DONDERDAG 24 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 Voorzitter de heer E. Vernède, burge- meester. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen is een adres van J. Strijd en cons, verzoekende het keurloon voor huis slachtingen a 2.50 zoo mogelijk te doen vervallen. Een adres van A. Holthuijzen en cons, inzake een klacht over het electrisch licht in de woningen aan den Veurschenweg. Deze beide adressen worden gezonden naar B. en W. om praeadvies. Tot onderwijzeres aan de openbare lage re school in het dorp wordt benoemd mej. A. J. Venninck, onderwijzeres te Daarler- veen. Naar aanleiding van een verzoek van den Ned. R.K. Bond van Hotel-, Café- en Restauranthouders en Slijters „St. Joseph" gevestigd te Utrecht, om de koffiehuisbe- drijven voor de personeele bleasting gelijk te stellen met winkels en logementen, waardoor de huurwaarde tot een derde wordt teruggebracht, zeggen B. en W. in hun praeadvies o.a., dat in 1933 in de ver gadering van 23 October een gelijk ver zoek werd afgewezen met 7 tegen 3 stem men. Wanneer het verzoek werd ingewil ligd, dan zou in hoofdsom en opcenten der personeele belasting een bedrag van onge veer 1250 minder worden ontvangen, het geen een bedrag van 5 opcenten vertegen woordigd. Deze zouden dus met 5 moeten worden verhoogd en alzoo stijgen tot 190. Het komt B. en W. voor, dat 't niet aangaat in de tegenwoordige, voor de gemeente zoo moeilijke financieele omstandigheden, de belasting nogte gaan verhoogen. Niet al leen de koffiehouders toch, maar de gehee- le burgerij gaat gedrukt onder die omstan digheden en daarom komt het B. en W. voor, dat ontlasting van een klein deel ten koste van de overige burgers niet gerecht vaardigd is. Derhalve wordt voorgesteld afwijzend te beschikken. De heer Mulholland is het met dit prae advies niet eens. Het gaat het café-bedrijf ook niet voor den wind. Spreker vindt het onbillijk dat de caféhouders meer moeten offeren aan de personeele belasting. Al kan de gemeente moeilijk deze gelden missen. De heer J. Braggaar begrijpt de bezwa ren van de caféhouders, doch wanneer aan dezen wensch wordt tegemoet gekomen zal men de belasting wederom moeten verhoo gen. Het algemeen belang moet hier voor gaan. De voorz. meent, dat het niet aangaat heden een bepaalde categorie van burgers te ontlasten ten kosten van de geheele burgerij. Wethouder J. A. Mens is het in beginsel eens met den heer Mulholland, doch in 1933, toen de financiën der gemeente gun stiger waren, is een dergelijk verzoek af gestemd met groote meerderheid en de mentaliteit van den Raad is niet zoo ver anderd. dat heden een andere beslissing zal worden genomen, temeer daar deze opbrengst niet te missen is. Ook spr. hoopt bij betere tijden aan deze wenschen tege moet te komen, daar deze belasting naar zijn meening ook onbillijk is. Nadat de heer D. Limburg hierover nog het woord voert, wordt dit praeadvies van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aan genomen. De heer Mulholland wenscht ge acht te worden, te hebben tegengestemd. Door den heer M. Nasveld is een ver zoek ingediend om de sloot langs zijn wo ning, die vervulit door de rioleering, wel ke er op uitkomt, zoodanig te veranderen, dat dit euvel verholpen wordt. B. en W. adviseeren aan dit verzoek niet te voldoen. De sloot is thans schoonge maakt, wat door den eigenaar moet ge schieden en de bezwaren zijn dus verval len. Het praeadvies wordt aangenomen. De heer J. Bragaar wenscht geacht te wor den te hebben tegengestemd. Door den heer C. Verhoog is verzocht vergoeding van reiskosten ex art. 13 der Lager Onderwijswet 1920 voor een leer plichtig kind dat de school te Leiden be zoekt. B. en W. adviseeren den Raad 60 pet. van de reiskosten te vergoeden vol gens de vastgestelde verordening met in gang van 1 September 1935, totdat het kind niet meer leerplichtig is. Wordt aldus zonder discussie aangeno men. Punt 6 der agenda vermeldt wijziging der verordening „Besmettelijke ziekte- gelden". Dit punt werd met alg. st. vastge steld. De keuringsdienst van waren Door den directeur-scheikundige te Lei den van den keuringsdienst inzake keu ringsdienst van waren in het district Lei den is een schrijven gericht aan B. en W. om te bevorderen, dat de Raad zich in be ginsel uitspreekt in het vervolg vrijwillig een bijdrage te verleenen op ongeveer den zelfden voet als thans het geval is, daar het Rijk de tot nog toe verleende bijdrage zal intrekken voor dezen dienst. B. en W. adviseeren den Raad, gezien het groote nut van dezen dienst, aan het voornoemd verzoek te voldoen. Wordt aldus besloten. Bijslagregeling landbouw bedrijven Naar aanleiding van een circulaire van den minister van sociale zaken blijkt, dat deze gemeente de gelegenheid wordt ge geven de regeling toe te passen, waarbij het opnemen van arbeiders in landbouw, weide- en tuinbouwbedrijven bevorderd wordt. De bijslag bedraagt 50 pet. van het meerdere loon, dat per hectare wordt uit betaald aan den vastgestelden norm. De heer J. Braggaar kan in principe wel meegaan met het praeadvies van B. en W. om deze regeling toe te passen in deze ge- fnetene, doch spreker vindt de loonnorm te laag. Het doel om aldus meerdere men- schen aan den arbeid te zetten is goed. De voorz. zegt dat deze loonnorm is VAN VOORSCHOTEN voorgeschreven en daar is dus niets aan te veranderen en kan dus buiten bespre king blijven, waarna het praeadvies van B. en W. met algemeene stemmen wordt aangenomen. De bijslagregeling is vastgesteld over het tijdvak 15 September tot en met 31 De cember 1935 (15 weken). Een voorbeeld ter verduidelijking volgt: B.v. de oppervlakte van het bedrijf is 32 H.A. Het mini mumloonbedrag voor weiland is vastge steld op 18 per H.A. Er moet dus ver- loond worden 32 x 18 is 576, dat is over genoemd tijdcak 576 gedeeld door 15 is 38.40 per week. In het bedrenf werken 3 personen, welke ƒ16 per week verdie nen. Er wordt dus 3 x 16 is 48 per week aan loon betaald. Het verschil tusschen 48 en 38.40 bedraagt 9.60. De bijslag bedraagt 50 pet., derhalve zal ƒ4.80 per week worden terugontvangen door de aan genomen regeling. Wij hopen, dat deze maatregel er toe zal bijdragen de werk loosheid eenigermate te doen verminderen. De salarieering van het gemeente-personeel Tevens is wederom een missive van den minister van binnenlandsche zaken d.d. 4 September j.L ingekomen betreffende de salarieering van het gemeentepersoneeL B. en W. meenen dat er op het oogenblik geen redenen zijn om wederom de salaris sen met 5 pet. te verminderen, daar op 23 Augustus j.L verschillende salarissen zijn verlaagd. Wel wenschen B. en W. te vol doen aan het schrijven van Ged. Staten van 25 September j.L om de kindertoelage van 3 pet. vanaf het eerste kind terug te brengen op den ouden vorm van 2 Y» pet. per kind vanaf het derde kind, daar de minister mededeelt zich niet te kunnen vereenigen met de kindertoelage van 3 pet. per kind vanaf het eerste kind. De heer Mulholland kan zich met dit praeadvies van B en W. niet vereenigen. Het spijt spr. dat de minister geen bevel heeft gegeven, doch slechts een verzoek heeft gericht. De fout is, dat men de hooge loonen en salarissen en pensioenen, van het tijdperk van hoogconjunctuur ook thans nog wil handhaven en dat is een sociale onbillijkheid. Men moet terug naar den toestand van voor den oorlog, toen was het een normaal tijdperk, Spr. zal tegen dit praeadvies stemmen. De voor zitter zegt dat deze beschouwing meer thuis behoort in de Tweede Kamer en niet in den Raad De heer Mulholland heeft ondanks zijn betoog niet aangetoond, dat de salarissen van het gemeentepersoneel alhier te hoog zijn in vergelijking van de rijksambtenaren. De minister heeft in zijn missive, na de verlaging der salarissen alhier, gemeld zich met de regeling te kunnen vereenigen. Wethouder Mens merkt op, dat het pas 2 maanden is geleden dat verschillende sa larissen aanmerkelijk verlaagd zijn en men toch niet ieder oogenblik daarin ver andering kan aanbrengen. De heer J. Braggaar is juist de tegen voeter van den heer Mulholland. Spr. is ver heugd dat B. en W. niet alles slikken. In dit praedavies beluistert spr. een toon die uitgaat naar constructieve welvaartspoli- tiek. De loonen zijn hier niet schrikbarend hoog. Spr. kan zich met dit praeadvies wel vereenigen. Daarna wordt het prae advies van B. en W. aangenomen met 10 tegen 1 stem. Tegen stemt de heer Mul holland. Verbreeding van den Leidscheweg Thans komt aan de orde de verbetering van den Leidscheweg vanaf de Elslaan tot aan de St. Nicolaasbrug. De onderhandel lingen met de provincies zijn thans zoover gekomen dat den Raad de begrooting kan worden aangeboden. De Leidscheweg zal dan een wegbreedte krijgen van 9 meter met daarnaast een trottoir van 3% meter. De kosten van bestrating, rioleering, grondaankoop enz. zullen bedragen in to taal 90.000, waarvan de provincie zal betalen ƒ50.000 en de kosten voor de ge meente zullen bedragen de som van •ƒ40.000. De verbreeding van dezen weg achten B. en W. urgent, want de toestand aldaar is onhoudbaar, B. en W. adviseeren den Raad dit voorstel te aanvaarden. De heer A. Verboon zegt, dat er voor de gemeente een groot bedrag mede is ge moeid en vraagt zich af, of dit niet boven de draagkracht der gemeente gaat in deze tijden. Spreker ontkent niet, dat de ver breeding aldaar noodzakelijk is. Hebben B. en W. wel voldoende hun aandacht ge schonken aan den financieelen kant van de zaak. De voorz. zegt, dat B. en W. natuurlijk dit goed onder de oogen hebben gezien. Vóór dit werk kan natuurlijk worden ge leend en de kosten worden verdeeld over ettelijke jaren. Deze zaak is naar de mee ning van B. en W. urgent. Wethouder Mens dringt er met klem op aan bij den Raad, nu de provincie bereid is een bedrag te betalen van f 50.000 voor verbreeding van dezen weg, dit voorstel met beide handen aan te grijpen. Er zijn jaren en maanden mede gemoeid geweest om het zoover te brengen. De toestand van dat deel van den Leidscheweg noemt spr. onhoudbaar en spr. zou het onverant woordelijk vinden dezen toestand te be stendigen. Tevens is er daar voor een groep werkloozen een werkobject. De heer J. Braggaar vindt dit voorstel van B. en W. een radicale oplossing, al zijn er financieele offers aan verbonden. Het is dringend noodzakelijk. De heer W. G. Duynisveld vindt dit een schoone verbetering en het doet spreker genoegen, dat het college van B. en W. de provincie zoover heeft gekregen om een dergelijk aanbod te doen. Het is een prachtige gelegenheid om een goeden toe stand aldaar to krijgen. Zeer gaarne ver leent spr. zijn steun aan dit voorstel. De heer Mulholland roept uit: begin morgen en verlos ons van den benauw den Leidscheweg. Met algemeene stemmen wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. Uitgeloot worden drie obligaties van 500 en wel no. 4, no. 68 en no. 76 en één obligatie van 100 n.l. no. 119. Vervolgens deelt de voorz. mede een missive te hebben ontvangen van den mi nister inzake brandstoffentoeslag voor de werkloozen. Deze toeslag kan in werking treden op 28 October a.s. voor ten hoogste ƒ1 per week. B. en W. stellen den Raad voor dezen toeslag te verleenen. Aldus aangenomen. Behandeling der begrooting. Vervolgens komt aan de orde de behan deling der begrootingen van de gemeente en van de bedrijven over 1936. Bij de begrooting van het badhuisbedfijf merkt de heer Mulholland op, dat het ver lies van het badhuisbedrijf zeer groot is n.l. 1700. Wethouder Mens meent, dat het in de goed richting gaat. Immers jarenlang heeft het verlies van het badhuis ƒ2500 bedra gen, en thans is dit verlies regelmatig ge daald tot op 1700. Ook deze begrooting wordt vastgesteld zooals hierboven is aan gegeven. Uit deze begrootingen blijkt, dat de win sten dezer bedrijven zijn geraamd als volgt: van het electriciteitsbedrijf op: 22000, van het gasbedrijf op: 5000, van het waterbedrijf op: ƒ4000, aldus tezamen op ƒ31.000. Het verlies badhuisbedrijf op 1700, blijft saldowinst ƒ29300. Voor de behandeling der gemeentebe- grooting vraagt de heer D. Limburg of het net wenschelijk is de wethouders een be paalde taak op te dragen zooals dit in grootere gemeenten geschiedt. Spr. zou dit wel toejuichen, ofschoon hij verklaart geen voorstel te zullen doen. De voorz, heeft geen bezwaar een gedeelte van zijn taak over te dragen aan de wethouders, doch meent dat dit niet noodzakelijk is. Wethouder Mens voelt er nog niet veel voor om dezen weg op te gaan. De heer Mulholland is het opgevallen, dat in de begrooting vele cijfers staan, die de lasten der burgerij omhoog voeren, doch niets in de begrooting heeft gevonden, waardoor de lasten der burgerij worden verlicht. De voorz. antwoordt den heer Mulhol land, dat ook zeer zeker B. en W. graag de lasten der burgerij verlicht zouden heb ben, doch dit is nu nog onmogelijk. Thans gaat men over tot behandeling der verschillende posten op de begrooting Bij hoofdstuk III post 189 „Subsidie Burgerwacht" wenscht de heer J. Brag gaar deze post te; schrappen. De heer D. Limburg verdedigt deze post en meent, dat het wel eens mogelijk kou kunnen worden dat de heer Braggaar verheugd was een burgerwacht te bezitten om het wettig ge zag en de vrijheden van de bevolking te kunnen verdedigen. Deze post blijft op de begrooting. Tegen stemmen: de heeren J. Bakker en J. Brag gaar. Bij volgnummer 217 zegt de heer Mu- holand dat het wenschelijk zou zijn het aandeel van 600 p. km. en per jaar te betalen aan de provincie aanmerkelijk te verlagen. Thans wordt geraamd 4500. Spr. zou de 600 per k.m. met 200 per k.m., dus 1/3 gedeelte willen verlagen. De voorz. zegt dat met de provincie een overeenkomst is aangegaan van ƒ600 per k.m. en per jaar. Spr. voelt er veel voor te trachten een vermindering te verkrijgen en zal trachten de provincie hiertoe te be wegen. Bij hoofdstuk VIH post 292 subsidie Nij verheidsonderwijs bespreekt de heer J. Bakker de wenschelijkheid om alhier op te richten een vakschool voor land- en tuinbouwkunde en stelt voor, dat de Raad zich hedenavond in beginsel daartoe uit spreekt en een commissie van onderzoek benoemt om aldus goed geschoolde arbei ders te krijgen. De voorz. toont aan de hand van de be grooting aan de verschillende subsidies, die worden gegeven aan Nijverheidsscho len, die door de inwoners worden bezocht en gelooft niet, dat mogelijk zal zijn al hier een dergelijke school te stichten, daar deze veel te kostbaar is. De heer Nieveen meent, dat de Raad zich zou kunnen uitspreken over de wen schelijkheid, doch het heeft niet het min ste practische effect. Bij post 316 n.l. en post voor werkloo- zensteun van 52000 houdt de heer Mul holland een betoog over deze post, die wordt uitgegeven aan werkloozen, zonder eenige tegenprestatie. Ook de werkloozen hebben een plicht tegenover de gemeen schap. Spr. wenscht nieuwe wegen aan te leggen, wandelpaden met trottoirs enz. enz. De voorz. zegt dat de heer Mulhol land maar eens schriftelijk een voorstel moet indienen bij B. en W., dan zullen B. en W. eens zien in hoeverre zoo iets mo gelijk is. Bij hoofdstuk XIII post 80 het heffen van 185 opcenten op de personeele belas ting, wenscht de heer Mulholland deze te verminderen met 20 opcenten en hiervoor tevens te gebruiken de post onvoorziene uitgaven groot 13327.67, die spreker veel te hoog vindt, doch de voorz. bracht dezen heer aan het verstand, dat het heel mooi is een dergelijk voorstel te doep, doch onuitvoerbaar is en wat de post on voorziene uitgaven betreft, Ged. Staten eischen 5 pet. van de begrooting als onvoor zien geboekt te zien. Deze post zou feite lijk dus ƒ15000 moeten bedragen. Het blijft aldus zoo. Daarna wordt de gemeentebe- grooting vastgesteld op de voorgedragen cijfers als volgt: De begrooting der inkomsten en uitga ven van de gemeente: bevolking per 1 Ja nuari 1935 6266 zielen, idem volgens de laatste 10 jaarlijksche volkstelling 5490 zielen. Verzameling. 1. gewone dienst: inkom sten 314708.04, uitgaven: 314708.04, batig ZOETERWOUDE. Hanze. De opkomst van de leden was niet zoo groot op de ledenvergadering als de belangrijkheid van de agendapunten had doen verwachten. Terstond na de opening met het eigen gebed, werd de vergadering met een flin ke animo ingezet. Omtrent het Rijnlands Borgstelling fonds kon de voorzitter mededeelen, dat de Raad der gemeente de zienswijze van B. en W. niet heeft kunnen deelen en de moeilijkheden die zich bij de credietver- leening voor den middenstand voordoen, heeft willen inzien. De voorzitter acht in hoofdzaak de in williging van het verzoek van de organi satie naar het passeeren van B. en W. een verblijdend verschijnsel. Vooral de houding van de Katholieke Fractie noemt de voorzitter in de omstandigheid, waarin het belang van den middenstand door B. en W. was geplaatst, zeer correct, waar door het belang van een hechte fractie van onze partij nog weer eens duidelijk naar voren is gebracht. Bij de agenda voor den Centralen Raad, bepaalt zich de bespreking rond het voor stel van Zoetermeer: verlaging van de Bondscontributie voor 1936. HetBestuur was ontevreden over het praeadvies van het Hoofdbestuur en meen de dat in den Bond geen goed inzicht was omtrent de moeilijke positie voor de kleine plattelands-afdeelingen. Met het Hoofdbe stuur is een correspondentie gevoerd die mocht leiden tot een inzicht en bevredi ging, die de vergadering deed besluiten aan de afgvaardigden op te dragen het voorstel op deze motieven, staande de ver gadering, terug te nemen. Tot afgevaardigde uit de leden wordt na een nuttelooze stemming de gekozenen namen hun benoeming niet aan aange wezen de heer Chr. M. v. d. Meer. Het Be stuur heeft den secretaris afgevaardigd. Door de Commissie tot het ontwerpen van het winterprogram, worden nu de voorstellen ter vergadering gebracht. Naar dezelfde indeeling van het vorige winter program zal tot ontwikkeling van de leden getracht worden, met de andere stands organisaties een avond te organiseeren, waarop twee sprekers een priester en een leek sociale onderwerpen zullen be handelen en waarbij weder een muzikale oplistering zal gegeven worden. Als een ontspanning voor de leden zullen de win ter bij eenkomsten door het Bestuur op een aangename wijze worden ingericht. Verder zal een actie tot het koopen bij de Zoeter- woudsche middenstand op touw worden gezet. Voor het kinderfeest, dat door de middenstand aan de kinderen van de clientele zal worden aangeboden, wordt een beroep gedaan op de leden tot het geven van bijdragen in geld of in natura. Het familiefeest zal weder met veel zorg worden voorbereid. Hierbij werd echter be paald, dat de introductie van twee perso nen buiten de familie niet gratis zal zijn. Bij de begrooting voor het jaar 1936 werd bezwaar gemaakt, dat deze niet in druk was gegeven, zooals dit in de jaarvergade ring was beloofd. Het bestuur had zulks niet noodig geoordeeld. De samenstelling van de begrooting was dezelfde als het vorig jaar. Alleen de post: propaganda- feestvergaderingen was van 100.op 50.teruggebracht. Hierdoor zal de uitvoerings-commissie naar inkomsten moeten zoeken bij de ver schillende winterfeesten. De vergadering acht hiervoor geen groote bezwaren te overwinnen en alzoo wordt de begrooting vastgesteld aan in komsten en uitgaven op 458. Bij de rondvraag komen de „ongeluks- palen" weder ter sprake. Reeds in twee vorige vergaderingen had het bestuur deze kwestie naar den Raad verwezen. Thans zal echter aan alle leden een adres tertee- kening aangeboden worden, om deze palen op een rechtmatige wijze te laten ver dwijnen. De klacht over de ondervonden last van hard en woest rijden door een melkauto op het Watertje, acht de voorzitter hier niet op zijn plaats. Dit is een politiezaak waar toe* de bewoners van 'het Watertje zich beter 'rechtstreeks tot den Burgemeester kunnen wenden. De vergadering wordt nu door den voor zitter gesloten met te constateeren, dat er wel eens een heftige discussie is geweest, maar dat de partijen het belang van de or ganisatie boven alles moeten stellen en geen persoonlijke kwesties het gevolg moet zijn van deze zaak Overigens moet deze vergadering weer als goed geslaagd be schouwd worden en verwachten wij veel goeds van de genomen besluiten. Met het slotgebed wordt de vergadering beëindigd. KOUDEKERK. Verkcoping. Ten overstaan van de no tarissen J. A. van Hamel te Leiden en F. C. Engelberts te Hazerswoude, had gister morgen in Hotel de Bruin alhier, de open bare verkooping plaats bij afslag van de bouwmanswoning met 27.01.43 h.a. weiland, gelegen aan den Rijksstraatweg in den Hoornschen en Oost- en Westgeerpolder onder de gemeente Hazerswoude, in ge bruik bij den heer J. Mulder en W. J. v. d. Velde, aldaar. Het geheel stond in bod op 49.200 en werd gemijnd door den heer Fh. Bijl te Maassluis op 1500. slot: ƒ169315.26, nadeelig slot ƒ169315.26. 2. Kapitaaldienst: inkomsten 57075.26, uitgaven 59795, batig slot ƒ82.59, nadee lig slot 2802.33. Totaal batige sloten 32.59, totaal nadeelige sloten 2802.22. Per resto nadeelig slot: ƒ2719.74. Op gebruikelijke wijze sluit de voorzit ter de openbare vergadering op een laat uur. Doch de begrootingen zijn afgehan deld. De Raad gaat vervolgens over in een besloten vergadering. Personen te Leiden gevestigd. D. F. W. Aberson, Steenstraat 50 K. Arvai, Pr. Frederikstraat 10 A. B. Be- kius, Fruiniaan 4 J. C. M. v. cL Bergn, kinder juf rouw, Nieuwe Rijn 62 A. C. Blanken, verpleegster, Rijnsburgerweg 10 J. H Boomstra, Noordeinde 52 H. Bouma, Fagelstraat 15 G. van Buul, Nachtegaallaan 14 M. C. Cohen Ter- vaert, Rapenburg 51 Igoesti Ktoet Djlantik, Stadhouderslaan 25 P. C. v. Dongen en Familie, beeldhouwer, Zeeman laan 20a C. van Duijvenbode, fabr.arb. Pesthuislaan 1 G. A. Elema, verpleeg ster, Rijnsb.weg 10 W. H. Emmerling, Steenschuur 18 L. Feitsma, smid, Hoogl. Kerkgr. 36a E. Fröhlinghaus, dienstbode, Rijnsb. weg 31 C. A. Frij- link en Fam., leeraar m. v. v. Oldenb.str. 42 C. M. Gaykema, bankwerker, Te- velshof 8 B. P. v. d. Graaf en Fam., monteur, B. Ballotstraat 2TT J. M. P. HolswilderHeijberg Jouberstraat 25 Wed. C. R. KasteelHoefsmit, Oude Vest 27a W. F. v. d. Hofstede, Mariënpoel- straat 37 J. A. Holman, dienstbode, P. de la Courtstraat 53 W. J. Hughan, Plantsoen 9aL. Hijmans, Breestraat 143a W. Imsande, hulj in de huishouding, Breestraat 72 G. J. J. M. Ingenhoes v. Schaik, Kaiserstraat 16 A. J. Jansen, Witte Singel 48 M. H. W. Kerkvliet, dienstbode, Hooge woerd 109 J. M. Kielstra, Nieuwe Rijn 3 A. Kievit, Me relstraat 7 T. H. Kingma Bloemmarkt 24 J. Chr. Kloots en Fam., adj. comm PTT, Roomburgerweg 11 H. Sohns Knörr, Lijsterstraat 7 J. L. A. M. Kort- mann, J. van Houtkade 30a A. Kraal, Rijnsb.weg 136 M. Kroonen, dienstbo de, Oegstgeesterlaan 21 H. de Lange, Rapenburg 83 A. de Leeuw, dienstbo de, Hooigracht 38 E. S. de Lint, Witte Singel 10 J. P. S. Lucardie, Noordeinde 25 A. M. v. d. Meer, Lammenschtns- weg 23 W. v. d. Meij, chaufeur, Leven daal 185 A. G. v. Musscher en Familie, musicus Papengracht 9 J. C. Nieuwen- huijsen, Rapenburg 51 J. A. van Nieu- wenhuijzen, Plantage 4 J. J. de Nijs, Fagelstraat 15 L. van Panthaleon Ba ron van Eek, Rapenburg 112 P. J. Prosé, Mariënpoelstraat 31 F. E. Reb- han en Fam. werkm. T. D., Heerensin gel 26 E. Renzenbrink, kruideniersbed. K. Hansenstraat 7 W. Rienmeijer, dienstbode, Warmonderweg 1 M. de Roode, Marislaan la E. Roosegaarde Bisschop, Rapenburg 112 P. v. Rossen, Rijnsb.weg 93 A. S. Rueb, Nw. Rijn 28 L. M. SchooreL Bloemmarkt 4a Wed. S. HemerikSchroef, Langestraat 10 C. J. M. Schuiten, Oegstgeesterlaan 43 H. J. Sicman, Rijn- en Schiekade 111 H. Slegt en Fam., ingenieur, de M. van Streef kerkstraat 23 Bendoro Raden Mas Soerjolelono, H. Rijndijk 126 M. A. C. van Staveren, kantoorbediende, Rijn- en Schiekade 121c P. A. Streng, Stille Rijn 6 A. Stuart en Fam., los werkman, Oranjegracht 12 Soetan Assian Tahar, arts, Kagerstraat 14 A. Tammes, Oegst- geesterdaan 8 H. J. M. Timmerman, To- matenstraat 6 S. A. Troost, Scheepma- kersteeg 2 J. Vader, Morschweg 44 G. Verberg en Fam., garagehouder, Ko- revaarstraat 43 W. J. Vermaas, petro- leumventer, Rijnstraat 5a I. F. Veth Rijnsburgerweg 60 A. Th. Visser, Bo termarkt 15 P. Visser, chauffeur, Hein- siusplein 2a Th. Vodegel en Fam., schilder, Meloenstraat 19 P. H. Wibbens Nw. Rijn 34a V. Wolf, dienstbode, P. K. Choorsteeg 15 H. C. de Winter— Wouters, de Genestetstraat 85a C. Zandbergen en Familie, reiziger. Steen- schuur 11 M. Zwanenburg, dienstbode, Breestraat 161 J. Zwiep, Oude Rijn 21. Uit Leiden vertrokken. A. v. d. Baan, Den Haag, Dierenschelaan 102. G. L. J. Brandt en Fam., Nijmegen, L. Hezelstraat 104. L. Cohen, Amster dam, Sarphatistraat 101. J. G. M. Hoog- kamer-Devilee, Wassenaar, Deylerweg 111. C. C. J. v. Dieren, Aertselaer, Pierstraat 12. A. H. Doornik en Fam., Batavia. H. Esseveld, Amsterdam, ArchemeJes- plantsoen 22 boven. J. F. Fleur en Fam., N. O. Indië. G. W. Friedhoff, Goirle, Nieuwkerk C 2. J. A. Gerz en Fam., Den Haag, J. Camphuysstraat 52. G. W. de Groot, Oranjewoud, Krukmanstraat 166. J. M. Hoes, Deventer, Hazernestraat 1. G. W. de Blanken-Hol verda, Wassenaar, Langstraat 53. B. Jeltema, Amsterdam, Zwanenburgerstraat 25. A. Koets, Den Haag, Laan v. Meerdervoort 837. G. D. Koudijs, Ede, Burg. Prinslaan 35. A. P. v. d. Kraan, Velsen, Duinvlietstraat 117. A. Krause, Voorschoten, Leidscheweg 41. J. H. v. Leeuwen, Rotterdam, Utrecht- schestraat 23b. P. D. v. Leeuwen, Den Haag, Suezkade 143. S. M. v. Leeuwen, Den Haag, Suezkade 143. H. Lennhoff en Fam., Jeruzalem. J. F. v. Lith, Utrecht, 2e Delistraat 17. W. J. M. de Looze en Fam., Den Haag, Kneppelhout- straat 4. H. Los, Voorschoten, Leidsche weg 177. M. H. Los, Den Haag, Delft- schelaan 76. G. J. Lüdeke, Oldenburg. C. W. Luiten, Hazerswoude, Dorp F 7. G. R. E. Mantlngh, N. O. Indië. A. Nauta en Fam., Utrecht, H. J. Schimmelpl. 36. M. H. Nijenhuis, Rhenen, Heeren straat 131. W. Plasmeijer en Fam., de Bilt, Julianastraat 279. O. Rehmus, Bochum. S. Riemens, Haren, p/a Dr. Oskamp. J. W. Wennekers-Ritman, Pa- lembang. J. Roos, Soest, Verl. Postweg 68. R. G. Schmetz, Batavia. L. M. Spierenburg, Rotterdam, Av. Concordia 4b Wed. J. C. Wassenaar-Stafleu, Den Haag Fred. Hendriklaan 129. R. Streng, Den Haag, Breitnerlaan 114. C. A. Tjemkes, Amsterdam, Boomstraat 84II. Sik Yoe Tjoa, Oegstgeest, Regentesselaan 12. J. J. Verwaijen, Amsterdam, Singel 29. H. J P. de Vrind, Den Haag, Fahrenheit- straat 536. Th. v d. Wereld Nieuwkoop, Noorden. S. M. v. Zelm, Ermelo, Lelgtor- weg Aa 26. F. J. I. Zw «*«0^ .a Fam., Oegstgeest, Warmonderweg

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12