In October één dag alles gratis VRIJDAG 25 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Maak ook gebruik van Uw kans gen, dat hier inderdaad van een ontzetten de ramp sprake is, die vooral het plaatsje Simitli heeft getroffen. De inwoners van het dorpje, alsmede van het arbeidskamp, werden in hun slaap door de ramp ver rast, hetgeen het hooge aantal slachtoffere verklaart." Tot dusver zijp 17 lijken geborgen. Men vreest, dat dit aantal nog aanzienlijk hoo- ger zou blijken te zijn, daar nog 13 perso nen, alle bewoners van het arbeidskamp, vermist worden. VLIEGENDE PUTDEKSELS IN IN NEW-YORKSCHE STRAAT Een vreemde sensatie hebben de wande laars in een der winkelstraten van New- York meegemaakt, toen zij de deksels der putten met een geweldigen knal en om ringd door groote rookwolken omhoog za gen vliegen en de lichten uitgingen. Er was namelijk kortsluiting ontstaan en deze leidde tot een ontploffing in de riolen, waar de kabels doorheen loopen. Onaange naam was deze kortsluiting ook voor de bewoners der wolkenkrabbers, waar de liften niet meer gingen. Persoonlijke onge vallen zijn niet voorgekomen. GANGSTERS ROEIEN ELKANDER UIT De beruchte New-Yorksche gangster Dutch Schultz, alias Arthur Flegenheimer, is in de nabijheid van New-York door een hem vijandig gezinde bende met mitrail leuses beschoten. Dutch Schultz en twee leden van zijn lijfwacht werden zwaar ge wond. In de laatste jaren Ier prohibitie had Schultz den geheelen bierhandel te New- York in zijn macht. Hij heeft talrijke moorden op zijn geweten en is de laatste gangster uit den tijd der prohibitie, die aan de vervolgingen der politie heeft kun nen ontsnappen. RECHTZAKEN HET WITTE ACHTERSPATBORD. Behandeling in hooger beroep van de zaak tegen den fietser, die zich heeft laten verbali seeren ten einde een princi- pieele beslissing te verkrijgen. De officier bij de Groning- sche rechtbank heeft vernieti ging van het vonnis van den kantonrechter gevraagd. Voor de rechtbank te Groningen is in hooger beroep behandeld de zaak tegen den heer A. H. Edskes, rijksklerk le klasse bij het Kantongerecht te Groningen, die door den kantonrechter van rechtsvervolging is ontslagen van de hem ten laste gelegde overtreding van de bepalingen van het Motor- en Rijwielreglement, ingevoerd bij Kon. besluit van 28 Augustus j.L waarbij het voeren van een wit achterspatbord met ingang van 7 October j.l. verplichtend werd gesteld. De officier van justitie, mr. N. Mein- dersma, wees er op, dat de moeilijkheden zitten in art. 59 van het Motor- en Rijwiel reglement, waarin is bepaald, dat een rij wiel tussehen een half uur na zonsonder gang en een half uur voor zonsopgang van voren voorzien moet zijn van een bran dende lantaarn en van achter van een roo- de lantaarn of reflector. Aan dit artikel is een nieuw lid toege voegd, waardoor moeilijkheden zijn ont staan. Ware dit toevoegsel geplaatst ach ter het artikel betreffende de bel, zouden die moeilijkheden niet zijn opgekomen. De kantonrechter meent dat het woord je „bovendien", waarmee het toevoegsel aan art 59 is gehecht bewijst, dat het artikel in zijn geheel moet worden be schouwd en dus de bepalingen betreffen de het witte achterspatbord slechts gelden bij donker. Spreker gelooft niet, dat dit opvatting geheel juist is. Spr. meent dat men deze zinsnede geheel kan zien los van de voor afgaande bepaling van art. 59. Het gaat r.aar sprekers opvatting evenmin aan er maar iets extra's in te lezen. Spreker meent, dat het wel degelijk de bedoeling js geweest dat de bepaling betreffende het witte acnterspatbord ook overdag zal moe ten gelden. Spr. geeft toe, dat het beter ware geweest als de bepaling aan een an der artikel ware gekoppeld, maar vindt het toch ook weer niet zoo dwaas, omdat het is opgenomen bij de uiterlijke kenteekenen van het rijwiel. Spreker meent daarom, dat verdachte dient te worden veroordeeld en het von nis van de kantonrechter moet worden ver nietigd. Spr. eischt schuldigverklaring en veroordeeling tot een geldboete van 50 ct., subs. 1 dag hechtenis. Misschien dat de rechtbank zou kunnen komen tot niet- strafoplegging. Spr. achtte het gewenscht, dat er een eind wordt gemaakt aan de on zekerheid. De heer Edskes verklaarde het niet eens te zijn met den officier van justtie. Zijns inziens geidt de gewraakte bepaling alleen voor den nacht. Uitspraak Donderdag 31 October, De Ossche misdrijven Inbraak uitgelokt Vervolgens wordt berecht de zaak tegen den 48-jarigen fabrieksarbeider H. van der Vondervoirt, bijgenaamd „de Snep", ver dacht van uitlokking van de inbraak, door A. J. Hendriks (dikke Toon de Soep) en L. Vos (Bijs de Sijp), op 30 Mei 1934 door verdachte gepleegd, waarbij 70 werd ge stolen ten nadeele van het „Onderlinge Doktersfonds". Verdachte bekent het feit. Men had hem gevraagd of hij iets wist en verdachte had gezegd ,.Je kunt bij mij wel terecht". Hij deelt verder nog mede, dat hij van den buit, die 70 groot was, een bedrag van 20. heeft ontvangen. De officier van justitie, mr. van Ever- dingen, zei, dat Vos hem een briefje heeft geschreven, waarin hij enkele bezwaren naar voren heeft gebracht. Ik heb toen, al dus de officier, wachtmeester de Gier naar Vos gestuurd en de wachtmeester heeft me bericht, dat Vos wel zou getuigen, omdat hij het verkeerde van zijn houding heeft ingezien. De president en de rechters alsmede de officier en de verdediger dringen er bij den getuige op aan, verklaringen af te leg gen. Getuige weigert echter pertinent. De rechtbank ziet er dan van af dezen getuige te hooren en nu komt A. J. Hen driks, bijgenaamd de dikke Toon de Soep getuigen. De officier van justitie, requisitoir ne mend na zijn getuigenverhoor, waarin hij geen bijzonderheden meedeelde, merkt op, dat verdachte niet ongunstig bekend staat. Spreker eischt tegen hem een gevangenis straf van een jaar met aftrek van het voor arrest. De verdediger, mr. De Haes, bepleit in een krachtig pleidooi een voorwaardelijke gevangenisstraf. Inbraak bij een wijnhandelaar. Als verdacht van inbraak op 7 Mei 1933 bij de wijnhandelaar N. de Louw te Oss staat terecht de 39-jarige A. H. de Louw. De inbraak, welke driehonderd gulden uit de brandkast opleverde, werd door ver dachte gepleegd met Peer de Bie, Dikke Toon de Soep en Bijs de Sijp. Subsidiair zijn verdachte ten laste gelegd medeplichtigheid en heling van 70. De verdachte zegt, dat hij op dien bewus- ten avond Peer de Bie, Toon de Soep en Bijs de Sijp tegenkwam, die hem mede deelden, dat zij gingen inbreken bij N. de Louw aan den Heuvel te Oss. „Zij vroegen aan mij, of ik hen wilde helpen". Verdachte behoefde alleen maar op den uitkijk te gaan staan, om bij onraad te waarschuwen. Het drietal is toen naar binnen geslopen, na over een poortje te zijn geklommen, na een uur kwam Bijs de Sijp terug. Hij had een geldkistje bij zich, waarin geldpapier zat. Dit kistje werd een eind verder in den grond gestopt en der volgenden morgen zijn zij met z'n vieren het kistje gaan halen Verdachte kreeg voor zijn hulp een bedrag van zeventig gulden. De wijnhandelaar N. de Louw deelt mede dat de brandkast was geforceerd; een bedrag van f 400 werd door getuige ver mist. De officier van justitie eischt een gevan genisstraf van twee jaar en zes maanden, met aftrek van het voorarrest wegens me- •l.chtiriieid en heling. De verdediger, mr. 't Hooft, bespreekt de armoedige omstandigheden waarin de ver dachte leefde. PI. dringt aan op een cle mente straf. De uitspraak in deze en de vorige zaak is bepaald op 7 November as. Uitlokking van brandstichting. Tegen den verdachte J. F. Benkere, 51 jaar, hotelhouder, verdacht van uitlokking van brandstichting in zijn bakkerij en wo ning te Megen in den nacht van 7 op 8 Jui 1933 gepleegd door P. en G. de Bie te Oss, is door den Officier van Justitie vijf jaar gevangenisstraf geëischt met aftrek van voorarrest. WIE STICHTTE DEN BRAND'; Procureur-generaal requireert vrijspraak. Onder zeer verdachte omstandigheden brak op 17 December 1933 brand uit in de woning van den melkhandelaar C. Gr., ge legen aan de Oudekerkerlaan te Nieuwer- Amstel. De knecht, die alleen thuis was en vlak voor het uitbreken van den brand de wo ning had verlaten, werd gearresteerd en wegens brandstichting en diefstal van een geldkistje veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf; een vonnis dat door het Ge rechtshof is bevestigd. De knecht P. J. K. hield echter vol, dat hij onschuldig was, doch hij zweeg „om geen twee gezinnen ongelukkig te maken" zooals hij verklaarde. Later in de gevangenis kwam hij op zijn verklaringen terug; hü vertelde, dat de caféhouder J. T. C., de werkelijke da der was, daartoe omgekocht door den melkhandelaar tegen een bedrag van f 150. De melkslijtersknecht werd voorloopig in vrijheid gesteld en de 40-jarige caféhou der C. werd vervolgd wegens brandstich ting. Op 28 Juni veroordeelde de rechtbank den man tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdachte beweerde, dat de knecht loog en hij verd. totaal onschuldig was. Bij het uitvoerig getuigenverhoor voor het Gerechtshof, dat gisteren de zaak in hooger beroep behandelde, wordt o. a. de melkslijtersknecht gehoord. „U staat hier in een eigenaardige positie, U bent getuige in uw eigen zaak, een En- gelsch systeem", houdt president mr. Jol les hem voor. Getuige: Ik ontken niet, dat ik'mede plichtig ben, en dat ik den verd. heb om gepraat. Ik wag er bij toen verd. de meu belen overgoot en het keteltje met benzine op den kachel zette „Het is zeer de vraag, of Uw verklarin gen juist zijn", vindt de president. Trou wens uw zaak zal door den Hoogen Raad worden behandeld en 't is niet onmoge lijk, dat U weer naar de gevangenis terug gaat. Dan zit ik weer onschuldig! Pres.: Och kom! Onschuldig! U hebt toch al bekend medeplichtig te zijn. Advocaat-generaal: 't Is alleen een ver schillend etiket en straf verdiende U zeer zeker. Getuige C. G., de melkhandelaar, die tot de brandstichting zou hebben aangezet, wordt dan gehoord. Pres. mr. Jolles: U bent voor de recht bank gehoord, toen hebt U onder eede heel wat praatjes verteld. Getuige: Ik heb den brand niet gesticht, en ik heb ook het plan niet geopperd, dat heeft de knecht gedaan; die zou een man netje zoeken om het plan uit te voeren. De caféhouder kende ik niet eens.... De knecht wordt weer voorgeroepen. Hij houdt zijn lezing vol. Als belooning zou hij een melkwijk krijgen.... Nu verdachte, vraagt de president, wat zegt U er zelf van? Is het zooals getuige K. zegt; hebt U de meubelen overgoten met benzine en de boel later in brand gesto ken. Verdachte: Alles is van AZ gelogen. Nadat nog eenige getuigen op onderge schikte punten zijn gehoord, is het woord aan den advocaat-generaal mr. dr. Reilingh, die in zijn requisitoir den nadruk legt op de onbetrouwbaarheid van den hoofdge tuige in deze zaak; deze getuige immers heeft zeer veel belang bij een veroordee ling van den caféhouder. Vrijspraak geëischt. Spr. acht het bezwarend materiaal tegen den caféhouder niet voldoende om een veroordeeling te rechtvaardigen. Spr. requi reert daarom vernietiging van het vonnis der rechtbank en vrijspraak van verdach te. Tevens eischt het O. M. de onmiddellij ke invrijheidstelling. Na raadkamer ontslaat het Hof verdach te onmiddellijk uit de voorloopige hechte nis en bepaalt de uitspraak op 7 November. OPLICHTING EN VERDUISTERING Boekhouder uit Barendrecht tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank heeft von nis gewezen in de zaak tegen den 38-jarigen zaakwaarnemer P. van B. uit Barendrecht, die in den loop van eenige jaren zich aan een reeks verduisteringen en 'oplichtingen schuldig had gemaakt, waarmee hij eenige landbouwers in den Hoekschenwaard, voor wie hij de boeken bijhield en wier finan cieel adviseur hij was, had opgelicht voor een totaal bedrag van ongeveer 125.000 aan effecten. v. B. is veroordeeld tot 2 jaar gevange nisstraf met aftrek der preventieve hechte nis conform den eisch. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Hij zocht 'n fietspomp. H. J. vd. L. uit Alphen aan den R ij n had zich te verantwoorden wegens overtreding dei vleeschkeuringswet n.l. het vervoer van ongekeurd vaxkensvleesch. Verdachte was n.L te Woubrugge ongeveer 's nachts tussehen 121 uur terzake voor cize overtreding verbaliseerd door de po- litie-agenten T. en H. aldaar. Genoemde veldwacnte-s op surveillance hadden ver dachte op verdachte wijze zien rijden op zijn rijwiel met een pak waarover een jas hing. Toevallig hadden de agenten verdachte herkend, doordat hij werd belioht door het licht van een passeerende auto. Verdachte die de agenten blijkbaar had opgemerkt, maakte zich ijlings uit de voeten, wat de agenten aanleiding gaf hem te volgen. Plots zajea zij den man het erf bij den landbouwer N. oprijden, waar zij hem aan troffen aan de deur der woning. Het rij wiel stond even verder, doch van een pak werd aanvankelijk niets gezien, terwijl de agenten toer. zij het erf op kwamen een fietsband leeg hoorden loopen. Bij zijn aanhouding gaf verdachte dan ook voor, dat hij bij bedoelde landbouwer aanbelde om te kijken of deze nog wakker was om een fietspomp te vragen om zijn rijwielband op te pompen. Begrijpelijk kwam dit zeer onwaarschijnlijk voor en bij verder onder zoek vonden de agenten een biezen koffer waarin zich ongekeurd varkensvleesch be vond. Verdachte ontkende dat dit van hem afkomstig was. De landbouwer had aan de agenten verklaard dat de koffer en nog minder her vleesch ook niet van hem was, terwijl de echtgenoote van den landbou wer verklaarde, dat voordat verdachte had gebeld zij iets had hooren vallen. Hoe het ook zy het verweer kwam zoowel den ambtenaar als desn kantonrechter als on betrouwbaar voor en na het hooren van verbalisanten die een en ander bevestig den, hoorde verdachte zich voor dit nach- telijk avontuur te Woubrugge veroordee- len tot een geldboete van 30 subs. 6 d. hechtenis. A. C. de H. die in den Hoorn onder de gemeente Alphen een aanrijding had ver oorzaakt, hoorde zich te dier zake, nadat de ambtenaar van het O. M. in zijn requi sitoir, de groote roekeloosheid van ver dachte had belicht daarna nu inmiddels al weer een p: oces-verbaal tegen hem is in gekomen, zcc.dat hij zelfs intrekking van het rijbewijs overwoog, veroordeelen tot een geldboe-,e van 30 subs. 5 d. met toe wijzing van de civiele vordering aan R. te Bodegraven ad 12.26. B. die in overtreding van de Landbouw- crisiswet was geweest, door het houden van een kalf zonder vergunning te hebben, UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN Vrouwenbond. Zondag as., het feest van Christus' Koningschap, zal een speldje ten verkoop worden aangeboden door de leden van den R.K, Vrouwenbond. De ba ten hiervan komen ten goéde aan armlastige groote gezinnen. Op Zondag 3 November komen de Witte Zusters een lichtbeelden avond houden over hun werken in Afri ka. 's Middags om 3 uur kindervoorstel ling. Op dienzelfden avond zullen de meis jes van de jongste zangclub enkele zang nummers en declamaties ten beste geven De cursus ziekenverpleging in huis vangt aan op Woensdag 27 November. Zondag 8 December zal een spreker propageeren over den Bond v. Groote Gezinnen, en ten slotte zal eveneens ln December een goed- koope kookcursus gegeven worden bij de Eerw. Zusters. Het bestuur verzoekt eventueele hierbij betrokkenen, van het bovenvermelde goe de nota te nemen. Maria-Congregatie. Door de afdeeling heeren en jongeheeren werd onder leiding van haar directeur, kapelaan van Teijlin- gen, een triduum gehouden, welke tot vol le tevredenheid geslaagd is. De predicaties werden gehouden door den zeereerw. rec tor Beune uit Leiden. Na de sluiting werd in het parochiehuis een filmavond gehou den. De hoofdfilm „Das Meer ruft", werd door de talrijke aanwezigen met belang stelling gevolgd, terwijl de kleinere films o.a. de begrafenisplechtigheden van mgr. Aengenent en van koningin Astrid van België niet minder actueel waren. Alles bijeen genomen een goed geslaagd geheel, daarop de directeur met groot genoegen kan terugzien. Crisis-Comité. Het plaatselijk Crisis- Comité A, vestigt nog eens gaarne de aan dacht van de ingezetenen op de in de a s. week te houden collecte, 't Is waarschijn lijk de laatste keer dat door het houden eener collecte deze hulp wordt gevraagd, waarom het comité vertrouwt, dat nie mand de dames, die weer bereid zijn tot medewerking, zonder bijdrage zal heen zenden. De gelden van dit comité worden be steed voor leniging van den allergrootsten nood in de groote gezinnen, door aanschaf fing van het allernoodzakelijkste, vooral kleeding, dekking, schoeisel en brandstof. Eveneens worden hiermede geholpen kleine handeldrijvenden die door de tijds omstandigheden en concurrentie in moei lijkheden zijn gekomen, en niet door Bur gerlijk of Kerkelijk Armbestuur kunnen geholpen worden. Door ter handstelling van een klein be drag aan geld of het borg blijven voor betaling van aan te schaffen koopwaren zijn er reeds verschillende geholpen en zoodoende weer in staat gesteld het brood voor zich en hun gezin te verdienen. De gevers kunnen overtuigd zijn, dat het geld, toevertrouwd aan het Bodegraaf- sche crisis-comité, goed wordt besteed. In dezen somberen tijd is het comité een uiting van solidariteit tegenover hen die daarvan het meest te lijden hebbgn en hierdoor is, een zeer waardevol bezit in onze samenleving. En nu de collecte!! Geeft allen!! Tentoonstelling. Gistermiddag om 2 uur had de officieele opening plaats van de T.B.V.M., in het Beursgebouw. De voor zitter, de heer J. G. Streefland van Nieu- werbrug, sprak een enkel woord ter ope ning. Hij heette de deelnemers van de ver schillende stands welkom, en zeide dat deze expositie eenig was in Bodegraven; tot de winkeliers sprak hij een woord van opwekking; vervolgens begroette spr. de afgevaardigden van den R.K. en Chr. Vrou wenbond en deelde mede dat de vertegen woordigers van de Kamer van Koophandel en B en W. verhinderd waren. Hij bracht dank aan den heer C. Groenendijk, de sechretaris-penningmeester, voor het door hem verrichtte werk. De heer Huchshorn, voorzitter van de ver. van Handeldrijven den noemde d.e tentoonstelling als geheel reeds een succes.. Aan de aanwezigen werd hierna thee aangeboden, waarna de beurs geopend was, en de wachtenden werden toegelaten. Er heerschte groote aangena me drukte. Wat de tentoonstelling zelf betreft: bet is inderdaad iets bijzonders. Vele firma's brengen in hun stands hun artikelen naar werd na het hooren van een ambtenaar der Crisislandbouwwet veroordeeld tot 35 subs. 10 d. Tijdens de behandeling liep hij kwaad weg. P. H. uit Hoogmade moest zich verant woorden wegens overtreding van de vis- scherijwet. Verdachte had volgens de dag vaarding zonder vergunning te hebben of rechthebbende op het onderhavige visch- water ie zijn, vischfuikan uitgezet, die door den rijksveldwachter D. en gemeente veldwachter H. in beslag waren genomen. Verdachte ontkende te hebben gevischt en bedoelde fuiken te hebben uitgezet, boven dien begreep hij niet veel van de zaak daar deze in Den Haag reeds had gediend (naar wij vernemen betrof dit een belee- digingszaak Red.). Toen de verbalisant H. die het eerst werd gehoord de feiten als bij proces-verbaal omschreven beves tigde, wond verdachte zich meer en meer op onder toevoeging en interrupties: Je liegt! wat de kantonrechter aanleiding gaf verdachte tot kalmte aan te manen, die hierop antwoordde: ik wil wel vertrek ken en nieraan dan ook gevolg gaf. Nadat ook de andeie verbalisant was gehoord vorderde de ambtenaar van het O. M. een geldboete var. 10 subs. 10 d. De kanton rechter veroordeelde verdachte tot 6 subs. 3 d. voren, zooals Blue Band en Saladine, Per- sil, v. Melle, een Oud-Hollandsche Wafel bakkerij, stands van Tieleman en Dros, v. Nelle enz. Er zijn werkelijk zeer goed ge slaagde exposities te zien, waarom we dan ook niet aarzelen, om u aan te raden deze magnifieke tentoonstelling te gaan zien. De entree is 10 ct., terwijl iedere 25e be zoeker eeni waardevol cadeau ontvangt en de 1000e bezoeker een compleet rijwiel. Het schietlokaal. Niet om 3 uur, maar om half drie zal het nieuwe schietlokaal geopend worden. Te 5 uur is het voor het belangstellend publiek geopend. Begin van brand. Door het omvallen van een klein petroleum lampje ontstond bij de fam. D. in de Nieuwstraat een be gin van brand, welke door spoedig ingrij pen in den aanvang kon worden gebluscht. De brandweerlieden welke spoedig ter plaatse waren, behoefden geen verdere maatregelen te treffen. Een zure geschiedenis. Gistermorgen had op den hoek Burg. Le Coultrestraat een aanrijding plaats tussehen een bestel auto van de firma Mak's Wijnhandel en een vrachtauto uit Vlaardingen. Doordat laatstgenoemde in de bocht teveel linies doorging werd de bestelauto zoodanig ge troffen, dat de azijn, die er zich in bevond, rijkelijk over den weg vloeide, terwijl de chauffeur een vrij aanzienlijke materieele séhade kon noteeren. Van een en ander werd proces-verbaal opgemaakt. Het verraderlijk overhemd. Zooals men zich zal herinneren werden een drietal weken geleden meerdere rijwielbelasting- merken ontvreemd van rijwielen, staande op het schoolplein van een der chr. scholen alhier. De dader wist tijdens een achtervol ging door de politie te ontkomen. Een mi nutieus onderzoek werd ingesteld te Utrecht, oWerden en Amsterdam, in welke laatste plaats de woning van verdachte werd opgespoord, zoodat reeds den dag na den diefstal de kleeren van verdachte, die hij tijdens den diofstal aan had, in be slag genomen konden worden. De verdach te was nergens te vinden. De politie heeft deze kleeding te Bodegraven nauwkeurig onderzocht en vond in een overhemd een waschnummer. Met deze kleine aanwijzing toog men weder op stap, hetgeen tenslotte tot gevolg had, dat men uit Amsterdam aan de politie alhier een foto van iemand zenden kon, waarvan door de veldwachters terstond de dader kon worden herkend. Nu de identiteit was vastgesteld van den verdachte, werd zijn aanhouding slechts een kwestie van. tijd. Op verzoek van de politie alhier, die omtrent zijn vermoede lijk verblijf kennis droeg, is hij door de recherche te Leiden Dinsdagmorgen gear resteerd en naar hier overgebracht. Hij heeft tegenover de politie voorzoover het Bodegraven betreft een volledige bekentenis afgelegd. Door de politie te Bussum en uit Alphen a. d. Rijn werd Woensdagmorgen aan de politiepost een bezoek gebracht, daar deze hem eveneens voor misdrijven zoeken, terwijl ook nog andere plaatsen volgen. Het schijnt dat hij heel wat met de justitie heeft te vereffe nen. Thans is hij door den burgemeester tr beschikking gesteld van de justitie te Den Haag. Geboren: Arie z:. van A. Zuidam en, M. C. Sepers Cornelia Auguste d. van C. M. van Vliet en M. M. van Dijk Aag je d van C. van Wijk en B. v. d. Heuvel Pietje d. van M. Lok en G H Groenen dijk Antoinette Maria d van J. Luu- ring en A. Hoogendoorn Catharina An toinette d. van M. J. J. Wijtenburg en E. van Wingerden. Overleden: M. Hommel 66 j. Vertrokken: M, Th. Bontje, dienst bode naar Ede L. J. A. ei C. Pouw, n. Leiden. Gevestigd: G. Uithol van Woerden A. J. van der Zaan en gezin, arbeider Ned. Spoorwegen, van Dordrecht J. H. Ruten, gemeente-veldwachter, van Uden N de Lange, van 's Gravenhage. Gevonden: 3 portemonnaies met in houd 1 garbardine jas 1 dekkleed I deken 1 heeren vilthoed. Verloren: 2 groote leege kisten 1 bruine kinderportemonnaie. LEIDERDORP Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Maandag 28 Oct. nam, 1.30 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda luit als volgt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen en ingekomen stukken. 4, Goedkeuring begrooting Bur gerlijk Armbestuur. 5. Vaststelling begroo ting grondbedrijf 1936. 6. Vaststelling be grooting 1936. 7. Vaststelling van een Par keerverbod en een inhaal verbod. 8. Vast stelling verordening verlichting automobie len en bakfietsen bij lantaarns. 9. Voorstel van B. en W. wijziging winkelsuitingsver- ordening. 10. Vaststelling verordeningen op de heffing en invordering van het schoolgeld. 11. Voorstel van B. en W. in zake vuilverwijdering. 12. Voorstel van B. en W. aanleg gedeelte waterleiding Zijl- dijk. 13. Vaststelling vergoedingen bijz. lager onderwijs en driejaarlijksche afre kening. 14. Voorstel van B. en W. verstrek king brandstoffe»-toeslag aan werkloozen. 15. Verzoek om^subsidie voor den land- bouwcursus. 16. Verzoek van de Diaconie der Geref. Kerk om bijdrage in de kosten van kinderverpleging. 17. Voorstel van B. en W. wijziging Ambtenarenreglement. 18. Verzoek van J. N. R. van Maarle om toe passing van art. 13 der Lager Onderwijs wet. 19. Wijziging begrooting. 20. Rond vraag.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10