STADS NIEUWS AGEMOA ZATERDAG 19 OCTOBER 1935 DE LE1DSCHE COURANÏ EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEERT REGEN EN WIND. DE BILT SEINT: Stormachtige tot krachtige Zuid-Weste lijke tot Noord-Westelijke wind, zwaar be wolkt met tijdelijke opklaring. Regen- of hagelbuien. Kouder. Hoogste barometerst.: 767.8 te Toulouse. Laagste barometerst.: 714.6 te Wiek (Schotland). Met buitengewone snelheid heeft zich de nieuwe depressie over het waarnemingsge bied uitgebreid. Terwijl de sterke dalin gen, die gistermiddag in Schotland ver schenen, thans reeds in Zweden worden ge vonden, heeft zich een kern onder 715 m.M. die nog toenemende is, bij Schotland ge vormd. De hooge drukkring handhaaft zich slechts in het Zuid-Westen en neemt op het vasteland af, zware Zuid-Wester tot Wes terstorm waait over de Britsche Eilanden, ons land, België, Noord-Frankrijk West- Duitschland met regen in onze omgeving en buiig weer in Schotland. Duitschland heeft grootendeels nog zwaar bewolkte lucht, maar zal later ook regen en meer wind krijgen. Zuid-Frankrijk heeft fraai weer, Midden-Frankrijk windstilte en mist. In Noord-Scandinavië nam de lichte vorst toe en deze breidde zich tot Midden-Zweden uit. Noorwegen krijgt in het Zuiden onder de invloed van de depressie storm en re gen. Na het voorbijtrekken van de kern der depressie is eenige opklaring te wachten, maar de koude Noordelijke wind zal ver moedelijk nog krachtig blijven en buiig weer meebrengen. LUCHTTEMPERATUUR. 12.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ejU Van Zaterdagnamiddag 5.29 uur tot Zondagmorgen 6.02 uur; van Zondagnamid dag 5.27 uur tot Maandagmorgen 6.04 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 20 October vm. 8.44 en nam. 9.28 uur; op Maandag 21 Oct. voorm. 10.11 en nam. 10.53 uur. Huldiging nagedachtenis Mgr. Aengenent DOOR DE R. K. ORATORIUMVER. TE HAARLEM. De R.-K. Oratoriumvereeniging te Haar lem heeft gisteravond haar eerste uitvoe ring in dit seizoen gewijd aan de nage dachtenis van Mgr. J. D. J. Aengenent, haar oprichter en beschermheer. De avond droeg wegens de aanwezigheid van geestelijke en wereldlijke hoogwaar- digheidsbekleeders een bijzonder plechtig karakter. Daar waren in de zaal aanwe zig Z. H. Exc. Mgr. J. Giobbe, Apostolisch Internuntius te 's-Gravenhage met zijn se cretaris Mgr. L. Punzolo; Jhr. mr. dr. A. Roëll, Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland en mevr. Roëll; Z D. H. Mgr. H. J. M. Taskin, Kapittel-Vi caris van het Bisdom Haarlem. De beide Vicarissen-Generaal van het Bisdam, Mgr. M. J. J. Möllmann en Mgr. Th. W. Pichot; prof. P. J. M. Aalberse, mr. J. Heerkens Thijssen, de heer A. G. Boes, Wethouder van Kunsten en Wetenschappen namens het gemeentebestuur van Haarlem; verder familieleden van Mgr. Aengenent en ver schillende leden van de Staten-Generaal en van Provicniale Staten De hooge gasten werden ontvangen met een eerewacht van Graalleden, die in de hall van het gemeentelijk concertgebouw stond opgesteld. Nadat de autoriteiten hun plaatsen in de zaal hadden ingenomen, heeft de voorzitter van de R.-K. Oratoriumver eeniging mr. Henri Hagemeijer een kort welkomstwoord tot hen gericht, in het bij zonder tot Z.Exc. Mgr. Giobbe, wien hij de verzekering gaf van trouw en onderwor penheid aan het kerkelijk gezag. Vervol gens voerde de R.-K. Oratoriumvereeni ging, onder leiding van Hubert Cuypers, de beide eerste deelen van „Die Schöpfung" uit. Daarna betrad prof. Aalberse het podiuim om een korte, maar treffende herdenkings rede uit tc spreken. Prof. Aalberse sprak ongeveer als volgt: Het is een fijngevoelde gedachte en een gedachte vol piëteit, dat de R.-K. Orato riumvereeniging eer wil brengen aan de nagedachtenis van Z. H. Exc. Mgr. Aenge nent met een uitvoering van Jozef Haydn's „Die Schöpfung". Allereerst wekt dit her inneringen op aan het feit, dat de R.-K. Oratoriumvereeniging, na op den krachti- gen aandrang van Mgr. Aengenent te zijn opgericht haar eerste uitvoering gaf met hetzelfde meesterwerk. Andermaal deed het dienst bij de voltooiing van Haarlem's kathedraal, in klanken zonlicht werpend op dit hoogtepunt in Mgr. Aengenent's leven. Voor de derde maal was dit grootsche werk in overleg met hem gekozen voor de her denking van het eerste lustrum. Thans moet het evenwel dienen om de nagedach tenis van Mgr. Aengenent te eeren. Vol piëteit en fijngevoeld is dit, want geen mu ziek is zoo nauw in overeenstemming met Mgr. Aengenent's karakter als de muziek van Haydn, die zich kenmerkt door vroom heid en blijmoedigheid in de uitdrukking. Daarom moest zij wel het meest samenklin- ken met de zieleklanken van dezen grooten bisschop. Dankbaarheid vertolkt deze mu ziek voor de groote gaven ons door den Schepper geschonken. Een eenig danklied ontsteeg ook aan Mgr. Aengenent's bidden de ziel, dank en verheugenis om wat God's goedheid hem had verleend. Hoe vurig hebben ook wij God dank ge zegd, toen hij ons dezen edelen bisschop had geschonken. Hoe hebben wij het be treurd, toen God hem nog bij zijn volle le venskracht van ons wegnam. Wij verloren in hem een vader, die vreugde en leed met ons deelde, wij verloren een priester, wiens levenswandel van een voorbeeldelooze vroomheid was, *een bisschop, die een ware herder voor zijn schapen was en met krachtige hand het bisdom bestuurde, een edel mensch van een rein en groot karak ter. Wie, die in aanraking met hem kwam, raakte niet onder den indruk van den adel van zijn karakter en zijn groote blijmoe digheid? Allen hebben wij zijn heengaan betreurd, toch* weten wij dat wij in mgr. Aengent's geest handelen door onze vreugde uit te jubelen in een loflied over God's schep pingswonder. Hij, die ondanks groote zor gen opgewekt bleef, vol vertrouwen in God's goedheid, hij, die zich nu zeker ver heugt in de heerlijkheid der aanschou wing van den Schepper, hij wil zeker niet, dat wij treurig zijn, maar wenscht, dat wij ons verheugen in God, hem dankend voor de groote gaven, die hij ons schonk. Toch hebben ook wij de behoefte om te bidden: Lieve Heer Jezus geef hem de eeuwige rust. Allen zullen wij aanstonds samen zijn in de bede, die uit het koor zal opklinken vol liefde tot Christus en ver trouwen in Zijn Genade: „Pie Jezu do- roine, dona ei requiem". Terwijl het publiek, dat de zaal geheel vulde zich in diepe stilte verhief, zong het koor dan dit gebed a capella getoonzet door Hubert Cuypers. Een ontroerende eenvou dige hulde aan de nagedachtenis van den bisschop die op zooveel avonden in deze zaal vertoefde. Na de pauze is nog het laatste deel uit gevoerd van „Die Schöpfung", en het is een uitvoering geworden, die even fraai van klank èn samenzang was als oprecht be zield en doorleefd. Ook de solisten heb ben het hunne ertoe bijgedragen om deze herdenking in een geest van zuivere schoonheid te doen verloopen. „Msbd" VAN ONZE ADVERTEERDERS. ELECTRISCH INSTALLATIEBUREAU J. SELS Vandaag heeft in perceel Noordeinde 53 de opening plaats van het electrisch instal latiebureau van den heer J. Seis, dat tot heden gedurende vijf jaar gevestigd was in perceel Kort Galgewater 2. Het pand in het Noordeinde, waarin voorheen was gevestigd de zadelmakerij van den heer Paulides. is geheel tegen den grond gegaan. Door de aannemers 't Hart en Aanen werd onder architectuur van den heer J. Stigter een geheel nieuw pand van uit den grond opgetrokken en deze nieuwe zaak is 'n sieraad voor het Noordeinde. De zaak zelf bevat 'n uitgebreide keuze inelctrische ornamenten, zoowel verlich- tings- als verwarmingsartikelen, radio's, enz. Evenals het pand zelf maakt ook de zaak 'n uitstekenden indruk, SIGARENMAGAZIJN „DE DEMPING". Waar kan een Sigarenmagazijn, dat den wat an-poëtischen naam van „De dem ping" draagt, anders gevestigd zijn dan op het Levendaal? Het spreekt wel vanzelf, dat het herboren Levendaal sommigen geïnspi reerd heeft gelijken tred te houden met de prachtige restauratie zelf. De heer A Leemans Jr., heeft dit het eerst begrepen en in perceel 122 een mooie mo derne sigarenzaak ingericht, welke heel wat betere geuren zal leveren dan waarop het nu-gedempte-Levendaal, vroeger zijn bewoners vergastte. Moge deze fijnere geuren dan voor de Levendalers een belooning zijn voor het geen zij eens tegen wil en dank moesten opsnuiven. De zaak van den heer Leemans, welke hedenmiddag om 12 uur geopend werd is klein, maar fijn. TENTOONSTELLING NO-MOTTA In de Stadsgehoorzaal wordt, zooals gis teren reeds gemeld, 'n tentoonstelling van No-Motta wol gehouden. De groote zaal is voor deze expositie geheel ingericht en be vat 'n ruime collectie artikelen met deze soort wol vervaardigd, als dames- en hee ren-jumpers, onderkleeding, baby- en kin derartikelen, allerlei handwerken, enz. De genen, die belangstellen in deze expositie zullen ongetwijfeld geen spijt van hun be zoek hebben. HET FEEST VAN CHRISTUS-KONING. Openbare viering in de Stadsgehoorzaal. Voor deze herdenkingsavond is reeds groote belangstelling. Reeds honderden Katholieken van Lei den en omgeving hebben hun toegangsbe wijs, wat tevens programma is, gekocht. Deze tweede herdenkingsavond zal zeker de eerste overtreffen, temeer nog daar het 10 jaar geleden is, dat de herdenking van Christus Koning door onze tegenwoordige Paus is ingesteld. Wij vieren dus tevens een 2e lustrum. Katholieken van Leiden en omgeving, nog een week scheidt ons van den schitte rende plechtige avond. Voorziet U dus tijdig van een plaatsbe wijs. Aan verzoeken aan het bestuur ge richt, om plaatsbewijzen te reserveeren, kunnen wij niet voldoen. Toegangsbewijzen, tevens programma, zijn verkrijgbaar a 0.25 bij Wed. Huibers Haarlemmerstraat 123 en aan het Graal- huis Hooigracht. HET HANZE-FEEST. Wij brengen het feestprogramma nog eens in herinnering dat ter gelegenheid van het zilveren feest van de Hamzq. aan de le den wordt aangeboden. H. Missen. Morgen zal de kerkelijke viering plaats hebben met een H. Mis om half zeven of half acht in alle parochiekerken voor de levende en overleden leden. Om half elf zal in de parochiekerkvan O. L. Vrouw On bevlekt Ontvangen een plechtige Hoogmis worden opgedragen. Receptie. Morgenmiddag van half drie tot vier uur zal het bestuur in een der zalen van „In den Vergulden Turk" recipieeren. Feestavond. Dinsdag a.s. zal de groote feestavond plaats hebben in de groote Stadsgehoorzaal, waarop Willy Derby en zijn gezelschap zuilen optreden. Aanvang 8.15 uur. ZILVEREN PROFESSIEFEEST Morgen zullen twee zusters uit het St. Elisabeth Ziekenhuis haar zilveren profes- siefeest herdenken. In de eerste plaats de eerw. zuster Ama- lia (uit Hansweert), die vroeger te Lisse en de laatste zes jaar hier werkzaam is en belast met de opleiding van de jonge zus ters en met de verzorging der kapel. In de tweede plaats de eerw. zuster Age- rina (uit Dongen), 'die hier 'n vijftiental jaren, eerst in de verpleging en nu in de huuhouding werkzaam is. Beide zusters behooren dus door haar werkzaamheden meer tot den internen dienst van het huis en komen weinig met de buitenwereld aan aanraking. De viering van deze professie-feesten be- gingt hedenavond met een plechtig Lof met toespraak. Morgen wordt de Hoogmis tot intentie van de jubilaressen opgedra gen, waarna de herdenking voorts in hui- seljjken kring zal plaats hebben. EEN TENTOONSTELLING. Een van de bescheidenste en, niet alléén daarom, een van de sympathiekste vereeni- gingen is wel de vereeniging, die misschien den groótsten naam draagt van alle: de „Vereeniging der eeuwigdurende aanbid ding en het liefdewerk der arme kerken." Deze vereeniging noemen wij een van de sympathiekste omdat de leden met groo ten ijver geven him tijd en hun kunde, om kerkgewaden te maken voor arme kerken er kapellen in eigen land en in de missiën; en bovendien gelden bijeenbrengen, om kerkgewaden te koopen en deze dan ook uit te deelen. Doet de vereeniging veel? Ieder jaar kan men zich daarvan op de hoogte stellen bij de tentoonstelling, die de vereeniging organiseert. Zoo dit jaar, in huize „Maria", Pieters- kerkkoorsteeg, a.s. Zondag, Maandag en Dinsdag van 2 tot 6 uur. Men leze de advertentie in dit num mer. Directeur van deze vereeniging is pas toor Smitz O. F. M., presidente is mej. Aug. Schmier en vele dames hebben saam- gewerkt, om het resultaat te berei ken, dat bereikt is en dat u moet gaan zien, al ware 't alléén om blijk te geven van meeleven met, sympathie voor het mooie werk der vereeniging ter eere Gods! ZANG-UITVOERING OP ENDEGEEST. Gisterenavond vond in de Centrale Ont spanningszaal van Endegeest een Zang- Uitvoering plaats voor de patiënten van Endegeest, Voorgeest en Rh ij n ge est. Hieraan verleenden hun medewerking o.a. mej. Duval piano-solo, mevr. W. Du- val, zang, de heeren H. Verbiest, piano en N. Verhoeven, viool. Door de aanwezigen werd met volle aan dacht naar hetgeen ten gehoore werd ge bracht geluisterd. Dait een en ander bij de aanwezigen in den smaak viel, bleek wel door het voortdurend applaus wat daarop volgde. Aan mevrouw en mej. Duval werd door een patiënte van Voorgeest een bouquet Chrysanthen aangeboden. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op dr. F. J. Stuurman, Gen.-Directeur en mevrouw Stuurman, de heer Duval en eenige doktoren der gestichten. BEZOEK VAN KONINGIN EN PRINSES AAN DE ACADEMIE H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Ju liana begaven zich hedenmiddag te 1.15 uur per auto van den Ruigenhoek naar het Loo. Op den tocht werd Leiden aangedaan, alwaar enkele oogenbliken werd vertoefd in het Academie-gebouw. LEID SC HE ZILVERTENTOONSTELLING. In verband met de sluiting van de ten toonstelling op Donderdag 31 October, zal de laatste rondgang gehouden worden op Woensdag 23 October a. s. te 2 uur. Mej. C. J. Hudig, conservatrice aan het Rijksmuseum te Amsterdam, heeft zich be reid verklaard de bezoekers rond te lei den en voor te lichten. ZEVEN ZILVEREN JUBILARISSEN BIJ DE N.Z.H.TJV1. Feestavond in de Stadsgehoorzaal. Gisteravond is in de Stadsgehoorzaal weer de jaarlijksche feestavond van de N.Z.H.T.M. gehouden ter huldiging van de genen die in de afgeloopen maanden hun zilveren jubileum bij de Mij herdachten. Het waren er ditmaal zeven in getal, n.L de heeren A. v. Grol te RijnsbuTg, am bachtsman; A. B. C. Verbruggen, conduc teur te Voorburg; N. Abrahamse, wagen- voerder te Voorburg; A. G. Hoogduin, ploegbaas te Leiden; F. S. Montanus, weg werker te Leiden; J. C. Schrama, wegwer ker te Leiden en J. S. B. den Hoek, am bachtsman te Rijnsburg. Op den eigenlijken dag van hun jubi leum zijn deze jubilarissen reeds door de jubileum-commissie gehuldigd, maar nu geschiedde dit nog eens collectief op dezen feestavond, die de N.ZJI.-menschen bij eenbrengt en de collegiale band tusschen hen nauwer aanhaalt. De jubilarissen werden met hun vrouwen, die allen een tuil rozen hadden ontvangen aan het be gin van den avond de zaal binnengeleid en onder daverend applaus naar hun eere plaatsen op de eerste rijen geleid. Nadat de gecombineerde N.Z.H. muziekcorpsen onder leiding van den heer R. v. 't Hoff, enkele vroolijke nummers hadden ge speeld, sprak de heer van Breda, voorzit ter van de feestcommissie, een welkomst woord, speciaal tot de jubilarissen en de directie van de Maatschappij. Zoowel de directeur uit Haarlem, It. Burgersdijk, als de chef van de exploitatie, Ir. Modderman uit Leiden, waren aanwezig. Vervolgens sprak de heer IJzendijk, voorzitter van het jubileumfonds een woord van dank tot de directie voor haar financieelen steun en medewerking bij het organiseeren van dezen avond, terwijl hij voorts de jubi larissen hier nog eens gezamenlijk geluk- wenschte. Dat deed ook de directeur, Ir. Burgersdijk, die dit feest vergeleek met een bruiloft waarbij hij de jubilarissen de bruidegommen noemde, die zich 25 jaar geleden aan de Maatschappij verbonden. Spr. was bij dat huwelijk tegenwoordig als de ambtenaar van de Zakelijke Stand. Nu na 25 jaar vraagt spr. de bruidegommen opnieuw: Zijt gij geneigd en van zins de N.Z.H.T.M. verder te steunen en trouw te blijven zooals een goed echtgenoot be taamt? Een veelstemmig ja klonk uit de eerste rijen op en de directeur betuigde daarover zijn tevredenheid en sprak zijn beste wenschen uit voor verder geluk en voorspoed der jubilarissen. Dit was het officieele gedeelte. De rest van den avond was geheel aan de vreugde gewijd, die dan ook spoedig hoogtij vier de. Daarvoor zorgde het gezelschap Al- bert Klein met een zeer gevarieerd pro gramma, waarin de voordrachtkunstenares Susie Klein, de humoristische goochelaar Prof. Antonini, the Wilbury's, Europa's beste drievoudig rek-acteurs en Albert Klein zelf met een liedje en een praatje, triumphen vierden. Met een klucht, waar in ook het publiek zelf meespeelde werd de avond besloten waarna de liefhebbers onder leiding van den heer L. Keysper nog een dansje konden doen. Het groote tram- huisgezin heeft een vroolijke, gezellige en eensgezinde feestavond gehad. DE MICA Teneinde aan 't verzoek van vele deel nemers aan de Mica-prijsvraag tegemoet te kömen, heeft het bestuur besloten om de volgende week op een nader vast te stellen avond de gelegenheid te bieden de verzamelde mica'tjes te ruilen, zoodat iedereen in staat is de tooverformule, wel ke hem of haar in het bezit zal helpen van het begeerde landhuihje of auto, samen te stellen! Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 6515. Verhoef en Malm- berg Vleeschwaren- en Conservenfabriek N.V. in oprichting. Sassenheim, Hoofd straat. Bovengenoemde zaak is thans om gezet in een naamlooze venootschap onder den naam: Verhoef en Malmberg Vleesch- waren- en Conservenfabriek N.V. (Ned. Staatscourant: 12 September 1935, Nr. Bij voegsel nr. 2080). Dir.: M. J. J. M. Malm berg, Nijmegen en J. Verhoef, Warmond. Comm.: J. N Beekman, Sassenheim (tevens procuratiehouder) Maatsch. kap. 50.000, waarvan geplaatst en gestort: 10.000. 1160 G. van Dongen. Leiden, Breestraat 110. Schoenmagazijn. Bijv. uitgeoef. bedr.: instituut voor voetverzorging. 1246. Café l'Esperance. Leiden, Keizer straat 1. N.E.: Wed. C. E. GoejeePetiet, Leiden. Nieuwe ins chr ij ving: 6672. Ne- pharmi. Leiden, Rembrandtstraatstraat 17. Samenstelling en verkoop van pharmaceu- tische middelen. E.: J. A. Riedel, Leiden (H.V.). Proc.: A. W. Vink, Leiden. LEIDEN. Zondag. Tentoonstelling van kerkgewaden, Huize „Maria", P. K. Koorsteeg 15, 26 uur. Maandag. Tentoonstelling v. Kerkgewaden Huize „Maria", P. K. Koorsteeg 15, 26 uur. Maandag. Opera Italiana. Opvoering van „Traviata". Schouwburg 8.15 uur. Dinsdag. Tentoonstelling van Kerkgewaden Huize „Maria", P. K. Koorsteeg 15, 26 uur. Donderdag, ledenvergadering Transport- arbeidersbond „St. Bonifacius", Bondsgebouw te 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: Van Alphen, Van Bockel, Van Driessen, Kors en Simons. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dokter Varekamp. Te lefoon 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Oct. a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, ielef. 552 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 274. De Indische Pensioenen Verhooging der korting wordt voorloopig uitgesteld. De korting op de Indische pensioenen wordt voorloopig voor den tijd van een jaar bestendigd. In een ingediend wetsontwerp wordt voorgesteld, den werkingsduur der kor- tingswet van 29 December 1933, die 1 Janu ari 1936 zou eindigen, te verlengen tot 1 Januari 1937. Uit de toelichting van dit ontwerp blijkt tevens, dat de verhooging van het kortingspercentage met vijf voor een deel der Indische pensioenen voorloo pig is uitgesteld tot omtrent de herbereke ning der Necerlandsche pensioenen een beslissing is genomen. In het wetsontwerp wordt verder een leemte in de kortingswet-1933 voor de mi litaire pensioenen weggenomen door hen op gelijke behandelingsbasis te plaatsen als de na 30 September 1934 toegekende bur gerlijke pensioenen. MARIA-CONGREGATIE VOOR HEEREN ST. PETRUS PAROCHIE. De secretaris van de Maria-Congregatie verzoekt ons opname van het volgende: Nu bovengenoemde Congregatie één jaar bestaat, zij het mij vergund het een en ander te memoreeren uit het eerste afgeslo ten jaar. Op 5 October 1934 werd de Congregatie opgericht en werd door den weleerw. Direc teur, kapelaan H. B. J. Schrama een be stuur samengesteld. Den 9den d. a. v. had de eerste oefening plaats, welke, uitgezonderd de zomermaan den en bijzondere omstandigheden, gere geld om de veertien dagen des avonds te 8.30 uur in de St. Lodewijkskerk werden gehouden. Op 29, 30 en 31 Januari 1935 leidde Pater Toebosch, Montfortaan een triduum, welke werd besloten met een Algemeene H. Com munie en plechtige opdracht van de eerste 70 adspiranten. Op Zondag 3 Maart werd door de leden, onder leiding van den eerw. Directeur, de Jubileumaflaat verdiend. Op den feestdag van St. Joseph, den 2den Patroon der Congregatie, werd een H. Mis gelezen, waaronder Algemeqne H. Commu nie der leden. Den 22sten Maart werd een praatavond gehouden, waar de leden in de gelegenheid werden gesteld hun wenschen, raadgevin gen, e. d. kenbaar te maken. De viering van het 350-jarig bestaan der Maria-congregatie werd door ons kerkelijk herdacht op Maandag 29 April met een Plechtig Lof en Feestpredikatie door Pater Bonsel, Montfortaan, en door een Algemee ne H. Communie op Zondag 5 Mei. De feestelijke herdenking had plaats op Maandag 6 Mei: in samenwerking met de andere Maria-Congregaties te dezer stede, in de Stadsgehoorzaal, waar Prof. Dr. Alph. Steger als spreker optrad en medewerking werd verleend door Mej. Irma Timmerman zang, den heer A. Martijn piano en het Mannen- en Jongenskoor der Kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Er werden dit jaar 7 bestuursvergaderin gen gehouden. D^or onze Congregatie Werd medege werkt aan de actie voor het Liefdewerk tot steun aan arme kerken, voor welk Liefde werk wy ongeveer 80 leden mochten no teer en. Ook werd door ons deelgenomen aan de actie tot verspreiding van het weekblad „De Bazuin". Ongeveer een 100-tal abon- né's werden aangeworven, terwijl een 150 gratis abonnementen konden worden ge plaatst in die gezinnen, welke daar het meest voor in aanmerking kwamen. Boven dien wordt voor dit doel maandelijks een H. Mis gelezen tot intentie van de vrucht bare werking van het leekenapostolaat. Twee leden zijn ons dit jaar door den dood ontvallen, nl. J. W. Hartman en J. P. v. Beukering. Voor beiden werd een H. Mis voor hun zielerust opgedragen. Momenteel telt onze Congregatie 78 leden en 24 adspiranten, totaal 102. Mogen wij de leden nog eens opwekken de oefeningen, H. Missen en Alg. H. Com munies trouw bij te wonen en het verzoek richten tot alle heeren boven de 25 jaar, die nog niet bij ons zijn aangesloten, om toe te treden tot deze bij uitstek godsdien stige vereeniging, tot meerdere glorie van God en t«.r eere van Zijn lieve Moeder Ma ria, onze Patrones.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2