VRIJDAG 11 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURAN1 DERDE BLAD - PAG. 11 HOOGMADE. Harmonie.Met toestemming van Bur gemeester en Wethouders zal de Harmonie- vereeniging „Heerlijkheid Hoogmade" op Zondagmiddag, 13 "October a.s. een muzikale rondgang doen langs de huizen te Ofwe- gen en in het Noordeinde. Daar wij allen weten, dat de nood in deze vereeniging ■groot is, vertrouwt het bestuur, dat de in woners van Of wegen en de inwoners van het Noordeinde deze collecte goed zullen gedenken. NOORDWIJK. Brand. Door den stormachtigen wind is gisteren brand uitgebroken in de rookery van den slager, den heer v. d. Berg, aan het Lindenplein. Door snel in te grijpen, wist men met eigen middelen de brand in zijn begin te stuiten, zoodat de moderne stoom- kook-installatie en worstmakerij geen scha de bekwam. Ongeveer 200 pond worst en een partij spek werden een prooi der vlam men. Naar de heer v. d. Berg ons mede deelde, zal dit echter in de verkoop geen stagnatie brengen, doordat men direct is begonnen versohe voorraad te doen aanma ken, om het bedrijf in vollen gang te kun nen houden. RIJNSBURG. Tuinbouw. De aanvoer is maar matig. Bloemkool raakt hier op, de gewassen van Roodie en Gele kooi staan in het algemeen slecht, dus ook hiervan maar matige op brengst. Voor de aanvoer van uiten en (of) peen leent het weer zich niet erg, en het aardappelseizoen is voor hier voor bij. Bloemkool ging steeds vlug weg voor f 11.20 tot f 16.70 in de eerste soort, tweede kwaliteit f3.60 tot f7.10 p. 100. Uien ko men in kleine kwantums en brengen van f 1.60 tot f2.10 per 100 K.G. op. Waschpeen is goede vraag voor en kan gemakkelijk koopers krijgen tegen f 0.70 tot f 1.05 per kist. Gele kool f 10.tot f 11.80, Roode kool f 10.20—12.— STOMPWUK. Jubileumactie K. R. O. De jubileum actie ten bate van het bouwfonds der K. R. O. heeft opgebracht 71.43. Voorwaar een mooi succes. Hartelijk dank aan al degenen welke hebben bijgedragen om deze actie te doen slagen. Een woord van hulde aan de jongens van de K. J. C., die zoo prachtig hun taak hebben volbracht. Geslipt. Hedenmorgen is aan den West- vlietweg bij het kabelmagazijn de motor rijder P. H. uit Boskoop in een bocht ge slipt, waardoor hij over den weg werd ge slingerd en een bloedende wonde aan het hoofd opliep. Dr. van Laarhoven uit Voor burg verleende de eerste hulp, en vervoer de H. naar St, Antoniushove, aldaar, waar hij werd verbonden. De verwondingen ble ken echter niet van ernstigen aard te zijn. H. kon, na verbonden te zijn, het zieken huis weer verlaten. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier, staan als werkzoekenden 222 perso nen ingeschreven: 19 timmerlieden, 17 met selaars, 18opperlieden, 10 grondwerkers, 4 schilders, 78 land- en tuinarbeiders, 16 losarbeiders, 1 zilverbew erker, 2 loodgie ters, 1 taludwerker, 1 rietdekker, 1 straat maker, 7 chauffeurs, 2 betonwerkers, 3 houtbewerkers, 4 monteurs, 3 electriciens, 4 kantoorbedienden, 4 schippers, 4 smeden, 1 survaillant, 1 letterzetter, 1 loopknecht, 2 bakkers, 1 spinmeester, 1 bouwkundig opzichter, 1 winkelbediende, 1 kellner, 2 fabrieksarbeiders, 2 magazijn-bedienden, 4 scheepmakers, 1 kunstvormer, 1 ciseleur, 1 zadelmaker, 2 stucadoors, 1 radio-techni- ker. Door den agent de'r arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Geboren: N. I. M. Schrama, zoon van J. G. Schrama en J. A. Drewes. Ondertrouwd: J. G. Vingerhoed 31 jaar en M. A. v. d. Geest, 27 jaar. Gevestigd: Br. J. van Santen, Leid- scheweg 137b, van Modjokerto, N. O. I. J. Budding, Schoolstraat 21, van Voorburg J. N. Overbeeke, Papelaan 9c, van Rijs wijk A. Neyenhuis, Burgem. de Kempe- naerstraat 14, van yoorburg M. M. P. v. d. Ham, Tulpstraat 14, van Wassenaar J. C. Dekker, N. Voordorpstraat 13, van Den Haag J. C. Bouvier, Voordorpstr. 13, van Den Haag J. A. de Koninck, Voor straat 16, van Bloemendaal G. Noordman Rijndijk 7, van Avereen. Vertrokken: J. P. Roeterink naar Dinxperlo P. J. Segaar naar Zwartsluis E. M. H. H. von Pelser Berensberg, naar Den Haag A. W. Valentijn naar Leiden E. Schimmel, naar Den Haag J. P. P. Achtien, naar Den Haag C. K. Adólfs naar Utrecht. VOORHOUT. Veiling D.V.V. Gisteravond hield D.V.V. haar gewone wekelijksche veiling in Boerhaave De aanvoer en belangstel- linig was zeer groot, terwijl er goede koop lust was, vooral voor konijnen. Aange voerd waren ongeveer 140 stuks konijnen, waarvan zeer goede, die opbrachten van 0.151.50 per stuk. Een 30-tal kippen en hanen bracht 0.30r—0.50 per stuk op. Duiven 0.120.15 per stuk, en nog wat diverse artikelen, die ook allen verkocht werden. Volgende week Donderdag weer veiling om 7.30 uur in Boerhaave. WARMOND. Personalia. Onze plaatsgenoote mej. M. Beugelsdijk behaalde gisteren het di ploma voor Costumière, terwijl de dames Jo Beumer, Gretha Haverkort, Bep Kuy- pers, Marie Immerzeel, Ali Schaken bos slaagden voor het diploma Lingerie. Allen genoten hare opleiding bij' Zuster M. Rei- nalda alhier. Politie-schietwedstrijden. Onder groo- te belangstelling hield de Politieschietver- eeniging „Wilheknina" alhier haar jaar lijks concours. Winnaar van den Wissel- beker door „Wilbelmina" beschikbaar ge steld door de donateurs, werd de heer A. W. P. van Niekerk te Sassenheim, die voor de 3e maal in het bezit van den beker kwam, met 114 punten. Wedstrijd om luxe prijzen voor Dona teurs: 1. L. Oudshoorn te Sassenheim met 57 punten; 2a G. Schölvinck te Warmond met 56 pnt.; 3. J. W. de Gruyber te Sassen heim met 54 punten. Wedstryd voor de leden: Na spannende wedstrijd tusschen 4 schutters, die allen met 58 punten naar den eersten prijs kamp ten, was de uitslag: 1. N. van der Krogt te Warmond met 58, 57, 57; 2. J. W. Minck te Lisse met 58, 57, 34. 3. B. Kromhout te Lisse met 58, 53; 4. J. 1'Annie te Rijnzater- woude met 58, 52; 5. B. J. Broxterman te Zoeterwoude met 56; 6. J. Went te Alke made met 55; 7. H. van Vliet te Zoeter woude met 50; 8. H. G. A. van der Laan te Sassenheim met 45 ;9. H. J. Hoogenboom te Hoogmade met 42; 10. J.L. Eist te Sas senheim met 22; 12. P. de Wit te Oegstgeest met 9. Jammer was, dat het weer op dezen dag niet meewerkte, waarbij -vooral de hevige wind de schutters parten speelde. Mede in verband met het slechte weer, hetgeen in dit jaargetijde veelal te verwachten is, ligt het in de bedoeling van het bestuur het volgende jaar deze wedstrijden in den zo mer te houden, waarbij dan tevens op een grooter aantal deelnemers zal kunnen worden gerekend. WASSENAAR. Geboren: Geertrui Celesta, d. van P. W. van der Plas en C. P. Dekkers. Ondertrouwd: A. Ligtenberg en M. C. Donders. Gehuwd: J. W. R. Meijboom en M. J. M. de Wolf. Overleden: Petrus van de Peppel 57 j., echtgen. van M. A. Eckhard Hendrik den Hertog 49 j., echtgen. van W. E. M. Vintges Pieter van der Kwaak 36 j. echtgen. van J. T. van Winkel Maria Catharina Louisa Delfina Broeders 39 j. echtgen. van J. G. Heek. Gevestigd: B. A. Barkeij van 's-Gra venhage G. F. M. Bauerfeld van Duiitschland C. A. G. van den Berg van St. Michielsgestel A. Bouma van Ren- kum J. Mansveld geb. Brock arts van Den Haag C. H. Burgemeister van Den Haag P. C. H. Dronkers Delsaine en ge zin vanDen Haag M. Geb hardt van Duiitschland G. HaLbertsma van Leiden H. J. Hartgerink van Hengelo (O.) W. Knuttel geb. Hooft van Den Haag L. Inzinger van Oostenrijk K. Janus- zewski van Warmond P. J. Koeleman van Noordwijk K. Jörgler van Oosten rijk E. Kreutzinger van Leiden J. van Leeuwarden van Rotterdam M. E. Galjaard geb. Meefout en zn. van Den Haag H. Th. M. Miiller van Putten (Gld.) G. Nieuwpoort van Streefkerk C. E. Offenberg van Rotterdam J. W. Otto van Haarlem J. Poklob van Den Haag G. W. van Reenen van Zeist M. A. Rem mei van Hulsberg H. E. E. Sander van Duitschland K. A. P. Schaep- man van 's-Gravenhage H. Schedl van Oostenrijk G. Schulte Kellinghaus van Duitschland J. K. Siburgh van de Bilt E. Steffen van Duitschland H. W. Stern van Duitschland G. Stocker van Oosten rijk Mr. J. J. Tichelaar en vrouw van Den Haag J. C. Tiemstra van Den Haag I. Tondorf van Duitschland M. M. van Veen van Amsterdam A. J. Veltkamp en vrouw van Bennebroek L. M. C. Logher geb. de Vreught van Den Haag A. de Waard van Grijpskerk E. M. Machielsen geb. de Wit van Etten en Leur A. Wo- jaczek van Maastricht F. Wulfert van Haren (Gr.) F. Wij ma van Groningen. Vertrokken: M. A Hilgersom naar den Haag A. W. Timmer en gezin naar den Haag G. Verboom en gezin naar den Haag G. Weiherer geb. Bauriedel naar den Haag Snijder van Wissenkerke naar den Haag. E. J. P. Schildknecht naar den Haag J. M A. J, F. IJzerman naar Uden P. Dermson naar Haarlem W. A. Dermson naar Haarlem F. W. Le- loux naar Haarlem Y. de Vries naar den Haag C. Bach naar Voorburg B. van Geest geb. de Groot naar Rotterdam M. J. M. Meijboom geb. de Wolf naar Voor burg J. Noort naar Leiden J. A. Ka- selhoff naar Utrecht M. G. Drabbe naar Amsterdam M. R. Bayer naar den Haag A. M. Th. Oltmans naar Apeldoorn H. B. M. van Velzen naar NoordWijk aan Zee J. Ouwehand naar Katwijk O. F. Weise naar Voorschoten B. Danen naar Rotterdam J. A, Ruitenberg en ge zin naar Den Haag A. Sammet naar den Haag Wed. Kleyn geb. Jkvh. van Beyma naar den Haag W. Stolk naar den Haag K. J. Gredig geb. Bründt naar Amster dam M. Jonkers naar den Haag A. E. Ross naar Parijs C. H. Hendrikx naar Venlo I. Speckien naar den Haag R. C. Campbell naar den Haag A W. Stij- nis naar Naaldwijk K. M. Fiedler naar den Haag. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. GEMEENTEBEGROOTING 1936. Batig saldo dienst 1934 202.000. Voorstel 20.000.— te reserveeren voor nieuw raadhuis; verlaging opcenten Pers. Belasting van 185 op 175; verlaging prijzen electr. licht. B. en W, hebben heden de gemeentebe- grooting voor 1936 den raad aangeboden. Wat de gewone dienst betreft sloot de be grooting met een eindcijfer van 1.236.653.12 t.o. ƒ1.075.946.01 in 1935 Uit welke cijfers echter geenszins moet wor den afgeleid, dat de werkelijke uitgaven met een gelijk bedrag zouden zijn geste gen. In de begrooting is n.l. verwerkt het zeer belangrijke batig saldo van dén dienst 1934. Niettegenstaande bij" het opmaken der begrooting geen rekening behoefde te worden gehouden met ingrijpende regee- ringsmaatregelen vertoonen de cijfers van inkomsten en uitgaven toch belangrijke afwijkingen met die van het vorige jaar. Bij de samenstelling van de begrooting heeft bij B. en W. de ernstige wil voorge zeten, in navolging van wat in de begroo ting 1935 kon worden bereikt, opnieuw te komen met voorstellen tot verlaging der lasten. Dat dit gewenschte resultaat niet zoo gemakkelijk kon worden bereikt als 't ba tig slot van 1934 zou doen vermoeden, mo ge blijken uit het volgende overzicht het welk aantoont hoe groot de moeilijkheden waren waarmee B. en W. ook ditmaal bij de samenstelling der begrooting te kam pen hadden. Mindere ontvangsten waren o.a. ƒ44.900, hieronder begrepen lagere winst gasfabriek 8000 en lagere op brengst vermakelijkheidsbelasting 900. De uitgaven waren hooger 95.100, waaronder de werkverschaffing o.a. 58.000, verhooging steunbedrag 20.000. Totaal mindere ontvangsten en meerdere uitgaven dus 140.000. Ter compensatie van dit zeer belangrijk nadeelig verschil konden verschillende baten worden aange wend t.w. verhooging subsidie steun en werkverschaffing ƒ82.000, hoogere winst electriciteits- en waterleidingbedrijf 8000, met een totaal van meerdere inkomsten Van 102.800 en een vermindering van uitgaven van ƒ37260, w.o. jaarwedde poli tie 1300, onderwijs 4600. Bij de samenstelling der begrooting is rekening gehouden met vermindering van het aantal opcenten op de personeele be lasting en een belangrijke verlaging van de tarieven van het electr. licht. Voor het eerste stellen B. en W. voor op centen van 185 en 175 te brengen en prijs electr. licht van 25 ct. op 23 ct. en vast rechttarief van 8 op 5 ct. per kwh. Gezien in het velband met toegepaste verlagingen in 1935 van gasprijs en opcen ten is er een verlaging met 1934 aan belas tingen van 10.000, vermindering gasprijs 31.000, vermindering meterhuur 4000 en vermindering stroomprijs ƒ11.000. Een belangrijke, gunstige, factor in de gemeentebegrooting is de daling der rente last, zoowel gevolg van converteeringen van bestaande geldleeningen als van schulddel ging. Ten opzichte van het jaar 1933 (hoogste punt) is de schuldenlast van ge meente, grondbedrijf en water- en iichtbe- drijven verminderd met ƒ241.500. Hoewel hoe aanlokkelijk zulks ook moge zijn met zonder ophouding op den weg der schuld delging kan worden voortgegaan, aange zien het "bestuur eener "gemeente van bijna 20.-000 zielen- uit - den- aard ook zijn kapi taalsuitgaven eischt..blijÜ. voortdurende voorzichtigheid ook bij eenigszins verbe terde financieele 'positie, noodzakelijk. Van groote bet'eekenis Voor "genoemde positie is ongetwijfeld dat- de -dienst 1934 een flink- batigsaldo vertoont n.l. van 202.000. waarvan echter onmiddellijk een bedrag van ƒ20.000 naar den dienst van 1935 moet worden overgebracht, zoodat voor de begrooting van 1936 overblijft ƒ182.000 voor verschillende.zaken, .als verbetering der grintwegen wat een snellere financie ring "hiervan betreft, speciale reserve enz. is noodig 122.000;" z'o'ödat "nog ter be schikking blijft 60.000.- Drie vraagstuk ken zijn het volgens B. en W. die bijzondere aandacht vragen ni. ten le. vorming van de reserve voor aïgemeene doeleinden (met financieele tegenvallers), 2e. raad- huisbouw en ten 3e partieele uitvoering rioleeringsplan. Voor elk dezer posten.stel len B. en W. voor te reserveeren 20.000. In de nadere verklaring omtrent deze 3 maal 20.000 bestemming, schrijven B. en W. dat de oplossing van het Bruggestraat- vraagstuk met zich brengen zal, dat poli tiebureau en trouwzaal moeten verdwijnen. Naar het zich laat aanzien zal na gereed- kiming van het boschpark naar een nieuw werkverschaffingsplan moeten worden om gezien Betrekkelijk geen uitstel kan lij den, dat de raad zich uitspreekt hoe in de omgeving van Buitenweg en Lemzonlaan de stratenaanleg, die met plaats en vorm van het raadhuis onverbrekelijk samen hangt, zich moetvoltrekken. Met dit vraagstuk komen B. en W. en den raad in aanraking wanneer na gereed koming van boschpark en toegangswegen moeten worden aangelegd. Naar het oordeel van B. en W. wordt het tijd dat vast komt te staan welk bedrag voor raadhuisbouw met bijkomende wer ken noodig zal zijn. B. en W. meenen, dat de voorbereiding ter hand moet worden ge nomen, en wijzen er op dat de bouw met behulp van het legaat zal kunnen worden gefinancierd. Hoewel voor raadhuisbouw en rioleering zal moeten worden geleend, kunnen de eerste kosten uit de reserve worden gereserveerd en zal een leening kunnen worden verschoven tot 1938 of 1939, in welke periode naar B en W. ho pen de dahng der gemeenteschuld zich zal hebben voortgezet. Laten we tot slot mededeelen, dat B. en W het noodig hebben gevonden om het sugsidie voor de tuberculosebestrijding ver hoogd voor te dragen met 500. Het sub sidie voor de Chr. H. B. S. kon met gelijk bedrag worden verlaagd. Winkelweeknieuws. Het aantal deel nemers is thans gestegen tot 170. Muzikale rondgang op Maandag 14 October, Maan dag 21 October en Donderdag 24 October. De jury zal Woensdag 16 October des mid dags om twee uur beginnen met de beoor deeling der etalages. Des avonds om 9.20 uur zal de uitslag der etalagewedstrijd be kend gemaakt worden in de groote zaal van de „Vergulde Wagen". Deze vergadering is toegankelijk voor heeren winkeliers-deel nemers aan de Mica. De jury bestaat uit de heeren F. Bibo, reclame-adviseur van de R.-K. Middenstandsbond, Pasteur, reclame adviseur van de Koh. Ned. Middenstands bond en J. van Weer en Jr., reclame-advi seur van de Chr. Middehstandsvereeniging. Plaatselijk Crisis-comité steunverleening B. Woensdag vergaderde bovengenoemd co mité. De vergadering werd door den voor zitter, burgemeester P. A. Colijn, geopend. Medegedeeld werd, dat de commissie thans als volgt is samengesteld: voorzitter de burgemeester P. A. Colijn, secretaris de heer A. F. Ruyssenaars, penningmeester de heer L. N. v. Dien. Leden de heeren W. Brouwer, C. M. Deerenburg, A. van Dam, J. W. van 't Wout, P. J. Koelewijn en A. van Hoorn. Besloten werd, dat de com missie de aanvragen om kleeding, dekking of schoeisel zal behandelen in de vergade ring op 23 October a.s. De aanvragen, die uitsluitend voor steuntrekkenden en bij werkverschaffing geplaatste arbeiders openstaat, kunnen worden ingediend, le. door de georganiseerde arbeiders bij den Alphenschen Besturenbond p.a den heer P. J. Koelewijn, Zeilmakerstraat 7. 2. Bij den Chr. Besturenbond p.a. den heer J. W. van 't Wout, Raadhuisstraat 127. 3. Ned. R. K. Volksbond p.a., den heer A. F. Ruyssenaars, Jan v. Nieuwenhuizenstr. 19. Ongeorganiseerde steuntrekkenden of bij de werkverschaffing geplaatste arbeiders dienen hun aanvragen te richten aan het adres van den heer A. van Hoorn, Concor- diastraat 43. Voor het dorp Aarlanderveen kan men zijn aanvrage richten tot den heer F. Ver donk, Dorpsstraat 59. Aanvragen moeten vóór of op 16 October binnen zijn, willen deze in bovengenoemde vergadering be handeld kunnen worden. Districtscommissie Crisis-Zuivel Bureau. Zooals dezer dagen medegedeeld, heeft men in de Rijnstreek een districtscommissie van de popagandakern van het Crisis-Zui- vel-Bureau voor Z.-H. gevormd. Gister avond werd in het Huis der gemeente met de verschillende landbouwersorganisaties, verkoopers van zuivelproducten, vereeni- gingen voor huisvrouwen, bakkersvereeni- gingen en doktoren een vergadering gehou den om te komen tot vorming van een sub commissie te dezer plaatse. In deze com missie zijn voorloopig een 13-tal personen benoemd, waaruit het dagelijksch bestuur zal worden samengesteld. Na deze samen stelling zal opnieuw een vergadering hier ter plaatse worden gehouden waar dan te vens een omlijnd plan zal worden opge maakt. De deurwaarder ontruimt en installeert. Gistermiddag was in de Hoornstraat een zeker ongekende gebeurtenis waar te ne men tot groote hilariteit van de bewoners. Door den deurwaarder S. Geertsma, alhier, werd met zij'n helpers ingevolge opdracht van het bestuur van de woningbouwver. „Alphensch Belang" overgegaan tot de gerechtelijke ontruiming van een perceel in die straat bewoond door zekere N. die daartoe bij vonnis van den kantonrechter alhier was veroordeeld Toen het grootste gedeelte van den inboedel op straat was ge zet, kwam per motor een afgezant van Hermandad met een mededeeling van den burgemeester, dat niet tot ontruiming moest worden overgegaan. De deurwaar der met alle respect voor wat des burge meesters is en die in ieder geval safe wilde zijn wilde hier zonder meer geen gevolg aangeven, tenzy de opdrachtgeefster in casu dus de bewuste, woningbouwvereeni- ging, een verklaring gaf, dat de ontrui ming kon worden gestaakt. De agent keer de daarop ijlings terug en keerde kort daarop met de door den deurwaarder ver langde verklaring terug. Tot groot vermaak van omwoners en blijdschap der „ontruim de", gaf de deurwaarder daarop zijn hel pers last, het reeds ontruimde meubilair weer binnen te brengen. De inhoud van het KRO-zakje. De opbrengst van de inhoud der zakjes ten bate van het K. R. O.-jubileumbouwfonds bedroeg 192.02. Dit mooie resultaat voor onzen omroep danken we zeker op de eer ste plaats aan de milddadigheid van zoo velen, doch mede aan de onverdroten ijzer van de dames en heeren, die belangloos ten dienste van dit goede doel hebben ge arbeid en waarvoor hen een woord van oprechte waardeering en dank voorzeker toekomt. Verkooping. Bij de gisteren ten over staan van notaris jhr. Stoop in hotel „Cen traal" gehouden verkooping werd de boer derij „Doelwijk" met bijbehoorende lan derijen in massa in bod staande op 11.475 afgemijnd op ƒ7.door E. C. Godschalk q.q. te Hoek van Holland. Geboren: Hendrika Berendina, d. v. A. van de Waard en J. A. de Lange. Eveline Johanna, d. v. C. D. J. Tolk en C. E. van Hellemond. Bernardus Johan nes, z. v. P. Honout en E. B. Röling. Jo hannes, z. v. D. van Heusden en L. van Zwienen. Johan, z. v. P. van Leeuwen en M. Huisman. Gerrit, z. v. J. van Of- wegen en A Verhagen. Aagje, d. v. S. van den Berg en J. M. Zonneveld. Her in anus, z. v. G. Tromp en J. de Groot. Neeltje Willempje, d. v. M. van der Kolk en J. Tijsterman. Gehuwd: Johannes Petrus van Eyk, HET WEER OP ZONDAG. VOORLOOPIG BLIJFT HET WEER ONSTUIMIG EN ONBETROUWBAAR. De jongste storm van Donderdag bewijst ons, dat het seizoen der stormen nog niet voorbij is. Het was trouwens dit jaar bij zonder actief. De tusschenpoozen die de op eenvolgende stormen van elkaar scheidden, waren meest allen kort. Uit niets blijkt, dat het einde van het stormseizoen thans gekomen is. De jongste storm heeft ons ook getoond, dat pnder overigens vrij rustige weersom standigheden plotseling een zeer sterke actie in den dampkring kan worden ontke tend wanneer slechts een vrij 'onbeteeke- nende depressie tot ontwikkeling komt. Dit is juist het kenmerk van een stormachtigen tijd, dat schijnbaar onbeteekenende ver schijnselen plotseling de hevigste atmosfe rische werkingen na zioh sleepen. De oorzaak van een stormachtigen, tijd ligt gewoonlijk in sterke temperatuurte- genstellingen in de groote luchtstroomen der aïgemeene luchtcirculatie in het door ons. bewoonde werelddeel. Zoolang deze tegenstellingen bestaan, en er zijn geen duidelijke aanwijzingen, dat hierin spoe dig een verandering zal komen, staan wij bloot aan een herhaling van de stormen, ook al klaart het weer na den jongsten storm sterk op. Bij de tegenwoordige Tuchtdrukverdee- ling is voorloopig nog de krachtige toe- strooming te verwachten van vochtige lucht uit den Oceaan, waarvan de temperatuur afwisselend boven en beneden de normale zal zijn naar gelang de oorsprong van deze lucht Zuidelijk of Noordelijk is. Het weer behoudt hierbij voorloopig een zeer ongestadig en onstuimig karakter met groote regenkans terwyl de vorming van nieuwe stormdepressies niet onwaarschijn lijk is. Voorloopig en dus minstens tot het einde der week blijven secundaire depres sies, die langs ons been zullen trekken, den weerstoestand in den boven beschreven zin beheerschen. oud 28 jaar met Maria Margaretha Bun- nik, oud 24 jaar. Overleden: Rinze de Groot, oud 55 jaar, gehuwd met Neeltje Hulsbos. Wil- mina Buurtje den Hertog, oud 59 jaar, ge huwd met Adriaan Pieter Tolk. Petro- nella Hillegonda Schellingerhout, oud 2 jaren. Ingekomen: Alida M. Saton, Prins Hendrikstraat 108, van Zeist; Anna A. van Zwieten, Pr. Hendrikstraat 43, van Zeist; Carolina M. Bahlman, Bruggestraat 6, van 's-Gravenhage; Hendrika M. Wellemze, Raadhuisstraat 44, van Amsterdam; Bin- dert Posthuma, Pr. Hendrikstraat 3fo, van 's-Gravenhage; Johannes F. Folkers en ge zin, Lindenhovenstraat 55, van 's-Graven hage; Petronella van Muiswinkel, Linden hovenstraat 6, van Bodegraven; Wed. P. van Vugt, Toussaintstraat 20, van Baren- drecht; Alida van Hemert, echtgen. van J. J. de Groot, Emmalaan 92, van, Leider dorp; Gerrit de Vries, Aarkade 17, van Vel- sen; Lammigje Hollanlder, echtg. van W. v. Leeuwen, en dochter, Mauritsstraat 11, van Emm en; Matthijs Th. Kompier en echtgenoot, Pr. Hendrikstraat 69, van Zoe terwoude; Johanna Schiper, echtgen. van H. M. van Keeken, van Dijkstraat 5, van Hilversum; Cornells de Jeu, Raadhuisstraat 157, van Woubrugge. V ertrokken: Cornelis Jongkind en echtgenoot, naar Gouda, Nobelstraat 57; Arie van den Ent, naar Koudekerk, Lage Waard; Elfriede Tolusz, naar 's-Graven hage, Fuutlaan 2; Paulina C. Usseling, naar Loenen a/d Vecht; Theodoras van Egmond, naar Voorhout; Leo Meijer en gezin, naar Sas van Gent, Tulpstraat 2; Cornelis de Haan en gezin, naar Boskoop, Laag Boskoop 40; Dirk Goudkuil, naar Zwammerdam B 77; Wesselius Deelstra en gezin, naar Woerden, Wilhelminaweg 33; Arie van der Zwan, naar Voorburg, Naald- wijkstraat 120. BOSKOOP. 25—jarig bestaan. Deze week' werd het 25-jarig bestaan van de Boskoopsche Mid- denstandsvereeniging gevierd. Woensdag middag werd ter gelegenheid van dit jubi leum in het gebouw Flora een kindervoor stelling gegeven, waarbij o.m. optrad de bekende goochelaar Henri Nolles. 's Avonds werd er voor de grooten een natuurfilm gedraaid: „Met het vangnet door Afrika". Beide voorstellingen werden zeer druk bezocht en er heerschte een buitengewoon gezellige stemming, welke nog verhoogd werd door de verschillende attracties, welke zoowel 's middags als 's avond werden aan geboden. Donderdagmiddag werd er door de jubi- leerende vereeniging een receptie gehouden in het gebouw „Flora", waarvan door ve len gebruik gemaakt werd, o.a. was aan wezig de heer Leo Vos, Voorz. District Zuid- Holland-Noord van den K. N. M. B.' de heer C. H. Hogedoorn, secr. van de K. v. K. en Fabrieken voor Gouda en Omstreken, de heer W. B. Kroon, voorz. v. d. K. N. M. B. afd. Alphen aan den Rijn, B. en W. en deputaties van de verschillende zuster-or- ganisaties. Des avonds werd voorts voor de leden een intieme feestavond gehouden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11