UIT DE OMGEVING RADIO-PROGRAMMA'S M MAANDAG 21 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Het s.s. .Kerkplein" Is Zaterdagavond tijdens den zwaren Noordwesterstorm even benoorden Egmond gestrand. De bemanning kon worden gered. Het schip in zijn hachelijke positie SMOKKELEN AAN DE ZUIDGRENS. Veertienhonderd K.G. Belgische boter en suiker, twintig rijwielen en vier paarden buitgemaakt. De smokkelhandel in boter en suiker gaat zijn gewonen dagelijkschen gang, neemt nog toe met de lange nachten, aldus de „Mbsd." Zoo werd verleden week te Weert door de rijksambtenaren aangehaald een hoe veelheid van 300 K.G. Belgische Boter en 250 K.G. Belgische suiker benevens een 8-tal rijwielen. Bij een der laatste smokkelaffaires al daar waarbij enkele personen werden aan gehouden met hun waren en fietsen, dreig de een niet-aangehouden persoon de schuur, waarin de aangehouden smokkel waar lag, in brand te steken als de eige naar zou voldoen aan het verzoek van de kommiezen. Hij werd deswege door de maréchaussee gearresteerd en naar Roer mond overgebracht. In Budel hebben de kommiezen aange haald 600 K.G. Belgische boter en 250 K.G. Belgische suiker, benevens een 10-tal rij wielen. Het schijnt, dat in den laatsten tijd de Belgische paarden zeer in vraag komen, om over de grens te worden gesmokkeld. De kommiezen uit Budel namen deze week niet minder dan 3 paarden in beslag en die van Stramproy één paard, welke men zonder vervoerbewijs uit België tracht te in te voeren. Smokkelauto in een sloot. Zaterdagavond tegen half veven werd de Tilburgsche politie door een burger ge waarschuwd, dat op den Hilvarenbeek- schen weg een vrachtauto in een sloot lag. De politie toog op onderzoek uit. De auto bleek op haar kant in de sloot te liggen. Er zat niemand meer in den wagen. Alvorens in de sloot te rijden had de auto klaarblijkelijk een telefoonpaal omver gereden. Bij nader onderzoek bleek in de auto een hoeveelheid gesmokkelde margarine van ongeveer 500 K.G. verborgen te zijn. Daar het geval op grondgebied van Hilva- renbeek was gebeurd werd het verder on derzoek in handen gegeven van de ma rechaussee aldaar. De auto stond ten name van zekeren B. uit Boxtel. In een bosch in de buurt vond men nog eenige pakken margarine waaruit men concludeert, dat de smokkelaars nog heb ben getracht him waar in veiligheid te brengen. OVERVAL TE SAPPEMEER. Daders thans in arrest. De rijks- en gemeentepolitie uit Hel ium heeft te Sappemeer gearresteerd K. K. verdacht van een naohtelijken overval, ge pleegd in Mei van dit jaar op een vrouw. Toevallig passeerende voorbijgangers stoorden hem en K. vluchtte in den don keren nacht weg. Uit angst heeft de vrouw gezwegen, doch door een toeval kwam een rijksveldwachter achter het geval. K. K. werd in zijn woning gearresteerd en is ter beschikking van de Justitie te Groningen INBRAAK IN EEN KERK. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag Is voor de tweede maal binnen een jaar in gebroken in de R.-K. kerk en aangren zende school te Groot Genhout-Beek. Door het uitsnijden van een ruit zijn de daders in het gebouw gekomen. Alle offerblokken in de kerk en de missiebusjes in de school werden geledigd. Het is niet mogelijk vast te stellen hoe veel de buit der inbrekers bedraagt. De offerblokken en busjes waren sinds gerui- men tijd niet meer geledigd HILLEGOM. Gem. Arbeidsbeurs. Aan de Gemeen telijke Arbeidsbeurs staan als werkzoeken den ingeschreven 264 personen, vorige week 284. Gemeentebedrijven. Aan de Rekening 1934 der gemeente ontleen en we voor de bedrijven de volgende cijfers: Gasbedrijf winst ƒ547.22; Slachtbedrijf verlies 819.98. Badhuis verlies 4802.55; Zwem inrichting: verlies ƒ286.43; Waterbedrijf winst 5806.58. Personalia. Mej. B. Schilpzand alhier is benoemd tot kweekelinge met akte aan een bizondere school te Sassenheim. KATWIJK Dammen. Bij de gehouden massakamp te Leiden, waaraan verschillende clubs uit Leiden en omstreken deelnamen, heeft de Katwijksche Damvereeniging „K.W.Z." een eersten prijs gewonnen, bestaande uit een zilveren medaille. KATWIJK AAN DEN RIJN. „Katholiek Katwijk". Gisteren hield Kath. Katwijk" een ledenvergadering die, zooals steeds bij K. K. het geval is, zeer goed bezocht was. Pastoor Buys opende met gebed en een hartelijk woord van wel kom, waarna eenige woorden van dank voor hetgeen door K. K. sinds de vorige vergadering was gepresteerd. Voorname lijk de Bollen veiling ten bate der kerk was een groot succes geweest voor K. K. met een beste afloop voor de kerk. De secretaris, de heer J. v. d. Nouwe- land, las de notulen, die zonder aanmerkin gen en onder dank werden gearresteerd. Dan kwam in behandeling het winter- program. Dit was voor een groot gedeelte reeds door het bestuur in elkaar gezet, het geen niet weg nam dat nog een uitvoerige bespreking volgde. Aangevuld door de leden, kwamen op het programma te staan verschillende ontwikkelingsavonden. De inzet zal een vroolijke avond zijn. Na een St. Nicolaasfeest, aangeboden aan de kin deren der school, zullen volgen een avond van ontwikkeling, dan kunst en jolijt, en ook zal Pater Henncus aangezocht worden voor K. K. op te tredeh. Het program kon ten slotte de volle goedkeuring der verga dering hebben. Als gevolg van een ingekomen schrijven, dat in bespreking kwam en waarop een uitvoerige gedachtewisseling volgde, zal aan B. en W. door „Katholiek Katwijk" een verzoek gericht worden al het noodige te doen ter bestrijding der excessen, die zich ook te Katwijk aan Zee voordoen geduren de den badtijd aan het strand, aan de Bou levard, soms in de kom van Katwijk-Zee. Bij de rondvraag werden nog enkele huishoudelijke aangelegenheden bespro ken, (zoo zal ojn. getracht worden meer activiteit te ontplooien in de Broederschap van de H. Kindsheid) waarna de Z.Eerw. heer Pastoor de vergadering op de gebrui kelijke wijze sloot. LISSE. Collecte. Gisteren hield de Zeereerw. Pater van Heiningen, Directeur van het Missiehuis te Hoorn, in de parochiekerk van de H. Agatha onder alle H. Missen een liefdadigheidspredicaiie ten bate der R.K. armen van deze parochie. De hierna gehou den schaalcollecte bracht de mooie som van 325.— op. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer H. Marseille, aannemer, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een viertal burgerwoon huizen op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie C. no. 2533, gele gen lnags de Von Bönninghausenlaan, al hier. DINSDAG 22 OCTOBER. NOORD WIJKERHOUT. Veiling „De Eendracht". De veilingen van groenten bij de veilingsvereeniging „De Eendracht", alhier zijn afgeloopen. Groote Propagandavergadering „St. Deus Dedilt". Woensdag 23 October zal des avonds te 7.30 uur in de zaal van het café „de Zwaan" voor de leden en hun vrou wen van den R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit", afdeeling Noord wij kerhout, een groote propagandavergadering gehou den worden, waarin als spreker zal optre den de heer H. J. Kuiper, hoofdbestuurder van „St. Deus Dedit", met als onderwerp: „Heeft de vakorganisatie in dezen tijd nog een taak te vervullen?" ZILK. Prijsjassen. Bij een gehouden prijsjas- serij in het cofé „Bloemlust" van den heer van Straelen, alhier, werden prijswin naars: 1ste prijs J. Hoogkamer en F. Bak ker, 2e pr. Th. v. Maris en C. Vermun- nicht, 3e pr. C. v. Maris en Jac. van Strae len, 4e pr. J. Bakker en H. Zonneveld. Er waren veel deelnemers. SASSENHEIM. Propaganda-avond K.JJM.V. Een van de agendapunten van het uitgebreid win- terprogramma der K.J.M.V. was gister avond aan de orde n.l. propaganda. En bij die propaganda behoort een rede, waarvoor ditmaal de Moderator van het Nationaal Verbond der K.J.M.V. in Nederland, rec tor L. Beune uit Leiden, was uitgenoodigd. Voor dezen avond waren, behalve de plaatselijke Geestelijkheid, de besturen van verschillende organisaties, leden en ouders uitgenoodigd. Voor e engoed bezette zaal opende de voorzitter, de heer Adr. Verde- gaal, deze bijeenkomst en sprak zijn ge- j noegen uit over de opkomst. In het bijzon- I der verwelkomde spr. de heeren uit War- mond, van wie spr. hoopte, dat zij lid zul- len worden van de K.J.M.V. alhier, omdat en zoolang in Warmond nog geen afdee ling der K.J.M.V. bestaat. Vervolgens wijst spreker op het ge varieerd winterprogram, waarvan hjj hoopt, dat dit aller aandacht moge hebben. Daarna gaf spreker het woord aan den bondsmoderator, die het doel van de KJ.M.V. in een propagandistisch woord uiteenzette. Rector Beune zeide, in 't bij zonder iets te vertellen te hebben tot hen, die bij de K.J.M.V. nog niet zijn aangeslo ten. Spr. wierp een fel licht op de econo mische en geestelijke chaos, waarin wij leven In breede lijnen zet spr. uiteen, wat de taak moet zijn van de jongeren. Zij moe ten streven naar 'n geordende samenleving en daartoe moet de mentaliteit der men- schen gevormd worden. De nieuwe maat schappij moet een maatschappij worden, waarin God erkend wordt. Vooral wij Katholieken, vaststaande op de fundamenten van ons geloof, hebben een groote taak. De K.J.M.V. is voor den jongen middenstand een bij uitstek goede Hilversum 1875 M K.R .O .-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoonplaten en KRO-Boys. I.30 Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurfje. 3.00 Moedercursus. 4.15 Het K.R.O.-orkest en Gramofoonpl. 6.40 Esperanto-cursus. 7.15 „De historie en het karakter van het Virginal" door Pauline Aubert. 7.45 Gramofoonplaten op verzoek. (8 uur Berichten). 8.30 Cabaretrevue „De Vroolijke Golf „HollandIndië" 9.15 Internat. Sport- revue). 10.30 Berichten. 10.35 Bezinning in schoonheid. II.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 M. AVRO-uitzending. 5.30 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. I.30 Omroeporkest. II.00 Causerie. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Kovacs Lajos" orkest. I.45 Omroeporkest. 3.004.00 Knipcursus. 4.15 Gramofoonplaten. 5.30 Radio-Kinderkoorzang. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 VPRO. Causerie. 6.00 Het Lyra—Trio. 6.45 De AVRO-Decibels. 7 15 Causerie. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten. 8.10 Z. Exc. Gen. C. J. Snijders spreekt over de Luchtpostzegels. 8.20 Concert uit Weenen mjn.v. solisten en orkest. 9 .25 Slot van „De Strafzaak Mary Du- gan". 10.05 Piano en zang. 10.25 Bridgeles en verslag Schaakmatch „Euwe-Aljechin". II.00 Berichten. 11.1012.00 Dansmuziek uit Carlton, Amsterdam. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 12.35 L. Voselli's Hongaarsch orkest. I.20 Het Schotsche Studio-orkest. 4.40 Het Wethmar-Trio. 5.35 Het BBC-Dansorkest. 6.50 Mozart-concert. 8.20 Cembalo-recital. 8.50 „The Cat and the Fiddle", van Kern en Harbach:. M.m.v. solisten, koor en or kest. 10.40 Het Parkington-kwintet. II.3512.20 Lew Stone en zijn Band. Kalundborg 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest. 2.204.20 L. Preil's orkest. 7 20 Oostenrijksch concert uti Weenen. 8.50 Omroeporkest. 9.4510.25 Omroeporkest. Radio-Paris, 1648 m. 12.35 Orkestconcert. 4.20 Symphonieconcert. 6.50 Symphonieconcert. 7.20 Concert uit Weenen. 9.35 Zang. 11.0512.35 Pascal-orkest. Keulen, 456 M. 11.20 Concert uit Leipzig m.m.v. orkest en solisten. 3.30 Concert. 4.20 Omroepkleinorkest 6.20 Het Radio-kwintet. 7.35 Bismarck siegt bei Nikolsburg, speL 8.35 Zang en piano. Rome, 421 M. 8.10 Ge var. concert. 9.20 Concert (Viool-piano-zang). Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20, 1.30—2.20, 6.20 Gramofoon platen. 7 20 Concert uit Weenen. 9.40 Gramofoonplaten. 10.3011.20 J. Rutten's orkest 484 M.: 12.204 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. I.502.20, 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Salonorkest. 7.35 dito. 8.20 Symphonieconcert 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Zie Keulen. 8.35 Pianoduetten. 8.50 Bont programma. 9.20 Berichten. 9.50 Tenor en piano. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Kamermuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Deutschlandsender. II.20 Kalundborg. 12.20 Brussel (VI.). 14.20 Kalundborg. 15.20 Deutschlandsender. 16.20 Parijs Radio. 17.20 Brussel (Fr.). 17.50 Parijs Radio. 18.20 Brussel (VI.). 18.50 Parijs Radio. 19.20 Beromünster. 21.35 Rome. 22.20 Berlijn of München. 23.20 Weenen. 4e Programma 8.05 Parijs Radio. 10.35 Londen Reg. 12.10 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.45 Londen Reg. 19.20 Weenen. 20.20 Droitwich. 21.50 Boedapest. 22.20 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). organisatie, waarvan het winterprogram een duidelijk bewijs geeft. Een groote taak hebben de K.J.M.V.-ers te vervullen, maar dan is ook aller medewerking noodig. Daar om doet spr. een vurig beroep op alle jonge middenstanders zich aan te sluiten. Voor deze geestdriftige rede had spre ker een hartelijk applaus in ontvangst te nemen en een dankwoord van den voor zitter. De Pastoor sprak als moderator eveneens zijn dank uit voor de enthousiaste toe sprak en hoopte, dat de leden en toe komstige leden, ook uit Warmond, zich zullen aansluiten. In dezen winter hoopt spr. dat allen trouw zullen blijven komen om het winterprogram mee te maken, wat vorig jaar niet is geschied. Ten slotte uitte Pastoor den wensch, dat het propaganda- woord, met zijn diepzinnige gedachten, bij de jongelui mogen zijn ingeslagen. Gedurende de pauze werd een verlo ting gehouden tot delging der onkosten. Dan was het woord aan kapelaan Kuiper uit Lisse, die een korte uiteenzetting gaf, van het op te voeren tooneelspel van Henri Ghéon, getiteld „De klucht van den ge hangene met de koorde". Dit spel, uitgevoerd in drie bedrijven door de tooneelclub der K.J.M.V. uit Lis se, werd zeer verdienstelijk vertolkt en had aller belangstelling. Het gebodene heeft allen zeker voldaan, wat ook bleek uit het dankbaar applaus. Moge de K.J.M. van dezen avond de rijke vruchten plukken door een flinke aan winst van leden. Een bonte avond. Aangemoedigd door het succes van vorig jaar en op verzoek van velen heeft het comité van „Hulp in Nood" besloten om as. Donderdagavond te 8 uur in het K.S.A.-gebouw weer een bonte avond te organiseeren. Hierbij zal medewerking worden verleend door het Lisser muziekgenootschap en de welbeken de humoristen Klaare en Flora uit Rotter dam met een geheel nieuw, uitgebreid program. Het zal een vroolijke avond zijn, waarvan niemand spijt zal hebben. De toe gangsprijs is zoo laag mogelijk gesteld. De voorverkoop gaat vlot. WASSENAAR DOOR DE TRAM OVERREDEN EN GEDOOD Op den tramoverweg aan de Burchtlaan werd Zaterdagmiddag te ongeveer 1.45 uur, door een vanuit de richting den Haag ko mende electr. tram, bestuurd door B. al hier een man aangereden, tengevolge waarvan het hoofd van de romp werd ge scheiden. Het slachtoffer bleek te zijn de 87-jarige M., verblijvende in het St. Willi- brordus-pension. Het lijk is overgebracht naar het politiebureau. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI 277. Nu gebeurde iets heel geks. „Het zeemonster?" brulde de agent en meteen viel hij van schrik onderstboven. „Ik ga assistentie halen", en meteen holde hij hard weg. 278. „Dat is ook al een manier om weg te komen", zei Drein Drentel. „Weet je wat", en hij raapte de politiepet op die nog op den grond lag. Ik zet die pet op misschien is het zeemonster dan wel bang voor me. De pet paste precies.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9