BINNENLAND UIT DE OMGEVING ZATERDAG 19 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 ONTSLAG VIER AMBTENAREN. Minister Deckers stelt een onderzoek in. In antwoord op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid mr. Boon in verband met de beëediging hunner dienst betrekking door een viertal juridische ambtenaren van het Regeeringsbureau voor de uitvoering van de Landbouwcri- siswet, deelt minister Deckers thans mede, dat het motief, dat bedoelde ambtenaren wordt aangevoerd, is achterstelling in hun werkzaamheden en positie, die een gevolg zou zijn van het machtsstreven van een ambtenaar van het Landbouwcri sisbureau, tegen wien zij om andere re denen ook bezwaren hebben. Naar deze aangelegenheid, aldus de mi nister, wordt een ernstig onderzoek inge steld. De aanleiding daartoe vindt de mi nister zoowel in de'motieven die door de betrokkenen zijn aangevoerd, als in het daartoe strekkend verzoek van den in de eerste alinea bedoelden ambtenaar. Uiteraard zal, zoo besluit de minister, aan misstanden, die aan het licht mochten komen, een einde worden gemaakt. Naar wij nader vernemen, zal bovenbe doeld onderzoek geschieden door dr. C. J. H. Schepel, raadsheer in den Hoogen Raad. STEUNVERGOEDING VOOR ERWTEN. Van officieels zijde wordt ons medege deeld, dat de steun vergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd in het tijdvak van 29 September tot en met 5 October, zal bedragen: voor kwaliteits klasse A 4 per 100 K.G., voor zoover het betreft partijen, waarvoor de denaturatie- aanvrage is ingekomen op uiterlijk 30 Sep tember j.l. eerste postbestelling indien het betreft een aanvrage van een bij de Ne- derlandsche Akkerbouwcentral'e aangeslo ten georganiseerde en vóór 1 October in dien het betreft een aanvrage van een bij één der Landbouw-Crisis-Organisaties aan gesloten georganiseerde; en 3.50 per 100 K.G., voor zoover het betreft partijen, waarvoor de denaturatie-aanvrage na bo vengenoemde tijdstippen is ingekomen; voor kwaliteitsklasse B 3.50 per 100 K.G., voor zoover het betreft partijen, waarvoor de denaturatie-aanvrage is ingekomen vóór 4 October nm. 5 uur indien het betreft een aanvrage van een bij de Centrale aange sloten georganiseerde en op 5 October eer ste postbestelling, indien het betreft een aanvrage van een bij een der Landbouw- Crisis-Organisaties aangesloten georgani seerde; en 3 per 100 K.G., voor zoover het betreft partijen waarvoor de denaturatie- aanvrage na bovengenoemde tijdstippen is ingekomen; voor kwaliteitsklasse C ƒ3; voor kwaliteitsklasse D 2.50. De steun vergoeding voor in bovenge noemd tijdvak gedorschte gele erwten, vol doende aan de standaardmonsters C en D, zal respectievelijk f3 en f 2.50 per 100 K.G. bedragen. TABAKSFABRIKATEN. Verkoop tegen lageren prijs. De minister van Financiën brengt ter kennis van kleinhandelaren in tabaksfa brikaten, dat ongeacht of zij voor uitver- koopen en opruimingen ingevolge de wet van 13 September 1935 (Staatsblad No. 564), houdende regeling betreffende het uitverkoopen en opruimen in het winkel bedrijf, al'dan niet een vergunning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken noo- óig hebben, steeds voor verkoop van ta baksfabrikaten tegen een lageren prijs dan den tabakszegel vermelden kleinhandels prijs vergunning van den inspecteur der accijnzen vereischt is. CA.Ö. IN SCHILDERSBEDRIJF. Wederzijdsche voorstellen gedaan. De werkgevers in het schildersbedrijf hebben aan de arbeidersorganisaties voor stellen voor de contractshernieuwing ge zonden. Deze houden, wat de loonen be treft, een verlaging in van vijf cent per uur voor de eerste klasse plaatsen. De drie samenwerkende organisaties hebben, naar „De Volkskr." verneemt, in antwoord hierop een schrijven gezonden, waarin zij een negental voorstellen formu leeren. Zij vragen daarin o.m. uitbreiding van het aantal vacantiedagen en dienovereen komstig verhooging van de geldswaarde der bons en uitbetaling van 70 procent van het loon over ten hoogste 15 dagen per kwartaal, indien een arbeider, ter beoor deeling van den werkgever, ten gevolge van onwerkbaar weer niet in staat is den arbeid te verrichten. De aanvang der overeenkomsten moet worden bepaald op 1 Januari 1936, haar be- eindiginig op 31 Maart 1937. VOOR EEN VRIJGEZELLEN BELASTING. Door het Hoofdbestuur van den Nèd. R. K. Bond voor Groote Gezinnen is aan den Ministerraad een adres gericht van den volgenden inhoud: Het Bestuur van den Ned. R. K. Bond voor Groote Gezinnen heeft met leedwe zen vernomen, dat de Regeering zich ge dwongen ziet ter sluiting van het budget voor 1936 verhoogde belastingen op te leggen, maar in het bijzonder betreurt het bestuur, dat bijna de helft van de 26.200.000 gulden, die de Regeering uit de verhoog de belastingen hoopt te vinden, zal wor den verkregen uit verhooging der Omzet belasting. Het Bestuur vji. meent de aandacht van Uwe Excellenties te moeten vestigen op de met dezen maatregel noodzakelijk ver bonden toename van ongelijke verdeeling van druk der belastingen tusschen gehuw den en ongehuwden. Terwijl deze verdeeling van druk, van HELLEGOM Debatingclub „Credo Pugno". Het ac tieve bestuur van deze debatingclub be legde Vrijdagavond j.L een vergadering, ook toegankelijk voor genoodigden, in het gebouw van den R.K. Volksbond. Het had den weleerw. heer mr. A. Diepenbrock uit- genooddgd om een inleiding te houden over „De ordeningsgedachte". Nadat de waarnemende voorzitter, de heer Warmerdam, de vergadering had geopend, werd den weleerw. heer Diepenbrock het woord gegeven. Na eenige beschouwingen te hebben gewijd aan 't valsche vrijheids begrip dat elke beperking van vrijheid fei telijk ziet als een inbreuk op een men- schelijk recht en dat leidde tof de over winning van het „recht van de sterkste", gaf spreker een omschrijving van de ware vrijheid, welke beteekent, dat ieder mensch zijn natuurlijke gaven moet kunnen ont plooien als middelen tot bereiking van zijn tweevoudig doel: een stoffelijk welzijn hier op aarde en een volmaakt welzijn in de eeuwigheid. Zich tot het „aardsch wel zijn" beperkend, gaf spr. als „ordening" aan: het richten van het menschelijk han delen en van het gebruik der stoffelijke dingen op het mataschappelijk doel: het algemeen stoffelijk welzijn. Marxisme en Nationaal Socialisme perken de mensche- lijke vrijheid van handelen al te zeer in, daar zij een ware Staatsalmacht willen: de mensch is voor hen slechts een onder deel van de staatsmachine, de Staat is er, volgens hen, niet voor de menschen, maar de mensch voor den Staat, Dit leidt ook in het economische tot de dictatuur. De katholieke ordenings-gedachte gaat er van uit dat de samenleving en nog meer de in Staatsvorm geordende samenleving een organisme is waarin elk mensch een eigen werkzaamheid, een eigen levens doel heeft zeker, maar tevens moet willen en handelen als lid van een gemeenschap; waarin hij dus naast een gezonde beharti ging van het eigenbelang, ook de belangen van zijn mede-menschen moet eerbiedigen niet alleen, maar mede-behartigen. Aan dit beginsel van organisatie en solidariteit toetste spr. de verschillende pogingen tot ordening, welke zijn beproefd vanaf de Gilden tot de jongste wet op de verbin dendverklaring der ondernemersovereen komsten toe. De ontwikkeling der juiste ordeningsgedachte gaat langzaam, omdat alles neerkomt op een dóórdringen van de echt-christelijke en dus offers vragen de gedachte der solidariteit; het per soonlijk- en groeps-egoisme zijn in deze ontwikkelingsgang groote hinderpalen. Met een opwekking lid te worden van „Caredo Pugno" sloot de voorzitter de vergadering. Hanze. Donderdagavond hield de afd. van de Hanze een schitterend bezochte ledenvergadering in hotel Sistermans. Bij zijn openingswoord memoreert de voorzitter, de heer P. Klaver, het overlij den van den beminden Bisschop, waarna een gebed voor diens zielerust wordt ge stort. Hierna wordt het woord gegeven aan den geest. adv. kapeladn Merks, die een kort opwekkend woord, sprak over 't hou den van een Retraite. De heer van Gennip Sr. brengt vervol gens een keurig en volledig verslag uit van den laatsten Centralen Raad. Tot afgevaardigden van het bestuur naar den C. R. van 24 dezer was aangewezen de heer Schulte Kuperjans, uit de vergadering werd nog benoemd de heer G. B. Kroon, secundus de heer George Kroon. Hierop volgde de behandeling van den Beschrij vingsbrief van den C. R., die vrij vlug werd afgewerkt. Naar aanleiding van punt 8 bespreking S. K. V. (Schept Kindervreugd) deelt de voorzitter mede, dat in dezen alles loopt over het Hoofdbestuur, die deze zaak in goede banen zal trachten te leiden. het beginsel „belasting naar draagkracht" uit beoordeeld in ons belastingstelsel steeds aanmerkelijk te wenschen heeft overgelaten, hebben de crisisomstandighe den er toe geleid, dat de ongelijke druk- verdeeling aanwijsbaar onbillijke verhou dingen heeft aangenomen. Ter adstructie volstaat ons Bestuur er mee te wijzen op de in tal van gemeenten enorm verzwaar de personeele belasting, die allereerst een gezinsbelasting is en waarbij de ongehuw den vrij uit gaan! Dat onder deze omstandigheden bij on vermijdelijke belastingverhooging aller eerst de Omzetbelasting in aanmerking wordt gebracht, welke als regel de gezin nen weder zwaarder treft dan de onge huwden, is voor de eerste in hooge mate teleurstellend. Ons Bestuur is van meening, dat het herstel van billijke verhoudingen in be lastingdruk tusschen gehuwden en onge huwden, de invoering van een vrijgezel lenbelasting thans redelijk en wensche- lijk maken ter vervanging van maatrege len, welke den belastingdruk voor de ge zinnen in het bijzonder hebben verzwaard. Het beveelt de invoering van zulk een belasting met nadruk in de aandacht van den Raad van Ministers aan. ZILVEREN JUBILEUM IN DE JOURNALISTIEK. Op 1 November a.s. zal het 25 jaar gele den zijn, dat de heer H. Thomassen werd benoemd tot redacteur van ,De Maasbode", van welk blad hij gedurende de laatste ja ren o.m. de sportrubriek voor zijn rekening heeft gehad. Deswege zal hij op Zaterdag 9 November op de jaarvergadering van de Rotterdamsche Sportpers gehuldigd wor den. Burgemeestersbenoeming. Bij Kon. besl. is benoemd tot burgemees ter der gemeente Enkhuazen J. C. Haspels. Besloten wordt verder, om vermoedelijk omiddellijk na Sint Nicolaas een tri duüm te houden voor onze Middenstanders. De rondvraag leverde kleingoed. De voor zitter sprak een zeer behartigwaardig slot woord. In de jaarvergadering van Januari as. zullen eenige heeren van dit bestuur heengaan. Spr. wil de nieuwe verkiezing als het ware reeds thans voorbereiden.. La ten de leden goed overwegen, welke men schen zij voor een bestuursfunctie het meest geschikt achten. Verkoopingen. Donderdagavond had- den in hotel Sistermans de volgende ver koopingen bij gunning plaats: Ten over staan der notarissen mr. J. A. de la Hay- ze te Heemstede en D. Lodder te Hillegom: zes perceelen bouwterrein aan de Haar lemmerstraat. Alleen perceel 5 werd af gemijnd op 20 door J. Opzeeland te Haarlem. Alle andere perceelen werden niet gemijnd, evenmin de combinaties. Er werd niets gegund. Ten overstaan van notaris D. Lodder: een bloem bollenschuur, Weeresteinstraat 68b met kantoor, pakplaats en stellingen, ter grootte van 13.05 A. In bod gebracht op 12.000, gemijnd op 500 door Ed. Nieuwenhuis te Lisse; gegund. Ten overstaan van denzelfden notaris: vier woonhuizen aan de Havenstraat, de nummers 15, 17, 19 en 21. De perceelen wer den bij afslag niet gemijnd, evenmin bij partieele combinaties; de eindcombinatie staande op 5925 werd gemijnd op 200 door S. J. Witteman qq.; gegund. Het woonhuis Havenstraat 30, groot 1.36 staande op 2350, gemijnd op 100 door Y. Warmerdam; gegund. Een perceel tuingrond met kas en ver warmingsinstallatie aan de Brouwerlaan, ter grootte van 52.78 A. In bod gebracht op 1725, gemijnd op 550 door gebrs. van der Futten te Heemstede; gegund. LISSE Volksbond. Op een der bovenzalen van het bondsgebouw werd gisteravond een gecombineerde bestuursvergadering gehouden met een zeer goede opkomst. Deze vergadering was in hoofdzaak be legd ter bespreking en vaststelling van het winterprogram. De leiding berustte bij het afdeelingsbestuur van den R.K. Volks bond onder presidium van den heer J. de Koning. De voorz. zette het doel van deze bijeenkomst uiteen en wees er daarbij op, dat ook het verplichte lidmaatschap dezen avond zal worden besproken, omdat tel kens weer blijkt, dat daaromtrent nog verkeerde opvattingen bestaan, getuige de herhaaldelijk voorkomende royemen ten. Nog wees de voorz. er op, dat in een der laatste bestuursvergaderingen is be sloten, dat ook leden van de A.R.K.A. en H.K.W. óf lid óf donateur moeten zijn van de af deeling van den Yolksbond, willen zij van de een of andere onderafdesling lid zijn. Een en ander geldt vooral van coöperatie en ziekenhuiszorg. Geen der aanwezige bestuursleden bleek hiertegen bezwaren te hebben. Vervolgens gaf de voorz. het woord aan den heer Angenent, die in een breed en helder betoog uiteenzette wat het centraal bestuur er toe gebracht had om de afdee- lingen een schema voor te leggen van de in dezen winter te houden cursusavonden. Deze cursussen zullen in hoofdzaak be staan om de leden een inzicht bij te bren gen inzake het staatkundig en maatschap pelijk probleem. Daarom had het C. B, gemeend hierover een drietal lessen te geven. De eerste les zal gewijd zijn aan de uiteenzetting van „Volksgemeenschap naast Staatsalmacht". De tweede les zal gewijd zijn aan de bespreking van „Het karakter van de moderne Staat is kapitalistisch", terwijl de derde les zal zijn gewijd aan de uiteenzetting van „De Staat van de toe komst weer dienstbaar te maken aan den mensch". De voorz. deelde mede, dat het bestuur voor de eerste les had gemeend te moeten uitnoodigen de heer Andriessen van de R.K. Bouwvakarbeiders of Piet Kasteel; voor de tweede les de weleerw. pater H, de Greeve en voor de derde les de heer A, J, Loerakker, Nog deelde de voorz mede, dart; straks in de maand No vember een actie zal worden gevoerd in zake de jeugdwerkloosheid en voorts dat de eerw. adviseur heeft toegezegd enkele liturgische lessen te zullen geven. NOORDWIJKERHOUT. KJR.O. De collecte voor den Katholie ken Radio-omroep heeft in deze gemeente de belangrijke som van 240.opgebracht. OEGSTGEEST. Fancy-fair in „St. Willibrord". Giste renavond is de fancy-fair ten bate van den R.K. Bond voor Groote Gezinnen officieel geopend. In een korten tijd is de groote zaal van „St. Willibrord" omgetooverd in een vermakelijkheids-gelegenheid, die veel aan een overdekt Lunapark doet denken. Met bewonderenswaardige spoed hebben de leden van 't comité, onder leiding van den heer Vester geijverd om deze luxe kermis een behoorlijk aanzien te geven. Allerlei vermakelijkheden en stands staan keurig gerangschikt langs de wanden der zaal, terwijl de neven-zalen zijn ingericht voor tombola. In een zeer knus hoekje heeft de firma Elshof een Champino-Bar, en voor de fir ma Hoogeveen is een klein plaatsje inge ruimd voor 't proeven der welbekende cro- quetjes. Verder kan men er schieten, vis- schen, hengelen, balsport, Amerik. Hoepla, Motorbaan (zesdaagsche, de eenigste in Holland) enz. De opening had gisterenavond plaats. Aanwezig waren behalve het voltallige be stuur van den Bond, Burgemeester v. Ger- revink, Weth. v. Egrnond, het Raadslid Kortmann, allen met bun echtgenooten. Pastoor de Vetten en de Kapelaan der pa rochie, het Tweede Kamerlid Engels en voorts tal van besturen der diverse organi saties. De voorzitter van den Bond, de heer C. P. Paardekooper, opende de bijeenkomst met den christelijken groet en het deed spreker weel genoegen, zoovelen te mogen verwelkomen. Hij ziet daarin sympathie voor de vereeniging en voor het groote ge zin in 't algemeen. De nood is groot. Wan neer de tijden niet gunstig zijn, ondervindt het groote gezin vooral den druk. Spreker herinnert aan de verschillende heffingen op de eerste levensbehoeften. Een licht straal kan het voorzeker genoemd worden, dat er tegenwoordig zoo milddadig wordt gegeven. De fancy-fair moet men niet be schouwen om geld te krijgen zonder meer. De bedoeling is ook de belangstelling voor den bond nog te ver groo ten. Spreker dank te de malde gevers van diverse prijzen, dankte ook het comité van uitvoering en hoopte, dat het resultaat gunstig mag zijn, om mede te kunnen werken om de men schen het minder moeilijk te maken het huwelijk Christelijk te beleven. Pastoor de Vetten, het woord verkrij gende, noemt het een vereerende taak deze fancy-fair te mogen openen en een enkel woord te spreken. Wil men de maatschap pij opbouwen op christelijken grondslag, dan moet eerst het oog gevestigd worden op het buisgezin. Spreker wees op de ver schillende plichten van het huwelijk en waarschuwde tegen verkeerde invloeden. Door Rijk en Gemeente worden bepalingen gemaakt tot steun aan de groote gezinnen. Spreker hoopte, dat de fancy-fair in alle opzichten moge slagen. De voorzitter van 't uitvoerend comité, de heer Vester, ging na wat de aanleiding is geweest tot het houden van deze fancy- fair. Geen object voor werkverschaffing, doch een gevolg van bittere noodzaak. We beleven een moeilijken tijd, waarin veel wordt gevraagd, doch wat is het mooi om iets te kunnen bijdragen tot leniging in den nood van velen. Wekelijks wordt door eenige dames hier gewerkt om aan behoef tige gezinnen datgene te kunnen geven, wat allernoodzakelijkst is. Dit, alsmede de ontspanning, welke jaarlijks aan de kin deren der leden in vacaaitietijd wordt ge geven, moet helaas om finantieele redenen beperkt geschieden. Zooals gezegd is het meer bekendheid ge ven aan onzen band dan ook de eerste plaats. Financieele steun komt dan vanzelf. Spreker vraagt voocral, een bezoek aan het bureau voor inlichtingen en propaganda dat in de zaal aanwezig is niet te vergeten. De fancy-fair was gisteravond uitsluitend voor genoodigden toegankelijk. Heden zal van 25 uur, en vanaf 7 uur de fancy-fair geopend en voor ieder toegankelijk zijn, echter zullen van 25 uur speciale kinder- attracti.es aanwezig zijn. Zondagmorgen 9 uur zal een H. Mis wor den opgedragen tot intentie van den Bond Voor en na de H. Missen zal een speldjes verkoop worden gehouden. Maandagavond, laatste avond der fancy- fair, opening 8 uur, na afloop zal een woord van dank wonden gesproken aan alle die hebben medegewerkt aan het slagen van de fancy-fair. Voor de medewerking is' de commissie zeer erkentelijk. Woensdag 23 Oct. as. zal een middag en avonduitvoering worden gegeven voor kinderen. Des middags zal de uitvoering aanvangen te 2.30 uur, speciaal toeganke lijk voor kinderen beneden 14 jaar, en de avonduitvoering, welke zal aanvangen pre cies te 7.45 uur, zal toegankelijk zijn voor ieder boven de 14 jaar. Onder de pauze van de avonduitvoering zal de trekking plaats vinden van de u alle welbekende groote verloting. Pastoor de Vetten knipte het lint door, dat toegang gaf tot de fancy-fair. Reeds enkele oogenblikken later waren alle spe len in vollen gang en het was reeds twaalf uur, toen allen „huis toe" gingen. De mu zikale opluistering gescheidde door de Harmonie „Triumph". STOMP WIJK Tentoonstelling. Morgen wordt er in de naaischool een tentoonstelling gehou den van gemaakte goederen voor de armen van de parochie. Er is hard gewerkt en veel gemaakt, veel vrije uurtjes zijn af gestaan om voor de armen te zorgen. Na de Hoogmis wordt de tentoonstelling geopend en alles in het werk gesteld tot het slagen; o..a ook de attracties met al tijd prijs. Wegens het goede doel, dat de tentoonstelling beoogt, moet iedereen, jong en oud, door een bezoek zijn belangstelling doen blijken. Donderdag 24 Oct, heeft in „Het Blesse Paard" een uitvoering van de damestooneel- club plaats. Opgevoerd wordt „Het offer van een missiezuster5'. Aanvang 8 uur. U kunt erop rekenen, een heerlijken avond te hebben. De geheele opbrengst komt ten bate van de parochieele armen. Als het daerom gaat, komt u zeker! R.K Propagadanclub. Maandag as. zal kapelaan v. Bregten zijn lezing vervol gen van „Het christelijk huwelijk en haar beletselen" In verband met de te verwach ten groote opkomst, heeft het bestuur maat regelen genomen om iederen bezoeker een zitplaats te verschaffen. SASSENHEIM Geboren: Robert Thomas z. van W. Aangeenbrug en A. van Ginhoven Jo annes Petrus z. van J. P. Warmerdam en C. C. Duineveld Elisabeth Maria Cor nelia d. van L. P. van der Geest en C. M. Ruiter. Cornells Paulus z. van P. C. Roelandse en A. van Elk Johannes z. van J. Slootweg en N. Wisse. Ondertrouwd: G. S, van Druten en J, G. Blinde resj. 26 j. en 22 j. G e v e s ti g d: Th. M. J, Rodewijk, Ber kenlaan 11, van Alkemade H. J. Zoet en gezin, Rusthoflaan 10, van Noordwijk J. P. Verdegaal, Wilhelminalaan 2, van Lisse. Vertrokken: P. C. J, Noordermeer, naar Apeldoorn L. N. den Older, naar Bennebroek A. J. Borst en gezin naar Haarlem. TER AAR R.K.S.V. „Adoif Kolping". Mochten zich bij het oprichten van een vereen iging wel eens moeilijkheden voordoen, nog veel meer tact is noodig om haar in stand te houden, laat staal op peiL Hieraan moes ten wij denken toen dezer dagen onze R. K.S.V. Adolf Kolping een buitengewone ledenvergadering hield, een bijeenkomst waarover reeds van te voren veel, ja te veel was gesproken en afgebroken, zoodat men zelfs vreesde voor de club. De voorz. Jan den Haan opendie de bij eenkomst met den Kolpingsgroet, verwel komde allen, bizonder vice-praeses Groen, commissie van orde, donateurs en leden. Na voorlezing der notulen volgde bestuurs verkiezing, vacature A. Otto. Bij de een- ste stemming behaalde Piet Valentijn het vereischte aantal stemmen. Vooraleer wij overgaan tot het verdere verloop van deze bijeenkomst te verslaan moet men het volgende goed voor oogen houden. Uit de vele onderafdeelingen van de St. Josephsgezellenver. is o.a. ook de bovengenoemde voetbalver, gesproken; is iemand lid van een onderafdeeling, dan moet hij lid zijn van de hoofdvereeniging, in casu de Gezellenvereeniging. Nu was er een brief binnengekomen van den Familieraad met de mededeeling, dat een viertal spielers zich binnen een maand moesten opgeven als trouw lid van de Gezellen. Juist dit schrijven was het punt, waarover den geheelen avond gediscus sieerd werd. Pas staande in het begin van de compe titie, waar getracht is een zoo sterk moge lijk elftal tot formeeren, zou deze maatre gel tenminste bij gebrek aan medewer king veranderingen in de opstelling wat een verzwakking beteekenen voor het be trokken elftal. In zooverre was de opmer king verklaarbaar van een der leden, dat het ingrijpen van de Familileraad op een ongunstig tijdstip plaats vond. Waarom heeft hij zoo lang getalmd? Maar, het be stuur van de voetbal wist toch heel goed, diende tenminste te weten, welke leden zij mocht handhaven .merkte een ander op. Sommige leden wilden een gelegenheid open stellen dat ook niet-Gezellen lid kon den worden van de vereeniging, want vol gens hun bewering zouden er dan veel ster kere en meerder elftallen samengesteld kunnen worden. Dus hieruit moeten wij constateeren, dat lang niet alle Katholieke jongens zijn aangesloten bij de Jeugd ver een igingen. Mogen wij die jongens, en de ouders niet- te vergeten, even verwijzen naar de besprekingen die gehouden zijn te Noord wij kerhout over „de jeugd in de Katholieke Actie', bijzonder de toelich ting van rector Mol. Zie uw courant van 16 October. Vice-praeses Groen dacht er niet over de poort op een dergelijke wijze op>en te zetten. Waar blijft het contact? Neen, hij spoorde de jongens aan hom vereeniging trouw te blijven, desnoods gepaard gaande met het brengen van een offer. Ook de Senior beval het Gezellenwerk aan en herinnerde aan de vele belangrijke onder werpen die behandeld zijn zoowel on gods dienstig als maatschappelijk terrein. Wij raakten bijna verward in de einde- looze disputen en zelfs pogingen om de be trokken personen te bewegen lid te wor den van de Gezellenvereeniging faalden. Wanneer de voorz. bekend maakt dat het bestuur het reglement zal blijven handha ven, neemt de vergadering een rumoerig karakter aan en, gezien de houding van enkele leden, wordt het maar beter ge acht, voorloopig uitstel te vragen bij den Bond voor de eerstvolgende wedstrijden. Als nog eenige huishoudelijke puntjes de revue gepasseerd zijn, gaat de voorz. over tot sluiting van deze bijeenkomst, waarin de besprekingen verre van aangenaam wa ren. Mogelijk komen de leden tot bezinning en met goeden wil en medewerking van beide zijde, is de hoop op het behoud van een katholieke voetbalvereeniging lang niet vervlogen. Men grijpe dan ook de gelegen heid aan. Meldt u gerust aan. Zij die in aanmer king wenschen te komen voor een uitkee- ring van kleeding, kunnen zich opgeven bij de leden van het plaatselijke Crisis-comité. Tot 1 November is de gelegenheid openge steld. WARMOND Graalkermis „Probeer het" Het moeten aanschaffen van eenige hoogst nodzakelijke meubelstukken, een kachel, een eenvoudige wandbekleeding, enz,, heeft onze Graalwacht doen beslui ten een Graalkermis te organiseeren. Wij kennen te goed uw sympathie voor onze beweging dan dat wij zouden twijfelen aan uw belangstelling en opkomst, maar toch willen wij eenige vermakelijkheden noe men welke u zeker tot een kijkje op onze Graalkermis zullen aansporen. In de zaal van Hotel „De Zon" is een kermis opgeslagen, die uw verwachting verre zal overtreffen. Grabbelton, trektent, sjoelbak, theetent en een echte waarzeg ster, 't is alles daar aanwezig. Daarbij is ook zorg gedragen voor 'n variété gezel schap" en wordt het geheel opgeluisterd met muziek! De kosten voor vermakelijkheden enz. zijn voor ieders beurs, terwijl de entree prijs van 10 cent ook voor niemand een bezwaar zal zijn. Mogen wij door deze aan alle die ons van prijzen hebben voorzien of ons op an dere wijze tegemoet zijn gekomen onzen hartelijken dank brengen en aan iedereen raden: Bezoekt onze Graalkermis „Probeer het", Zondag 20 October a.s., des namid dags van 3 tot 6 uur; 's avonds van 8 tot 10 uur.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6