UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 24 OCTOBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM. Jubileum E.H.B.O. Onder groote be langstelling herdacht de E.H.B.O. Woens dagavond in Hotel „Flora" haar 5-jarig be staan. Onder de vele aanwezigen merkten wij op mevr. Pont, weth. Klaver, verschil lende raadsleden en andere autoriteiten. De voorzitter, de heer C. Veelenturf, gaf in zijn openingswoord een kort overzicht over de afgeloopen jaren en dankte allen die hun onmisbaren steun aan de vereeni- ging gegeven hadden, speciaal den heer van Maurik, zonder wien de vereeniging de eerste moeilijke jaren niet zou zijn te bo ven gekomen. Namens het gemeentebestuur bracht weth. Klaver (de burgemeester was ver hinderd) de felicitaties en de waardeering van het college over. De heer Th. Jonkheer bood namens het Comité Ouden van Dagen een zuurstof-inhalatie-apparaat aan, waar voor het benoodigde geld door de dona teurs der E.H.B.O. was bijeengebracht. Dr. ten Hoopen voerde namens de heeren doc toren het woord, die vol lof en waardee ring zijn voor den menschlievenden arbeid der leden. De voetbalvereen iging „Hille- gom" bood bij monde van den heer P, de Groot een fraaie bloemenmand aan als dank voor de bij wedstrijden verleende hulp, terwijl de heer D. E. Nieuwenhuis namens Vreemdelingenverkeer hartelijke woorden sprak. Vervolgens werd door de leden in een demonstratie-wedstrijd den arbeid der vereeniging vertoond in de behandeling van een serie ongelukken, onder groote be langstelling der aanwezigen. De vier plaat selijke medici fungeerden daarbij als jury. Winnaar werd groep II, leider H. J. War merdam, met 198 punten. Ten slotte gaf men nog onder veel hila riteit een demonstratie hoe vroeger een on geluk werd behandeld, terwijl de winnende groep daarna toonde hoe het nu geschiedt. Het verschil was wel groot. Het is een succesvolle avond voor de ver eeniging geweest. HOOGMADE. Hanze. In café „iWtteman" hield de afd. Hoogmade-Rijpwetering-Oud-Ade een ledenvergadering. De voorzitter heette allen welkom. Spr. betreurde de gerinige opkomst, daar het toch zulk een belangrijke agenda was. Door den 2en secretaris werden de no tulen gelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen kwam men nog terug op de Mica, daar er nu toch wel animo voor bleek te zijn geweest. Volgen de keer beter. Hierna werden de ingekoman stukken en maandcirculaires behandeld. Mededee- ling werd gedaan aangaande de gezamen lijke actie om vermindering te bekomen van de electriciteit- en waterprijzen in de gemeente Woubrugge. In Alkemade is reeds verlaging van de electriciteitsprijs gekomen. Vervolgens werd door den voorzitter verslag uitgebracht van het Congres te Rotterdam. Met belangstelling werd dit verslag aangehoord, waarna enkele vragen gesteld werden, en inlichtingen werden ge geven. Aan de orde kas nu de Centrale Raads- agenda, welke behandeld werd. Aan den afgevaardigde werd vrij mandaat gegeven. Tot afgevardigde werd gekozen de heer P. v. d. Ploeg en tot plaatsvervanger de heer Corn. v. d. Klouw. Tot eventueele plaatsvervanger van den voorzitter de heer J. J. Kaptein. Na de rondvraag werd door den voor zitter nog een punt van het winter-pro gram ter sprake gebracht en uiteengezet, door de aanwezigen goed werd ontvangen. Een commissie zal worden benoemd om dit punt met het bestuur ten uitvoer te brengen. De penningmeester van de. Santos-com missie was goed op zijn post om te oogsten. De voorzitter dankte voor de zakelijke medewerking en spoorde de leden aan.'om zooveel mogelijk Donderdag mede te gaan naar de Centrale Raadsvergadering. Hierna sluiting. KATWIJK AAN ZEE. Afblijven. Van het land van G. van D. werden een 50-tal bloemkoolen meege nomen. Aangifte bij de politie volgde. Badgasten. Het aantal badgasten heeft over 1935 13038 bedragen, wat ongeveer overeenkomt met het getal van 1934. SA8SENHEIM. Geboren: Robert Johnny, z, van C. Diepeveen en A. C. Duusma. Ondertrouwd: Th. J. Basie 26 j. en P. van der Wilden 24 j. Getrouwd: A. L. Verhoog 25 j. en N. H. Faas 26 j. Gevestigd: P. L. A. Paens van Oudenbosch Ga. Wa. Noort van Bloe- emndaal Ga. Brunsma van Almelo Wed. Ja. Ma. van Veen geb. van der Vel den van Veur. Vertrokken: Ma. Ca. Tha. Witteman, naar Haarlem Ct. Molenaar, naar Leiden A. L. Verhoog en N. Hr. Faas, naar Lei derdorp J. P. Rotteveel naar Hwrlem A H J van Egmond naar Voorschoten. LEIDSCHENDAM. R.K .E. H. B. O. „St. Lucas". Het be stuur van bovengenoemde vereeniging te Leidschendam vraagt even beleefd uw aandacht voor het volgende: Zooals reeds eerder aangekondigd, o.a. op de Propaganda-avond van 1 Oct. jl., zijn heden op verschillende punten der gemeen ten Veur en Stomp wijk door haar vereeni ging verbandtrommels geplaatst. De plaatsen, waar zich zoo'n dergelijke trommel bevindt, zijn gekenmerkt door een bordje, waarop een Oranjekruis is aange bracht. Van den inhoud dezer trommels mag uitsluitend door gediplomeerden E. H. B. O. gebruik gemaakt worden. Gemaks halve volgen hieronder de adressen, waar de diverse trommels geplaatst zijn: S. N. Perquin, Voorburgscheweg 95, Veur; Wed. F. van Heiningen, St. Bonifaciusstraat 7, Veur; P. v. d. Ham, Veursche Achterweg 63 Veur; W. Knijnenburg, Veurschestraatweg 124, Veur; Th. H. Raaphorst, Veursche straatweg 131, Veur; Ant. S. v. d. Geest, Veurschestraatweg 324, Veur; Jac. Bontje, Oostvlietweg 20, Leidschendam; G. C. Scholtes, Sluisplein 3, Leidschendam en J. Th. Scheenaard, Veenestraat 116, Leid schendam. VEUR Geboren: Margaretha Maria Petro- nella d. van J. C. van Boheemen en J, C. Jurgens Catharina Helena Maria d, van J Bierhuis en C. J. Lelieveld Helen Cecilia Francisca d. van W. H, den Her- togh en C. Blommenstein. STOMPWIJK G e b o re n: Martinus Comelis Francis- cus z. van A. P. Overgauw en H. E. v. 'I. Helm Jacobus Johannes z. van A. C. van Vliet en M. C. van Winden Albert z. van P. Hertog en E. de Knecht Teu- nis z. van I. J. v. d. Tas en N, J. Brenk- man Antonius Johannes z van J. J, van Veen en A M. Starrenburg Martinus Gerardus z. van H. den Hollander en C. C. v. d. Helm. Ondertrouwd: E. van Gilst en M. A. W. Tissen. Overleden: L. C. Richerts 85 j. Petrus Josephus Roodenrijs 43 j. NOORDWIJKERHOUT. Groote Propagandavergadering U.K. Landarbeidersbond. Gisteravond (Woensdag) hield de afdee- ling Noord wij kerhout van den R.K. Land- arbeidersbond „St. Deus Dedit" een groote propagandavergadering in café „de Zwaan", alhier. De vergadering had, het zij hier openlijk gezegd, veel en veel beter bezocht kunnen zijn door de arbeiders; nog niet de helft van de leden was er verte genwoordigd, Om 8 uur opende de voor zitter, de heer J. v. d. Voet, de vergadering met den chr. groet, waarna het Strijdlied, dat deze keer op de achterzijde van het convocatie-biljet was afgedrukt, gezamen lijk staande werd gezongen, begeleid met pianomuziek. Na het zingen van het strijd lied herdacht de voorzitter de overleden le den en onzen onlangs overleden Bisschop Z. H. Exc. mgr. Aengenent, die hij noem de een „pionier" voor de arbeiderszaak. Ook herdacht de voorzitter de eenigen tijd geleden overeleden hoofdbestuurder, de heer Dekker. Staande werd door de ver gadering een Onze Vader en een Wees Ge groet voor hun zielen gebeden. Hierna deelde de voorzitter mede, dat verscheidene leden nog niet ingeleverd hadden het for mulier, onderteekend door een werkgever, dat zij 4 weken gewerkt hebben, benoodigd om uit de werkloozenkas te trekken. Hij raadde ieder die zulks nog niet had ge daan dit ten spoedigste alsnog te doen. In- tusschen was ter vergadering gekomen de heer B. N. Loerakker, hoofdbestuurder van den Bond, die dezen avond zou spreken over „Heeft de vakorganisatie in dezen tijd nog een taak te vervullen?" De heer H. J. Kuiper, hoofdbestuurder van den bond, was dezen avond verhinderd om deze rede te houden. De heer Loerakker heette de aanwezigen allen hartelijk welkom, in het bijzonder het Dagelijksch Bestuur van den Ned. R.K. Volksbond, afdeeling Noordwij kerhout. Spreker begon met de vraag te stellen „Heeft de vakorganisatie in dezen tyd nog een taak te vervullen?" en liet zeer duidelijk uitkomen, dat het voor ka tholieken op den dag van vandaag een bij zondere taak is de gelederen in de organi satie te versterken. De strijd welke wij voe ren, zei spreker, is een beginseistrijd. Ve len vragen zich af, wat hebben wij aan de beweging op het oogenblik, het antwoord op deze vraag is tegenwoordig veel moei lijker te zeggen dan vroeger. Spreker liet echter duidelijk uitkomen, dat het voor velen een groote toer is om de lasten van een organisatie op te brengen, maar vroeg zich af, wanneer de Bond er met was op het moment, wat er van de loonen zou te recht komen. Ze zouden ver naar beneden gaan. Spreker wijdde hierover in den breede uit en kwam hierna op het groote gevaar van de hedendaagsche wereld: het Fascisme, welke ook in ons land niet geheel zonder invloed blijft bij de Roomsch Ka tholieken. Hij trok een vergelijking met d'Ansembourg en von Papen en wees op de ontzaggelijke verantwoording welke deze beide hebben, doordat ze niet geluisterd hebben naar de bevelen van hun bisschop pen. Spreker besprak vervolgens het feit, dat de crisis een gevolg is van de theorie „wij zullen bepalen hoe het wezen moet en niet God", en wees ten slotte op het groote ge vaar van de K.D.P. Hij toonde de leden zijn geheele rede door, aan, dat' de organi satie broodnoodig is, vooral in dezen tijd en spoorde alle mannen-ook de vrouwen aan echte propagandisten te zijn voor de organisatie. Onder applaus eindigde spre ker. I>e ventfvitter bracht namens de ver- gatiaring dieik voor de welgekozen en uit het hart gegrepen woorden. Van de rond vraag werd door eenige leden gebruik ge maakt. Hierna werd de vergadering met. den chr. groet gesloten, waarna het Strijd lied weer werd gezongen. Aan de aanwezi gen werd een kop koffie gepresenteerd en een sigaartje, wat erg in den smaak viel. Misschien een aansporing voor de achter blijvers een volgende keer wel te komen. Evenals' op alle vergaderingen van den bond werd aan den uitgang gecollecteerd voor het fonds „Hulp in Nood" VOORHOUT. Gemeenteraad. Morgen, Vrijdag, des voormiddags om 9 uur zal de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen komen, teneinde de begrooting van het wa terbedrijf en de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1936 te behandelen. Verder volgt een besloten zitting. VOORSCHOTEN. Geboren: H. R. Ammerlaan, z. v. P. Ammerlaan en J. Onderwater. C. Boers, Z. v. C. P. Boers en M. M. Maier. Ondertrouwd: S. Huisman 27 j. en C. A. van Wissen 22 j. Overleden: H. L. A. Niersman, 6 weken, m. J. M. van Schardijk, 80 j., vr. Ingekomen: H. W. Baerselmans, Veurscheweg 45k, van Amsterdam; G. J. J. de Graaf, Leidscheweg 158, van Leiden; A. Krause, Leidscheweg 41, van Leiden. Vertrokken: A. Anker, naar Voor- bure; A. M. RjjsdJjk-Groen, naar Den Haag W. Wansleven, naar Valkenburg; M. H. v. Cuilenburg, naar Den Haag; J. C. v. d. Bijl, naar Den Haag; M. C. Oosterveer, naar Breda. WASSENAAR. Geboren: Alida Johanna, d. van C. J. Treurniet en A. W. de Zoete Gerritje Helena Catharina, d. vaji H. Mantel en H. C. van der Redden. Ondertrouwd: B. A. M. van Dorp en M. L. W. Krause. Overleden: Cornelia de Greef 86 j., gehuwd met W. Remmerswaal Jan Cor nells de Graaf 1 j. P. P. Moerel 87 j., weduwnaar van C. Sikking C. Alkema de weduwe van N. Heijstek, Gevestigd: E. Böhne uit den Haag M. E. Bok uit Amsterdam M. Buderus uit den Haag G. H. Dessing uit den Haag F. G. van Dommelen uit Pijnacker A. Dornbeek Busscher uit den Haag S. Feldker uit Duitschland K. Grell uit den Haag H, S. Grosser uit den Haag G, W. Blanken geb. Holverda uit Leiden Th. Huttler uit den Haag W. Jansen uit Bax*neveld Th. Karl uit den Haag M. Klug uit den Haag F. S. Labrujere en zn. uit Rotterdam M. Manowski uit den Haag T. van der Meer en vrouw uit Rotterdam K. W. de Meester en dochter uit den Haag E. Meixner uit den Haag E. Njjp uit den Haag J. A. Samek uit den Haag D. Schapfl uit Amsterdam H. C. A. W. A. G. Seen uit Arnhem M. C. Slotemaker de Bruine en vrouw uit Utrecht G. J. van der Starre uit den Haag S. van Straten en vrouw uit Apel doorn A. Stawinsky uit den Haag J. P. Thierry en gezin uit den Haag H. van Vliet uit den Haag -W. J. Lommers geb. Waterreus en gezin uit den Bosch D. W. van der Werf en gezin uit den Haag E. J. A. Zoetmulder en gezin uit den Haag F. C. Zuurdeeg en vrouw.uit Duitschland G. van Zuijlen uit Voorburg. Verrtrokken: J. Klim naar den Haag M. H. Ch. Krone naar den Haag E. F. Hoffmann naar het Buitenland L. E. Egberts naar Rotterdam K. Gilch naar den Haag B. Zwinck naar den Haag W. Huurman en gezin naar den Haag G. Knetsch naar den Haag J. E. Zorge naar Voorburg Wed. W. J. v. Doorne geb..van Amerongen naar Voorhout S. H. H. Temminck naar den Haag E. J. Rosen Jacobson naar Leiden G. P. D. Reinders naar Assen A. G. J. M. Linders naar Boxmeer E. S. A. van Mussohen- broek naar Leiden M. E. Simonsz naar Amsterdam K. Visbeen naar den Haag P. Moerman naar den Haag J. van den Heuvel naar de nHaag A. Trawa naar den Haag F. Starreveld naar den Haag J. Hofman naar Haarlemmermeer C. B. Parqui naar den Haag J. P. Mik mak naar Naarden L. Borsje naar Naar den H. K. Illgen naar Voorschoten E. A. Groot naar den Haag. ZOETERMEER Geboren: Johannes Hendricus Marie Z. van H. J. W, de Mol en B. A. M. Oos terlaan Cornelia d, van C, J. van Eeke- len en A .Hoekstra Neeltje Elisabeth d van C, Huurman en J. H. Noort Johan nes Petrus Nicolaas z. van A. C. Arkesteijn en M A. Rademaker. Ondertrouwd: D. Klos 28 j. en M. v. d. Steen 27 j. wonende te Voorburg P. v. d, Linde 25 j. wonende te Waddinx- veen en D. C. Lammens 28 j. Hebt n een revolver voor me, die met de linkerhand te bedienen is, geen pang geeft als ie afgaat, en geen wond achterlaat? Dan zeg ik, dat ze in d'r woorden is gestikt en neem d« straat tot geinig*. ALPHEN AAN DEN RUN. Personalia. Geslaagd voor het horloge makers-examen, gehouden te Utrecht, P. G. Tuin, alhier. Weigering bouwvergunning. Door J. Th. Mooymans, wonende te Stompwijk, is beroep aangeteekend bij den Raad tegen een besluit van B. en W. van Alphen aan den Rijn, waarbij hem een vergunning tot verbouw van een gedeelte van het pand, plaatselijk bekend Steekterweg 67, tot wo ning is geweigerd. Appellant, die eigenaar is geworden van de onroerende goederen plaatselijk bekend Steekterweg 67, alhier, was voornemens om het middengedeelte van het gebouwen complex met de achtergelegen landerijen afzonderlijk te verhuren nadat in het voor gedeelte van het middengebouw een wo ning zou zijn ingericht. In het gebouwencomplex zijn thans reeds twee woningen ingericht, nï. één behoo- rende tot het café en een in het oostelijk gedeelte, die door den eigenaar wordt ver huurd. Thans was appellant's bedoeling nog een derde woning in het complex in te rich ten en daartoe het voorste deel van het middengedeelte te bestemmen. Bij hun weigeringsbesluit is door B, en W. overwogen, dat laatst bedoelde woning zou komen op grooter afstand dan 10 Me ter van de voor den Steekterweg ter plaat se geldende rooilijn, hetgeen in artikel 23, le lid, der Bouw- en Woningverorde- ning wordt verboden. Voorts wordt in ons evenbedoelde be sluit gememoreerd dat op artikel 23, 2e lid dier verordening, hetwelk zegt, dat voor het bouwen van boerenhofsteden, villa's en dergelijke gebouwen, bedoelde verbodsbe paling niet van toepassing is, naar ons oor deel in het voorliggende geval geen beroep kan worden gedaan, daar de eigenaar reeds over een tweetal woningen in hetzelfde ge bouwencomplex de beschikking heeft, v/aarvan ten minste één als boerenhofstede zou kunnen worden aangemerkt, in ver band waarmede dan ook de voorgenomen verandering niet geacht kan worden te strekken om een boerenhofstede tot stand te brengen. Ten aanzien van de door B. en W. aan gevoerde weigeringsgroiwLen merkt appel lant in zijn beroepschrift op, dat naar zijn meening ons argument, dat van de twee in het gebouwencomplex reeds aanwezige wo ningen reeds een als boerenhofstede kan worden aangemerkt, niet kan gelden, om dat het gedeelte van het gebouwencom plex dat voorheen als boerenhofstede was ingericht, thans is verbouwd als als zoo danig is bestemd tot verlofslokaal, annex speel- en theetuin, terwijl het tweede woonhuis, zijnde een arbeiderswoonhuis, voor het boerderij bedrijf niet geschikt te maken is. Voorts voert appellant nog aan, dat juist het middengedeelte van het gebouwencom plex (zijnde thans een wagenschuur) met het daarachter gelegen weiland niet ver huurd kan worden en dus niet productief te maken is, omdat daarbij geen woon huis voor het bedrijf beschikbaar is. Appellant betoogt dat dus wel degelijk de bedoeling voorligt en voor het verhuren van het land noodzakelijk, om een boeren hofstede te stichten in het middengebouw, zooals op de bij de vergunningaanvrage overgelegde teekening is aangegeven. Een niet alledaagsche verkooping. Ten overstaan van de notarissen R. v. d. Berg en H. B. J. v. d. Kreke had gisteren in hotel „De Vergulde Wagen" bij afslag de verkooping plaats van onderstaande hypothecaire vorderingen. I. Groot 10500.stond in bod op 5100 en werd afgemijnd op 900.door C. Verkerk, Nieuwveen. n. Groot 2000 stond in bod op 1100 en werd afgemijnd op 100 door W. Dorre- paal. III. Groot 4500 in bod staande op 2650, werd afgemijnd op 400 door W. Los. IV. Groot 2500, in bod op 1350 en werd afgemijnd op 200.— door G. Zand bergen. V. Groot f 600.stond in bod op 4550.en werd afgemijnd op 50. door Los. VI. Groot 5000.stond in bod op 2000.en werd afgemijnd op 1600, door J D. v. d. Akker. Vn. Groot 3150.siond in bod op 550.— en werd afgemijnd op 650,— door vorenstaande. VHI. Groot 3000.— stond in bod op 2450.werd niet gemijnd. IX. Groot 16.000.— stond in bod op 700.en werd afgemijnd op 1100. door Snel q.q. Vermist. A. V. deed bij de politie aan gifte van diefstal of vermissing van zijn rijwiel. B., melkhaidelaar in de Vinkebuurt, deed mededeeling, dat uit een schuur bij zijn woning een hoeveelheid, maïsmeel was ontvreemd. BOSKOOP. Geboren: Maria d. van B. de Vrij en A v. Staveren. Jannigje d. van J. M. A. Schouten en A. de Jong. Elisabeth Maria d. van F. A. Vermeulen en E. J. de Boer. Getrouwd: C. J. Alphenaar 28 j. en D. Burgers 26 j. P. Noorlander 27 j. en J. Bulk 20 j. H. F. van Oyen 40 j. en M. Wildenburg 34 j. Overleden: Maria Christina Bonifa- d* t. Oood 3 j. HAZERSWOUDE. Opheffing station Hazerswoude Koudekerk. Naar thans definitief bekend is, zal het station Hazerswoude^-Koudekerk afgebro ken worden. Een nieuw seinhuis komt er voor in de plaats. De stationschef de heer Bantuma wordt naar elders verplaatst en vervangen door een arbeider-telegrafist. ZWAMMERDAM. Geboren: Jacobus Nicolaas, z. van Ja cobus N. Koot en G. M. van Riet Dirk, z. van J. J. Olieman en G. Roos. Ondertrouwd: C. D. van den Hoofd akker jm. 24 j. en B. Boerefijn jd. 22 j. J. Lok jm. 28 j. te Bodegraven en J. Ver- bree pd. 28 j. Gevestigd: Uit Alphen a. d. Rijn, Catharina Hendrika Boeren Uit Bode graven, Maria Agnes Breedveld, wed. Mar tinis ten Brink en gezin Uit Snelrewaard, Johannes Joseph Leliveld Uit Reeuwijk, Arie Verkalk Uit Diemen, Irma Keeger Uit Montfoort, Willebrordus Andreas Roest en gezin Ui£ Amersfoort, Theodo- rus Hendrikus van Bunningen Uit Bo degraven, Pieter Brouwer. Vertrokken: Naar Voorhout, Fran- ciscus van de Poll Naar Nieuwveen, Pe- tronella Uittenboogaard, echtgenoote van W. Cirkel Naar Rotterdam, Maria Nug- ter Naar Bloemendaal, WiUemina Egelie Naar Bloemendaal, Overveen, Hortense Helène Josepha Mathot Naar Haarlem, Maria Jacoba Bonarius Naar Reeuwijk, Dirk Slappendel en gezin Naar Utrecht, Adriana Fokker Naar Maastricht, Jo hanna Elisabeth Maria Vollering Naar Kamerik, Maria Gerarda Gijsbertha van den Oudenrijn, echtgenoote van Petrus Ni colaas Kempen Naar Kamerik, Johanna Cornelia van der Wal, wed. van A. P. van den Oudenrijn Naar Emmen, Nieuw- Amsterdam, Jan Kosten. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Wijkverpleging. Het bestuur van het Wit Gele Kruis wil een ernstig woord rich ten tot alle Katholieken, behoorende tot de parochie „Meerburg". Sinds 5 jaren zijn wij in het gelukkige bezit van onze Kath. Wijk verpleging. Deze vereeniging wil ten bate van allen werkzaam zijn tot het behoud en verhooging der algemeene volksgezondheid en tot bevordering der verpleging van zie ken en zwakken. Die taak zal slechts volledig uitvoerbaar zijn, indien alle Katholieken, gedrongen door de plicht der ware Christelijke naas tenliefde, hiertoe samenwerken. Wij hebben steeds het vertrouwen, dat alle parochianen dit schoone werk gaarne zullen willen steunen, en wanneer zij nog niet als lid zijn ingeschreven zich spoedig zullen opgeven. Dan kan het Wit Gele Kruis niet alleen hare verplichtingen na komen, maar zich meer en meer ontplooien tot welzijn van de geheele parochie. ZOETERWOUDE (H.-R.). Volksbond. Gisteravond hield de af deeling ZoeterwoudeLeiderdorp een le denvergadering in het Patronaatsgebouw onder leiding van den voorzitter, den heer I. J. Klaver. Deze besprak in zijn openings woord hetgeen in den loop der jaren door de organisatie is bereikt en spoorde de le den aan niet alleen trouw te blijven aan de organisatie, maar ook steeds mede te werken omdat er veel zal moeten worden gedaan om te behouden wat wij hebben. Door den secretaris, den heer F. Zand bergen, werden de notulen gelezen, welke onveranderd werden vastgesteld. Ingekomen is een circulaire betreffende een comité tot steun voor jeugdige werk- loozen. Hiervoor werd een commissie be noemd, bestaande uit de heeren Goddijn, Bruines, F. Zandbergen Jr. en I. J. Klaver. Ook zijn ingekomen de verslagen van het Centraal bestuur van den Volksbond, van „Concordia" en van de Centrale Bank; deze verslagen liggen voor de leden ter inzage. In een circulaire van het Werkliedenver bond werd er op gewezen, dat aan de ge meente-besturen moet worden verzocht, dat de z.g. kastrekkers niet minder zullen ontvangen dan het steunbedrag en dat ook aan hen een brandstoffenbon zal worden gegeven. Besloten wordt een request te zenden naar de gemeente Leiderdorp en omtrent Ce gemeente Zoeterwoude in overleg te tre den met de afdeeling „Dorp". Op voorstel van het bestuur wordt het bestaande correspondentschap van Herwon nen Levenskracht omgezet in een plaatse lijk comité. Hierin werden benoemd de heeren J. Giezen, F. Zandbergen. A. Owel, F. Zandbergen Jr. en I. J. Klaver. Door deze commismissie zal een propaganda vergadering worden aangevraagd. De voorzitter bespreekt in algemeenen zin „De Kernvorming". Het doel hiervan is een kern te vormen van arbeiders ge heel in den geest van Z. H. den Paus, zoo als Hij in Quadragesimo Anno zegt, dat de aangewezen apostelen onder de arbeiders de arbeiders zijn. Pastoor Meyer beloofde hieraan zijn aan dacht te zullen schenken. Door het bestuur is het win terpro gram opgemaakt w.o. twee avonden te geven door een lid van het Centraal bestuur op nader te bepalen datums. Ook zal, gezien het succes van de vorige winter, de heer Brouwers wederom voor een avond als spreker worden uitgenoodigd. Medege deeld wordt, dat in samenwerking met de St. Joseph-gezellen-ver. een tooneel-ver- eeniging is opgericht, welke reeds bezig is met repeteeren en in de komende winter twee uitvoeringen met succes hoopt te ge ven. Ook zal getracht worden omstreeks Kerstmis een kinderfeest te organiseeren. Na eenige discussie werd dit program door de vergadering goedgekeurd. Hierna werd deze vergadering met een woord van dank door den voorzitter geslo ten.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11