STADS X NIEUWS DONDERDAG 24 OCTOBER 1935 „CHRISTUS KONING"-HERDENKING. Gaarne geven wij plaatsing aan de vol gende mededeeling: Evenals het vorig jaar kunnen wij aan alle Katholieken van Leiden mededeelen, dat wederom Z. H. Exc. Monseigneur H. J. M. Taskin, Kapittel-Vicaris van ons Bis dom de openbare viering van Christus-Ko ning in de Groote Stadsgehoorzaal, op Maandag 28 October, zal komen bijwonen. Daar dit een groot voorrecht is, verzoe ken wij aan allen, die van een toegangs bewijs voorzien zijn, tijdig dus vóór 8.30 uur in de zaal aanwezig zijn, opdat iedereen bij het binnentreden van monseigneur een plaats zal hebben ingenomen. Klokslag 8.30 uur zal de herdenking een aanvang nemen. Tevens deelen wij nogmaals mede, dat de plaatsbespreking zal plaats vinden op Zon dag 27 October a.s. van 11 tot 2 uur in de vestibule van de Stadsgehoorzaal 0.10 per plaats. Behalve bij Mevr. Huibers Haar lemmerstraat en het Graalhuis zijn ook toe gangsbewijzen tevens programma's ad f 0.25 verkrijgbaar bij de heeren Langeveld, Aloëlaan 20a en v. d. Fluit, Nieuwe Brug steeg 2, alhier. Om teleurstelling te voorkomen raden wij een ieder aan zich tijdig van een plaats bewijs te voorzien. VRIENDENKRING TER EERE VAN HET ALLERHEILIGST SACRAMENT. Algemeenc ledenvergadering. De zaal aer St. Joseph-Gezellen was gis teravond vol van leden van den Vrienden kring en ot'-rngstellenden, toen de voor zitter, de heer L. C. Schrijvers, allen een hartelijk welkom toeriep. Een bijzonder woord van welkom richtte hij daarbij tot den redenaar van dezen avond, den wel eer w. heer P. M. Verhoofdstad, kapelaan der parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Een punt, dat niet op de agenda vermeld stond, was de installatie van den nieuwen geestelijk adviseur, den weleerw. heer B. J. M. Dorbeck. Met eenige hartelijke woor den van de.i voorzitter, onderstreept door luid applaus van de vergadering vond daar na de installatie plaats. De notulen, door den secretaris, den heer E. Duym, gelezen, werden onveranderd goedgekeurd. Na benandeling der ingekomen stukken en mededeelingen werden tot kasnazieners benoemd de heeren W. Geene en Th. Eergsma. Het koor der dekenale kerk bracht ver volgens onder leiding van haar dirigent, den weleerw. heer Dorbeck, eenige liederen ten gehoore, hetgeen 'n zeer welkome af wisseling op deze vergadering was. Achtereenvolgens werden uitgevoerd „Vos, dilecti mei", van Palestrina, het zes stemming „Ego sum panis vivus" en het vierstemmig „O sacrum convivium", beide van M. Hailer. Deze gizangen werden op voortreffelijke wijze ten gehoore gebracht, waarvoor hul de aan koor en leider. Vervolgens was het woord aan. den wel eerw. heer P. M. Verhoofstad, die een rede hield over: „De F. Eucharistie en ons leven." Na een Korte inleiding tot zijn onder werp, wees de eerw. spreker er op, dat ieder in zijn leven naar geluk zoekt, doch als men zijn droeve en blijde dagen eens bij eikaar zou tellen, wat zou dan de uitkomst zijn? Groote en kleine zorgen, moedeloos heid en zieleleed, laster en kwaadspreken, alle factoren, die wonden slaan. Van de wieg tot aan het graf zal het leed den mensch vergezellen en op zijn doodsbed zal die mensch alle leed in een enkele zucht uitstooten. Het spreekwoord zegt terecht: „Elk huis heeft zijn kruis". Men zou dit gezegde kun nen aanvullen met: „Een houten huis heeft een houten kruis"en „Een gouden huis heeft een gouden kruis". Spr. herinnert dan aan de oorsprong van het lijden b'j Adam en Eva, als straf dei- zonde. Daarna volgde veertig eeuwen van menschelijk ronddolen over de aarde. Maar daarna kwam de Kerstnacht met de kribbe in den stal te Bethlehem. Daar kwam God op aarde, om al het lijden van den mensch op zich ie nemen. Om door dat lijden voor den mensch den hemel te openen. Christus leeft dus met den mensch mee, maar diezelfde mensch geeft Hem ondank als beloomng. En wat is toch het lijden van den mensch vergeleken bij het lijden van den God- mensch? Al duurt de wereld nog millioe- nen jaren, dat Gods-lijden zal steeds het grootste zijn en blijven. Zooals het leven van Christus werd beheerscht door smar ten en teleurstellingen, zoo moet ook het leven van den mensch zijn, want slechts zoo zal het leven alle bitterheid verliezen. Bij al Zijn lijden heeft de Christus even wel toch aan den mensch gedacht. Als het leven ons te zwaar dreigt te worden, als de last te groot wordt, dan is Christus bij ons in de gedaante van brood en wijn om ons te sterken. Steeds wordt dat groote mysterie voor ons hernieuwd. Op het woord van den priester kwam hij bij de eerste Christenen in de catacomben, in de kathedralen der middeleeuwen en nu bij ons in onze ker ken. Het leven is zwaar en hard, doch daar om moeten wij hebben offermoed en offer kracht. Daarom moeten wij den Christus Eucharisticus opzoeken in het H. Misoffer, daarom moeten wij Gods geboden onder houden. Ir de H. Mis offert Christus de God-mensch, zich aan zijn Hemelschen Va der. Daarheen moeten we opzien, evenals Christus op den top van den Calvarieberg tot Zijn Hemelschen Vader opzag. Dat is offermoed. De offerkracht vindt men in het dikwijls bijwonen van de H. Mis. Velen zeggen, dat zij toch wel de kunst verstaan om te leven en zpeken troost bij anderen, soms wei met eenig resultaat. Maar niet alleen bij de menschen moet men troost zoeken, doch vooral bij Christus in het H. Misoffer. Velen wonen de H. Mis louter uit onver schilligheid bij, maar wanneer men met volle overtuiging en aandacht dagelijks de H Geheimen viert, dan is dat offerkracht. Spr. oesloot dan met 'n opwekking tot de leden van den Vriendenkring om toch dikwijls het H. Misoffer bij te wonen en daarbij sieeds te zeggen: „Zie, mijn God, ik kom *ot U om Uwen wil te volbrengen". (Applaus;. De voorzitter was voorzeker de tolk van alle aanwezigen, toen hij den eerw. rede naar dank bracht voor zijn gloedvolle woorden, waarbij hij den wensch uitsprak, dat zij veel vruchten mogen afwerpen. Hierna dankte spr, den geest. adv. voor den prachtigen zang en beval vervolgens nogmaals de „Leidsche Courant" in aller aandacht aan, die steeds op de bres staat om de katholieke zaak te dienen. Met o ank ten slotte voor de opkomst werd de vergadering gesloten. K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". Gisterenavond hield Peter van Rooijen een interessante en geestige causerie over „de Hollanders in Indië". Zelden hebben wij op dergelijke aardige manier een cau serie hooren houden: Peter van Rooijen bleek tevens een vlot snelteekenaat te zijn, en illustreerde zijn betoog met bijzonder rake krijtschetsjes. Verschillende typen inlanders, bunga lows met complete inventaris, ricksha-wa- gentjes, etc., werden met verbijsterende vlotheid op het bord getooverd. Op geesti ge manier werd al het typische van een Hollander in Indië verteld. Ervaringen van een eerste rijsttafel, sociëteitsleven, klee ding, mentaliteit, etc. werd schijnbaar op pervlakkig behandeld. Het geheel gaf een bijzonder mooien kijk op den Hollander in Indië. Aan het eind van zijn causerie gaf de spreker een geestige demonstratie over de indrukken van gamelangmuziek en als slot zong hij een alleraardigst lied over een Indischen verlofganger. De aanwezigen hebben zich uitbundig ge amuseerd. Wij hopen van harte den heer van Rooijen nogmaals te ontmoeten in het Eigen Huis. Het bestuur deelt mede, dat Maandag avond het Eigen Huis gesloten is wegens het feest van Christus Koningschap in de Stadsgehoorzaal, waarbij alle leden tegen woordig behooren te zijn. MEJ. M. A. C. P. DE GRAAF, t In den ouderdom van 73 jaar is hier ter stede overleden mej. M. A. C. P. de Graaf, die tot voor enkele jaren nagenoeg geheel haar leven verbonden is geweest aan de Muziekschool der Maatschappij voor Toon kunst. Mej. de Graaf werd den 28sten Mei 1862 geboren als zeventiende kind harer ouders. Haar vader was cello- en pianoleeraar aan de Mij. voor Toonkunst, welke functie hij vijftig jaar lang uitoefende. Weinigen zullen toen gedacht hebben, dat zijn jongste dochter zoo nauwgezet zijn voetsporen zou volgen. Reeds als kind toonde de thans ontslape ne een groote liefde voor de muziek en nauwelijks van de lagere school af stond zij haar vader op de Muziekschool bij of j verving zij hem, wanneer hy ziek was. Zy maakte daarna de proefjaren aan de school door, kreeg op 12 November 1885 een voor- loopig en op 30 Mei van het daarop volgen de jaar een vaste aanstelling als leerares piano en elementair onderricht. Jaar in jaar uit gaf zij haar lessen, steeds meer leerlingen leerden haar en haar eigen schappen kennen en waardeeren. Bij haar veertigjarig jubileum als leerares werd zij op treffende wijze gehuldigd en in 1932 verliet zij na een halve eeuw trouwe plichtsvervulling de school, welke haar lief geworden was. Haar afscheid was volgens haar eigen wensch zeer eenvoudig, alle huldebetoon wees zij af en 't zou ongetwijfeld tegen haar wil zijn als dij hier in den breede haar groote bekwaamheid uitsponnen. Toch mogen we dit heengaan niet zonder meer passeeren. 't Zij ons veroorloofd in 't kort erop te wijzen hoe zij aan haar eenvoud een strikt eerlijk en rechtvaardig karakter paarde, 'n scherpe, tintelende geest, die zich gaf voor haar taak, maar tevens een gevoelig hart, dat uitging naar de ellende in deze wereld en naar degenen, die erdoor getroffen wer den. Haar groote edelmoedigheid en naasten liefde tot den evenmensch wordt wel het best getypeerd door het feit, dat zij in de laatste ruim twintig jaar van haar leven niet minder dan negen pleegkinderen tot zich nam, Belgische, Duitsche, Hongaar- sche en één Hollandsche. Deze laatste is haar gebleven tot haar dood en we zijn er van overtuigd, dat dezer aanhankelijkheid haar veel van het levensverdriet, dat ook haar niet bespaard is gebleven, zal hebben doen vergeten. Zij ruste in vrede. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal a.s. Zaterdag te half twaalf op de begraafplaats aan de Zijlpoort plaats heb ben. MEER VREUGDE. Vanavond om 8.15 is de tweede ontwik kelingsavond in de Hartebrugskerk over Franciscus en zijn werk. Pater Parmenius Büller O.F.M. zal spre ken over: „Meer vreugde". DE LEIDSCHE COURANT De film „David Copperfield". Van Vrijdag af gaat in het Lido-theater hier ter stede de film „David Copperfield" draaien, gemaakt naar het beroemde boek van Dickens. Er zijn reeds veel beroemde werken uit de wereld-literatuur verfilmd, het resultaat was niet altijd gelukkig. Met de verfilming van „David Copper field" is de Metro Goldwyn er echter in geslaagd, een meesterlijke vertolking van Dickens' beroemde boek te geven. Voordat een meter film gedraaid werd, was er reeds gedurende twee jaar een diep gaande studie gemaakt van alles, wat er met het boek in verband stond. En deze studie is ruimschoots beloond. Alle figu ren zijn als het ware zoo vanuit het boek naar het witte doek overgestapt. We zien ze, zooals we ze jarenlang in onze eigen verbeelding gevormd hebben. Miwcawber is kostelijk in zijn grootsprakigheid. Een betere Tante Betsey had moeilijk gekozen kunnen worden. En van den legendari- schen Dickens-figuur mr. Wickfield wordt een niet te overtreffen creatie gemaakt. En zoo zyn alle anderen. We vinden ze allen terug: Dora, vroolijk en levendig, die als een vlinder door het verhaal dwarrelt. Haar stervens-scène is prachtig. Dan is er Agnes, sober en toegewijd als altijd. Dan PeggotyMr. DickHij speelt waar schijnlijk wel een van de allermoeilijkste rollen in deze film, maar slaagt er won derwel in, hem niet alleen aannemelijk te maken, maar hem zelfs subliem te spelen. En last not least, is er natuurlijk David zelf. David, die met zijn groote en angstige oogen voor zijn stiefvader staat; David, die zoo'n neel langen weg van Londen naar Dover loopen moet, omdat zijn geld ge stolen is; David, die zoo onuitsprekelijk bedroefd is, wanneer Dora sterft. Het geheim van Dicken's' kunst is, dat hy in al zijn menschen een hart schept en daarmee het hart van zijn lezers raakt, In de film „David Copperfield" is dat ge heim begrepen en toegepast. Het is een waarachtige Dickens-film geworden. Examens Handelscorrespondentie. De examens Handelscorrespondentie in de moderne talen van L. I. T. E. H., Ver- eeniging van Leeraren In Talen En Han delscorrespondentie, worden in verschil lende plaatsen van ons land gehouden op 20 December as. Prospectus met inschrijvingsformulier gratis verkrijgbaar bij den Administrateur S. L. A. Ottens, Voltaplein 55, Amster dam (O.). Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6261. N.V. Vliegtax, Leiden, Levendaal 132, auto-verhuur. De N.V. is dd. 21 October 1935 in liquidatie getreden. Liq.: Mr. G. H> E. Nord Thomson Leiden. 2778. F. W. Donkers, Leiden, Haarlem merstraat 253, drogisterij. Bijv. uitgeoef. bedr.: fotohandel. 1011. J. Elsinga firma J. H. Dijkhuis, Leiden, Hoogstraat 5. Drogisterij: handel in vergiften en bijtende stoffen. Uittr. E.: Wed. J. G. ElsingaDon, Leiden,, d.d. 1 Sept. 1935. Wijz. handelsn. in: Fa. J. Elsin ga. N.E.: F. M. Mülstaff, Leiden. Nieuwe inschrijving: 6675 Firma R. Gottenbos en Th. Kerkvliet, Leiden, v. d. Werfstraat 33. Schildersbedrijf. Venn.: R. Gottenbos en Th. Kerkvliet, Leiden. De Kamer van Koophandel te Tilburg heeft een commissie gevormd ter bestudee ring van het vraagstuk van het Midden- standscrediet, in navolging van het Rijn- landsch Borgstellingsf. te Leiden. Aan deze commissie is als deskundige toegevoegd de heer H. Simonis Jr., die terzake reeds er varing hoeft bij het Rijnlandsch Borgstel lingsfonds. Voor het machinisten-examen diploma A is te 's Gravenhage geslaagd de heer P. J. v. d. Waals, alhier. Gisterenmorgen is de 16-jarige schilders knecht P. C. J. D., wonende in de Heeren- steeg, by werkzaamheden op het Leven daal duizelig geworden toen hij op een ladder stond. Hij viel met ladder en al om en kwam op een handwagen terecht, waar door hij een bloedende snijwond aan het hoofd opliep. Door den E. H. D. werd hij .naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd ter observatie. Bij Kon. besluit is benoemd met ingang van 1 November bij het dienstvak der mi litaire administratie tot res. luit. kolonel de res. majoor der militaire administratie H. van de Erve, van het 4e reg. infanterie. Hedenmorgen is door den architect A. T. Kraan te Oegstgeest aanbesteed: het ge deeltelijk wijzigen van het perceel Rapen burg 11, te Leiden. Hoogste inschrijver was Jacq. Slootweg te Valkenburg voor 11.932, laagste C. Corver alhier voor 5995. Opvolger van den heer v. Es als Raadslid is op de anti-rev. lijst de heer Eikerbout, die van Sept. 1919 tot Sept. j.l. in den Leid- sehen Raad zitting had. LAATSTE BERICHTEN TWEEDE KAMER. Aan de orde is het wetsontwerp inzake de sancties. De heer Zandt heeft bezwaren tegen den Volkenbond, die niet kan voorkomen, dat het sterke Italië het zwakke Abessynië naar de keel greep. De heer Joekes zegt, dat na teleur stelling bij andere gewapende conflicten thans de houding van den Volkenbond be moedigend is. De econ. sancties zijn, goed toegepast, van verre strekking. IVCUki Damespullovers en vesten Uiterst voordelige prijzen Schitterende sortering En vergeet vooral niet: In October één dag alles gratis Spr. betreurt, dat eenige leden van den Volkenbond aan de sancties niet medewer ken. Spr.'s fractie staat in deze materie aan de zijde van de regeering. De heer L i n g b e e k betoogt, dat de Volkenbond geen oorlog kan beëindigen maar wel het kwaad beperken. De heer Vliegen betoogt, dat Neder land moet voldoen aan zijn verplichtingen van het lidmaatschap van een belangrijk lichaam als de Volkenbond. Sprekers fractie staat ten deze achter de regeering. De heer Westerman zegt, dat de Vol kenbond meer is dan een consolidatie van internationale verhoudingen. Spr. vraagt waarin Genève het recht begint en waar het eindigt. Nederland moet zich onthouden van een avontuur, waarvan het einde niet is te overzien. De heer DeGeer heeft het wetsontwerp met ingenomenheid begroet. Spr. betoogt, dat het wetsontwerp alleen moet worden, bezien uit een oogpunt van recht. Boven het lugubere dobbelspel van den oorlog heeft de wereld gekozen de internationale rechts organisatie. De heer Boon zegt, dat tegenover eco nomisch nadeel staat het groote voordeel van versterking der internationale rechts zekerheid. HANDELSBESPREKINGEN VAN NEDERLAND MET DUITSCHLAND EN POLEN. Naar wij vernemen zullen binnenkort in Den Haag besprekingen aanvangen met vertegewoordigers van de Duitsche en Poolsche regeering betreffende het han delsverkeer van ons land met beide ge noemde landen. NOG STEEDS TRAWLERS MET STORMSCHADE. Nog steeds komen in IJmuiden trawlers van de visschery terug die in het eind van de vorige week van het slechte weer te lij den hebben gehad. De Poolzee IJM. 77 en de Dirkje R O 54 hebben beide de scheeps- boot verloren. Het vinden dezer booten be hoeft dus geen aanleiding tot ongerustheid te geven. an de Neptunus IJ.M. 87 zijn de ruiten van de stuurhut door stortzeeën ver nield. DE „DRENTE" ZAL NIET GEBORGEN WORDEN. Het schip zal gesloopt worden. Naar vy vernemen heeft men afgezien van pogingen tot berging van de bij Eg- mond gestrande sleepboot „Drente". Het vaartuig zal worden gesloopt. BOERDERIJ AFGEBRAND. Hedenmorgen te zes uur is te Doornen burg, gemeente Bemmel, afgebrand de be kende kapitale boerderij 't Meer, bewoond door de weduwe A. Leenderts. De brand, die ontstaan is in het achter huis, nam «li-ect zulk een omvang aan, dat uit de schuren weinig kon worden gered. Vijf en twirtig varkens kwamen in de vlammen om. Verder gingen verloren de geheele voorraad hooi en koren, alsmede een groote party opgeslagen fruit en een vrachtauto welke met appels geladen was. Doordat het woonhuis niet zoo spoedig vlam vatte, kon de inboedel voor het groot ste gedeelte gered worden. De oorzaak van den brand is onbekend. Alles was verzekerd. Tentoonstelling „De Mensch" te Amsterdam. EERSTE BLAD - PAG. 3 BURr.FPHïgE STAND LEIDEN. Geboren: Johanna Elisabeth, dochter van N. T. Benschop en E. Vonk Alida, dochter van P. Ph. de Boer en S. v. Nierop Hendrikus, zoon van L. J. v. d. Veer en M. Nijssen Bertus Johannes, zoon van Ph C, Storm en M. G. Pellegrom Leendert, zoon van D. C. van Delft en J. v. Steenber gen Mia, dochter van I. Kapaan en W. E. van Haarlem Elderina Neeltje, doch ter van H. Lucas en P. Knotter Cornelis Dirk, zoon van H. Lucas en P. Knotter. Ondertrouwd: J. Chr. Janssen jm. 28 jaar en G. Valk jd. 22 jaar. G e t ro u w d A. A. Boehmer jm. en W. A. Foekking jd. J. Budding jm. en C. Koster jd J. G. Grosman jm en J. Noort jd. H. Hendriks wedn. en J. P. Lucas wede. P. den Oude jm. en A. J. Erades jd. H. Chr. Rietbergen wedn. en W. H. Th. Mooij jd T. Gijzenij jm en J. J. Otgaar jd W. H. C. Brugman jm. en L. Ver mond jd J. J. S. Reizevoort jm. en M. J. H. v. d. Reijden jd. .Overleden: S. KlinkhamerDde Wolf vr. 73 jaar S. M. Heemskerk dr. 50 jaar. litieke penetratie voltrekt. Zelfs uit de nog niet bezette gebieden komen dagelijks de legaties om zich onder het gezag der Ita lianen te stellen. De tijd werkt aldus voor Italië, zoo verklaren deze Italiaansche kringen. Wat betreft den toestand aan het front, wordt gemeld, dat de Italiaansche lucht macht verkenningsvluchten boven Dana- kil heeft uitgevoerd, waarbij kleine groe pen Abessijnsche troepen zijn waargeno men. Aan het Zuidelijk front, dat op het oogenblik 500 K.M. van de kust verwijderd ligt, worden wegen aangelegd voor het ver keer van vrachtwagens van de kust naar het front. Italiaansche genietroepen, die aan het werk waren by Entisjo, hebben hinder on dervonden van groote kudden apen, die probeeren de pas aangelegde telefoonver* bindingen te vernielen. Een gevecht bij Aksoem? LONDEN, 24 October (A.N.P.) De cor respondent van „Exchange Telegraph" meldt, dat Woensdag een Abessijnsche aan val op een Italiaansche voorpost ten Wes ten van Aksoem na een scherp gevecht is afgeslagen. Ras Seyoem zou den aanval hebben geleid. Voor een beslissenden slag in het Zuiden? HARRAR, 24 October (A.N.P.)Naar verluidt heeft Dedzjamatsj Nassiboe gis teren aan aLle troepen, die in het district van Harrar waren achtergebleven, bevel gegeven zich onmiddellijk naar het front te begeven. Langs de geheele voorlinie wor den voorbereidende maatregelen voor een beslissenden slag getroffen. De strijdlust der Abessijnen. ADDIS ABEBA, 24 October (A.NP.). Ras Seyoem heeft gisteren den Negus ver zocht: opdracht te willen geven om het Italiaansche leger in zijn opmarsch naar Makalle slag te leveren. Ras Seyoem voeg de hieraan toe, dat hy de strijdlust zijner soldaten niet langer kon bedwingen. Hier is aangekondigd, dat de Negus bin nen tien dagen zal vertrekken naar Dessie, het hoofdkwartier van het Abessijnsche leger in het Noorden. ENGELAND OVERWEEGT TERUG TREKKEN VAN OORLOGSSCHEPEN. LONDEN, 24 October (A.N.P.). Naar uit betrouwbare bron verluidt, heeft de defen sie-commissie van het Kabinet gisteravond de vraag onder de oogen gezien, of een terugtrekking van een Italiaansche divisie j uit Libye het terugroepen van twee Brit- sche oorlogsschepen uit de Middellandsche Zee zou rechtvaardigen. TELEGRAMMEN BOTSING TUSSCHEN TWEE VLIEGTUIGEN. PENSAKOLA (Florida), 24 Oct. (A.N.P.) Tijdens manoeuvres zijn twee marine-vlieg tuigen met elkaar in botsing gekomen en neergestort. De tweede luitenant-vliegers werden gedood en een derde zwaar gewond. De Minister'van Economische Zaken, Z. Exc. mr. M. Slingenberg, heeft gisteravond een bezoek gebracht aan de tentoonstelling „De Mensch" in de Apollohol. De minister die twee uren is gebleven en voor het ten toongestelde groote belangstelling toonde, werd rondgeleid door prof. dr. A. H. M. H. van Rooy. Leeuwarder boternoteering. De Commissie noteering voor Nederland- sche boter is vastgesteld op 68 ct. per K.G. Het Abessijnsche conflict IN AFWACHTING. De stilstand in de militaire operaties. ASMARA, 24 October (A.N.P.). De oor logscorrespondent van het D.N.B. meldt, dat men zich in toonaangevende Italiaan sche kringen zoo min mogelijk uit over den stilstand der militaire operaties in Oost-Afrika. Meer en meer krijgt men den indruk, dat deze stilstand hoofdzakelijk te verklaren is uit de Europeesche pogingen om tot verzoening te komen. Reeds zouden eenige journalisten Eri trea verlaten hebben, terwijl andere als hun meening te kennen hebben gegeven, dat de vijandelijkheden reeds in Decem ber definitief beëindigd zouden worden. In sommige Italiaansche kringen wordt er op gewezen, dat verdere militaire ope raties reeds daarom minder gemotiveerd lijken, omdat zich langzamerhand een po- GOUDA, 23 Oct. Vee. Aangevoerd in to taal 999 stuks, waarvan: 18 slachtvarkens vette 21.522.5 en Londensche 1718 cent per pond levend gewicht. 345 magere varkens f 2032, 637 biggen f 813, Gel- dersche biggen f 1316, 4 runderen f 100^- 140, 61 nuchtere kalveren f 49, 5 scha pen f 9, 1 lam, 30 bokken of geiten f 25 per stuk. Handel stug. Kaas. Aanvoer 444 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk f 25—27 en 2e kwal. idem f 2324, zware f 30. Handel matig. Boter. Aanvoer 278 ponden. Goeboter 8090 cent en weiboter 7580 cent per pond. Handel vlug. tVlSSELNUTKEV \'»GN i AMSTERDAM) (Officieel)* Berlijn 59 27L/2 Londen 7.25 New York1-473'g Parijs 9.7 U/o Brussel 24.79 Zwitserland 47 92 Milaan 12. Madrid 20.20 Oslo86.45 Kopenhagen32.40 Stockholm 87.40 Praag 6.10 Weenen Boedapest Prolongatie 3 3/4 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3