'WERELDI. PLUIMVEE TtHTOONSTtlUftG BRU5SEE De bouw van de Prinsendam De kleine Prins Makonnen, zoon van den Keizer van Abes- synië, neemt in den trein weenend afscheid van zijn leeraar Jean Gigli, bij diens vertrek uit Addis Abeba Voor de wereldpluimveetentoonstelling welke Zaterdag a.s. te Brussel zal worden geopend, werden Woensdag te Roosendaal per specialen trein de Nederlandsche inzendingen, bestaande uit 1000 stuks pluimvee verzonden Benzine uit steenkool. De groote nieuwe fabrieken te Billingham-on-Tees (Eng gebouwd voor de vervaardiging van benzine uit steenkool, zijn Dins dag door Ramsay Macdonald officieel geopend J Een Yorkshire- varken met haar kroost op den Woensdag te Hoornaar gehou den fokveedag In tegenwoordigheid van den directeur der Rotterdamsche Droogdok Mij., ir. Endert (midden) werden Woensdagmiddag metingen gedaan voor den bouw van de „Prinsendam" Het standbeeld van Van Hogendorp te Rotterdam is lang zamerhand geheel ingebouwd. Van verschillende zijden is het gemeentebestuur verzocht het monument een waardiger plaats te geven FEUILLETON. HAAR MOEDERS L EVENBEELD Naar het Engelsch vaax LOUIS TRACY. (Nadruk verboden). 35) Toen ze aan het eind van de straat waar haar pension was, op een bus wachtte, viel haar oog op een ouderen heer; een geeste lijke, aan zijn kleeding te oordeelen, die op het tegenovergestelde trottoir stond. Hij keek op dat moment niet naar haar en zij van haar kant, nam ternauwernood notitie van den geestelijke, ofschoon ze diep in haar oude bewustzijn wellicht een vluchtigen indruk kreeg dien ze echter niet verder realiseerd dat er iets bekends aan zijn gestalte en gelaatstrekken was Geen wonder ook; het was niemand anders dan Fowle in vermomming; Fowle, wien Wi nifred's gangen bijzonder interesseerde! Toen Winifred in een bus naar het cen trum der stad reed, volgde Fowle dan ook in een taxi. Bij Page trof ze een nieuwen afdeelings- chef, die haar vriendelijk aanhoorde, toen ze haar belangen bij hem bepleitte. Ze was hier geruimen tijd werkzaam geweest, al tijd tot volle tevredenheid en aan haar on verwacht ontslag had ze zelf niet méér schuld gehad dan de Lord-mayor van Lon den. Zou de directie, nu niemand meer aan het sensationeele geval dacht, niet bereid rijn haar terug te nemen? De welwillende afdeelingschef toonde zich bereid het geval met zijn superieuren te bespreken. Hij verliet de spreekkamer, om een minuut of tien later terug te ko men met de mededeeling: „Neen; de directie kan u op het moment tot haar spijt niet gebruiken; er is op geen enkele afdeeling een vacante plaats. Maar hier is een lijstje van bevriende firma's en een aanbeveling door den hoofddirecteur persoonlijk onderteekend." Met deze documenten gewapend, zette Winifred vol hoop haar tocht, naar No. 1 van het lijstje, te voet voort; zonder dat ze het wist met den pseudo-geestelijke op eenigen afstand achter zich aan. Bij de eerste warenhuis-directie waar ze kwam, was evenmin plaats als bij Page. Winifred ging per bus naar de tweede fir ma van haar lijst en ook thans werd de bus weer door een taxi gevolgd. Fowle had zich letterlijk aan haar voetstappen ge hecht En toen ze ten derde male den personeel- ingang, een warenhuis binnenstapte, begon het doel van deze bezoeken tot den speur hond door te dringen. Ze zocht werk in haar vroegere vak! Deze ontdekking verbaasde hem. Hij wist immers van haar tooneelaspiraties en was eveneens op de hoogte van de samen komst morgenavond in Uxbridge. Was ze van plan veranderd, of was het haar be doeling twee pijlen op haar boog te hebben en te accepteeeren wat haar het eerst ze kerheid van een onafhankelijk bestaan zou verschaffen? Als ze het eerst met een betrekking in een warenhuis slaagde, kwam het succes van de conferentie in Uxbridge in gevaar. Fowle verstond te kunst van snel beslui ten» als H noodic was. Hij zou wel een stokje steken voor t doorkruisen van de plannen van zijn opdrachtgevers Later op den dag zou hij een bezoek brengen bij de verschillende firma's waar zij was geweest, informeerde of zij was aangenomen, en zoo dit het geval bleek, zoo langs den neus weg te kennen geven, dat zij bij Page was ont slagen omdat ze betrokken was geweest in den aanslag op Lord Ronald Tower. Het woord van een geestelijke placht au sérieux genomen te worden, overwoog hij, zelfs dat van een nagemaakte geestelijke! Haar volgende poging bleef weer zonder resul taatook hier de boodschap: geen plaats op het oogenblik. Maar bij de vier de van Mr. Page's opgave Fowle bleef haar als een schaduw begeleiden, scheen ze gelukkiger te zullen zijn. Het stond vrij wel vast, dat er met een dag of drie een vacature op de expeditie-afdeeling zou ko men, werd haar medegedeeld en de aan beveling van een firma als Page miste haar uitwerking niet. Ze was practisch gesproken aangenomen; de chef met wien ze gesproken had, no teerde haar adres en beloofde haar zoo spoedig mogelijk definitief te zullen berich ten óf, en zoo ja waneer ze kon komen. Opgelucht ging ze een bakkerswinkel binnen om als lunch een paar broodjes te etenze wilde zuinig zijnen keerde toen per bus naar haar pension terug. Maar toen ze de stille straat insloeg, was het met haar opgewektheid gedaan; een gevoel van namelooze eenzaamheid over viel haar, een pijnlijke, haast den adem benemende beklemming, omdat haar leven nu geen doel en geen zin meer had. Want pakjes maken, pakjes maken tot het bit tere einde, mocht toch waarlijk geen le ven heeten. Ze had een blik mogen slaan in het paradijs, maar de poort was voor haar gezicht dichtgeslagen. „Hoe moest ze in 's hemelsnaam haar be staan verder doorworstelen?" hamerde *t in haar hoofd. En toen ze haar kamer bin nenkwam kroop een gewaarwording van benauwenis, van walging in haar op. Hoe was het mogelijk de wijde, grijzende leeg te door te komen van den langen middag, dien ze voor den boeg had, de leegte van al die ongetelde, vreugdelooze dagen, die zoudeiy komen? Het leven was een woes tenij geworden.... ze zou hèm nooit meer zien. De verzekerdheid, de beslistheid, die haar in staat hadden gesteld, zich door het gesprek met Sir Reginald heen te slaan, waren nu van haar afgegleden en ze be gon zich te verwijten dat ze eigenlijk een soort moreelen zelfmoord gepleegd had. Ze barstte in tranen uit. „O," snikte ze, haar hoed nog op en haar gezicht verbor gen in haar op de tafel gesteunde armen, „hoe heb ik zooiets toch kunnen doen." Ze sleepte zich door den eindeloozen middag, door den eindeloozen avond. hoe, wist ze zelf niet.... en de nacht, op enkele korte tusschenpoozen van onrusti- gen, transparanten slaap na, was een hel- sche marteling. Ze had een brief moeten schrijven aan den theater-agent, dat ze niet naar Uxbridge zou komen, omdat ze ander werk had gekregen, maar ze schreef dien avond niet. De energie ontbrak haar ten eenen male; de gedachte om iets te moeten doen gaf haar al een gevoel van misselijkheid- ze was lamgeslagen door baar groot verdriet. Den volgenden morgen was het nog niets beter met haar gesteld. Haar voeten wa ren loom, haar armen hingen slag langs haar lichaam, haar gezicht was vaal, met holle oogen, haar kin rustte ap haar borst. Pas tegen twaalven slaagde ze er in zich zelf te dwingen aan den agent te schrij ven, want ze moest dien avond tegen acht uur in Uxbridge zijn en hoe ellendig ze zich ook voelde, haar zachte, humane na tuur verzette zich er tegen iemand vergeefs te laten wachten. En toen begon de trieste, grauwe, kna gende eenzaamheid weer; de uren rijgden zich tergend-traag aaneen. Het werd half vijf. Toen opeens, voet stappen op de trap, een klop op de deur. Ingesponnen in haar leed, gaf ze zich er nauwelijks rekenschap van; het zou juf frouw Goodman wel zijn met de thee. De deur vloog open en daar stond, niet de hospita, maar Sir Reginald Carshaw.. in levenden lijve! Een wilde kreet kwam over Winifred's lippen: „O, liefste!" en ze vloog in zijn ar men. De sterke band, waarmee ze zich aan haar goede voornemens had gebonden, knapte op het oogenblik dat ze hem zag. I Ze had gedacht hem nooit te zullen weer zienhij had immers beloofd niet meer te zullen komen en een edelman was zoo goed als zijn woord.... dat had voor haar naieven geest een zekerheid beteekend en daar verscheen hij opeens, op het hoog tepunt van haar wanhoop! Het w«« waar lijk geen wonder, iat alle verstandelijke overwegingen.ales wat haar voor gepraat en wat ze zichzelf had volge praatondersteboven vielen «c hear instinct haar m zijn armee -fevrf Se kcm geen weerstand bieden, zoomin str een veertje het den wervelwind diet, die bet voortjaagt. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5