ZATERDAG 5 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 RIJNZATERWOUDE. Crisis-comité. De alhier gehouden ex- tra-collecte ten behoeve van het plaatse lijk Crisis-comité heeft 24.69 uitgebracht. Een woord van dank aan de dames, die alle weer getrotseerd hebben om deze collecte zoo goed mogelijk te doen slagen en hun uiterste best hebben gedaan, is hier zeker wel op zijn STOMP WIJK. Volksbond. Gisteravond heeft ge noemde vereeniging haar eerste vergade ring in dit seizoen gehouden. Te ruim 8 uur opende de voorzitter de vergadering met den Chr. Groet en heette allen van har te welkom. Tevens was op deze vergade ring de geestelijke adviseur voor het eerst aanwezig. Zijneerw. werd met enkele woorden door den voorzitter geinstalleerd. De opkomst was zeer gering. Slechts 14 leden waren aanwezig. Het strijdlied kon oaardoor niet gezongen worden. Medege deeld werd, dat de vergadering in het ver volg op Donderdag wordt gehouden en precies om 8 uur begint, zelfs al zijn er nog maar enkele leden. Dus reken er op, als ge de volgende keer komt, precies op tüd te zijn! Bij afwezigheid van den secr. worden de notulen door de tweede secr. voorgelezen en nu enkele opmerkingen door den voor zitter goedgekeurd. Als volgend punt stond op de agenda „oprichting van een comité*'. In verschillende afdeelingen is een co mité, dat tot taak heeft, gelden in te za melen, ten einde enkele leden welke het noodig hebben, eens tegemoet te komen b.v. met Kerstmis iets te kunnen deelen. Het voorstel werd aangenomen, en bij stem ming werden drie leden gekozen, een uit het bestuur n.l. de heer Chr. Bolleboom en twee uit de leden, de heeren P. Ammerlaan en J. Groeneweg Ezn. Een aanmoedigend woord van den geest. adv. was hier zeker op z'n plaats. Zijneerw. vond het een heel goed idee, men kan dan tevens de naas tenliefde beoefenen door aan dat comité z'n giften te geven voor een mooi en sym pathiek doel. Van de rondvraag werd een druk en ge animeerd gebruik gemaakt bij het einde van het laatste punt sprak de geestelijk adv. nog een pittig woordje en sloot de voorzitter de vergadering. K. R. O. De K. R. O. viert feest en wel een lustrumfeest, en bij een feestvie ring behoort een feestgave. Dezer "dagen hebben de jongens van de K. J. C. aan elk huisgezin een jubileumzakje afgegeven, waarin een ieder naar goeddunken zijn ga ve kan doen en met de knoop sluiten. Maandag of Dinsdag wordt het zakje door dezelfde jongens terugehaald, men wordt verzocht het aan geen ander af te geven als aan degenen, welke een legiti matiebewijs op verzoek kunnen toonen. Katholieken van Stompwijk, toont uw milddadigheid en geef naar vermogen. Het is voor een goed doel, de kleinste gift wordt in dank aanvaard. Afsluiting. De weg van Stompwijk naar Zoetermeer is voor het doorgaand verkeer afgesloten, wegens werkzaamhe den, welke langen tijd kunnen duren. TER AAR. Zilveren feest. Den 20sten October hoopt de eerw. Zuster Cordula (mej. Pe- tronella Bakker) van de Congregatie der Arme Zusters van het Goddelijk Kind, den dag te herdenken, dat zij vóór 25 jaar haar intrede deed in deze Congregatie. Als een zeldzaamheid mag wel worden aangere kend, dat de Eerw. Zuster ruim 24 jaar achtereen vertoefd heeft in het Klooster te Velzen. Voor de familie zal het feest gevierd worden op Zondag 27 October in het St. Anthonius Gesticht, alhier. WARMOND. Kwaadaardig. Terwijl de knecht van den landbouwer Bink in den Klaas Henne- poelpolder alhier aan het werk was kwam plotseling een jonge.stier op hem aanzet ten, die hem op de horens nam en danig toetakelde. Toen de knecht uit zijn benarde positie ontzet was, bleek dat hij verschil lende inwendige kneuzingen had opgeloo- pen, hetgeen door dr. H. uit Oegstgeest werd geconstateerd. Nader vernemen wij, dat de patiënt het redelijk wel maakt. Aan de politie is verzocht den stier dood te willen schieten, hetgeen heden zou geschie den. „Meerrust". Naar wij vernemen zal de bekende boerderij „Meerrust" alhier, die voorheen werd geëxploiteerd door den heer L. J. A. Kemper, en na diens dood door restaurant „Royal" uit Den Haag, in het komende seizoen niet meer door deze maatschappij worden geëxploiteerd. Mo menteel zijn onderhandelingen gaande de exploitatie aan een andere maatschappij over te dragen. Woningbouw. Door den heer J. Boers, alhier zullen op het open terrein gelegen aan de Warmundastraat, naast de Dr. Am- manstraat een tweetal woningen worden gebouwd waardoor het laatste stukje onbe bouwde grond van de woningstichting „Warmunda" verdwenen is. ZOETERMEER. Gemeenteraad Vergadering van den Raad dezer gemeente op Maandag 7 Oc tober as., des avonds 7 uur ten Raadhuize van oud-Zegwaart. Agenda: 1. Mededee- lmgen: 2. Aanbieding gemeenterekening, dienst 1934. 3. Aanwijzing commissies voor het onderzoek der rekeningen. 4. Aanbie ding gemeentebegrooting, dienst 1936. 5. Vaststelling algemeene politieverordening. 6. Vaststelling ambtenarenreglement. 7. Vaststelling instructie keurings vee arts. 8. Vaststelling instructie gemeentegenees- heeren. 9. Vaststelling vergoeding art. 101 L. O.-wet over 1932. 10. Verzoeken om ge deeltelijke ontheffing hondenbelasting. 11. Verlaging personeele' belasting voor koffie huishouders. 12. Benoeming plaatsvervan gende leden bestuur Drinkwaterleiding. WASSENAAR. Geen kermis maarde sprookjes wereld zal u van 't jaar te zien krijgen in de gymnastiekzaal van de Pius X school, Stoeplaan 4 Wassenaar. Wat dat een drukte geweest is en nog worden zal! Daar kwa men eenige dagen geleden met de nacht trein uit het sprookjesland: Roodkapje met» haar Grootmoeder, Hans en Grietje, Sneeuwwitje met de dwergen, Klein duim pje met z'n broers en de Reus, de Bremer straatmuzikanten, de Wolf en de zeven Geitjes, de Boschwachter van de Toover- put enz. enz. Allemaal wilden ze 12 en 13 Oct. op Wassenaar zijn om mede te werken aan de instandhouding van de R. K. Montes sorischool en de Meisjesclub J. en V. Ze zijn allen ijverig, bezig om hun wo ning of hut in orde te brengen waarin u ze die dagen in de gymzaal zult zien staan. Ieder bracht een wagen prijzen mee, die verdiend kunnen worden, door de vergif tige appel van Sneewwitje weg te schie ten; de Reus z'n groote mond dicht te stoppen; 't Geitje uit de klok te bevrijden, water scheppen uit de tooverput enz. enz. Een heele club boschmannen en bosch vrouwtjes hebben zich beschikbaar ge steld, die dagen hulp te verleenen, dat geen booze wolf de geiten op zal eten, of dat de reus geen kleine kinderen op zal eten. U kunt dus allen met een gerust hart komen, groot en klein, oud en jong Zater dag van 36 en 710 uur en Zondag van 91, 26 en 710 uur. In het Restaurant „Het Ijspaleis" kunt u van alles gebruiken, koffie, thee, fosco, limonade ja zelfs ijs. En*in het huisje xan Hans en Grietje valt veel te knabbelen. Houdt deze dagen dus vrij en laat de mooie gelegenheid niet voorbij gaan, om alle sprookjes uit de diverse boeken, nu in werkelijkheid te kunnen aanschouwen. Geboren: Joh annus Jacobus There- sia en Cornelis Joh annus Maria, kinderen van J. P. C. Bakker en J. van de Reep. Johannes, z. van J. Borsboom en S. Beek man Joannes Jacobus, z. van J. J. A. Bakker en A. Voorham Theodorus Jo- sephus, z. van J. A. de Roos en P.'M. van Overbeek. Gehuwd: R. C. Teernstra en W. J. Raaphorst. Ondertrouwd: C. W. Bosman en H. van Egmond P. J. M. Driebeek en M. A. Swart. Gevestigd: A. Reindert en gezin, ambtenaar handenarbeid, uit Batavia, Wit- tenburgerweg 78 L. M. van Berkum, huishoudster, uit Rotterdam, Pr. Marielaan 30 H. Bialluch, dienstbode, uit Duitsch- land, Laan van Koot 11 H. Th. Bonefaas, koopman uit Batavia, Oud Wassen, weg 12 P. W. H. Bom en gezin, chauffeur, uit 's Gravenhage, Rijksstraatweg 340 A. H. de Bouter, dienstbode, uit 's Gravenhage, Rijksstraatweg 600 L. J. M. Direckx en vrouw, directeur N.V. Purfina, uit 's Gravenhage, Rijksstraatweg 600 M. C, Donders, uit Den Haag, Langstraat 19 M. Dornieden, dienstbode, uit Den Haag, v. Bronckhorstlaan 13 S. Dijkstra, boe renknecht, uit Hertn aarderadeel, Deij ler- weg 35a J. van Els wijk, slagersknecht uit Bleiswijk, Rijksstraatweg 326 J. Fr ij ling en gezin, ingenieur uit 's-Graven- hage, Pr. Mariel. 28 J. van Gaaien en vrouw, portier, uit 's Gravenhage, Ooster beek, Filmstad B. M. A. Groenenboom, dienstbode, uit Klaaswaal, Meijendel 2 P. Hendrikse en vrouw, boekhouder, uit 's Gravenhage van Zuylen van Nijeveltstr. 99 J. J. Huij en vrouw, boekhouder, uit Leiden, Hyacinthenstraat 36 E. M. L. Karneboge, dienstbode, uit Duitsohland, Duinweg 1 M. P. Krul, dienstbode, uit Nederhorst den Berg, Witten burger weg 24 J. Kukler en vrouw, rijwielhandelaar, uit Katwijk, Schoolstraat 14 E. W. Kuij- per en gezin, journalist, uit Barcelona, Havenplein 13 L. van Lien en gezin, zonder beroep, uit Djember (N. O. I.), van Zuylen van Nijeveltstraat 126 F. G. van der Meiden, verpleegster, uit 's Graven hage, Eikenlaan 2 N. J. Mol en gezin, kantoorbediende, uit 's Gravenhage, Cro- cusstraat 35 A. Möller, dienstbode, uit 's Gravenhage, Prinsenweg 77 W. Mooij- man en vrouw, secr. R. K. Arbeidersbond uit Den Haag, Ridderlaan 1 C. E. Mulle ners, dienstbode, uit Bom (L.) Schouwweg 101 G. A. van Ammers geb. Neelemaat, z. b., uit Vlaardinger-Ambacht, Langstraat 50 J. Neuriser, dienstbode, uit Warns- veld, Oud Wassenaarscheweg 6 M. C. E. Pallandt, dienstbode, uit Roermond, Wil- helminalaan 2 J. Papsch, dienstbode, uit Overschie, Lange Kerkdam 74 G. van der Meer geb. Plak en dochter, z. b., uit Delft, van Zuylen van Nijeveltstraat 161 D. van Putten, handelsreiziger, uit Den Haag, Crocusstraat 59 M. Regenfelder, dienstbode, uit Brummen, Burchtplein 2 J. C. Massiszzo geb. Simhoffer, z. b. uit Den Haag, Ridderlaan 1 C. Th. von der Sluijs. kellner, uit Rotterdam, Hotel Kas teel Oud-Wassenaar M. L. van Spanje en gezin, z. b., uit 's Gravenhage, Prinsen- weg 69 C. D. van der Stad, z. b., uit Middelharnis, Iepenlaan 4 M. J. H. van Straaten, uit Wehl, Ridderlaan 1 E. J. F. Thierens en gezin, hoogleeraar T. H., uit Delft, Pr. Marfielaan 30 G. M. L. van Veen, z. b., uit Blaricum, Ridderlaan 1 C. M. E. van Ruitenbeek geb. van der Veer z. b. uit Den Haag, Laan van Oud Clingen- daal 7 P. Vervat en gezin, werktuigkunrig ingenieur, uit Den Haag, Prinsenweg 77 J. van Witteveen en gezin, instructeur Ford Mij., uit Rijswijk Z.H., Rijksstraatweg no. 645. Vertrokken: P. C. K. de Joode naar Batavia W. Ph. van Ockenburg naar Amsterdam, Groenburgwal 51 II A. Loig- ge naar Oostenrijk H. P. E. Mulder geb. Ferrëri, naar 's Gravenhage Gr. Hertogin- nelaan 125 J. Edelsberger naar 's Gra venhage, Kapelplein 7 C. .Dijckmeester naar Duitschland J. D. Bakker naar De venter Brink 6 A. M. van Buuren naar Hummelo-Keppel, Kasteel A 120 Enghui- zen H. W. Hofmeester naar Schoorl, UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De Alphensche winkelweek. Zooals gebruikelijk zal ook dit jaar door de plaatselijke Middenstandsvereeniging een winkelweek georganiseerd worden van 1426 October. In tegenstelling met vorige winkelwe ken zal thans meegewerkt worden aan een winkelweek over het geheele land. Een middenstands-campagne onder den naam: Mica. De attractie hieraan verbonden is, dat u bij aankoop van elke 50 cent bij een Mica- deelnemer (herkenbaar aan het Mica- raambiljet) een Micaatje cadeau krijgt. Dit is een puzzle-stukje. 12 Verschillende Micaatjes moet u zien te krijgen. Dat zal u niet moeilijk vallen, want de 12 stukjes worden in gelijke hoeveelheden ge distribueerd. U zult dus gemakkelija de 12 verschil lende Micaatjes kunnen krijgen. Anders ruilt u even bij ons ruilbureau, dat wij u later bekend maken. Bij uw leverancier kunt u gratis een re busformulier ontvangen. Daar plakt u de 12 verschillende Mi caatjes in de juiste volgorde. Eén manier is maar mogelijk, dus ook dat zal geen moeilijkheid opleveren. Bij het opplakken hebt u al gezien, dat ook nog even een rebus moet worden op gelost. De oplosing van de rebus schrijft u op het formulier. U onderteekent dan het formulier en maakt nog even een slagzinnetje, of rijmp je of verhaaltje op de middenstand betrek king hebbende (op litteraire waarde zal niet worden gelet). Dat formulier werpt u ten slotte in de winkelweek-brievenbus, die in de gang van de Middenstandsbank, van Mandersloo- straat gelaatst is. En wel uiterlijk 26 Octorber as. U moogt natuurlijk ook 2, 3, 4 of meer formulieren inleveren, met resp. 24, 36, 48 enz. Micaatjes. Hoe meer volgeplakte formulieren, hoe grooter kans natuurlijk! Onder de goede oplossers van puzzle en rebus worden dan de sprijzen ten spoe- dikste n a 26 October, aangewezen. En wat voor prijzen. Het uitvoerend comité kan op dit oogenblik reeds als prijzen aanwij zen: Een land- en weekend-huis, te bouwen (volgens teekening) op grond door den winnaar aan te wijzen, mits deze grond niet duurder kost dan ƒ1000). (Land- of week endhuis plus ƒ1000 grond dus). Een auto, Ford-luxe, de V.S., een salon ameublement, een huiskamer-ameublement, een slaapkamer-ameublement, een kano, radio, stofzuiger, motorfiets, en verder honderden, wellicht duizenden waardebon nen, inwisselbaar bij deelenemende leden; zoo zijn op dit oogenblik reeds gereser veerd: 10 waardebonnen van 100 elk; 10 waardebonnen van ƒ50 elk; 20 waarde bonnen van 25 elk 100 waardebonnen Vein 10 elk; 100 waardebonnen van 5 elk; 200 waardebonnen van 250 elk. Als verdere atttacties zullen op de Woensdag- en Zaterdagmiddagen nog plaats vinden: Een wedstrijd in versierde rijwielen en, in verband met het Nationale karakter de zer winkelweek een wedstrijd in Nationale kleederdrachten. Nog meerdere attracties zullen er plaats hebben, doch deze worden later bekend ge maakt. Ruim 120 winkeliers dienen er echter wel rekening mede te houden, zich vóór 9 Oc tober op te geven, daar na dien datum deelname niet meer mogelijk is. Duinweg 94 N. Alleblas naar Wateringen Kwintsheulscheweg 56 Chr. Ortofff naar Voorburg, Oosteinde 213 J. H. Stolk naar Hilversum, Koningstraat 21 J. Paul naar Den Haag, Wassenaarscheweg 12 M. Huisman naar Barneveld, Langstraat 57 T. Bos en vrouw naar het Buitenland M. M. P. van der Ham naar Voorschoten, Pa- peweg J. Stochs naar Krefeld (Did.) A. Weber (ova) naar Den Haag, L. Meer- dervoort 11 W. F. J. Pijper naar Rotter dam, Walenburgerweg 19a E. Fiala naar 's Gravenhage, Barentszstraat 46 J. L. J. Grevers naar Zuid-Noord Schermer, Oostdijk 12 E. Lohmann naar Leiden, Nieuwe Rijn 87a E, Krebs naar den Haag, Alkmaarsohestraat 5 A. Kielgas r.aar Zeist, Bosch en Duin A. Roodenburg naar Noord wij kerhout, Heerenweg 16. Aan de etalage-wedstrijd wordt nu reeds door 70 winkeliers deelgenomen. Ongetwijfeld zal er dus van 1226 Oc tober een gezellige drukte in onze plaats heerschen. Van 12 October, u leest het toch goed, want dan begint de etalagewedstrijd. Moge de burgerij voldoen aan de leus' van de Mica: „Koopt bij de Middenstand". De K. R. O Bij gelegenheid van het 10-jarige bestaan der K. R. O. wordt voor het vormen van een bouwfonds aan alle Katholieken een offertje gevraagd. Zooals de luisteraars reeds bekend is, zal Zondag 6 October om één uur pastoor Perquin voorzitter van den K. R. O., allen uitnoo- digen een feestgave te storten in het zak je dat deze week werd verspreid. Na het storten uwer gave, sluite men het zakje met de K. R. O.-knoop dicht, waarna het Maandag of Dinsdag door de dames, naar we hopen niet tevergeefs, zal worden te ruggehaald. Verbrijzeld. Door aanrijding kwam gistermiddag in de van Mandersloostraat een bakkerswagen terecht in de etalage ruit van de fa. Wenninghoff, welke ge heel werd verbrijzeld. Geboren: Johannes z. van Christiaan Jacob Verbeek en Heiltje Zuidervaart. Annie d. van Cornelis Offers en Hinke van der Zee. Elisabeth Cornelia Maria d. van Adrianus J. J. van der Drift en Ma ria C. W. Lindenhoff. Hendrikus, z. v. Marinus Tatje en Marigje van Varik. Piet er Cornelis z. van Jan Marinus van Dijk en Cornelia Johanna van der Ent Braat. Karei Lodewijk z. van Jacobus Diederik Jan Waardenburg en Henriëtte Cornelia van Capelle. Cornelis Agatha Maria d. van Henricus Gerardus Captein en Margaretha Maria Meiland. Pieter Cornelis z. van Jan Gerrit Vroege en Dirk je Bouwman. Cornelis Willem z. van Dirk Moorman en Janr.etje den Hertog. Gehuwd: Arie van den Ent 25 j. en Jannigje Kouwenhoven 27 j. Overleden: Johanna Vink 79 j. ge huwd met Adam Heijneman. Vertrokken: Derk Rozema, naar Nieuwer-Amstel. Anthonius C. van den Hoorn, naar Hazerswoude. Frank de Graaff, naar Hazerswoude. Jan ter Louw, naar Hilversum. Hendrik Mol, naar Oegstgeest. Petrus Th. Verkley, naar Voorhout. Jan Opmeer en gezin, naar Riderkerk. Antonie W. Voors en gezin, naar Zeist. BODEGRAVEN. Schaakclub. Na een welkomstwoord door den voorzitter den heer A. C. de Meijere hield voor de schaakclub „Bode graven" de bekende Rotterdamsche schaakmeester mr. G. C. A. Oskam een causerie over de match om het wereld kampioenschap schaken tusschen dr. A. A. Aljechin en dr. M. Eu we. Mr. Oskam sprak op zeer geestige wijze over de ver uiteenloopende karakters van beide spelers en verduidelijkte dit met enkele typeerende anecdotes. Aljechin is de brillante, fantasierijke, bewegelijke, nerveuse en Euwe de kalme, bedaarde, rustige. Ook volgens spr. is de speeltrant van beide grootmeesters zeer verschil lend, de wereldkampioen speelt origineel, vitaal en met ijzeren wilskracht, terwijl zijn belager in deze kamp het zuivere en systematische spel speelt. Hoewel de beste kansen aan Aljechin's kant zijn, zal onze voorvechter dr. Euwe, die op den hoog- sten schaaktitel beslag wil leggen, een ge duchte tegenstander zijn voor de tegen woordige wereldkampioen. Na afloop van deze causerie die door veel leden der club werd gevolgd, speelde mr. Oskam simultaan tegen 20 spelers, waaronder slechts enkele spelers van het eerste tiental. 17 spelers verloren hun par tij terwijl de heeren S. Verburg, K. Veer man en Q. Maaskant hun partij hebben gewonnen. Geboren: Geertje d. v. P. J. Bonge- naar en L. v. Wensveen. Ondertrouwd: P. van Leeuwen 27 j. en J. Speelman 22 j. C. J. N. Ouds hoorn 27 j. en C. M. Kaptein 24 j. Overleden: Grietje Heikoop van Gog 84 j. wde. van B. de Bruin. C. G. van Aelst 84 j. Gevestigd: H. Mulder, van Alphen aan den Rijn. R. Krap, van Alphen aan den Rijn. J. A. van Leeuwen en gezin, van Barwoutswaarder. Vertrokken: W. van Leeuwen en ge zin, naar Katwijk aan Zee. E. van Leeu wen, naar Reeuwijk. J. Stoel wind er, naar JubbegaSchurega. S. Joustra en gezin, naar Ankeveen. P. van Muiswin kel, naar Alpen aan den Rijn. C. W. v. d. Broek, naar Heerlen. A. A. Zwa nenburg, naar Haastrecht. R. van Dam, naar Zwammerdam. M. M. van Kipper- sluis naar Veur; A. H. Domburg, naar Kam er ik. UITVAART EN BEGRAFENIS PASTOOR G. DAALMANS. Hedenmorgen had onder zeer groote deel neming de uitvaart en begrafenis plaats van den zeer eerw. heer G. Daalmans, in leven Pastoor van deze parochie. Bij de Metten gisterenavond was agens de zeereerw. heer H. J. Vonik, pastoor te Waddinxveen, bij de Lauden hedenmorgen was agens de hoogeerw. heer B. M. J. van Rooy, deken van Gouda. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door den Deken van Gouda, met assistentie van de weleerw. heeren J. Stroek, Kapelaan der parochie en pater W. Fase, zoon der parochie als diaken en subdiaken. De lijk rede werd uitgesproken door den weleerw. heer Th. van Seggelen, oud-Kapelaan der parochie, thans Kapelaan te Gouda. In het priesterkoor hadden plaats geno men vele pastoors uit de omgeving en vele oud-Kapelaans der parochie. In de kerk waren aanwezig de Burge meester en de beide wethouders, de ge meente-secretaris, de katholieke leden van den gemeenteraad: en deputaties van ver schillende vereenigingen. Rond de lijkkist hielden jongens van de K.J.C. de eerewacht. De kist werd de kerk uitgedragen doen de Joseph's Gezellen. De absoute en begra fenis werd eveneens verricht door den De ken van Gouda. (Uitvoerig verslag volgt). NIEUWKOOP. Geboren: Arie, z. van G. Verlooij en A. C. Bon. Wilhelmus Nicolaas Hendri kus z. van J. G. van de Loo en H. Eijs. Overleden: J. M. Galleaikamp, 70 j. ongehuwd. Ondertrouwd: H. A. Luijben 26 j. wonende te Alphen aan den Rijn en G. de Beer 32 j. M. Wijman 20 j. wonende te Bodegraven en E. B. van Leeuwen 22 j. ZOETERWOUDE. Collecte. De gehouden speldjesdag ten bate van het Crisis-comité heeft in het dorpsgedeelte een bedrag van 30.45 op gebracht, dank zij de activiteit van de jongedames die op zoo uitmuntende wijze zich van haar taak hebben gekweten. Arbeidsbeurs. Gedurende de maand September j.l. werden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling 104 personen als werkzoekenden ingeschreven, waarvan er door bemiddeling van den agent 4 wer den geplaatst. Op het einde der maand stonden nog 80 personen als werkzoekend ingeschreven. ZEVENHOVEN. Geboren: Adrianus Petrus z. v. S. A. v. Veen en Th. v. Stijn. Gerardus z. v. C. H. van Rossenberg en J. C. Konst. Ondertrouwd: N. Veenboer en H. v. d. Lugt. Getrouwd: G. Goebel en Neeltje van Tol. MARKTBERICHTEN 's-HERTOGENBOSCH, 4 Oct. BotermijD. Aanvoer 14.275 K.H. Hoogste prijs 1.57, laagste prijs 1.51, middelprijs 1.55. UTRECHT, 4 Oct. Kaas. Aangevoerd 75 wagens, met 24.800 K.G. kaas. De prij zen waren als volgt: rijksmerk eerste kwa liteit 2426, dito tweede kwaliteit 20 23, zwaardere tot 27.50, alles per 50 K.G. Handel gedrukt. TER AAR. 4 Oct. Centrale Veiling. Kassnijboonen 2.753.60, Kas-stek ƒ1.20 2.10, Peulen 0.801.80, Princesseboonen 95 cL, Dubb. Stamboonen 2.55, Kroten 1.60—1.80, Witte Pronkers 20—53 ct., Pos telein 4 ct., Uien 1.101.40, Spinazie 41 48 ct., Radijs 1.10, Peen 23 ct„ Breek- peen ƒ1.2.10, Andijvie 718 ct., Drui ven per pond 10 ct., Sla 0.503.20, Vellen 69 ct., Bloemkool 11/213 ct., Tomaten 1.501.90, Natuur-tomaten 0.501. Prey 0.90, Roode kool 4.807.50 Sel- dery 1.20, Savoye kool 8.3010.40, Groe ne kool 23.90, Raapstelen 0.801. VEUR, 4 Oct. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 1.502.80, 2e srt. ƒ1.1.20, Gele komkommers 1 srt. ƒ2.10 —4.50, 2 srt. 1.—1.80, Kropsla 1 srt 1.— 2.20, 2e srt. 5080 ct„ Bloemkool le srt. 5.10.50, 2e srt. 1.504.50, Tomaten (mid.) ƒ1.501.80, gr. ronden ƒ1.502, bonken 1.1.50, rijp 11.50. Andijvie 0.50—1.20, Spinazie per 4 K.G. 15—72 ct., Postelein ƒ2.504.50, Peen ƒ3.506.50, Radijs 1.1.80, Snijboonen 1035 ct., Spercieboonen 824 ct., Prei 12.20, Sel derie 0.501.50, Meloenen 38 ct., Drui ven 58.20. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 251. Hij merkte daarbij niet dat hij met zijn wandelstokje op een bananenschil leunde. Hij bemerkte het eerst toen hij uitgleed, en toen was het te laat en met een geweldige zwaai op den grond terecht kwam. Daarbij had hij het on geluk het zeemonster net langs zijn neus te trappen. 252. 't Zeemonster begon te brieschen en te snuiven en zei tegen den meneer dat het schandalig was De meneer was erg kwaad en blies terug. Dat was erg moedig van hem, maar niet verstandig, want het zeemonster was veel grooter dan hij.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7