ZATERDAG 19 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 handels-, kantoor- en winkel bedienden. Donderdagavond hield de H. K. W. een goed bezochte ledenvergadering in Huize „Maria". De voorz., de heer A. Devilé, open de deze bijeenkomst met den chr. groet en herdacht met enkele woorden het droevig verscheiden van collega Langeveld voor wiens zielerust de G. Adv. een kort gebed uitsprak. De voorz. deelde nog mede, dat binnenkort eenige H. Missen voor den over ledene in de Hartebrugskerk zullen worden opgedragen. Spr. vertrouwde, dat alle le den hierbij tegenwoordig zullen zijn. Na lezing der notulen werd mededeeling ge daan, dat de afd. zich had aangesloten bij „Katholiek Leiden", terwijl als afgevaar digde was benoemd de heer A. Devilé. De voorz. van de lustrum-co mmLsie verkreeg hierna het woord over de as. viering van het 25-jarig bestaan der afdeeling. Op 14 Nov. as. zal een herdenkingsvergadering worden gehouden voor leden met hun da mes en uit te noodigen corporaties, waar bij als spreker zal optreden de bondsad- viseur Rector Bots. Op deze bijeenkomst zal de geest. adv. het nieuwe vaandel in- wijden met aanbieding aan de afdeeling. Zondag 17 Nov. zal in de kapel van de H. B. S. een gezongen H. Mis worden opge dragen, waarbij algemeene H. Communie. Na afloop gemeenschappelijk ontbijt voor de leden en hun dames, aangeboden door de afdeeling. Des avonds zal in de groote zaal van de Graanbeurs de feestvergade- ring plaats hebben, waar een bekend Rot- terdamsch duo zal optreden, terwijl de Rotocolour-players voor muziek zullen zorg dragen. Het geheele programma der feestviering, alsook de toegangskaar ten zullen den leden t.z.t. worden toege zonden. Introductie zal worden toege staan, hetgeen moet worden aangevraagd. De introducties zijn strikt persoonlijk. De heer Oostdam zag gaarne, dat de gezongen H. Mis door de leden zelf werd uitgevoerd. Bet geopperde vond aller instemming en een oproep hiervoor zal tot de leden wor den gedaan. De repetitie werd bepaald op Woensdagavond 6 Nov. as. in de Romanus- zaal. De heer Lombert verzocht, als een goede penningmeester, nu het vaandel er komt het vaandelfonds niet te vergeten en in de komende dagen hiervoor te ijveren door den verkoop van de bekende vaandel bonnen. Voor het verkrijgen van nieuwe boekjes kan men steeds bij hem terecht. Ingekomen was een circulaire voor de te houden najaars-examens en over het plaat sing-bureau van den Bond. De voorz. spoor de de belanghebbenden aan zich aan dit bureau op te geven, zoowel werklooze col lega's als zij die van betrekking willèn veranderen; opgaven hiervoor kunnen via het afdeelingbestuur worden gedaan. Evenals vorig jaar was een circulaire ingekomen voor de verstrekking van bij- zondereri steun in natura aan werklooze leden. Aanvragen hiervoor moeten via de afd. bij het H. B. worden ingediend. Aan deze mededeeling wilde het bestuur tevens vastkoppelen om evenals vorig jaar een kleine bijdrage te verzoeken van de le den om te trachten het leed van de werk looze collega's eenigszins te kunnen ver lichten. Dit verzoek zal per circulaire den leden worden overgebracht. De voorzitter hoopte op aller daadwerkelijke medewer king. Enkele ingekomen stukken werden hierna voor kennisgeving aangenomen. Bij de rondvraag werd alsnog besproken het al of niet geoorloofd zijn van adver- teeren door Katholieken in socialistische partijbladen, over de wijze van tewerkstel ling door de Arbeidsbeurs en over de nood zakelijkheid, dat de oudere jongens van de St. Joseph-Gezellen, overgeheveld moeten worden naar de vakorganisaties. Het be stuur was het hiermede volkomen eens, doch in deze materie zag het alleen nut door een persoonlijk contact met genoem de leden tot stand te brengen. Nadat de voorz. alle leden nog eens aan gespoord had om propagandist voor den Bond te zijn, sloot hij onder dank voor de opkomst de zeer geanimeerde bijeenkomst met den chr. groet. de wijzers vertoont zij zich in steeds ko mischer en dwazer situaties als schouw burgbezoekster, als schoonmaakster, als teleurgestelde echtgenoote om haar re pertoire te besluiten in de kinderbox, ge kleed in lief rose baby-truitje. De zaal da verde! Johan Kaart ontpopte zich eveneens als een revue-ster van den eersten rang. Zijn bekvecht-duet met Henriette öp het bankje in tegenstelling met het duet van een vrijend paartje was buitengewoon geestig bedacht. Een glanspunt was ook zijn op treden als levend lijk in „Kaart drinkt nooit een druppel meer" en als de onnoo- zele klerk in „Mijnheer probeert een slip pertje te maken". Het samenspel tusschen Jet en Jan was voortreffelijk. Om dit edel tweetal is de geheele revue opgebouwd, zonder dat hun luidruchtig op treden de andere medespelenden te diep in de schaduw stelt. Daar zorgen trouwens de andere medespelenden zelf wel voor! De Muriloff Girls dansten hun gracieuse dansen onder grooten bijval. Henk Speyer en Jeanne Laforce zorgden voor pittige entr'acte zang, Berry Kieviets ontlokte met haar „Gave Gulden" een keurig geënsceneerd intermezzo! luid gejuich zoowel bij voor- en tegenstanders van de handhaving van de gouden standaard. Ar tistiek zeer geslaagd was het tafreeltje „All I do is dream of you", waarin Henk Speyer de lieveling der meisjes was. Een complimentje ten slotte voor de prachtige finales, vooral voor de laatste, de „Hon- gaarsche Rapsodie", die in kleuren-harmo- nieering op hoog peil stond en met zijn meesleepende dansen en muziek de feest stemming ten top voerde. In de pauze werden de medespelenden met veel bloemen en veel applaus gehul digd. Ook de heer en mevr. Diks werden gehuldigd door Henriette Davids. Me vrouw Diks kreeg van het publiek een „open doekje", dat menig tooneelspeler haar benijden zal, en van het Revuegezel schap een Perzisch tapijt, als herinnering aan de prettige samenwerking tusschen „Trianon" en Henriette Davids Revue. Oad-burgemecster N. C. de Gijselaar. Maandag aa. hoopt jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, oud-burgemeester dezer ge meente, wonende te Wassenaar, zijn 70sten verjaardag te herdenken. BIOSCOPEN. Casino. „Voor de vrijheid van zijn volk" strijdt de Indiaan Joe Thunder Horse, als hij na een tijdlang in Chicago met blanken ver keerd te hebben, door zijn doodzieken va der teruggeroepen wordt om hem bij zijn stam als opperhoofd te vervangen. Met ontzetting ziet hij, hoe het eens zoo vrije en fier volk der prairiën door geweten- looze staatsambtenaren onderdrukt en uit gezogen wordt. Hij springt voor zijn ge knecht volk in de bres, strijdt onversaagd en brengt het, na allerlei moeilijkheden overwonnen te hebben, zóó ver, dat hij zelf een functie in 't landsbestuur krijgt, waarna een betere tijd voor 't Indianen volk aanbreekt. Deze film, met den bekenden Richard Barthelmess als Joe Thunder Horse of te wel Bliksempaard in de hoofdrol, bevat een felle aanklacht tegen de onderdruk king en vernietiging der Indianen, die in naam gelijke rechten bezitten als de ove rige bewoners van Amerika en is daar door, alsmede door 't uitstekende spel der hoofdpersonen, de belangstelling dubbel waard. Voor de pauze „Om 't kampioenschap", een Wild-West-film, doch die daarin van 't gewone genre dezer films afwijkt, dat er een stuk of wat stevige bokspartijtjes te aanschouwen worden gegeven, waarbij Buck Lore (Bob Steele), hoezeer ook te gengewerkt, als kampioen te voorschijn treedt Verder bevat het programma de gewone journaals en een paar kleinere filmwerken. Over 't algemeen genomen een programma dat we volwassenen aanbevelen. Luxor. ring heeft beleefd. Thans kunt u de ont roerende geschiedenis van den blind-ge- wonden kunstenaar en zijn toegewijde Jeane op het witte doek zien en als u wilt, een vergelijking maken tusschen het boek, het spel en de film. De film biedt natuur lijk allerlei mogelijkheden, welke het too- neel niet heeft, om de fantasiebeelden, welke het lezen van den roman oproept, tot zichbare werkelijkheid te maken en het is dan ook geen wonder, dat men verschil lende episoden uit het boek niet aantreft in het tooneelstuk, maar wel op de film. Zoo is bijv. het vroolijke gedoe der gasten van de duchesse de Miremont op de film danig uitgebuit. Het is op een dier avonden op het kasteel van de ietwat zonderlinge du chesse, dat Jeane haar Rozenkranslied zingt, waardoor de kunstenaar Delaval zich van zijn liefde voor dit meisje bewust wordt. Zij meent echter goed te doen den jongeren man niet aan zich te binden en wijst hem af. Dan komt het jachtongeval, waardoor de schilder het gebruik van zijn oogen verliest en Jeane gaat hem verple gen „incognito" als zuster Rose-Marie, weet hem weer met het leven te verzoenen en maakt zich dan aan den blinde bekend, door het zingen van het Rozenkranslied, dat hem eens zoo getroffen had. Het laatste ge deelte van de film is het beste; na het blind worden van den kunstschilder komt de 'ontroerende tragiek van het geval naar vo ren en heeft ook het spel der artist en zijn hoogste niveau bereikt. Dan breekt de volle sensatie van Barclay's verhaal zich baan en komt men onder den indruk, ondanks het feit, dat men tegenwoordig aan een an dere verhaaltrant is gewoon geraakt. Voor de pauze gaan een paar dolle films met pyramidale onzin en een teekenfilm. Tusschen J.e Actualiteiten-revue is de oud ste "film van Lumière, den man, die 40 ja ren geleden de cinematografie tot werke lijkheid bracht, ingelascht. Wel aardig, dat verschil van voor 40 jaren en thans! ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heeren J. C. Gülcher, Hilversum, J. de Bruijn, Wageningen, P. Ver Loren, Nijme gen, en mej. J. M. van Wamelen, Den Haag; candidaatsexamen klassieke letteren de heer W. den Boer, Dordrecht; propaedeutisch examen Theologie de hee ren J. Dirkse, Leiden, L. I. Baas, H i 1- legom doctoraal-examen klassieke, letteren de heer J. C. Westerbrink, Oegstgeest; candidaats-examen Theologie de heeren A. Donker, A 1 p h e n a. d. R ij n, J. R. v. d. Meiden, Den Haag en P. L. Sprey, Den Haag. UIT DE OMGEVING LEEDSCHENDAM. St. Josephgezellen. Zondag a.s. vie ring van het 3e lustrum, zie uitvoering be richt. Dinsdag 22 Oct. te 8 uur Maria-congre- gatie, Waarna ontspanning. Woensdag 23 October te 8 uur feestavond voor donateurs en begunstigers. Donderdag 24 Oct. Biljartclub AJD.O. en Zaterdag 26 Oct. ontspanning. Zondag a.s. Feest van Christus-Koning. Denkt aan de algemeene H. Communie van heel de mannelijke jeugd na de H. Mis van 7 uur. K.JJVI.V. Maandagavond 21 Oct. te 8.30 uur spreekt de weleerw. heer J. Kars- kens, Pr. over „Religieuse Kunst en Kerk bouw", een zeer interessant onderwerp. Dinsdag 22 Oct. te 8 uur Maria-Congre- gatie. Vrijdag 25 Oct. te 8.30 uur buitengewo ne algemeene ledenvergadering. Denkt om de algemeene H. Communie op het feest van Christius-Koning. Inbraak. Naar aanleiding van het be richt in dit blad van 14 Oct. betreffende de inbraak bij den heer W. van Veen, Voor- burgscheweg te Veur, moet een speciaal woord van lof worden gebracht aan den Scheveningschen rechercheur, die met zijn politiehond en met behulp van Rijks- en Gemeentepolitie van 10 uur des avonds tot 1 uur des nachts een nauwkeurig onder zoek heeft ingesteld, hetwelk helaas tot heden geen gunstig resultaat heeft gehad, wat zeer te betreuren is, daar mogelijk dan de veiligheid voor de bewoners in den komenden winter verzekerd ware geweest. weer een doodelijk mijnongeval Gisteravond is de ondergrondsche loco motiefmachinist P. J. Jessen, terwijl hij met een trein negen wagens door een steengang reed van Staatsmijn Maurits te Heerlen met het hoofd tegen een ijzeren stutbalk van den zijwand gekomen. De man werd van de locomotief geslingerd. Hij was op slag dood. Het slachtoffer dat 24 jaar oud is en ongehuwd, woonde te Gre- venbicbt. TELEGRAMMEN De oorlog in Abessynie LUCHTAANVAL OP MAKALé. Veroorzaakt 60 dooden en gewonden. LONDEN, 19 October (A.N.P.) Vol gens een uit Addis Abeba ontvangen Ex change Telegram zijn bij een aanval van Italiaansche vliegers, die bommen wier pen en van machinegeweren gebruik maakten, op Makalé 60 personen gedood of gewond. Het is kalm aan het front. BURGERLIJKE STAND leiden. Gehore n: Joanna Antonia d. van J. A. Otten en C. G. Verberg. .Johannes Hen drik z. van H. J. Visser en M. A. Geen jaar Wilhelmina Johanna d. van C. D. Ver- heij en C. Breederland Agatha d. van W. Ros en N. v. d. Plas Cornelis z. van C. Kolff en I. A. F. Brand Wilhelmina d. van J. J. L Lossie en W Voortman Bastiaan z van C. Ippel en P. Tamerus Jannetje d. van C. Hogeveen en N. Ver burg Lena d. van G. v. Wijngaarden en H. A. Blom Adrianus Maria z. van A. M. v. d. Langenberg en C. M. S. Scholte Bertha Maria d. van W. J. v. d. Hoeven en S C. v. d Kaay Jacobus Johannes z v. A. L. v. Giezen en M. E. v. d. Veer. Overleden: L. Snijders—Keur vr 74 j. C. H. J. Campfens d. 46 j. bioscopen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Roxy: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. „LACHEN IS TROEF". Henriette Davids met haar revue In „Trianon". De uitvinder van de bioscoop heeft bij zijn laatste bezoek aan ons land ver klaard, dat de ontwikkeling van de film nog lang niet ten einde is. De toekomst zal ons brengen relief-films en gekleurde films. Het Trianon-theater, dat altijd met zijn tijd meegaat, is deze week zijn tijd vóóruit, ver vooruit. In deze bioscoop draait deze week Henriette Davids in haar vermakelijke revue „Lachen is troef" een film van levende menschen in een schitterende kleurenpracht. Eéns in het jaar geeft de directie van „Trianon" aan het projectie-apparaat een weekje vacantie dat is in den tijd, dat Henriette Davids niet op de film, maar „in levenden lijve" naar Leiden komt, om daar haar triomfen te vieren. Een triomfen zijn er gevierd gisteren avond! Het was een avond van kostelijk amusement. Het publiek heeft geschaterd om de echte Amsterdamsche humor en de dolle vertooningen van Henriette, die zichzelf bij deze gelegenheid bestempelde (wat wij nooit zouden durven!) als „dat kleine, dikke, gekke wij ff ie" en om de moppen en grappen van Johan Kaart. Het publiek heeft genoten van aardige, fleu rige balletjes, van mooie décors, mooie zang en stralende finales. Kortom het is een zeer geslaagde revue, waarbij lachen werkelijk troef is. We hebben naarstig gezocht of er een draad in deze revue was te vinden, maar onze pogingen waren ijdel. De revue hangt aan elkaar als het zand in Katwijk op een zonnigen dag. Het is een genoegelijke pot pourri van zingen en lachen, zonder ook maar één oogenblikje ernst of sintimen- taliteit. Henriette Davids is in deze revue bijzon der goed op dreef en met het loopen. van Wanneer 'n bioscoopdirectie na twee we ken „uitverkocht" te zijn geweest met 'n nieuw programma weer een volle zaal weet te trekken, dan bewijst dit, dat zij 'n aan trekkelijk programma heeft, waarmee de smaak van het publiek is getroffen. Zoo is het inderdaad, want met de hoofd film voor de pauze reeds „In de Catacom ben van Parijs" wordt 'n detectivefilm te aanschouwen gegeven, waarvoor zelfs de Fransche politie geen oplossing weet te geven. Deze film van duistere machten uit de Parijsche onderwereld, met sterk spel zoowel van de zijde der misdadigers als der politie, die de onoplosbare raadselen der misdaad moet ophelderen, laat ons den bekwamen filmspeler Warner Oland als den beroemden detective Charlie Chan zien in onovertrefbaar spel. De wijze, waar op de scenariosohijver 'n oplossing gevon den heeft om de vervalsching van groote obligaties van een bekende bankinstelling mogelijk te maken en tevens om de ver valsching te ontzenuwen en de verval- sohers te arresteeren, is werkelijk inge nieus te noemen. Na de pauze wordt vertoond de groote lachfilm van Reinhold Sohünzel: Amphy- tryon met Willy Fritsch en Paul Kemp in wonderlijke dubbelrollen, Adèle Sandrock, Fita Benkhoff, Kathe Gold en Hilde Hil- debrand. Deze film is 'n nieuwe vinding op het gebied der kluchten en verwekt 'n aaneenschakeling van schaterlachen. Grootsch van opzet en uitvoering met tal van grappige situaties, met nieuwe techni sche vondsten is dit weer een film die volle zalen moet trekken. Volwassenen zul len er geen spijt van hebben. Lido. TJ kent de „Rozenkrans" waarschijnlijk? Ofwel u hebt het boek van Florence Bar clay gelezen, ofwel u hebt het tooneelstuk gezien, dat naar Barclay's roman is ge maakt en dat deze week z'n 1000ste opvoe Uit Harar wordt gemeld, dat van het Zuidelijk front teruggekeerde hoofdlieden vandaag hebben medegedeeld, dat een stilstand is gekomen in de vijandelijkhe den. Zij zeiden te gelooven, dat generaal Rodolfo Graziani, de Italiaansche opper bevelhebber, niet tot den aanval zou Wil len overgaan, omdat zijn vliegtuigen in hun taak waren tekort geschoten en niet de stellingen hadden ontdekt van de Abes- sijnsche verdedigingstroepen. Zij verklaarden, dat de Turksche gene raal Wahib Pasja, die in den wereldoor log groote bekendheid verwierf, zijn man schappen goed verborgen heeft gehouden en hun zelfs verboden had op de vliegtui gen te schieten, ten einde aldus hun plaat sen niet bekend te doen worden. Dedzjamatsj Nassiboe gereed voor de verdediging. HARRAR, 19 October (A.N.P.) Dedz jamatsj Nassibcfe, de bevelhebber van de Abesijnsche troepen aan het Zuidelijk front, verwacht, dat generaal Graziani tot een sterken aanval zal overgaan, zoodra er een einde komt aan den regenval, die thans de operaties in de Zuidelijke vlakte be moeilijkt. Nassiboe deelde mede, dat hij alle voor zorgsmaatregelen heeft genomen voor het weerstaan van den verwachten Italiaan- schen aanval. Zijn troepen worden goed voorzien van munitie, die in stijgende hoe veelheden door Britsch-Somaliland wordt ingevoerd. Anti-Britsche propaganda onder de Arabieren? HAIFA, 19 October (A.N.P.) In ver band met geruchten, volgens welke door Italianen anti-Britsche propaganda onder de Arabieren wordt gevoerd, is de politie er toe overgegaan, het Italiaansche consu laat te doen bewaken en een oog te hou den op de bezoekers. Joego-Slavië en de sancties. BELGRADO, 18 October (A.N.P.) De te Genève beraamde sancties tegen Italië hebben in de oeconomische kringen van Joego-Slavië groote opwinding veroor zaakt. Italië staat n.l. op de lijst van de Joego-Slavische exporteurs sedert vele ja ren op de eerste plaats en wel met een ge middelde van 25 pet. van den geheelen uitvoer. Joego-Slavië is, wat den uitvoer van hout en vee betreft, direct op Italië aangewezen. In een dezer dagen gehouden minister raad is deze kwestie besproken, hetgeen aanleiding is geweest voor het zenden van drie deskundigen naar Genève. Het actieve clearingssaldo ten opzichte van Italië bedraagt thans 150 millioen dinar. VEERTIGDUIZEND STAKENDE MIJNWERKERS. LONDEN, 19 October. (A. N. P.) Naar de ochtendbladen melden is het aantal der stakende mijnwerkers in Zuid-Wales tot 40.000 gestegen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Oct. Boter. Aanvoer 450 kg. Prijzen: prima ^abrieksboter f 1.69, prima boerenboter f 1.72. Handel matig. Turfmarkt van 14 tot en met 19 Oct. Lan ge turf geen aanvoer, prijzen f 78 per 1000 stuks. LEIDEN, 18 October. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie f 0.601.50, kroten f 0.?01.20, komkomers f 1,404.60, bloem kool I f 2.30—10.10, idem II f 1.50—6.10, wittekool f 4.906.00, roodekool f 3.20 11.70, savoyekool f 8.509.80, groenekool f 0.606.30, meloenen f 37, pieterselie f 1.10, prei f 0.50—2.00, radijs f 0.30—1.10, kropsalade f 0-506.00, selderie r 1.202.40, bleekselderie f 1617, knolselderie f 1.10 3.30, wortelen f 3.40—7.70, per 100 kg.: kro ten f 2.003.10, kroten gekookt f 26, snijboonen f 1127, stokboonen f 1649, pronkboonen f 10, stamboonen f 748, boerenkool f 2—3, postelein f 917, spi nazie f 422, tomaten A f 38, B f 310, C 3—6, CC f 2—2.60, uien f 1.00—2.40, wor telen f 2.30—6.10, spruiten I f 515, sprui ten II f 1.508.00, andvie f 24, nero f 1 —10.00. 'S HERTOGENBOSCH, 18 Oct. Boter. Aanvoer 15.675 kg. Hoogste prijs f 1.68, laagste prijs f 1.59, middelprijs f 1.63. NIEUWKOOP, 18 Oct. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden aangevoerd 1246 eieren. Prijzen f 4.805.35 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 18 Oct. Groen tenveiling. Druiven 79 cent per pond, to maten A 65—90 cent, tomaten B 70—90 ct., tomaten C 50—80 cent per bak van 25 pond, bloemkool 3—8 cent per stuk, sla f 0.50— 5.40 per 100 krop, kassnijboonen f 1.602.05 idem stek f 0.95—1.30 per 10 kg. UTRECHT, 18 Oct. Kaas. Aangevoerd 75 wagons met 24.800 kg. kaas. De prijzen wa ren als volgt: rijksmerk 1ste kwaliteit f 23 25, rijksmerk 2de kwal. f 2022, zwaar dere tot f 26.50 alles per 50 kg. Handel matig. veur, 18 Oct. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort f 2.103.0, 2e soort f 1.50, gele komkommers le soort f 1.80 3.50, 2e soort f 1.50—1.70, kropsla le soort f 0.501.90, peen f 3.90—6.80, bloemkool le soort f 4.50—9.30, 2e soort f 2.50—3.60, tomaten (mid.) f 1.50—2.10, gr. ronden f 1.50—3.00, 2e soort f 1.50, 3e soort f 1.—, bonken f 1.00—1.50, andijvie f 0.502.10, andijvie per kg. 2—26 cent, spinazie per 4 k,g. 4457 cent, postelein f 10.3012.10, snijboonen 20—24 cent, spercieboonen 10— 14 cent, radijs f 1.001.80, prei f 1.502.30, selderie f 0.601.30, meloenen 411 cent, druiven f 7.008.50. VINKE VEEN, 18 Oct. Groentenveiling. kassnijboonen le soort 1622 cent, 2e soort 1013 cent, kasspercieboonen 40 cent, pronkboonen 49 cent, kasspekboonen 23 cent per kg. tomaten 14 cent per pond, bloemkool 2—11 cent per stuk kropsla 5 30 cent per 10 krop, spinazie 613 cent en postelein 4—10 cent per kg., bleekselderie 27 cent per sctruik, peen 29 cent per bos, andijvie 520 cent per 10 stronk. ZEVENHOVEN, 18 Oct. Eierenveiling Aanvoer 1492 stuks. Prijzen: kippeneieren f 4.905.45, kuikeneieren f 3.104.75 per 100 stuks, konijnen f 1.25 per stuk, druiven 20—28 cent per kg. bananen 14 cent per 5 stuks. ALPHEN a. d. RIJN, 18 Oct. Tuinbouw veiling. Spinazie 8.0016.20, heeren- boonen 9.1016.10, snijboonen 17.00 31.00, spuitkool I 7.00—13.70, uien 0.60 2.20, alles per 100 K.G.; radijs 2.50, selde rij i.io2.00, peen 6.60—7.40, kroten 1.60- 2.50, andijvie 0.601.40, alles per 100 bos; bloemkool I 6.0010.00, savoye kool 8.40- 8.80, roodekool 6.007.70, witte kool 6.10, meloenen 5.0012.00, alles per 100 stuks. Eierenveiling. Aanvoer 1450 stuks. Kipeieren 5.005.30, eendeneieren 2.70 2.80, per 100 stuks. BOSKOOP, 18 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1015 cent, Marcel Rouyer 612 cent, Hadley 1230 cent, Claudius Pernet 2041 cent, Columbia 10—18 cent, Butterfly 12— 24 cent, Mac Keiler 915 cent, Wilh. Kor- des 1015 cent, Mme Jules Bouché 1017 cent, Rosalandia 1527 cent, Florex 1220 cent, Phoebe 2030 cent, Wendland 4076 cent, Steward 1018 cent, Edith Helen 20 45 cent, Aug. Noack 1018 cent, Else Poulsen 2035 cent, Gloria Mundi 2040 cent, Kraus 5075 cent, Paul Grampel 20 —35 cent, Hoover 10—15 cent, Briarcliff 15 22 cent, Pechtold 18 cent, Ingar Ohlson 2040 cent, Ellen Poulsen 1530 cent, Chrysanten grootbloemig 4090 cent, idem tros 814 cent, Dahlia's 710 cent, Aspa ragus 610 cent, Physalis Franchetti 10 15 cent, Gerbera 1520 cent, Clematis Du- randi 14 cent, Clematis Prins Hendrik 70 110 cent, Clematis l'Azurstem f 1.00, Ligus- trum 49 cent, Pernettia 2540 cent, Trito- ma 511 cent, Eikenblad 1013 cent. NOORDWIJKERHOUT, 18 Oct. Veiling „De Eendracht". Dubbele boonen 60135 cent, snijboonen 60180 cent, enkele boo nen zonder draad 45135 cent, enkele boo nen met draad 45185 cent, alles per 10 kg. TER AAR, 18 Oct. Centrale Veiling. Kassnijboonen f 1.802.40, kasstek f 0.90 1.50, princesseboonen f 1.30, witte pi-on- kers 2054 cent, spinazie 1154 cent, pos telein 26 cent, uien f 1.301.50, kroten f 1.50, radijs 50 cent, peen 35 cent, breek- peen f 1.002.00, andijvie 927 cent, raap stelen 60 cent, prei f 5.00, sla f 0.703.10, vellen 35 cent, druiven per pond 11 cent, bloemkool 1.512 cent, natuur-tomaten f 0.501.60, kas-tomaten A f 1.803.50, B f 2.00—3.20, C f 1.50—2.20, spruiten f 4—6. savoyekool f 8.709.80, groene savoyekool f 3.10, roodekool f 2.80—8.60, wittekool f 6.40, Chineesche kool f 1.501.90, selde rie f 1.20. B. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Crisis-comité. De alhier gehouden col lecte ten bate van het Nationaal Crisis- Comité heeft opgebracht f 94.26. LAATSTE BERICHTEN SCHIP IN NOOD Op de Wadden zuidelijk van Ballum geeft een schip noodseinen. De redding boot van Hollum is uitgevaren. Nader wordt gemeld: De noodseinen, welke hedenmorgen wer den gegeven, blijken afkomstig te zijn ge weest van een met steenen geladen tjalk schip, thuis behoorend te Groningen. De reddingboot is er in geslaagd alle aan boord van het tjalkschip zich bevindende personen, man en vrouw en 7 kinderen, te redden en behouden te Hollum binnen te brengen. Het betreft hier het gezin van schipper v. d. Sloot.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3