De Missiezondag LEIDEN FAILLISSEMENTEN ZATERDAG 19 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 VOORHOUT Dronken. Door de gemeente-politie alhier werd proces-verbaal opgemaakt te gen zeker K. D., afkomstig uit Oosterbeek bij Arnhem, wegens openbare dronken schap, wederspannigheid tegen de politie, en verniejjng van een viertal groote serre- ruiten bij den heer C. v. d. V. alhier. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Woensdag, 23 Octo ber, des namiddags 8 uur. Agenda: 1. Inge komen stukken. 2. Beschikking op verzoek koffiehuishouders inzake personeele belas ting. 3. Idem op verzoek van den heer M. Nas veld inzake rioleering. 4. Idem op ver zoek C. A. Verhoog ex art. 13 der L.O.-wet 1920. 5. Benoeming onderwijzeres. 6. Wij ziging verordening besmettelijke ziekte- gelden. 7. Voorstel inzake keuringsdienst van waren. 8.Idem inzake toeslag op loo- nen in weide en tuinbouwbedrijven. 9. Idem inzake verlaging salarissen gemeen te-personeel. 10. Idem inzake verbetering Leidscheweg. 11. Uitloting obligaties geld leen ing. 12. Behandeling Begrootingen van de Gemeente en van de bedrijven over 1938. 13. Besluiten comptabiliteit. 14. Reclames ichoolgeld. ZOETERMEER. Gemeenteraad. De vroedschap onzer gemeente vergadert op Maandag 21 dezer, des avonds half acht uur ten Raadhuize van oud-Zoetermeer. Agenda: 1. Mededee- lingen. 2. Voorloopdge vaststelling gemeen te-rekening, dienst 1934. 3. Vaststelling ge- meentebegrooting, dienst 1936. 4. Verzoe ken ontheffing hondenbelasting. 5. Wijzi ging begrooting. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Een eerlijke dief! Mej. G. deed op 10 October aangifte van de vermissing van een rij wiel, dat zij even onbeheerd had laten staan. Genoemd rijwiel werd eenige dagen later teruggevonden in de gemeen te Eist met een daaraan bevestigd briefje, waarop het verzoek stond aan de politie, het rijwiel aan de rechtmatige eigenares terug te geven. NIEUWKOOP. Vertrek. Gisteren verliet metterwoon deze gemeente de heer C. Wildenburg om zich te gaan vestigen in Soest. De heer Wildenburg was bestuurslid en penning meester van de Hanze, oud lid van den gemeenteraad, waarvoor hij indertijd be dankte en gedurende 35 jaren lid van het R.K. Zangkoor, waarvan tal van jaren di recteur. Boekhoudcursus. De reeds eerder aan gekondigde boekhoudcursus, uitgaande van de St. Joseph-Gezellen-Vereeniging, zal doorgang hebben. Het aantal cursisten be draagt 13. Als leider treedt op de heer W. Hoogerwerf uit Noorden. Cursusavond. De R.K. Volksbond gaf in het Parochiehuis gisteravond zijn eerste cursus-avond, onder leiding van den heer Alb. van Houten, voorzitter, die een inlei dend woord sprak. Als spreker trad op de heer W. Steinmetz, lid van de Tweede Kamer en van den Gemeenteraad te Amsterdam, eerst met een korte rede over „Onze taak". In een vlotte rede zette spr. uiteen, wat de taak is van de vakorganisaties en wat die van de standsorganisaties in de drie groepen en belichtte voornamelijk hoe de standsorganisaitie beoogt de geestelijke en maatschappelijke opheffing van den mansch, met als een der voornaamste mid delen de leekenretraite. De rots zal niet vergaan, doch wij kunnen er van worden losgeslagen. Wij moeten strijders zijn voor Christus, om zich met walging af te wen den van een heidensche beweging als het Nationaal-Socialisme, waarbij men als gek ken zijn leider vereert. Spr, beveelt ook het groote machtsmid del aan: de H. Eucharistie, om allen aldus te worden Christus-strijders en Christus dragers en brengt in herinnering en leest voor een alouden brief van Mgr. Botteman- ne d.d. 1 Mei 1889, waarbij een beslissing van Paus Leo XIII wordt medegedeeld, dat ten eeuwige dage aan het lidmaatschap van den R.K. Volksbond 3 volle aflaten verbonden zijn, een als men lid wordt, een tweede telkenj are op het stichtingsfeest of op den Zondag daarna en een derde op het patroonsfeest van den Bond of op den Zon dag daarna. Spr. eindigt met te wijzen op de groote geestelijke en zedelijke waarde hiervan. Daarna verhaalt de heer Steinmetz de ge schiedenis van de H. Stede te Amsterdam vanaf het mirakel jaar 1345 tot op den hui digen dag, zeer interessant verlucht door een groote collectie lichtbeelden, wat op de vele aanwezigen diepen indruk maakte. Zangvereeniging. Donderdagavond kwamen in het Parochiehuis bijeen 'n 16 tal meisjes van 1521 jaar, gevolg gevend aan 'n oproep van den Zeereerw. heer Pas toor om te komen tot oprichting van een zangvereeniging. De bijeenkomst werd ge leid door de dames C. A. Ruiterman, A. W. Brehim en J. M. van den Bosch C.dr., daar toe speciaal uitgenoodigd door Pastoor Blom. Tot de definitieve oprichting werd besloten. De zangrepetities zullen gehouden worden op Zondagmiddag en wel van 3.30 5.30 uur. Als directeur zal optreden de heer Nic. van den Haak, organist van het zangkoor alhier. De contributie bedraagt 15 cent per keer. Inleggeld wordt thans niet geheven, wel echter tot een bedrag van 50 cent, wanneer men zich na 1 November opgeeft. Daarna vroeg de voorzitster, mej. Ruiter man, of de Pastoor zoo goed zou willen zijn als Geestelijk adviseur op te treden, waar toe Zyneerw. zich bereid verklaarde. Tot slot sprak deze nog een kort woord, waarin hij de vereeniging een succesvol be staan toewensch zoo zelfs, dat eens haar 25-jarig bestaan gevierd zou klinnen wor den. ZEVENHOVEN. Hoop op beterschap. Naar wij verne men, is in den toestand van den heer P. de Graaf, die op den straatweg tusschen Naarden en Bussum door een tractor met aanhangwagen werd aangereden en een zware hersenschudding opliep en verpleegd wordt in St. Gerard Majellagesticht te Bus- suim, eenige verbetering is gekomen. ZOETERWOUDE. Gevecht met palen. De landbouwers knecht G. alhier reed met zijn fiets tegen een op het Watertje staande ijzeren paal, die aldaar met nog een dergelijk exem plaar is geplaatst om het berijden van het Watertje met auto's tegen te gaan. De jon geman bezeerde zich daarbij zeer ernstig en heeft vermoedelijk toen het voornemen gemaakt om die palen op te ruimen, want de gemeenteveldwachter betrapte hem en nog 2 anderen er op dat zij bezig waren die palen wederrechtelijk te verwijderen. Woningbouw. Door den heer K. te Voorschoten is een nieuw verzoek inge diend om hem vergunning te verleenen voor het bouwen van 20 arbeiderswonin gen langs den Schenkelweg. Van de eer ste 20 stuks zijn er reeds een 10-tal zoo goed als voltooid. KERKNIEUWS die door Z. II. den Paus voor de geheele katholieke wereld is ingesteld, wordt mor gen weer gevierd. Dringend vragen wij aan de Katholieken van Nederland om dien Algemeen en Mis sie-Zondag waardig te vieren: door gebeden en H. Communie voor de uitbreiding der Missiën en door een milden steun aan de collecte, die morgen in alle kerken gehou den*' wordt ten bate van het Genootschap tot Voortplanting des Geloofs (Broeder schap v. d. H. Geest) voor de groote noo- den der Missiën. De bedoeling van den H. Stoel is op dien dag allen in de gelegenheid te stellen door gebed en aalmoes iets bijzonders voor de missiën te doen. En de toestand in de Missiën is op dit oogenblik van dien aard, dat èn geestelijk èn stoffelijk van een uitersten nood moet worden gesproken Gebed en aalmoes mag dus terecht van allen gevraagd worden. De Nederlandsche Nationale Raad tot Voortplanting des Geloofs. Audiëntie. De Kapittel-Vicaris van het Bisdom van Haarlem zal as. Woensdag geen audiëntie verleenen. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag. Het gebouw geopend vanaf 7 uur Maandag Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Om streken van 6.308.00 uur. Bondsgebouw, Steenschuur 15. Maandag Bestuursvergadering „Vondel", 8 uur. Maandag Dagelijksche Bestuursvergade ring R. K. Volksbond, 8 uur. Maandag Repetitie R. K. Gem. zangver eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Maandag Cursus Bakkers. Dinsdag Ledenvergadering Bouwvakar beiders 8 uur. Dinsdag. Repetitie „Vondel", 8 uur. Woensdag Euch. Actie bijeenkomst 8 uur. Woensdag Cursus Bakkers. Donderdag Ledenvergadering Transport arbeiders, 8 uur. Donderdag Tumbouwteekencursus. Groote zaal. Zaterdag Spaarbank en Ziekenkas 7 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Op het kantoor. Bibliotheek 7.308.30 uur, uitgebreide collectie nieuwe kinderboeken. De werkloozen stellen zich in verbinding met de Bibliothecaris. N.B. 30 Oct. Eerste ontwikkelingsavond voor de leden van den R. K. Volksbond. Spreker Pater Snoek O. F. M. Vrijdag 1 November is het gebouw den geheelen dag gesloten. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelieden vanaf 17 jaar iederen 3en Maandag van de maand, 'i avonds om 8.30 uur, in de Presidents kamer van het Gezellenhuis. De toegang voor de bijeenkomsten is voor fietsers Pieterskerkhof en voor voet gangers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur bibliotheek. Zondag is de zaal geopend van 12.15 tot 2.30 uur en van 8 uur tot 10.15, verplichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 12 uur zitting van de St. Joseph' Spaarkas. De spaarkas wordt waargeno men door de heeren O. Bik en Braakman. Van 1 tot 2 uur Bibliotheek. 8.30 uur Prijsbiljarten, met als hoofdprijs een polshorloge. Ook is er altijd gelegenheid om te sparen voor de a.s. Kerstretraite. Beurtrooster: Zondag: Th. v. Schaick en G. Cambier. Maandag: Fr. van Hal en Breedeveld. Dinsdag: H. Klein en J. de Groot. Donderdag: A. Uphof en C. v. d. Meel. Zaterdag: Friesema en C. Otten. Maandag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.15 uur zal de trekking plaats hebben van de Loterij der retraiteclub St. Clemens op de bovenzaal. Houders van loten hebben hierbij toegang. Dinsdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.00 tot 10.15 uur. Woensdag 8.15 uur Vergadering van de Vriendenkring ter eere van het H. Sacra ment. Geen liedertafel. Donderdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. Om 8.30 uur verplichte maandvergade ring Afd. Gehuwde Gezellen. Vrijdag 8.15 uur: Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". Allen op tijd aanwezig. 8.15 uur repetitie Liedertafel „Sebastian Schaeffer". Zaterdag Bijeenkomst voor de leden van- t tot 10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub de Poedelaars. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur en iedere Zaterdag van 89 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor leden en dona te! rs der Vereeniging. Verdere raededeelingen: Zondag a. s. feest van Christus Koningschap. Alle ge zellen gaan dien dag ter H. Communie in hun eigen Parochie. Woensdag 30 October groote propaganda- avond voor nieuwe leden. Alle jongelingen van 17 jaar worden verwacht. Alle gezellen brengen 1 of 2 nieuwe leden mee. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag 12 uur Fietstocht. 4.30 uur AdSpirantenbijeenkomst. 6.00 uur Huisvljjtclub. Maandag 7.00 uur K. J. C. Mis Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef. 8,30 uur Aloysius-, Tarcisius-, Corn. Mu- siusban. Dinsdag 8.30 uur Godfried-, Willebrordus- Don Boscoban. 7.00 uur Sloyd. Woensdag en Vrijdag. 8.30 uur Aloysius-, Tarcisius-, Cornelis Musiusban. Donderdag. 8.30 uur Godfried-, Wille- brordus-, Don Boscoban. Zaterdag: 7 uur K. J. C. Mis St. Petrus. 5.006.30 uur Huisvlijtclub. 6.307 uur afrekenen Penningmeester. In verband met viering Christus Ko- ningfeest deze week aller opkomst ge- wenscht. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zaterdag 7 uur Bibliotheek. Zondag 4 uur ontspanning. 4 uur Aspirantenban. Maandag 7 uur An toni us, Franciscus, Hu bert us en Arnoldusban. Dinsdag 8 uur Trommelen. Woensdag 7 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 8 uur Missieclub. Donderdag 7 uur Martinus- en Servatius- ban. Zaterdag 2.30 uur Maria Vendel en het Vendel van St. Jan. 7 uur Bibliotheek. ST. PANCRAS-KRUISVAART (Burcht: Maria Gijzensteeg). (Par. O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph) Zondag 6.45 uur Alle Kruisvaarders ne men deel aan de Alg. H. Communie van de Maria-Congregatie. Daarna gezamelijk de H. Mis van half acht bijwonen. (Kapel naast preekstoel). 9.30 uur Aantreden van beide Vendels in onzen burcht. Fietsers, zoowel als wande laars. Brood en drinken medenemen. Eeneens jas of cape. Daarna vertrek voor buitendag te Katwijk. Maandag 7.00 uur Gedialogeerde H. Mis voor Kruisvaarders en Verkenners. 6.30 uur Adspirantenban IV. Dinsdag 6.30 uur Aloysiusban. 7.30 uur Adspirantenban II. 8.00 uur Godfriedban. Woensdag 7.30 uur Tarcisiusban. 6.30 Adspirantenban V. 8.00 Adspirantenban III. z Donderdag 8.00 uur William Doyleban. Vrijdag 7.30 uur Adspirantenban I. Zaterdag: 3.00 uur Paulus.ban. 4.455.45 uur Afrekenen 3-cents-fonds. Tevens kampspaarbank. 7.00 uur Canisiusban. K. J. C.-AFDEELING ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag 7 uur Morgengebed waarna de H. Mis. Ontbijt. 10.15 uur Bibliotheek. 6 uur Lof; ontspanning als gewoon. Maandag 6.30 uur Sloydclub I. 8 uur Handteekenen. 8.15 uur Ontwikkelingsclub. Woensdag 6.30 uur zangclub. 7.30 uur Lof. Donderdag 5.30 uur Adspirantenban I. Vrijdag 6.30 uur Sloydclub II. Zaterdag 8 uur ontspanning oudste afd. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN DOEL VAN ALLE STAATKUNDE. Op den landdag der N.S.B. in den Haag heeft graaf d'Ansembourg aldus de Limburger Koerier juist aange geven, wat het doel van de Staatkunde moet zijn. Wij citeer en hier verder ge noemd Maastrichtsch orgaan. %>el van alle staatkunde moet ook volgens hem zijn: onze samenleving op den juisten door God gewilden grond slag te plaatsen. Hij verwijt de katholieken echter, dat zij den moed hebben gemist, dit doel te verwezenlijken. En hij voegt er bij, dat z.i. de ver wezenlijking van dit doel niet anders mogelijk is dan door de vernietiging van „het huidige demo-liberale sys teem". Over dat verwijt en over deze vluch tige conclusie kunnen wij later nog wel eens van gedachten wisselen. Nu willen we even vasthouden aan het juiste uitgangspunt: de katholieken in Nederland moeten er naar streven, dat de regeering, het bestuur en de wet geving van het Nederlandsche gemee- nebest steunen op Gods wet en naar den geest van het christendom warden ingericht. Dat is het doel van de R.K. Staats partij. Het is echter niet het doel van de N.S.B. Alle mooie praatjes ten spijt kan dit niet het doel van de N.S.B. zijn. Waarom niet? Omdat de N.S.B. haar politiek niet verankerd heeft in een positief begin sel, dat op Gods wet steunt. Integendeel: de N.S.B. verwerpt zoo wel het licht der openbaring als het leergezag van de Kerk. Haar staatkun de steunt uitsluitend op het subjectieve inzicht en op den onafhankelijken wil van den leider. De objectieve rechts norm ontbreekt haar geheel. Zij zoekt de bron van het recht niet buiten, maar in den mensch, en dit nog wel in één mensch. De N.S.B. is een rationalisti sche partij. Daarin ligt haar wezen. Zij heeft dit wezen gemeen met de vrij zinnig-democraten, met de sociaal-de mocraten, met de liberalen, met de communisten, met de vereeniging van godloochenaars „De Dageraad". Zij staat links van de principieele schei dingslijn. En zelfs de leider heeft niet de macht om over te komen naar rechts, omdat hij, zich buigend voor de objectieve rechtsbeginselen van het christendom, zou ophoudennatio- naal-socialist te zijn. Mussert is principieel een geestver want van dedemo-liberalen. De vrijzinnige democratie leert, dat het rechtsbewustzijn des volks den in houd der wetten en de bevoegdheden van het gezag van alle gezag in i Staat en Maatschappij dient te bepa len. Mussert leert niet iets anders. Het verschil tusschen hem en de demo-libe ralen is niet van principieelen aard. Het is geen wezensverschil. Het is al leen een verschil in de methode, in de wijze, waarop men meent, dat het rechtsbewustzijn van het volk kan worden gekend. Mussert meent, dat hij zelf en hij al léén wel in staat is, uit te maken, wat goed is voor het volk en wat derhalve het volk op een bepaald oogenblik moet willen, wat het volk als recht moet erkennen. De vrijzinnige democratie, het demo- liberalisme heeft een andere methode: het laat bij de stembus de neuzen tel len om er achter te komen wat het volk wil, en het neemt dan maar aan, dat, wat het volk op een bepaald oogenblik wil, wel goed zal zijn voor het volk, dus als recht moet worden erkend. De staatsleer van de N.S.B. is demo- liberalisme met de stembus opde mestvaalt. Met principieele staatkunde heeft het nationaal-socialisme nóets te maken; van een principieele katholieke staat kunde is het nationaal-socialisme onge veer het tegendeel. Deze korte en juiste principieele uiteen zetting mogen wij aanbevelen ter bestu deering vooral van hen, die buitengewoon gemakkelijk klaar staan met een geheel ander oordeel over het nationaal-socia lisme! ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche n.eisjës op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.00 10.20 uur. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Zaterdag 2.30 en 4 uur Muloclub. 7.158.30 uur cadettenclub. 8.3010 uur contributie betalen. Zondag: 121 uur contributie betalen. 2.30 uur spreekkoorrepetitie. 3.30 uur Dansrepetitie. 3 uur repetitie van de kleuterclubs van de gym. in het clubhuis. 4 uur Inwijdingscursus. 4.30 uur zang. Maandag. 7.00 uur H. Mis. 7.30 uur volkszang en handwerken. 8.009.30 uur missie handwerken, cha- ritatiefnaaien, huisvlijt en naaien. 8.30 uur Verloofden club. 3.15 uur Rep. spreekkoor. Dinsdag 79 uur vryd clubs in handwer ken en naaien. 8.009.30 uur Engelsch voor begkmenden en Alg. Ontwikkeling. 7 uur Inkleedingscursus. 7 uur Dansrepetitie Woensdag: 23 uur kruiskmderen. 56 uur gym. kleuters in de zaal van de Ursulasteeg. 7.30 uur dadenclub. ,9.15 uur dadenclub. 8.009.30 uur reidansen I en II en naaien Donderdag: 56 uur gym. kleuters in de Heerensingelschool. 8.3010 uur Vioolclub en charitatief- naaien. 7.309.00 uur Alg. Ontwikkeling. 8.1510 uur naaicursus op de Vakschool. 8.309.30 uur turnclub „Actief" dames- afdeeling I. 9 uur dansrepetitie. Vrijdag: 7.15—8.15 uur „Actief Aid. meisjes. 8.309.30 irur „Actief' dames n. 8.15 uur spreekkoor- en zangrepetitie. 8.009.30 uur tooneelclub. Zoeterwoude (Dorp). Zondag 4 uur dansrepetitie. 5 uur Spreekkoorrepetitie. Maandag: 7.309 uur charitatiefnaaien Dinsdag: 77.30 uur inkleedingscursus. 7.308.00 uur Inwijdingscursus. 89 uur repetitie in het Patronaat. Woensdag 3 uur kruiskinderenclub. 7.309 uur handwerken en knippen. Vrijdag: 7.30 uur repetitie in het Patro naat. Zaterdag: 7.30 uur repetitie in het Graal- huis. INGEZONDEN STUKKEN De steun op tuinbouwproducten. LANGERAAR, 16 October 1935. Geachte Redactie, Gaarne zag ik, geachte Redactie, eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad afge staan. Bij het lezen van de krant trof mij een bericht over het gemiddeld inkomen in Nederland van de aangeslagenen in de Rijksinkomstenbelasting per 1 Mei j.l. Ik vond het nog een gelukkig verschijnsel, waaruit bleek, dat ondanks de crisis alles in Holland nog niet is opgeteerd. Temeer valt dit op voor ons, waar onze omgeving door de crisis zoodanig is getroffen, dat, ondanks alle aanpassing, op geen stukken na de onkosten, van de bedrijven werden vergoed, zoodat van een behoorlijk levens onderhoud geen sprake is. Geen wonder dat ondanks alle zorgen en arbeid, onder zeer velen onzer in het geheim zoo on noemlijk veel geleden wordt, wat zoo hier en daar tot uiting komt. Er was een kleine hoop op de spoedige uitkeering van de Tuinbouw steun, waarvan U dezer dagen melding maakte. Maar wat droevige te leurstelling, voor de meeste onzer, wijl van de Veensche culturen, alleen de au gurken in aanmerking kwamen. Velen zijn hier op t oogenblik wel mee gebaat, maar niet de massa, die erwten en boonen teel den, wat voor Ter Aar het hoofdproduct is, en waarvan de helft op de mestvaalt terecht kwam. Op de uitkeering op die be paalde culturen in uw blad vermeld, valt geen directe aanmerking te maken, maar waar er reeds een tweede uitkeering plaats heeft, op producten welke in andere cen tra meer ovorkomen, daar stijgt hier bij hen, die hiervan verstoken blijven, het bloed naar het hoofd, over een dergelijke behandeling. Ik heb mij zelf wel eens af gevraagd, of wij in Ter Aar nog wel in Holland of bij onze naburen inwonen. Aan goed advies zal het zeker niet hebben ont broken bij bevoegde instanties, wat be treft de steun op glasculturen en kouden grond in de Veenstreek. Immers, hierop hebben het bestuur van L.T.B. en hoofd bestuur en de medewerking van onze ge westelijke pers voldoende gewezen, maar wat hier m.i. wel in het spel is, dat be voegde instandties, door onkunde op dit gebied in onze streek, deze adviezen van deze organisaties totaal negeeren, met als gevolg de intreurige toestanden hierboven genoemd. Maar het is te hopen, dat onze tuinders niet by de pakken neer zullen zitten en die maatregelen zullen weten te treffen, welke noodig zullen zyn, waarop aan onze rechtvaardige verlangens zal worden tegemoetgekomen. Ook heb ik mij zelf wel eens afgevraagd, of het niet mo gelijk is, dat ook ons gemeentebestuur, dat zegt voldoende doordrongen te zijn van den nood, eens wat meer hierop de aan dacht vestigt bij onze regeering. Maar dan ook niet thuis gekomen, voordat de zaken af zyn, om het leed van zoo velen gezinnen te verzachten! Het zou tevens, naast den plicht een daad van naasten liefde zijn, iets te doen voor hen, die de lasten van den dag en de hitte hebben gedragen, en niet meer in het bezit zijn van het allernoodigste voor de bedrijven en gezinnen. Laat elk die kan, medewer ken. Laten zij, die in de overheid gesteld zijn. de leemte helpen aanvullen, door het verleenen van Tuinbouwsteun ook op de andere hoofdproducten van de Veensche cultuur. A. C. Hoogervorst, Langeraar. Opgeheven: C. Koek, Uithoorn

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7