn geld, doch ook zijn stem te verliezen (gelach). Spreker gaf een korte uitéénzetting van het programma, dat voor de pauze wat meer ernstig was en na de pauze zeer ko misch. Spr. bracht hulde voor de tact en toewijding van mej. v. Deene en den heer Quint onder wier leiding alles werd inge studeerd. Het „Kruistafreel" en „Maria-hulde", uitgevoerd door jongens en meisjes, had een heel stil en aandachtig gehoor en eveneens ook het zangspel in twee tafe- reelen „Voor de kinderzielen" van Zuster Teresa. Getroffen werden we door de juiste aan voeling en uitbeelding der te vervullen rollen. Gedurende de pauze trok de groote ver loting, waarna eenige vroolijke zangnum mers onder leiding van Kap. Roest, op ver dienstelijk wijze worden uitgevoerd. De opvoering van „De droom van Sjef" tooneel-fantasie in een bedrijf, gaf flinke gymnastiek aan de lachspieren. Het spel van de kleine Sjef was koddig om te zien. Tot slot werd door de kinderen een dank lied gezongen, waarna de voorzitter van den Bond, de heer C. P. Paardekooper aan allen dank bracht, die tot het welslagen van dezen avond hun medewerking gaven. Het beoogde doel is zeker bereikt. De bond heeft meer bekendheid gekregen en ook de financieele toestand zal er niet op ver slechterd zijn. RIJNSBURG. Tuinbouw. Het zal voortaan alleen om de win terproducten gaan, uien, roode en gele kool, groene kool, knolselderie, enz. Met de bloemkool is het hier afge- loopen. Deze week kwamen nog enkele kleine partijtjes waarvan de kwaliteit veel te wenschen overliet. De besten hiervan werden betaald met 6.— tot 8.20 per 100. Met roode en gele kool gaat het vlug, betaald wordt van 10.20 tot 14.80 per 100. Met uien ging het iets beter dan vo rige week. Ze brachten van 1.70 tot 2.40 per 100 K.G. op. Andijvie 1.tot 1.70 per 100 in de beste kwaliteit. Groe ne kool van 3.70 tot 4.70 per 100. SASSENHEIM Fancy-fair. Op Zondag 27 en Maan dag 28 October zal ten bate van de onder- afdeelingen van den R.K. Vrouwenbond de jaarlijksche fancy-fair worden gehouden. Behalve de jaarlijksche tentoonstelling zijn weer verschillende attracties aanwe zig, aangevuld met nieuwigheden voor groot en klein. Beide dagen is de zaal open van 3 tot 6 uur en van 7 tot 11 uur. Toont uw belangstelling om hierdoor de vereeniging sterk te maken voor haar charitatief doeL Een bonte avond. Het comité ,Hulp in Nood" had gisteravond een bonten avond georganiseerd in het K.S.A.-gebouw, waar aan medewerking verleenden het muziek gezelschap uit Lisse en de bekende ver maarde humoristen H. Klaare en A.-Flora uit Rotterdam. Te acht uur heette de heer E, Franken de aanwezigen welkom. Spr. hoopte dat deze avond mocht slagen en hij vroeg daar bij de medewerking van allen. Vervolgens beval hij de schaalcollecte in aller aan dacht aan. Deze bracht ruim 11 op. Allereerst bracht de muziek de noodige stemming in de zaal. Met tusschenpoozen werden de lachspieren losgemaakt door het optreden van vroolijke zangnummers en voordrachten van Flora en Klaare, die veel succes hadden, wat bleek uit het da verend applaus, Na de pauze werden de stoelen aan den kant gezet voor een vroolijke dans. TER AAR. L. T. B. In het R. K. Ver. gebouw hield de plaatselijke afdeeling van de L. T. B. een buitengewone bijeenkomst on der praesidium van den heer J. Volgering. De belangstelling was groot. Tegen acht uur opent de voorz. de bij eenkomst met den chr. groet en heet alleii welkom, bijzonder den geestelijk adviseur en de leden. De tijd. die ligt tusschen de laatst gehouden vergadering en nu, aldus de voorz., heeft zeker bemoedigende en teleurstellende feiten voor ons gebracht. Het was zeker voor ons een voldoening te lezen, dat ons hoofdbestuur een onderhoud heeft gehad met onzen nieuwen Minister van Landbouw, dr. Deckers, en dat onze bondsvoorzitter aan de hand van verschillende besprekingen van de gehou den districtsvergadering, speciaal de nood van de Veenstreek onder de aandacht bracht van den Minister en aandrong op spoedige uitkeering voor genoemden streek. Daarom is zeker een woord van dank en waardeering op z'n plaats aan onzen bondsvoorzitter, Kampschöer, hij toch is zeker de man die overtuigd was van den nood, hij toch getuigde openlijk op de Districtsbijeenkomst te Leiden, dat de nood in de tuinbouw overal hoog is, maar in de Veenstreek beslist het hoogst. Nog meer werden wij bemoedigd dat enkele dagen na de besprekingen van het H.B. met den Minister, het tuinbouwsteunbedrag was verhoogd tot 12 millioen, om dan mogelijk tot uitbetaling te komen van de 100 pro cent richtprijs. Wij zijn den Minister dank baar voor deze daad. Minder aangenaam was het voor ons of liever teleurstellend, de derde voorschotuitkeering te vernemen. Inderdaad had men de aandacht aan de streek geschonken, maar onbevredigd voor onze gemeente, immers niet minder dan 150 van onze tuinders zullen hieiwan niets ontvangen. Een ieder is er van doordron gen, dat de nood steeds stijgt en voor ve len onhoudbaar is. Het bestuur is zich den toestand volkomen bewust en wij dragen dan ook de overtuiging dat door ons al het mogelijke is gedaan. Ook ten aanzien van steun van gemeentewege wordt steeds al het mogelijke betracht, hoewel wij zeker tevreden moge zijn over de medewerking van de gemeentebesturen. Toch is het nog niet mogelijk die hulp voor de gezinnen te verkrijgen die zoo hoog noodig is, maar laten wij hier niet de onmacht van de ge meente uit het oog verliezen. Dit zijn dan wel m.i. de punten die gij beoogt te bespreken, n.l. tuinbouwsteun en gemeentesteun. Het zijn punten met een volle zwaarte en toch mag ik u vragen, ondanks den nood en de geladen atmos feer, de hoofden koel te houden en de re delijkheid te betrachten. Laat men toch doordrongen zijn dat men in kalmte na rijp beraad meer bereikt dan in opwinding en rumoer. Moge het gegeven zijn dat u ons een richting kan aangeven, welke kan leiden tot hulp en steun in deze moeilijke- omstandigheden. Na voorlezing der notulen zijn wij al di rect beland aan de behandeling van het in gekomen schrijven van een vijftig leden, welk adres wordt toegelicht door den eer sten onderteekenaar N. Hoogervorst. De bedoeling is een krachtige actie te ont plooien voor steun zoowel voor gezin als voor het bedrijf. De voorz. doet eerst en kele mededeelingen welke voortgevloeid zijn uit de besprekingen onlangs gehouden met het Gem. bestuur. Vast is komen te staan dat de steun voor tuinders via de gemeente, valt onder armenzorg. Het col lege is ten alle tijden bereid hun uiterste krachten in te spannen om verlichting voor de betrokken personen te krijgen. Som mige leden bevreemdde het dat andere ge- meenteiï wel de tuinders te hulp komen, do.or b.v. het geven van een wekelijksch bedrag. Lang en breed werd over dit punt van gedachten- gewisseld en gezocht naar mid delen om de vele tuinders, wier gezin in een onhoudbaren toestand verkeeren, te redden. De eenigste richting om den schrij- nenden nood te lenigen is het aankloppen bij Armenzorg. Ontegenzeggelijk betee- kent dit een geweldig zware gang. Als men altijd gezwoegd heeft en getracht met de magere inkomsten van het bedrijf wel ke de laatste jaren nog schrikbarend zijn teruggeloopen rond te komen, en nu genoopt wordt door den dringenden nood bij velen tot het uiterste toe gestegen en zelfs verzwegen zich aan te melden bij de gemeente om steun voor het gezin, dan moet deze stap loodzwaar zijn. Bij menschen, die altijd langs ordelijke we gen hun wenschen naar voren brachten, veel goeds hebben gedaan, steeds het ge zag schraagden en nu met woorden als „demonstreeren" op de lippen loopen, be wijst dit toch zeker in welken zorg zij mo menteel verkeeren en dat zij geen midde len onbeproefd willen laten om redding te verkrijgen voor het allernoodzakelijkste. Welke besprekingen ook volgden, geen ander perspectief kwam naar voren dan zich individueel te vervoegen bij het ge meentebestuur wier taak het immers is de inwoners te helpen. De voorz. benadrukte nogmaals dat de burgemeester heel goed kent den nijpenden nood en dat wij voor de. volle honderd procent zijn steun in onze verdere pogingen hebben. Het feit dat nog niemand zonder steun huiswaarts keerde, moge hiervan reeds het bewijs zijn en een geruststelling. Ook de huidige steunuitkeering werd scherp onder de loupe genomen en hierbij moest helaas geconstateerd worden, dat deze uitkeering voor velen een teleurstel ling is. Wanneer men in den Haag 'volle aandacht had geschonken aan de Veen streek, waarom dan niet tevens een toe slag op het hoofdartikel Snijboonen. Velen laakten de eventueele vaststelling der richtprijzen omdat er geen rekening zal gehouden worden met de scheiding van de perioden, b.v. met de kas, glas- of koude grondproducten, waardoor een geflatteerde gemiddelde prijs ontstaat. De heer A. C. Hoogervorst was de meening toegedaan dat de Veenstreek veel te gering is verte genwoordigd in de adviseerende colleges en betreurt de afzijdige houding van R. K. Kamerleden, Hoofdbestuur, enz. op deze bijeenkomst. In dit verband verwijst hij naar een vergadering pas gehouden in Noord-Holland waar juist verschillende invloedrijke personen blijk van belangstel ling gaven. Ongetwijfeld versterkt dit de kracht en invloed. Secr. Markman pakt de gelegenheid aan om hulde te brengen aan den Algem. voor zitter Kampschöer, die kort geleden een ferm pleidooi gehouden heeft voor speciaal de Veenstreek. Over het gesprokene weet A. Uyttewaal uit betrouwbare bron mede te deelen, dat ernstig gesti-eefd zal worden naar hulp, zulks dan naar den omzet van de laatste drie jaren. Het stemt spr. bevre digend, dat de burgemeester in de verdere actie z'n volle medewerking heeft toege zegd en verder stelt hij voor, aan te drin gen op een spoedige uitkeering van den richtprijs, vooral de producten snijboonen, peulen en doperwten. De geestelijk adviseur is ervan overtuigd dat er niets anders overblijft voor spoedige hulp aan de tuinders dan zich te wenden tot Armenzorg, dat het aangewezen insti tuut is in dergelijke gevallen. Deze te be wandelen weg moge zwaar, zeer hard zijn, doch het is de nood die ons dwingt hem af te leggen. Zal de gemeente geen nieuwe bronnen meer kunnen aanboren dan zal het Rijk moeten bijspringen. Betreffende de bedrijfssteun moet met klem aangedron gen worden op een spoedige uitkeering van de verschillende hoofdproducten uit deze streek. Eenparig werd besloten dat het bestuur opnieuw een schrijven zal rich ten aan het Hoofdbestuur en den Minister, daarin verwerkende de besproken en inge diende voorstellen. Bij de. rondvraag verlangde de heer C. Kroft meer medewerking van de groote Pers wanneer onze Land- en Tuinbouw- belangen moeten verdedigd worden, zulks naar aanleiding van een liberaal blad dat het laat voorkomen alsof deze groep der bevolking geen steun waard is. Zouden er geen deskundige personen te vinden zijn, die een of meerdere artikelen wilden schrijven over de Land- en Tuinbouw? Het bestuur zal dit belangrijke punt eens goed onder de oogen zien en aanhangig maken bij het H. B. Hierna gaat de voorz. over tot sluiting, en brengt een woord van dank voor de medewerking en geeft de verze kering, dat het bestuur geen pogingen on- aangewend zal laten, die kunnen leiden tot verlichting voor de tuinders. WARMOND „Kindergenot". Het moet voor het Co mité, dat zich ten doel stelt nu eens daad werkelijk en krachtig de belangen van den middenstand in deze gemeente te bevorde ren, een groote voldoening geweest zijn, dat zoo velen aan de uitnoodiging gevolg hadden gegeven, om te komen luisteren naar de uiteenzetting van de plannen van het comité „Kindergenot'. En deze voldoening zal zeker nog grooter geweest zijn, toen na de besprekingen bleek, dat de overgroote meerderheid der aanwezigen besloot de actie van het Co mité goed te keuren en deze actie krach tig te steunen. Er werd besloten de oprichting van het Comité „Kindergenot" te sanctioneeren. Vanwege dit Comité zullen zegels worden verstrekt, welke zegels door de winkeliers worden afgegeven aan de koopers in hun zaken, mits contant betaald wordt. Een be paald bedrag aan zegels geeft den spaar der recht op een „uitstap-dagje" voor één of meer zijner kinderen, zulks naar even redigheid van het door hem gespaarde aantal zegels. Alle kosten komen dien dag voor rekening van het Comité. Aan deze campagne kunnen mededoen alle bona fide winkel en neringdoenden, van alle gezindten. Ziedaar in korte trekken het doel van het opgericht Comité. De hoofd zaak van deze actie is dus tweeledig, in de eerste plaats het bevorderen van de con tante betaling, in de tweede plaats bevor dering van het saamhoorigheidsgevoel. Het is wel jammer van den voorz. te moeten vernemen, dat dit laatste in deze gemeen te nog al wat te wenschen overlaat. Als wij nu weten dat gedurende een derge lijke actie in Hillegom niet minder dan 40.000 aan contanten werd geboekt en wij zien nu reeds dat alhier door slechts 15 deelnemers aan de Mica-week reeds ruim ƒ4000 is ontvangen, dan kan het niet an ders, of de thans op touw gezette actie moet een groot succes worden. In een voortreffelijke rede zette de heer J. Mol nogeens uiteen, op welke wijze de verkoop opgevoerd zou kunnen worden, waarbij hij vanzelf sprekend ook éven stil bleef staan bij de actie „Kindergenot". Het desbetreffend comité, aldus spreker, heeft recht op sympathie en medewerking en hij twijfelt niet of deze actie zal slagen. Het ligt in de bedoeling de actie te doen aan vangen den eersten Maandag in Novem ber a.s., terwijl de deelnemers nog tijdig over alles zullen worden ingelicht. Wij wenschen het Comité van harte succes en twijfelen niet of de enkele wijfelaars en enkele niet-deelnemers zullen dra inzien, dat zij. willen zij hun koopers houden, in de actie opgenomen zullen moeten wor den, althans de koopers zullen hun hier toe wel dwingen, en zoo zullen deze nog de bevorderaars worden van de saamhoo- righeid onder de middenstanders. WASSENAAR. R. K. Vrouwenbond. In het R. K. Vereenigingsgebouw verga derde gisteravond de pl. afd. van den R. K. Vrouwenbond. De voorzitster, mej. E. Tein, opende met den chr. groet en heette de talrijke aanwezigen welkom, waarna door een Graalkoortje het Bondslied werd gezongen. Mededeeling werd gedaan van een func tieverwisseling in het bestuur, alsmede van het winterprogi-am. Vóór 1 November kan men zich bij de Eerw. Zuster Fidelia aanmelden voor het gratis volgen van een cursus in het naaien van ondergoed, waarbij ook de stof gratis wordt verstrekt. De cursus wordt gegeven des Dinsdagsavonds van 6 y29 uur. Nadat de naai- en brei-actie en het twee kleedingstuk-stelsel waren aanbevolen, werd voor de zielerust van een overleden lid gebeden. Pater J. v. d. Snoek O.F.M. sprak ver volgens over: „Een Ster in donkere nach ten". Spr. schetste hoe het hart van de men schen gelijk is aan een zee. Stormen ont staan in het menschelijk leven door gemis aan geloof, als gevolg van onverschillig heid, verkeerde vriendschap, verkeerde lectuur enz. Men wandelt in de mist en weet geen antwoord op de levensvragen van waarheen en waartoe. De storm in de ziel moet worden uitgevochten in het eigen hart. Verkeerde omgang, verkeerde vriend schap en verkeerde lectuur, zijn de ver borgen klippen waardoor velen schip breuk leden. Aan den oever van het men- schenleven staat het beeld der Lieve Vrouw, doch velen hebben verleerd op te zien naar dat beeld, naar Haar, de Sterre der zee. Wij achten ons tegenover men- bij de visch! schen uit vroeger eeuwen, als wijze en er varen menschen, roemend op onze tech niek, doch wij hebben verleerd de eigen schap die wij hadden, n.l. waar hulp is te vinden in den nood. Thans verwacht men alles van menschelijke hulp en wijsheid, met het gevolg, dat er nog nooit zoo'n ver warring als nu bestond. Uit de Maria-le- genden der Middeleeuwen spreekt een heerlijk vertrouwen op Moedermaagd en kind. Daarheen moet ook onze tijd weer leeren opzien. We moeten ons eerst door dringen van de werkelijke beteekenis van het leven. Hoeveier leven staat door eigen zonden, in de schaduw van de misdaad. Zonder rust in de ziel is er geen vrede. De zonden uit het leven kunnen we weren door Maria's vooi-beeld en leven, Gods liefde dragen in de ziel, leven in Gods vriendschap. Bij het opzien naar haar beeld denken wij aan haar als oorzaak on zer blijdschap. Vrede en waarachtige blij heid is alleen te vinden in het volbrengen van Gods wetten. Wilde de wereld dat maar inzien. De zonde lokt, maar liegt; daarin is nooit geluk gevonden. Maria be schermt ons ook voor de zonde door het afsmeeken van Gods genade. Daarom in zwakheid, in bekoring, wanneer het stormt en wij bang zijn, dan opzien tot Maria, dan staan we sterk in den strijd. Dan trekken wij binnen in den toren van David, waar uit nog nooit de vlag van de hel wapperde. Met de rozenkrans in de hand zijn we on overwinnelijk sterk door de voorspraak van Jezus'Moeder en de Moeder der men schen. Laten we ons in haar moederarmen werpen. En als we bezweken zijn, dan weer opzien naar het beeld van Maria, de Moeder van barmhartigheid en toevlucht van den zondigen mensch. Hoeveel verlo renen voerde zij terug tot het Goddelijk kind. Schetsend 's levens leed, de beproe ving, de rouw, vraagt spr. ook dan op te gaan tot Maria, de Moeder van smarten, de Koningin der martelaren, wier hart werd doorstoken met een vlijmscherp zwaard van leed en droefheid. Maria kent de wereld, zij kent het menschenhart. On machtig hulp te bieden aan Haar stervend kind, was Maria's lijden groot als de zee. Zij kent de smart en het lyden, zij leed meer dan alle moeders in Gods schepping tezamen. Daarom in stille uren van leed, angstige zorg. beproeving, leed door kin deren, smart om verloren zoon of dochter, bij al dat leed, u uitgeschreid aan het hart van Haar die zelf moeder was, de beste en meest medelijdende van alle moeders. Zij is de Moeder van smarten, de hulp der Christenen. Dat beeld van die Moeder met kind hebben we noodig, ook in deze zorgelijke tijden. Moed en vertrouwen op onze Moeder Maria, dat is het wat spr. dezen avond wil meegeven. Spr.. verhaalt dan van een legendé waarin werd geschil derd hoe in uitersten nood het beeld van Maria moet worden meegenomen op het levenspad. Neemt haar mede, vergeet uw Moeder niet wanneer ge het levexx ingaat met zijn zorgen. Daverend applaus weerklonk na deze schitterende rede, die op alle aanwezigen een machtige indruk maakte. Van aller gevoelen maakte de voorzitster zich tot tolk in een welgemeend dankwoord. In de nu volgende pauze werd een ver loting gehouden ten bate van het baby fonds. De opbrengst was 13.70. Het Graalkoortje, dat zich reeds eerder had doen hooren met een Marialiedje, ver tolkte nog een drietal liederen, terwijl ook nog een Maria-legende uitvoering vond. Als altijd was alles keurig verzorgd. Het dankwoord van de voorzitster aan de Graal voor de verleende medewerking was alleszins verdiend. Ten tweede male, nu door alle aanwezigen, werd dan het Bonds lied gezongen. Nadat mej. R. van Gils had opgewekt tot deelname aan de Allerheiligentocht, werd nog gezamenlijk gezongen „Wees gegroet, o sterre", waarna sluiting volgde met den chr. groet. Het was een keurig geslaagde, zeer mooie Maria-avond. De R. K. Vrouwen bond heeft op sublieme wijze zijn winter- program ingezet. HAZERSWOUDE. Stelende zwervers. Deze week bevon den zicfx op den Bentweg alhier 4 dronken zwervers, onder wie een zekere J. Roos die van den zwerver J. C. van Wezel een hor loge ontvreemde. Van deze zaak werd ter stond bij de politie aangifte gedaan. De da der werd gevat en het horloge in beslag genomen. R. is ingesloten in het huis van bewaring te 's Gravenhage. Ongeval. Toen de 25-jarige monteur M. van Heiningen, de motor van een auto aan wilde slaan, kreeg hij de slinger in het gezicht, hij viel bewusteloos neer, waar schijnlijk heeft hij zijn neusbeen gebro ken. NIEUWKOOP. Bietenverkooping. Donderdag had in het verloflokaal van C. Kelder alhier de jaarlijksche publieke verkooping plaats van ongeveer 5 H.A. voeder- en suikerbie ten van het Gemeentelijk Ontginningefoe- drijf, een quantum van bijna 400 ton. De belangstelling was enorm groot en men besteedde goede prijzen. De opbrengst was 1553.en het quan tum werd geschat op 400 ton. De kooper krijgt het loof toe, doch moet zelf voor het rooien zorgen. Geboren: Elizabeth Johanna Maria, d. v. C. Bos en J. M. van Trigt. Getrouwd: A. C. van Koert, 24 jaar en M. C. van den Haak, 23 jaar. WOERDEN. „Koninginnedag". Gisteravond verga derde de vereeniging „Koninginnedag" in hotel de Dubbele Sleutel. De voorzitter, de heer v. Nes, opende met korte toespraak en wees hierin o.m. op een gematigd opti misme, dat kan heerschen betreffeixde den stand der vereeniging. Hierna las de secretaris de notulen voor, die werden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken las de voor zitter een dankschrijven voor van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana voor de op haar verjaardagen gezonden felicitaties. De kascontrolecommissie had in een schrijven mededeeling gedaan, dat de be scheiden van den penningmeester volko men in orde waren. Dit schrijven werd voorgelezen en onder dank goedgekeurd. Daarna hoorden we het jaarverslag van den secretaris, waarvan geen bijzonder heden vermelding behoeven. Den secreta ris werd dank gebracht voor z'n moeite. De penningmeester gaf dan een over zicht der financiën over 1935. Totaal van ontvangsten 2863.41, uitgaven 2177.05. Batig saldo 686.36. De penningmeester wees er nog op, dat de entree's by de fees ten veel geld opbrachten. Daarentegen was de opbrengst der collecte beduidend min der dan vorige jaren. Voor zijn keurig ver slag werd den penningmeester dank ge bracht. Bij het punt bestuursverkiezing werd ge stemd over de heeren Eilers en v. Doorn, die aftredend waren. Beiden werden- her kozen met bijna algemeene stemmen. De bespreking: Aanvrage Koninklijke goedkeuring lokte nogal veel discussies uit. Met algemeene stemmen werd tot deze aanvrage besloten. Ter sprake werd nog gebracht een z.g. propagandacommissie om te komen tot op voering van het aantal leden. Dit punt werd teruggewezen naar het bestuur. Bij de rondvraag bracht de heer Breu- nesse dank aan het bestuur voor het vele werk dat gedaan wordt. Kanarie-vereeniging. De kanariever- eeniging „Ons Genoegen" organiseert op 20 en 21 Dec. a.s. een Kanarietentoonstel ling met zangwedstrijd. Deze wordt ge houden in hotel „Concordia".

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7