unica? FAILLISSEMENTEN LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. UIT DE OMGEVING VRIJDAG 11 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Pres.: „U bent eenigen tijd in Canada geAveest; waar was dat voor?" Verd.: „Familiebezoek". In het verder verloop van het verhoor gaf hij toe, stukken te hebben geteekend, zonder de bescheiden te hebben gezien, die er op betrekking hadden. De verd. M% wordt dan gehqord over het eerste pir.t van de ten laste legging. Hij geeft toe een onjuiste balans en een on juiste W. en V.-rekening te hebben gepu bliceerd. Verd.: „Ik wist niet, dat t niet mocht". Pres.: „Ieder wordt geacht de wet te kennen en zeker een directeur van de N.V." Verd.: „Later heb ik geboekt: „nog op gekomen obligatiés". Pres.: „Maar waarom hebt u dat niet di rect. gedaan?" Verd. kan daar geen bevredigend ant woord op.geven: „Ik vertrouwde m'n boek- hoeder, dat 't mocht". Pres.: „En eerst hebt u uw boekhouder gezegd: „"gooi '1 maar op de loten"! Verd. zwijgt.... Pres.: „Stelde u er uw commissarissen niet mee in kennis." Verd".* „Neen, ook PI. wist er niets van. Ik flatteerde de balans, omdat het Paleis m'n broodwinning was en als de N.V. fail liet ging, stond ik op straat." Pres.: „Maar u hebt uw plicht toch op «en grove wijze verzaakt." Verd. geeft dit toe. De commissaris P. legt er nog eens den nadruk op, dat hij wat de onjuiste balans betreft van niets wist." „Maar verklaart u me nu dat .verschil eens van die 2818." Verd. geeft hier een verklaring voor: er zijn meer obligaties opgekomen dan er zijn uitgegeven. Het is me nog niet duidelijk aldus de pres. waarom u dat niet direct met de commissarissen hebt besproken. „Ik heb er niet bij nagedacht". „Er kwamen dus stukken op; dan kijkt u toch wel degelijk na, wat dat voor stuk ken zijn. U kijkt natuurlijk in. 't oblgatie- boek". Verd.: ,Jk lette niet op de P.; ik keek alleen of ze nog „open" stonden." Pres.: „Maar beteekende die P. dan niet, dat ze al eens eerder betaald waren? Mr. Kan, Mr. Tolenaar, de accountant en de inspecteur van politie verklaren allen, dat de in het boek met een P. gemerkte obli gaties Paleisbezit zijn. Verd. moet dit toegeven. Van de safe had verd. M. alleen een sleutel, hij alleen kon er in. Ook de brandkast op het kantoor kon slechts door M. worden geopend. In den tijd, toen het bezit van het Paleis nog belegd was bij Oyens en Co., had verd. al leen recht gelden op te nemen; later toen ook mr. Kan en mr. Tolenaar commissa ris waren, moest hij hiertoe overleg ple gen. „Er kwamen verschillende aanvragen tot inwisseling van obligaties, kende u die menschen?" Verd.: „Ze schreven brieven, maar ik had ze nooit gezien." Pres.: „Maar u weet nu toch, dat ver schillende van die menschen niet eens be staan!" Pres:. „Wie ging over de boeken". Verd.: „Soms ik en scans m'n neef'. Pres.: „Schreef u er ook wel eens pos ten in?" Verd. draait om deze kwestie heen. Aan verdachte worden vervolgens nog verschillende vragen gesteld. Het getuigenverhoor neemt daarna een aanvang. Als eerste wordt ondervraagd een der belangrijkste deskundigen in dit pro ces, de accountant P. H. H. Meyer. In zijn rapport komt hij tot de conclusie, dat ten onrechte betaald is aan obligaties een bedrag van f 101.600; het generale- totaal van de fraude bedraagt volgens zijn berekening./ 121.000. De behandeling wordt as. Dinsdag voort gezet. DE MALVERSATIES TE HILLEGOM Voor de Haarlemsche Rechtbank stond veertien dagen geleden terecht de 34-jarige V., oud hoofd van den Gemeentelijken Dienst voor Arbeidsbemiddeling en steun- verleening te Hillegom, als verdacht van verduistering van steungelden. De heer V. maakte handteekenangen na van werkloo zen, die weer aan den arbeid waren ge gaan en dus geen steun meer kregen. Op die handteekeningen inde de heer V. de zoogenaamd voor de werkloozen bestemde steungelden, welke hij in zijn eigen zak stak en gebruikte om verfraaiing en ver bouwing van zijn kantoor te bekostigen, enz. De officier van justitie eischte een ge vangenisstraf van vier maanden. De rechtbank veroordeelde verdachte gisteren conform den eisch. Een voormalige ondergeschikte ambte naar bij de steunverleening stond in dit verband terecht wegens valschheid in ge schriften. Tegen dezen verdachte eischte de officier van justitie veertien dagen ge vangenisstraf. De rechtbank maakte er van twee maanden voorwaardelijk, met drie jaar proeftijd en onder toezichtstel- ling van de reclasseering, Binnen een jaar zal de toegebrachte schade aan de ge meente Hillegom betaald moeten zijn. Opgeheven: A. Sieders, Leiden; H. Hogervorst, huisvrouw L. Klinkhamer, Leiden. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente hield Donder dag te 2.15 uur een spoedeischende verga dering. Voorzitter mr. D. F. Pont, Burge meester; tegenwoordig 13 leden. Met ken nisgeving afwezig Weth. Vermeer en de heer Jansen. Punt 1. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een kasgeldleening. De vporzitter zegt, dat de debetrente thans zeer hoog is: bij de Bank van Ned. Gemeenten 7.75%. Wij moesten per 30 Sep tember onze kasgeldleening, groot 100.000 bij de Bank van Ned. Gem. aflossen en men was niet bereid te continueeren. Er is thans een aanbieding van de Bankiers Heldring en Pierson voor 6%. Aan de Grif fie is het eventueel sluiten tegen dezen rentevoet reeds goedgekeurd. Aan de Tw. Bank is offerte gevraagd, doch men kon geen aanbiedig doen. Na een opmerking over „aanpassen" en een verklaring van den heer Loerakker, dat hem dat probleem steeds duisterder wordt, wordt het voor stel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Punt 2a. Voorhooging subsidie van het Burgerlijk Armbestuur voor 1935. B. en W. stellen voor deze subsidie te stellen op 10 000.per 30 Sept. was uit gegeven 27.413.06, terwijl totaal 30.000 werd toegestaan; het aantal personen, aan gewezen op het B. A. bedraagt 170 tegen 116 vorig jaar Deze vergrooting houdt ver band met de Rijksvoorschriften. De ver hooging is dus dringend noodzakelijk. Na eenige discussies wordt de gevraagde sub sidie met algemeene stemmen verleend. De malversaties bij de arbeids bemiddeling. Ontslag agent der arbeidsbemiddeling. De voorzitter zegt, dat de Rechtbank thans uitspraak heeft gedaan. De agent der arbeidsbemiddeling-, werd veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Verder geeft spr. nog een korte uiteenzetting van het treurige geval, terwijl de uitspraak van het Scheidsgerecht, dat V. tehulp riep, wordt voorgelezen: Over deze onverkwik kelijke geschiedenis wordt lang gesproken. De heer Loerakker zegt altoos met veel overtuiging als Overheid te hebben mee gewerkt aan de rechtspositie der ambte naren, maar deze ambtenaar heeft schro melijk misbruik gemaakt van het regle ment en van het in hem gestelde vertrou wen en daarom is spr. voor onmiddellijk ontslag. De heer Fyma zegt: laten we een parig besluiten „hij gaat er uit zonder één cent vergoeding" Uit de verdere bespre kingen blijkt wel, dat het ambtenaren reglement zal moeten worden herzien. De heer Spilker betreurt de beschuldi gingen van V opzichtens Weth. Klaver; zou de Raad geen klacht tegen V. indie nen wegens laster? Na nog eenige bespre- kinig wordt het voorstel-Loerakker, ge steund door Fijma en overgenomen door B. en W. om V. volgens art. 77 van het reglement als straf te ontslaan met alg. stemmen aangenomen en B. en W. uitge- noodigd, de verdere maatregelen te nemen, die nuttig of noodig mochten zijn. De heer Fijma hoopt het rapport te zien te. krijgen indien dit mogelijk is. De voorzitter is daar toe bereid, indien men er zich van hooger- hand niet tegen verzet. De heer Kijne be pleit betere controle voor de toekomst. De voorzitter zegt. dat dit stellig zal gebeu ren, ofschoon hier zelfs de Rijkscontroleurs zijn misleid. Punt 2c. Hernieuwde vaststelling van de verordening ev art. 223, derde lid der ge meentewet zulks naar aanleiding van door den Min. van B, Z. gemaakte opmerkingen. Na eenige bespreking wordt dit punt aangehouden. Punt 2d. Herstel kade Hillegommerbeek. Hierbij wordt een kaartje uitgelegd. Het gevraagde crediet bedraagt 1100. Na korte bespreking wordt dt toegestaan. Tot commissieleden voor het nazien der Rekening 1934 worden benoemd de heeren Paase, Goemans en Veldhuyzen van Zan ten. Hierna wordt nog kort gesproken over het eventueel opvolgen van den ontslage ne, waarna sluiting. Verkoopingen. Gisteravond hadden in Hotel Sistermans de volgende verkoopin- gen bij inzet plaats, ten oerstaan van de Notarissen Mr. J. A. de la Hayze te Heem stede en D. Lodder: 1. Een perceel grond aan de Haarlem merstraat, geschikt voor bouwterrein, groot 7.40 A. Hoogste bieder J. W. M. van den Bosch te Heemstede f 1500. 2, 3, 4 en 5 van dezelfde grootte, hoog ste bod elk 1500.dezelfde. 6. Een perceel idem, groot 10 A., hoog ste bieder dezelfde voor 2000. 7. Een perceel teelgrond aan de Haar lemmerstraat, groot 98 A. Hoogste bieder P. Noppen 2600. Verder ten overstaan van Notaris D. Lod der: Een Bloembollenschuur, Weerestein- straat 68b met 3500 M2 stellingen, centrale verwarming, kantoor en pakplaats, alles samen groot 13 A. 4 c.A. Hoogste biede.r P. de Vreugd Sr. 12.000. Verder eveneens ten overstaan van No taris D. Lodder: 1. Woonhuis, Havenstraat 15, groot 1.86 A., hoogste bieder H. v. d. Jagt f 1550. 2. idem 17, groot 98 c.A. idem 1525.—. 3. idem 19, groot 1 A. idem 1425. 4. idem 21, groot 1.25 A. idem 1425.—. 5. idem 30, groot 1.36 A. hoogste bieder Y. Warmerdam 2350. 6. Een perceel Tuinigrond met kas aan de Brouwerslaan, groot 52.78 A. Hoogste bieder J. D. Philippo 1725. Toeslag en combinaties over een week. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw-waterschade. We schijnen ook in Nederland een natte moesson te krij gen. Tot schade en ongerief dan van land en tuinbouw. Want zooals het de laatste weken is wordt er veel ongerief door onder vonden. In de tuinbouw staat de peen in vele velden te rotten, aardappelen kunnen, vooral in de kleigronden, niet gerooid wor den, daarenboven treedit, .ook veelal door het vele waiter, de aardappelziekte op, kool soorten worden z.g. „bevangen" en kun nen dientengevolge niet tot wasdom ko men, uiten moeten droog thuis gehaald worden waarvoor door het slechte weer telkens de gelegenheid ontbreekt, bloem- bollenplanten gaat ook al niet erg vlot vanwege het vele slechte weer. De alge meene verwachting is, dat de verschillende tuinbouwproducten die hier geteeld wor den, op prijs zullen blijven. Peen b.v. is wel in groote oppervlakten uitgezaaid, doch naar algemeen beweren komt minstens 40 pet niet tot wasdom, een gedeelte is zelfs niet opgekomen, een ander gedeelte is we gens het slechte weer waardoor het product te dun stond, af geschoffeld. Waschpeen blijft ook steeds op prijs met neiging naar boven, vooral in de goede kwaliteit. Er werd zelfs al tot f 6.per 100 K.G. be taald. In doorsnee was de prijs f 3.90 tot f4.60 per 100 K.G. Ook bos peen bleef goed gevraagd. De aanvoer hiervan neemt steeds af. Tengevolge van de regen kan men het product niet aan het loof houden. Er werd varieerend van f 4.70 tot f 8.10 per 100 bos betaald. Voor bloemkool werden regelma tig goede prijzen besteed. Ook hiervan is de aanvoer aanmerkelijk minder dan vorige jaren. Het product komt door het slechte weer in groei niet vooruit. Ook en vooral de koude nachten houden de groei tegen. Bovendien is het gewas aanmerkelijk later dan vorige jaren. Dit vind z'n oorzaak in het feit, dat het vroege aardappelengewas aanzienlijk later was dan gewoonlijk. Doch vaststaand is, dat de aanvoeren van vorige jaren niet komen. De aanvoer ging dit jaar geen enkele dag de 38000 te boven, waar tegenover vorige jaren aanvoeren stonden van 50000 tot 80000, 't is zelfs een paar maal gebeurd van 100000 stuks. Doch de prijs maakt veel goed. Voor 1ste soort werd varieerend van "f 11.20 tot f 19.50 be taald tweede soort kon ook geregeld voor goede prijzen koopers vinden; deze brach ten op f 3.90 tot f 10.20 per 100. Er werd zelfs wel eens een partijtje derde soort aan gevoerd, die van f 1.50 tot f 2.30 per 100 opbrachten, Roode en gele kool bleven ook goed in prijs, varieerend van f 9.90 tot f 12.10 per 100. Groene kool gaat vlug weg tegen f 3.60 tot f 5.90 per 100. Voor uien kwam dezer dagen weer iets meer vraag met een kleine verhooging in den prijs. Ze brachten van £1.80 tot f2.30 per 100 K.G. op. Dit is wel niet loonend, doch de klein ste verbetering geeft den tuinder weer moed. Voor aardappelen kwam iets meer vraag. De voorraden zijn tengevolge van het slechte weer gering. Zulks heeft daa een kleine prijsverhooging tengevolge. De pry's was dezer dagen voor de beste kwa liteit zandeigenheimers van f 0.70 tot f 0.95 per kist van 25 K.G., Drielingen f 0.35 tot f 0.45. Het kleiproduct bracht van f 0.45 tot f 0.60 per kist op. Echter is zelfs met bovengenoemde prij zen de uitkomst in het algemeen onbevre digend. De actie die hier thans gevoerd wordt door een drietal tuinbouwcorporaties is er wel een bewijs van. Men dringt aan op een zekere hulpverleening aan die tuin ders, die hiervoor den wensch te kennen en na onderzoek hiervoor in aanmerking kunnen komen. Er wordt soms wel gewag gemaakt van een bepaalde steunverleening aan den tuinbouw in den vorm van toeslag op geveilde producten, doch het is toch niet ondienstig er even op te wijzen, dat die steun bijna geheel ten goede komt aan de glasbedrijven. Van de eerste voorschot- steunuitkeering kreeg de kouden grond niets, van de tweede uitkeering zoo goed als niets en ook van de derde die eerst daags afkomt komt zoo ongeveer niets in Katwijk en Omstr. Dit laatste ter voorlich ting aan degenen die mochten meenen, dat de tuinbouwbedrijven nu reeds, voor de derde maal in dit seizoen gesteund wor den". Men inform eere maar eens ter be- voegder plaatse dan hoort men het' wel anders. En het is nog niet gelukt de ach terstand in den omzet aan de veiling ver geleken bij 1934, niettegenstaande de rede lijke prijzen voor enkele producten in te halen. Een vraag is het of men zoo ver zal komen. LEÏMUIDEN. GEMEENTERAAD. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der ge meente. De voorzitter opent de vergade ring'met gebed. De noutlen van de vorige vergadering worden voorgelezen en on veranderd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken, w.o. schrijven van M. Witvliet, schoonhouder van het Raadhuis en de gemeentegefoouwen, waarin deze om verhooging verzoekt van zijn wedde als schoonhouder van die gebouwen. Beslo ten wordt dit adres te behandelen bij de begrooting dienst 1936. Schrijven van W. Krap, waarin deze verzoekt evenals vorige jaren een bijdrage te mogen ontvangen voot de verpleging van een krankzinnige zuster. Dit verzoek zal bij de gemeente-begrooting worden be handeld. De begrooting. Aanbieding gemeentebegrooting. B. en W. bieden de begrooting dienst 1936 aan, sluitende wat de gewone dienst betreft in ontvangsten en uitgaven met 74.100.18. De gemeente zal 99% noodig hebben als bijdrage in de werkloosheids kosten en een ibelastingbijdrage van on geveer 2400. Gelukkig zal in 1936 de gemeente nog niet als noodlijdend behoeven te worden aangemerkt. Tot leden van de Commissie belast' met het onderzoek der gemeentebe grooting worden aangewezen.de heeren W. Koot, J. J. Hoogervorst en J. de Rijk, wel ke heeren hunne benoeming aannemen. Op voorstel van B. en W. wordt een wij ziging aangebracht in het Ambtenaren- Reglement. In het reglement wordt een bepaling opgenomen dat aan een ambte naar die den leeftijd van 65 jaar heeft be reikt ontslag wordt verleend. Naar aanleiding van deze wijziging van het ambtenarenreglement stellen B. en W. voor om den gemeentewerkman, P. Berg man, met ingang van 1 Janari 1936 te ont slaan. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad toe te treden tot de gemeenschappe lijke regeling tot onderling hulpverleening in geval van brand. Centrale gemeente is de gemeente Alphen aan den Rijn., Tot de kring zullen behooren de gemeenten Lei- muiden, Rijnzaterwoude, Nieuiwveen, Ze venhoven, Ter Aar, Woubrugge, Nieuw koop, Hazerswoude, Zwammerdam en Bos koop met als Centrale gemeente Alphen aan den Rijn. De heer Koot stelt eenige vragen welke door den voorzitter worden beantwoord. De reclames inzake de straatbelasting van den heer Remmelts te Oude-Wetering wordt afgewezen ómdat de pèrceelen van den heer Remmelts zijn gelegen aan een openbaar vaarwater. Een reclame van den heer A. v. Lieden wordt eveneens afgewe zen. Een reclame van de Wed. R. Appelmëlk tegen de aanslag in het schoolgeld wordt afgewezen. De heer J. J. Hoogervorst zegt bij de rondvraag dat de Generaal van Merleweg erg slecht is. De voorzitter zegt dat de ge meentewerkman aan het werk is, en dat het noodige materiaal binnenkort zal wor den aangevoerd. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. LISSE. Speldjesdag. Burg. en Weth. dezer ge meente hebben aan het bestuur van den R.K. Vrouwenbond, alhier, vergunning ver leend om op 27 October a.s. een speldjes dag te organiseeren ten bate van de ver schillende liefdadige instellingen. 9000. Op 30 September jJ. bereikte de gemeente Lisse het aantal inwoners van 9000. De 9000ste is genaamd Jacobus Karei Cöp. Geboren: Andries, z. van D. Wilde man en M. C. den Butter Leonardus Hendrikus, z. van L. J. Beugelsdijk en G. de Ree Augustinus Franciscus Bernar- dus, z. van J. M. J. G. Henkus en A. M. S. Theissen. Ondertrouwd: J. F. A. Uphoff 32 j., te Hillegom en C. L. Stapel 20 j. te Lis- se K. Slootweg 50 j. en A. H. der Ne derlanden 37 j., beiden te Lisse L. van Schie 26 ji, te Beverwijk en J. J. der Lin den 27 j., te Lisse. Gehuwd: D. Baartse en J. van Heus- den beiden te Lisse. Gevestigd: P. C. Hoogkamer uit Haarlem P. C. Wagemaker uit Haarlem F .A. Faas uit Hillegom C. W. van Velzen uit Leimuiden C. J. M. Kortekaas uit Leiden. Vertrokken: E. Engelberts naar Haarlem D. Griepsma naar Haskerland W. Eisenga naar Hillegom D. Visch naar Soest. NOORDWUK. De vermakelijkheids-belasting. De belasting op tooneelvertooningen en open bare vermakelijkheden heeft over het jaar 1934 opgebracht f 3507.56, terwijl de ra ming was 6000 Distributie van groenten. Door den Christelijken Besturenbond, den R. K. Be- sturenraad en den Noordwijkschen Bestu renbond is aan Burgemeester en Wethou ders verzocht weer over te gaan tot distri butie van groenten voor werkloozen. Werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt op het oogenblik in onze ge meente 502, waarvan 192 landarbeiders, 50 visschers, 93 bouwvakarbeiders, 76 losse arbeiders, 41 jongens, 25 dienstboden, 4 kindermeisjes, 4 schippers, 2 winkeljuf frouwen, 2 chauffeurs en 2 kantoorbedien den. NIEUWVEEN. Electriciteitsbelangen. Gisteren werd in Café Schreuder alhier een vergadering gehouden van de Burgemeesters, Secreta rissen en raadsleden der vier gemeenten Nieuwveen, Ter-Aar, Nieuwskoop en Ze venhoven onder leiding van Burgemeester W. J. Bocxe uit Zevenhoven, voorzitter van de Beheerscommissie van de electrici- teitsbedrijven der 4 Gemeenten. De ver gadering werd mede bijgewoond door den heer Ing. Stokhuizen uit Leiden, die de directie vertegenwoordigde van de Licht fabrieken te Leiden. Naar wij vernemen werd na uitvoerige bespreking en toelichting in beginsel be sloten de 4 bedrijven in te brengen in een naamlooze vennootschap, waarvan de helft der aandeelen en van de zeggingschap komt in de handen van Leiden en de an dere helft in die van de 4 Gemeenten. Voor de 4 Gemeenten zou dan één gelijk tarief worden vastgesteld en wel zooda nig, dat daarvan een veel grooter stroom- afname te verwachten is, meer bijzonder voor verwarmings- en kookdoeleinden. De plannen zullen nu nader uitgewerkt worden. „De Verbetering". Wij wisten Woens dagavond onze verantwoording groot, toen wij aanvankelijk als eenigst doodgewoon lid met acht. bestuursleden de jaarverga dering van de zwemvereeniging „De Ver betering" bijwoonden. Halverwege de zit- ting groeide het ledental nog tot drie aani Dr. Nout opende in poëtisch proza en gaf het woord aan den heer C. Udo, die voor zijn notulen en jaarverslag alle be langstelling vond. Aan activiteit ontbreekt het dezen functionaris geenszins. Veelzeg gend waren de cijfers over het aantal le den vanaf het oprichtingsjaar 1931, name lijk; 34, 185, 238, 307 en dit jaar 331. De voorzitter vroeg nu reeds eenige aandacht voor het 400ste lid, dat luisterrijk te wa ter zal worden gelaten. Een speciaal dank woord wijdde het verslag aan mej. Schou ten, die ook dit seizoen verscheidene da mes een betere slag leerde. De vereenigingskas maakte geen crisis door. Het kassaldo groeide zelfs aam tot ƒ95.07 (v.j. ƒ76.89), deels op de Boeren leenbank geplaatst. De uitgaven bedroegen 368.37, w.o. 125 voor aflossing. Spreken de cijfers alzoo. De balans roemde aan schulden 200 voor renteloos geplaatste aandeelen en 275 geleend van particu lieren, waar tegenover aan bezit te notee- ren viel de gebouwen met het kassaldo per 1 Oct. j.l. De heer Panman bracht een gun stig rapport uit van zijn onderzoek der kas- bescheiden. De heer J. J. Hoogervorst Pzn. incasseerde ditmaal dank vóór zijn nauw keurige boekhoudign. Het uitloten van 5 aandeelen a ƒ5. geschiedde middels de dames. Het waren de nos. 24, 28, 27, 8 en 18. Mej. C. Nout en de heeren C. Udo en P. de Kuyer werden als aftredende herkozen. De vacature-S. Vogelaar werd aangevuld door de keuze van den heer S. Visser (Ter Aar), die 6 van de 11 stemmen WTeeg bij de tweede stemming. Besloten werd het contract inzake ter- reinhuur te verlengen, thans voor 10 jaar met recht van koop. Eigenaresse, mej. wed. C. Hoogervorst, vraagt nu wegens meerdere lasten 70 (voordien 50) per jaar. Droeg de heele vergadering een gemoe delijk en luchtig karakter, de inventarisa tie der eigendommen was zoo minutieus verzorgd, dat het aanhooren danig op de lachspieren werkte. De voorz. kwam ten slotte op de resul taten der reddingsbrigade neer. Mede we gens gebrek aan het noodige materiaal was het succes gering; slechts twee leden, en dit waren dames, behaalden het diplo ma. De verwachtingen zijn op het vol gend jaar gebouwd, alsdan wordt vooral op meer deelname van de heeren gerekend. SASSENHEIM. E. H. B. O. In de burgerzaal hield gis terenavond de E.H.B.O. een buitengewone vergadering, waarin de heer de Hooijer uit Lisse een lezing heeft gehouden over lucht en gasaanvallen iin oorlogstijd. Onder de aanwezigen waren, behalve de leden van de plaatselijke E.H.B.O., de beschermheer, Burgemeester J. P. Gouverneur, de plaat selijke geneesheeren dr. Le Grand en dr. Zeijeveld en de beide wijkverpleegsters. De avond werd geopend met een kort wel komstwoord door dr. Zeijerveld aan alle aanwezigen, in het bijzonder aan den spre ker, den heer Hooijer. Spreker wijst op de noodzakelijkheid van het zich bekwamen in de kermis van luchtverdediging en be scherming tegen gasaanvallen. Aan den spreker werd hierna het woord verleend, om in een lezing, welke een ruim uur duurde, verslag uit te brengen van wat hij heeft opgedaan op een cursus, gevolgd te Den Haag, waar verschillen le autoriteiten van land- en weermacht uit eenzettingen hebben gegeven van alle bij oorlogmateriaal voor luchtaanvallen en daarvan de luchtbescherming. Het bleek wel, dat een ploeg E.HJB.O. als luchbe- schermingsdienst niet kan worden gemist. Vele middelen tot afweer zijn aanwezig mits deze onder goede leiding worden toe gepast. Spreker heeft in deze lezing veel perspectief geopend voor de E.H.B.O.-ers voor het punt gasaanvallen en de bescher ming daartegen. Het zou. ons te ver voeren uitvoeriger op deze reeds meermalen gege ven lezing in te gaan. Dr. Zeijerveld dankt den spreker voor zijn rede. Een groote les is ons gegeven en is vooral voor de E.H.B.O.-ers nuttig ge weest. Tot slot dankt spr. den Burgemees ter voor het bsschikbaar stellen van de zaaL De Burgemeester dankt voor de woor den tot hem gericht, en prees de E.H.B.O, die het algemeen welzijn nastreeft. Hierna werd een korte vergadering gehouden voor de leden. Geboren: Johanna, d. ven N. van Eijk en H. Hoogenes Dingena, d. van C. van der Heiden en S. C. Benschop Petrus Wilhelmus Cornells, z. van J. J. Langeveld en Ch. C. van Rijn Robert Thomas, z. van W. Aangeenbrug en A. van Ginhoven. Ondertrouwd: A. L. Verhoog 24 j. en N. H. Faas 26 j. J. C. van Gijlswijk 26 j. en M. H. Kaptijn 24 j. Getrouwd: J. Steenbrinik 25 j. en G. Wesseling 23 j. Overleden: C. J. M. van Eeuwen 8 j., d. van J. van Eeuwen en A. de Vreede C. Berg 84 j. echtgen. van J. van der Reep. Gevestigd: L. A. Natzijl van Streef kerk M. A. L. van den Bosch van Am sterdam M. L. Damen van Bussum C. Struik en gezin van Mijdrecht H. J. Smulders van Dieren. Vertrokken: P. Ciggaar naar Vnas- selt bij Emmerich (Duitschland) J. Haastrecht en gezin naar Leiden J. P. M. van den Bergh naar Haarlem J. A. Bos- sers en A. ten Bruggencate naar Nijmegen M. Meierotte naar Castricum J. Steen brink naar Haarlem G. Wesseling naar Haarlem D. van der Wilden naar Bristol (Engeland).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10